Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.127.888
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam Samsung 43MU6172 na Ekupi.hr i došao je s greškom na panelu, kao da mu nedostaje premaz na površini 30x10cm, vidi se raster narančastih ledica. Sve drugo radi izvrsno. 😁

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gusla kaže...

Kupio sam Samsung 43MU6172 na Ekupi.hr i došao je s greškom na panelu, kao da mu nedostaje premaz na površini 30x10cm, vidi se raster narančastih ledica. Sve drugo radi izvrsno. 😁

 Odmah ga vrati, i ako baš tražiš Samsung onda uzmi nešto bolji model MU6400:)

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gusla kaže...

Kupio sam Samsung 43MU6172 na Ekupi.hr i došao je s greškom na panelu, kao da mu nedostaje premaz na površini 30x10cm, vidi se raster narančastih ledica. Sve drugo radi izvrsno. 😁

 Ako nije problem da podijelite ovde sa nama Vase utiske o prikazu slike tog televizora sa SD signala,odnosno kako se snalazi  sa nizim ili niskim rezolucijama (pogotovo sport ) ?

 

Zahvaljujem !

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

SD signal je izvrstan. Sport je dobar, ali ima VA panel, IPS paneli bi trebali biti bolji za sport. Ovaj model se proizvodi s VA i IPS panelima. Jako sam zadovoljan s modelom. Nema pozadinskog probijanja, voice control radi dobro, brz je... osim što mi je nevjerojatno da iz tvornice izađe s ovakvom greškom na panelu. 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže... 

 Odmah ga vrati, i ako baš tražiš Samsung onda uzmi nešto bolji model MU6400:)

 Platio sam ga 3400, to je i više nego sam želio dati za tv. Gledao sam i 40", ali za te novce mi je ovaj izgledao najbolka prilika. 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Što se tiče probijanja osvetljenja je mana svih LCD televizora, jedino je na jednim malo više izraženo a na jednim malo manje....Ako očeš bez toga onda češ morat uzet koji OLED televizor. Taj Philips je sasvim solidan što se toga tiče, ali zavisi i od primjeraka do primjeraka, to važi sa sve proizvođače ne samo za Philips..Ali takve stvari, te neče ometat puno kod gledanja različitih sadržaja..Po danu ionako nečeš primjetit to, a u mraku imaš zato Ambilight, da se takve stvari uglavnom sakriju..Kod Sonya to ne možeš sasvim sakriti, jedino ako gledaš za upaljenim svjetlom u sobi koji gledaš televizor, ili da staviš pokraj televizora koju lampu, da ne gledaš u čistom mraku..Ali ja bi ti preporučio model Philipsa 6482, ako smo več kod IPS panela, koji imaju svi ti nabrojani modeli. Ovdje ga dobijaš za veoma dobru cjenu..

http://www.salonatech.com/philips-led-tv-139cm-55pus6482.html

Odavno je poznato i testirano, da IPS LCD paneli imaju najviše problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja.Tu je još i blještavi IPS Glow, ili jedan od največih problema na takvim panelima.Na kraju IPS LCD panel ima mizeran/jadan kontrast, u usporedbi sa bilo kojim današnjim VA LCD panelom.

Glupost, Ambilight neče ništa bitno sakrit mane IPS LCD panela.Ne moš od od drva napravit mramor, dakle Ambilight je atraktivni šminkeraj+ugodno za gledanje to je njegova glavna namjena.Ambilight da bez dileme, ali samo ako ide uz VA LCD panel ili OLED TV i to je to.

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=201&jumpto=4918508&sort=asc&view=flat

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/svijetu-pala-prodaja-lcd-tv-41-samsung/255402.aspx?page=0&jumpto=5559066&sort=asc&view=flat

Zakaj onda sljepo kompliciraš, dakle bez obzira na brend ili marku ako TV koristi IPS PLD panel ne preporučaj traži dalje.Fala bogu danas TV-a sa VA LCD panelima ima ko šalate, od najeftinijih pa do najskupljih model koji su i najbolja ponuda to sigurno.Ko če još normalan i priseban, pa preporučit bilo koji IPS TV u istoj klasi pored Sony modela na dolnjem linku?Možda da uzme Philips IPS isprani TV, zato jer samo on ima Ambilight, pa ne gledaš u šminkerski Ambilight, nije to presudno nego LCD panel dakle tu je sve čisto.Samo ti preporučaj Philips nema problema, ali razumski ipak samo modele sa VA LCD panelima čista logika.

https://www.whathifi.com/sony/kd-49xe9005/review

tiki kaže...
rambox kaže...
Več sam ranije sve napisal ili linkal, uostalom dao sam i link na PDF tehnikalije a kolko vidim to nije na Kineskom jeziku.

 

Nema tu nikakvih mana, dakle klasičan 50-60hz 40/1080p VA LCD panel TV.Brend ime je danas nebitno, jer ionako 90% starih/novih brendova koristi identične LCD panele.Kakve LCD panele koriste razni brendovi, to ovisi o cjenovnom rangu dakle jeftin ili znatno skuplji TV.Svi ti brendovi ne proizvode ništa, dakle samo pakuju tuđe proizvode bio to Blaupunkt ili Philips ili recimo Panasonic itd.

 

Ljudi ne shvačaju činjenice, ako je određeni TV malo/znatno skuplji on i dalje ima isti LCD panel+ostali dodaci=viša cijena.Dakle kome treba običan TV, taj je bacio 800kn više u Savu jer je neupučen pa misli da je kupio bolji TV.

 

- Blaupunkt  ili recimo Telefunken 40 1900kn

 

- Grundig ili Samsung 40 2700kn opet 50-60hz, ako je VA LCD panel+Smart TV ili Android TV+brend porez treba naplatit 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=252&jumpto=5290067&sort=asc&view=flat

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=263&jumpto=5215562&sort=asc&view=flat

 

Ne kužim zakaj se tolko jaši po garanciji, šta bi htjeli 5 godina garancije za TV od 1900kn?Dakle 3 godine garancije nije dosta, za primjer Sony fotič od 6000kn ima 2 godine garancije, a Canon fotič od 8000kn samo 1 godina garancije.

 Je, LCD panel će biti isti/sličan, no ima i još dijelova u televiziji kao što su recimo pozadinska rasvjeta, napajanje i matična ploča. Na svemu se tome može dobro uštedjeti, a može se i napraviti kvalitetno i da traje.Ako kupuješ nešto od 1900kn, a drugi tv-i razvikanijih proizvođača koštaju ~600kn više, onda možeš pretpostaviti da se štedilo na svemu. Kad se štedi na svemu, jedino što te štiti jest garancija.

 

To su sve nijanse, ali ne možeš reći da je sve to isto i da imaju drugu naljepnicu. Šteta što te jeftinije tv-e nitko ne recenzira, onda bi se znalo na čemu smo. A ako ne znaš na čemu si, bolje imati 5 godina garancije, nego 2.

Ako ciljaš na kvalitetu poznatog brenda, zaboravi to ti danas realno više ne postoji jer največi igrači najviše štede.Danas je marketing najbitniji, i na to se ljudi upecaju pa kupuju i onda imaš klasičnog Kineza sa recimo Samsung ili LG naljepnicom itd.Nije to za ovu temu, ali ovo dole je "idealan primjer poznate brend(crne BeatsAudio 50% skuplje smeče slušalice) kvalitete" fučkaj ga sad.



Samo to preslikaj na bilo koju elektroniku ili tehniku, od TV-a pa do današnje vešmašine koje su realno jeftino smeče(90% modela bez obzira na brend)usporedbi sa nekadašnjim robusnim elekromehaničkim modelima.LCD panel je najtrajniji dio TV-a, dakle samo panel to ne crkava i izdurat če 10 godina bez frke.Ali pozadinsko osvjetljenje je druga priča, pa onda dalje sva ostala elektronika i naponski dio koji ide na svaki TV itd.

 

Zakaj niko u detalje ne recenzira jeftine 2000-2500kn/50-60hz 1080p TV? Pa to je vrlo jednostavno, to je zato kaj se svima isplati promovirat testirat skuplje proizvode.Bilo kome u TV lancu je u intresu ovo, prodaj što više skupljih uređaja tak to ide u praksi.Večina ljudi je i više nego zadovoljna sa 50-60hz 1080p televizorima."Stručnjacima iz intresa", njima je vjerojatno svaki 50-60'hz TV neupotrebljivo smeče.Bez 100-120hz 4K ne moš na zahod, pa uživaj u 4K iako kod nas 4K video sadržaja nema niti na kapljku.Marketing pa samo marketing na skuplji proizvod, dakle kupce moraš uvjerit da bez 4K/100hz ne moš živit tu je kvaka.


Garancija je posebna priča, i o tome sam več raspravil ukratko skupa elektronika sa tankom garancijom ima logike jel.

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=433&jumpto=5579667&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 15:08 (rambox).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znaci trebam preporuku best buy do 4000 kuna 42 inca...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Znaci trebam preporuku best buy do 4000 kuna 42 inca...

Ovdje imaš.

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-televizor-43pus6412-43-110-cm-led__45204971

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi,

 

došlo je vrijeme da kupim novi tv.

 

Malo sam proučio temu, ali nisam ništa pametniji :D Pao mi je za oko tcl 55c7006, jedina mana bi mu bila slabo osvjetljenje cca 350 nitsa. Ne znam koliko bi to bilo bitno za hdr. Problem je šta ga nigdje u Rijeci nema izloženog da ga mogu pogledat. Čini mi se kao najbolji omjer uloženo/dobiveno.

 

Koja bi mu bila najbliža konkurencija po kvaliteti slike FHD, UHD, SDR ili HDR?

 

Tv bi služio za gledanje netflixa, hbogo, bnet i igranje ps4 pro.

 

Bez nuđenja Philipsa :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 21:42 (Hacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A gle za tu lovu nećeš naći bolji Tv. Pogotovo za to šta tebi treba. Za pravi HDR Tv ćeš trebati dodati još bar 3tkn.

Konkurencija mu je 55xe7005 ali taj Tv ima slabiji raspon boja nešto lošiji kontrast, veći input lag, nema Android i da dalje ne nabrajamo.

Ugl taj tcl je bestbuy za manje od 6tkn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 21:49 (Grga1984).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Misljenje o ovom uredaju

LED TV SHARP LC-40FG3242E

Hvala

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze kakav komentar telke? 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe8577-4k.aspx

Sad je neka akcija, jos imam dodatni popust pa molim savjet. Naravno u to, cjenovnom rangu (cca 8000) slobodno mi preporucite i nesto drugo. Treba mi za ps4 pro,gledanje sporta i filmova. 

Unaprijed hvala na odgovorima

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad sam skužio da mi možda neće tv stat na moj stalak koji je širok 1200mm, a tv je 1243. Nosači su malo bliže, ali opet bi bilo na knap.

 

Bože koji problemi :D

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hacked kaže...

Pozdrav ljudi,

 

došlo je vrijeme da kupim novi tv.

 

Malo sam proučio temu, ali nisam ništa pametniji :D Pao mi je za oko tcl 55c7006, jedina mana bi mu bila slabo osvjetljenje cca 350 nitsa. Ne znam koliko bi to bilo bitno za hdr. Problem je šta ga nigdje u Rijeci nema izloženog da ga mogu pogledat. Čini mi se kao najbolji omjer uloženo/dobiveno.

 

Koja bi mu bila najbliža konkurencija po kvaliteti slike FHD, UHD, SDR ili HDR?

 

Tv bi služio za gledanje netflixa, hbogo, bnet i igranje ps4 pro.

 

Bez nuđenja Philipsa :D

Što se tiče tog TCL modela, je dobar za prikaz 4k i još donekle HDR sadržaja. Ali nije najbolji, kod gledanja sadržaja nižih resolucija i uopšte sporta:) Kod pokretne resolucije, su svi TCL televizori razočaranje:))

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebam TV za majku, dakle nešto najjednostavnije, da ima H265 i 32'' ekran, ostalo ništa nije bitno (jednino da traje :) )

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ak oces da traje onda uzmi bilo koji osim philipsa 

Moj PC  
8 0 hvala 4
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A u cemu je fora npr. gledam po oglasnicima ponude od trgovina za televizije i sad naveden je model samsunga idjem ga guglat kad kopiram naziv nema nista o njemu.

Pod tim mislim da nema ni videa nekog na youtube niti na oficijalnoj stranici bas nista.

Nije sad to ponuda od nekog iz podruma nego se radi bas o trgovinama tehnike,samsung sam uzeo za primjer mada je i za ostale isto,a radi se o cifram 5-6k kn.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 9:54 (hrka11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
garfield1 kaže...

Što se tiče probijanja osvetljenja je mana svih LCD televizora, jedino je na jednim malo više izraženo a na jednim malo manje....Ako očeš bez toga onda češ morat uzet koji OLED televizor. Taj Philips je sasvim solidan što se toga tiče, ali zavisi i od primjeraka do primjeraka, to važi sa sve proizvođače ne samo za Philips..Ali takve stvari, te neče ometat puno kod gledanja različitih sadržaja..Po danu ionako nečeš primjetit to, a u mraku imaš zato Ambilight, da se takve stvari uglavnom sakriju..Kod Sonya to ne možeš sasvim sakriti, jedino ako gledaš za upaljenim svjetlom u sobi koji gledaš televizor, ili da staviš pokraj televizora koju lampu, da ne gledaš u čistom mraku..Ali ja bi ti preporučio model Philipsa 6482, ako smo več kod IPS panela, koji imaju svi ti nabrojani modeli. Ovdje ga dobijaš za veoma dobru cjenu..

http://www.salonatech.com/philips-led-tv-139cm-55pus6482.html

Odavno je poznato i testirano, da IPS LCD paneli imaju najviše problema sa probijanjem pozadinskog osvjetljenja.Tu je još i blještavi IPS Glow, ili jedan od največih problema na takvim panelima.Na kraju IPS LCD panel ima mizeran/jadan kontrast, u usporedbi sa bilo kojim današnjim VA LCD panelom.


I ti i@garfield j... po tim panelima

 

Ja ima Sony XE8577 model s IPS panelom i ništa mu ne fali. Tj pričate o nekim stvarim (probijanje pozadinskog osvjetljenja, blještavi IPS Glow) koje ja na svom tv-u ne vidim. 

 

Valjda ja koristim tv, a Vi tražite mane. 

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@R36

Model xe8505 ti ima VA panel:) Ako misliš model xd8505 taj ti ima IPS panel.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

A u cemu je fora npr. gledam po oglasnicima ponude od trgovina za televizije i sad naveden je model samsunga idjem ga guglat kad kopiram naziv nema nista o njemu.

Pod tim mislim da nema ni videa nekog na youtube niti na oficijalnoj stranici bas nista.

Nije sad to ponuda od nekog iz podruma nego se radi bas o trgovinama tehnike,samsung sam uzeo za primjer mada je i za ostale isto,a radi se o cifram 5-6k kn.

 Koji model Samsunga je u pitanju..?

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

R36, imaš ovaj televizor? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe8577-4k.aspx

 

Kako si zadovoljan? kakvu manu ima? Prednosti? Za PS4, sport i filmove je dobar? mislim glupo je uopće pitai jer je dobar TV za 9000-10 000 kn

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim Vas mišljenje o Philipsu 55PUS6561.... hvala. Ako netko već ima taj TV, možda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...

 

I ti i@garfield j... po tim panelima

 

Ja ima Sony XE8577 model s IPS panelom i ništa mu ne fali. Tj pričate o nekim stvarim (probijanje pozadinskog osvjetljenja, blještavi IPS Glow) koje ja na svom tv-u ne vidim. 

 

Valjda ja koristim tv, a Vi tražite mane. 

Kolko ja vidim detalje, ti gledaš u VA LCD panel na kojem logički niti ne moš naš IPS mane.Realno kao prosječan kupac niti ne znaš kaj si kupio, ali ipak vidiš da nemaš problema koje bi lako primjetil na TV-u sa IPS LCD panelom.Imaš sreče pa si na čoravo pogodio izbor modela, u suprotnom da je IPS LCD panel baš i ne bi bio zadovoljan to sigurno.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1495007874

 

"Depending on your country in Europe, XE85 will exist in various design versions such as XE8505, XE8577, XE8588, XE8599, XE8596, and possibly others. These are all the same TV from a technical standpoint."

 

 

Samo trebaš nač bitne tehnikalije, i onda vidiš da svi navedeni XE modeli koriste 4K VA LCD panele.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat


https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=435&jumpto=5581815&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
R36 kaže...

 

I ti i@garfield j... po tim panelima

 

Ja ima Sony XE8577 model s IPS panelom i ništa mu ne fali. Tj pričate o nekim stvarim (probijanje pozadinskog osvjetljenja, blještavi IPS Glow) koje ja na svom tv-u ne vidim. 

 

Valjda ja koristim tv, a Vi tražite mane. 

Kolko ja vidim detalje, ti gledaš u VA LCD panel na kojem logički niti ne moš naš IPS mane.Realno kao prosječan kupac niti ne znaš kaj si kupio, ali ipak vidiš da nemaš problema koje bi lako primjetil na TV-u sa IPS LCD panelom.Imaš sreče pa si na čoravo pogodio izbor modela, u suprotnom da je IPS LCD panel baš i ne bi bio zadovoljan to sigurno.

 

https://www.flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1495007874

 

"Depending on your country in Europe, XE85 will exist in various design versions such as XE8505, XE8577, XE8588, XE8599, XE8596, and possibly others. These are all the same TV from a technical standpoint."

 

 

Samo trebaš nač bitne tehnikalije, i onda vidiš da svi navedeni XE modeli koriste 4K VA LCD panele.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=403&jumpto=5532715&sort=asc&view=flat


https://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=435&jumpto=5581815&sort=asc&view=flat

 

 

 Mašio sam slovo, ja imam prošlogodišnji model XD8577..., a prezadovoljan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 13:25 (R36).
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
phyxius kaže...

Molim Vas mišljenje o Philipsu 55PUS6561.... hvala. Ako netko već ima taj TV, možda?

 bježi od pilipsa jer... baci oko na zadnjih 100+ stranica ove teme

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 13:48 (picajzla0707).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prvi zadnji put philipsa da sam uzeo,jeftiniji a bogami i slika.Brightness i kontrast je koma.Crno nije crno,sve je sivo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
phyxius kaže...

Molim Vas mišljenje o Philipsu 55PUS6561.... hvala. Ako netko već ima taj TV, možda?

Dobar ti je taj model Philipsa:) I ne slušaj druge, što pričaju nešto na pamet.. A ovdje imaš detalnji test..Jeste , da taj model nije OLED ili koji model sa FALD-om..Ali za takav rang televizora više nego dobar:)

https://www.avforums.com/review/philips-6501-49pus6501-uhd-4k-hdr-tv-review.12949

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice