Za sve koje zanimaju napajanja izdvojena tema zaključana tema

poruka: 32
|
čitano: 64.494
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za sve koje zanimaju napajanja
Wolverine_pce kaže...

Povećava se jalova snaga tj smanjuje se efikasnost zbog povećanog otpora, dakle umjesto (karikiram) 80% iznositi će npr 75% snaga će ostati ista ali će iz mreže vući više struje.

 

Ako trebaš 300W i imaš efikasnost 80% iz mreže će vući 375W no ako efikasnost padne na 75% tada će iz mreže vući 400W kako bi tebi isporučio 300W.

Dakle samo će rasti gubitak.

 

No kod novih kvalitetnih napajanja to je sve jako malo izraženo (par posto)

Evo kako se ponaša Corsair TX750W hladan/vruć

 

A evo i kako se ponaša iznimno snažni Antec TP Quattro 1000W iako ima samo jedan 80mm vent ne grije se puno i nema neki pad.

 

 

 

 

wifi kaže...
 Kod servera ili strojeva koji moraju radit 24/7, ne da treba UPS, vec uz to treba i backup agregat, a osim toga takav UPS sigurno neces uzet za ispod 1tkn. S druge pak strane, mnostvo ureda, prodavaonica, itd. da ne nabrajam imaju kompjutere na kojima se aktivno radi, i kod kojih nestanak struje moze u najboljem slucaju izazvat izgubljenih nekoliko sati rada, a u najgorem gubitak svih podataka na disku. Investicija od ispod 1tkn/kompu za solidan UPS je znatno manja nego recovery podataka sa neispravnog diska, hence, unatoc svemu - BACKUP.
 
Brate mili jel mi sad ovdje pričamo o kućnim stolnim računalima i njihovim potrebama ili serverima i računalima u raznim tvrtkama?
Ovdje striktno govorimo o potrebama nas, malih kućnih korisnika.

I za kraj ovo je tema o napajanjima a ne UPS-ovima, pa ako misliš da UPS zaslužuje svoju temu otvori je! Namigiva

 

 Fino kad smo to razrjesili,ali ne kuzim cemu ti sad napadas lika?? UPS je koristan,osobno imam jedan doma jer mi je zbog pada napona jednom ploca izgorila(a s njom skupa i hard disk)a da i ne spominjem adapter od laptopa. Prema tome svakako je dobro napomenuo i skrenuo pozornost.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Za sve koje zanimaju napajanja

Zato što su UPS-ovi nešto drugo a ne napajanja o kojima on piše.
Dakle nema direktne veze.
Kao što je Wolv napomenuo.
O ups-ovima treba napisati posebnu temu.
Svrstati ih među napajanja može samo do zamjenjivanja sa napajanjima dovesti.
Dakle odvojeni thread

 

 

EDIT:

Tema ce bit zakljucana.

Sva pitanja,sugestije,ideje i primjedbe molim otvoriti novi thread

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2008 17:41 (LUXX).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice