Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.337
|
čitano: 14.149.169
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sondek kaže...

 

Evo ja cu pokusati opet: 

 

Fakat mi treba preporuka u vezi ova 3 modela:

Sony 65KD-65X7000E

Smasung 65MU8000

Philips 65PUS7601

 

Istog su cjenovnog ranga i unutar mog budzeta.

 

Velika prednost kvaliteti slike.

 U ovom troboju je samsung najbolji, dizajnom, wide color gamut, 100hz, tizen, one connect box, visok kontrast i opcenito vrlo dobar za filmove.

 

Sony u 7 seriji je ajmo rec okrljastren.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Sondek kaže...

 

Evo ja cu pokusati opet: 

 

Fakat mi treba preporuka u vezi ova 3 modela:

Sony 65KD-65X7000E

Smasung 65MU8000

Philips 65PUS7601

 

Istog su cjenovnog ranga i unutar mog budzeta.

 

Velika prednost kvaliteti slike.

 U ovom troboju je samsung najbolji, dizajnom, wide color gamut, 100hz, tizen, one connect box, visok kontrast i opcenito vrlo dobar za filmove.

 

Sony u 7 seriji je ajmo rec okrljastren.

 

 Jedino dobro od Philipsa :)
-OLED
-LCD/65PUS8102 (FALD ) 128 zona
-LCD/65PUS7601 (FALD) 128 zona
-LCD/55PUS8602 (Quantum dot ) Samsung panel

 

65PUS7601 4K TV Review
https://www.hdtvtest.co.uk/news/65pus7601-201610294376.htm

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sondek kaže...

 Naziv teme je "Koji TV kupiti". Moje pitanje je bilo koji TV kupiti. Promijenite naslov ili stavite sticky da padobranci s pitanjem koji, dakle, TV kupiti nisu dobrodosli. Ili mozda ocekujes da posjetioci teme uzmu godisnji odmor i citaju 500 i kusur stranica vaseg prepucabanja? I, hvala na pitanju, valjda je ocito da sam citao na netu ako sam dosao ovdje s 4 konkretna primjera. Ako vec to nije jasan pokazatelj, moja cetvrta recenica prvog upisa pocinje sa "Nakon dosta citanja....". 

 

Sva cetiri TV-a za koaj sam pitao su sa VA panelom. Zakljuci sam koij me zanima.

 

Za kraj, nadam se da si u RL manje arogantan. Na ovom forumu ne ostavljas nimalo impresivan dojam.

 Tvoj uvod je (kad sam naletio na tvoj post) krenuo ovako;

 

Pa zasto onda ne pomognete ljudima koji postavljaju konkretna pitanja, nego cim "negativci" odgovore, vi se k'o uvrijedjene mlade durite i lupate minuse.

 

Negativistički si krenuo na temu i očekuješ da ti se netko klanja na temi. (tako se ne razgovara s 0,1 danom na forumu, osim ako nisi klon)

I, što je arogancija, nego ljudima koji su na forumu po 10 godina napisati da tu imaju 500 stranica "prepucavanja", da trebaš uzeti godišnji i slična bahaćenja.

I u RL i ovdje sa agresivan prema agresivnim EL bahatima, jer kod mene određena akcija izazove sličnu ili još goru reakciju, a ti ponovo pročitaj što si napisao.

 

Kako ti znaš da je 500 stranica "prepucavanja" kad nisi pročitao tih 500 stranica (ti si to napisao).

Da si ukucao bilo koji od tih televizora u google pojavila bi ti se stranica i sa ovom temom jer vjerojatno znaš kako google tražilica funkcionira.

 

Ovdje svi funkcioniramo kao obitelj osim jednog člana zbog kojega i postoji 10% stranica tzv svađalica.

On je zločesti dečko hrvatskih Web siteova.

 

btw;

 

Od ta dva modela, trećeg ni ne gledam je Sony najbolji izbor, bolje ocijenjen od Samsunga (tog modela) na svim relevantnijim reviews siteovima. (od 5 zvjezdica na 20 siteova prosjek mu je 4,7 što govori dosta o tom televizoru)

Opet, najbolji info je iz prve ruke, pa sačekaj da se javi netko tko je kupio takav tv, no vjerojatno ćeš ga teško pronaći na temi jer velika masa ljudi koja dobije hrpu kvalitetnih savjeta kupi po tim savjetima tv i onda kao p*** pobjegnu i više se ne pojave na temi da pomognu nekom drugom, ne naprave ni malu recenziju da ljudima ostane u zalog.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 7:08 (Anđeo bez falinge).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Od ta dva modela, trećeg ni ne gledam je Sony najbolji izbor, bolje ocijenjen od Samsunga (tog modela) na svim relevantnijim reviews siteovima. (od 5 zvjezdica na 20 siteova prosjek mu je 4,7 što govori dosta o tom televizoru)

Opet, najbolji info je iz prve ruke, pa sačekaj da se javi netko tko je kupio takav tv, no vjerojatno ćeš ga teško pronaći na temi jer velika masa ljudi koja dobije hrpu kvalitetnih savjeta kupi po tim savjetima tv i onda kao p*** pobjegnu i više se ne pojave na temi da pomognu nekom drugom, ne naprave ni malu recenziju da ljudima ostane u zalog.

 A ti ga isto pretjeras sony 7 serija da je bolji od samsunga mu8000? nema x1, nema 100hz, nema triluminus boje, nema android...

 

evo mu usporedba, na 65" svakako je bolje imati 100hz

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/178a59755

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
memulica kaže...

 

43UJ6307 - 108cm i Dolby Vision 

 Nemoj to ni gledati pored 43UJ701v s magic remote daljinskim i 100 Hz

https://www.moduldevet.hr/43-/2370951-lg-uhd-tv-43uj701v.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

Taj je skoro 1000Kn više

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hitno (vikend akcija SD).
Trojba:
Panasonic TX-50EX703E (4560kn)
Sony 55XE8505 (5840kn)
Sony 55XE8577 (5840kn)

Filmovi, sport (nogomet, F1, sd programi).
Može i još koja preporuka.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Hitno (vikend akcija SD).
Trojba:
Panasonic TX-50EX703E (4560kn)
Sony 55XE8505 (5840kn)
Sony 55XE8577 (5840kn)

Filmovi, sport (nogomet, F1, sd programi).
Može i još koja preporuka.

Sonya pogotovo za te stvari koje planiras gledati.

Ja sam uzeo takodjer taj soni (izmedju ta dva modela samo ti je boja razlika).

Imas stranicu nazat tj. koji post nazat di sam pisao svoje misljenje kao laika o tom tvu.

ps. ja sam isto gledao samsunga nekog i lga ali kad je ova akcija zao mi je bilo propustit da ga ne uzmem pa sam se odlucio na kraju za sonya mada je skuplji od tih.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 9:02 (hrka11).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kut gledanja je ok od centra za cca jednu osobu lijevo-desno?
Pisao si o nekom svjetlu uz rub, vidi se još ili si "zaboravio" več na to?
 
0 1 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Anđeo bez falinge

 

već par tjedana tražim tv, suzio sam bio izbor i skoro sam već kupio TCL, ali s obzirom na slabu povratnu inf. jer su novi televizori i ekipa se slabo javlja sa svojim iskustvima.

Na kraju sam bio spreman uzeti ovo: https://www.links.hr/hr/led-tv-49-tcl-u49c7006-dvb-t2-c-s2-android-tv-ultra-hd-4k-smart-tv-wifi-a-gratis-voice-daljinski-750100211

 

Ali me brinu ocjene da ima slabe kuteve gledanja , a ja kupujem tv za narednih deset-ak godina :)  , pa nemožemo tako, hehe

 

Ugl, našao sam ovog Sony-a: https://www.ekupi.hr/SONY-LED-TV-KD43XE8077S-UHD-SMART-1122344.aspx

Piše da je smart, ali našao sam da ima os android, što su mi potvrdili i sa ekupi, mene zanimaju mogućnosti IP televizije, mogli li ja tu skinuti VCL player i gledati IP, trgovina se ne javlja, čini mi se da ne znaju....

Ljepo bi bilo imati Sony tv, tu marku sam uvjek cjenio, ali ovo je bitna stavka

 

Dakle , zna li tko za mogućnosti IP-a za KD43XE8077S?

 

Anđeo, vidim da imaš znanja :), pa pitam

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Kut gledanja je ok od centra za cca jednu osobu lijevo-desno?
Pisao si o nekom svjetlu uz rub, vidi se još ili si "zaboravio" več na to?

Ti mislis na "backlight bleed".S obzirom daje ovdje edge led,tog bleeda na rubovima skoro nema nikako.

Moras uzeti u obzir da to dolazi sa svim lcd-ovim,ali kod ovog stvarno se ne primjeti,odlicno je odradjeno.Ali ima na lijevoj strani lagana sjena svijetlija,e sad ne znam.

Kao sto sam rekao vec ako ima imalo svijetla u sobi to nema sanse primjetit,doslovno crno mora bit u sobi i kad upalis film pauziras na uvodnoj sceni kad je crno sve onda se vidi.

Drugi sto su samnom gledali to ni ne vide,ali sam ja poceo mozda malo cjepidlacit,mada znam da je uz ovu tehnologiju to neizbjezno,sad je stvar oces potrefit na losiji primjer gdje je to izrazeno skroz ili da se jedva vidi.Dobit savrsen panel bez tog mislim da je to lutrija.

Nakon odradjenih nekoliko testova sto sam vidio po netu,palio crne slike,onda video na youtubeu samo crna slika sve je doslovno identicna nijansa...uniformiranost mu je dobra.

Ali kazem ti,ako ima samo lagano svijetlo nista ne vidim.

Ma to za kut ja ne vidim neku veliku razliku,ne primjetim je...nas je 5 sidilo razbacali se,ja upalio hobita bluray samo se cudili slici i ovaj sto je skroz livo i ovaj sto je skroz desno.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 9:43 (hrka11).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vinko3 kaže...

 

 

Ugl, našao sam ovog Sony-a: https://www.ekupi.hr/SONY-LED-TV-KD43XE8077S-UHD-SMART-1122344.aspx

Piše da je smart, ali našao sam da ima os android, što su mi potvrdili i sa ekupi, mene zanimaju mogućnosti IP televizije, mogli li ja tu skinuti VCL player i gledati IP...

 

Dakle , zna li tko za mogućnosti IP-a za KD43XE8077S?

 

Mozes.

Andorid je imas i boljih aplikacija koje su za tv i gledanje iptv-a.

Ne trebas se sekirat za to,skines IPTV app i vjerovatno ce ti povuc Mx player.

Url ili m3u file ubacis u aplikaciju i ona ti uvuce programe automatski u sebe i ti dalje pravis liste,favorite itd...onda imas Kodi,Plex je takodjer odlicna aplikacija.

Nisam je koristio prije,ali kad sam je podesio i poceo koristit vjerovatno najbolja stvar tj. najjednostavnija za kucni medai centar.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hitno (vikend akcija SD).
Trojba:
Panasonic TX-50EX703E (4560kn)
Sony 55XE8505 (5840kn)
Sony 55XE8577 (5840kn)

Filmovi, sport (nogomet, F1, sd programi).
Može i još koja preporuka.

 

Kako ispada 5840kn?

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 9:47 (Luce Bree).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luce Bree kaže...

.

 Ovde.

Origin_Steam: hrka11
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
Luce Bree kaže...

.

 Ovde.

 Kako ispada 5840kn? Nakon unosa koda, cijena je 6204kn

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luce Bree kaže...
hrka11 kaže...
Luce Bree kaže...

.

 Ovde.

 Kako ispada 5840kn? Nakon unosa koda, cijena je 6204kn

  E to stvarno ne znam kako mu ispada ta cijena.Pod SD mislio sam da misli na tu trgovinu,mozda ima jos negdje drugo ili je pogrijesio model :/

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
vinko3 kaže...

 

 

Ugl, našao sam ovog Sony-a: https://www.ekupi.hr/SONY-LED-TV-KD43XE8077S-UHD-SMART-1122344.aspx

Piše da je smart, ali našao sam da ima os android, što su mi potvrdili i sa ekupi, mene zanimaju mogućnosti IP televizije, mogli li ja tu skinuti VCL player i gledati IP...

 

Dakle , zna li tko za mogućnosti IP-a za KD43XE8077S?

 

Mozes.

Andorid je imas i boljih aplikacija koje su za tv i gledanje iptv-a.

Ne trebas se sekirat za to,skines IPTV app i vjerovatno ce ti povuc Mx player.

Url ili m3u file ubacis u aplikaciju i ona ti uvuce programe automatski u sebe i ti dalje pravis liste,favorite itd...onda imas Kodi,Plex je takodjer odlicna aplikacija.

Nisam je koristio prije,ali kad sam je podesio i poceo koristit vjerovatno najbolja stvar tj. najjednostavnija za kucni medai centar.

 kliknuo sam i na ovaj link šta si stavio, a jao....

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-50ex700e.aspx

ovo za 4600 kn, baš sam u dilemi....moram ga iščekirati, uh

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vinko3 kaže...

 kliknuo sam i na ovaj link šta si stavio, a jao....

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-50ex700e.aspx

ovo za 4600 kn, baš sam u dilemi....moram ga iščekirati, uh

Nije ti android ovo,ovdje je os firefox kakav je ne znam,nisam koristio.Radje pogledaj koji izbor aplikacija imas.

Origin_Steam: hrka11
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
RuskeGTT kaže...

moj 6412 je napravljen u poljskoj...ne vidim nigdje da pise kina

cak pise isto na etiketi netherlands, ali assembled in poland

 "assembled in poland" znači, sestavljeno, zapakirano od komponenta izrađenih u Kini.

 i sta oces rec da lg, samsung, panasonic nemaju kineske komponente? daj molim te, SVE je danas iz kine...ali SVE...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
vinko3 kaže...

 kliknuo sam i na ovaj link šta si stavio, a jao....

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-50ex700e.aspx

ovo za 4600 kn, baš sam u dilemi....moram ga iščekirati, uh

Nije ti android ovo,ovdje je os firefox kakav je ne znam,nisam koristio.Radje pogledaj koji izbor aplikacija imas.

 da, pogledao review, dosta zamjerki imaju, očito sam Panasonic neopravdano držao na tronu do sada :)

Vjerovatno idem na Sony, za TCL nemaš iskustava?

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto ako netko kupuje high end telku, najbolje kaj tržište nudi i po najnižoj cijeni u EU. Ja sam u šoku. 

 

Čitam na AVforums, takvoj cijeni se nadaju za godinu dana tek u UK.

 

Osim ako kolega Garfield ima za toliko novaca več bolji model 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sancta Domenica vikend akcija - 20% sa kodom s njihove stranice i ispadaju cijene kako sam prije napisao.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je Sony 55 8096 model? 5200 je

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

 i sta oces rec da lg, samsung, panasonic nemaju kineske komponente? daj molim te, SVE je danas iz kine...ali SVE...

 nije bitno što je iz kine, bitno je kakva je kvaliteta

 

primjerice, za pc napajanja imaš recenzije koje detaljno gledaju kvalitetu ugrađenih komponenti - za tv to nemaš i to koristi pilips da mi nam uvalio muda pod bubrege (a koristi i takvo razmišljanje poput tvojeg, to su mu idealne mušterije koje tako banaliziraju da se "sve ionako proizvodi u kini")

nekakav vrh su japanski kondenzatori za koje proiuzvođač skupo plaća da bi dobio certifikat, a ti skupo plaćaš da bi dobio napajanje od kojeg ne moraš strahovati da će ti zapaliti stan ili da će kad crkne povući za sobom i grafičku ili matičnu

tzv. second tier su neki korejski kondići i dio kineskih, slijede third tier - niže kvalitetni kineski kondenzatori itd.

 

hermei kondenzatori kakve ugrađuje pilips su ispod svih tih klasa, nemaju certifikata i obično se ugrađuju u napajanja popt ms platinum koje kupiš za 100 kuna i moliš boga da ne pusti bijeli dim

e vidiš, takve šroteks kondenzatore koristi pilips, ne drugorazredne, ne trećerazredne, nego zadnji šrot za koji nitko nemere garantirati kad će crknut, a crkavaju često i brzo 

i nije samo pitanje jesu li kondenzatori nekvalitetni, nego to povlači sobom i pitanje jesu li nekvalitetni i ostali dijelovi za koje nema certificiranja - vrlo vjerojatno jesu

isto tako koriste i najjeftinije panele na tržištu, jer im manjkavosti prekriju ambilightom

 

odnosno, da bi ti malo približio poantu - ni ti nećeš u svoj auto sipati neko tatung ulje, bez obzira proizvodilo se ono u kini kao i neko kvalitetno koje inače koristiš - zašto, pa zato jer ne želiš riskirati i zato jer nisi budala da ti netko po istoj cijeni uvali upitnu kvalitetu

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Sancta Domenica vikend akcija - 20% sa kodom s njihove stranice i ispadaju cijene kako sam prije napisao.

 Očito ti matematika ne štima.. Za cijenu koju si prije napisao, model 55xe8577 sa popustom od 15%, cijena je 6204,15kn

 

20% se odnosi na panasonic TV.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
7299,00 - 20% (1459,80) = 5839,20
Kod je na njihovoj stranici.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesu li već krenule akcijske cijene povodom predstojećeg nogometnog prvenstva?

 

Molim BestBuy preporuku za TV oko 3.500 kn sa 5. godina garancije, (za roditelje u mirovini) za gledanje MaxTV-a (razne sapunice i nogomet).

Veličina 43" do 49" (što veći to bolje), ako je moguće uopće naći koliko-toliko kvalitetan TV za tako nisku cijenu.

Ako UHD puno utječe na cijenu, tada bi radije uzeo 49" Full HD nego 43" UHD.

 

Smart TV nije nužan, ionako imaju Internet sa samo 4 Mbit/s.

Jačina zvuka je bitna, otac mi lošije čuje. Ako TV posjeduje priključak za slušalice bilo bi super, ali nije uvjet.

LG, Samsung, Sony,...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@tintin bilo bi super da je 5839kn al nije. :) 

U tom slucaju bi isel na Sony zbog 120Hz refresha. Ovak mi je ipak malo previse naspram LG 55UJ701V koji mi se trenutno cini kao bestbuy od 4950kn za 55"

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 11:27 (HrcHC).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vinko3 kaže...

 da, pogledao review, dosta zamjerki imaju, očito sam Panasonic neopravdano držao na tronu do sada :)

Vjerovatno idem na Sony, za TCL nemaš iskustava?

Stvarno ne znam,nisam se susretao s tim,vjerovatno neko od kolega ima taj,mislim da ti i on moze posluziti ako si prosjecni korisnik.

Mozda da ides na ovaj Sony 55 8096 ako mu je cijena ova sto je kolega naveo ili LG 55UJ701V.

Sony android,a lg webOS 3.5.(postoji sigurno i za webos neka iptv aplikacija to znam jer mi susjed to koristi).

 

Origin_Steam: hrka11
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj LG mi isto dobro izgleda, ali mi je pitanje dal se isplati dati 900 kn više u odnosu na 55 634/635 model

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hrka11 kaže...
vinko3 kaže...

 da, pogledao review, dosta zamjerki imaju, očito sam Panasonic neopravdano držao na tronu do sada :)

Vjerovatno idem na Sony, za TCL nemaš iskustava?

Stvarno ne znam,nisam se susretao s tim,vjerovatno neko od kolega ima taj,mislim da ti i on moze posluziti ako si prosjecni korisnik.

Mozda da ides na ovaj Sony 55 8096 ako mu je cijena ova sto je kolega naveo ili LG 55UJ701V.

Sony android,a lg webOS 3.5.(postoji sigurno i za webos neka iptv aplikacija to znam jer mi susjed to koristi).

 

 i na kraju odem na ekupi realizirati tog Sony-a i prodan, kako sam poludio , sve otišlo

počnem ponovo guglat, nađem ga u edigital, https://edigital.hr/led-televizori/sony-kd49xe8077saep-uhd-smart-led-televizor-srebrni-p562937

samo veća varijanta, ovaj je 123 cm :), ali i veći popust :), akcija sa 6053 kn na 4360 kn, naručio...

isporuka 29.05, uh

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice