Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.288
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jerrycro kaže...

romano_st ja sam prije nekoliko dana u sancta domenici uzeo Sony 55" XE8505 za cca 6800. za sada sam stvarno zadovoljan. U SD-u je slika OK (naš TV), nije odlična ali nije ni loša kao neki jeftiniji. U HD, FHD i UHD izgleda odlično. HDR nije najbolji ali se vidi razlika. 100HZ je tako da sport i ostalo što je u pokretu izgleda jako dobro. Koristim ga sa PS4Pro te mu je input lag dobar i naravno igre izgledaju super.

 hvala, tu sam i gledao, jedino se bojim da mi malko prevelika

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

romano_st je veliki je. meni jedno 8" tak da danas idem novi stalak za tv kupiti :D ali isplati se... preporod sa 32" :) 

Respect my authority!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jerrycro kaže...

romano_st je veliki je. meni jedno 8" tak da danas idem novi stalak za tv kupiti :D ali isplati se... preporod sa 32" :) 

 Koliko si udaljen od tv-a? Kakav je kut gledanja?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Udaljen sam malo vise od 2m a kut gledanja je klasika za VA. Nije bas jako dobar ali s obzirom da ne sjedim predaleko od tv-a zadovoljan sam. U svakom slucaju mislim da nema bolji tv za te $$$
Respect my authority!
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda prođe gif. 

 

Sad mi je na fejsu izbacilo neki članak od WhatHiFi za najbolje olede trenutnoi piše LG C8 testiran za 3000£ i ispod članka navedene cijene i bome je u UK svugdje cijena 3000£. 

 

Gamingoase.de, eto imaju ga za 2275€ plus 70€ dostava. Ako netko kupuje. 

 

Kroz koliko bi mu cijena mogla pasti na 2000€ sa dostavom? 

 

Čitao sam da se side by side itekako vidi razlika naspram C7 a digli su peak na 950nita. Fakat brijem da više od toga nije potrebno kad se uzme u obzir kontrast i crna boja. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, trebao bih par savjeta oko odabira Tv-a.

 

Samo da kažem, ne zanimaju me drugi brandovi, veličina TV-a može biti max. 50" zbog prostora, novac do kojeg sam spreman ići jeste 5,5k kuna.

 

Zanima me da li je ovaj TV https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sj810v.aspx toliko bolji od ova 2 TV-a: https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj701v.aspx - https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-50ex703e.aspx?

 

Što se tiče ova zadnja 2 televizora, čitao sam dosta na ovoj temi o njima i nekako se ne mogu načuditi da bi Panasonic bio za iste novce toliko bolji TV u odnosu na LG. To i dalje stoji ili korisnici koji imaju ovaj LG su i više nego zadovoljni?

 

I još ovo, sad dolazi SP u Rusiji pa me interesira da li bolje pričekati još mjesec dana pa tek onda kupiti TV kad budu akcije ili je npr. ova akcija u Domenici doista dobra ponuda?

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mene isto privlači ovaj Panasonic.
Samo mi treba da ga još malo netko nahvali ;)
Trebam tv za filmove i sport u full hdu (satelitska+nas), ali i za dvbt pa me zanima jel ok za sve to?
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Mene isto privlači ovaj Panasonic.
Samo mi treba da ga još malo netko nahvali ;)
Trebam tv za filmove i sport u full hdu (satelitska+nas), ali i za dvbt pa me zanima jel ok za sve to?

Dobar je taj model Panasonica i za filmove kao i za sport. Za sport je naravno bolji koji model sa 100Hz osvežavanjem panela, ali i na tom izgleda sasvim dobro. Možeš koristit i NAS, ali ne podržava satelitsku, i ne podržava DTS zvuk. A možeš si ovdje malo pogledat usporedbu i sa nekim drugim televizorima.

http://www.monitor.si/media/monitor/dokumenti/2017/6/27/tabela_0001.pdf

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na panasonicovoj stranici piše da podržava satelitsku (DVB-S2), a i sa nije tako imam enigma2 resiver tako da....
Nije mi ni Firefox OS problem pored tri android media playera...
Mogu li u tom cjenovnom rangu dobiti 100hz tv?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel to opet neki Philips sponzor portal ?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ak misliš na mene u krivu si.
Samo trebam ok tv, a ne za previše novaca.
I ak te baš je.. Philips nije apsolutno nikakva opcija.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Tintin

Uzmi tog Panasonica i uživaj, ne opterećuj se sa 100hz, osim ako ideš na IPS LG, Philips
 
0 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gogo222 kaže...
@Tintin

Uzmi tog Panasonica i uživaj, ne opterećuj se sa 100hz, osim ako ideš na IPS LG, Philips

 Možeš li elaborirati ovaj "znanstveni" zaključak ? 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja pitam jer se u tve kužim ko Marica u k.k. Imam 6-7 godina stari full hd LG tv na kojem sve što gledam izgleda korektno i sad čitam da noviji tvi imaju problema sa ovim i onim...jbt zar tehnologija nije trebala napredovati? Taj LG koji imam je bio onda cca 3000kn i sad za 50% više novaca moram drhtati oću li kupiti neko njesra.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 17:30 (tintin).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupljen panasonic 50ex703 i kad gledam filmove u kodiju kao da je slika plastićna odnosno nekako neprirodno.U pretraživanju na internetu taj se efekt zove "soap opera effect".Kako postavit u meniju da slika bude normalnija?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oliol kaže...

Kupljen panasonic 50ex703 i kad gledam filmove u kodiju kao da je slika plastićna odnosno nekako neprirodno.U pretraživanju na internetu taj se efekt zove "soap opera effect".Kako postavit u meniju da slika bude normalnija?

 

Ovdje imaš postavke.

 

Picture mode True Cinema
Backlight 84 (može i manje)
Contrast 95
Brightness -4
Colour saturation 43
Colour temperature Normal
Tint / Hue -2
Sharpness 50

Vivid Colour off
Adaptive Backlight Control off
Ambient Sensor off
Noise Reduction auto
MPEG Remaster auto
Resolution Remaster auto
Clear Motion off
Film Cadence Mode auto

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 19:32 (garfield1).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uz LG C8 ove godine triba bacit oko i na Sony AF8. Negdi san pročita da novi Mediatek procesor dolazi u drugoj polovici godine za Sony-eve TVove. Bit će zanimljiv i IFA glede novog HDMI i eARC
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok,,,

 

kakav je ovaj tv ? -SONY KDL-43WE755

 

mogu ga dobiti za 2750kn to na njemačkom ebay-u.

 

ako ima koji bolji tv pa i za više novaca recite, 

 

nebi baš htio ips, volio bi probat va,, te sviđa mi se sony pošto ima android.

 

hvala

 

edit.: sad vidim da je ips

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 11:39 (jelincav).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li u temi neki vlasnik Samsung 55MU61xx serije? Zanimaju me neke stvari.

 

Update na Panasonic tv. Nalazi mi se u dnevnom boravku koji je jako osvjetljen( veliki prozori) i dosta mi se pari taman ekran. Proba san sa postavkama al ne pomaze. I navecer kad je mrak pari mi se dosta taman panel. Tipa podignem ja backlight na max al ono posvijetle se tipa titlovi koji onda bodu oci.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Mene isto privlači ovaj Panasonic.
Samo mi treba da ga još malo netko nahvali ;)
Trebam tv za filmove i sport u full hdu (satelitska+nas), ali i za dvbt pa me zanima jel ok za sve to?

 ja sam uzeo prošli tjedan panasonic 703 i mog uti reć da televizor je bomba!

ok nisam neki hiper TV lik, ali slika je nevjerojatno čista, kontrast jako dobar. HDR probao i radi odlično. Moram još nabaviti PS4 pro da vidim kak će to ići na njemu (trenutno imam ps4 slim).

 

gledao sam netflix serije HD, slika kristalna.

Ako te što zanima pitaj pa ću ti probati odgovoriti

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

trebao bih savjet koji TV uzeti. Pucam na nešto od 40" Full HD, što tanji da lijepo sjedne na zid.

Cjenovni rang - što jeftinije to bolje. Ne više od 2500 kn. Trebam nešto za ljeto za vikendicu i ne kešira mi se brdo love za tu zabavu.

Osim toga trebao bih i preporuku neke dobre sobne antene koja bi polovila ove naše HRT kanale.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gdje si kupio i za koliko novaca?
Poslao sam danas Panasonicu mail sa pitanjem do kad se može dobiti 5 godina garancije. Ako još to vrijedi mislim da ga kupujem u SD (4500kn).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam ga u sancta domenica kupio...4999kn nema 5g garancije, pitao sam ih i rekli su mi da je to prošla akcija za tih 5g

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel Samsung 50MU6172 ponajbolja kupovina do oko 5000kn? Dvojim između njega i Lg UJ701V. Ili mozda ima koja bolja kupovina za te novce? I najbitnije od svega mi je sport i kako izgleda na tim televizorima

 

P.s ne zanima me misljenje garfielda nit zelim Phillips :)

 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel00 kaže...

Jel Samsung 50MU6172 ponajbolja kupovina do oko 5000kn? Dvojim između njega i Lg UJ701V. Ili mozda ima koja bolja kupovina za te novce? I najbitnije od svega mi je sport i kako izgleda na tim televizorima

 

P.s ne zanima me misljenje garfielda nit zelim Phillips :)

 Neču ti ništa preporučit, samo pogledaj taj link, pa češ dobit odgovor na tvoje pitanje šta uzet za takve pare:)

http://www.monitor.si/media/monitor/dokumenti/2017/6/27/tabela_0001.pdf

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja jedno ti drugo

 
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim, da si malo tvrdoglav, ali to ti neče pomoči oko izbora televizora:))
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kao sto neces ni ti

 
4 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel00 kaže...

Jel Samsung 50MU6172 ponajbolja kupovina do oko 5000kn? Dvojim između njega i Lg UJ701V. Ili mozda ima koja bolja kupovina za te novce? I najbitnije od svega mi je sport i kako izgleda na tim televizorima

 

P.s ne zanima me misljenje garfielda nit zelim Phillips :)

 Ako dvojiš imaš moju amatersku recenziju za LG49UJ701v

Mislim da je netko iz ove teme kupio i taj Samsung ali nisam vidio recenziju.

 

sport i na SD-u nema nikakvih trzanja, slika je bar meni vrlo dobra na SD-u a o HD, full Hd i 4 K ne treba ni pisati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.4.2018 20:07 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice