Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.146.877
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...

Ovaj filipsovac je toliko temu srozao sa filip tv-ima da više ne mogu pratit ovu temu.

Strašno 

 

 To možeš zahvalit tvojim kolegama:))

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Virty kaže...

Ovaj filipsovac je toliko temu srozao sa filip tv-ima da više ne mogu pratit ovu temu.

Strašno 

 

 To možeš zahvalit tvojim kolegama:))

Stari, jedno je tu i tamo savjetovati neki brand tv-a, ali besramno svaki post savjetovat filipa je nešto drugo.

Filip nekoć i sad ne idu u istu rečenicu.

 

A tek privremeni ban koji si dobio radi kreiranja više accounta kako bi sam sebe "lajkao"....govori dosta toga.

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 9:35 (Virty).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
garfield1 kaže...
Virty kaže...

Ovaj filipsovac je toliko temu srozao sa filip tv-ima da više ne mogu pratit ovu temu.

Strašno 

 

 To možeš zahvalit tvojim kolegama:))

Stari, jedno je tu i tamo savjetovati neki brand tv-a, ali besramno svaki post savjetovat filipa je nešto drugo.

Filip nekoć i sad ne idu u istu rečenicu.

 

A tek privremeni ban koji si dobio radi kreiranja više accounta kako bi sam sebe "lajkao"....govori dosta toga.

 Ja preporučujem ono što mislim, da je najbolje za određene pare..Pa ako je to uglavnom Philips, ne vidim problema..

16 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
Pajdo kupuje nove televizore i preporucil sam mu 65XE9005. Ima gdi da su na akciji ili znate gdi je najbolja ponuda? Eventualno bi uzel 55". Help please i hvala.
12 godina
protjeran
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
NEW_MAN kaže...
Pajdo kupuje nove televizore i preporucil sam mu 65XE9005. Ima gdi da su na akciji ili znate gdi je najbolja ponuda? Eventualno bi uzel 55". Help please i hvala.

Ovdje si pogledaj.

https://www.nabava.net/televizori__240/sony-televizor-kd-55xe9005-55-139-cm-led__39529451

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kaj se mene tice mozete slobodno preimnovati temu u Koji Philips kupiti powerd by Garfiled1 

Moj PC  
8 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo već liči kao neka Philips sekta. A ovaj garfield je gori od ovih nacionalista i desničara, njemu je philips kao Papa. Poslušao bi svaku naredbu koju mu televizor da. Sigunro se svake večeri klanja ispred philips televizora.

 
6 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U meni je stvorio toliki animozitet prema Philipsu, da više ne gledam ni druge njihove proizvode bez obzira što su kvalitetni.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 15:12 (Iwa1001).
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čovik je razbuca sve forume u regiji :)

 

HDTelevizija

04.01.2016 "Garfield šta si popio ban na Hdteleviziji pa si došo tu pametovat opet, vidio sam da ti je Darko reko da ako te vidi da još daješ savjete tamo da ce te banat." andrej

14.10.2017 "Banaj debila andrej vise! svi odlaze sa foruma radi njega." I onda lik uskrsne kao tvekspert

 

Benchmark.rs

24.08.2017 "Pošto mi se ne da više pisat..Nek si svak sam pogleda, pa, če svak sam presudit oko kvalitete slike Philips televizora." majstorslo

29.10.2017 "Dobro ti nama došao nazad majstore - nick se menja ali posao/navike nikako..." atlon

 

Bug.hr

16.11.2017 "Pogledajte sliku od Filipsa 55PUS7502 Uređaja koji košta 9tkn. Za sjest i plakat, kako da mi ne bude žao ljudi koje Garfield navuče? garfield1

20.09.2017 "garfield1 & Co. - držite se teme i prestanite s osobnim prepucavanjima!" nove  4 reinkarnacije

 

Forum.hr

07.12.2017 "Ja imam u planu kupiti TV i došao sam na forum da se malo informiram. I odmah sam skužio majstora i njegovo forsiranje Philipsa. I okrenuo sam se i otišao. Jer što se događa? Nitko ne odgovara na upite, nema analiza, samo prepucavanja. Dakle ništa korisno." majstor2

 

dalje mi se netraži 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 18:33 (Leon4rdo).
 
9 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Šta mislite ljudi o ovom tvu Panasonic TX-58EX703E, 58 inčni tv za 7600 kn. Želja je 65 inčni tv uzeti, ali su svi preskupi za moj budžet. Pošto imam 42 inčnu plazmu, pomak na 58 inča bio bi super.  E sad, čekati svjetsko prvenstvo i akcije, pa ugrabiti neki 65 inčni tv, pitanje je sad :D Inače tv bih koristio za filmove/serije, netflix, youtube i gledanje nogometa, i igranje PES-a preko pca. Hvala na odg.

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-58ex703e.aspx

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2017 22:53 (mmafan).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav, potrebna mi je preporuka novog tv-a do 15k kn.

-preferiram brend LG

-mora biti 4k i podrzavati hdr

-dijagonala 65"

-treba podrzavati montazu na zid odnosno vesa nosač

-NE trazim zakrivljeni model

-bilo bi dobro da smart tv podrzava netflix i amazon prime video

-bitna mi je kvalitetna slika i kvalitetan backlight (da nije led traka samo sa jedne strane panela kao kod jeftinih modela pa da se kod tamnijih slika vidi probijanje bijele boje)

-garancija barem 5 godina

 

 

preferiram led naprama oled tv (u t-centru sam vidio kako izgledaju izlozbeni mobiteli sa oled ekranima i nakon samo nekoliko mjeseci na najvisem brightnessu ekran je uzas a ja ne namjeravam mjenati tv svakih 3 godine). kupujem u Rijeci.

da li su ovogodisnji modeli dovoljno dobri ili je bolje pricekati modele za iducu godinu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
peace_of_cake kaže...

pozdrav, potrebna mi je preporuka novog tv-a do 15k kn.

-preferiram brend LG

-mora biti 4k i podrzavati hdr

-dijagonala 65"

-treba podrzavati montazu na zid odnosno vesa nosač

-NE trazim zakrivljeni model

-bilo bi dobro da smart tv podrzava netflix i amazon prime video

-bitna mi je kvalitetna slika i kvalitetan backlight (da nije led traka samo sa jedne strane panela kao kod jeftinih modela pa da se kod tamnijih slika vidi probijanje bijele boje)

-garancija barem 5 godina

 

 

preferiram led naprama oled tv (u t-centru sam vidio kako izgledaju izlozbeni mobiteli sa oled ekranima i nakon samo nekoliko mjeseci na najvisem brightnessu ekran je uzas a ja ne namjeravam mjenati tv svakih 3 godine). kupujem u Rijeci.

da li su ovogodisnji modeli dovoljno dobri ili je bolje pricekati modele za iducu godinu?

Što se tiče tvojih zahtjeva, dobijaš ovaj model. Što se tiče uniformiranosti panela, pozadinskog osvetljenja itd..nije baš najbolji, ali to je najbolji Lg model što možeš dobit za takve pare..

https://www.nabava.net/televizori__240/lg-televizor-65sj850v-65-165-cm-led__42552251

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
peace_of_cake kaže...

pozdrav, potrebna mi je preporuka novog tv-a do 15k kn.

-preferiram brend LG

-mora biti 4k i podrzavati hdr

-dijagonala 65"

-treba podrzavati montazu na zid odnosno vesa nosač

-NE trazim zakrivljeni model

-bilo bi dobro da smart tv podrzava netflix i amazon prime video

-bitna mi je kvalitetna slika i kvalitetan backlight (da nije led traka samo sa jedne strane panela kao kod jeftinih modela pa da se kod tamnijih slika vidi probijanje bijele boje)

-garancija barem 5 godina

 

 

preferiram led naprama oled tv (u t-centru sam vidio kako izgledaju izlozbeni mobiteli sa oled ekranima i nakon samo nekoliko mjeseci na najvisem brightnessu ekran je uzas a ja ne namjeravam mjenati tv svakih 3 godine). kupujem u Rijeci.

da li su ovogodisnji modeli dovoljno dobri ili je bolje pricekati modele za iducu godinu?

Što se tiče tvojih zahtjeva, dobijaš ovaj model. Što se tiče uniformiranosti panela, pozadinskog osvetljenja itd..nije baš najbolji, ali to je najbolji Lg model što možeš dobit za takve pare..

https://www.nabava.net/televizori__240/lg-televizor-65sj850v-65-165-cm-led__42552251

 Imam ja taj lg model(u 55" verziji).Ja sam zadovoljan,dobar je to TV ,ali nije dobra kupovina za tu cijenu kad se za istu lovu moze uzeti Sony 65xe9005 koji je bolji po svemu osim po operativnom sustavu i vidljivom kutu.Tako da ako to dvoje nije bas prioritet,ja bi svakako isao na Sony.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mislio sam da lg ima vise modela koji zadovoljavaju uvjete, ipak lg proizvodi panele pa sam smatrao da proizvode kvalitetnije televizije od ostatka proizvođača. navedeni sony ima kvalitetniji backlight ali tv je i android tv a nekako smatram da je to OS vise za mobitele nego za tv a i ne znam koliko fluidno bi kodi radio kod npr remux 4k h265 filma sa bitrateom od oko 50 - 70 mbps?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A najbolje bi ti bilo da odeš u trgovinu isprobaš taj materijal na Sony i Lg televizoru i vidiš. Ipak daješ pristojnu količinu novaca.

Ili naručiš Sony/LG i ako nisi zadovoljan tražiš povrat novca.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moje iskustvo s Philips televizorima tj. njihovom kvalitetom

odnosno nekvalitetom

Kupio sam početkom godine u metrou 49PUS6501,sav sretan

ga smontirao na zid,upalio,radio je cca 5 minuta te se sam ugasio

ponovo upalio radio minutu i ugasio zauvjek,vjerojatno krepalo napajanje

Skinuo s zida,nosio na reklamaciju te dobio novog,ponovo montirao,sve

podesio da bi radio tjedan dana kada je ničim izazvan otišao u 

boot loop (stalno gašenje i paljenje tv-a),probao stavit razne originalne 

firmware ali ništa nije pomoglo te sam ga u takvom stanju vratio i 

uzeo natrag svoje novce

Dakle još jednom,radilo se o jednom od najpopularnijih prošlogodišnjih

Philips modela 49PUS6501 koji se i dan danas preporučuje

Svaka čast onima koji ga preporučuju

Nikad više Philips

 
5 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim savjet. Kupujem novi televizor, u 55". Nekako nakon silnih gledanja i čitanja recenzija odabir mi se sveo na samsung mu8002, trenutno u elipsu na akciji 8000 kn.

Kopka me i sony xe9005 koji se tu dosta spominjao, on je trenutno na 9300 kn najniže koliko sam uspio naći. Moje pitanje je da li se isplati dati 1300 kn više za Sony, da li je toliko bolji?

Da li općenito postoji neki bolji model od tog samsunga u tom rangu 8000 kn? Televizor bi se koristio za sve pomalo, ps4 pro, sport, filmovi, televizija.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mlayak kaže...

Moje iskustvo s Philips televizorima tj. njihovom kvalitetom

odnosno nekvalitetom

Kupio sam početkom godine u metrou 49PUS6501,sav sretan

ga smontirao na zid,upalio,radio je cca 5 minuta te se sam ugasio

ponovo upalio radio minutu i ugasio zauvjek,vjerojatno krepalo napajanje

Skinuo s zida,nosio na reklamaciju te dobio novog,ponovo montirao,sve

podesio da bi radio tjedan dana kada je ničim izazvan otišao u 

boot loop (stalno gašenje i paljenje tv-a),probao stavit razne originalne 

firmware ali ništa nije pomoglo te sam ga u takvom stanju vratio i 

uzeo natrag svoje novce

Dakle još jednom,radilo se o jednom od najpopularnijih prošlogodišnjih

Philips modela 49PUS6501 koji se i dan danas preporučuje

Svaka čast onima koji ga preporučuju

Nikad više Philips

 Ko te nagovorio, da se registruješ i napišeš takve rijeći..?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.12.2017 22:22 (garfield1).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molio bih misljenje i iskustva iskljucivo za ova dva tv.
Samsung UE49MU6502
i
LG 49UJ7507

ZNACI NEDOSTATCI I PREDNOSTI JEDNOG I DRUGOG. STO VISE MISLJENJA TIM BOLJE. HVALA UNAPRJED.
 
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Judajaki kaže...

Molim savjet. Kupujem novi televizor, u 55". Nekako nakon silnih gledanja i čitanja recenzija odabir mi se sveo na samsung mu8002, trenutno u elipsu na akciji 8000 kn.

Kopka me i sony xe9005 koji se tu dosta spominjao, on je trenutno na 9300 kn najniže koliko sam uspio naći. Moje pitanje je da li se isplati dati 1300 kn više za Sony, da li je toliko bolji?

Da li općenito postoji neki bolji model od tog samsunga u tom rangu 8000 kn? Televizor bi se koristio za sve pomalo, ps4 pro, sport, filmovi, televizija.

 

 

U tom rangu do 8k kuna neces naci nista bolje od tog Samsunga,jedini koji je tu negdje kao i taj samsung je sony xe8505,ako ga mozes naci do 8000 kn.

 

A Sony xe9005 je bolji tv po svemu od tog samsunga osim po OS-u ali morati ces sam odluciti,ali na kraju sta god sta god odaberes neces pogrijesiti,oba tva su dobra.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
geronimo4661 kaže...
Judajaki kaže...

Molim savjet. Kupujem novi televizor, u 55". Nekako nakon silnih gledanja i čitanja recenzija odabir mi se sveo na samsung mu8002, trenutno u elipsu na akciji 8000 kn.

Kopka me i sony xe9005 koji se tu dosta spominjao, on je trenutno na 9300 kn najniže koliko sam uspio naći. Moje pitanje je da li se isplati dati 1300 kn više za Sony, da li je toliko bolji?

Da li općenito postoji neki bolji model od tog samsunga u tom rangu 8000 kn? Televizor bi se koristio za sve pomalo, ps4 pro, sport, filmovi, televizija.

 

 

U tom rangu do 8k kuna neces naci nista bolje od tog Samsunga,jedini koji je tu negdje kao i taj samsung je sony xe8505,ako ga mozes naci do 8000 kn.

 

A Sony xe9005 je bolji tv po svemu od tog samsunga osim po OS-u ali morati ces sam odluciti,ali na kraju sta god sta god odaberes neces pogrijesiti,oba tva su dobra.

 Koji od navedenih ima najbolju sliku na SD kanalima?

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony i Panasonic imaju najbolji SD processing, znači Sony.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mitoI kaže...
Molio bih misljenje i iskustva iskljucivo za ova dva tv.
Samsung UE49MU6502
i
LG 49UJ7507

ZNACI NEDOSTATCI I PREDNOSTI JEDNOG I DRUGOG. STO VISE MISLJENJA TIM BOLJE. HVALA UNAPRJED.

Samsung ima VA panel,sto generalno znaci losiji vidljivi kut ali i bolja slika za filmove,pogotovo ako gledas filmove u mraku.Samsungova tizen platforma je jedna od najboljih,tako da tu isto ne bi trebalo biti problema.Samsung ima bolji prikaz SD signala od Lg,ali nemoj ocekivati cuda.

Lg je IPS,sto znaci bolji vidljivi kut od samsunga,ali je i losiji sto se tice prikaza filmova,razlika je jos veca u korist samsunga ako filmove uglavnom gledas u zamracenoj prostoriji.LG WEBos je vjerojatno najbolja platforma trenutno,dosta brza i responzivna.Oba Tva su dovoljno dobra za sport i igre,jedino sto je LG ipak bolji za igre,zbog nizeg laga.

 

Znaci na kraju moras odvagati sto ti je vaznije i prioritet.Ja bi na tvom mjestu isao na Samsung,osim ako ti bas treba veliki vidljivi kut i ne gledas precesto filmove u mraku.

 

geronimo4661 kaže...
Judajaki kaže...

Molim savjet. Kupujem novi televizor, u 55". Nekako nakon silnih gledanja i čitanja recenzija odabir mi se sveo na samsung mu8002, trenutno u elipsu na akciji 8000 kn.

Kopka me i sony xe9005 koji se tu dosta spominjao, on je trenutno na 9300 kn najniže koliko sam uspio naći. Moje pitanje je da li se isplati dati 1300 kn više za Sony, da li je toliko bolji?

Da li općenito postoji neki bolji model od tog samsunga u tom rangu 8000 kn? Televizor bi se koristio za sve pomalo, ps4 pro, sport, filmovi, televizija.

 

 

U tom rangu do 8k kuna neces naci nista bolje od tog Samsunga,jedini koji je tu negdje kao i taj samsung je sony xe8505,ako ga mozes naci do 8000 kn.

 

A Sony xe9005 je bolji tv po svemu od tog samsunga osim po OS-u ali morati ces sam odluciti,ali na kraju sta god sta god odaberes neces pogrijesiti,oba tva su dobra.

 Koji od navedenih ima najbolju sliku na SD kanalima?

 Sony je tu bolji,ali nemoj previse ocekivati od SD slike,4k lcd televizori u tom aspektu i nisu bas dobri.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jučer u dućanu su mi pustili HRT 2 na Sonyu 9005 i mogu reć da nisam bio nešto oduševljen, tih par minuta kaj sam to gledao nije mi se činilo nešto bolje od samsunga koji je bio par metara dalje u dućanu, nisam ih uspoređivao jednog pored drugog. Al dobro nisam ni ja baš neki stručnjak, pa možda nisam mjerodavan.
Zapravo mi je najbitnije da se ne vidi probijanje svjetlosti dok gledam film u mračnoj sobi, pogotovo na onim crnim crtama dole i gore, to me užasno živcira na sadašnjem televizoru.
Na youtube recenzijama mi mu8002 izgleda dost dobro po tom pitanju, može li netko to potvrditi iz prve ruke?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A jbm, baš me vuče samsung nekako. Jel SAMSUNG QE55Q6FAMTXXH kaj bolji po probijanju svjetlosti?
Nema baš nekih recenzija za taj model ili ih ja ne mogu naći
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Judajaki kaže...
A jbm, baš me vuče samsung nekako. Jel SAMSUNG QE55Q6FAMTXXH kaj bolji po probijanju svjetlosti?
Nema baš nekih recenzija za taj model ili ih ja ne mogu naći

Svi Samsung televizori, imaju ponešto problema sa probijanjem osvetljenja..Jednostavno imaju slabo implementirano samo osvetljenje. U ovom segmentu zaostaju za drugim proizvođačima. Kao i sam motion, na nekim modelima nije najbolji slika trza itd..Jedino što je na Samsung televizorima stvarno dobro je sam kontrast  i prikaz boja.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čini se da ću morat onda pregrmit spori android i ić na sonya.

 

Vidio sam da je uzelo par ljudi ovdje tog sonya 9005, može li netko reći svoja iskustva kako je zadovoljan sad nakon nekog vremena korištenja. Da li je ok out of the box ili su potrebne kalibracije da to bude kak treba

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Judajaki kaže...
Jučer u dućanu su mi pustili HRT 2 na Sonyu 9005 i mogu reć da nisam bio nešto oduševljen, tih par minuta kaj sam to gledao nije mi se činilo nešto bolje od samsunga koji je bio par metara dalje u dućanu, nisam ih uspoređivao jednog pored drugog. Al dobro nisam ni ja baš neki stručnjak, pa možda nisam mjerodavan.
Zapravo mi je najbitnije da se ne vidi probijanje svjetlosti dok gledam film u mračnoj sobi, pogotovo na onim crnim crtama dole i gore, to me užasno živcira na sadašnjem televizoru.
Na youtube recenzijama mi mu8002 izgleda dost dobro po tom pitanju, može li netko to potvrditi iz prve ruke?

Tu ti Samsung odpada..Sony je tu mnogo bolji. A što se tiče sadržaja nižih resolucija i sporta, su ti ove godine najbolji Philips modeli sa novim procesorom P5.

Ovdje si pogledaj zašto..

https://www.philips.hr/c-m-so/televizori/p/picture-quality

Filip napada opet :)

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam plazmu Panasonic Tx42X20E i razmišljam o  upgradeu na neki Smart Tv (Samsung , LG, Sony, Panasonic)

 

Gledam uglavnom kablovsku i youtube sa nekih 2.5 m. Znači nešto između 42 i 49" . Do nekih 4500. Ak ima ispod 4000, još bolje.

Plazma je dosta spora kod šaltanja programa, makar sam slikom zadovoljan. A smart tv mi treba da maloj mogu YT crtiće puštati bez da moram paliti komp...

 

Da li je LG 49UF6857 ok ? 3800kn , 4k smart  tv.. ?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,sta kazete na ovaj televizor dali se isplati uzetn,kvaliteta, ima neki bolji u tom rangu? Vasa iskustva?

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-65pus6262-smart-ambi2.aspx

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice