Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.375.243
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

digitall

 

Najbolje bi bilo kada bi uzeo novo napajanje jer neke GTX 1070 imaju potrebu za dva PCI-E priključka, a LC po specifikacijama s tog linka ima samo jedan (provjeri ima li tvoje napajanje 8+6 PCI-E na jednom kablu jer su neke revizije imale takvu konfiguraciju priključaka). Ukoliko je stvarno samo jedan PCI-E, tehnički bi se moglo nešto iskombinirati s adapterima Molex->PCI-E, ali to nikad nije preporučljivo, posebno kod početnog ranga napajanja.

Osim priključaka, to napajanje nema kvalitetne kondenzatore pa ako je već duže korišteno, onda osobno ne bih riskirao nove komponente na njemu.

 

 

VladimirLem

 

Svakako može koristiti, ali 100% garancija zaštite od udara groma vjerojatno ne postoji. Ono što je dobro kod tih letvi je što one kvalitetnije imaju i filterski dio uz prenaponsku zaštitu tako da je svakako dobra investicija za zaštitu uređaja od eventualnih nepravilnosti u strujnoj mreži.

Naravno, u slučaju grmljavinskog nevremena je uvijek najbolja praksa ištekati sve uređaje.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

digitall

 

Najbolje bi bilo kada bi uzeo novo napajanje jer neke GTX 1070 imaju potrebu za dva PCI-E priključka, a LC po specifikacijama s tog linka ima samo jedan (provjeri ima li tvoje napajanje 8+6 PCI-E na jednom kablu jer su neke revizije imale takvu konfiguraciju priključaka). Ukoliko je stvarno samo jedan PCI-E, tehnički bi se moglo nešto iskombinirati s adapterima Molex->PCI-E, ali to nikad nije preporučljivo, posebno kod početnog ranga napajanja.

Osim priključaka, to napajanje nema kvalitetne kondenzatore pa ako je već duže korišteno, onda osobno ne bih riskirao nove komponente na njemu.

 

 

ima 2 kabela, a ova 1070 ima prikljucak za jedan

 

moze savjeti za novo? da je dobro, da nije skupo..

znaci ne zanimaju me rgb i sl sranja, ne mora biti modularno, moze biti najruznije, samo treba biti tiho, i da ima malo vise nego dovoljno snage..

 

edit: mora imati floppy prikljucak zbog zvucne kartice

 

i moze usput info ako netko zna; koji procesori/chipseti zahtjevaju koju verziju atx-a? te informacije su po netu tako razlicite i nepotpune da to nisu istine..

 

 

https://www.links.hr/hr/napajanje-600w-antec-vp600p-plus-120mm-vent-80-052700241 ovo ok?

ne pise atx verzija https://antec.com/product/power/vp600p-plus.php

 

ili ovo https://www.links.hr/hr/napajanje-650w-lc-power-super-silent-series-lc6650-v2-3-120mm-vent-pfc-80-bronze-052740053

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 20:31 (digitall).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako ne mora biti iz Linksa, onda za 465 kn imaš solidni Raider II 550 W s 5 god. jamstva.

 

Za nešto malo skuplje, ali puno bolje imaš Riotoro Enigma G2 650 W u UZI-ju za 535 kn (10 god. jamstva). Nisam siguran je li ta cijena samo danas ili će biti još neko vrijeme. Eventualno im još možeš napisati u napomenu nick s foruma za 3% popusta (ako je još uvijek aktualno...) ili im se javiti na facebook-u kao što je kolega napravio (link).

 

EDIT:

I da, sva ATX napajanja su kompatibilna s komponentama koje gledaš. Ono što može biti problematično su noviji Intel-ovi procesori s 'low power' stanjima koja starija napajanja ne podržavaju te može doći do smrzavanja ili resetiranja računala pa je potrebno isključiti ta stanja u BIOS-u. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 22:39 (kiwi_91).
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

jel ovo ok za te novce? https://www.links.hr/hr/napajanje-600w-be-quiet-system-power-9-120mm-vent-80-bronze-pfc-052700228

posto vjerojatno uzimam u linksu sve..

 

jedino koliko vidim nema za floppy.. valjda cu moci nabaviti molex-floppy kabel..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

digitall

Nije oke. Zast se tlacis, kupi odvojeno napajanje i ugradi ga sam.. Best buy je: https://www.nabava.net/search.php?q=riotoro+enigma+650w Ima ga i Uzishopus tamo je 10g jamstva, ovdje 5g, prepakirani Seasonic Focus Plus. Vjerojatno dobis kabel koji ti treba. Ja sam neki dan sastavljao komp s Focus Plus 550W i bio je neki molex kabel tako da je to to meni se cini. Ne kuzim sta znaci ovo floppy jer u konacnici bi to i dalje trebao biti samo obicni molex.

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ne znaš što je floppy priključak i tako ladno kažeš ne valja... nimalo nisam uvjeren u to..

 

btw ne želim napajanje koje će mi trajati 20 godina na full opterećenju.. svakako su mi do sada budget napajanja svaki puta nadzivjela ostatak pc-a i nastavila živjeti u nasljedstvu..

mislim da ću ostaviti ovo staro još stotinjak godina..

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 1:06 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
digitall kaže...

ne znaš što je floppy priključak i tako ladno kažeš ne valja... nimalo nisam uvjeren u to..

 

btw ne želim napajanje koje će mi trajati 20 godina na full opterećenju.. svakako su mi do sada budget napajanja svaki puta nadzivjela ostatak pc-a i nastavila živjeti u nasljedstvu..

mislim da ću ostaviti ovo staro još stotinjak godina..

 Sto ce ti floppy danas za ime Boga ? Cak sam ga i ja napustio

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SamoPitam3 kaže...
digitall kaže...

ne znaš što je floppy priključak i tako ladno kažeš ne valja... nimalo nisam uvjeren u to..

 

btw ne želim napajanje koje će mi trajati 20 godina na full opterećenju.. svakako su mi do sada budget napajanja svaki puta nadzivjela ostatak pc-a i nastavila živjeti u nasljedstvu..

mislim da ću ostaviti ovo staro još stotinjak godina..

 Sto ce ti floppy danas za ime Boga ? Cak sam ga i ja napustio

 napisao sam par postova gore, zvučna kartica.

vidim da ima za kupit, samo moram naci gdje ako uzmem nesto bez tog priključka  

 

https://www.google.com/search?q=molex+floppy&client=ms-android-google&source=android-browser&prmd=ivmn&sxsrf=ACYBGNQ8GGSoQup9YtrAkcb53chDHc3Zvw:1575159382981&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwj_vvL7lZPmAhWIxosKHeUSAN0Q_AUoAXoECA4QAQ&biw=424&bih=745

 

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne sjecam se kak je to izgledalo da. Sad gledam slike, to je isti 4pin prikljucak kao za ventilator? Kaj ce ti uopce floppy prikljucak? Ne kuzim iz ceg si zakljucio da ja kazem da floppy ne valja. Ja kazem da nije oke kupit to napajanje u Linksu, spojio ti 10 ili 0 floppya, neovisno o tome. Zasto kupit slabije napajanje u Linksu za 550kn u odnosu na osjetno bolje za oko 500kn. Btw. taj Riotoro, tj. prepakirani Seasonic je nedavno bio najjeftinij oko 700kn, ako se ne varam. Mozda su cijene ostale s black friday akcije, a mozda i ne.

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Koja je to zvucna ? Moram priznati da mi je ovo prva vijest da floppy naponski prikljucak treba za zvucnu karticu.

Uostalom, da skratim muku. Floppy je proslo svrseno vrijeme. Nova napajanja nemaju taj prikljucak. Zapravo, nemaju ga mozda vec vise od 10 godina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 1:22 (SamoPitam3).
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako je mislio na onaj PATA kabel onda je svrseno vrijeme, ako misli na 4pin neka napajanja to imaju. U svakom slucaju zanimljiva zvucna..

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_Fichek kaže...

Ako je mislio na onaj PATA kabel onda je svrseno vrijeme, ako misli na 4pin neka napajanja to imaju. U svakom slucaju zanimljiva zvucna..

 Ne znam. Postojao je onaj neki 4pinski  kabel koji se spajao sa cdroma na zvucnu da bi se mogao reproducirati cd preko nje. Kasnije je tu ulogu preuzeo tzv. taj pata kabel. Ne znam stvarno o cemu se tu radi.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

nisi uopće skontao što sam napiso al nije ni bitno...

 

inače neda mi se iz 6 trgovina naručivat 6 dijelova i čekati raznorazne dostave koje pakete šutaju nogama (300 km od Zg-a sam)

dakle links, hgspot...

 

ali svakako mislim da odustajem od novog napajanja.. zabrinuo sam se jedino zbog atx verzije, ali očigledno neće biti problema s tim

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
digitall kaže...

nisi uopće skontao što sam napiso al nije ni bitno...

 

inače neda mi se iz 6 trgovina naručivat 6 dijelova i čekati raznorazne dostave koje pakete šutaju nogama (300 km od Zg-a sam)

dakle links, hgspot...

 

ali svakako mislim da odustajem od novog napajanja.. zabrinuo sam se jedino zbog atx verzije, ali očigledno neće biti problema s tim

 Pa mogao si barem napisati o kojoj se zvucnoj radi. To bi rijesilo sve "nesporazume". Ali mi nismo skontali i sve 5.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SamoPitam3 kaže...

 Koja je to zvucna ? Moram priznati da mi je ovo prva vijest da floppy naponski prikljucak treba za zvucnu karticu.

Uostalom, da skratim muku. Floppy je proslo svrseno vrijeme. Nova napajanja nemaju taj prikljucak. Zapravo, nemaju ga mozda vec vise od 10 godina.

 https://www.asus.com/Sound-Cards/Xonar_DX/

 

da ti skratim muku; ozbiljnije zvučne kartice imaju dodatno napajanje, a

floppy priključak nema možda 2% napajanja gledajući danas 50ak komada

5 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
digitall kaže...

 https://www.asus.com/Sound-Cards/Xonar_DX/

 

da ti skratim muku; ozbiljnije zvučne kartice imaju dodatno napajanje, a

floppy priključak nema možda 2% napajanja gledajući danas 50ak komada

 Ta zvucna je miljama daleko od "ozbiljnijih", ali eto, trazi adaptere...

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SamoPitam3 kaže...
The_Fichek kaže...

Ako je mislio na onaj PATA kabel onda je svrseno vrijeme, ako misli na 4pin neka napajanja to imaju. U svakom slucaju zanimljiva zvucna..

 Ne znam. Postojao je onaj neki 4pinski  kabel koji se spajao sa cdroma na zvucnu da bi se mogao reproducirati cd preko nje. Kasnije je tu ulogu preuzeo tzv. taj pata kabel. Ne znam stvarno o cemu se tu radi.

to je berg priključak, legendarni jeremy schrag (oklahoma wolf sa jonyguru) je zadnjih godina dijelio minuse za napajanja s tim priključkom ili barem kod onih koja nemaju tak priključak na posebnom kabelu

 

 

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SamoPitam3 kaže...
digitall kaže...

 https://www.asus.com/Sound-Cards/Xonar_DX/

 

da ti skratim muku; ozbiljnije zvučne kartice imaju dodatno napajanje, a

floppy priključak nema možda 2% napajanja gledajući danas 50ak komada

 Ta zvucna je miljama daleko od "ozbiljnijih", ali eto, trazi adaptere...

 ta zvucna je miljama ispred bilo koje integrirane, a i dan danas je po zvuku jedna od boljih

 

novije serije koriste molex ili pciex za priključak na napajanje. 

zato i kažem da sve ozbiljnije koriste neki od priključaka s napajanja. 

ova moja je dosta stara, zato ima taj priključak, i nemam potrebu je mijenjati i dati 1000kn da bi imao "noviju" i ništa ili 2% bolji zvuk

 

zaključak; u linksu i hgspotu su sva napajanja neupotrebljiva i za bacit u smeće..

aj dobro 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 15:33 (digitall).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

VladimirLem

 

Svakako može koristiti, ali 100% garancija zaštite od udara groma vjerojatno ne postoji. Ono što je dobro kod tih letvi je što one kvalitetnije imaju i filterski dio uz prenaponsku zaštitu tako da je svakako dobra investicija za zaštitu uređaja od eventualnih nepravilnosti u strujnoj mreži.

Naravno, u slučaju grmljavinskog nevremena je uvijek najbolja praksa ištekati sve uređaje.

 Hvala! Jasno mi je da 100% zaštite nema ali svejedno da idem na provjerene marke tipa APC? Imaš li kakav prijedlog?

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

digitall

Zakljucak je da ne znas citat s razumijevanjem, izvrces sta got neko kaze i nema se smisla raspravljat s tobom. Kupi koje got napajanje zelis, preporuku si dobio.

9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
The_Fichek kaže...

digitall

Zakljucak je da ne znas citat s razumijevanjem, izvrces sta got neko kaze i nema se smisla raspravljat s tobom. Kupi koje got napajanje zelis, preporuku si dobio.

ne zelim se s nikim raspravljati, samo zelim znati postoji li jos neko ok napajanje osim tog jednog sto se ovdje preporucuje i koje mi zbog trgovine ne odgovara. ali tu informaciju je nemoguce dobiti, odmah napadi tipa; pa dobio si sta da kupis, ono nije oke, i sl.

koje god sam linkao nije ok.. sto bi covjek mogao drugi zakljuciti? postoji jedno napajanje ne svijetu?

 

ako vec netko napise da nesto nije oke, onda bi bilo u redu barem da obrazlozi zasto navedno nije ok.. mozda to sto tom napajanju "nedostaje" meni ne igra bas nikakvu ulogu.. u slucaju bez obrazlozenja/linka/dokaza je to samo rekla/kazala/cula.. kao da se s klincima dopisujem.. jos kad kaze sta je to floppy prikljucak.. omg.. trebao bi vjerovati na rijec takvom nekom? lol

 

al dobro, znam citati jos uvijek, pa cu sam pronaci, i vjerojatno nista ne kupiti jer ce ovo moje vjerojatno trajati jos par tisuca godina pod full opterecenjem..

hvala svima

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.12.2019 23:37 (digitall).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U Links-u samo danas na Cyber Mondayu:

 

be quiet! Pure Power 11 CM 600 W - 525 kn (1 kom dostupan)

Gamdias Astrape M1-550 W - 270 kn (1 kom dostupan)

 

Za Gamdias ne nađem recenzije, ali po live slikama mi platforma nije poznata i moguće da su loši kondenzatori, tj. tipični koji se mogu pronaći u napajanjima ispod 300 kn (JunFu, AsiaX), ali ima RGB i silent mode pa je zanimljiv za tu cijenu.

 

 

EDIT: be quiet! rasprodan

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 10:23 (kiwi_91).
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Dostupnost po 1 komad ?? 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

VladimirLem

 

Ako se ne rasproda u međuvremenu, probaj ugrabiti nešto s Links-ove Cyber Monday ponude:

 

APC PM5V-GR - 112 kn 

Belkin BSV401vf2M - 160 kn

Belkin BSV604vf2M - 203 kn

 

APC je deklariran na više Joule i A pa bi on bio moj prvi izbor.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 11:48 (kiwi_91).
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa.

Imam sljedeću konfiguraciju:
- Procesor Intel Core i5 4460
- Matična ploča ASR B85M-DGS
- Crucial Module 8GB, 240-pin DIMM, DDR3 PC3-12800
- NVIDIA GeForce GTX 1060 3GB
- Samsung EVO 860 SSD 500GB
- TOSHIBA DT01ACA100 1TB

Trenutno napajanje je:
- Super Flower FX 550W - 80 Plus Bronze power supply (SF-550P14HE) P/N: NESF-042

Nakon 4 i pol godine, počelo je dosta cvrčit i fan se užasno čuje pa mislim da je vrijeme za zamjenu.

Zamolio bih za preporuku napajanja u nekom best buy rangu, znači ne neki šrot, a niti nešta divljački. :) (400 - 500 kn)

P.S. U međuvremenu sam Radeonku XFX R9 380 4GB zamijenio sa 1060 GTX, da li bi trebalo pojačati napajanje ili je 550W i dalje ok?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gigabyte B700H 80+ Bronze Modular 60mj gare 450kn

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Berax0r

 

Riotoro Enigma G2 650W (od 492 kn, 10 god. jamstva).

 

Seasonic platforma, potpuno modularno, Gold učinkovitost, silent mode... 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2019 22:17 (kiwi_91).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel ovo safe???

Estimated wattage mi je 534W - https://pcpartpicker.com/list/WZgshg

Staro racunalo mi je u opisu.

Sad imam Antec TruePower Classic 550 W 80+ Gold.

Nove komponente su Ryzen 5 3600, Tomahawk Max, 16gb visage 300mhz, 5700 XT Nitro.

Mogu maknut par HDD-a, ili kupit novo napajanje, a ovo prodat... staro je tek 3 godine.

 

Ne razumijem se dovoljno, pa je najbolje potrazim savjet na forumu. Tnx!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.12.2019 10:43 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

  To napajanje koje imaš je dobro Seasonic napajanje od 550W i bez problema će pogoniti Ryzen 5 3600 i RX 5700 XT. Taj tvoj set up će "vuči" u gamingu 320 - 350W tako da je savršeno dovoljno kvalitetno napajanje od 550W. Ti kalkulatori su beskorisni, nemaš brige s tim napajanjem.

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Fortron Hexa+ 400 W pogoni RX Vegu 64 (na sniženom naponu) i i5 4590. Držao sam skoro sat vremena u unigine valley-u. Drži napon na oko 11.6 V. Vega 64 na 950 mV troši oko 240 W ukupno.

Fortron Hexa+ 400 W Fortron Hexa+ 400 W
unigine valley unigine valley
napon napon
RX Vega 64 postavke RX Vega 64 postavke
Moj PC  
3 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice