Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.672
|
čitano: 1.389.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Brijem da sam napokon nasao koje bi si kuciste kupio..samo treba cekat da dodje..misljenja o phanteks p600? Iznutra pricaju da je isto ko evolve

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Upravo sam kupio SilentiumPC Armis AR3 TG. Jedina mana zasad je gumb za paljenje koji je dosta malen i mora ga se duboko stisnuti, ali sve u svemu vrlo dobrog izgleda.

Kupljen u Centro.hr za 350kn sa dostavom.

 
4 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja uzeo MSi Metropolis, zasad super zadovoljan

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nista Ms, nista Silentium samo fractal i to malo "jaca" klasa...

R5 White je u pitanju i privremeno slozena ryzen konfa za probu sa H100i V2 u push-pull kombinaciji...

 

T.L. - za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.2.2019 16:16 (Tomo53nja).
5 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav.

 

Hoće Cooler Master Hyper 212 LED stat u Thermaltake Versa H26 kućište?

 

Piše da primna CPU cooler do 160mm, a ovaj ima točno toliko.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Pozdrav,
ima li netko iskustva sa Zalman S3? Lijepo izgleda s tom prozirnom stranicom, ne košta puno, ali najviše me zanima kakav je po pitanju buke s obzirom na tako nisku cijenu. Ima li neki drugih nedostataka?
Hvala unaprijed.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Taj fractal od 400kn nema veze sa flagship fractalovim kucistima, koliko god je lijepo kupovat zbig branda ms kucista su superiornija u tom rangu. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nhooydz kaže...

Taj fractal od 400kn nema veze sa flagship fractalovim kucistima, koliko god je lijepo kupovat zbig branda ms kucista su superiornija u tom rangu. 

Ovaj fractal nije flashgip? 400 kn? O cemu ti? O kruskama?

 

Ms kucista superiornija? Nemoj me nasmijavat molim te...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.2.2019 14:46 (Tomo53nja).
7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Molim preporuku do 750kn u adm trgovini kucista unutra ide i7 9700k i rtx2060
Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
lndestructible kaže...
Molim preporuku do 750kn u adm trgovini kucista unutra ide i7 9700k i rtx2060

Izvoli :)

 

Malo je skuplje, ali meni je to najbolje do 1000kn kod njih.

 

phanteks-enthoo-pro-m-tempered-glass-black-glass-window-ph-es515ptg_bk&code=84999

coffe,coffe,coffe.....
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2019 19:57 (metallic).
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nhooydz kaže...

Taj fractal od 400kn nema veze sa flagship fractalovim kucistima, koliko god je lijepo kupovat zbig branda ms kucista su superiornija u tom rangu. 

R5 je bio recimo to tako flagship, ko sta je sad R6. Kakvih 400kn? 

12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...
nhooydz kaže...

Taj fractal od 400kn nema veze sa flagship fractalovim kucistima, koliko god je lijepo kupovat zbig branda ms kucista su superiornija u tom rangu. 

R5 je bio recimo to tako flagship, ko sta je sad R6. Kakvih 400kn? 

 Ja bih rekao da je on to pomješao malo sa focus g od fractala koji košta tako negdje oko 400kn

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, pomjeso je i Armis AR3 TG je teoretski (tezi sa skoro jednakim dimenzijama, vise featura) bolja kupovina od Focus G, makar je to sve isti rang, iako kaljeno staklo te straznji RGB vent i 2 RGB trake izdvajaju Armis od konkurencije.

7 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

MomČine kako vam se čini nzxt s340 standardni ? Za i7 9700k i rtx 2060? sto se tice hlađenja itd ugradio bi naprijedj os 2 klasicna ventilatora?

Slovo sto ga Ante kovo
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav momci, gledam upiknuti novo kućište. 

 

Za oko mi je zapeo Fractal Focus G White jer je vrlo lep.

 

Međutim voljan sam poslušat i druge prijedloge do 500injak kuna.

 

Ima li što bolje/ljepše od ove bebe?

Divide et impera!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Vodič za odabir kućišta

Sam da se javim i kazem da sam nakon katastrofalnog iskustva sa ADM i MS Winstonom (problem sa staklom, materijalom, velicinom konektora i drugim stvarima koje sam naveo vec u temi) uzeo Armis Ar3 TG.

Moro sam ga dosta cekat da ga nabave, al isplatilo se.

 

Kuciste jako lijepo izgleda, prozracno, manje u duljini od MS-a (sto je plus meni), dobijete mnogo gumenih nastavaka koji se stavljaju na vijke od HDD i SSD tak da su oni bescujni i nemaju direktan kontakt sa kucistem (citaj limom). Samo stavljanje komponenti maciji kasalj, TG jako dobar debeo i tezak, dobiju se 2 dodatna venta, kontrole za vent i LED osvjetljenje.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
5 0 hvala 2
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Trebao bih preporuku kućišta za konfiguraciju koja uključuje Ryzen 5 2600, MSI X470 Gaming Plus i RTX 2070 Gaming Z pa ako netko može pomoći bio bih vrlo zahvalan. Volio bih uzeti neko kvalitetno kućište da me služi nekoliko godina (ako poživi) bez potrebe za promjenama, a opet da nije preskupo jer sam laik što se tiče slaganja, održavanja i sličnoga. Što se estetike tiče, preferiram jednostavan izgled, bez svjetala, eventualno da prozor ima. Računalo bi još neko vrijeme stajalo na podu, kasnije na stolu, buka mi je manje bitna, bitno mi je da se sve dobro hladi i da se prašina sa filtera odstranjuje koliko toliko jednostavno. Gledao sam Meshify C, koliko shvaćam bio bi dobar izbor za sve navedeno (ne znam samo kako bi stala grafička, jel pretijesno) jedino vidim da neki i danas imaju problema sa skidanjem prednje stranice kod čišćenja. Uz preporuku kućišta naravno ako imate i savjet za neke možda dodatne ventilatore i slično, sve bi pomoglo- napominjem da nisam neki zahtjevni korisnik, ne overclockam, samo igrice i standardna svakodnevna upotreba. Unaprijed hvala svima. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Uz Meshify C što si naveo preporučam ti Define C TG, imam mini verziju bez TG i prezadovoljan sam, robusno napravljen, sve ti stane u njega bez problema, cable management je odličan, cilja na tišinu, Meshify je više airflow, 

za njega sam uzeo Arctic P14 pwm u Linksu, dva komada, nisam ih još stigao isprobat al trebali bi biti odlični, imao F14 verzije od njih.

Imaš još i NZXT H500, nisam ga vidio uživo al ga dosta hvale.

6 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imam s340elite, da sam kupovao kasnije , uzeo bi h500/h500i 

Prva liga kuciste

 

 

 

Edit: Imam pitanje.... razmisljao sam kupiti vertical bracket od coolermastera pa da ga montiram u svoj s340elite...

Jel je moguce to napraviti a bez da klijestima trgam kuciste?

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.2.2019 2:18 (Aportus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Naruci iz vana cablemod bracket 50€ mislim da za njega netrebas nista trgati

razorblade
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

da li je za silent PC Fractal Define još uvijek najbolji? tg ili bez?

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Za silent PC je najbolje uzeti full prozracno kuciste u kojemu ce ventilatori raditi na manjim okretajima, a ne full izolirano kuciste koje ima los airflow di ce ventilatori morat vristati za dobiti iste temperature.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Jasno da sve ovisi o grafi i procu koji se koristi na kojem opterečenju.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
peacock kaže...

da li je za silent PC Fractal Define još uvijek najbolji? tg ili bez?

Mislis na R5?

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tomo53nja kaže...
peacock kaže...

da li je za silent PC Fractal Define još uvijek najbolji? tg ili bez?

Mislis na R5?

 R6

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Phanteks p600s ili define s2 mesh...ili polovan corsair 760t za 500kn u ducanskom stanju?

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

ja bim osobno uzeo p600s i stavio ga na vrh ... 760t 500kn je dobra ciejna ako je kuciste u dobrom stanju ali nije ni blizu p600s po mom misljenju ipak je kuciste 5 godina staro

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

P600s je oko 1100..s2 mesh je oko 1250-1300....

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

U futuri ti je obicni s2 sad 980kn.

 

Ovaj sa meshom naprijed ima nesto bolji air flow, al mislim da nije vrijedan razlike u novcima.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

gledaj oba su dobra (s2 je vise za costum vodena hladenja) tako da je nakraju vise do toga koje ti se vise svida ... otprilike su jednaki

 

video

 

slike klik

      klik

 

airflow je mrvicu bolji u p600s

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice