Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.133.875
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@endoki
Što se tiče HLG ionako danas podržava večina televizora. A što se tiče HDR10+ , neznam zašto bi bio loš.. A što se tiče Dolby Visiona i tog HDR10+, ionako ništa ne znači i biče još nekoliko vremena tako:)
Mi ovdje razgovaramo o nekim formatima, koje ljudi neče gledat još par godina:) Danas još dosta ljudi ne gleda ni 4K, a kamoli HDR10+ i Dolby Vision:)) Za Dolby Vision mora televizor imat 12 bitni panel, i podržavat "najmanje" 4.000 nitsa svjetlosti panela:) Dok za HDR10+ to nije potrebno.. A pored toga je Dolby Vision zatvoreni i plačljivi format:) Ali ako neko smatra, da mu je to potrebno je ipak dobro, da se kaže i nešto oko toga.
 
0 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji paneli najčešće imaju bolju svjetlinu/jačinu pozadinskog osvjetljenja, IPS ili VA?

Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
@endoki
Što se tiče HLG ionako danas podržava večina televizora. A što se tiče HDR10+ , neznam zašto bi bio loš.. A što se tiče Dolby Visiona i tog HDR10+, ionako ništa ne znači i biče još nekoliko vremena tako:)
Mi ovdje razgovaramo o nekim formatima, koje ljudi neče gledat još par godina:) Danas još dosta ljudi ne gleda ni 4K, a kamoli HDR10+ i Dolby Vision:)) Za Dolby Vision mora televizor imat 12 bitni panel, i podržavat "najmanje" 4.000 nitsa svjetlosti panela:) Dok za HDR10+ to nije potrebno.. A pored toga je Dolby Vision zatvoreni i plačljivi format:) Ali ako neko smatra, da mu je to potrebno je ipak dobro, da se kaže i nešto oko toga.

HDR10+ je  tehnologija slična automatskom pretvaranju SDR sadržaja na HDR. HDR10+ metapodatke automatski stvara procesor iz prikazanog sadržaja. A u Dolby Visionu, metapodatke scenskih scena stvara umjetnički smjer filma, što je dug i skup proces. Neki filmski studiji ocijenili su kvalitetu HDR10+ sa ocjenom, da je kvaliteta znatno bolja od one koja je postignuta s HDR10, ali je ispod rezultata koji prikazuje Dolby Vision. To, što kažeš, da mora televizor imat 12 bitni panel, to je konačni cilj Dolby Visiona, ali može radit i sa10bitnim. A to, da je plačljiv format, to plati firma koja ga ugradžuje, i samo iz toga razloga firme Samsung, Philips, Panasonic ne ugradžaju Dolby Visiona v svoje televizore.  Zapravo, na aktualnim LG televizorima se koristi SDR na HDR pretvarač koji nudi ekvivalent prikazu HDR10+.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...

Koji paneli najčešće imaju bolju svjetlinu/jačinu pozadinskog osvjetljenja, IPS ili VA?

 Itko?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je LG ( Amazon DE ) ? Trenutno je cijena 579 €urona. Nesto bi u rangu 450 - 600 € i oko 55''

cogito ergo sum
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
shegyman kaže...

Koji paneli najčešće imaju bolju svjetlinu/jačinu pozadinskog osvjetljenja, IPS ili VA?

 Itko?

Pogledaj ovdje redosljed najjačih sa peak Brightnesom: 

https://www.rtings.com/tv/tests/picture-quality/peak-brightness

 

Prvih 6 imaju VA panel.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 9:02 (evincar).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sony serija 49xe 80...ima li kakva preporuka ili osvrt na te televizore.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dragi forumaši,

Trebao bih malu pomoć iako znam da je već vjerojatno bilo ovih tema. Do jučer sam uživao u besprijekornoj slici SD signala gledajući ga preko PANASONIC PLAZME. Kupio bih novi TV do 4.000 kn, dijagonala 43" i htio bih da imam kvalitetu slike kao što sam imao na plazmi. Isključivo gledam TV preko BNET digitalnog prijemnika sa naglaskom na gledanje sportskih utakmica. Znam da se plazme više ne proizvode, a moram kupiti novi TV. Ne igram igrice preko TV-a i glaedanje filmova baš nije često preko drugih medija mimo TV-a. Molim za savjete. Thnx. Dakle bitna mi je telka koja će davati najbolju kvalitetu slike u SD signalu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miha2907 kaže...

Dragi forumaši,

Trebao bih malu pomoć iako znam da je već vjerojatno bilo ovih tema. Do jučer sam uživao u besprijekornoj slici SD signala gledajući ga preko PANASONIC PLAZME. Kupio bih novi TV do 4.000 kn, dijagonala 43" i htio bih da imam kvalitetu slike kao što sam imao na plazmi. Isključivo gledam TV preko BNET digitalnog prijemnika sa naglaskom na gledanje sportskih utakmica. Znam da se plazme više ne proizvode, a moram kupiti novi TV. Ne igram igrice preko TV-a i glaedanje filmova baš nije često preko drugih medija mimo TV-a. Molim za savjete. Thnx. Dakle bitna mi je telka koja će davati najbolju kvalitetu slike u SD signalu.

Za nešto malo više para, imaš taj odličan model Philipsa:) Za takve pare ne dobijaš ništa bolje..

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesam li tu siguran da je sd signal minimalno jednako dobar kao kod plazme? Da li tu u obzir dolazi koji od modela SONY ili SAMSUNG pošto sam čuo da su oni tu također dobri...?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod tog PHILIPSA mi ipak cijena mali isakče izvan budžeta koji imam...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A i pilips je trecerazredna marka u odnosu na sony, panasonic i ekipu, otkako su ih preuzeli kinezi
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sada sam pomalo zbunjen. Ima li još koji argumentirani konkretan prijedlog ili savjet?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miha2907 kaže...

Kod tog PHILIPSA mi ipak cijena mali isakče izvan budžeta koji imam...

 A drugi televizor nečeš dobit za takve pare, da bi se mogao uspoređivat sa tvom plazmom:)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
A i pilips je trecerazredna marka u odnosu na sony, panasonic i ekipu, otkako su ih preuzeli kinezi

Opet ti sa svojim glupostima:)  Ovdje si pročitaj citat iz sajma CES 2016, što se tiče Kineza. Onda  i drugi proizvođači ništa ne vrijede, kad sve više upotrebljavaju Kinezku tehnologiju:) 

 

 

Still, it is interesting to observe that Chinese TV manufacturers are at the forefront of TV hardware innovation ahead of popular brands such as Samsung and Sony.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
miha2907 kaže...

Kod tog PHILIPSA mi ipak cijena mali isakče izvan budžeta koji imam...

 A drugi televizor nečeš dobit za takve pare, da bi se mogao uspoređivat sa tvom plazmom:)

 I taj 7303 sa 50Hz panelom i 350 nits se ne može uspoređivat sa plazmom.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li još netko neki prijedlog? Kaj ima za preporučiti u tome rangu od Sonya ili Samsunga? Navodno Sony dajeericsson 5 godina garanciju...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...
miha2907 kaže...

Kod tog PHILIPSA mi ipak cijena mali isakče izvan budžeta koji imam...

 A drugi televizor nečeš dobit za takve pare, da bi se mogao uspoređivat sa tvom plazmom:)

 I taj 7303 sa 50Hz panelom i 350 nits se ne može uspoređivat sa plazmom.

 Da dobijaš u tom rangu televizor ,koji se može u svemu upoređivat sa plazmom, takvog nema:)) Ali mu je taj model Philipsa najbliže..I taj Philips, je u tom cjenovnom rangu za klasu bolji od svih drugih televizora, svejedno na proizvođača:))

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 12:09 (garfield1).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li još netko neki prijedlog? Kaj ima za preporučiti u tome rangu od Sonya ili Samsunga? Navodno Sony daje 5 godina garanciju...

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miha2907 kaže...

Ima li još netko neki prijedlog? Kaj ima za preporučiti u tome rangu od Sonya ili Samsunga? Navodno Sony daje 5 godina garanciju...

Ako tražiš televizor koji je što bliže plazmi, onda ionako moraš uzet televizor sa VA panelom, i najboljim procesorom što je moguče..A to ti za takve pare nudi jedino Philips 7303:)

Svi ostali televizori, u tom cjenovnom rangu imaju IPS panele i ne najbolje procesore:) Preostaje ti  još jedino ovaj model Panasonica, ali je osjetno lošiji napram Philipsu, i još je nešto manji.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-40ex703e.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2018 12:22 (garfield1).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
miha2907 kaže...

Ima li još netko neki prijedlog? Kaj ima za preporučiti u tome rangu od Sonya ili Samsunga? Navodno Sony daje 5 godina garanciju...

 

Par postova nazad sam napisao da je Panasonic DX700 imao bolju SD sliku od Sonya XD9305. Razlika 10000kn između ta dva. Ne vidim zašto noviji EX700/750 bio lošiji. 

 

Nekako mi se čini da je najveći razlog bila puno manja svjetlina i time prirodnija za TV programe. 

 

Sony i Panasonic. Najbolje procesuiranje.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A kakva je situacija što se tiče SAMSUNGA u toj kategoriji?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kao što sam rekao, ja sam nažalost ograničen na ekran od 43" jer imam manjak prostora na zidu

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Rtings kupili Q9/Q8

Suggest a TV model for review.
https://www.rtings.com/tv/suggestions

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se isplati ovo kupiti? 4000 kn popusta, samo ne znam dal ima 5 godina garanciju.

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q6f-flat.aspx

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 

Rtings kupili Q9/Q8

Suggest a TV model for review.
https://www.rtings.com/tv/suggestions

 

Ima usporedba 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...
Crt True Colors kaže...

 

Rtings kupili Q9/Q8

Suggest a TV model for review.
https://www.rtings.com/tv/suggestions

 

Ima usporedba 

 

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Crt True Colors
Mu 6402, 3500kn ti je cijena samo za PBZ Visa karticu 10% popusta
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice