Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.133.809
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi jer taj panny daje najbolju sliku medju LED-ovima uz vrhunski HDR 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zar jos ima nekog da mu je 3D i to aktivni napet...pasivni je bolji jer i u kinu koriste pasivni 3D

 

Osobno da dajem 2soma eura jedino oled bi uzimao i to cekao akcije pred svjetsko sa garancijom mozda bi se 65" sigurno dalo naci u njemackoj od jacih brendova. 

 

ZD9 ima 640 zona ako se ne varam

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ok, onda da preformuliram ovako, posto mi nitko nece pomoci:

 

trazim tv 48-49" (duzina nesmije biti preko 110cm, posto toliko imam prostora za njega), da je curved, moze fhd i 4K, da nije znj marke (ja preferiram LG ili samsung, ali da vidimo i ostalo) cijenom do 5000kn...postoji li uopce u HR takav tv? matrica i to mi nije uopce vazno, da je ugodan za gledanje i da ima dobar kontrast, pogotovo crne boje. cak ni kutevi gledanja nisu vazni, posto mi je kauc ravno ispred tv-a. mora biti smart tv, ako ima android integriran bila bi velika prednost, pa makar kostao nesto sitno vise...

 

ajmo savjeti, iskustva

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav!
Prema tvojim zeljama imas Samsunge ue49mu62xx,61xx od 4900-4100kn na nabava.net


Uzeo sam 2015 nekakvog philipsa 8xxx za poklon i sebi krajem 2016 opet philipsa 71xx uhd. Zbog trostrukog Ambilighta. To mi je za sada najbolja stvar kod tv-a jer mi nocu ne napreze oci. Tv je sa androidom.
Imas svako malo kod elipsa neke akcije. Tv je bila na popustu sa 7999 na 5999 😉.
Zakrivljeni ekran je stvar proslosti. Mozda ce koji prodavac uskoro imati akciju ciscenja zaliha.

Lp
vicious
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zašto mora biti zakrivljen? To pri većim dijagonalama možda OK, ali kod manjih nije nešto.
Moj prijedlog bi bio Samsung 50MU6172 ili Panasonic 50EX703
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li se za ovaj Sony Tv na akciji u Mallu KD-55XE7096 dobiti produženo jamstvo na 5 godina?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

ok, onda da preformuliram ovako, posto mi nitko nece pomoci:

 

trazim tv 48-49" (duzina nesmije biti preko 110cm, posto toliko imam prostora za njega), da je curved, moze fhd i 4K, da nije znj marke (ja preferiram LG ili samsung, ali da vidimo i ostalo) cijenom do 5000kn...postoji li uopce u HR takav tv? matrica i to mi nije uopce vazno, da je ugodan za gledanje i da ima dobar kontrast, pogotovo crne boje. cak ni kutevi gledanja nisu vazni, posto mi je kauc ravno ispred tv-a. mora biti smart tv, ako ima android integriran bila bi velika prednost, pa makar kostao nesto sitno vise...

 

ajmo savjeti, iskustva

 Preostaje ti jedino koji model veličine 43", sve ostalo je prevelika dužina. Ako može još kojih par milimetara više, onda može još koji model veličine 49".

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neda mi se otvarat tema ni trazit gdje mogu pitat,a posto se ovdje prica o kupovini tv-a vjerovatno ste se susrecali s ovim.

 

Postavljanje tv-a na rigips?Je li to koliko sigurno itd?Vjerovatno mogu i teze stvari ali zanima me dali nesto posebno treba paziti,pojacavati?

Sarafi su sigurno drukciji,a ostalo ne znam nista.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Neda mi se otvarat tema ni trazit gdje mogu pitat,a posto se ovdje prica o kupovini tv-a vjerovatno ste se susrecali s ovim.

 

Postavljanje tv-a na rigips?Je li to koliko sigurno itd?Vjerovatno mogu i teze stvari ali zanima me dali nesto posebno treba paziti,pojacavati?

Sarafi su sigurno drukciji,a ostalo ne znam nista.

Stavi ovo sa slike(sidrene tiple za knauf). Kako ih stezes rastvaraju se u kisobran. 

Stavis 4-5 kom na onaj tv nosac i neces imat problema.

Pa u kuhinji se montiraju viseći elementi s tim tiplama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Neda mi se otvarat tema ni trazit gdje mogu pitat,a posto se ovdje prica o kupovini tv-a vjerovatno ste se susrecali s ovim.

 

Postavljanje tv-a na rigips?Je li to koliko sigurno itd?Vjerovatno mogu i teze stvari ali zanima me dali nesto posebno treba paziti,pojacavati?

Sarafi su sigurno drukciji,a ostalo ne znam nista.

Stavi ovo sa slike(sidrene tiple za knauf). Kako ih stezes rastvaraju se u kisobran. 

Stavis 4-5 kom na onaj tv nosac i neces imat problema.

Pa u kuhinji se montiraju viseći elementi s tim tiplama.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Neda mi se otvarat tema ni trazit gdje mogu pitat,a posto se ovdje prica o kupovini tv-a vjerovatno ste se susrecali s ovim.

 

Postavljanje tv-a na rigips?Je li to koliko sigurno itd?Vjerovatno mogu i teze stvari ali zanima me dali nesto posebno treba paziti,pojacavati?

Sarafi su sigurno drukciji,a ostalo ne znam nista.

Nece uploadat sliku : 

https://www.google.hr/search?safe=off&client=ms-android-lenovo&biw=360&bih=307&tbm=isch&sa=1&ei=ssuzWsL-Bs_bwQLC_7T4Dw&q=sidrene+tiple+za+knauf&oq=sidrene+tiple+za+knauf&gs_l=mobile-gws-img.3...2179.4095..4281...0....143.1011.4j5..........1..mobile-gws-wiz-img.......30i10.Z6nQeDnkUGo%3D#imgrc=jJgGXA3R-UB_VM:

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 16:35 (shegyman).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Neda mi se otvarat tema ni trazit gdje mogu pitat,a posto se ovdje prica o kupovini tv-a vjerovatno ste se susrecali s ovim.

 

Postavljanje tv-a na rigips?Je li to koliko sigurno itd?Vjerovatno mogu i teze stvari ali zanima me dali nesto posebno treba paziti,pojacavati?

Sarafi su sigurno drukciji,a ostalo ne znam nista.

 

Ne. Eventalno sa vijkom koji bi išao kroz cijelu cijelu ciglu i sa druge strane osigurati širokom podloškom. 

 

Na Siporex samo neke laganije police i slike. 

 

 

Aaaaaaaaaa sad sam skužio knauf a ne siporeks. Jbg. Ima puno slucajeva di je tv nicim izazvan odlucio otkinut kompletni nosac skupa sa plocom. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 16:42 (gocc01).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zato se prije postavljanja knaufa razmisli gdje bi se u buducnosti postavio tv, pa se zasarafi drvena daska prije ploce i onda nosac usarafis sarafima za drvo.

 
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno pitanjce. Dal se moze prije svega na nekom android tv-u gledat stream preko web browsera koji taj tv ima? znaci, npr sa 365live ili ostalih streaming stranica? Ili su KODI ili neke druge aplikacije jedine opcije? Posto se moze tak prek moba, nadam se da se moze i prek tv-a

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

Stavi ovo sa slike(sidrene tiple za knauf). Kako ih stezes rastvaraju se u kisobran. 

Stavis 4-5 kom na onaj tv nosac i neces imat problema.

Pa u kuhinji se montiraju viseći elementi s tim tiplama.

 Predpostavio sam da je tako,jer sam vidio po slikama da ljudi koriste to,neko kontam mozda netko ima malo vise iskustva.Tnx

razor1234 kaže...

Zato se prije postavljanja knaufa razmisli gdje bi se u buducnosti postavio tv, pa se zasarafi drvena daska prije ploce i onda nosac usarafis sarafima za drvo.

Ovo je tip pametnjakovica koje bi instatno banao s foruma da se mene pita.Nikad mi nije jasno bilo cemu potreba pametkovat ako vec ne mozes ili ne zelis savjetovat.

 

Jesam ja napisao da sam vec postavio knauf,jesam li uopce objasnio o cem se radi?Dali je to tudji stan/zid nista nisam napisao.Ali ti si frajer sve znas,svaka cast.

 

Origin_Steam: hrka11
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imaš i ovakvih riješenja, skupo je ali izgleda predobro i praktično. 

 

Vidio sam da ekipa na zid, pred zid zna učvrstit ploču, ivericu, kao pozadinu, 2x2m ili 1,5x2 svejedno, u boji kakva se već uklapa u dnevni boravak. Neki ušarafe tu ploču ravno na zid, u knauf a vidio sam i par sistema di ploča ide od poda do stropa, odmaknuta par centimetara od stražnjeg zida i profilima je učvršćena u pod i u strop. Malo mi nije jasno kak čiste između zida i te ploče al ok. 25mm ili 38mm iverali su sasvim dobre podloge za bilo kakav nosač televizora.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
1 0 hvala 1
14 godina
moderator
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
hrka11 kaže...

Neda mi se otvarat tema ni trazit gdje mogu pitat,a posto se ovdje prica o kupovini tv-a vjerovatno ste se susrecali s ovim.

 

Postavljanje tv-a na rigips?Je li to koliko sigurno itd?Vjerovatno mogu i teze stvari ali zanima me dali nesto posebno treba paziti,pojacavati?

Sarafi su sigurno drukciji,a ostalo ne znam nista.

Nece uploadat sliku : 

https://www.google.hr/search?safe=off&client=ms-android-lenovo&biw=360&bih=307&tbm=isch&sa=1&ei=ssuzWsL-Bs_bwQLC_7T4Dw&q=sidrene+tiple+za+knauf&oq=sidrene+tiple+za+knauf&gs_l=mobile-gws-img.3...2179.4095..4281...0....143.1011.4j5..........1..mobile-gws-wiz-img.......30i10.Z6nQeDnkUGo%3D#imgrc=jJgGXA3R-UB_VM:

 Upravo ovo je rješenje.

Gotovo svakodnevno vješamo razne stvari na te tiple i nikad problema.

Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1EThg_or_CPBJMHZ00pufBNc0o_-sSPWwHXA9d_RXsG8
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
viciousone kaže...
Pozdrav!
Prema tvojim zeljama imas Samsunge ue49mu62xx,61xx od 4900-4100kn na nabava.net


Uzeo sam 2015 nekakvog philipsa 8xxx za poklon i sebi krajem 2016 opet philipsa 71xx uhd. Zbog trostrukog Ambilighta. To mi je za sada najbolja stvar kod tv-a jer mi nocu ne napreze oci. Tv je sa androidom.
Imas svako malo kod elipsa neke akcije. Tv je bila na popustu sa 7999 na 5999 😉.
Zakrivljeni ekran je stvar proslosti. Mozda ce koji prodavac uskoro imati akciju ciscenja zaliha.

Lp

 Pozdrav,

 

moze samo objasnjenje na "Zakrivljeni ekran je stvar proslosti."?!

 

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kupljen 55xe7005 hvala svima na pomoci!!

javim dojmove kroz koji dan i ako neko ima dobre postavke slike slobodno neka linka/posalje..

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže...

 Jel gledas tako sve i vidis te razlike ili samo bas ono sto je i snimljeno u HDR-u ? Pitam jer bi od sutra trebao postati vlasnik UH8507 LG-a pa  da  se malo psihicki pripremim :D

Imaš opcije slike već preddefiniranu koja se zove HDR 

Prilagodio sam ju sebi, malo smanjio boje i kontrast i na bilo kojem "sadržaju" vidim razliku.

Kad se priča o HDR-u treba prvo znati što HDR kao efekt predstavlja. 

 To sam te i pitao . jel vidis razliku sa ukljucenim HDR-om na npr TV programu.

hvala za info   .Savrseno dobro znam sto je HDR , bez brige .

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2018 23:54 (error_666).
10 godina
odjavljen
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dali se zna kad izlazi Sony Bravia AF8 i koja ce cijena biti? Negdje sam na netu cuo da ce bit slabije od A1, ali sto nije AF8 nasljednik A1? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
nadimak_1 kaže...

 moze samo objasnjenje na "Zakrivljeni ekran je stvar proslosti."?!

 Hvala

Može.

To znači da je kurva od teveja neuspjeli eksperiment i da ih neće više proizvoditi.

error_666 kaže...

 To sam te i pitao . jel vidis razliku sa ukljucenim HDR-om na npr TV programu.

hvala za info   .Savrseno dobro znam sto je HDR , bez brige .

 Nije se na tebe odnosilo to s znanjem/neznanjem o HDR-u.

Vidim da pojedinci pišu gluposti a imaju google pa, ne bih dalje, bolje...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Imaš i ovakvih riješenja, skupo je ali izgleda predobro i praktično. 

 

...

 Iskreno ovo mi se i svidja...ali da je moj stan nebi se ja mislio,rijesio bi to na ovakav nacin ili slican,ali ne zelim ulagat neke vece pare u nesto sto nije moje i bez ovog sam ulozio sto nisam planirao

XXX-Man kaže...

 Upravo ovo je rješenje.

Gotovo svakodnevno vješamo razne stvari na te tiple i nikad problema.

 Ma na to cu ic sigurno.Negdje sam naletio neko spominje neka pojacanja,pa neko da bas moras pogodit di su ona zeljeza iza knaufa,a opet netko pise da to nistsa nije ni bitno itd...znas kako vec biva po forumu svak ima nesto svoje

Origin_Steam: hrka11
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IvanDado kaže...

Dali se zna kad izlazi Sony Bravia AF8 i koja ce cijena biti? Negdje sam na netu cuo da ce bit slabije od A1, ali sto nije AF8 nasljednik A1? 

Model A8, če biti sasvim jednak modelu A1 što se tiče tehničkih specifikacija, jedina razlika, če biti u dizajnu. A što se tiče cjene za A8, če biti oko 2.500 evra za veličinu 55", a za veličinu 65", če biti cjena oko 3.300 evra.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pinkyz kaže...

kupljen 55xe7005 hvala svima na pomoci!!

javim dojmove kroz koji dan i ako neko ima dobre postavke slike slobodno neka linka/posalje..

 Obavezno javi jer sam i ja imao u planu taj kupit.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav nadimak_1!

Lagano svi proizviđači odustaju od toga. Situacija kao sa 3d-om.

Lp
vicious
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Napokon naručio Panasonic TX-50EX703E. Ako ima netko s preporučenim posravkama bio bi mu zahvalan ako bi podijelio.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hejhaj kaže...

Napokon naručio Panasonic TX-50EX703E. Ako ima netko s preporučenim posravkama bio bi mu zahvalan ako bi podijelio.

 

Ovdje imaš.

 

Picture mode Normal

Backlight 84

Contrast 95

Brightness -4

Colour saturation 43

Colour temperature Normal

Tint / Hue-2

Sharpness 50

 

Vivid Colour on
Adaptive Backlight Control off
Ambient Sensor off
Noise Reduction auto
MPEG Remaster auto
Resolution Remaster auto
Clear Motion off
Film Cadence Mode auto

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
viciousone kaže...
Pozdrav!
Prema tvojim zeljama imas Samsunge ue49mu62xx,61xx od 4900-4100kn na nabava.net


Uzeo sam 2015 nekakvog philipsa 8xxx za poklon i sebi krajem 2016 opet philipsa 71xx uhd. Zbog trostrukog Ambilighta. To mi je za sada najbolja stvar kod tv-a jer mi nocu ne napreze oci. Tv je sa androidom.
Imas svako malo kod elipsa neke akcije. Tv je bila na popustu sa 7999 na 5999 😉.
Zakrivljeni ekran je stvar proslosti. Mozda ce koji prodavac uskoro imati akciju ciscenja zaliha.

Lp

 oko tv imam puno svijeca koje mi stvaraju osvjetljenje, tako da mi ambilight nije prijekopotreban

cura FUL oce zakrivljeni...a nasli smo u italiji samsungovu 4K 49tku po odlicnoj cijeni, samo sta je 110,4cm dugacak...tih 0,4cm bi se moglo pregrmiti, ali onda mi tv nece ici direktno u rupu izmedu ormara, nego ce se sa svake strane nasloniti 2mm na ormar, sto mislim da i nije nesto lose, posto sam bocni rub televizije je zaobljen, tako da bi mogla lec dosta dobro...

zuper kaže...
Zašto mora biti zakrivljen? To pri većim dijagonalama možda OK, ali kod manjih nije nešto.
Moj prijedlog bi bio Samsung 50MU6172 ili Panasonic 50EX703

 mora biti zakrivljen po zelji moje drage :) a sta je tebi veca dijagonala, sad imamo 38" i cisto je ok, ali posto treba uskoro novu tv uzet, ova je prastara i nema T2, nit je smart...

48 i 49 je najvise, s time da sve 48ice pasu, a 49tke neke koje su do 110cm duzine...48ica ima ful malo, a 50tka ne stane nijedna :(

garfield1 kaže...
RuskeGTT kaže...

ok, onda da preformuliram ovako, posto mi nitko nece pomoci:

 

trazim tv 48-49" (duzina nesmije biti preko 110cm, posto toliko imam prostora za njega), da je curved, moze fhd i 4K, da nije znj marke (ja preferiram LG ili samsung, ali da vidimo i ostalo) cijenom do 5000kn...postoji li uopce u HR takav tv? matrica i to mi nije uopce vazno, da je ugodan za gledanje i da ima dobar kontrast, pogotovo crne boje. cak ni kutevi gledanja nisu vazni, posto mi je kauc ravno ispred tv-a. mora biti smart tv, ako ima android integriran bila bi velika prednost, pa makar kostao nesto sitno vise...

 

ajmo savjeti, iskustva

 Preostaje ti jedino koji model veličine 43", sve ostalo je prevelika dužina. Ako može još kojih par milimetara više, onda može još koji model veličine 49".

 43 je "premal", htio bi popuniti rupu kako spada, s time da onda 49 upotpunjava na guz, 48 taman, ali ih ima manje...50 nikako ne stane :(

 

 

svima: model kojeg sam gledao je 49MU6220...ima i 6500, ali kosta 100e vise, a iskreno neznam koja je razlika izmedu ta dva...

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav.

 

Odnedavno sam postao ponosni vlasnik LG Oled-a B7.Napravio sam upgrade nakon 55EG910.Ako netko ima dobre postavke, bio bih zahvalan.

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice