Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.377.014
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

hahhaajaads

 

Corsair je malo napravio konfuziju u tom segmentu, odnosno CXx50 modeli najvjerojatnije nemaju jednake platforme kao i CXx50M (i Vengeance) modeli. M modeli imaju CWT-ovu platformu, a po službenim fotografijama (link PCPartPicker) se nazire platfora kao iz TXx50M serije samo bez modularne pločice i s lošijim Elite elektrolitskim kondenzatorima (japanski Chemi-Con je u TX-u). Tu je sada problem što se na recenziji CX650 modela nalazi sasvim neka treća platforma (CWT ju radi), a pogledamo li slike na nix.ru varijante od 550 W, raspored komponenti (X kondenzatora na filterskom dijelu i NTC-a) ne odgovara ni ti toj platformi od 650 W, niti modelima CXx50M, a niti TXx50M iako mi se čini najsličnija TX modelima.

 

Bilo bi super ako bi uspio osvjetliti unutrašnjost te poslikati kroz rešetku i ventilator pa da vidimo što je unutra. U svakom slučaju bih rekao da je usporedivo CX-M modelima tako da bi trebalo biti bolje od Hyper-a.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa,

neda mi se natezat po njuskalu a treba mi zurno.

ovo mi je najblize : https://www.chipoteka.hr/kategorija/2662/izvori-napajanja-za-pc

 

treba mi psu za i52400 (nece biti ocan) 12gb rama, 320gb hdd, mozda 2 venta unutra + 1060 6gb kartica ima 1 x 6 pinski.

Zanima me hoce li ova jeftina rjesenja do 300 kn sluzit svrsi? u buducnosti moze biti samo slabija grafa... ali mozda veci disk + ssd

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
toxic kaže...

Ekipa,

neda mi se natezat po njuskalu a treba mi zurno.

ovo mi je najblize : https://www.chipoteka.hr/kategorija/2662/izvori-napajanja-za-pc

 

treba mi psu za i52400 (nece biti ocan) 12gb rama, 320gb hdd, mozda 2 venta unutra + 1060 6gb kartica ima 1 x 6 pinski.

Zanima me hoce li ova jeftina rjesenja do 300 kn sluzit svrsi? u buducnosti moze biti samo slabija grafa... ali mozda veci disk + ssd

 

Joj tu je baš hrpa lame ass napajanja po ne baš ni niskim cijenama... zar nemaš neku normalnu trgovinu u blizini?

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...
toxic kaže...

Ekipa,

neda mi se natezat po njuskalu a treba mi zurno.

ovo mi je najblize : https://www.chipoteka.hr/kategorija/2662/izvori-napajanja-za-pc

 

treba mi psu za i52400 (nece biti ocan) 12gb rama, 320gb hdd, mozda 2 venta unutra + 1060 6gb kartica ima 1 x 6 pinski.

Zanima me hoce li ova jeftina rjesenja do 300 kn sluzit svrsi? u buducnosti moze biti samo slabija grafa... ali mozda veci disk + ssd

 

Joj tu je baš hrpa lame ass napajanja po ne baš ni niskim cijenama... zar nemaš neku normalnu trgovinu u blizini?

 di mogu doc pjeseke s posla samo tak nemam.

Instar, eventualno Uzishop (blizi mi je) koji nema nis na lagaru.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ovo bi ti bila neka najjeftinija opcija

 

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

ovo bi ti bila neka najjeftinija opcija

 

 eh.. ali nedam..

onda cu se radije natezat po njuskalu.

ovo je komp kojeg vec imam a gtx 1060 6gb mi zuri u vetrini bezveze i ne zelim potrosit vise od 200kn na napajanje samo zato da gtx 1060 6gb zuri u tom racunalu..

nasao sam neki vx 450 Corsair za 200 kn..

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, 

Sto mislite o Seasonic ss 520gm2 evo za rx580 8gb + ryzen 1600?Overclockao bi oboje koliko ide, 1 hdd, 1 ssd, 4 fana. Dali je sasvim dovoljno ili da idem na 620w? Ne planiram nikakav crossfire u buducnosti. Dakle mora biti modularno napajanje, gledao sam i cm550m ali ga nema u trgovini gdje mi sve ostale komponente najvise pasu. 

 

Hvala

Lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

justmarko

 

Ako ti neće smetati nešto veća buka, onda će SS EVO 520 W biti dovoljan za navedene komponente, tj. sumnjam da ćeš pri gamingu imati potrošnje veće od 400 W. Uz jači OC i bench alate bi moglo prijeći 400 W tako da bi se u tim uvjetima ventilator vjerojatno vrtio na 1800-2000 rpm-a.

 

Vidim da si u drugoj temi postao koje sve komponente misliš staviti, a evo varijante s CX550M u drugoj trgovini (AD_). To je više ovako na brzinu sastavljeno pa bi ti možda druge kolege to i bolje sastavile u nekoj trećoj trgovini.

 

AMD Ryzen 5 1600

MSI B350 Tomahawk

DDR4 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 G.Skill Aegis

SSD 500GB Samsung 860 EVO (nije WD Blue 3D 500 GB, ali po meni je bolji)

Kućište Fortron CMT120 (nije Zalman Z1 Neo, ali ima cijelu transparentnu bočnu stranicu, a i prednja bi trebala biti) 

MSI RX580 8G Armor OC

Corsair CX550M

Coolermaster Devastator III HR (imaju i II za 30 kn manje, ali i s ovim setom (full RGB) ulazi u budžet)

 

9253 kn za gotovinsko plaćanje (s monitorom, ali ga moraš uzeti HG-u).

5 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 Ako bih uzimao to kućište mogu uzeti nemodularni seasonic 620 i tjt, vidim da ima dolje odvojeni sgment s napajanje gdje se mogu smotati kablovi. Onda bih monitor i kuciste u hg, a ostalo tu. Taj blue sam uzeo jer je 100+kn jeftiniji od samsunga, a u benchevima ima iste performanse.

13 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa,

 

Trebao bih napajanje za moje računalo:

 

i5 6600k

Z170-A , Hyper X Predator 2x8Gb 3200Mhz

GTX 1070

 

Htio bih neko gold napajanje do 800kn (vataža može biti od 500-800w ) i da je full modularno. Pošto sam ispao iz štosa što se toga tiče jer sam zadnje najajanje uzeo prije 8 godina treba mi vaša pomoć :D

 

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 15:16 (Shaka111).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Teški overkill realno, ali nek se nađe. A i miran si opet 8 godina .

 

https://www.uzishop.hr/napajanja/14927-seasonic-focus-plus-650w-gold.html

 

@Shaka111

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 15:17 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima za 16kn više 750w klik

također svih 10 godina garancije moze ostvariti u preko trgovine gdje je kupio dok u Uzi-u ima samo 2 godine a za ostalih 8 se mora zahebavat sa proizvođačem ili dobavljačem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 15:42 (ibme74).
13 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala dečki, bit će taj focus. Ima li neke razlike između ta 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

napisao sam u postu razlike, za 16kn imas 100w vise i svih 10 godina garancije ti je ostvarivo preko ducana gdje si kupio.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Oba su ti teški overkill, pa biraj sad koji dućan ti više paše i tako to. Koje god uzmeš, miran si godinama kakav god CPU i grafu imao narednih godina.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje bi napajanje preporučili za 400-500 kuna za ovu konfiguraciju:

 

1x ASRock AB350M
1x AMD Ryzen 3 2200G
1x CRUCIAL CT8G4DFS824A, 8GB
1x GTX 1050 Ti
1x Transcend SSD370 128GB
1x Toshiba P300 1TB

 

Vidim da se preporučuje Fortron Hexa 85+ 450W i 550W, ali ne mogu naći nikakve recenzije tih napajanja. Dal da idem na jedno od njih ili na nešto poznatije?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi Hexu 550W. Bronze certifikat i pet godina garancija.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo na savjet kolege sam uzeo focusa u hg shopu. 

 

Jedina zamjerka su prekruti kablovi 😂 ali inače sve 5. 10 godina garancije je po meni OP 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 6:41 (Shaka111).
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Shaka111 kaže...

Evo na savjet kolege sam uzeo focusa u hg shopu. 

 

Jedina zamjerka su prekruti kablovi 😂 ali inače sve 5. 10 godina garancije je po meni OP 

 kad ti crkne u 7-oj godini i dobiješ novo zabadava, neće ti biti op 

 

za kablove - krutost na jednom dijelu dolazi zbog ugrađenih kondenzatora, pazi da ne siliš savijanje na tom mjestu

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 8:54 (picajzla0707).
15 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prelistao sam na brzinu temu i nisam našao odgovor. Došlo je vrijeme za novo računalo nakon 5 godina i htio bih to riješiti u 2 koraka. Prvo nabavit rabljenu grafičku (1070) i onda prijeć na novu ddr4 platformu s novom serijom Ryzena.

Trenutno je u računalu Corsairovo cx430m napajanje i i7 3770 te me zanima može li ono pogonit gtx-icu 1070 neko vrijeme, dok ne kupim cijelu novu kantu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.8.2018 18:10 (Daymyen).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Može da, i7 3770 nije neki potrošač a ni obična GTX 1070 isto. To ti je ispod 250w u gamingu (za čitav sustav).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na brzom odgovoru! Pretpostavljam pošto je napajanje modularno, s konektorima bi trebalo sve bit uredu tj. moći ću je spojit na napajanje?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa treba biti sve ok, da. GTX 1070 ti treba ili jedan 6pin ili možda 8pin, ili eventualno 6+2 pin + 6 pin. Pogledaj, ali mora ti imati i tvoje napajanje.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Daymyen kaže...

Hvala na brzom odgovoru! Pretpostavljam pošto je napajanje modularno, s konektorima bi trebalo sve bit uredu tj. moći ću je spojit na napajanje?

 Provjeri prije kupnje grafe koje konektore treba posto tvoje napajanje ima samo jedan 6+2 pinski konektor. Znaci u obzir dolazi model sa 6pin ili 8pin, nikako 2 6pinska

15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Svi modeli koje sam gledao imaju 1x8pin, ali pripazit ću. Hvala. :)

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

OCZ Silencer Mk3 500w + GTX 1080ti, mišljenje? Čitam da bi držalo ali nisam baš siguran pa zato pitam. Ako ne koje bi bilo najbolje za omjer cijena/kvaliteta? Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.8.2018 11:33 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ostatak konfiguracije?

Napajanje imaš ili bi kupio, mislim na OCZ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovo pod Moj PC, i7 3770.... Imam taj OCZ koji bez brige gura RX 480, prema onom mjeraču potrošnje na fan controlleru koje sam prije koristio rijetko kad je cijeli sustav prelazio 300w (gaming, testovi...) a vidim po reviewima za nekih 50-70w ta Asusova 1080ti troši više. 

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Taj OCZ gura i 1080Ti bez problema, ne tresi se :)

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nadam se da nebu problema, da se ne strese nešt drugo :) Pitam i zato jer i nije više tako mlado napajanje, 6 godina je staro.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice