Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.304
|
čitano: 14.079.331
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Jel ovo vrijedi 8200 kn

Nema recenzija

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49sk8500.aspx

 Ovdje si pogledaj test.

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9000

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nikakav ugovor, amex 24 rate

 

Znači nije baš bajan, nema recenzija pa je teško dokučiti

100 Hz, fald, neki novi procesor za sliku

Izgleda banana po ovoj recenziji, a tu je još 9000 serija

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 12:09 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

posjedujem Samsungov tv UE50KU6072UXXH, zbog bebača bih trebao nosač za zid, pa bih molio preporuku znalaca :)

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Nikakav ugovor, amex 24 rate

 

Znači nije baš bajan, nema recenzija pa je teško dokučiti

100 Hz, fald, neki novi procesor za sliku

Izgleda banana po ovoj recenziji, a tu je još 9000 serija

Da ti kažem iskreno, je sve to više marketing oko tog televizora, jer u praksi nije ništa bolji napram modelu SJ850:) Jedino prikaz crne mu je malo bolji zbog FALD-a. Što se tiče samog procesora je prošlogodišnji, to što su imali OLED modeli 2017.. Sasvim novi je procesor alpha 9, a koji je samo u 4 OLED  modela 2018:) Tako, da nije ni samo procesiranje slike, ništa bolje napram prošlogodišnjim modelima. Ipak je za veličinu 49", previše para..

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Nikakav ugovor, amex 24 rate

 

Znači nije baš bajan, nema recenzija pa je teško dokučiti

100 Hz, fald, neki novi procesor za sliku

Izgleda banana po ovoj recenziji, a tu je još 9000 serija

Po čemu si vidio da nije "bajan", "banana" ?!

Treba imati sve desetice, u svakom pogledu ?

 

Kad kupuješ tv na kredit za toliko novaca kupi OLED i miran si. Čemu muka.

Nema LCD tv-a koji će pored današnjih OLED tv-a dobiti desetice u recenzijama.

 

Pitaj ove imaju li još uvijek ovaj OLED https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 12:47 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nešto me muči oko tog procesuiranja.

 

Garfield kaže da LG Alpha 7 ima loše procesuiranje, čak i lošije od Panasonica HCX+. Isto tako se na više mjesta može naći da Panasonic HCX+ ima slabije procesuiranje slike od Sony X Reality Pro. Panasonic HCX2 i Sony X1 Extreme su još bolji procesori.

 

garfield1 kaže...

Taj Sony ima stari X Reality Pro procesor..A philips ima P5 procesor , koji je u rangu Sony-evega X1 Extreme procesora i Panasonikovog HCX2 procesora..Onda mislim, da je tu sve jasno:))

Philips OLED i LG OLED televizori dijele potpuno isti panel i ako zanemarimo kvalitetu plastike najveća razlika između njih bi trebao biti procesor i prateća elektronika. Koliko sam vidio u svim recenzijama Philips OLED nema ništa bolju pokretnu rezoluciju od LG OLED-a.

Garfield unatoč svemu tvrdi da Philips sa tim istim P5 procesorom ima isto procesuiranje kao i HCX2 i -a X1 Extreme. Kako je to moguće , odnosno kako od:

Philips=LG<Panasonic<Sony dobiti LG<Panasonic²~Sony²~Philips. 

A mislio sam da mi ide matematika. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 14:18 (Leon4rdo).
 
2 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Uzmi najjeftiniji. Imas zglobne (ne preporucam za knauf ako ce se cesto potezat) i klasicne fixne koji eventualno imaju mogucnost nagiba od par %.
Nema tu neke filozofije. Samo ga dobro stavi u livel :-D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
doktordoc kaže...

Nikakav ugovor, amex 24 rate

 

Znači nije baš bajan, nema recenzija pa je teško dokučiti

100 Hz, fald, neki novi procesor za sliku

Izgleda banana po ovoj recenziji, a tu je još 9000 serija

Po čemu si vidio da nije "bajan", "banana" ?!

Treba imati sve desetice, u svakom pogledu ?

 

Kad kupuješ tv na kredit za toliko novaca kupi OLED i miran si. Čemu muka.

Nema LCD tv-a koji će pored današnjih OLED tv-a dobiti desetice u recenzijama.

 

Pitaj ove imaju li još uvijek ovaj OLED https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Po meni, jedna jako bitna stavka, ako ne i najvažnija za nas sa ovih prostora (bar većinu ) je upscaling, velika većina nas gleda sd signal, tu i tamo hd, pošto 70% vremena gleda se Tv program, a kod nas će bolji signal doći oko 2049 godine

Koliko sam skužio tu je Sony zakon

A za oko 7000 kn ima 55xe8577, recimo best buy u toj cijeni

I koja je konkurencija 8577 po kvaliteti a u toj cijeni

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 15:46 (doktordoc).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mar123 kaže...

Evo ja u subotu uzeo samsung 49mu6172. Zasad sam super zadovoljan s tv-om, slika super, upareni su sa logi z906 i u dnevnoj velicine 25 kvadrata kad pustim neki film dojam je ko u kinu, uzeo sam i free trial netflixa da isprobam malo 4k koji nude, pa sto preporucate od 4k naslova? 

Sliku sam namjestion na onaj movie mod, jer guglo sam malo i kaze ekipa da je to najbolje. Moram i pohvalit brzinu tva, pali se instantno pritiskom na tipki na daljinskom, meni je brz, smart super radi. Jos kad bi tizen podrzo kodi bilo bi jebeno. 

 kolega, molim te, mozes li mi izmjeriti koliko je tocno dugacak televizor? dakle gabarit me zanima...hvala!

 

zanemariti...nasao si philipsa kakvog zelim i trebam (android, ambi, 4k, 49" i 109,9cm duzine)

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 19:31 (RuskeGTT).
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Uzmi najjeftiniji. Imas zglobne (ne preporucam za knauf ako ce se cesto potezat) i klasicne fixne koji eventualno imaju mogucnost nagiba od par %.
Nema tu neke filozofije. Samo ga dobro stavi u livel :-D

 Poslusa sam te sto si reka i stavio sam ga na zid.Jedna je tabla.mada sam mislio da su dvi.uzeo sam one tiple sto.se prosire iza kao kisobran.Magnetom nisam uspio nac nista pa sam onda busio di mi je odgovaralo i naletio sam na dasku izgleda da nisu koristeni profili metalni.Tu sam zabusio i stavio tiplu 10ku,veci saraf onda ispod drugu rupu da izbusim kad direkt u saraf koji spaja rigips tabe :) onda sam ova 3 zabusio u rigips sa tim tiplama i ovaj jedan u dasku.Valjda ce bit ok to.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
doktordoc kaže...

Nikakav ugovor, amex 24 rate

 

Znači nije baš bajan, nema recenzija pa je teško dokučiti

100 Hz, fald, neki novi procesor za sliku

Izgleda banana po ovoj recenziji, a tu je još 9000 serija

Po čemu si vidio da nije "bajan", "banana" ?!

Treba imati sve desetice, u svakom pogledu ?

 

Kad kupuješ tv na kredit za toliko novaca kupi OLED i miran si. Čemu muka.

Nema LCD tv-a koji će pored današnjih OLED tv-a dobiti desetice u recenzijama.

 

Pitaj ove imaju li još uvijek ovaj OLED https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Po meni, jedna jako bitna stavka, ako ne i najvažnija za nas sa ovih prostora (bar većinu ) je upscaling, velika većina nas gleda sd signal, tu i tamo hd, pošto 70% vremena gleda se Tv program, a kod nas će bolji signal doći oko 2049 godine

Koliko sam skužio tu je Sony zakon

A za oko 7000 kn ima 55xe8577, recimo best buy u toj cijeni

I koja je konkurencija 8577 po kvaliteti a u toj cijeni

Ako očeš izvuč iz televizora najbolji moguči SD i HD sadržaj, onda svakako koji Philips model sa P5 procesorom ili Sony model sa X1 procesorom ili još bolje X1 extrem procesorom..Ta dva procesora sta ovog trenutka najbolja što se tiče upscalinga sadržaja nižih resolucija:) Što se tiče konkurencije tom Sonyu, su ti Philips model 7502 i Philips modela 7303/7503  koji su još nešto bolji od Sonya po tom pitanju, . Tu mislim prvenstveno, što se tiče prikaza sadržaja nižih resolucija. A poslije što se tiče još 4k i HDR sadržaja imaš u tom rangu još Samsung MU7000 ili Panasonic model EX700.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 16:37 (garfield1).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...
mar123 kaže...

Evo ja u subotu uzeo samsung 49mu6172. Zasad sam super zadovoljan s tv-om, slika super, upareni su sa logi z906 i u dnevnoj velicine 25 kvadrata kad pustim neki film dojam je ko u kinu, uzeo sam i free trial netflixa da isprobam malo 4k koji nude, pa sto preporucate od 4k naslova? 

Sliku sam namjestion na onaj movie mod, jer guglo sam malo i kaze ekipa da je to najbolje. Moram i pohvalit brzinu tva, pali se instantno pritiskom na tipki na daljinskom, meni je brz, smart super radi. Jos kad bi tizen podrzo kodi bilo bi jebeno. 

 kolega, molim te, mozes li mi izmjeriti koliko je tocno dugacak televizor? dakle gabarit me zanima...hvala!

 

zanemariti...nasao si philipsa kakvog zelim i trebam (android, ambi, 4k, 49" i 109,9cm duzine)

 Ipak sam izmjerio. Pa eto nek bude ako kome treba. 110.5 je sirok, 64 visok a od stalka do vrha je 71. 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
doktordoc kaže...

Nikakav ugovor, amex 24 rate

 

Znači nije baš bajan, nema recenzija pa je teško dokučiti

100 Hz, fald, neki novi procesor za sliku

Izgleda banana po ovoj recenziji, a tu je još 9000 serija

Da ti kažem iskreno, je sve to više marketing oko tog televizora, jer u praksi nije ništa bolji napram modelu SJ850:) Jedino prikaz crne mu je malo bolji zbog FALD-a. Što se tiče samog procesora je prošlogodišnji, to što su imali OLED modeli 2017.. Sasvim novi je procesor alpha 9, a koji je samo u 4 OLED  modela 2018:) Tako, da nije ni samo procesiranje slike, ništa bolje napram prošlogodišnjim modelima. Ipak je za veličinu 49", previše para..

Od ovoga, što si napisao, je istina samo to, da je SK 8500 FALD. Je puno bolji od SJ850, panel Nano Cell nove generacije, 100Hz, bolja svjetlost, bolji kontrast, HFR 100/120 fps, pored HDR10, HLG, Dolby Vision još nudi Advanced HDR, koji ti SD upscalira u HDR. Kao zamjena za Samsungov HDR10+ nudi još "HDR10 Pro" i "HLG Pro". Pored toga  AI – Artificial Intelligence ,  Google Assistant....Što se tiče procesora, ima vgrađen potpuno nov procesor alpha 7, i  procesiranje je puno bolje od prošlogodišnjh modela.

U USA ima taj model oznaku SK9000.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ajmo malo o soundbarovima...

 

sta gledati, koje gledati, kakav nacin spajanja je? aux ili usb? da li npr se mogu staviti soundbarovi koji su predvideni za desktop monitore? gledam ti su samo na usb...

 

preporuke jedan dobar soundbar bez subwoofera za cca 400-500 max kn, da je BAREM 70-75cm sirok

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
doktordoc kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
doktordoc kaže...

Nikakav ugovor, amex 24 rate

 

Znači nije baš bajan, nema recenzija pa je teško dokučiti

100 Hz, fald, neki novi procesor za sliku

Izgleda banana po ovoj recenziji, a tu je još 9000 serija

Po čemu si vidio da nije "bajan", "banana" ?!

Treba imati sve desetice, u svakom pogledu ?

 

Kad kupuješ tv na kredit za toliko novaca kupi OLED i miran si. Čemu muka.

Nema LCD tv-a koji će pored današnjih OLED tv-a dobiti desetice u recenzijama.

 

Pitaj ove imaju li još uvijek ovaj OLED https://www.makspro.hr/oled-tv-lg-oled55eg9a7v-full-hd-wi-fi.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 Po meni, jedna jako bitna stavka, ako ne i najvažnija za nas sa ovih prostora (bar većinu ) je upscaling, velika većina nas gleda sd signal, tu i tamo hd, pošto 70% vremena gleda se Tv program, a kod nas će bolji signal doći oko 2049 godine

Koliko sam skužio tu je Sony zakon

A za oko 7000 kn ima 55xe8577, recimo best buy u toj cijeni

I koja je konkurencija 8577 po kvaliteti a u toj cijeni

Ako očeš izvuč iz televizora najbolji moguči SD i HD sadržaj, onda svakako koji Philips model sa P5 procesorom ili Sony model sa X1 procesorom ili još bolje X1 extrem procesorom..Ta dva procesora sta ovog trenutka najbolja što se tiče upscalinga sadržaja nižih resolucija:) Što se tiče konkurencije tom Sonyu, su ti Philips model 7502 i Philips modela 7303/7503  koji su još nešto bolji od Sonya po tom pitanju, . Tu mislim prvenstveno, što se tiče prikaza sadržaja nižih resolucija. A poslije što se tiče još 4k i HDR sadržaja imaš u tom rangu još Samsung MU7000 ili Panasonic model EX700.

 Zaboravi na Philips P5 procesor, jer se nije izkazao baš najbolje, i ne možeš ga usporediti sa Sonyiem X1 extremom, a još manje sa ovogodišnjem LG alpha 9, ili ne sa alpha7. A što se tiče konkurencije tom Sonyu, su  Philips model 7502 i Philips modela 7303/7503 puno lošiji. Što se tiče prikaza sadržaja nižih resolucija su ti najbolji ovogodišnji  LG modeli sa Advanced HDRom:

"Like Dolby Vision, Advanced HDR by Technicolor includes a base layer that can be SDR or HDR, and it uses dynamic metadata to describe how it looked on the mastering display. Unlike Dolby Vision, however, it’s compatible with any EOTF (electro-optical transfer functions)—PQ (Perceptual Quantizer), HLG, gamma, etc.—which defines how brightness values in the signal are translated into light emitted by the display.

Kirk said that the Technicolor system acts like a “container” that is format-agnostic. It can accept HDR10, Dolby Vision, HLG, and SDR as an input, normalize the content (including SDR-to-HDR upconversion if necessary), and deliver it to any HDR or SDR device in a single stream, ensuring a consistent experience in both cases.

To illustrate SDR-to-HDR upconversion, we saw the same clip displayed on two LG OLEDTVs. One was showing an SDR version upconverted to HDR, and the other was native HDR. I could see virtually no visible difference between them—very impressive!"

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2018 21:34 (endoki).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

posto nemam nikakve srece ocito...jucer nadem jedinu televiziju koja mi pase u pogledu karakteristika, a pogotovo dimenzija i onda vidim da je izlozbeni primjerak...koliko je pametno kupiti tako nesto?

elipso - 49pus6401 - dakle treba mi tv koji ima tocno sljedece karakteristike: 49" + android + 4k + hdr + do 109,9 cm duzine - ambilight je dobrodosao

mall.hr nema dostupno, ali kosta skoro 800kn vise...

 

sta biste vi napravili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
tihy86 kaže...

Bok ljudi. Trazim tv, imam 4 uvjeta:

1. dijagonala: 55”

2. Rezolucija: sve vece od Full hd

3. Novo s garancijom 5 godina

4. Cijenovni rang: do 6000kn

 

S obzirom da sam ispao iz stosa i zaista nisam u toku, molim vas savjet koji tv kupiti kao svojevrsni best buy u tom segmentu? Tv ce se koristi za zemaljsku tv, youtube, filmove...

 

hvala

Ovdje imaš best buy model za takve pare:)

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102051

 

Ili nešto od toga.

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS6412/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-55xe8096baep-3d-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-41737611

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS6482/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-55ex600e-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-42395011

 

 

 

 

 ovaj prvi, 55pus7503 sam u subotu imao priliku uživo pogledati i zaista mi se tv svidio. On je gornja financijska granica do koje bi išao. S obzirom da sam više/manje odlučio njega kupiti, imam jedino dvojbu između njega i https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-55eg9a7v.aspx?gclid=EAIaIQobChMIlaGOn5iW2wIVRLTtCh0ragSwEAAYAiAAEgLpGPD_BwE koji nema uvjet 4K, ali s obzirom na OLED i sportsku cijenu, dolazi u obzir. Nisam ni sam pametan...

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

sta biste vi napravili?

 zaobišao pilips u širokom luku...

taj ambipur je ionako napravljen da zamaskira nekvalitetne panele koje koriste 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

posto nemam nikakve srece ocito...jucer nadem jedinu televiziju koja mi pase u pogledu karakteristika, a pogotovo dimenzija i onda vidim da je izlozbeni primjerak...koliko je pametno kupiti tako nesto?

elipso - 49pus6401 - dakle treba mi tv koji ima tocno sljedece karakteristike: 49" + android + 4k + hdr + do 109,9 cm duzine - ambilight je dobrodosao

mall.hr nema dostupno, ali kosta skoro 800kn vise...

 

sta biste vi napravili?

Ako zelis ambilight gledaj malo noviji philips tv, taj model je imao problema sa prezasicenim bojama (nogomet - kricavo zeleni travnjak na tvornickim postavkama). 6501 model je bio daleko bolji ako vec gledas tu generaciju philipsa.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@tihy86

Što se tiče OLEDA, ti je svakako kvalitetniji. Ako češ gledat uglavnom SD i HD sadržaje, onda se svakako isplati uzet taj OLED, i ako u budučnosti nečeš gledat 4K i HDR sadržaje:)

Ali ako planiraš gledat te sadržaje u budučnosti, i ako češ imat televizor par godina, onda se svakako više iplati uzet Philips model.. Sad moraš sam odlučit:)

 

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Za takve pare i te veličine, se ta televizor definitivno ne isplati:)) Za takve pare, več dobijaš dobar 4k televizor..

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

je UK serija kod LG nova za 2018? Vidim da se masovno pojavljuju po trgovinama... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
RuskeGTT kaže...

posto nemam nikakve srece ocito...jucer nadem jedinu televiziju koja mi pase u pogledu karakteristika, a pogotovo dimenzija i onda vidim da je izlozbeni primjerak...koliko je pametno kupiti tako nesto?

elipso - 49pus6401 - dakle treba mi tv koji ima tocno sljedece karakteristike: 49" + android + 4k + hdr + do 109,9 cm duzine - ambilight je dobrodosao

mall.hr nema dostupno, ali kosta skoro 800kn vise...

 

sta biste vi napravili?

 Za koliko para tražiš televizor..?

 max 600e. ne nudite mi televizore koji su duzine 110,2 110,6 i slicno centimetara, jer ne stane 109,9 max. kao sta je gore navedeni 6401, pa makar bio par godina star model i imao presaturirane boje (meni to nikad nije smetalo)

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ukratko,kupuje se 55" TV s budžetom budžetom do 4500kn za veću dnevnu sobu (cca 2,5m gledanja s kauča)  i da ima garanciju 5 godina.Najviše se gledaju naši programi i filmovi a tek onda neki sport.Smart opcije poželjne.

 

Od opcija sam gledao:

LG 55UJ6517 - 4499,00 kn

Samsung UE55MU6172  - 4409,00 kn

PHILIPS 55PUS6412 - 4799,00 kn

LG 55UJ701V - 4949,00 kn (malo van budžeta,ali vidim da za razliku od UJ6517 ima Magic remote i Harman Kardon)

 

A oni koji su mi "upali" u oko zbog cijene su:

TCL U55P6006 - 3999,00 kn

Grundig 55GUB8768 - 3599,00 kn

HISENSE H55A6100 - 3999,00 kn

 

Svaka preporuka/savjet/kritika dobro došla.Za ovoliko budžet sigurno neću dobiti top TV,ali barem da bude neka dobra investicija dok mu traje garancija. 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon dugi niz godina i OLEDA koji komotno moze biti uz bok ostalima

Philips se vratio na kvalitetu!

 

https://www.avforums.com/review/philips-55pus7803-led-4k-hdr-tv-review.14580

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2018 12:52 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65uj670v.aspx

 

dal da uopće razmišljam za 6.750 kn?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
701v osim magic remotea ima i 100hz panel. Ja san kupija taj tv. Odlican je. Prolistaj par stranica prije. Imas mini review.
Dobar ti je model i 6517. Proba san neka videa na njemu i bila su dobra.

Mu6172 ti je isto dobar model.
TCL bi priskocija, filips isto tako.
O hisensu neznam puno al istraziva san malo neke slicne modele i izgledaju na papiru i na videima skroz ok.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...
garfield1 kaže...
RuskeGTT kaže...

posto nemam nikakve srece ocito...jucer nadem jedinu televiziju koja mi pase u pogledu karakteristika, a pogotovo dimenzija i onda vidim da je izlozbeni primjerak...koliko je pametno kupiti tako nesto?

elipso - 49pus6401 - dakle treba mi tv koji ima tocno sljedece karakteristike: 49" + android + 4k + hdr + do 109,9 cm duzine - ambilight je dobrodosao

mall.hr nema dostupno, ali kosta skoro 800kn vise...

 

sta biste vi napravili?

 Za koliko para tražiš televizor..?

 max 600e. ne nudite mi televizore koji su duzine 110,2 110,6 i slicno centimetara, jer ne stane 109,9 max. kao sta je gore navedeni 6401, pa makar bio par godina star model i imao presaturirane boje (meni to nikad nije smetalo)

Ma šteta, zbog par milimetara bi dobio več bolji model Philipsa:) Ja bi ti onda radije, preporučio taj bolji model:)

https://www.nabava.net/televizori/philips-49pus6501-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-22336951

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...

Ukratko,kupuje se 55" TV s budžetom budžetom do 4500kn za veću dnevnu sobu (cca 2,5m gledanja s kauča)  i da ima garanciju 5 godina.Najviše se gledaju naši programi i filmovi a tek onda neki sport.Smart opcije poželjne.

 

Od opcija sam gledao:

LG 55UJ6517 - 4499,00 kn

Samsung UE55MU6172  - 4409,00 kn

PHILIPS 55PUS6412 - 4799,00 kn

LG 55UJ701V - 4949,00 kn (malo van budžeta,ali vidim da za razliku od UJ6517 ima Magic remote i Harman Kardon)

 

A oni koji su mi "upali" u oko zbog cijene su:

TCL U55P6006 - 3999,00 kn

Grundig 55GUB8768 - 3599,00 kn

HISENSE H55A6100 - 3999,00 kn

 

Svaka preporuka/savjet/kritika dobro došla.Za ovoliko budžet sigurno neću dobiti top TV,ali barem da bude neka dobra investicija dok mu traje garancija. 

 

 

 Od ovih bi ti preporučio Philips model 6412, ili Lg model UJ701.  Sve ostalo je slabije..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice