Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.552
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
danijel00 kaže...
booster kaže...

 Ja sam friski sa 49uj7507...

Gledam tv preko Bnet tv paketa, znaci nemam klasicni signal... 

Vise manje su svi programi dobri, slika je dosta cista, ocekivao sam sranje ali nije (radio sam u ducanu sa telkama cca 1 god, tamo 2011-2012te pa sam se svacega nagledo kad su krenili 720p i fhd a tv signal je bio kakav je bio, a ni upscaling nije bio do jaja), pogotovo ako uzmem u obzir da je telka 49" i UHD... Naleti tu i tamo neka losa snimka filma (neki stariji filmovi ili klasikTV) i onda slika ispadne sranje... ali, nije taj tv za to i jbg.. kad se spoji neki FHD i UHD sadrzaj onda je to prava stvar.

 

Upscaling mu radi dobro, ja sam cist zadovoljan, jubito i slicne fore koje nisu u FHD su pristojno prikazane... rekao bih da procesor jako dobro odradjuje stvar... 

 

Sto se tice WebOS-a, gledao sam, imam verziju 4.70.xxx, ne znam jel to onda webOS 4.0 ili sta? 

Konkretno, trebao bi bit 3.5 jer je proslogodisnji model i tako je navedeno po speckama... osim ako je proizveden ove god, to nisam gledo..

 Kakav je sport(nogomet) na njemu, ako si gledao?

 

nisam gledao nogomet.. tj. nisam naletio na program, bio je neki mali nogomet i neke odbojke, stajaznam... nisam sports fan....

Kod malog nogometa mi se ucinilo dobra slika, isto kao i kod napucavanja lopte... mada, iskreno, ne znam sa cime da ti usporedim i kazem jel dobro ili nije... 

evo, kolega PRDEK77 je isto kupio taj, mozda on zna odgovor...

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 8:14 (booster).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi što jeftiniji TV, a da ima 5 godina garancije. I to prave, a ne ono osiguranje smeće. Gledam po Elipsu ima Grundiga za 1600 kuna. Ima li igdje nešto bolje za upiknuti ili mi je to jedini izbor?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim preporuku soundbara za Sony Xe8505.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 3 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemam previše odabira pa bi htio mišljenje između dva modela Samsung 50MU6172 i LG 49UJ670V (eventualno i model 49UJ7507).

Razlika u cijeni nije velika, oko 150kn (izuzev skupljeg 7507) a oboje imaju po 5 godina garancije.Nažalost,Samsung u Svijetu medija imaju samo izložbeni pa mi sljedeće najpovoljnije ide Mall.hr gdje daju samo do 12 rata.S druge strane LG u Sancta Domenica ide do 24 rate.

Za osnovnog korisnika koji želi veću dijagonalu i Smart opcije,teško da se može naći jeftiniji a opet ok modeli.

 

 

4 Samsung UE50MU6172
0 LG 49UJ670V
6 LG 49UJ7507
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...

Nemam previše odabira pa bi htio mišljenje između dva modela Samsung 50MU6172 i LG 49UJ670V (eventualno i model 49UJ7507).

Razlika u cijeni nije velika, oko 150kn (izuzev skupljeg 7507) a oboje imaju po 5 godina garancije.Nažalost,Samsung u Svijetu medija imaju samo izložbeni pa mi sljedeće najpovoljnije ide Mall.hr gdje daju samo do 12 rata.S druge strane LG u Sancta Domenica ide do 24 rate.

Za osnovnog korisnika koji želi veću dijagonalu i Smart opcije,teško da se može naći jeftiniji a opet ok modeli.

 

 

Pogledaj video specifikacije... 

 

7507 - ima veci PMI (2200 vs 1900), ima magic remote, ima dolby vision, local diming, ultra luminance.

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ7507

 

670v - ima pmi 1900, nema magic remote, nema dolby vision, nema local diming..

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ670V

...

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 12:37 (booster).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
booster kaže...
suixilak kaže...

Nemam previše odabira pa bi htio mišljenje između dva modela Samsung 50MU6172 i LG 49UJ670V (eventualno i model 49UJ7507).

Razlika u cijeni nije velika, oko 150kn (izuzev skupljeg 7507) a oboje imaju po 5 godina garancije.Nažalost,Samsung u Svijetu medija imaju samo izložbeni pa mi sljedeće najpovoljnije ide Mall.hr gdje daju samo do 12 rata.S druge strane LG u Sancta Domenica ide do 24 rate.

Za osnovnog korisnika koji želi veću dijagonalu i Smart opcije,teško da se može naći jeftiniji a opet ok modeli.

 

 

Pogledaj video specifikacije... 

 

7507 - ima veci PMI (2200 vs 1900), ima magic remote, ima dolby vision, local diming, ultra luminance.

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ7507

 

670v - ima pmi 1900, nema magic remote, nema dolby vision, nema local diming..

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ670V

...

Da,malo sam si pogledao i vidim da ipak ima tu razlike. 

Sada je moje druge pitanje da li se isplati dati tih 300kn kako bi se uzeo taj LG 7507 naspram Samsunga. Kod Samsunga me pod broj 1 privlači VA panel i što odlično izgleda uživo (od dizajna do obrade signala i ostalog sadržaja) ali eto nema trgovine gdje ide po dobro cijeni na 24 rate. LG mi je isto u redu ali taj 7507 nisam imao prilike vidjeti uživo (jedino 670V) i zbog jedne online recenzije brine me samo taj EDGE Led.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RuskeGTT kaže...

kako ovdje vlada opca mrznja prema philipsu i prema odredenim clanovima foruma to je cudo e...

 RuskeGTT idemo hipotetski uzet da Garfielda Philips ne plaća da po forumima u regiji navodi ljude da kupe Philips.

 

Na svim forumima koje se bave preporukama televizora čovjek već nekoliko godina ima otvoreno na desetke profila. Ponekad mu moderatori trajno zatvore koji profil ali on naravno otvori još novih. Ovo sve je odavno dokumentirano na ovom i drugim forumima. Ima glavni profil na kojem odgovara na doslovno svako post u kojem se traži preporuka i kao prvi i najbolji izbor uvijek preporučuje Philips. Nakon toga toga otvori nekoliko profila koji mu služe:

  • kako bi dizao rejting onome što napiše na glavnom profilu
  • da bi kao anonimus tražio preporuku koji Philips televizor da odabere od onih koji su mu se svidjeli u trgovini
  • da pohvali Philipsa koji je neusporedivo bolji od televizora kojeg je imao ranije
  • bilo koja kombinacija ovog poviše

 

U ovom hipotetskom slučaju vi to slobodno nazovite kako hoćete, ali kada čovjek otvori nekoliko profila kako bi raspravljao sam sa sobom meni je to podvojena ličnost i medicinski slučaj. Svi oni koji tom čovjeku "dajete pravo da brani svoje mišljenje ma koliko on bio ili ne bio u pravu" ne činite uslugu niti njemu niti forumu. Slobodno pitajte bilo kojeg doktora pa vidite što će on reći. Ukoliko se čovjek liječi vi mu dizanjem ega činite oporavak samo težim.

 

Čovječe o kakvoj ti mržnji prema Philipsu govoriš. Svi koje ti prozivaš osim drugih proizvođača mnogo su puta preporučili i Philips televizore. Stvar je u tome da u direktnoj usporedbi sa cjenovno sličnom konkurencijom Philips posljednjih godina nije ni blizu onome što ljudi očekuju od tog brenda. Komponente koje Philips ugrađuje u televizore su često lošije kvalitete u odnosu na druge poznatije brendove. Garfield kaže da je u kontaktu sa Philips servisom. Slike kvalitetnih komponenti koje zadnje dvije godine Garfield govori da će pokazati još nitko nije vidio. Pretpostavljam da mu je Philips zabranio bilo kakvo snimanje u servisu da se ne vidi ono što ugrađuju. Procesor koji Garfield hvali je u svim recenzijama lošiji od LG-a, a LG procesor je lošiji od onog u Panasonic i Sony televizorima. Philips nije nešto ni što se tiče panela. Philips je do ove godine u ponudi imao samo IPS panele ispod-prosječnih karakteristika i užasnog kontrasta u odnosu na konkurenciju. Dodatno niti jedan model nije imao prošireni spektar boja. Ovogodišnji VA paneli osim što imaju pozadinsko osvjetljenje na razini nižoj od konkurencije, imaju pokrivenost DCI/P3 spektra dosta lošiju i od svojih televizora unatrag 2-3 godine, imaju i dvostruko veći lag u odnosu na ostale. Za istu cijenu što bi ti preporučio?

 

RuskeGTT razmisli koliko je pravedno ovo što ti radiš prema svim koje troše svoje vrijeme kako bi pomogli nekome u najboljoj namjeri i potpuno besplatno, kada na forumu imaš ili munju ili lika koji je direktno plaćen od strane Philipsa da čini njihov proizvod boljim nego što REALNO jest. Kada se netko javi s problemom kako bilo tko na forumu može biti siguran da li njemu stvarno treba pomoć ili se javio munja.

 

Što se tiče Garfieldove inteligencije. Ako i ignoriramo činjenicu da je nebrojeno puta uhvaćen u čistoj laži, on godinama po forumima aktivno čita što pišu neki koji se stvarno razumiju u televizore i još nije pohvatao osnovne tehnološke pojmove tako da može nekome argumentiranim podacima a ne opisno objasniti bilo što ili obraniti ono što tvrdi. Nekad mi ga je žao kad vidim koliko je nespretan. Postove koje ja pišem nastojim da budu što točniji iz jednostavnog razloga što ako netko nije upoznat s nečim nema smisla da ga ja još više zbunjujem bilo čim pogrešno napisanim. Zaista rijetko ali ponekad iz čistog previda postavim neki pojam na krivo mjesto, naravno vidim gdje sam pogriješio, ali mi se neda naknadno popravljati i niti jedan put se nije uhvatio za to nego samo nabaci glupi smajlić (samo pogledajte kako mi je pametno odgovorio, napisao sam hipoteski umjesto hipotetski). Zapravo ja često imam osjećaj da mogu napisati bilo što i da on ionako neće ništa razumjeti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 13:16 (Leon4rdo).
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Leon4rdo

 

Pa napisao si čitav roman.. Ali taj roman nema nikakvog sadržaja.. Puno nekakvih grešaka..  Ajde potrudi se i napiši još jednom, ali sada bez grešaka:))

 
0 11 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja svaki dan gledam sve te televizore (osim LGa) koji se u zadnjih 10 stranica spominju.
Samsung MU6172 je najkvarljivija serija televizora i najlosija 4K izvedba od svih navedenih (panel je supertaman cak i u usporedbi sa philipsom pus6412), a svejedno se preporucuje kao "opcija".
Takodjer, panel im je osjetljiv tako da ga i najmanji pritisak pretvara u okvir za sliku, plasticni okviri kao na Grundigu od 2200kn... (za zvuk da ne pricam).

Mislim, da li je netko od vas videl razliku uzivo ili se samo razbacujete speckama?


15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...
booster kaže...
suixilak kaže...

Nemam previše odabira pa bi htio mišljenje između dva modela Samsung 50MU6172 i LG 49UJ670V (eventualno i model 49UJ7507).

Razlika u cijeni nije velika, oko 150kn (izuzev skupljeg 7507) a oboje imaju po 5 godina garancije.Nažalost,Samsung u Svijetu medija imaju samo izložbeni pa mi sljedeće najpovoljnije ide Mall.hr gdje daju samo do 12 rata.S druge strane LG u Sancta Domenica ide do 24 rate.

Za osnovnog korisnika koji želi veću dijagonalu i Smart opcije,teško da se može naći jeftiniji a opet ok modeli.

 

 

Pogledaj video specifikacije... 

 

7507 - ima veci PMI (2200 vs 1900), ima magic remote, ima dolby vision, local diming, ultra luminance.

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ7507

 

670v - ima pmi 1900, nema magic remote, nema dolby vision, nema local diming..

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ670V

...

Da,malo sam si pogledao i vidim da ipak ima tu razlike. 

Sada je moje druge pitanje da li se isplati dati tih 300kn kako bi se uzeo taj LG 7507 naspram Samsunga. Kod Samsunga me pod broj 1 privlači VA panel i što odlično izgleda uživo (od dizajna do obrade signala i ostalog sadržaja) ali eto nema trgovine gdje ide po dobro cijeni na 24 rate. LG mi je isto u redu ali taj 7507 nisam imao prilike vidjeti uživo (jedino 670V) i zbog jedne online recenzije brine me samo taj EDGE Led.

 

Dobio si 4 preporuke za samsung, 2 za LG...

Kupis samsunga i bok, ili cekaj da ti netko kaze tocne razlike i jel ih uopce ima..

buduci da si ga vidio uzivo, i ako si zadovoljan, onda ces barem kupit nesto sto si vidio i sto te zadovoljilo.

Da imam nesto pametno rec koji je bolji nemam, jer ne znam... i meni je samsung isto bio u izboru... 

zasto nisam uzeo.. ne znam.. ovo mi se ucinilo ko dobar deal i eto..

dal ces napravit gresku pri odabiru, sumnjam... :)

 

Ja kad sam gledao razlike medju televizorima, uvijek su se novi, veci i skuplji cinili bolji (sto i jesu), al kako nisam bio spreman potrosit tolko onda sam odustao od cinjenice da cu doticni usporedit sa necim dobrim, jer sve sto mogu vidjet je uber kul do jaja... ovak sam kupio sta sam kupio i vozi misko.

 

+ dobio si od kolege UKAY dodatan info, pa razmisli... :)

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 15:36 (booster).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...
booster kaže...
suixilak kaže...

Nemam previše odabira pa bi htio mišljenje između dva modela Samsung 50MU6172 i LG 49UJ670V (eventualno i model 49UJ7507).

Razlika u cijeni nije velika, oko 150kn (izuzev skupljeg 7507) a oboje imaju po 5 godina garancije.Nažalost,Samsung u Svijetu medija imaju samo izložbeni pa mi sljedeće najpovoljnije ide Mall.hr gdje daju samo do 12 rata.S druge strane LG u Sancta Domenica ide do 24 rate.

Za osnovnog korisnika koji želi veću dijagonalu i Smart opcije,teško da se može naći jeftiniji a opet ok modeli.

 

 

Pogledaj video specifikacije... 

 

7507 - ima veci PMI (2200 vs 1900), ima magic remote, ima dolby vision, local diming, ultra luminance.

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ7507

 

670v - ima pmi 1900, nema magic remote, nema dolby vision, nema local diming..

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-49UJ670V

...

Da,malo sam si pogledao i vidim da ipak ima tu razlike. 

Sada je moje druge pitanje da li se isplati dati tih 300kn kako bi se uzeo taj LG 7507 naspram Samsunga. Kod Samsunga me pod broj 1 privlači VA panel i što odlično izgleda uživo (od dizajna do obrade signala i ostalog sadržaja) ali eto nema trgovine gdje ide po dobro cijeni na 24 rate. LG mi je isto u redu ali taj 7507 nisam imao prilike vidjeti uživo (jedino 670V) i zbog jedne online recenzije brine me samo taj EDGE Led.

 Direct LED  TV je puno debljiji od Edge LED, a ne znači, da je nešto bolji od Edge LED, dok neznaš,  dali  uopšte ima i kakav ima microdaiming. 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Molim preporuku soundbara za Sony Xe8505.

 Sasvim dobri s ARC povezivanjem, srednja klasa, nisu preskupi.

 

5.1 https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SONY-HTRT3.CEL/

2.1 https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/SONY-HTCT290/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rebelsy kaže...

Koje su to rasprave... svako svog konja hvali.
Koji TV kupiti do 2500 kn?

 

memulica kaže...

Neš' dobit odgovor ovdje.

 

Ovdje moš' dobit odgovor samo u dva slučaja,

 

1. ako spomenš da kupuješ Philpsa

2. spomeneš neki fancy 55/65'' QLED/OLED.

 

Ostalo zaboravi.

 

Ista šema i na temi sa monitorima.

Znaš li u čemu je problem ?

Problem je u tome što ljudi dođu s cifrom od 2000 kn, traže što bolji (ako može srednju klasu, da je bolji od "ostalih", da je dijagonala ako može 43, da je slika vrhunska, itd)

Kad predložiš tri televizora e onda dalje kreće; a koji je od ta tri najbolji, pa ti ponudi još tri koja mu nisi predložio i davi te čovjek tri stranice.

 

Za 2500 kn možeš kupiti Full HD i to prosječan.

Uzmi bilo koju marku, svi su isti jer za 2000/2500 kuna teško ćeš naći 40" Sony, Panasonic, Samsung, LG..kažem, može se ali teško.

Taj iznos je namijenjen za Philips 40", Hisense, Grunding, JVC, Sharp itd...

Zašto ?

E, razmisli sad...

U tom cjenovnom rangu i toj veličini tv-a treba gledati duljinu garancije, dvbt2, eventualno wi fi, priključak na web i tu priča završava.

Ne možeš kupiti tv s boljom slikom i bolju marku za te novce...

 

Kupujem ja automobil i tražim na forumu što bolji NOVI automobil za 10t€.

Da ima jedno 120 KS, da je diesel, da troši 2 litre, da ima alu felge, da je super marka, navigacija, 45 zračnih jastuka, senzore za parking u nazad i tak to.

 

Što misliš, što bi mi ekipa na forumu rekla ?!

 

Pogledaj samo ovaj citirani post ispod.

Hexfire kaže...

Treba mi što jeftiniji TV, a da ima 5 godina garancije. I to prave, a ne ono osiguranje smeće. Gledam po Elipsu ima Grundiga za 1600 kuna. Ima li igdje nešto bolje za upiknuti ili mi je to jedini izbor?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 17:38 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ukay1000 kaže...
Ja svaki dan gledam sve te televizore (osim LGa) koji se u zadnjih 10 stranica spominju.
Samsung MU6172 je najkvarljivija serija televizora i najlosija 4K izvedba od svih navedenih (panel je supertaman cak i u usporedbi sa philipsom pus6412), a svejedno se preporucuje kao "opcija".
Takodjer, panel im je osjetljiv tako da ga i najmanji pritisak pretvara u okvir za sliku, plasticni okviri kao na Grundigu od 2200kn... (za zvuk da ne pricam).

Mislim, da li je netko od vas videl razliku uzivo ili se samo razbacujete speckama?

 Da, većina nas je vidjela taj tv, većina je isprobala na njemu više raznih video sadržaja i tv je sasvim dobar.

Te gluposti što pišeš pišu ljudi poput tebe koji se "razbacuju recenzijama" a niti se razumiju u televizore niti su pročitali koji review. Znanje o televizorima dolazi od puno čitanja recenzija, iskustava korisnika, osobnog iskustva isprobavanja.

Ne postoji na temi niti jedna osba koja može reći "iz prve ruke" sve o svim modelima, svim markama televizora.

Od nekoliko ljudi na temi možeš dobiti dobar savjet i to je to.

 

 

Hajde molim te daj link ili bilo kakav dokaz da je Samsung MU6172 "najkvarljivija serija" Samsung televizora ?!

To nije serija, serija je MU a 6172 je jedan od modela iz MU serije.

Tv je na tržištu nekih godinu dana a svi se pokvarili ?!

Ma ajde ?

 

Da pratiš temu znao bi da je nekoliko forumaša kupilo taj model i SVI do jednog su zadovoljni.

No, ti temu ne pratiš a znaš ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 17:48 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
S obzirom da mi je to posel mogu te poklopit bez problema. To kaj je par forumasa zadovoljno nije pokazatelj stvarne slike, ima zadovoljnih i sa Noa mobitelom pa to ne znaci da valjaju. I nemoj mi stavljat rijeci u usta koje nisam izgovoril jer te bum stavil na ignore (neda mi se sa nabrijanom klincurijom natezat). Za link na dokaze, evo svi servisi i ducani imaju svoje reklamacijske primke online samo za tebe. Mos mislit. Potrudi se, imas ovlastene servise pa ih pitaj da li ce ti dati te informacije. I to si mos mislit. Nemam nist protiv samsunga ali 6172 "model" za tu cijenu ne valja, ima boljih alternativa.
A svima koji zele taj samsung, idite u neki od ducana i pogledajte si razlike izmedju panela - ekran mu je u rangu Grundig jeftikanera od 2200kn. I to nije samo moje misljenje, svi kupci koji mi dodu vide kakav je ekran i u 99% slucajeva odu na TCL, Hisense, Philips, Sony...

P.S. zelena crta/crte im se redovito pojavljuju zbog loseg led osvjetljenja, a to cu ti sutra i dokazati, sad sam bas doma.

Sjedi, jedan.
http://www.samsung.com/uk/support/tv-audio-video/what-do-samsung-tv-model-numbers-actually-mean-why-are-they-so-long/
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 19:44 (ukay1000).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa,

 

namjeravam kupiti ovaj televizor https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe8505-4k.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click  te koliko vidim na ovom linku je najjeftinija cijena.
E sad, televizor nisam vidio uživo, a stvar koja mi je bitna u cijeloj priči je prikaz brzih kadrova. Pogađate riječ je o gledanju nogometnih utakmica.
Sve je još bilo jednostavno dok sam mogao kupiti plazmu (koja btw još radi nakon svih ovih godina) koja ima 400 Hz i takvih problema nema.

Većina TV-a ima panele sa nativnom frekvencijom od 50-60 Hz pa koriste razne sustave interpolacije.
Ovaj tv me zanima jer sam negdje naišao na informaciju da tv posjeduje panel od 120 Hz nativne frekvencije.

-Je li to istina?
-Ako netko možda posjeduje tv, volio bih dojmove i iskustva.
Tv bi se još korisitio najviše za gaming (xbox one) te naravno multimedia (filmovi, serije) čemu HDR10 standard nije naodmet.

Naravno alternativa u istom cjenovnom rangu je dobrodošla. ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jeste taj model Samsunga ne valja, što sam i ja več upozoravao:) Ima problema sa probijanjem osvetljenja, pored toga Motion mu je loš, ima i problema sa prepoznavanjem  video datoteka visokih bitrata itd.. A evo i dve slike tog modela.

 

 

 
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@garfield1

 

koji je tebi  dobbar tv od npr sony,lg,samsung da  si ga osobno tesstirao a da nije philips(ne trolam pitam normalno)

p.s neovisno o teh. panela 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ultimate kaže...

Pozz ekipa,

 

namjeravam kupiti ovaj televizor https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-sony-bravia-kd-55xe8505-4k.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click  te koliko vidim na ovom linku je najjeftinija cijena.
E sad, televizor nisam vidio uživo, a stvar koja mi je bitna u cijeloj priči je prikaz brzih kadrova. Pogađate riječ je o gledanju nogometnih utakmica.
Sve je još bilo jednostavno dok sam mogao kupiti plazmu (koja btw još radi nakon svih ovih godina) koja ima 400 Hz i takvih problema nema.

Većina TV-a ima panele sa nativnom frekvencijom od 50-60 Hz pa koriste razne sustave interpolacije.
Ovaj tv me zanima jer sam negdje naišao na informaciju da tv posjeduje panel od 120 Hz nativne frekvencije.

-Je li to istina?
-Ako netko možda posjeduje tv, volio bih dojmove i iskustva.
Tv bi se još korisitio najviše za gaming (xbox one) te naravno multimedia (filmovi, serije) čemu HDR10 standard nije naodmet.

Naravno alternativa u istom cjenovnom rangu je dobrodošla. ;-)

Taj Sony ti je veoma dobar model, i ima 100Hz osvežavanje panela:) Ali naravno nema interpolaciju, na razini plazma televizora..A kao alternativu bi ti ja preporučio ta dva modela Philipsa.. Model 7803 je nešto slabiji kod sporta napram Sonyu zbog 50Hz osvežavaja panela, ali bolji za gledanje tv sadržaja i HD filmova i serija.. A možeš si i ovdje pogledat direkt usporedbu Sonya i Philips modela 7502.

 

http://www.uhdtv-vergleich.de/vergleich/philips-55pus7502-vs-sony-kd-55xe8505.html

http://www.monitor.si/media/monitor/dokumenti/2017/6/27/tabela_0001.pdf

 

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/65765/philips-55pus750212-ultra-hd-led-tv/

https://www.makspro.hr/led-tv-philips-55pus7502-12-4k-ambilight-3.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

http://aveline.hr/televizor-philips-55pus780312

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

@garfield1

 

koji je tebi  dobbar tv od npr sony,lg,samsung da  si ga osobno tesstirao a da nije philips(ne trolam pitam normalno)

p.s neovisno o teh. panela 

Sony mi je dobar model xe9005, i recimo ovogodišnji model xf8505 i 9005. Samsung je veoma dobar model NU8000  . A što se tiče Lg modela, mi nije nijedan nešto posebno od LCD televizora:) Evo i dve sliki modela XF8505.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
memulica kaže...

Neš' dobit odgovor ovdje.

 

Ovdje moš' dobit odgovor samo u dva slučaja,

 

1. ako spomenš da kupuješ Philpsa

2. spomeneš neki fancy 55/65'' QLED/OLED.

 

Ostalo zaboravi.

 

Ista šema i na temi sa monitorima.

 A skuzih to, ali sad me više brine što je otac ipak uzeo Philipsa na svoju ruku i to ovog tu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/

 

Da mu kažem da ga ide vratiti?

Prvo je htio uzeti ovog Grundiga ...

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2018 20:27 (rebelsy).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rebelsy kaže...

 A skuzih to, ali sad me više brine što je otac ipak uzeo Philipsa na svoju ruku i to ovog tu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/

 

Da mu kažem da ga ide vratiti?

 Sad ćeš dobit najmanje 10 postova o po tom pitanju.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zasto? Za 3700 je dobil solidan tv s 5 godina garancije.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
memulica kaže...

 Sad ćeš dobit najmanje 10 postova o po tom pitanju.

 A uostalom briga me, ima valjda tih 5 godina garancije, ak nešto bude neka ide reklamirati.

Ja ionako nisam doma pa ga neću ni gledati. Tv kao tv, sve je to više manje isto/slično...

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rebelsy kaže...
memulica kaže...

Neš' dobit odgovor ovdje.

 

Ovdje moš' dobit odgovor samo u dva slučaja,

 

1. ako spomenš da kupuješ Philpsa

2. spomeneš neki fancy 55/65'' QLED/OLED.

 

Ostalo zaboravi.

 

Ista šema i na temi sa monitorima.

 A skuzih to, ali sad me više brine što je otac ipak uzeo Philipsa na svoju ruku i to ovog tu:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-49PUS6412/

 

Da mu kažem da ga ide vratiti?

Prvo je htio uzeti ovog Grundiga ...

Pa stariji ljudi nisu glupi, i dobro znaju što je kvaliteta:)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sorry, znam da nema veze sa soundbarom koji tražiš, ali zanima me tvoje iskustvo sa navedenim tv-om budući da isti namjeravam kupiti.
Unaprijed hvala! ;-)

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ukay1000 kaže...
Zasto? Za 3700 je dobil solidan tv s 5 godina garancije.

 Radis u Elipsu pretpostavljam? Cim si rekao da nemas doticaja jedino sa LG brandom a oni nemaju vec dugo LG u ponudi, koliko sam saznao zamjenili su LG sa Grundig brandom...pitam samo ovako bez nekih prcanja...

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kad smo kod toga i ella dvornik je izabrala philips ;)

Moj PC  
0 5 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice