Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.330
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Denzo2 kaže...

Pozdrav,sta kazete na ovaj televizor dali se isplati uzetn,kvaliteta, ima neki bolji u tom rangu? Vasa iskustva?

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-65pus6262-smart-ambi2.aspx

Ja bi ti preporučio taj bolji model, pored toga možeš doči i do OLED televizora. Ili drugi model, isti napram onom što ti očeš  da kupiš, jedino nema Ambilight. A što se tiče kvalitet slike, sta oba dobra:) Ali model 6412, je svakako nešto bolji.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS6412-SET/

 

 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-65PUS6162-SET/

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...

Imam plazmu Panasonic Tx42X20E i razmišljam o  upgradeu na neki Smart Tv (Samsung , LG, Sony, Panasonic)

 

Gledam uglavnom kablovsku i youtube sa nekih 2.5 m. Znači nešto između 42 i 49" . Do nekih 4500. Ak ima ispod 4000, još bolje.

Plazma je dosta spora kod šaltanja programa, makar sam slikom zadovoljan. A smart tv mi treba da maloj mogu YT crtiće puštati bez da moram paliti komp...

 

Da li je LG 49UF6857 ok ? 3800kn , 4k smart  tv.. ?

 

 

 Što se tiče Lg televizora se ne isplate. Jer svi ti modeli nižeg i srednjeg ranga imaju RGBW panele..Tako, da ti ja ne preporučujem Lg televizor. Ovdje imaš dobar model Philipsa sa VA panelom. Ili drugi još nešto bolji model.

https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemnici/philips-4k-tv-prijemnik-50pus626212?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ili ovaj model Sonya. A što se tiče Panasonica i Samsunga, dobijaš koji slabiji model napram ovim što sam ti ja preporučio.

 

 https://www.nabava.net/televizori__240/sony-3d-televizor-kd-49xe7005-49-125-cm-led__43516711

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 15:20 (garfield1).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimaju me mišljenja o postavljanju tv nosača na knauf zid.

Imam tv nosač sa slike u prilogu koji mi je u starom stanu bio na betonskom zidu, a u novom stanu bi išao na knauf. Ima pomične "ruke" i može se izvlačiti do cca 50 cm od zida.

Dvostruke knauf ploče su montirane na metalne nosače koji su na razmaku od 60 cm. Ploča tv nosača je cca 48 cm široka.

Da li bi bilo ok našarafiti jednu stranu (tj. 2 šarafa) u metalni knauf nosač, a ostalo u čisti knauf? Ili je potrebno ispod tv nosača prvo na zid postaviti neku metalnu ploču širine preko 60 cm, ušarafiti ju u knauf nosače pa na to ušarafiti tv nosač?

TV je težak 15.5 kg, a tv nosač cca 5-8 kg (moram ga izvagati). Vjerujem da bi to držalo bez problema bez dodatne metalne ploče, ali ne znam hoće li biti dovoljno u slučaju izvlačenja?

 

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.12.2017 15:24 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony bravia kd-55xe9005..
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony bravia kd-55xe9005..
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Judajaki kaže...

Čini se da ću morat onda pregrmit spori android i ić na sonya.

 

Vidio sam da je uzelo par ljudi ovdje tog sonya 9005, može li netko reći svoja iskustva kako je zadovoljan sad nakon nekog vremena korištenja. Da li je ok out of the box ili su potrebne kalibracije da to bude kak treba

 Sony ti isto ima android, ali meni to super radi. Ja ga koristim kao monitor jer televiziju ne gledam. Dobar HD materijal i pogotovo 4k izgleda fenomenalno. Malo mi je crvena bila blještava pa sam nju podešavao. Svjetlost probija jako malo moraš se baš zagledat da bi primijetio, uglavnom dosta dobro. Vidljivi kut je lošiji, ali ništa strašno osim ako baš ne gledaš pod 45+ stupnjeva. Zamjerku imam na HDR materijal ne mogu ga dobiti da mi radi preko HDMI(vjerojatno sam ja nesposoban), a kad se pokreće s televizora na širem formatu videa crne trake nisu crne nego sive. Možda zvučim malo negativno, ali zadovoljan sam kupnjom.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 

 Što se tiče Lg televizora se ne isplate. Jer svi ti modeli nižeg i srednjeg ranga imaju RGBW panele..Tako, da ti ja ne preporučujem Lg televizor. Ovdje imaš dobar model Philipsa sa VA panelom. Ili drugi još nešto bolji model.

https://www.mall.hr/ultra-hd-prijemnici/philips-4k-tv-prijemnik-50pus626212?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

Ili ovaj model Sonya. A što se tiče Panasonica i Samsunga, dobijaš koji slabiji model napram ovim što sam ti ja preporučio.

 

 https://www.nabava.net/televizori__240/sony-3d-televizor-kd-49xe7005-49-125-cm-led__43516711

Znamo mi šta ti preporučuješ, kineza filipsa :)

PSN: Muskarcina77
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Virty

Pa sve je danas Kinezko:)

 
0 4 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Mlayak kaže...

Moje iskustvo s Philips televizorima tj. njihovom kvalitetom

odnosno nekvalitetom

Kupio sam početkom godine u metrou 49PUS6501,sav sretan

ga smontirao na zid,upalio,radio je cca 5 minuta te se sam ugasio

ponovo upalio radio minutu i ugasio zauvjek,vjerojatno krepalo napajanje

Skinuo s zida,nosio na reklamaciju te dobio novog,ponovo montirao,sve

podesio da bi radio tjedan dana kada je ničim izazvan otišao u 

boot loop (stalno gašenje i paljenje tv-a),probao stavit razne originalne 

firmware ali ništa nije pomoglo te sam ga u takvom stanju vratio i 

uzeo natrag svoje novce

Dakle još jednom,radilo se o jednom od najpopularnijih prošlogodišnjih

Philips modela 49PUS6501 koji se i dan danas preporučuje

Svaka čast onima koji ga preporučuju

Nikad više Philips

 Ko te nagovorio, da se registruješ i napišeš takve rijeći..?

 Nagovorio si me ti i takvi poput tebe koji toliko veličate Philips

I moja kičma,dva puta ga sam raspakiravao i montirao na zid

te ponovo dva puta skidao i zapakiravao

Trebao sam tužiti Philips zbog boli u kičmi i duši

Evo ti i slika računa gdje se vidi kad sam ga kupio i 

kad sam ga mijenjao

Toliko o "tvom" Philipsu

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Mlayak

Pa žao mi je, da si imao takvu nesreču:) Ali to ne znači, da je taj televizor loš baš suprotno..Koliko ljudi ovdje je kupilo taj model, i svi su zadovolnji sa tim modelom..A ako pratiš i druge forume češ vidjet, da sa svim televizorima danas ima koji problem svejedno koji je proizvođač u pitanju.. Tako, da ako bi uzeo i nešto drugo ne znači, da ne bi imao probleme.. Ima ljudi koji su nosili televizor tri puta na servis, pa jim ga nisu popravili kao što treba. A ne pričam tu o Philips modelima, več o drugim brendovima.. Vjeruj mi, ako bi bio taj televizor loš ili bi imao stvarno nekakve globalne probleme, ga ne bi preporučio nikom:)) Kod nas se je prodalo prošle godine najviše tog modela Philipsa, i prodalo se stvarno dosta tog televizora, i samo par jih je došlo nazad..Tako, da kao što sam več dosta puta napisao, treba imat i nešto sreče danas kod televizora..

 

 
0 6 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku za FULL HD TV do 2.800-3.500 kn, (za roditelje u mirovini) za gledanje MaxTV-a (razne sapunice i nogomet),

sa što dužom garancijom, da zamijeni stari Vivax CRT TV.

Smart TV nije nužan, ionako imaju Internet sa samo 4 Mbit/s.

Veličina 40", 43" ili čak 49", ako je moguće uopće naći koliko-toliko kvalitetan TV za tako nisku cijenu.

Hoće li idući tjedan/ovaj vikend biti kakvih akcija/popusta prije Božića, jer na crni petak baš i nisam našao nešto povoljno?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matozan kaže...

Molim preporuku za FULL HD TV do 2.800-3.500 kn, (za roditelje u mirovini) za gledanje MaxTV-a (razne sapunice i nogomet),

sa što dužom garancijom, da zamijeni stari Vivax CRT TV.

Smart TV nije nužan, ionako imaju Internet sa samo 4 Mbit/s.

Veličina 40", 43" ili čak 49", ako je moguće uopće naći koliko-toliko kvalitetan TV za tako nisku cijenu.

Hoće li idući tjedan/ovaj vikend biti kakvih akcija/popusta prije Božića, jer na crni petak baš i nisam našao nešto povoljno?

 Ako ti nije hitno sačekaj do Božica..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

@Virty

Pa sve je danas Kinezko:)

Tješi se tješi :)

PSN: Muskarcina77
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Virty

Ovdje se ne treba ni tješit, jer je to dobro:)) Ali ti to neznaš..A ovdje si pročitaj citat sajma CES 2016.

Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Matozan kaže...

Molim preporuku za FULL HD TV do 2.800-3.500 kn, (za roditelje u mirovini) za gledanje MaxTV-a (razne sapunice i nogomet),

sa što dužom garancijom, da zamijeni stari Vivax CRT TV.

Smart TV nije nužan, ionako imaju Internet sa samo 4 Mbit/s.

Veličina 40", 43" ili čak 49", ako je moguće uopće naći koliko-toliko kvalitetan TV za tako nisku cijenu.

Hoće li idući tjedan/ovaj vikend biti kakvih akcija/popusta prije Božića, jer na crni petak baš i nisam našao nešto povoljno?

 Ako ti nije hitno sačekaj do Božica..

Nije hitno, samo je bitno da ga uzmem do idućeg četvrtka, kako bi u petak bio dostavljen na adresu.

Može već unaprijed prijeglog modela TV-a na koje da obratim pažnju? LG, Sony, Samsung,...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@garfield
Daj nam cijene filipa koje vjerojatno prodajes. Ima li sta po akcijskim cijenama. Ako cu se zajebat, da barem prođem jeftino 😊
PSN: Muskarcina77
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel zna tko kako nac na TCLu sleep timer ? pa jel moguce da su ga usrali tak softverski da ga nema ? Cura uzela ja mislim u43p6046 i nigdje ne moze nac opciju 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
@garfield
Daj nam cijene filipa koje vjerojatno prodajes. Ima li sta po akcijskim cijenama. Ako cu se zajebat, da barem prođem jeftino 😊

Ovdje si možeš pogledat, ali mislim da je ovog trenutka kod vas jeftinije.

https://www.bigbang.si/tv-sprejemniki

 

Jedino ovaj model se sigurno isplati.

https://www.harveynorman.si/tv-sprejemnik-philips-55pus6482

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Do kad će ovaj forum biti taoc tvoje ideologije. Prestani lagat ovaj napaćeni narod. Ja bih razumio da netko reklamira Philips ali ti si običan bolesnik. Gori si od onih Apple fanatika koji kampiraju za mobitel od 1000 eura. Odi i klanjaj se svom philipsu. Netko bi mogao i doktorat napisati o tvom poremećaju.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zeroname kaže...

Do kad će ovaj forum biti taoc tvoje ideologije. Prestani lagat ovaj napaćeni narod. Ja bih razumio da netko reklamira Philips ali ti si običan bolesnik. Gori si od onih Apple fanatika koji kampiraju za mobitel od 1000 eura. Odi i klanjaj se svom philipsu. Netko bi mogao i doktorat napisati o tvom poremećaju.

 Malo se smiri:))

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Covjek je placen da promovira Philips na ovom podrucju,aktivan je na najmanje 2 foruma koliko ja znam.Ako nije placen i ovo radi volonterski onda su neki drugi problemi u pitanju.

 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može filips biti i najbolji u mliječnoj stazi (šta je daleko od toga), ali ovaj pristup je pogrešan i iritirajuć.

S obzirom da to radi/radio je na više foruma, stvarno se pitam koji su mu interesi u ovome šta radi.

Možda slabije upućene kontaktira na PM koji se odluče na filipsa uz zamolbu pri kupovini da spomenu njegovo ime...

Možda tad ima neku kunu od svega toga ili neko neopisivo zadovoljstvo....

 

Sve u svemu, meni je ovo "čudno" na koji način i u kojoj mjeri se on klanja filipsu.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa može preporuka za neki jeftiniji 49/50'' ili 55'' sa bar 5g garancije?

Preferiram obični TV, ne smart i Full HD je dovoljno

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8 Face: https://www.facebook.com/gearbest.coupons.discounts/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trazim dedi TV do 1300kn. Ne ocekujem nista puno za te novce ali akoo moze netko dati preporuku za model do te cijene. Ili barem koje marke da gledam..

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav !

Koji tv s ekranom od 32" i androidom kupiti ? 

Gledao bi se obični tv program, eventualno neki film ili serija s interneta.

Za 3000 kn. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.12.2017 19:44 (Qvezbra).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0mnia_x kaže...

Pozdrav, trazim dedi TV do 1300kn. Ne ocekujem nista puno za te novce ali akoo moze netko dati preporuku za model do te cijene. Ili barem koje marke da gledam..

 

Hvala

 Gledaj doslovno bilo sta sa sto duzom garancijom.Ne mozes tu puno birati sa tolikim budgetom.

 

 

Qvezbra kaže...

Pozdrav !

Koji tv s ekranom od 32" i androidom kupiti ? 

Gledao bi se obični tv program, eventualno neki film ili serija s interneta.

Za 3000 kn. 

 

 

 Ako bas mora biti android,onda ti ne preostaje nista osim Philipsa

 

Samo da te upozorim ako je glavni razlog androida Kodi,nemoj ocekivati da radi glatko kao na externom media playeru.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
geronimo4661 kaže...
0mnia_x kaže...

Pozdrav, trazim dedi TV do 1300kn. Ne ocekujem nista puno za te novce ali akoo moze netko dati preporuku za model do te cijene. Ili barem koje marke da gledam..

 

Hvala

 Gledaj doslovno bilo sta sa sto duzom garancijom.Ne mozes tu puno birati sa tolikim budgetom.

 

 

Qvezbra kaže...

Pozdrav !

Koji tv s ekranom od 32" i androidom kupiti ? 

Gledao bi se obični tv program, eventualno neki film ili serija s interneta.

Za 3000 kn. 

 

 

 Ako bas mora biti android,onda ti ne preostaje nista osim Philipsa

 

Samo da te upozorim ako je glavni razlog androida Kodi,nemoj ocekivati da radi glatko kao na externom media playeru.

 

 

 

 

Hvala ti! 

 

Našao sam još jedan Philips https://www.hgshop.hr/proizvod/led-tv-philips-32pfs5501-12-32-82cm-full-hd-android-5-1-dvb-t2-s2/214076

Što kažeš? 

Imam 3000 kn i prijatelj mi je savjetovao da uzmem tv s androidom. Ne kužim se baš u to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 9:35 (Qvezbra).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka televizoru za 2500-2800 kn koji bi služio za gledanje filmova? Veličina 32'' ili više.

Može biti SMART, no kvaliteta slike je najbitnija. Philips ne dolazi u obzir.

Potpis
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Matozan kaže...
garfield1 kaže...
Matozan kaže...

Molim preporuku za FULL HD TV do 2.800-3.500 kn, (za roditelje u mirovini) za gledanje MaxTV-a (razne sapunice i nogomet),

sa što dužom garancijom, da zamijeni stari Vivax CRT TV.

Smart TV nije nužan, ionako imaju Internet sa samo 4 Mbit/s.

Veličina 40", 43" ili čak 49", ako je moguće uopće naći koliko-toliko kvalitetan TV za tako nisku cijenu.

Hoće li idući tjedan/ovaj vikend biti kakvih akcija/popusta prije Božića, jer na crni petak baš i nisam našao nešto povoljno?

 Ako ti nije hitno sačekaj do Božica..

Nije hitno, samo je bitno da ga uzmem do idućeg četvrtka, kako bi u petak bio dostavljen na adresu.

Može već unaprijed prijeglog modela TV-a na koje da obratim pažnju? LG, Sony, Samsung,...

I dalje čekam prijedloge, ono što je Garfield1 predložio mi premašuje budget,

jedino ako ulete Božićni popusti (kad će isti početi?), pa uđu i gore navedeni raspon cijena.

A i 5 g. garancije ne bi bio na odmet.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice