Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.394.137
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Master enthusisast kaže...

 

 A kakve ti veze imaju ti ventovi kada nemaju odakle potezat zrak jer su stranice zatvorene a rubovi su toliko zacepljeni i zagrađeni da zraka jedva da ista mozes dovesti u kuciste cak i na 2000rpm, pogledaj malo recenzije i strane forume sta sve ljudi rade i koliko se zale na bequiet kucista po tom pitanju pa se javi

Daj ne trabunjaj gluposti, pogledao si jednu ili 2 recenzije kucista i sad se pravis pametan...Jesi probao to kuciste sa nekim komponentama ili jednom skinuo i pogledao prednji panel tog kucista? Meni se cini da nisi tako da je svaka rasprava s tobom suvisna...

 

Kroz te rubove itekako ide zrak jer na filteru se svakih mjesec do 2 dana skupine prasine dovoljno da se filter mora ocistiti tako da ne baljezgaj...Ne trebam ja nista citati niti gledati, imao sam tj. imam skoro isto kuciste (dark base 600 orange edition) vise od 3 godine i dobro znam sto moze, a sto ne, i ima mana, ali su to neke druge od ovih sto ti pricas...

 

Tisina, ventovi i izolacija su jedne od prednosti tog kucista, a airflow kad se uzme sve u kompletu ni blizu nije tako los kao sto tvrdis...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 19:32 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

3dfx

Dzabe ti namjena za tisinu kad moras nafrljit ventilatore da imas normalne temperature. Kolega kojeg si linkao sa "Slike vaseg hardvera" ima tihe neclockane komponente koje je komotno mogao staviti u kuciste od 300kn s dobrim ventilatorima i imao bi isti efekt, to bas nije neka referenca. Naravno da su tihe komponente poanta tihog kompa kako je taj kolega sastavio, no za pravu usporedbu bolja je konfa s nesto jacim clockanim kompomnentama, npr. clockani i7-6700K + gtx 1080 kako je napravio GamersNexus:

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3122-be-quiet-dark-base-700-case-review

Ili clockani i7-8700K + opet gtx 1080, Fractal vs Phanteks:

 

Evo za referencu i BeQuiet video od HC, a od GN isto imas video, no po meni je preglednija pisana recenzija od njih koju sam linkao.

Pred kraj videja mozes cuti sta znaci Perf3 mode BQ 700 sto se poklapa sa GN reviewom di je u tom modeu ispao najglasniji, a u Silent3 modeu se usporedjuje s npr. budget Corsair 270R. Jebiga, ali dizajn je jednostavno pogresan - niti bajne temperature niti bajna tisina, ako za referencu uzmes neke glasnije komponente ili jednostavno ventilatore na max. Za te novce Fractal R6 ili Phanteks P600S su jednostavno bolji odabir. Interesantno je  da su stock temperature sa HC videja identicne onima od kolege kojeg si linkao, no oni su imali i7-8700K na 4.8Ghz umjesto 4Ghz i gtx 1080 od EVGE koja ima manji hladnjak od njegove Strix 1070. Mozes primjetit i da Phanteks P600S pobjedjuje kada su konfe identicne, sa Noctua umjesto stock ventova, i kod temperatura i kod buke. Stoga je Phanteks P600S funkcionalno najbolji u tom rangu, ali razlike nisu tak velike te je i Fractal R6 skroz dobar kao i stariji R5. Be Quiet jednostavno nije dovoljno dobar za te pare. I da, jasno je ko dan da je kolega uzeo to kuciste jer je htio bijelo kuciste sa zvucnom izolacijom i s kaljenim staklom, a takvih je jako jako malo. Prakticki jedino kae jos mogao uzeti je Fractal pa mu se mozda vise dopao BQ.

 

Tomo53nja

Naj se srdit.. BQ 600 kojeg si imao/imas ima bolji value, ovdje pricamo o kucistu od 150+ eura koje ima bijesnu konkurenciju. Naravno da su BQ Silent Wings odlicni, no vjerojatno bi se zacudio kakve bi temp. bile da ih stavis u Fractal R5, R6 ili Phanteks, nemora ni bit P600S. Jebiga oni imaju tu neku filozofiju sa front panelom da se zrak zarotira kad udje pa to kao smanji buku, no previse je tu celika/plastike kojeg taj zrak mora savladat, to se bas dobro vidi u HC videju. Naravno da ide zrak kroz te rupe, no vrhunski ventovi kao ti bi trebali povlacit vise zraka, al jednostavno nemogu s tim poluzatvorenim prednjim dizajnom. Imam i ja Bitfenix Nova sa slicnim prednjim dizajnom, kuciste od 250kn i osjetim na ruku da povlaci, al ovdje se radi o 150+ eura i jednim od najtisih ventova kojima potencijal nazalost nije iskoristen.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 20:26 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Tomo53nja

Naj se srdit.. BQ 600 kojeg si imao ima bolji value, ovdje pricamo o kucistu od 150+ eura koje ima bijesnu konkurenciju. Naravno da su BQ Silent Wings odlicni, no vjerojatno bi se zacudio kakve bi temp. bile da ih stavis u Fractal R5, R6 ili Phanteks, nemora ni bit P600S. Jebiga oni imaju tu neku filozofiju sa front panelom da se zrak zarotira kad udje pa to kao smanji buku, no previse je tu celika/plastike kojeg taj zrak mora savladat, to se bas dobro vidi u HC videju. Naravno da ide zrak kroz te rupe, no vrhunski ventovi kao ti bi trebali povlacit vise zraka, al jednostavno nemogu s tim poluzatvorenim prednjim dizajnom. Imam i ja Bitfenix Nova sa slicnim prednjim dizajnom, kuciste od 250kn i osjetim na ruku da povlaci, al ovdje se radi o 150+ eura i jednim od najtisih ventova kojima potencijal nazalost nije iskoristen.

Ma ne srdim se samo ne volim kada ljudi pricaju napamet...

 

Slazem se da je cijena od 1300 kn previse, u toj cifri ima boljih kupnji itekako...Imam i R5 i be quiet 600 orange pa nije velika razlika sa silent wings ventovima...Lijen sam ali imam ih slikane jedan pored drugoga bas...

 

Opet ako je naprijed mesh ni to nije idealna solucija jer prasina se skuplja kao luda i meni to ide na zivce zato gledam nesto izmedu mesha i zatvorenog tipa, a da je airflow dobar, i vrlo vjerojvatno ce sljedeci izbor biti thermaltake, ali neznam koja verzija...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 20:25 (Tomo53nja).
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Temperature su naravno nize kod Fractala sa otprilike jednakim brzinama ventova? To kaj imas su silent wings ili pure wings?

 

Ni meni se ne svidja naprijed mesh, zato mi je ovo kae Phanteks napravio s P600S odlicno. Laganim dodirom malo povuces prednji panel i imas jako dobar balans izmedju buke i temp. Ako hoces full tisinu vratis nazad to cudo. Pogledaj malo video, ak nisi. Zvucna izolacija bocnih stranica im je bolja od Fractala i imaju taj inovativni materijal za mesh koji me podsjeca na paukovu mrezu. Fractal mi s druge strane izgleda profinjenije. Ja imam Define S i jos uvijek onaj ogromni Thermalright Macho koji sam kupio od tebe haha. Sad me samo jebe kaj nemam AM4 kit za njega, al smislit cu nesto vec. Mislio sam sprijeda stavit ovako nesto: https://www.conrad.hr/Plo%e8a-za-prigu%b9ivanje-zvuka.htm?websale8=conrad-hr&pi=342840&ci=SHOP_AREA_17475_1312047, al sam lijen isto. Thermaltake je meni gadan s tim show off RGB kucistima, a njihov zvucno izolirani Suppressor F31 ili F51 je kopija Fractala..

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 20:40 (The_Fichek).
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Temperature su naravno nize kod Fractala sa otprilike jednakim brzinama ventova? To kaj imas su silent wings ili pure wings?

 

Ni meni se ne svidja naprijed mesh, zato mi je ovo kae Phanteks napravio s P600S odlicno. Laganim dodirom malo povuces prednji panel i imas jako dobar balans izmedju buke i temp. Ako hoces full tisinu vratis nazad to cudo. Pogledaj malo video, ak nisi. Zvucna izolacija bocnih stranica im je bolja od Fractala i imaju taj inovativni materijal za mesh koji me podsjeca na paukovu mrezu. Fractal mi s druge strane izgleda profinjenije. Ja imam Define S i jos uvijek onaj ogromni Thermalright Macho koji sam kupio od tebe haha. Sad me samo jebe kaj nemam AM4 kit za njega, al smislit cu nesto vec. Mislio sam sprijeda stavit ovako nesto: https://www.conrad.hr/Plo%e8a-za-prigu%b9ivanje-zvuka.htm?websale8=conrad-hr&pi=342840&ci=SHOP_AREA_17475_1312047, al sam lijen isto. Thermaltake je meni gadan s tim show off RGB kucistima, a njihov zvucno izolirani Suppressor F31 ili F51 je kopija Fractala..

Mozda malo nize, nisam tocno mjerio pa neznam, ali razlika nije vec od 2-3 stupnja sigurno... Ovo su na orange 600 pure wings 2, pa sam njih malo koristio u be quietu, malo u fractalu...

 

Moj orange 600 je bio sa prozirnom bocnom stranicom i tezak kao brag kad se napuni...

 

P.S. Ja sam si rijesio za Macho kit za am4 iz njemacke za 9 eura iako trenutno uopce ne koristim taj cooler...

 

Nemam skupa fractal sa orange, nisam slikao taj scenarij izgleda...

S+machom+rev+B S+machom+rev+B
S+vodenim+h100i+starim S+vodenim+h100i+starim
Novi+h100i+v2+u+fractalu+r5 Novi+h100i+v2+u+fractalu+r5
T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 15:10 (Tomo53nja).
6 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

3dfx

Dzabe ti namjena za tisinu kad moras nafrljit ventilatore da imas normalne temperature. Kolega kojeg si linkao sa "Slike vaseg hardvera" ima tihe neclockane komponente koje je komotno mogao staviti u kuciste od 300kn s dobrim ventilatorima i imao bi isti efekt, to bas nije neka referenca. Naravno da su tihe komponente poanta tihog kompa kako je taj kolega sastavio, no za pravu usporedbu bolja je konfa s nesto jacim clockanim kompomnentama, npr. clockani i7-6700K + gtx 1080 kako je napravio GamersNexus:

https://www.gamersnexus.net/hwreviews/3122-be-quiet-dark-base-700-case-review

Ili clockani i7-8700K + opet gtx 1080, Fractal vs Phanteks:

 

Evo za referencu i BeQuiet video od HC, a od GN isto imas video, no po meni je preglednija pisana recenzija od njih koju sam linkao.

Pred kraj videja mozes cuti sta znaci Perf3 mode BQ 700 sto se poklapa sa GN reviewom di je u tom modeu ispao najglasniji, a u Silent3 modeu se usporedjuje s npr. budget Corsair 270R. Jebiga, ali dizajn je jednostavno pogresan - niti bajne temperature niti bajna tisina, ako za referencu uzmes neke glasnije komponente ili jednostavno ventilatore na max. Za te novce Fractal R6 ili Phanteks P600S su jednostavno bolji odabir. Interesantno je  da su stock temperature sa HC videja identicne onima od kolege kojeg si linkao, no oni su imali i7-8700K na 4.8Ghz umjesto 4Ghz i gtx 1080 od EVGE koja ima manji hladnjak od njegove Strix 1070. Mozes primjetit i da Phanteks P600S pobjedjuje kada su konfe identicne, sa Noctua umjesto stock ventova, i kod temperatura i kod buke. Stoga je Phanteks P600S funkcionalno najbolji u tom rangu, ali razlike nisu tak velike te je i Fractal R6 skroz dobar kao i stariji R5. Be Quiet jednostavno nije dovoljno dobar za te pare. I da, jasno je ko dan da je kolega uzeo to kuciste jer je htio bijelo kuciste sa zvucnom izolacijom i s kaljenim staklom, a takvih je jako jako malo. Prakticki jedino kae jos mogao uzeti je Fractal pa mu se mozda vise dopao BQ.

 

Tomo53nja

Naj se srdit.. BQ 600 kojeg si imao/imas ima bolji value, ovdje pricamo o kucistu od 150+ eura koje ima bijesnu konkurenciju. Naravno da su BQ Silent Wings odlicni, no vjerojatno bi se zacudio kakve bi temp. bile da ih stavis u Fractal R5, R6 ili Phanteks, nemora ni bit P600S. Jebiga oni imaju tu neku filozofiju sa front panelom da se zrak zarotira kad udje pa to kao smanji buku, no previse je tu celika/plastike kojeg taj zrak mora savladat, to se bas dobro vidi u HC videju. Naravno da ide zrak kroz te rupe, no vrhunski ventovi kao ti bi trebali povlacit vise zraka, al jednostavno nemogu s tim poluzatvorenim prednjim dizajnom. Imam i ja Bitfenix Nova sa slicnim prednjim dizajnom, kuciste od 250kn i osjetim na ruku da povlaci, al ovdje se radi o 150+ eura i jednim od najtisih ventova kojima potencijal nazalost nije iskoristen.

pa napisao je da puca na tisinu, tako da sumnjam da ima nafrljenje ventove, uostalom  ima 34db, sto je jebeno tiho, tako da sumnjam da mu se ventovi vrte na vise od 800 - 1000rpm-a

 

proc mu je naklokan, valjda ful koliko taj 1600x moze ic a da je stabilan, i opet je hladan ko spricer, gpu se ionako kloka sam, osim ako ganjas benchanje onda klokas do bola, a i onda rokas ventove na grafi na 100% da drzi taj klok, a tada je graficka svaka bucna i ne pomaze nikakvo kuciste

 

ja sam jedan od onih koji kupuje kuciste zbog estetike i tisine, a ne da imam frizider unutar njega, i ovaj case o kojem pricamo mi je jedan od ljepsih, pogotovo mi je ljepsi od ovog fractala, mada mi je moj NZXT jos ljepsi 

 

ne znam sta ste se uspuhali toliko oko kucista, pa to je totalno osobna stvar, samo sam konstatirao da nije smece i da nije pecnica, sto se vidi po njegovim temperaturama

 

/peace

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zavisi kak gledas, mogla bi bit "pecnica", tj. toplije kuciste, da unutra stavi jaci proc, tipa neki Intel na 5Ghz i jacu grafu. Eh, onda bi nafrljio ventilatore pa bi bila zujalica. Entuzijasticno kuciste zahtjeva entuzijasticnu usporedbu, malo rasprave ne skodi :) Btw. mislio sam da je unutra i5-9600K kad sam vidio u opisu, 1600X mi preletio ispod ociju, jos se cudim zasto je na 4Ghz. Nemogu uzet tog kolegu s foruma kao referencu jer je uzeo kuciste od 1300kn na proc od 1300kn. Ja sam dao usporedbu radi viska vremena da nebi neko uletio u temu i mislio da je BQ 700 vrh za te novce. 

 

Uspušem se ja svaki put kad BQ izbaci novo kuciste jer ne slusaju community kao npr. NZXT koji je fino promjenio taj prednji upuh sa H serijom ili kao Phanteks koji je to rjesio i kod Evolv i kod P400 sa izbacivanjem P350X i sad sa P600S. Ima jos primjera, CM, Bitfenix, Lian Li su napravili air/meshify verzije svojih popularnih kucista. Ja ne velim da BQ treba napravit Silent Base Meshify, al kae tak tesko napravit normalan upuh, pogotovo kad imaju najbolje stock ventove..

 

Btw. Silent Wings 3 rade jako dobro i pri nizem rpm: http://thermalbench.com/2016/09/22/be-quiet-silent-wings-3-140-mm-fan/3/ Stavis sve komponente od tog kolege u prozracno kuciste cak i bez zvucne izolacije, Silent wings na npr. 550rpm i imas priblizno isto decibela i temperature, eventualno ce se pumpa cuti osjetno glasnije. Puno se placa estetika da..

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.4.2019 23:21 (The_Fichek).
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

svojevremeno sam imao Dark Base 900, jedno od boljih kucista koje sam imao, nikakvih problema sa tempama, a slicno je ovom 700 serije, samo bez sound dampera

 

ljudi pretjeruju kao i obicno, da je pecnica, totalni bullshit, ako hoces airflow onda kupis takvo kuciste, Be Quiet ima drugu filozofiju i kucista su im odlicna, airflow je kompromis na koji pristajes ako hoces takvo kuciste, a dobijes nesto drugo

 

uostalom tako je sa svakim proizvodom

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Pa nije bas tako sa svakim proizvodom niti bi trebalo bit kompromisa za kuciste od 180 eura. Naveo sam par primjera, al evo opet: Fractal R5, R6, Phanteks P600S pa ustvari i Dark Base 900 bi se tu mogao zgurati. Znaci proizvod koji je blizu najvise cijenovne granice u nekom segmentu (ATX consumer kuciste) nebi trebao imati kompromise, to je cijela poanta, ali oke. DB 700 je po meni cudan proizvod od BQ, losiji value od 600, 601, cijenovno preblizu DB 900 koji ima bolji airflow i normalno rjesen gornji dio. U DB 700 imas bracket za 3 ventilatora s gornje strane koji se moze izvuc za lagano stavljanje ventilatora, no imas par mini otvora s te gornje strane isto kao i kod njihovog najjeftinijeg kucista. Znaci s gornje strane npr. stavis ventilatore da ispuhuju gdje? = nemogucnost ugradnje vodenog i prakticki ikakvog ventilatora s gornje strane za 180 eura je veliki fail = moras stavit vodeno naprijed = tek onda nemas airflow, ali sve je to oke kad stavis komponente hladne ko spricer, eh.. Meni se cini da puno naplacaju invertiranje unutrasnjosti, vjerojatno za ljude koji komp stavljaju s lijeve strane, a ustvari i 3 Silent Wings 3 imaju cijenu ~50 eura.. DB 700 je izgleda bas za specificne korisnike, niche market sta bi rekao ovaj sa HardwareCanucks.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.4.2019 1:25 (The_Fichek).
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

svaki proizvod ima neki kompromis, to je tako. ne postoji savrsenstvo

 

i nije airflow jedina bitna stvar, mozes slagati i airpreasure, zato postoje kucista za svacije potrebe, tisina, protok, tlak, pa biraj

 

niti jedno kuciste, bar meni, koje sam imao u zivotu nikada nije imalo katastrofa airflow, a imao sam svojedobno i smeca od 150kn , ok airflow a bucno kao aerodrom

 

ovaj bijeli 700 je relativno skup, jer je ogranicena serija, pa ko zeli neka plati, inace sve ispod 1000kn netko moze reci da je low end, od 1000 do 2000 mid range, a iznad 2000 high end kuciste

 

i kak mislis ne mogucnost ugradnje ventilator ili vodenog gore, pa moze se ugraditi, koliko vidim, i to sto ima te male proreze ne cini mi se kao veliki hendikep, istina ogranicava protok zraka, ali sumnjam da je katastofa neka

 

nije to nista novo, ima takvih kucista, recimo H440 NZXT je imao skroz pokriveni gornji dio, i male ispuhe sa strane, pa takoder nisam imao problema sa temperaturama sa 240mm vodenim gore, i takoder je bilo sa damperima, i naprijed i gore i sastrane, i sve je bilo ok, isto jako tiho kuciste

 

pogle Antec Tourqe, super izgleda, kvalitetan materijal, skoro pa otvoreno, los airflow, vjerovatno mu ni netreba kad je poluotvoren, los airpreasure, prasina ulazi sa svih strana a kosta 2500kn i opet temperature nisu lose

 

poanta je da stvarno ne vidim kuciste od svih nabrojanih koje ima ikakvih problema sa temperaturama, neki imaju manje neki vise temperature, ali to je sve ok

 

entuzijasti ionako rade full custom loop za gpu i cpu i ulozit ce svakako u case ventilatore, jer hoce apsolutnu tisinu bez, kako kazes kompromisa, slazes si po potrebama, zeljama i velicinom novcanika

 

recimo caselabs je brutalno kuciste, ali kompromis je da je ruzno ko pas 

 

sljedece kuciste koje cu kupovati definitivno ce biti Calyos NSG S0 i to onda imam do smrti

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja bum ovog MS Winstona imao do smrti...nakon pola godine ili godinu, ne znam više i držanja kompa na podu prašine u kućištu NEMA...čiostio ga 0 puta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tomo53nja kaže...

Daj ne trabunjaj gluposti, pogledao si jednu ili 2 recenzije kucista i sad se pravis pametan...Jesi probao to kuciste sa nekim komponentama ili jednom skinuo i pogledao prednji panel tog kucista? Meni se cini da nisi tako da je svaka rasprava s tobom suvisna...

 Ne nego ti ne trabunjaj nego se informiraj prije nego uđes u raspravu 

 

Dark base 700 thermal test

 

12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Master enthusisast kaže...

 Ne nego ti ne trabunjaj nego se informiraj prije nego uđes u raspravu 

 

Dark base 700 thermal test

 

Opet ti po svome? Rekao sam ti, daj mi neke svoje "dokaze" pa cemo onda dalje, do tada mozes i dalje bacati ove smijesne linkove...

 

Prvo sto sam vidio je ogromni dark rock 4 + sli ili cross fire sa 2 msi grafe, dalje necu gledati + opet na kraju recenzije lijepo pise mane i koju je ocjenu dobio, neznam o cemu pricamo...

 

I dalje se slazem da ne vrijedi 1300 kn i da vrijedi blize 800 ili 900 kn, ali da je pecnica opet sto tvrdis nije...Naravno da ovakav setup ubacis u R5 ili neko drugo bolje kuciste dobio bi 2,3 stupnja manje temperature a isti rezultat, pecnicu...

T.L. - za zahvalu udri hvala // WoT and pubg: tomo53nja
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Master enthusisast kaže...
Tomo53nja kaže...

Daj ne trabunjaj gluposti, pogledao si jednu ili 2 recenzije kucista i sad se pravis pametan...Jesi probao to kuciste sa nekim komponentama ili jednom skinuo i pogledao prednji panel tog kucista? Meni se cini da nisi tako da je svaka rasprava s tobom suvisna...

 Ne nego ti ne trabunjaj nego se informiraj prije nego uđes u raspravu 

 

Dark base 700 thermal test

 

 Master enthusisast? LOL, dobar novi nick si odabrao .

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
10 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

ima li kakvo tiho kućište do 400-500kn?

 

hvala unaprijed

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 20:08 (Del_Boy97).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Shockwave kaže...
Master enthusisast?

Micek nam se vratio.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Del_Boy97 kaže...

ima li kakvo tiho kućište do 400-500kn?

 

hvala unaprijed

 Mislim da je Blackwidow od MS-a najbolje novo u tom rangu sto se tice tisine: https://www.nabava.net/search.php?q=black+widow+ms, makar trenutno imas puno Fractal R4, R5 i R6 na Njuski pa prouci :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2019 20:34 (The_Fichek).
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

pokusavam usporediti nzxt h200, fractal core 500 i fractal design node 304 koje bi bio best buy, ima netko iskustva sa nekim od ovih kucista? 

osim dimenzija bitno mi je i da ima ok zvucnu izolaciju... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Shockwave kaže...
Master enthusisast?

Micek nam se vratio.

Kao sto "micek" zna odabrat kučište(ontopic), kao i ostale komponente i zaje8avati kolege(), tako zna i engleski jezik.

 

Ne vjerujem da bi upotrijebio nick s pogrešnim spellingom, kao gore, već..... "ENTHUSIAST"

 

Pozz suspendiranima i novima.

coffe,coffe,coffe.....
6 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

nekuzim kako si sta se tice dimenzija i uzeo u obzir h200 sa core 500 i 304 .... isto tako imas i thermaltek core v1 i dolazi sa 1x 200mm fanom i jako je tih (fan se vrti na malo okretaja) ali zavisi vise o komponentama, ako ides i7 rtx 2600 ili jace nebim razmisljao o node 304 pa ni vjerovatno o core v1 ali ako je nesto do ryzen 2600 i max 1660ti bic i i vise nego dobra kucista.... sva ta kucista sta se tice zvucnih izolacija je ravna nuli .... znaci tisinu dobijas kod njiha sa boljim fanovima

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Evo jedno novo kompaktno kućište na tržištu za 560kn, svjež dizajn, Inter-Tech Impulse:

https://www.nabava.net/search.php?q=Inter-Tech+IMPULSE

https://www.inter-tech.de/en/products/case/gaming-tower/s-3901-impulse

 

7 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Evo jedno novo kompaktno kućište na tržištu za 560kn, svjež dizajn, Inter-Tech Impulse:

neloše za te novce, ono što se ne vidi na priloženom videu a sviđa mi se je donji dust filter koji se može izvlačiti bez okretanja kućišta a ne sviđaju ostali filteri koji nisu riješeni tako elegantno već moraš skidati prednji i gornji grubi ukrasni filter koji se za maske drže tabovima koje treba iskriviti kako bi se finiji filteri izvadili i očistili

 

 
 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nazalost nije pokazao koliko je lagano ili tesko izvadit prednji panel. Po tezini kucista na sluzbenoj stranici bi trebala biti solidna izrada. Meni se svidja i prvi put da vidim da pozadi u kompaktnom kuciste moze ici 140mm vent. RGB je dosta zgodno i suptilno rjeseno, slicno kao kod Phanteks P350X, po meni i bolje. Da, i meni se cini da nije najlakse kuciste za odrzavanje. Ti tabovi meni izgledaju kao magnetici, al sumnjam. Mozda neki drugi ducani dodatno spuste cijenu pa bi kuciste moglo bit dobar odabir za oko 500kn. Ovako je mozda preblizu NZXT H500 i slicnima.

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Poz,
MOze preporuka kucista cca 900-1100kn ?
Grafa Manli RTX 2080 (32cm+-2cm zbog limica donjeg) + NZXT Kraken x72(36cm).

Boja: Crno ili bijelo (moze i mix).

 

Trenutno sam gledao ovo: Fractal Design Meshify S2 Black Dark/white TG, e sad ako postoji bolja, lepsa, jeftinija varijanta bilo bi dobro :)



Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Ako vec planiras dati 900-1100kn onda uzmi taj meshify s2 koje ima sve sto jedno moderno kuciste moze imati + odlicnu kvalitetu + odlican airflow.
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ima dosta dobrih kucista i za nizu cijenu. Zavisi kaj trazis od kucista, top kvalitetu/estetiku.. ili dovoljno dobre materijale, TG i da sve stane u kuciste. Konkretno za te pare ja bih radje gledao Phanteks P600S radi nesto bolje zvucne izolacije i protoka zraka, zavisno o modeu u kojem radi, a ti modovi, tj. prednji panel se lagano pomice zavisno o potrebi. Znaci P600S je kao Meshify i R6 u jednom kucistu po funkcionalnosti. Phanteks ima i bolje stock ventove. Mana je sto nema najzgodnije kombinacije boja, estetika za nekog..

 

S druge strane mozes kupit dosta jeftinije kuciste i stavit top ventilatore kao Be Quiet Silent Wings 3 ili NB eLoop ili EK Vardar za radijator itd. Umjesto stock LED osvjetljenja se mogu kupit zasebne LED trake itd. Kaljeno staklo vise nije nesto sto dolazi samo u skupim kucistima, nego feature koji dolazi vec od 300kn, tako da se svasta da iskombinirati.. SPCC 0.7mm standard za debljinu materijala isto vise nije nesto sto dolazi u samo skupim kucistima, nego npr. od nekih SilentiumPC kucista ispod 500kn itd. 

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Phanteks 600s bi definitivno prije s2..imas ga bijelog s crnim mashem..kad skines bijele full plastike...😁..i gornji se mjenja u mesh kolega ako se nevaram...i onda brutalno izgleda s boljim air flowom...a iznutra je ko evolv...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 22:25 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Izgleda da ce odluka pasti na P 600s :)

Samo da jos nadjem gde je najjeftiniji :p

12 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mariolla79 kaže...

Phanteks 600s bi definitivno prije s2..imas ga bijelog s crnim mashem..kad skines bijele full plastike...😁..i gornji se mjenja u mesh kolega ako se nevaram...i onda brutalno izgleda s boljim air flowom...a iznutra je ko evolv...

Taj "bolji" air flow je ionako par stupnjeva na kartici, tako da je se izmedu ta dva kucista prvenstveno bira estetika, primjerice ja bi tog phanteksa eventualno u ormaru drzao. 

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

To je moje next kuciste..mislim da ga ima u adm...antracit i bijelo..za crno nisam ziher..kolega war..ima i vise mjesta u njemu..a ukusi su razliciti..posto ja imam cors 500r bijeli..podsjeca me izgledom na njega s meshom..tak da bi ga ja radje nego s2..nekazem da je s2 sranje ali meni se phanteks vise svidja..

@psihoriba

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 22:50 (mariolla79).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice