Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.063
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

a boze moj, al ga serete...svatko ovdje svoju prica...

 

ugl kolega jedan iznad je napisao: daj mi 4k, dolby, android i sta vec za sto manju lovu...mislim da model koji sam ja kupio je vrlo vjerojatno best buy ako gledas cijenu i ono sta ima. matrica je skroz ok, crne su super, neke serije (CSI miami) imam dojam kao da su u fhd ili cak vecoj rezoluciji (na rtl crime)...iskreno neznam u kojoj rezoluciji gledam programe preko iskon tv-a, ali rekao bi da sigurno nije 576p kao sta su meni pricali (sta ce ti 4k kad ce ti rastegnuti 576p itd)

 

web elipsa je KOMA, ali eto, koji put se isplati ici u poslovnicu i pitat i pravit se da nemas neta da sam pogledas :D

Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
što mislite o GRUNDIG 49VLX7810BP?
Na Ekupi je malo ispod 3200 kn, na papiru ima sve što tražimo od TV-a...
Ima li ga možda netko, pa da napiše osobna iskustva?
Mislimo ga danas kupiti, pa molim komentare
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 12:41 (Ljiljana100).
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
neve111 kaže...

Pozdrav! Kupujem tv od 43-49 incha i do 4500 kn. Neki od uvjeta su 4k, smart tv... Tv bi se koristio za gledanje filmova, Max Tv-a, Youtube, nikakva zahtjevna upotreba. 

Favorit zasada mi je LG 49UJ701V

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj701v.aspx

U konačnici bi me izašao 4139 kn, u Emmezeti je čak 4000 kn no njih nekako ne preferiram...

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-43uj635v-1.aspx

Također gledam i ovaj model (3419 kn) i da li su Harman Kardon zvučnici i Magic remote vrijedni razlike u cijeni od 700 kn ili postoji još neka razlika između 2 navedena modela?

 

Voljela bih da je Tv Android no vjerojatno bih išla na opciju webos-a i neki android box jer znam da na webos dosta apk ne ide...

 

Imate li još neku preporuku u tom cjenovnom rangu...

 Ja bi ti preporučio, taj veoma" dobar model 2018:) Osjetno bolji napram Lg modeloma..Ili još dobar model Philipsa 6412 veličine 49" ili Sony model xe7005, jedino taj Sony nema Android. Ili još taj model Panasonica. Prvenstveno ti preporučujem te modele zbog pravog RGB panela, i boljih procesora napram Lg modeloma:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xe7005-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-43516711

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-49ex603e-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-42331371

 

 Ovaj  lg-49uj701, ti je dobar odabir. Ovo što predlaže Garfield, je sve lošije od toga.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luce Bree kaže...
Gorstak79 kaže...

kolega s posla je uzo neki panasonic zadnji put kad sam pricha s njim...u to doba je navodno bila aktivna televizija.net ili neki forum samo za telke, nemam blage koji i veli da mu je ladica opala kad je skinija blue ray naslov...isto oko 6 keka je platija...sad vec vjerojatno ima i boljih modela, ali vi ste mi svi neka zbunjola na ovoj dretvi, svi drve nesto svoje, ne vidim neki konsenzus za najbolju telku ...

 

Ima pojedinaca koji se zalažu za jednu marku, to je istina. Ali, konsenzus za najbolji televizor ne postoji niti će ikada postojati jer će se uvijek naći netko kome u određenom trenutku prilikom gledanja nekog sadržaja uvijek, ali uvijek bude nešto smetalo (od trzaja, android sustava, sportskog programa, procesora, itd.).. Konsenzus za najbolji tv, po mojem mišljenju, su osobe koje su kupili određeni model i dali kratak osvrt na njega.

 

Konsenzus? Evo prijedlog za konsenzus. 

 

Najbolji televizori ikad su bile zadnje generacije Panasonic plazmi. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
garfield1 kaže...
neve111 kaže...

Pozdrav! Kupujem tv od 43-49 incha i do 4500 kn. Neki od uvjeta su 4k, smart tv... Tv bi se koristio za gledanje filmova, Max Tv-a, Youtube, nikakva zahtjevna upotreba. 

Favorit zasada mi je LG 49UJ701V

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uj701v.aspx

U konačnici bi me izašao 4139 kn, u Emmezeti je čak 4000 kn no njih nekako ne preferiram...

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-43uj635v-1.aspx

Također gledam i ovaj model (3419 kn) i da li su Harman Kardon zvučnici i Magic remote vrijedni razlike u cijeni od 700 kn ili postoji još neka razlika između 2 navedena modela?

 

Voljela bih da je Tv Android no vjerojatno bih išla na opciju webos-a i neki android box jer znam da na webos dosta apk ne ide...

 

Imate li još neku preporuku u tom cjenovnom rangu...

 Ja bi ti preporučio, taj veoma" dobar model 2018:) Osjetno bolji napram Lg modeloma..Ili još dobar model Philipsa 6412 veličine 49" ili Sony model xe7005, jedino taj Sony nema Android. Ili još taj model Panasonica. Prvenstveno ti preporučujem te modele zbog pravog RGB panela, i boljih procesora napram Lg modeloma:)

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-49xe7005-3d-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-43516711

https://www.nabava.net/televizori/panasonic-tx-49ex603e-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-42331371

 

 Ovaj  lg-49uj701, ti je dobar odabir. Ovo što predlaže Garfield, je sve lošije od toga.

Idi malo pogledaj u koju prodaonicu, pa malo usporedi te modele, pa češ vidjet dal su ti televizori koje sam ja napisao stvarno lošiji:) Philips model 7303, je za klasu bolji od oba Lg modela:)) A bolji su i ostali, ali tu nema tako velike razlike..

6 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matt750 kaže...

Još jedno pitanjce, na kojem TV-u (Sony, Philips ili LG ili neš drugo) radi Max TV to GO HD bez problema?

 

Imam Samsung LCD koji sam kupio prije 4 godine i tamo ne šljaka.

 

A od nedavno sam saznao da ako je aplikacija instalirana na android media playeru i ako je on rootan da tada ne rade arena sport kanali. To je provjereno i na dva android playera koja imam ne radi, ali pickbox, history i ostalo radi. Kao Arenasport je tražio tcom da to zabrani.

 

Ovaj tekst sam dobio od strane T-coma:

 

"Na zahtjev vlasnika sadržaja HT je morao aktivirati naprednu DRM zaštitu linearnih kanala s ciljem zaštite sadržaja koji se prikazuje na uređaju.

Aktivacijom napredne DRM zaštite onemogućeno je gledanje sadržaja Arena Sport kanala na root-anim uređajima.

Osim toga nije moguće niti gledanja sadržaja iz Videoteke i Videoteke na pretplatu.

Savjetujemo instaliranje originalnog software proizvođača uređaja (tzv. stock firmware). Ukoliko originalni software dolazi sa root ovlastima od proizvođača uređaja potrebno je zatražiti poseban software koji nema root funkcionalnost.

U slučaju dodatnih upita stojimo Vam na raspolaganju te Vas srdačno pozdravljamo."

Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim! Kad dim izađe uređaj više ne radi!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Sondek kaže...

Pozdrav svima. Treba mi savjet - 65 inca, mjesovita namjena, oko 1000 - 1100 eura cijena. Kvalitet slike mi je najbitniji, OS i zvuk gotovo nevazni.

 

Nakon dosta citanja, ova 4 modela mi se cine najprivlacnijim, pa ako moze pomoc oko izbora:

 

https://uae.souq.com/ae-en/sony-65-i...0e-23505622/i/
https://www.noon.com/en-ae/65-inch-4.../N11747868A/p/
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu8000

https://www.noon.com/en-ae/bravia-65.../N12587684A/p/

 

Hvala unaprijed :)

 

Najbolju SDR sliku ima 65PUT7601.

 Hvala na odgovoru 

 

Cittao sam u medjuvremenu dosta o tom Philipsu i recenzije su jako povoljne. No kako nisu isto godiste i nema puno usporedbi na netu, molio bih samo jos za savjet oko slijedece dileme:

 

Samsung MU8000 ili Philips PUS7601??

 

Hvala unaprijed.

 

 

I ako mogu zamoliti - nov sam i nepoznata mi je dinamika medju ovdasnjim forumasima. I iskreno, ne zanima me. Tako bih molio sve one koje imaju i/ili zele nesto reci u vezi mog upisa, da napisu koju rijec. Puno ce pomoci. Stavljanje thumbs down na neciji post gdje mi predlaze sta da kupim, a bez ikakvog obrazlozenja, je, u najmanju ruku, djetinjasto.  Hvala.

12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Sondek

Philips model ti je svakako bolji, jer je več FALD model. A možeš si malo pročitat i ovdje usporedbu sa boljim Samsung modelom nego je taj MU8000. Pa češ vidjet gdje je koji bolji, i šta je tebi primarno kod kvalitete slike:)

http://hdtelevizija.com/2017/03/28/philips-65pus7601-vs-samsung-65ks8090-usporedni-test-uhd-televizora/

 

 

 

 
0 2 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!

Molim preporuke između ova 3 modela. Svi modeli imaju više manje sličnu cijenu i 49' ekran. Ako može i Garfield dat svoje mišljenje. Čim prije molim neki savjet jer idem dns/sutra uzet tv. Hvala!

Modeli:

1.Samsung ue49mu6400 ili 6220

2.Sony kd49xe7077 ili 7005

3.Philips 50pus 6523/12 ili 6262

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

a boze moj, al ga serete...svatko ovdje svoju prica...

 ha čuj, to ti je otprilike kao u temi o autima kad pitaš koji auto uzeti, stotinu mišljenja

a ti si ovdje uletio i odmah daciu... i to one prve serije 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Putnik7654 kaže...

Pozdrav svima!

Molim preporuke između ova 3 modela. Svi modeli imaju više manje sličnu cijenu i 49' ekran. Ako može i Garfield dat svoje mišljenje. Čim prije molim neki savjet jer idem dns/sutra uzet tv. Hvala!

Modeli:

1.Samsung ue49mu6400 ili 6220

2.Sony kd49xe7077 ili 7005

3.Philips 50pus 6523/12 ili 6262

 Ja bi ti preporučio Philips model 6262 veličine 50" ako ti ne treba Android, ili Philips model 6412 veličine 49" sa Androidom. A može i Sony model xe7077.

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Buraz kupuje tv 55inch bitno je da je android ili može android box, ali je cijena za obadvije solucije 850-900 eura.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Evo uzeo i ja 55" 8577 za 6700 na 24 rate, sasvim ok za tu cijenu

Slika na Sd kanalima je bolja nego sam očekivao

Probao sam mode za nogomet, "live football" način slike, i kao da ne može držati korak za loptom kad se jako pukne, i kad igrači trče, lopta i igrači kao da trepere onda

Ima li itko kakvo riješenje, a mislim da taj mod se ne može štelati

 Isključi te gluposti za poboljšanje slike kod pokretnih scena, posebno jer ti taj tv ima 100Hz i taj dodatak mu je nebitan.

Može poslužiti kod 4K sadržaja za ostalo je nebitan.

Stavi na Disable ili kako se već na soniju zove.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...

Prije par dana sam uzeo 55xe8505 i evo nakon par dana ne pretjeranopg koristenja tv je cudo.

Ja kao ne pretjerano zahtjevan korisnik sam odusevljen.Gledao sam film preko usba skinio bluray slika je perverzija stvarno nema sta,preko Plexa i Kodija takodjer.

Nasi programi inace ih ne gledam,a spojen mi je home tv,nesto kao iskon tv,bnet itd...mogu rec da je slika dobra s obzirom na signal koji dolazi 520p ja mislim ili 560p.

 

 LG i Sony imaju uvjerljivo najbolje procesuiranje slike, najbolju etektroniku i potpuno je shvatljivo da si zadovoljan sa SD rezolucijom.

Kod onog krđa Philipsa već ima jako puno problema.

Tu su napredniji kod obrade signala i Grunding, Vivax, Blaupunkt, Strong i čak i kineski proizvođači.

Zato se na svim forumina koji se bave televizorima PHILIPS vodi u rubric; KUPITI, NI POD RAZNO.

Dovoljno je samo pogledati korisničke recenzije za npr jedan prosječni LG49UJ701v od nekih 129 korisnika https://www.currys.co.uk/gbuk/tv-and-home-entertainment/televisions/televisions/lg-49uj701v-49-smart-4k-ultra-hd-hdr-led-tv-10160568-pdt.html?srcid=3&cmpid=comp~Pricerunner i tv je dobio skoro punih 10/10 a pogledajte ocjene od čak skoro 1000 korisnika koji su ocijenili Philipse, dakle više modela 2017 što je još tragičnije. https://www.consumeraffairs.com/home_electronics/philips.html

 

Dakle, jedva tri i nešto od maks 5, što NIJE sramota, treba to prihvatiti jer ta firma toliko vrijedi i konzumenti to na zapadu znaju procijeniti, kao što znaju procijeniti i LG.

Dakle, recenzije nisam pisao ni ja ni kolege s ove teme već stotine i stotine, njih 998 ljudova.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 17:14 (Anđeo bez falinge).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
hrka11 kaže...

Prije par dana sam uzeo 55xe8505 i evo nakon par dana ne pretjeranopg koristenja tv je cudo.

Ja kao ne pretjerano zahtjevan korisnik sam odusevljen.Gledao sam film preko usba skinio bluray slika je perverzija stvarno nema sta,preko Plexa i Kodija takodjer.

Nasi programi inace ih ne gledam,a spojen mi je home tv,nesto kao iskon tv,bnet itd...mogu rec da je slika dobra s obzirom na signal koji dolazi 520p ja mislim ili 560p.

 

 LG i Sony imaju uvjerljivo najbolje procesuiranje slike, najbolju etektroniku i potpuno je shvatljivo da si zadovoljan sa SD rezolucijom.

Kod onog krđa Philipsa već ima jako puno problema.

Tu su napredniji kod obrade signala i Grunding, Vivax, Blaupunkt, Strong i čak i kineski proizvođači.

Zato se na svim forumina koji se bave televizorima PHILIPS vodi u rubric; KUPITI, NI POD RAZNO.

 Takvu glupost, nisam još nigdje pročitao:))

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dimax kaže...

Buraz kupuje tv 55inch bitno je da je android ili može android box, ali je cijena za obadvije solucije 850-900 eura.

 Imate sad na akciji odlične Sony i LG modele na popustima s 5 godina garancije.

Tu još može ući u obzir samsung i Panasonic, ostalo nemojte ni gledati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim za savjet! Koji tv 32'' smart? Da nije preko 2000kn i da ima hbogo!

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 17:21 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nitko ne zna ?

 

"Probao sam mode za nogomet, "live football" način slike, i kao da ne može držati korak za loptom kad se jako pukne, i kad igrači trče, lopta i igrači kao da trepere onda"

 

Kd 55xe8577

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Nitko ne zna ?

 

"Probao sam mode za nogomet, "live football" način slike, i kao da ne može držati korak za loptom kad se jako pukne, i kad igrači trče, lopta i igrači kao da trepere onda"

 

Kd 55xe8577

 Napisao sam ti par postova gore...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Nitko ne zna ?

 

"Probao sam mode za nogomet, "live football" način slike, i kao da ne može držati korak za loptom kad se jako pukne, i kad igrači trče, lopta i igrači kao da trepere onda"

 

Kd 55xe8577

 Isključi postavke  MotionFlow i Film mode.

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma problem je što se taj mode ne može poriktavati, on je odvojen od ostalih modova-cinema, vivid itd

Jedino ako na njega ne utječe postavke ovih osnovnih modova, kad dođem doma probam pa javim

 

Sorry Anđele nisam vidio

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 18:21 (doktordoc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Ma problem je što se taj mode ne može poriktavati, on je odvojen od ostalih modova-cinema, vivid itd

Jedino ako na njega ne utječe postavke ovih osnovnih modova, kad dođem doma probam pa javim

 

Sorry Anđele nisam vidio

 Ako imaš picture mode podešen na cinema pro ili cinema home, češ moči isključit obe opciji.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 18:29 (garfield1).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Evo uzeo i ja 55" 8577 za 6700 na 24 rate, sasvim ok za tu cijenu

Slika na Sd kanalima je bolja nego sam očekivao

Probao sam mode za nogomet, "live football" način slike, i kao da ne može držati korak za loptom kad se jako pukne, i kad igrači trče, lopta i igrači kao da trepere onda

Ima li itko kakvo riješenje, a mislim da taj mod se ne može štelati

 Ja takoder planiram uzet taj tv pa bih te zamolio da napises kratki osvrt/recenziju za njega ako ti se da 

I am over 9000!!!
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa gle, ja gledam sd kanale preko CS i iptv, mogu ti reći da izgledaju jako dobro, 4k sam pogledao preko yt i to izgleda fantastično, a pogledao sam i film u fhd preko terrariuma i to izgleda stvarno fantastično

Ma ja sam prezadovoljan

Android na njemu slabo koristim kad imam android box

Ako te šta zanima pitaj

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktordoc kaže...

Nitko ne zna ?

 

"Probao sam mode za nogomet, "live football" način slike, i kao da ne može držati korak za loptom kad se jako pukne, i kad igrači trče, lopta i igrači kao da trepere onda"

 

Kd 55xe8577

 To je isti model kao moj...upravo s drustvom odgledali haduk dinamo i cude se slici...ovaj kuci ima samsung 55" nema takvu sliku na nogometu.

Moras uzet u obzir da je to sd rezolucija i skaliranje na 55" plus uz to pricas o sportu,ne mores ocekivat savrsenstvo na nasem signalu.

Onda si trebao uzet 43" full hd ili hd i to je to.Kazem ti svi su se cudili slici,a tek kad sam hobita upalio bluray oci im ispale,naravno svi smo laici sto se toga tice.

Origin_Steam: hrka11
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
doktordoc kaže...

Nitko ne zna ?

 

"Probao sam mode za nogomet, "live football" način slike, i kao da ne može držati korak za loptom kad se jako pukne, i kad igrači trče, lopta i igrači kao da trepere onda"

 

Kd 55xe8577

 To je isti model kao moj...upravo s drustvom odgledali haduk dinamo i cude se slici...ovaj kuci ima samsung 55" nema takvu sliku na nogometu.

Moras uzet u obzir da je to sd rezolucija i skaliranje na 55" plus uz to pricas o sportu,ne mores ocekivat savrsenstvo na nasem signalu.

Onda si trebao uzet 43" full hd ili hd i to je to.Kazem ti svi su se cudili slici,a tek kad sam hobita upalio bluray oci im ispale,naravno svi smo laici sto se toga tice.

 Riješio

Stvar je bila u onom šta su pričali anđeo i Garfield, 

Hvala dečki

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

ja neznam zasto vecina ovdje (i u real lifeu) je protiv philipsa...

mozete li objasniti KONKRETNIM tvrdnjama?

Ja isto neznam zbog čega su svi protiv Philipsa, ja imam doma 2 i sasvim sam zadovoljan. Sad sam planiral uzimati treći za stan, konkretno ovaj (ako ima 'ko iskustva s ovim?) sad je na akciji. Nebi rekel baš da je Philips dno, uz bok Vivaxa i te ekipe.., to govore ljudi koji zadnjih 20.g. nisu imali taj televizor. Ja imam dojam da su se oni zadnjih par godina dosta popravili na tom području.., nek me neko dematira ako ima činjenice, a ne rekla kazala

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 8:21 (HrcHC).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja imam 6412, ali zbog nedostatka prostora 49tku...nemam nikakve ali bas nikakve zamjerke. ni crne boje, ni kontrasti, ni boje, ni zvuk, ni izgled, nista...smatram da bi mogao biti best buy po takvim cijenama po kojima se prodaju

Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...

Molim za savjet! Koji tv 32'' smart? Da nije preko 2000kn i da ima hbogo!

 Itko?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice