Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.330
|
čitano: 14.128.099
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

e društvo, razmišljam da bi možda uletio u neki tv, malo sam izgubio naviku gledati klasičan tv program, ali sad kad već imam netflix i playstation 4 a možda ću uletiti u neki sportski paket nečega, mogao bi si uzeti nešto pristojno.

prije par dana sam nešto išao u emmezetu pa sam se otišao malo raspitati, obavezno bi uzimao sa hdrom, i tamo mi tip kaže da ako idem na ps4 pro da bi trebao uzeti tv sa hdr+ koji koštaju oko 10000 kn i više. e sad, ja imam običan ps4 i nisam baš namjeravao prebacivati se na pro, radije bi sačekao ps5, ali opet mi bolje uzimati neki tv sa hdr+ dugoročno gledajući jel? ili mi je možda pametnije sačekati ps5 pa onda uzimati tv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
telefon kaže...

Kupljen sony

 Ja sam se također odlučio za Sony. Naručio upravo preko Mall.hr 55-XE7005BAEP

 

Javit ću dojmove, hvala svima na savjetima!

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
Problem sa tim OLED-om je što ne može prikazivati HDR materijal.

 Pravo pitanje je; je li bolji OLED tv koji kobajagi ne može prikazati HDR ili klasični Lcd koji može.

OLED već sam po sebi ima vrhunske kontraste da taj HDR ni ne treba spominjati dok klasični Led Lcd panel nema, pa ga pumpaju s pričama ovaj ima bolji HDR..onaj drugi slabiji.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
zuper kaže...
Problem sa tim OLED-om je što ne može prikazivati HDR materijal.

 Pravo pitanje je; je li bolji OLED tv koji kobajagi ne može prikazati HDR ili klasični Lcd koji može.

OLED već sam po sebi ima vrhunske kontraste da taj HDR ni ne treba spominjati dok klasični Led Lcd panel nema, pa ga pumpaju s pričama ovaj ima bolji HDR..onaj drugi slabiji.

 Najbolji HDR prikazuju naravno OLED i FALD televizori.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HITNO! 

 

 

https://www.real.de/product/321540261/

 

Jel mogu kod nas bolje za te novce, jedino što je bitno je da je 109cm i da je fullHD. Ne mora biti SMART TV.

 

+kako funkcionira njihova garancija? Mogu li nju iskoristiti u HR kod ovlaštenih servisera?

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nul-3 kaže...

HITNO! 

Mogu li nju iskoristiti u HR kod ovlaštenih servisera?

Iako će ti svaka firma mailom napisati da možeš popraviti u ovlaštenim hrvatskim servisima pravilo je da "prvo" moraš proizvod poslati onome od koga si ga kupio.

Dakle, u taj stranjski shop.

Eventualni kvarovi u garancijskom roku mogu dakle stvoriti problem.

 

Da možeš kupiti kvalitetniji tv sigurno možeš i kod nas.

To neka ti točnije odgovori netko iskusniji u tom fahu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 21:24 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam našao ništa kod nas za te novce :/

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nul-3 kaže...

Nisam našao ništa kod nas za te novce :/

333 € su 2.478 kn.

stvarno misliš da za te novce kod nas ne možeš kupiti full HD nekih 40 incha ?

 

Je** ti mene ako ovaj Panasonic Full HD nije bolji od tog škarta od šarpa

 

https://sonusart.hr/panasonic-tx-40c320e-smart-tv-2430.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili ovaj Samsung za 2500kn ?

 

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=Sam%20UE40M5002&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Takvih na nabavi net imaš koliko hoćeš

Gdje si baš iskopao sharp ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.3.2018 22:01 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Što je glavna razlika, zašto he SHARP škart?

https://www.youtube.com/channel/UCNEZ9fPqdssgI2SReOIXOeQ
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Već je pisano o tome.

Provrti malo starije postove.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

gledao sam jucer u italiji samsungov model EU49MU6220KXZT - trazio informacije i reviewove, pa da pitam da li znate koje su razlike izmedu MU6220 modela sa raznim sekvencama slova nakon broja? samo trziste ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HDR je veca revolucija i evolucija display tehnologije nego sto je to 4K rezolucija iako naravno najbolje rezultate daju kombinacija 4K i HDRa.

Dok za laike postoji sansa da ce tesko uocit razliku 1080p vs 4K(iako mi je i to upitno) definitivno im nece promac razlika u kontrastu i bojama koje donosi HDR.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

HDR je veca revolucija i evolucija display tehnologije nego sto je to 4K rezolucija iako naravno najbolje rezultate daju kombinacija 4K i HDRa.

Dok za laike postoji sansa da ce tesko uocit razliku 1080p vs 4K(iako mi je i to upitno) definitivno im nece promac razlika u kontrastu i bojama koje donosi HDR.

 

Primjetim ja na mom LG-u koji je nakakav low range tv a ne na nekom skupljem.

Jednostavno stalno gledam s HDR-om jer mi nekako pročisti tu crnu boju, vidim nijanse crne.

Tamo gdje je bez HDR-a potpuno crnilo s HDR-om primjetim sitnice u tom mraku, luda stvar.

 

Tu vjerojatno nije samo stvar kontrasta nego razlučivanja tih detalja, ne znam kako bih se nestručnije izjasnio.. :D

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako je netko zainteresiran, prodajem svoj DX700. Stavio sam u male oglase. PM.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sutra cu uzet TV,jel ima koja druga razlika izmedu B7 i C7 osim stalka? Po istoj su mi cijeni pa neznam koji uzet...netko je napisao prije da C7 ima crni stalak sto vidim nije slucaj,oba su sive boje samo je dizajn drugaciji...volio bi crni radje isto.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Isti su uzmi koji ti je lipsi
Nema crnog stalka
Ja imam 55B7V
Pozz
Samsung S8+
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 19:38 (pasko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZokyCRO kaže...

Sutra cu uzet TV,jel ima koja druga razlika izmedu B7 i C7 osim stalka? Po istoj su mi cijeni pa neznam koji uzet...netko je napisao prije da C7 ima crni stalak sto vidim nije slucaj,oba su sive boje samo je dizajn drugaciji...volio bi crni radje isto.

 C7 ima malo bolje zvucnike ako se dobro sjecam,ja imam B7.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
MEGATAMA kaže...

HDR je veca revolucija i evolucija display tehnologije nego sto je to 4K rezolucija iako naravno najbolje rezultate daju kombinacija 4K i HDRa.

Dok za laike postoji sansa da ce tesko uocit razliku 1080p vs 4K(iako mi je i to upitno) definitivno im nece promac razlika u kontrastu i bojama koje donosi HDR.

 

Primjetim ja na mom LG-u koji je nakakav low range tv a ne na nekom skupljem.

Jednostavno stalno gledam s HDR-om jer mi nekako pročisti tu crnu boju, vidim nijanse crne.

Tamo gdje je bez HDR-a potpuno crnilo s HDR-om primjetim sitnice u tom mraku, luda stvar.

 

Tu vjerojatno nije samo stvar kontrasta nego razlučivanja tih detalja, ne znam kako bih se nestručnije izjasnio.. :D

 Jel gledas tako sve i vidis te razlike ili samo bas ono sto je i snimljeno u HDR-u ? Pitam jer bi od sutra trebao postati vlasnik UH8507 LG-a pa  da  se malo psihicki pripremim :D

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZokyCRO kaže...

Sutra cu uzet TV,jel ima koja druga razlika izmedu B7 i C7 osim stalka? Po istoj su mi cijeni pa neznam koji uzet...netko je napisao prije da C7 ima crni stalak sto vidim nije slucaj,oba su sive boje samo je dizajn drugaciji...volio bi crni radje isto.

 Nije stalak crni nego rub panela, kod B7 je srebrni.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
MEGATAMA kaže...

HDR je veca revolucija i evolucija display tehnologije nego sto je to 4K rezolucija iako naravno najbolje rezultate daju kombinacija 4K i HDRa.

Dok za laike postoji sansa da ce tesko uocit razliku 1080p vs 4K(iako mi je i to upitno) definitivno im nece promac razlika u kontrastu i bojama koje donosi HDR.

 

Primjetim ja na mom LG-u koji je nakakav low range tv a ne na nekom skupljem.

Jednostavno stalno gledam s HDR-om jer mi nekako pročisti tu crnu boju, vidim nijanse crne.

Tamo gdje je bez HDR-a potpuno crnilo s HDR-om primjetim sitnice u tom mraku, luda stvar.

 

Tu vjerojatno nije samo stvar kontrasta nego razlučivanja tih detalja, ne znam kako bih se nestručnije izjasnio.. :D

 Jel gledas tako sve i vidis te razlike ili samo bas ono sto je i snimljeno u HDR-u ? Pitam jer bi od sutra trebao postati vlasnik UH8507 LG-a pa  da  se malo psihicki pripremim :D

 U HDRu gledam samo hdr sadrzaj.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Panasonic DX900 65" za 1950€ sa dostavom, nov i zapakiran.

 

Ima li netko sa boljim znanjem njemačkog, u čemu je caka? 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.3.2018 21:18 (gocc01).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel ima neko xe70 seriju od sonya kakav je sd signal?

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pinkyz kaže...

jel ima neko xe70 seriju od sonya kakav je sd signal?

 Odličan je SD signal.

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

muke po odabiru i zadnji vapaj za savjet pa cu i pokrenut anketu..najvise me muci VA (55") protiv IPS (49") panela....ponovit cu da ce se tv koristi od gledanja sd signala,sporta(HD),filmova te igranje igara...Hvala svima na dosadasnjojoj i sad konacnoj pomoci.Živili!

10 Sony KD-55XE7077
0 Sony KD-49XE8077
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Panasonic DX900 65" za 1950€ sa dostavom, nov i zapakiran.

 

Ima li netko sa boljim znanjem njemačkog, u čemu je caka? 

 

 

 Pa sve djeluje normalno i prodavac koliko vidim ima vrhunski rejting.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Panasonic DX900 65" za 1950€ sa dostavom, nov i zapakiran.

 

Ima li netko sa boljim znanjem njemačkog, u čemu je caka? 

 

 

 Nije li to sad već 2 generacije star model?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
gocc01 kaže...

Panasonic DX900 65" za 1950€ sa dostavom, nov i zapakiran.

 

Ima li netko sa boljim znanjem njemačkog, u čemu je caka? 

 

 

 Nije li to sad već 2 generacije star model?

 Panasonic ove godine u premium segmentu ima samo OLED a ovo ispod je edge lit tojest nece imat FALD tako da je ovaj dx900 po ovoj cijeni strasno dobar deal jer se radi o jedinom TVu koji ima oko 500 zona kao i Sony zd9.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ali na tom linku nije dx900,tek sam sad skuzio.....ili to je nekakva varijanta dx902b modela?

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 0:22 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Jel gledas tako sve i vidis te razlike ili samo bas ono sto je i snimljeno u HDR-u ? Pitam jer bi od sutra trebao postati vlasnik UH8507 LG-a pa  da  se malo psihicki pripremim :D

Imaš opcije slike već preddefiniranu koja se zove HDR 

Prilagodio sam ju sebi, malo smanjio boje i kontrast i na bilo kojem "sadržaju" vidim razliku.

Kad se priča o HDR-u treba prvo znati što HDR kao efekt predstavlja. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U njemačkoj imaju "W" odmah iza oznake modela televizora. Bar za Panasonic.

 

Plazme su im bile GTW, STW, sad su LCDovi EXW itd. Brojčana oznaka im je oduvijek drukčija. 

 

Znam da i za Samsung recimo, nije bio KS8000 ili 9000 već 8002 i 9002.

 

Ovo za 1900€ je perverzija još k tome 65". Pa Sonus još uvijek ima 58" za 23000kn a u njemačkoj su sve cijene preko 2500€. 500 zona,skoro 80% BT2020, 700-1000nita, THX, zaboravljeni 3D i još aktivni.... Nezz, ovo mi se čini kao prilika.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice