Idealno ITX kuciste? izdvojena tema

poruka: 379
|
čitano: 103.752
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

Hvala na savjetu,promjenio sam velicinu slika pa ih mogu objavit. 

 

Full sam zadovoljan ovim kucistem.

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
MEGATAMA kaže...

Hvala na savjetu,promjenio sam velicinu slika pa ih mogu objavit. 

 

Full sam zadovoljan ovim kucistem.

 Sve super samo pitanje jedno... zasto si odabrao taj ventilator za procesor ?

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...

Hvala na savjetu,promjenio sam velicinu slika pa ih mogu objavit. 

 

Full sam zadovoljan ovim kucistem.

 Sve super samo pitanje jedno... zasto si odabrao taj ventilator za procesor ?

Nisam ja sastavio konfu, kupio sam od njemca koji sklapa ovakve konfe i prodaje.

Proc je delidan,sve je poslozio odlicno konfa je ultimativno tiha...tisa cak i od Xbox X koji je vrlo tih. 

7 godina
protjeran
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Santana kaže...

 Sve super samo pitanje jedno... zasto si odabrao taj ventilator za procesor ?

 

Noctuin je, radi tisine.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Čitatelj kaže...

Noctuin je, radi tisine.

 pa ne pita čiji je, nego pita zbog oblika venta, koji je zapravo namijenjen ugradnji na kućišta i to s minimalnim otporom zraka

ni noctua ne stavlja te ventove na svoje hladnjake jer jednostavno nisu za tu namjenu

8 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Čitatelj kaže...
Santana kaže...

 Sve super samo pitanje jedno... zasto si odabrao taj ventilator za procesor ?

 

Noctuin je, radi tisine.

 Ma da to mi je jasno no zamjenio sam ga S12B ventilatorom koji je optiziran za kucista, a ne hladnjake.
Moja greska :)

 

tj. nisam siguran vise kaj je to

Ako je B9 redux onda je oke ventilator

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 11:10 (Santana).
11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
picajzla0707 kaže...
Čitatelj kaže...

Noctuin je, radi tisine.

 pa ne pita čiji je, nego pita zbog oblika venta, koji je zapravo namijenjen ugradnji na kućišta i to s minimalnim otporom zraka

ni noctua ne stavlja te ventove na svoje hladnjake jer jednostavno nisu za tu namjenu

Ne znam, kuciste ima pore tojest doslovno je full otvoreno pa mozda radi toga, u svakom slucaju konfa obavlja fantastican posao temps/buka jedino sto moram ispuhat jednom mjesecno prasinu posto moze uc sa svih strana.

GPU mi je vecinom na 50-60c full load na tvornickom OC. 

8 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
Čitatelj kaže...

Noctuin je, radi tisine.

 pa ne pita čiji je, nego pita zbog oblika venta, koji je zapravo namijenjen ugradnji na kućišta i to s minimalnim otporom zraka

ni noctua ne stavlja te ventove na svoje hladnjake jer jednostavno nisu za tu namjenu

Ne znam, kuciste ima pore tojest doslovno je full otvoreno pa mozda radi toga, u svakom slucaju konfa obavlja fantastican posao temps/buka jedino sto moram ispuhat jednom mjesecno prasinu posto moze uc sa svih strana.

GPU mi je vecinom na 50-60c full load na tvornickom OC. 

 Bitno da si zadovoljan i da sve radi kak spada :)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 11:21 (Santana).
11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Santana kaže...

 Ma da to mi je jasno no zamjenio sam ga S12B ventilatorom koji je optiziran za kucista, a ne hladnjake.
Moja greska :)

 

tj. nisam siguran vise kaj je to

Ako je B9 redux onda je oke ventilator

 isto sam i ja pomislio 

11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...
picajzla0707 kaže...
Čitatelj kaže...

Noctuin je, radi tisine.

 pa ne pita čiji je, nego pita zbog oblika venta, koji je zapravo namijenjen ugradnji na kućišta i to s minimalnim otporom zraka

ni noctua ne stavlja te ventove na svoje hladnjake jer jednostavno nisu za tu namjenu

Ne znam, kuciste ima pore tojest doslovno je full otvoreno pa mozda radi toga, u svakom slucaju konfa obavlja fantastican posao temps/buka jedino sto moram ispuhat jednom mjesecno prasinu posto moze uc sa svih strana.

GPU mi je vecinom na 50-60c full load na tvornickom OC. 

 Bitno da si zadovoljan :)

Lik je inace sef u banci a sastavljanje ovakvih konfi mu je strast i pricao mi je da mu je sa svakom konfom cilj da bude sto kompaktnija, tisa i hladnija i da to radi godinama.

Bit ce frka kada cu morat nesto mjenjat, moje staro kuciste je full tower i mogao sam mjenjat sam kako sam htio a ovo je sce skuceno uzasno....

11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
MEGATAMA kaže...

Lik je inace sef u banci a sastavljanje ovakvih konfi mu je strast i pricao mi je da mu je sa svakom konfom cilj da bude sto kompaktnija, tisa i hladnija i da to radi godinama.

Bit ce frka kada cu morat nesto mjenjat, moje staro kuciste je full tower i mogao sam mjenjat sam kako sam htio a ovo je sce skuceno uzasno....

 javiš se opet istom liku, što je sastavio neka rastavi 

 

EDIT:

i meni su takve konfice primamljive, no baš to s malo mjesta me odbija

tim više jer često nemaju niti filtere, a da ja to rastavljam svakih par mjeseci i čistim sve komponente, ne pada mi na pamet

ovako imam normalno mjesta u kućištu, filtere skinem povremeno, usisam ih i sve super

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 11:30 (picajzla0707).
11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Lik je inace sef u banci a sastavljanje ovakvih konfi mu je strast i pricao mi je da mu je sa svakom konfom cilj da bude sto kompaktnija, tisa i hladnija i da to radi godinama.

Bit ce frka kada cu morat nesto mjenjat, moje staro kuciste je full tower i mogao sam mjenjat sam kako sam htio a ovo je sce skuceno uzasno....

 javiš se opet istom liku, što je sastavio neka rastavi 

 

EDIT:

i meni su takve konfice primamljive, no baš to s malo mjesta me odbija

tim više jer često nemaju niti filtere, a da ja to rastavljam svakih par mjeseci i čistim sve komponente, ne pada mi na pamet

ovako imam normalno mjesta u kućištu, filtere skinem povremeno, usisam ih i sve super

Na svu srecu ne moram nista rastavljat, skinem samo stranice a one nemaju cak niti sarafe nego se upiknu pa mi treba par sekundi za to a bocica kompresiranog zraka je dovoljna.Prasina se full lagano ispuse u ovakvom kucistu, sveukupno izgubim oko 5 minuta jednom mjesecno.

Plan za upgrade mi je rtx3080ti i i9 9900k ali ne znam kako ce se to odrazit na temperature i buku, morat gu malo proucit za proc, grafa nije problem. 

12 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Lik je inace sef u banci a sastavljanje ovakvih konfi mu je strast i pricao mi je da mu je sa svakom konfom cilj da bude sto kompaktnija, tisa i hladnija i da to radi godinama.

Bit ce frka kada cu morat nesto mjenjat, moje staro kuciste je full tower i mogao sam mjenjat sam kako sam htio a ovo je sce skuceno uzasno....

 javiš se opet istom liku, što je sastavio neka rastavi 

 

EDIT:

i meni su takve konfice primamljive, no baš to s malo mjesta me odbija

tim više jer često nemaju niti filtere, a da ja to rastavljam svakih par mjeseci i čistim sve komponente, ne pada mi na pamet

ovako imam normalno mjesta u kućištu, filtere skinem povremeno, usisam ih i sve super

 Kad sam gledao forume i videje o ovom svom SG13 sam ugledao ideju od jednog lika koja mi je bila genijalna.

Magnetski pravokutni filteri (vjerojatno različite boje i veličine) koje se zalijepe na kućište s vanjske strane. Super ideja. Lako skidanje i čišćenje, ok izgleda ak se uskladi boja s kućištem, makne se i doda kad se želi.

 

Ako ponovo naletim na taj video stavim ovdje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
MEGATAMA kaže...

Na svu srecu ne moram nista rastavljat, skinem samo stranice a one nemaju cak niti sarafe nego se upiknu pa mi treba par sekundi za to a bocica kompresiranog zraka je dovoljna.Prasina se full lagano ispuse u ovakvom kucistu, sveukupno izgubim oko 5 minuta jednom mjesecno.

Plan za upgrade mi je rtx3080ti i i9 9900k ali ne znam kako ce se to odrazit na temperature i buku, morat gu malo proucit za proc, grafa nije problem. 

 a to je onda ok, meni je muka uvijek bila skidati sve i čistiti, a raspuhivanje prašine po dnevnom boravku mi nekako nije bila opcija

dakle skidanje grafe, cpu hladnjaka i venta s njega, zajebancija s kistovima... uh, to mi je mrsko dozlaboga

11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
picajzla0707 kaže...
MEGATAMA kaže...

Na svu srecu ne moram nista rastavljat, skinem samo stranice a one nemaju cak niti sarafe nego se upiknu pa mi treba par sekundi za to a bocica kompresiranog zraka je dovoljna.Prasina se full lagano ispuse u ovakvom kucistu, sveukupno izgubim oko 5 minuta jednom mjesecno.

Plan za upgrade mi je rtx3080ti i i9 9900k ali ne znam kako ce se to odrazit na temperature i buku, morat gu malo proucit za proc, grafa nije problem. 

 a to je onda ok, meni je muka uvijek bila skidati sve i čistiti, a raspuhivanje prašine po dnevnom boravku mi nekako nije bila opcija

dakle skidanje grafe, cpu hladnjaka i venta s njega, zajebancija s kistovima... uh, to mi je mrsko dozlaboga

Tako je meni bilo sa starom konfom,u ovoj je sve enormno brze i lakse za ocistit iako je manja 3 puta. 

11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
MEGATAMA kaže...

Tako je meni bilo sa starom konfom,u ovoj je sve enormno brze i lakse za ocistit iako je manja 3 puta. 

 ali ja uopće ne čistim komp po 2-3 godine 

ovo dolje izgleda ružno, ali to je komp koji nije čišćen više od godinu dana, možda i više

ali to je sitna površinska prašina, hladnjaci nisu začepljeni i to mi je najbitnije

 

13 godina
online
Idealno ITX kuciste?

 
0 0 hvala 1
13 godina
online
Idealno ITX kuciste?

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?

Daj slijedeći put i neki teksutalni link, da baš ne gledam video na poslu

Ali hvala na ovome, baš mi se sviđaju ova mala kućišta, gledam ih čak i ako trenutno nisam u nabavci :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
CyberDemonVZ kaže...

Ali hvala na ovome, baš mi se sviđaju ova mala kućišta, gledam ih čak i ako trenutno nisam u nabavci :D

Sve pet po meni dok ne vidiš cijenu, po meni sve je to precjenjeno jako.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Valentin17 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ali hvala na ovome, baš mi se sviđaju ova mala kućišta, gledam ih čak i ako trenutno nisam u nabavci :D

Sve pet po meni dok ne vidiš cijenu, po meni sve je to precjenjeno jako.

 Tako je. Sva sreća da gledanje ne košta. :)

 

P.S. ja sam kupio ono kućište koje je na skoro svakom popisu kao best budget mini itx. SG13.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
13 godina
online
Re: Idealno ITX kuciste?
Valentin17 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ali hvala na ovome, baš mi se sviđaju ova mala kućišta, gledam ih čak i ako trenutno nisam u nabavci :D

Sve pet po meni dok ne vidiš cijenu, po meni sve je to precjenjeno jako.

 Ovo Coolermaster bi trebalo biti oko 100€.

7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Da je "sendvic" dizajn, pa da se ne mijesa topli zrak od grafike i CPU-a, temperature bi bile bolje.

 

Inace, bijeli je uzas, jer su plasticni meshovi i nozice sive - bljak.

 

Crni izgleda nesto bolje. Al svejedno, ima boljih ITX kucista (nema idealnog, osim Zalmana, cini se savrsen,

al cijena je brutalna).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 17:50 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Čitatelj kaže...

Da je "sendvic" dizajn, pa da se ne mijesa topli zrak od grafike i CPU-a, temperature bi bile bolje.

 

Inace, bijeli je uzas, jer su plasticni meshovi i nozice sive - bljak.

 

Crni izgleda nesto bolje. Al svejedno, ima boljih ITX kucista (nema idealnog, osim Zalmana, cini se savrsen,

al cijena je brutalna).

 Kaj je tak posebno s tim zelman kucistem kad ga cesto spominjes ? Ne vidim bas nesto informacija online

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Po meni ultimativnih 16l kuciste, gdje stanu dva bloka od 240mm, grafike ogromnih dimenzija,

stvarno bez ogranicenja. Al kuciste je 300€+:

https://geizhals.at/zalman-z-machine-300-silber-zm300s-a2251746.html

https://geizhals.at/zalman-z-machine-300-grau-zm300g-a2251727.html

https://geizhals.at/zalman-z-machine-300-pink-zm300p-a2251748.html

 

Gore 240mm za CPU, dolje 240mm za GPU, mehanicka power tipka, a ne neka jeftina plasticna kao na recimo Raijinteku,

akrilne bocne sa otvorima, ma kuciste je vrh - samo da nema RGB-a i da kosta do max 150€, kupio bi, al 300€ je "no no".

 

Inace, steta sto nitko ne proba napraviti "piramidu"/"trokut" kuciste, gdje se nalaze dva "trokut-cilindra", jedan unutar drugog,

i unutar provog se smjesti SFX-L napajanje i 2x do 4x 2.5" SATA uredjaja, na jednoj od tri strana je ITX ploca sa vodenim blokom,

na drugoj strani je grafika prikljucena na PCI-e, a na trecoj je vodeni blook od 240mm i 2x 120mm ventilatorima.

 

Unutarnji i vanjski "trokut-cilindar" bi bili spojeni sa odstojnicima, kao na MBO, samo visim, recimo od 6-8cm,

a gornji i donji "trokut" moze biti mesh, za prirodnu cirkulaciju zraka, jer topli zrak je laksi i ide prema gore,

i samim time hladni zrak odozdola lagano ulazi u kuciste.

 

Evo ovako nesto, skicirao sam u paintu:

 

To bi bio hrabar projekt, i vjerovatno netko tko ima "oko" za dizajn, moze si nacrtati

i isprintati sa 3D printerom, ili napraviti od plexiglasa ili ceg vec hoce.

 

Moja procjena je da bi bilo nesto vise od 23l, ali bi dizajnom upadalo u oci.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

tek sad vidim da je kolega vec stavio

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 22:39 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Idealno ITX kuciste?

Ovo moje je oko 200eu(cisto bez dodataka oni se naplacuju ali opet je to negdje oko 230eu sa osnovnim dodacima) i mislim da vrijedi svaki cent,ne mislim ga mjenjat u buducnosti, samo mjenjat komponente. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 17:43 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Idealno ITX kuciste?
Čitatelj kaže...

Ovo tvoje OPHION EVO je preljepo, koliko si ga platio? 

7 godina
protjeran
offline
Idealno ITX kuciste?

Nekih 130€ + 30€ panele:

https://geizhals.at/raijintek-ophion-evo-0r20b00098-0r20b00104-a1888118.html#offerlist

https://geizhals.at/raijintek-ophion-evo-aluminum-seitenteil-0r40b00132-a2044574.html

 

Onda jos 20€ za mehanicki prekidac, nekih 7-8€ za nozice, ne sjecam se vise, uglavnom sam dosta ulozio

da ispadne kak ja to zelim.  Ne svidjaju mi se stakleni paneli nikako. Nije to za mene. Daj ti meni limene.

Steta sto ne dolaze uz kuciste limeni, a stakleni da su dodatna kupnja, bilo bi isplativije, jer bi startna cijena kucista

tad mogla biti oko 100€, a stakleni paneli oko 40-45€.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice