Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.131
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Sto se tice ovog phanteksa p400 tempered glass. Dobije li se uz njega led strip. Znam da se u americi dobije, ali ne znam kako je u hrvatskoj

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mambinjo kaže...

Sto se tice ovog phanteksa p400 tempered glass. Dobije li se uz njega led strip. Znam da se u americi dobije, ali ne znam kako je u hrvatskoj

 ja ti javim danas mi stizelp

Intel Core™ i7 Forever
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mambinjo kaže...

Sto se tice ovog phanteksa p400 tempered glass. Dobije li se uz njega led strip. Znam da se u americi dobije, ali ne znam kako je u hrvatskoj

 Dobije se. Pozz.

12 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Stigla zvijer, konkurencija je bila jaka no presudila je kolicina 3.5 i kaljeno staklo +smjesna cijena od 450kn, takoder i preporuka od 

za doticno kuciste je igralo veliku ulogu no glavni i odgovorni je The_Fichek jednostavno ovo mi je kuciste totalno promaklo i hvala mu, kaj bi mi bez informiranih forumasa

lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 12:57 (Stjepanj).
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
p400s, mogu ti reci da mi se svidja u bijeloj izvedbi... ;)
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...

Stigla zvijer, konkurencija je bila jaka no presudila je kolicina 3.5 i kaljeno staklo +smjesna cijena od 450kn, takoder i preporuka od 

za doticno kuciste je igralo veliku ulogu no glavni i odgovorni je The_Fichek jednostavno ovo mi je kuciste totalno promaklo i hvala mu, kaj bi mi bez informiranih forumasa

lp

 Je li dosao led strip. I kako si ga platio 450? Vidim da je 490 + dostava 40.znaci 530

5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pitanjce: Thermaltake Versa C23 RGB TG - imao tko iskustva s ovim? Vrijedi li ista ? 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.12.2018 15:11 (Apocalypso722).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Mambinjo kaže...

 Je li dosao led strip. I kako si ga platio 450? Vidim da je 490 + dostava 40.znaci 530

 sve je doslo u kucistu, prednji je vec ugraden ovaj s boka dolazi posebno u kutiji, popust jer zivim prek puta...lp

Intel Core™ i7 Forever
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

 

 

 Ne kontam cemu tolka pomama za Meshify kojeg treba cistiti svakih pol tjedna, tko zeli imat prednju cistu stranicu. Ljudi ne kuze koliko prasine prednja strana zaustavlja, ako imas imalo bolje ventilatore. Iz tog razloga su po meni bolja kucista s otvorom za ventilaciju sa strane, a sprijeda matte stranica jer bu konfa za koji stupanj toplija, a mozda malo tisa, no manje problema s prasinom. 

 

 

 Ne znam di si cuo da ga treba tako cesto cistiti, ali to jednostavno nije istina. Drzim ga na stolu i potrebno ga je ocistiti jednom u mjesec dana ako si bas picajzla, a moze se to komotno na odraditi i svaka 1.5-2 mjeseca. S tim da mi ventilatori koji su prilicno dobri (jedan njegov originalan x2 gp-12 koje koriste i na svojim aio-ima i dva sa ovog cm aio-a) i imaju dobar ap tj mogu povuci dosta zraka (prasine) kroz prednju stranice u idle vrte na 500 RPM, a u loadu na 900 RPM.

 

Sto se cijene tice meshify je malo skuplji to stoji, ali tesko je naci mid tower sa svim featureima i kvalitetom za jeftinije. Dok sam istrazivao sto uzeti razmatrao sam i ovaj P400 koji si preporucio Stjepanu, al na kraju me odbilo sto gore ne stane rad, a ako ga stavis naprijed uz vec jako restriktivan prednji panel problem sa air flowom postaje jos veci.

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Malo skuplji?lol, 300+ kn za sta? Covjece gigantski r5 je 100kn skuplji od tog Meshifya, daj molim te.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Lijepi su i povoljni i Armis AR3 kao i Phanteks P400S, ali (nažalost) Meshify/Define C ih dere u supportu visine CPU coolera:/ R1 Ultimate je ipak preko 168 mm visok, a bome ga ne mislim mijenjati...

 

Zna li netko još neku alternativu tim modelima, a da ima cooler support tako 169/170 mm?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Stjepanj kaže...
Malo skuplji?lol, 300+ kn za sta? Covjece gigantski r5 je 100kn skuplji od tog Meshifya, daj molim te.lp

 Ne kazem da je opravdano 300kn skuplji, ali ipak dobijes par prednosti. Najvece prednosti su u mogucnosti postavljanja radijatora, na p400 ga gore ne mozes staviti rad, a naprijed gusis air flow jos vise, ako zelis imat HDD-ove ogranicen si na 280(?) naprijed. Dobijes losije ventove sa tim phanteksom, manje ovih guma oko otvora za kablove, losije je rijesen cable managment, a zapravo najveci razlog zbog cega sam ja isao na meshify je drasticno bolji af. Dam kladit da si ti bolje temp imao sa Zalmanom Z3 nego sa tim Phanteksom.

 

Taj r5 koji spomnijes da je 100kn skuplji je ova bijela rugoba bez tg-a, crna verzja je soma kn + tg stranica dode 250kn, tu se onda uzima kud i kamo bolji i moderniji r6. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lol al ga ti bubas, ponovit cu r5 je 100kn skuplji bio on tebi ruzan ili ne boli nas ona stvar za neciji ukus svi znamo kak zgleda r5, r6 je 600+ kn skuplji, malo si se pogubio samo da se nesto pise...😑 sad odjednom ti je i z3+ bolji...o kriste daj uskrsni i spasi na😑lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 15:25 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Znam da ti sporije ide pa cu ponoviti jos jednom, to je verzija bez tg-a (kaljenog stakla) tj bilo kakvog prozora i namjenjena je skroz drugim interesnim skupinama nego nama koji trenutno pricamo o mid towerima sa tg-om.

Ako zelis ubaciti tg na taj r5 to je 250kn gore, tako da tvoje nebuloze o cijenama ne drze vodu.

Pa po pitanju temp je taj z3 sigurno bolji.
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.12.2018 15:30 (war3_tft).
11 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže...

...potrebno ga je ocistiti jednom u mjesec dana ako si bas picajzla

 picajzla svog fractala čisti jednom, maksimalno dvaput godišnje 

 

prašine nađem samo u tragovima, nema začepljenih hladnjaka i sličnih pizdarija

po vodoravnim površinama se skupi sloj fine prašine, nešto sitno na ventovima i to je to

doduše, prednji filter očistim otprilike svaka dva mjeseca i to usisivačem za par minuta (ranije sam ga prao pod tušem, otkako sam uzeo novi usisavač ni to nije potrebno)

donji filter skoro da i nije potreban obzirom da se napajanju vrlo rijetko uopće upali vent

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
war3_tft kaže.. 

a moze se to komotno na odraditi i svaka 1.5-2 mjeseca.

Ovo tvoje tebi ustvari čisti prašinu da ti ne moraš. 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kad su tri venta iza mesha dobro to "cisti" :)

Al nije bas tako kako je kolega napisao da moras prednju stranicu svakih par dana cistiti...
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

war3_tft

Kod mene se znalo nakupit prasine u tjedan dana s ventovima na 600rpm sprijeda u Fractal Define S, al je kuciste na podu. Usisavam jenput tjedno. Onda sam skuzio da ventovi sprijeda nisu potrebni kad ne radim nist zahtjevno na kompu hah.

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Došao mi jučer Winston i preostale komponente od PC te se danas bacio na slaganje konfe.

Evo nekoliko minusa. Na nekim mjestima vijci se baš i ne učvršćuju dobro na samu strukturu kućišta i ne moš ih do kraja zategnit jer rupa gdje vijak sjeda nije dobra na nekim mjestima. Znači moš ti vrtit do mole voje al se ovaj neće učvrstit.

Konektor za predni usb 2.0 ulaz je bio prevelik i nije mogao sjest u niti jedno od 2 ulaza na maticnoj namjenjenoj za taj konektor. Moro sam uzet turpiju za nokte i isturpijat malo plastike s jedne strane da bi ovaj moao sjest u ulaz. Na to sranje sam izgubio abrem pol sata em zezanja zašto ne ulazi em turpijanja  da može sjest unutra.

 

Ovak je kućište prostrano, izgleda dobo, napravio sam dobar cabel mang (bacim sliku kad stavim još ova dodatna 3 venta koja sam isto jučer dobio.

Nego zanimljiva je stvar da 3 venta Arctic F12 nisam dobio u originalnim pakiranjima kakva sam vidio po netu nego u nekoj manjoj smeđoj kartonskoj kutiji u kojoj su bila sva tri.

Naravno krenio ih montirat i skontam da nemam sarafe za njih jer sam očekivo da ću ih dobit.

 

Jel to praksa da se ne dobiju vijcki za učvršćivanje vent na kućište kad ga kupiš il su ovi mene zaj*bali iz ADM-a ?

Brdo safara koje sam dobio uz kućište ne odgovaraju za vent.

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
AmonZero kaže...

Došao mi jučer Winston i preostale komponente od PC te se danas bacio na slaganje konfe.

Evo nekoliko minusa. Na nekim mjestima vijci se baš i ne učvršćuju dobro na samu strukturu kućišta i ne moš ih do kraja zategnit jer rupa gdje vijak sjeda nije dobra na nekim mjestima. Znači moš ti vrtit do mole voje al se ovaj neće učvrstit.

Konektor za predni usb 2.0 ulaz je bio prevelik i nije mogao sjest u niti jedno od 2 ulaza na maticnoj namjenjenoj za taj konektor. Moro sam uzet turpiju za nokte i isturpijat malo plastike s jedne strane da bi ovaj moao sjest u ulaz. Na to sranje sam izgubio abrem pol sata em zezanja zašto ne ulazi em turpijanja  da može sjest unutra.

 

Ovak je kućište prostrano, izgleda dobo, napravio sam dobar cabel mang (bacim sliku kad stavim još ova dodatna 3 venta koja sam isto jučer dobio.

Nego zanimljiva je stvar da 3 venta Arctic F12 nisam dobio u originalnim pakiranjima kakva sam vidio po netu nego u nekoj manjoj smeđoj kartonskoj kutiji u kojoj su bila sva tri.

Naravno krenio ih montirat i skontam da nemam sarafe za njih jer sam očekivo da ću ih dobit.

 

Jel to praksa da se ne dobiju vijcki za učvršćivanje vent na kućište kad ga kupiš il su ovi mene zaj*bali iz ADM-a ?

Brdo safara koje sam dobio uz kućište ne odgovaraju za vent.

 

 Mislim da su te zajebali, ja sam te ventove dobio u orig šarenoj kutiji, svaki u svojoj, i svaki sa 4 vide.

 

Imaš sliku tih usb konektora, to mi zvuči ful loše lol. Na mom bivšem MS cyclopsu je sve bilo ok, osim prednje stranice  koja je koma.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ne, nisu te zajebali. Vijci za ventilatore uz kućište se obično ne dobiju. Jeftiniji ventilatori također znaju ne doći s vijcima, ali u pravilu s aftermarket ventovima dobiš vijke. Pogledaj na službenoj stranici Arctica se dobiju vijci il ne.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Ne, nisu te zajebali. Vijci za ventilatore uz kućište se obično ne dobiju. Jeftiniji ventilatori također znaju ne doći s vijcima, ali u pravilu s aftermarket ventovima dobiš vijke. Pogledaj na službenoj stranici Arctica se dobiju vijci il ne.

 ??

 

Govorim za te iste ventove lol... Kupio sam ih osobno, više puta. Koja je potreba pisanja posta ako nemaš pojma o čemu pričaš?

 

Evo ti link, slika pakiranja, i ČINJENICA da se dobiju 4 vijka:

 

https://www.arctic.ac/eu_en/f12.html

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 19:52 (Jakovp).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo slike. Nisam ih htio vadit van jer sam se napatio da ih stavim unutra. l ono, desnu stranu sam morao malo izbrusit da bi stao.

 

Što se tiće ventova, budem slao mail ADMu da vidim zašto su mi tako poslani.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Meni se ucinilo da pise da mu uz kuciste nisu dosli vijci za vent, a ne da mu uz vent nisu dosli vijci za vent.

15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Znači ovo su moji ventilatori i pakiranje. Ko da su mi rabljeno dali, a ne da sam novo kupio...

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Gospodo, tražim preporuku za ATX kučište, 380-550 kn, po mogućnosti sa odvojenim dijelom za PSU i hardove, te mjestima za ventove na vrhu. Naravno, prozračno.

 

Mislio sam nešto kao Fractal Focus G ali kad sam baš pogledao reviewe mi se nije svidjela (zamijetio prvo brend i cijenu).

 

Apoc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Sumnjam da je ovo originalno pakovanje... Osim toga da li poatoji af trio pack? Ne kolko ja znam.

Fino ti to njima vrati, al poznavajuci adm ciganit ce se i radi tih stotinjak kn...
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Imas onaj phanteks p400 koji zadovoljava sve uvjete osim prozracnosti...
5 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zbog čega nije prozračan ? 

 

 

Kakav je npr MS Metropolis PRO ?

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 21:06 (Apocalypso722).
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

I da postoji pakiranje od 3 (a ne postoji)mene ne zanima, jer sam ja u web shopu izabrao 3 puta isti proizvod.

Zanima me što će mi odgovorit na mail.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice