Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.386.165
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Puno hvala na opširnom objašnjenju, pogledaću za fsp, bitna mi je dužina kabla za napajanje CPU. Mora biti najmanje 550mm. xD
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dal ce bit ok napajanje Crosair CV550 za ryzen 5 3600 i rtx 2060 super?

 

Gledo sam malo recenzije i misljenja po internetu pa neznam ni sam, vec sam narucio napajanje. Recenzije su sve pozitivne, dok neki ljudi kazu da je loše a neki da je ok ali ništa specijalno. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bit ce ok, da nisi naručio naslo bi se vjerojatno nešto bolje, ali tjerati ce tu Konfu bez problema
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
GI1tch94 kaže...

Dal ce bit ok napajanje Crosair CV550 za ryzen 5 3600 i rtx 2060 super?

 

Gledo sam malo recenzije i misljenja po internetu pa neznam ni sam, vec sam narucio napajanje. Recenzije su sve pozitivne, dok neki ljudi kazu da je loše a neki da je ok ali ništa specijalno. 

 

To napajanje je ok i gurat će to što imaš ali stvar je što za tu lovu ima kvalitetom boljih izbora, ovdje si najviše platio ime "corsair"

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav

 

Tražim napajanje za 10600K, GTX 1060, 16 GB DDR4. Planiram uzeti RTX 3000 seriju kad izađe pa tražim nešto kvalitetnije i jače, sada imam Thermaltake 500W TR2 Gold. Sa cijenom ne bi išao više od 900-1000Kn, uglavnom ako je moguče jeftinije.

 

Gledam Seasonic Core GM 650W( 720Kn), Seasonic FOCUS Plus 750W(~890Kn), Seasonic FOCUS Plus 850W(~970Kn), Riotoro ENIGMA G2 650W(~830Kn) i gledam onaj Supremo FM2 Gold 750W(~700Kn)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2020 18:03 (WalterWolf).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Enigma G2

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Unaprijed se ispricavam ako je pitanje bilo ali najjednostavnije mi je upitati ponovo.

 

Kupio sam plocu MSI MAG Z390 TOMAHAWK koja ima 8+4 CPU power konektor. Imam super deal za napajanje be quiet! »STRAIGHT POWER11 CM 650 W ali ono ima samo 8pin (4+4) konektor.

 

Pitanje je da li mi je to napajanje dovoljno i hoce li sve raditi kako treba? CPU je 9600k. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
SnakeST kaže...

Unaprijed se ispricavam ako je pitanje bilo ali najjednostavnije mi je upitati ponovo.

 

Kupio sam plocu MSI MAG Z390 TOMAHAWK koja ima 8+4 CPU power konektor. Imam super deal za napajanje be quiet! »STRAIGHT POWER11 CM 650 W ali ono ima samo 8pin (4+4) konektor.

 

Pitanje je da li mi je to napajanje dovoljno i hoce li sve raditi kako treba? CPU je 9600k. Hvala!

Da, sve ce ti normalno radit. Ja sam imao istu dilemu, prodao staro, kupio novo napajanje (ne radi tog kabla, nego eto tak). Isprobavao sam i OCanje (1600 3.8Ghz..) jednom kad sam rjesio dodatni CPU, tj. EPS kabel. Bilo je prakticki ista situacija. Mislim da bi mini razlika u potrebnom naponu za nekakav OC bila eventualno da imas najjaci Ryzen/Intel CPU sa hrpetinom jezgri/threadova.

 

EDIT: Kolko vidim ti dobijes cak 3 CPU kabla (2x P4+4, 1x P8) tako da mi je malo cudno zasto je samo 1 P8/P4 utor na napajanju. Nisam siguran sto znaci MB utor ispod njega, izmedju MB i P8, zasto postoji taj jos jedan MB utor. Akcija je super, no Mindfactory svako malo ima akcije na sve i svasta, pogotovo BQ proizvode - ako se uopce radi o toj akciji.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 14:28 (The_Fichek).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sto mislite ce biti ok napajanje EVGA 450 GM gold SFX za ryzen konfiguraciju pod moj pc ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
MGloc kaže...

Sto mislite ce biti ok napajanje EVGA 450 GM gold SFX za ryzen konfiguraciju pod moj pc ? 

Bez problema.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moram uzet SFX jer mi je grafa tik uz napajanje pa grafa bezveze dostize 78C , trebao sam to i ranije napravit. , no evo sada ljeti je postalo stvarno trn u oku.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

poz

ovo moje napjanje je prikraju,pocelo cvrcat,neka preporuka za novo 600kn max

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, upgradea bi konfu iz MOJ Pc sa RTX 3070 kada izade i novim napajanjem, koje napajanje preporucavate?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

seasonic focus/seasonic core 650/750w

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Žiga82

 

Uz onog Seasonica može i FSP Hydro Pro 500/600/700 (od 430 kn; 5 god. jamstva). 600 W je "sweet spot", ali mislim da ga trenutno nema na lageru (provjeri u trgovinama). 500 W je dovoljno za FX83xx i RX570, no zavisi što ćeš u budućnosti nadograđivati ako uopće hoćeš. Ukoliko će ići Ryzen 5 i GPU do pr. RX5600XT, onda ćeš imati i manju potrošnju od trenutne pa će moći ostati tih 500 W. Isto tako možeš i Seasonica gledati od 500/550 W, no osobno bih prije uzeo FSP jer ima DC-DC regulaciju na sekundarnom dijelu i polimerne kondenzatore koji su manje osjetljivi od elektrolitskih.

 

Ukoliko želiš nešto kvalitetnije, onda bi Seasonic GC-500/650 (od 580 kn; 7 god. jamstva) bili moj izbor. 650 W je malo iznad 600 kn pa ako možeš/hoćeš, to nije velika razlika za nadodati u odnosu na 500 W, a i veća je dostupnost te jače varijante.

 

 

Grom

 

Također se slažem za Seasonic modele, no najbolje u trenutku kupnje vidjeti što se nudi na tržištu.

Treba još vidjeti kolika je stvarna potrošnja tih novih kartica pa ako nije puno veća od deklarirane TGP, onda bi mogao proći i FD Ion+ 560 W Platinum (od 690 kn; 10 god. jamstva) koje trenutno ima super cijenu u određenim trgovinama, a ekvivalent je Seasonic Focus Platinum modelima.

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanimljiva stvar, ne znam je li do sad bilo na temi, Seasonic Conect:

 

https://seasonic.com/connect

 

Nemam pojma radi li se o boljoj regulaciji napona u odnosu na običnu Prime verziju napajanja, ali ovo je svakako estetski nešto novo i izazovnije za hrpu kućišta jer pozadi treba imati barem 2cm lufta da to čudo stane.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

S obzirom da je Intel izdao novi standard za "single rail" napajanja (link), pretp. da je Connect neka vrsta prijelazne verzije prije nego što ovaj standard uđe u masivnu upotrebu.

 

Ovdje je usporedba običnog Prime GX-a i Connect pa ako je suditi po njoj, razlika u samoj regulaciji 12V, 3,3 V i 5 V je neznatna, a čak je obična varijanta nešto učinkovitija (pogotovo oko 100 W ako nije greška do mjernog uređaja) i ima niže oscilacije napona pri višim opterećenjima na 12 V.

 

Inače obje varijante imaju više-manje jednaku platformu kao što je i na Focus GX/PX modelima, a znam jedino za razliku u primarnom kondenzatoru koji je s većim kapacitetom u Prime modelima, dok za ostale komponente nisam siguran postoje li razlike. Tek od 850 W bi trebale biti platforme koje su rađene samo za Prime seriju, a izuzetak je Prime TX koja i u 750 W ima tu bolju platformu.

5 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

So kazete na novo BQ napajanje iz serije dark Power pro.

80+ Titanium dolazi u 1200 i 1500w inacici.

https://www.bequiet.com/en/powersupply/dark-power-pro-12/1920

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 18:20 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Virgo kaže...

molim preporuku za napajanje od 500kn koje ima barem 3x8pinova za novu graficku karticu od nvidije!

Malo trolamo.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Virgo kaže...

Večer, molim preporuku za napajanje od 500kn koje ima barem 3x8pinova za novu graficku karticu od nvidije!HVALA

 

stv misliš da za 500kn možeš dobiti kvalitetno napajanje da napaja grafu koja treba 3x8pin? 

To je kao da tražiš gume do 300kn za lambu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Nezelis iskesirati vise od jadnih 500KN za napajanje(ipak najbitnija komponenta u racunalu) a mislis kupiti 3080 za nekih 6000 kn? To nema smisla ama bas nikakvog.

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Danas mi stize Corsair SF750 platinum ❤️❤️❤️❤️❤️

Jos moram vidjet za koliko cu prodavat ovo SF600 Platinum koje sad imam, kaze frend da je u Hr novo 1300kn on radi u pc shopu, vjerovatno cu trazit oko 100eu ima jos 5 godina garancije.

 

EDIT:

Stiglo ❤️❤️❤️❤️❤️

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2020 10:46 (MEGATAMA).
Moj PC  
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
MEGATAMA kaže...

Danas mi stize Corsair SF750 platinum ❤️❤️❤️❤️❤️

Jos moram vidjet za koliko cu prodavat ovo SF600 Platinum koje sad imam, kaze frend da je u Hr novo 1300kn on radi u pc shopu, vjerovatno cu trazit oko 100eu ima jos 5 godina garancije.

 

EDIT:

Stiglo ❤️❤️❤️❤️❤️

 Prije nego prodate provjerite jel u onom proizvodnom broju sto su povukli s trzista just in case ako neko u lancu nabave nije odradio poso. google Corsair Issues Recall for Recent SF Series Power Supplies 

Nisam vjerovao, dok nisam vidio, a kad sam vidio, nisam mogao vjerovati!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
LordNIbbler kaže...
MEGATAMA kaže...

Danas mi stize Corsair SF750 platinum ❤️❤️❤️❤️❤️

Jos moram vidjet za koliko cu prodavat ovo SF600 Platinum koje sad imam, kaze frend da je u Hr novo 1300kn on radi u pc shopu, vjerovatno cu trazit oko 100eu ima jos 5 godina garancije.

 

EDIT:

Stiglo ❤️❤️❤️❤️❤️

 Prije nego prodate provjerite jel u onom proizvodnom broju sto su povukli s trzista just in case ako neko u lancu nabave nije odradio poso. google Corsair Issues Recall for Recent SF Series Power Supplies 

Kupljeno je prosle godine tako da je u toj seriji to rijeseno.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sad bas gledam u kutiji koji su mi kablovi dosli uz sf750 i imaju samo 2x8pin a trebaju mi 3x8pin za Rog 3080......savjeti?Gdje da nabavim jos jedan 8pin ali ovaj kratki kabal?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 13:14 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
MEGATAMA kaže...

Sad bas gledam u kutiji koji su mi kablovi dosli uz sf750 i imaju samo 2x8pin a trebaju mi 3x8pin za Rog 3080......savjeti?Gdje da nabavim jos jedan 8pin ali ovaj kratki kabal?

 Kod prodaje starog napajanja pokušaš se dogovoriti sa kupcem da uzme bez jednog kabla, spustiš cijenu za koju kunu. Pa ak njemu kasnije zatreba, on traži i kupuje.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Sad bas gledam u kutiji koji su mi kablovi dosli uz sf750 i imaju samo 2x8pin a trebaju mi 3x8pin za Rog 3080......savjeti?Gdje da nabavim jos jedan 8pin ali ovaj kratki kabal?

 Kod prodaje starog napajanja pokušaš se dogovoriti sa kupcem da uzme bez jednog kabla, spustiš cijenu za koju kunu. Pa ak njemu kasnije zatreba, on traži i kupuje.

Ili navedem u oglasu da ima 1x8pin i 2x6pin u paketu da se odmah zna....hvala na savijetu.

 

Bas gledam na njuskalu nema niti jedno u prodaji a nova su 1300kn pa na vise a ja planiram ovo dat za 750kn tako da se nema tko sta zalit :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 13:19 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To prodaješ u hr? Znaš, sve si razmišljam da ti se ja javim.

Planiram u skoroj budućnosti napraviti još jedno mini itx računalo...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice