Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.077
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
garfield1 kaže...

Kao prvo je razlika u letu proizvodnje. Model 6501 je model 2016, dok sta ostala modela 2017 godište. Kao drugo, Philips 6501 ima 100Hz osvežavanje panela, dok imata ostala modela 50Hz osvežavanje. Ako nečeš gledat dosta sporta ti ja preporučujem model 6482, koji ima najbolji kontrast, i prikaz boja od svih tih modela. Pored toga, ima noviji Chipset napram modelu 6501. Ima i nešto bolji input lag.

U ove gluposti sa 60 vs 100 Hz i sportom sam se osobno uvjerio da nisu točne.

Moj LG49701V ima 60 Hz i jako sam se bojao toga a na kraju ispadem sam sebi smiješan jer svi sportovi idu kao podmazani, (TruMotion disabled) i  nema nikakvih sapunica, deterdženata, ghostinga i sličnih gluparija koje sam pročitao na ovoj temi.

Ima razlike svakako, jer onda ne bi stavljali proizvođači 100Hz panele:) Onda bi svi stavljali 50Hz panele. A ovdje si pogledaj.

 

 

Bote ako je taj demo od 100fps..video je fake

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Pozdrav,

 

gdje mogu naći najbolje postavke za sliku na LG 43UJ6517

 

Tnx

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pa nađe se i Sony za oko 6000 kn 49"
pa i Panasonic 50" 700 serija
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, trebao bih TV do 80cm za stariju osobu na selu. Jednostavnost upotrebe i kvalitetan tuner su mi možda i važniji od kvalitete slike.

Cijena do 1700 kuna, ova dva ulaze u cijenu, koji bi bio bolji ili pak neka druga opcija?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-32PHS4132/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-32GHB5740/

 

Zahvaljujem

 

Marko

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Petra1313 kaže...

 

Pozdrav,

 

gdje mogu naći najbolje postavke za sliku na LG 43UJ6517

 

Tnx

 To je slicni panel kao to je i moj, i ne kontam kako mislis da ti netko drugi posalje "idealne" postavke za tvoj tv ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
abori33 kaže...

Nisam mislio ništa napisati ali zbog tvog dobra mislim da nije sigurno kupovati tv koji nisi nikad vidio a nepoznate (bar meni) je marke.

Nisu to Sony, Samsung, LG, Panasonic itd da možeš pikirati na neviđeno.

Jeftin je, no, što to tebi donosi ??????

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao Sony 55XE9005, jedva cekam da vidim kako se ponasa :D  javim kasnije dojmove. 

 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uuuuuu. blago tebi, opak tv. 

Napravi rivju... 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.3.2018 12:01 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A šta je po vama bolja kupovina za 95% SD signal

Ovaj LG oled fhd, ili xe9005

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Oled svakako. 4k je po meni poluproizvod, neiskoristeni marketing. Osim ako ces spajati komp na tv. 

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim tv ali kako nikog ne poznajem tko se kuži u navedeno, znam da ovdje ima znalaca pa molio bi pomoć. Gledam uzeti jedan LCD do max 4.500,00kn, dijagonala od 120cm pa nadalje,nikako manja

 

Da se odmah ogradim stvarno sam tulek u tome..... Gledam tehnologiju i već na početku vidim da se nude Full HD i ultra HD. Teoretski mi je jasna razlika, ali teorija je jedno a gledati u ekran sasvim nešto drugo. Dali je stvarno vidljiva razlika u odnosu na Full HD? Ja gledam telkač sa jedno cca 2.5 m.

 

Isto tako u 90% slučajeva gledam SD i HD kanale tipa Sport Klub,Viasat Nature,NG,RTL i Novu,Cinestar,HBO a ponekad znam pogledati Filmove/Serije preko Netflixa.Do sada sam gledao Full HD tako da još nisam isprobao UHD stavku pošto nisam imao nikakvog materijala.

Po netu koliko sam se uspio informirati skužio sam da mi je potreban tv koji ima dobar upscale jer u mojem slučaju treba SD i HD sliku konvertirati u UHD.

 

Uglavnom da puno ne seruckam:) nije mi bitan 3D niti bilo kakve super tenologije koje nude današnji televizori, zanima me samo kvaliteta slike ( rezolucija,boje,kontrast)

 

Za sada što sam uspio naći su bila ova tri modela(Sony,Samsung,LG)

 

Sony 4K LED TV prijemnik

 Samsung 4K LED TV prijemnik

 

 

LG LED Smart TV prijemnik

 

Hvala unaprijed!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 18:43 (domi321).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
55" Sony XE7005 je 4700 kn u Extreme Digital. Daleko najbolja opcija, a opet trgovina nije na dobrom glasu. Od nabrojanih ja bih išao na Samsung
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo, kao što sam obećao, mali osvrt na Sony KD-55XE9005. Prvo da pohvalim Santa Domenicu, izrešetao sam ih pitanjima o svemu u vezi ovog TVa, i na sve su ljubazno odgovarali. TV sam naručio 14.3, a jučer 15.3 je već stigao doma. Moram i pohvaliti GLS službu, koja je sve uredno dostavila, kontakirala me na vrijeme s upitom jel ću tad i tad biti doma, i zbilja toj službi samo pohvale. Za razliku od Overseas Express s kojima imam jako loša iskustva. No, ajde da napokon kažem nešto i o TV-u. Prvo, tv se lako raspakira i stavi na stalak (10tak min posla), garancija se online ispuni za 2 minute, i  5 godina sigurnosti je tu :) Kad sam gledao u trgovini, 55 inča se činilo onako li la, pokraj 65 je izgledao maleno, i bojao sam se hoću li se razočarati po tom pitanju. No, u mojoj sobi koja ima 16 kvadrata, tv izgleda impresivno. Tako da je ta veličina u trgovini varljiva. Dizajn TVa je zbilja vrhunski. Što se tiče pokretanja tva, instalacija i ažuriranje traje par minuta, i eto me na početnom zaslonu. Android radi solidno, ima tu dosta aplikacija koje se vjerojatno ne mogu izbrisati, a nikad ih neću koristiti, no dobro. Ionako ću tv koristiti za gledanje filmova/serija, sporta i youtube. Tako da, što se tog dijela tiče, android radi super. Kopirao sam kalibraciju sa stranice rtings, ali mi se nije dopala. Previše je tamno. Pa sam kopirao s druge stranice, i još neke svoje izmjene napravio.  Uspio sam danas u miru pogledati film u full HD-u, Jumanji i mogu reći da sam oduševljen. Prije ovoga sam imao plazmu, i pisali su mnogi kako će poslije plazme bilo koji drugi tv osim oleda, izgledati razočravajuće, ali to nije tako, bar ne u mom slučaju. Znači nakon 8 godina plazme, odgledao sam danas film na svom novom TVu i oduševljen sam bio, em slikom, em pokretnom rezolucijom, em zvukom(spojio sam zvučnike na tve), tako da nemam pojma kakvi su zvučnici od TVa. Nemam nikakve zamjerke što se tiče slike. Jedino je šlampav daljinski, baš je nezgodan. Tipke su nekako preblizu, pa mi se zna dogoditi da umjesto back stisnem netflix ili slično :D Isto tako nije mi se svidjela orginalna aplikacija za gledanje filmova koja dolazi instalirana odmah s prvim pokretanjem TVa, razlog je jednostavan: ne mogu se povećati titlovi. Pa sam zatim instalirao VLC, ali preko njega mi se ne sviđa gledanje, jer se čudno aplikacija ponašala, ali tako mi se ponaša i na kompu. Srećom MX player odlično radi, ima opciju za povećanje titlova, mijenjanje boja itd., pa preko njega gledam filmove. Eto, moj mali osvrt na TVe, možda nekome pomognem pri odluci šta uzeti.  :)

 
4 0 hvala 2
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

VLC za Android je smeće dok je za PC OK.

Instaliraj MX player.

 

Urghhhh, sad sam tek vidio da si ga instalirao... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 18:57 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

VLC za Android je smeće dok je za PC OK.

Instaliraj MX player.

 

Urghhhh, sad sam tek vidio da si ga instalirao... 

 

Jesam da, kad sam pokrenuo preko VLC-a, pomislio sam ajme šta je ovo, jer je štekalo, zvuk kasni, slika čudna. Tako da sam ga odmah izbrisao. Da, MX je super :)

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
55" Sony XE7005 je 4700 kn u Extreme Digital. Daleko najbolja opcija, a opet trgovina nije na dobrom glasu. Od nabrojanih ja bih išao na Samsung

 Uhmm,ni meni taj E-Digital nije nešto,mislim nisam kupovao od tamo ali sam čuo dosta loših komentara vezano za povrat robe no uostalom treba mi HRV dučan zbog R1 računa ali eto uspio sam naći manji 49" Sony XE7005 u Futuri

TV Sony KD49XE7005, 124cm

 

 Misliš da je onda ovaj BestBuy od onih troje nabrojanih gore koje sam linkao?

Cijena mi je 4,500 što mi je okej a i veličina mi paše...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
domi321 kaže...

Tražim tv ali kako nikog ne poznajem tko se kuži u navedeno, znam da ovdje ima znalaca pa molio bi pomoć. Gledam uzeti jedan LCD do max 4.500,00kn, dijagonala od 120cm pa nadalje,nikako manja

 

Da se odmah ogradim stvarno sam tulek u tome..... Gledam tehnologiju i već na početku vidim da se nude Full HD i ultra HD. Teoretski mi je jasna razlika, ali teorija je jedno a gledati u ekran sasvim nešto drugo. Dali je stvarno vidljiva razlika u odnosu na Full HD? Ja gledam telkač sa jedno cca 2.5 m.

 

Isto tako u 90% slučajeva gledam SD i HD kanale tipa Sport Klub,Viasat Nature,NG,RTL i Novu,Cinestar,HBO a ponekad znam pogledati Filmove/Serije preko Netflixa.Do sada sam gledao Full HD tako da još nisam isprobao UHD stavku pošto nisam imao nikakvog materijala.

Po netu koliko sam se uspio informirati skužio sam da mi je potreban tv koji ima dobar upscale jer u mojem slučaju treba SD i HD sliku konvertirati u UHD.

 

Uglavnom da puno ne seruckam:) nije mi bitan 3D niti bilo kakve super tenologije koje nude današnji televizori, zanima me samo kvaliteta slike ( rezolucija,boje,kontrast)

 

Za sada što sam uspio naći su bila ova tri modela(Sony,Samsung,LG)

 

Sony 4K LED TV prijemnik

 Samsung 4K LED TV prijemnik

  

LG LED Smart TV prijemnik 

Hvala unaprijed!

 

 

Ja bi ti preporučio taj model Philipsa. Ili Sony model xe7005. Jeste, da ima Samsung nešto bolji kontrast napram Sonyu i Lg-ju, ali ima slabiji upscaling napram Sonyu i Philipsu. Ovaj model Philipsa ti je dobar zbog dobrog kontrasta , i dobrog upscalinga.

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-televizor-50pus6262-50-127-cm-led__45090891

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
domi321 kaže...

Tražim tv ali kako nikog ne poznajem tko se kuži u navedeno, znam da ovdje ima znalaca pa molio bi pomoć. Gledam uzeti jedan LCD do max 4.500,00kn, dijagonala od 120cm pa nadalje,nikako manja

 

Da se odmah ogradim stvarno sam tulek u tome..... Gledam tehnologiju i već na početku vidim da se nude Full HD i ultra HD. Teoretski mi je jasna razlika, ali teorija je jedno a gledati u ekran sasvim nešto drugo. Dali je stvarno vidljiva razlika u odnosu na Full HD? Ja gledam telkač sa jedno cca 2.5 m.

 

Isto tako u 90% slučajeva gledam SD i HD kanale tipa Sport Klub,Viasat Nature,NG,RTL i Novu,Cinestar,HBO a ponekad znam pogledati Filmove/Serije preko Netflixa.Do sada sam gledao Full HD tako da još nisam isprobao UHD stavku pošto nisam imao nikakvog materijala.

Po netu koliko sam se uspio informirati skužio sam da mi je potreban tv koji ima dobar upscale jer u mojem slučaju treba SD i HD sliku konvertirati u UHD.

 

Uglavnom da puno ne seruckam:) nije mi bitan 3D niti bilo kakve super tenologije koje nude današnji televizori, zanima me samo kvaliteta slike ( rezolucija,boje,kontrast)

 

Za sada što sam uspio naći su bila ova tri modela(Sony,Samsung,LG)

 

Sony 4K LED TV prijemnik

 Samsung 4K LED TV prijemnik

  

LG LED Smart TV prijemnik 

Hvala unaprijed!

 

 

Ja bi ti preporučio taj model Philipsa. Ili Sony model xe7005. Jeste, da ima Samsung nešto bolji kontrast napram Sonyu i Lg-ju, ali ima slabiji upscaling napram Sonyu i Philipsu. Ovaj model Philipsa ti je dobar zbog dobrog kontrasta , i dobrog upscalinga.

https://www.nabava.net/televizori__240/philips-televizor-50pus6262-50-127-cm-led__45090891

 Pa i cijena tog Philipsa je stvarno primamljiva,za 1000 kn manja cijena od ovih tri gore navedenih.

Ne znam zašto ali nisam baš pouzdan u Philips,ne kažem da je to loša marka ali eto morat ću od još nekih čuti neki izvor informacije da bih bio siguran što kupujem no vrlo mi je primamljiv ovaj dio gdje si rekao ''model Philipsa ti je dobar zbog dobrog kontrasta , i dobrog upscalinga'' pa eto baš sad gledam po jubitou kakav je u usporedbi s Sonyiem obzirom da je kod njega cijena puno veća.Malo mi je sumljivo to ako me razumiješ :D

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Daj ti nama reci kako sd signal izgleda na tome xe9005

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.3.2018 20:44 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@domi321

Ne slusaj garfildove svinjarije.. ako ces procitati temu u nazad, shvatiti ces da spomenuti samo predlaze oronule filipsove televozore. Jednostavno je placen da ih tu reklamira. Sacekaj da ti se javi netko od strucnijih kolega ciji se obraz ne moze platiti novcem.

A garfi, ko garfi.. nastavit ce lajat po svome.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
@domi321

Ne slusaj garfildove svinjarije.. ako ces procitati temu u nazad, shvatiti ces da spomenuti samo predlaze oronule filipsove televozore. Jednostavno je placen da ih tu reklamira. Sacekaj da ti se javi netko od strucnijih kolega ciji se obraz ne moze platiti novcem.

A garfi, ko garfi.. nastavit ce lajat po svome.

Fala ti,baš sam se zainteresirao za taj Philips zbog cijene a ponajviše zbog dobro upscalea kako je on rekao ali koliko vidim nije tako pa eto tko želi pomoć nek se javi :D

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 @domi321

Ja ti mogu ovdje jedini pomoči oko kupnje televizora, jer se ovdje jedini bavim profesionalno televizorima:)) A drugi, če ti ionako reči, da ti lažem samo, da iskreditiraju moje preporuke..Jer se ovdje pojedinci spuštaju več na osobni nivo..I sa tim Philipsom nečeš nikako pogriješit, ali zbog mene možeš uzet i šta drugo:)

 

 Mene je strah da "ovo tvoje" ne preraste u nešto opasno po društvo.

 

Anyway, ima li netko preporuku 43-49" TV-a do cca 4500kn?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sinoć sam pogledao novi Star Wars u 2160p 10bit HDR na svojem "smeću" od Philipsa 6501, i nešto jednostavno predivno, od slike do Ambilight-a

garfileld malo pretjeruje s forsiranjem te marke no TV uopće nije loš i vrijedi te pare, Android ne šteka, naše TV SD programe ne gledam tako da to nemogu komentirati

Gaming sam premjestio s monitora isključivo na telku, lag ne primjetim iako ne igram FPS tako da nisam picajzla oko toga. Sve u svemu meni nakon 9 mjeseci nije žao što sam uzeo "Filipsa"

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@nex987

Drago mi je da ima i pozitivnih iskustava sa spomenutom firmom.
Vjerojatno je i veci broj kolega zadovoljan s njima, no to i dalje ne umanjuje cinjenicu da garfild svjesno i neprestano reklamira spomenute. Izmislit ce i slagati stosta samo da bi njegova "profesionalna" preporuka ispala vjerodostojna. Jednostavno je nemoguce da na necije pitanje o preporuci on ne ubaci filipsa, iako se onaj koji postavlja pitanje interesira za sasvim druge marke. Moras i sam priznati da je tesko moguce kako je fili bolji od svakog drugog tv-a. Vjerojatno bi ga onda vise kucanatava koristilo, a ne gledalo kao jeftiniju alternativu u stisci sa budzetom.

Ne znam koji si tv do sad koristio pa ti je sa tim filipsom uzivancija.. primjera radi, ja sam do nedavno imao lg-ev ips 46" tv.. prelazak na bilo koji va panel vece diagonale i boljeg osvjetljenja bi vjerojatno bio preporod s obzirom koliko sam losu crnu i izbijanja osvjetljenja imao na njemu, a da ne spominjem i spori smart. Sto se ambilighta tice.. vjerojatno ga 90% ljudi ni koristi. Nesto kao kad je krenuo hajp sa 3D televizorima, jednom si ga pogledao, a kasnije zagubio naocale jer te vise nije zanimalo. Tako da je to sve vise-manje subjektivan dojam.
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Daj ti nama reci kako sd signal izgleda na tome xe9005

 Odlicno.. Ugodno sam se iznenadio. Iako ne gleram domaci program, osim nogometa, jako sam zadovoljan kvalitetom slike sd signala 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice