Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.390.539
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mislioc kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Best buy 300-400kn? Ne treba prozor.

Hvala.

 Kaj će ti prozor pa imaš windowse instalirane.

 Pa reko da ne treba prozor! :D

 

Daj radije neki prijedlog, ide nećaku pod bor :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...
mislioc kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Best buy 300-400kn? Ne treba prozor.

Hvala.

 Kaj će ti prozor pa imaš windowse instalirane.

 Pa reko da ne treba prozor! :D

 

Daj radije neki prijedlog, ide nećaku pod bor :)

 https://www.adm.hr/product.asp?product=kuciste-fortron-cmt-230-crno-s-prozorom-bez-napajanja-atx&code=84941 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Haha, mora biti prozor? :D

Hvala, ovo bi se klincu od 15 godina moglo jako sviđati :)

Ima još nešto? Možda u linksu, da odma mogu tu u vž vidjeti (i uzeti)?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

https://www.links.hr/hr/kuciste-lc-power-lc-994b-on-vitreous-midi-atx-window-usb-3-0-crno-bez-napajanja-052600201 meni je recimo ovako nešto skroz ok.

Ali onaj fortron ima ugrađena tri venta pa je nekako bolja kupnja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 19:20 (mislioc).
 
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ovaj fortron ti je najbolje opcija za tu lovu iskljucivo radi 3x120mm fanova

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Stjepanj

S kao silent, p400s ima (jeftinu) zvucnu izolaciju, nesto kao Fractal i dr. Doduse cini mi se da to moze dosta pomoci s obzirom na dosta zatvorenu prednju stranu, nesto sto je rjesio P350X. Vani je razlika izmedju p400 i p400s 10 eura, dolara, a bijela boja jos tolko. Problem kod svih tih Phanteksa je, ako zelis bolje hladiti komp, nije zgodno samo maknuti prednju stranicu (iako se vrlo lako mice radi magneta) jer onda vise nemas filtere za prasinu. Tako da za hardver entuzijasta kao ti, mislim da ti je bolje uzeti p350x u Alzi za 77 eura ili sacekaj da dodje u HR ili idi na p400, ako ne ides na vodeno. U sve te ipak budzet Phantekse vodeno nebus mogo strpat s gornje strane, a ako stavis sprijeda dosta gubis protok zraka.

 

Promster

Kod vecine kvalitetnih kucista bez vrata u recenzijama se niti ne prikazuje kako se lako ili tesko skida prednja strana. Npr. kod Nzxt S340 moras takvom silom vuci prednju stranu da je to zalosno, a kao best buy je. Kod Corsaira 400c/q nakon sto 5x izvuces i vratis prednju stranu imas veliku sansu strgat plastiku s nje.

Slazem se to s podom i na stolu, ali na stolu je komp obicno bucniji. TG ima svakakvih, nazalost vecina ne stavi koliko su mm debeli.

Kako got bilo, mislim da ima jeftinijih alternativa Meshifyu, iako kome stvarno pase na zamjeram sto daje 700kn za isto jer ipak tocno znas sto si kupio.

 

mariolla79 kaže...

Koji Koji da upodem phanteks p400 whiteilinzxt h500 white?

Pa trenutno 300kn ustedis sa phanteksom p400, a ne vidim sto izgubis.

 I ja ipak mislim da bu phanteks...rezervirao ga..jedina mana po meni jje na hardware cunacsu da je muka stavit drugi gornji vent jel.onda smeta 8 pin koji se steka na maticnu a taman mislio stavit ova tri lll kak imam sad na carbideu 500

razorblade
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Stjepanj

Np. Ukuco sam u nabavu da vidim jel pala sto cijena kad se vec tolko spominjao Meshify. Koji ces uzet na kraju? 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 19:59 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mislioc kaže...

https://www.links.hr/hr/kuciste-lc-power-lc-994b-on-vitreous-midi-atx-window-usb-3-0-crno-bez-napajanja-052600201 meni je recimo ovako nešto skroz ok.

Ali onaj fortron ima ugrađena tri venta pa je nekako bolja kupnja.

 Da, radije Fortron.

Giopriest kaže...

ovaj fortron ti je najbolje opcija za tu lovu iskljucivo radi 3x120mm fanova

 Hvala, do sad mi i najbolje izgleda.

 

E, a kakav je Antec kaj se tiče kućišta? Kakv je prema gore spomenutom Fortronu?

https://www.links.hr/hr/kuciste-antec-gx505-midi-atx-window-blue-edition-crno-bez-napajanja-052613092

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Steta sto se kod nas ne nudi TG verzija ovog armis ar3. Dost dobro kuciste za tu lovu sa svim sto nudi.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Bilo je prije jedno 2 tjedna u Centro i Mikronisu, strpi se doci ce. Prosli tjedan ga nije bilo na Alzi gdje im je valjda srediste, sada ga ima.

 

mariolla79

Da, nije najzgodnije rjesenje za 8pin CPUa, ali bi trebalo stati. To su popravili na 350X modelu koji je po meni bolji zbog protoka zraka. P350X je ipak nasljednik P300, zbog kraceg kaljenog stakla te nemaju onu gumu za kablove i malo je manje od P400, no po meni funkcionalnije. Sve je to tu negdje, kao da konkuriraju sami sebi, samo sto bi cijene trebalo biti oko 500kn kao u ADMu, a ne 600+.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 20:27 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Budem im poslo upit pa da vidim kad će ga nabavit. Zasad mi je to kućište prvi pick za novu konfu. Hvala ti na prijedlogu.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Np, i sjecam se da je kostalo 400kn. Naspram obicne verzije dobis kaljeno staklo, zadnji vent je RGB, +2 rgb trake i RGB kontroler (fan kontroler imaju obje verzije). Zadnji vent je Sigma Pro RGB: https://www.silentiumpc.com/en/product/sigma-pro-corona-rgb-120-kit/, a prednji Sigma Pro: https://www.silentiumpc.com/en/product/sigma-pro-120/ Oba se cine kvalitetni, hidraulični bearing, a dizajn sličan kao kod Noctua NF, Thermalright, SilentWings, Corsair ML. Ako kupis javi kolko najnize ide rpm za oba venta, bas me zanima.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Poslo sam upit. Vidit ću dali i kad ga mogu nabavit.

Ak ga ne mogu nabavit idući tjedan onda ću gledat neko drugo kućište jer zadnje komponente mi dolaze u subotu i onda moram imat spremno sve.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

U slucaju da nece nabaviti, P350X od Phanteksa je najblize tome. Ima vjerojatno nesto bolju kvalitetu izrade s obzirom da je teze 1.4kg (Armis je 5kg), no treba narucit iz Alze (77 eura, 500kn) jer ga trenutno nema u HR (ako ne gledam Tiamobitele, makar mos pitat Uzishop) ili nesto od MSa. Ili pak bijeli P400 iz ADM za 500kn sa malo zatvorenijom stranicom, ali malo iznad P350X po kvaliteti i s njim idu 2 venta, dok sa P350X jedan. Ventovi koji dolaze s tim Phanteksima nema na sluzbenoj stranici, tako da su im vjerojatno najjeftiniji, ali bi trebali biti ok. Za 520kn ide i Armis AR7, ali ne TG niti s prozorom. Ta verzija ide tek od 700kn.

 

I zaboravio sam u cijelu priču s TG kućištima oko 500kn staviti Sharkoon TG5 s cak 4 predinstalirana venta, ali ne RGB, nego boja zavisna o modelu. Ima 8.5kg i prednje rjeseni dio za usis kao i kod Fractala, tako da kaljeno staklo sprijeda i sa strane sigurno nije tanko. Kao i kod MS Aquariusa, a realno i svih tih kucista osim mozda Armisa, ja ne bih previse ocekivao od ventova, tj. vjerojatno su prebucni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.12.2018 21:44 (The_Fichek).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nije mi problem uzet i kućište bez ventova i onda kupit dodatno ventove.

Bio sam nedavno kupio procesor iz alze koji mi je neki dan došao, et da sm onda znao za P350X, možda bi ga i razmotrio i naručio zajedno sa procesorom.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa, razmisljam se uzet Kućište CORSAIR Crystal Series 570X RGB – White LED lighting.

Zanima me vaše mišljenje za njega, te hoće li i druga strana koja je prekrivena staklom loše izgledati s obzirom da se vide kabeli?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Za show off nije lose kuciste, ako imas para ok. Unutra su, ako se ne varam Corsair LL ventovi, jedni od najprestiznijih RGB ventova, no 120mm su, a ne 140mm i nisu najbolji po performansama ili po buci. Tako da, ako te ventovi brinu mislim da je bolje uzeti neko drugo kuciste pa ubaciti postene 140mm RGB ventove kao npr. Corsair ML, makar su isto skupi, ali imaju top perf/buka odnos.

 

Nope, stavili su SP120 RGB modele, zujalice, tak da samo radi toga ja to kuciste ne bih kupio jer sigurno dizu cijenu, a ispodprosjecni su.

 

Po meni bolje kompaktniji Corsair 460X, najjeftinija varijanta, pa ugraditi postene RGB ventove. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 20:21 (The_Fichek).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Corsair ML, makar su isto skupi, ali imaju top perf/buka odnos.

 

ML nikako nisi tihi ventovi, mocni su ali se i dobrano cuju u odnosu na neke druge ventove tipa BQ SW3 a pogotovo u odnosu na najbolji od najboljih - Noctua-u A12x25

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, ako ih nabis na max rpm, no imaju raspon 400-2000. Imaju jako dobar ležaj, motor, lopatice, sve: http://thermalbench.com/2016/07/29/corsair-ml140-pro-140-mm-fan/3/ Pa jedan do drugog usporedi sa SW3 max 1000rpm: http://thermalbench.com/2016/09/22/be-quiet-silent-wings-3-140-mm-fan/3/ ili SW3 max 1600rpm: http://thermalbench.com/2016/10/31/be-quiet-silent-wings-3-140-mm-high-speed-fan/3/ Znam da ima SW3 pwm, al ovaj nije radio recenziju istih pa se moze i ovak usporediti. Znaci tu su negdje, nista glasniji nije ML od SW3 pri istoj brzini i s obzirom na staticki pritisak. To je taj po meni najefikasniji dizajn lopatica kakav imaju i Noctua NF i Thermalright i jos neki. Jedino Noiseblocker po meni ima unikatan dizajn, a jednako efikasan, ako ne i najbolji vent. Fora je sto ML dolazi u dual packu, iako tada nema gumice na okvirima. Ugl to je ta skupina najboljih ventova po meni uz EK Vardar. I od svih tih ventova samo Corsair ML dolazi u RGB varijanti, ali je i papreno skup, ko i svi RGB ventovi brand proizvodjaca.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2018 21:38 (The_Fichek).
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kolega Picajzla0707 hvala za preporuku kućišta MS Black Widow.

Kućište je vrhunske kvalitete i bio mi je guš preslagivati sve iz starog Zalman Z1 jer više kabel ne viri nigdje. Sad mi je žao da kućište nema bočno staklo.
Zvučna izolacija je dobra i jedino što čujem je protok zraka.

Originalni ventilatori su dosta tihi, a ubacio sam i jedan dodatni na vrh da izbacuje topli zrak.

Tipka za restart mi ne nedostaje ali šteta što nema čitač memorijskih kartica. Kvaliteta izrade vrhunska.



SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ima non rgb 460x..s dva red venta v svijetu medija za 750kn..

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

 

I ja sam citao te recenzije a onda sam iskusio uzivo ML vs SW3 i SW3 je daleko tisi vent na istim okretajima...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Gledaj Linear Airflow / Noise, a ne Noise / Fan RPM, makar ti vjerujem da je SW3 nesto tisi, a da je daleko tisi, a jednako efikasan ne vjerujem. Trebao bi napraviti test u istom kucistu s istom konfom i po mogucnosti s radijatorom, samo ML ventovi vs samo SW3 ventovi da vidimo pri kolko rpm koji dobro hlade, a to je previse posla.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Gledaj Linear Airflow / Noise, a ne Noise / Fan RPM, makar ti vjerujem da je SW3 nesto tisi, a da je daleko tisi, a jednako efikasan ne vjerujem. Trebao bi napraviti test u istom kucistu s istom konfom i po mogucnosti s radijatorom, samo ML ventovi vs samo SW3 ventovi da vidimo pri kolko rpm koji dobro hlade, a to je previse posla.

Tako je otprilike i bilo, isti komp i ventovi na radijatoru.. CM Silencio su isto dosta tisi kad su na max 1450rpm u odnosu na 1450rpm ML-ove, temperature iste...

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

A majketi, pa na 1450rpm je bilokoji vent bucan. Ja bi takve ventove drzao na 500-600-700-800 rpm, kaj ce ti vise kad su super pri nizim brzinama.

14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

A majketi, pa na 1450rpm je bilokoji vent bucan. Ja bi takve ventove drzao na 500-600-700-800 rpm, kaj ce ti vise kad su super pri nizim brzinama.

Ne hlade nista na 500-700rpm, temperature su drasticno vece nego sa 1000-1200rpm. Silencio i SW3 su prakticki necujni do 1200rpm, ML se tako cuje vec na 1000rpm...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Kažu nema tog kućišta do početka iduće godine.

Uzeo na kraju Winstona + 3 Arctic F12 venta.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zemi si Armis AR3 radje, rasprava je stranicu prije.

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Fali mi to staklo sa strane, a ta verzija sa kaljenim dolazi tek iduće godine u mikronis i Centro tak da ništ od Armisa Ar3.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

A da, to si ti pitao, whoops. Ok je Winston onda, ak ga ljudi hvale.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice