Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.582
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...
Netko je prije spomenuo nekakav 50hz problem na Sonyu XE85**.
O čemu se tu radi?
Ja ne primječujem ništa...možda počnem primječivati kad mi netko to pojasni :)

Nemoj ni tražiti ako ga ne vidiš . Pitao sam par ljudi koji su si nabavili xe9005 da li vide problem i ne vide. Imaš moj post od danas ranije s par linkova na temu, tamo se detaljno opisuje problem. Uglavnom na materijalu koji se nativno prikazuje na 50/100Hz (praktički sav PAL TV program, dakle zemaljska, kabelska i satelitska televizija i kod nas) kod promjene kadra slika zatrza. Nekoliko frameova na početku kadra se izduplicira ili prikaže izvan redoslijeda. Neki vele da se povremeno dogodi i tijekom kadra. Posebno vidljivo na sportu; nogomet, tenis... Linkao sam u istom postu video na jubitu gdje se u usporenoj snimci vidi problem. Ima još clipova po netu, čak je i Vincent s HDTVtesta prikazao bug negdje u jednoj od recenzija modela xe9005 ili možda u videu s komparacijom modela xe9005, xf9005 i xe9305, ne znam sad točno, piše ti o tome i rtings.com u recenziji istog modela. Uglavnom problem zahvaća prošlogodišnje modele xe85 i xe90, modeli koji imaju x1 extreme procesore (A1 oled, xe9305, xe9405) nemaju taj problem kao ni ovogodišnji modeli koji su do sad izašli.

Deckard
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može li to kakav update popraviti ili je u pitanju hardveraj?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ima li taj Philips 120 hz. Čitao sam na Webu da je to bitno

a što mu jetaj ambilajt ?

Gledao sam taj Panasonic. je li bolji od tog Philipsa i koliko ?

panasonici su ipak najbolji je l ?

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li netko koliko mi mogu u SD-u umanjiti vrijednost kupljenog TV-a (preko web shopa) kojeg sam koristio tri dana?

 

Edit: Naravno da telka i ambalaža nisu oštećene.

...mj ptps...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 11:48 (mrzm smglsnk).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam 55xe8505 prije 15 dana u SD i jako sam zadovoljan. Još sam naletio na onaj vikend promo popust i dobio sam ga za 5800 kn i po trenutnom kretanju cijena mi se čini da sam strašno dobro prošao.

 

Nisam neki prezahtjevan niti napredan korisnik ali recimo Netflix u 4k je nešto prekrasno. Velika prednost ovog TV-a svakako je prikaz crnih kadrova i nema nikakvog probijanja svjetlosti. Nikakvih problema nemam s kutevima gledanja. Kvaliteta slike TV programa preko antene je jako dobra makar nisam još uspio popratiti neku utakmicu da vidim kako se prikaz ponaša u tom kontekstu.

Jedina stvar koja me smeta je Android sustav za koji imam osjećaj da je svakim danom sve sporiji. Učitavanje menija zna dugo trajati i onda više nisam siguran jesam stisnuo gumb za nešto ili nisam. Pretpostavljam da bi taj problem mogao riješiti s nekim TV boxom?

 

Svakako preporučam za TV te veličine.

 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Može li to kakav update popraviti ili je u pitanju hardveraj?

E to nitko ne zna pouzdano. Ima svakakvih iskustava ljudi koji su kontaktirali support. S obzirom da su nekima mijenjali telke za ovogodišnji xf model u okviru reklamacije, za zaključiti je da bi problem mogao biti hardverske prirode iako meni kao programeru nije jasno kako bi out-of-order prikaz frameova procesirane slike mogao imati veze s hardverom a da to ne bi bilo softverski rješivo u 2018. g.? Da proc nema snage za obraditi sliku, što neki vjeruju da je razlog, ispuštalo bi frameove ili bi se događala vizualna degradacija slike. Radi se samo o redoslijedu frameova koliko se da vidjeti iz clipova. Možda kakav buffering. Pitanje je da li Sony to želi ozbiljnije istražiti sad kad je novi model vani i kad im je valjda manja gnjavaža podijeliti nove telke "toj nekolicini" mušterija koji su im se zaista i žalili. Ostali valjda čekaju da Sony nešto ipak napravi. Inače super telka.

Deckard
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ukay1000 kaže...
Inace dosta ljudi je vec prijavljeno putem opcije prijavi i direktno moderatoru. Najvjerojatnije idu hladjenja a mozda i privremen lock teme. Nadam se.

 Dobro se zna koga treba trajno banirati sa foruma da bi se tema vratila u normalu. To sto se vi kraj zdravih ociju pravite slijepi, to je drugi par rukava.

 

Btw. Roby ti je postavio pitanje na prosloj strani.. umjesto pustih prijetnji, odgovori covjeku.

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

 Ima li taj Philips 120 hz. Čitao sam na Webu da je to bitno

a što mu jetaj ambilajt ?

Gledao sam taj Panasonic. je li bolji od tog Philipsa i koliko ?

panasonici su ipak najbolji je l ?

Taj Philips ima 50Hz panel. I nije baš bitno za svaku cjenu imat 100Hz panel, jedino ako gledaš uglavnom samo sport.. A i za sport je taj model sasvim dobar. A za tv program dobar, a za HD i 4K filmove odličan". Što se tiče Ambilighta si ovdje pogledaj. I još nešto podataka oko tog televizora. Što se tiče tog Panasonica nije ništa bolji, čak je Philips nešto bolji ..Jedino je Panasonic model bolji kod sporta zbog 100Hz panela. I što se tiče Panasonica nisu svi modeli najbolji..Panasonic je odličan kod OLED televizora, dok kod LCD televizora nije ništa posebno bolji napram konkurencije:) Sve zavisi od modela do modela..

https://www.philips.hr/c-p/65PUS7803_12/7800-series-izuzetno-tanki-4k-televizor-sa-sustavom-android-tv-i-tehnologijom-ambilight-s-3-strane

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 11:45 (garfield1).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...

Zna li netko koliko mi mogu u SD-u umanjiti vrijednost kupljenog TV-a (preko web shopa) kojeg sam koristio tri dana?

 

Edit: Naravno da telka i ambalaža nisu oštećene.

Kakvo umanjivanje...aj pročitaj malo zakon.

 

Imaš pravo 14 dana od dana kupnje na povrat uređaja ako je kupljen preko webshopa i ne moraš navodit razloge.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ukay1000 kaže...
Inace dosta ljudi je vec prijavljeno putem opcije prijavi i direktno moderatoru. Najvjerojatnije idu hladjenja a mozda i privremen lock teme. Nadam se.

Pa ovakva kakva je sad tema, niti je nema smisla imati otvorenu

Kupujem televizor jednom nakon 7godina, dođem po neki savjet (nisam uopće pratio temu prije toga) i na kraju čitam "philips huj, philips fuj, prepucavanje, philips fuj, philips najbolji, prepucavanje i tak u krug..."

 

Btw:

Na kraju sam uzeo Samsunga, ali ne onog koji sam linkao prije par stranica (ak se neko opće i sjeća) nego MU6400 (i to na kraju ipak u 49" dijagonali). Cijena je bila top, a telkač mi prolazi sve uvjete koje sam imao.

Čekam samo da dođe iz Splita u ZG pa da ga mogu prezeti.

I da, opako sam razmišljao o Philipsu , ali sam ga zbog samo 2 god garancije eliminiral.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
krokodildo kaže...

Kupio sam 55xe8505 prije 15 dana u SD i jako sam zadovoljan. Još sam naletio na onaj vikend promo popust i dobio sam ga za 5800 kn i po trenutnom kretanju cijena mi se čini da sam strašno dobro prošao.

 

Nisam neki prezahtjevan niti napredan korisnik ali recimo Netflix u 4k je nešto prekrasno. Velika prednost ovog TV-a svakako je prikaz crnih kadrova i nema nikakvog probijanja svjetlosti. Nikakvih problema nemam s kutevima gledanja. Kvaliteta slike TV programa preko antene je jako dobra makar nisam još uspio popratiti neku utakmicu da vidim kako se prikaz ponaša u tom kontekstu.

Jedina stvar koja me smeta je Android sustav za koji imam osjećaj da je svakim danom sve sporiji. Učitavanje menija zna dugo trajati i onda više nisam siguran jesam stisnuo gumb za nešto ili nisam. Pretpostavljam da bi taj problem mogao riješiti s nekim TV boxom?

 

Svakako preporučam za TV te veličine.

Imam Sony xd8577 i na njemu Android i nema nikakvog trzanja. Sve radi na njemu bez greške. Ne znam koju bi vi to brzinu htjeli...

 

Sad kupovat box zato da se aplikaciju očita seknudu prije ili nešto otvori sekundu prije mi nema smisla.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nema crne? probijanje crne? ja placem, tih problema nemam, a vi ste ljubomorni sta sam ocito uzeo jedini primjerak philipsa u HR koji nema te probleme...

Moj PC  
0 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
mrzm smglsnk kaže...

Zna li netko koliko mi mogu u SD-u umanjiti vrijednost kupljenog TV-a (preko web shopa) kojeg sam koristio tri dana?

 

Edit: Naravno da telka i ambalaža nisu oštećene.

Kakvo umanjivanje...aj pročitaj malo zakon.

 

Imaš pravo 14 dana od dana kupnje na povrat uređaja ako je kupljen preko webshopa i ne moraš navodit razloge.

 Znam to, vidio jesam. Međutim, nije baš sve crno-bijelo.

 

S SD stranice >

 

Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača Kupac je ovlašten jednostrano raskinuti ugovor ne navodeći razloge za to u roku od 14 dana od datuma isporuke proizvoda te sukladno članku 77. stavak 5. Zakona o zaštiti potrošača odgovorni za svako umanjenje vrijednosti kupljenog proizvoda koje je rezultat rukovanja kupljenim proizvodom u sljedećim postocima:

 
  • 0%   ako proizvod nije korišten i ambalaža je bez nedostataka
  • 15%  ako je oštećena ambalaža
  • 25%  ako nema ambalaže

 

Telku sam koristio, kako bih inače znao da je slika (toliko) smeće.

 

A stavak 5 kaže >

 

(5) Potrošač je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti robe koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.

 

...mj ptps...
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 12:21 (mrzm smglsnk).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
krokodildo kaže...

Imam Sony xd8577 i na njemu Android i nema nikakvog trzanja. Sve radi na njemu bez greške. Ne znam koju bi vi to brzinu htjeli...

 

Sad kupovat box zato da se aplikaciju očita seknudu prije ili nešto otvori sekundu prije mi nema smisla.

 

Čak nije stvar aplikacija, youtubeu treba vremena da se loada koliko mu treba i kad se otvori s njim i sličnim stvarima nema problema. Problem su meniji od TV-a.

Primjer: Stisnem onaj action menu i onda picture ili sound jer želim podesit neki drugi mod slike ili zvuka. I onda taj meni picture/sound čekam da se otvori po 10-15 sec.

Možda to čak nije stvar androida već samog TV-a? Nisam siguran, ali jako je iritantno.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
krokodildo kaže...
R36 kaže...
krokodildo kaže...

Imam Sony xd8577 i na njemu Android i nema nikakvog trzanja. Sve radi na njemu bez greške. Ne znam koju bi vi to brzinu htjeli...

 

Sad kupovat box zato da se aplikaciju očita seknudu prije ili nešto otvori sekundu prije mi nema smisla.

 

Čak nije stvar aplikacija, youtubeu treba vremena da se loada koliko mu treba i kad se otvori s njim i sličnim stvarima nema problema. Problem su meniji od TV-a.

Primjer: Stisnem onaj action menu i onda picture ili sound jer želim podesit neki drugi mod slike ili zvuka. I onda taj meni picture/sound čekam da se otvori po 10-15 sec.

Možda to čak nije stvar androida već samog TV-a? Nisam siguran, ali jako je iritantno.

 10-15 sec...aj baš danas doma probam pa javim.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...
R36 kaže...
mrzm smglsnk kaže...

Zna li netko koliko mi mogu u SD-u umanjiti vrijednost kupljenog TV-a (preko web shopa) kojeg sam koristio tri dana?

 

Edit: Naravno da telka i ambalaža nisu oštećene.

Kakvo umanjivanje...aj pročitaj malo zakon.

 

Imaš pravo 14 dana od dana kupnje na povrat uređaja ako je kupljen preko webshopa i ne moraš navodit razloge.

 Znam to, vidio jesam. Međutim, nije baš sve crno-bijelo.

 

S SD stranice >

 

Sukladno Zakonu o zaštiti potrošača Kupac je ovlašten jednostrano raskinuti ugovor ne navodeći razloge za to u roku od 14 dana od datuma isporuke proizvoda te sukladno članku 77. stavak 5. Zakona o zaštiti potrošača odgovorni za svako umanjenje vrijednosti kupljenog proizvoda koje je rezultat rukovanja kupljenim proizvodom u sljedećim postocima:

 
  • 0%   ako proizvod nije korišten i ambalaža je bez nedostataka
  • 15%  ako je oštećena ambalaža
  • 25%  ako nema ambalaže

 

Telku sam koristio, kako bih inače znao da je slika (toliko) smeće.

 

A stavak 5 kaže >

 

(5) Potrošač je odgovoran za svako umanjenje vrijednosti robe koje je rezultat rukovanja robom, osim onog koje je bilo potrebno za utvrđivanje prirode, obilježja i funkcionalnosti robe.

 

Pusti ti njihovo piskaranje...zakon jasno kaže (neda mi se tražit članak zakona) da imaš pravo povrat robe u roku od 14 dana. Nemaju oni tebi što umanjivat cijenu.

Ako će ti što srat, samo ih pitaj da ti pokažu članak zakona gdje pišu ti postoci o umanjivanju cijene.

 

Bitno da ti je ambalaža čitava.

 

Zakon o zaštiti potrošača :

(1) Potrošač ima pravo, ne navodeći razloge za to, jednostrano raskinuti ugovor sklopljen izvan poslovnih prostorija ili sklopljen na daljinu u roku od 14 dana.

 

Obveze trgovca u slučaju jednostranog raskida ugovora

Članak 76.

(1) Iskoristi li potrošač svoje pravo na jednostrani raskid ugovora iz članka 72. ovoga Zakona, trgovac mora bez odgađanja, a najkasnije u roku od 14 dana od dana kad je zaprimio obavijest o odluci potrošača da raskida ugovor sukladno članku 74. ovoga Zakona, vratiti potrošaču sve što je ovaj platio na temelju ugovora.

 

Njihovo interno pravilo o tim postocima ne može biti jače od zakona., tako da to svoje mogu okaćit mačku o rep.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 12:33 (R36).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bez namjere da branim Garfielda, puno vas ovdje nije realno.

Dakle, vidi se da Garfield gura Philips, o motivima ne želim niti me zanimaju. Ali mora se priznati da osim Philipsa uvijek preporuči i neke druge modele, tako da ljudima puno olakša posao, a nije isključiv. S druge strane, većina ostalih neće nikada preporučiti Philips, a vidi se da je to malo više onako "iz inata", nego zato što je Philips stvarno smeće, kako ga etiketirate. A i rasprave uglavnom pokreću drugi sa napadima na Garfielda. Što se ostalog tiče, svaka čast svima koji se trude nama laicima olakšati posao na bilo koji način.

 

Čitajući i puno stranih foruma i portala, može se zaključiti da Philips nije u samom vrhu, ali također i da nije šrot kakvim ga vi želite prikazati. Puno recenzija su dosta dobre za neke modele (pogotovo Darko sa HD televizije koji je dao preporuku), a isto tako ima loših recenzija i za druge marke TV-a. Točno je ovo što je jedan spomenuo da se Samsung nešto više kvario, istu info sam i ja dobio od prijatelja koji radi u velikom servisu i čovjek mi nije rekao ništa loše za Philips. Na kraju krajeva, ima 5 godna garancije, ako nešto ne štima možeš ga zamijeniti odmah, ako se nešto pokvari imaš pravo na popravak, a za 5 godina ionako se kupuje novi :-)

 

Ja sam se osobno za Philips zapalio zbog ambilighta a i zbog toga što mi prijatelj ima 6561 već godinu i pol i prezadovoljan je. Garfield ovdje nije odigrao preveliku ulogu, niti mi "uvalio" tv kako neki govore. Meni je stigao taj 6561 i vratio sam ga zbog DSE. E sad, netko to ne bi ni primijetio, ali meni je smetalo kad se gleda nogomet pošto je pozadina jednobojna i slika se stalno kreće pa je bilo vidljivo, posebno na jednoj strani. Osim toga, TV je za deset. Možda nisam stručnjak kao neki, nego recimo jedan prosječan korisnik koji je malo picajzla za neke stvari. Slika je bila odlična, pogotovo sa 4k materijalom, Android je radio odlično, TV je user friendly u svakom pogledu, malo je zvuk lošiji. Odlično je reproducirao filmove sa USB-a i čitao titlove, lagano se kalibrirao (što naglašava i Darko u recenziji), ali eto imao je taj problem (vidi slike). Imam doma LG lf630 koji također ima mali DSE ali gotovo neprimjetan, a i u trgovini su rekli da taj problem imaju gotovo svi LED tvi, neki manje, neki više, što se može pročitati i po raznim recenzijama. Osobno mi je to jako glupo, da problem postoji i da se prihvaća kao nešto uobičajeno umjesto da se riješi.

U Sancta Domenici su ga uzeli nazad bez problema (svima bi preporučio njih, osoblje na reklamacijama je jako ljubazno i uslužno i žele pomoći, pogotovo stanovita Kornelija), tako da mi sad stiže ovogodišnji 7503 (6561 je ipak iz 2016e), za praktički istu cijenu, jer je u utorak bio dodatni popust. Uspoređivao sam ih u trgovini u Rijeci i slika je odlična, nije se vidio DSE, kontrast i crna jako dobri, možda je za nijansu boja malo slabija, kao što je netko ovdje napisao. Recenzija je za taj model malo, pošto je noviji, ali na stranim stranicama su uglavnom ocjene odlične, pogotovo ocjene kupaca. Jedini problem bi mogao biti što je 60hz, ali i ova LG mi je isto, pa ne primjećujem tu ništa posebno. Znam da to nije TV najviše klase, možda ni blizu tome, ali kako sam čitao, trebao bi biti zadovoljavajući. I još što ima taj Ambilight što me privlači (možda je djetinjasto ali jbga), a i klincima se to ful sviđa. Imam ga u maloj sobi na zidu tako da stvarno stvara odličan ugođaj. Da nema ambilighta, vjerojatno bi se i ja odlučio za Samsung, ili Sony (LG ne jer želim malo promjene), najviše zbog vaših upisa ovdje, tako da znate da kolko god ih Garfield gura, vi uspijete dosta njih i odvratiti od Philipsa, sigurno :-D

Netko je ovdje napisao da mu je stigao i da je zadovoljan, nadam se da ću biti i ja (stiže danas), potruditi ću se napisati dojmove za one prosječne korisnike, such as myself.

 

Živjeli svi skupa i malo manje zle krvi ovdje bi svima dobro došlo :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 12:44 (soecc).
 
2 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrzm smglsnk kaže...

Zna li netko koliko mi mogu u SD-u umanjiti vrijednost kupljenog TV-a (preko web shopa) kojeg sam koristio tri dana?

 

Edit: Naravno da telka i ambalaža nisu oštećene.

Iz vlastitog iskustva, jer sam upravo vratio jedan TV i čekam drugi. Zvao sam reklamacije i rečeno mi je da pošaljem mail gdje ću objasniti svoje probleme. Onda su mi vratili mail gdje su ljubazno tražili da im pošaljem slike gdje se vidi da nešto nije u redu. Bez problema su to prihvatili, te su me nazvali i pitali što želim napraviti: uzeti isti model ali drugi primjerak ili se odlučiti za nešto drugo. Napomenuto mi je da mogu i raskinuti ugovor tako da ispunim obrazac i dobijem pare nazad. Pošto sam baš išao u Rijeku, odvezao sam ga tamo i vratio, bez ikakvih problema, te nadoplatio siću za novi koji danas stiže.

Kao što sam u prethodnom postu napisao, skroz su ljubazni i susretljivi, pogotovo ta jedna ženska i svima bi ih preporučio. Mislim da nećeš imati apsolutno nikakvih problema

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R36 kaže...
krokodildo kaže...

 

Čak nije stvar aplikacija, youtubeu treba vremena da se loada koliko mu treba i kad se otvori s njim i sličnim stvarima nema problema. Problem su meniji od TV-a.

Primjer: Stisnem onaj action menu i onda picture ili sound jer želim podesit neki drugi mod slike ili zvuka. I onda taj meni picture/sound čekam da se otvori po 10-15 sec.

Možda to čak nije stvar androida već samog TV-a? Nisam siguran, ali jako je iritantno.

 10-15 sec...aj baš danas doma probam pa javim.

 

Ajde javi, baš me zanima.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@soecc

Prije nekoliko dana bio sam u trgovačkom centru. Jedini razlog zašto sam navratio do Emmezete bio je da uživo vidim ovogodišnji PUS7503. Koliko ga je Garfield nahvalio očekivao sam dosta bolju sliku od prošlogodišnje serije 7. Našao sam ga tek u drugom pokušaju i to tek kada sam gledao oznake modela tamo gdje pišu cijene. Direktno do njega je bio Philips serije 6 (64x2). Slika na 7503 je bila dosta lošija (ali stvarno) od prošlogodišnjeg modela i od drugih proizvođača koji su bili izloženi. Boje su bile isprane kao da gledaš 50€ tablet namjenjen učenicima osnovne škole. Kontrasta ni u naznakama. Što se tiče procesuiranja slike nisam imao nikakav materijal kod sebe, ali i da sam imao sumnjam da bih bio toliko zaintrigiran tim modelom da mu posvetim više vremena s obzirom kakav sam dojam stekao.

 

Prijašnji post sam nadopunio sa linkovima na kojima je objašnjeno kakve probleme sa osvjetljenjem, spektrom boja i input lagom kupci mogu očekivati kod ovog modela. Imaš i link na moju preporuku Philipsa od prošlog mjeseca.

 
2 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni forumaš s g..nekako tako ide nick, preporučio ovaj model..
https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

Sad sam čitao unatrag postove i taj tvoj Leonardo i vi kažete da Philips ne valja ?!

nije mi sad jasno..ja se već spremao naručiti...

ශ්‍රී ලංකා ප්‍රජාතාන්ත්‍රික සමාජවාදී ජනරජය
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

Meni forumaš s g..nekako tako ide nick, preporučio ovaj model..
https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

Sad sam čitao unatrag postove i taj tvoj Leonardo i vi kažete da Philips ne valja ?!

nije mi sad jasno..ja se već spremao naručiti...

Nek te ne odvrnu od kupnje takvi komentari.. Taj model 7803 ti je veoma dobar televizor, a možeš si i ovdje pogledat test nekoliko slabijeg modela.. I ovdje govorimo o televizoru koji košta 6.000 kuna a ne 10.000 ili više.. Tako, da za takve pare ovog trenutka nema boljeg televizora:))

https://translate.google.com/translate?hl=en&sl=pl&tl=hr&u=http%3A%2F%2Fwww.hdtv.com.pl%2Fforum%2Fphilips%2F137941-philips-50pus7303-test-ambilight-jest-dobry-na-wszystko-kazdy-powinien-go-miec.html

 

 Evo i što kažu ljudi.

 

https://www.philips.hr/c-p/43PUS7303_12/7300-series-izuzetno-tanki-4k-televizor-sa-sustavom-android-tv-i-tehnologijom-ambilight-s-3-strane/reviewandawards

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 14:04 (garfield1).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

Meni forumaš s g..nekako tako ide nick, preporučio ovaj model..
https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

Sad sam čitao unatrag postove i taj tvoj Leonardo i vi kažete da Philips ne valja ?!

nije mi sad jasno..ja se već spremao naručiti...

 da! g... je prevarant i philips je najgore smece koje postoji od tv-a

 

(to ti je odgovor kojeg ce ti 99,6% ljudi ovdje rec - ja sam samo ironican i imam isto philipsa i prezadovoljan)

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

U potrazi sam za 4k TV-om i moram priznati što više istražujem to mi se teže odlučiti.

Bio bih zahvalan na preporuci popraćenoj nekakvim argumentima.

 

Znači uvjeti koji bi bili idelani:

Cijena do max 5000kn, iako više ciljam na 4000-4500kn.

55" veličina

4k rezolucija

 

Namjena ovog TV-a bi bila veoma široka, ali najbitnija stavka mi je gaming.

Primjetio sam da većina proizvođača krije referesh rate kao zmija noge.

 

Trenutno mi je izbor Sony Bravia KD-55XE7005, ali mi se ne sviđa što je 50hz.

Zanima me je li to maksimalno koliko TV može isporučiti?

Osim toga vidim da za osvijetljenje koristi Edge tehniku što mi također ne ulijeva povjerenje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

@soecc

Prije nekoliko dana bio sam u trgovačkom centru. Jedini razlog zašto sam navratio do Emmezete bio je da uživo vidim ovogodišnji PUS7503. Koliko ga je Garfield nahvalio očekivao sam dosta bolju sliku od prošlogodišnje serije 7. Našao sam ga tek u drugom pokušaju i to tek kada sam gledao oznake modela tamo gdje pišu cijene. Direktno do njega je bio Philips serije 6 (64x2). Slika na 7503 je bila dosta lošija (ali stvarno) od prošlogodišnjeg modela i od drugih proizvođača koji su bili izloženi. Boje su bile isprane kao da gledaš 50€ tablet namjenjen učenicima osnovne škole. Kontrasta ni u naznakama. Što se tiče procesuiranja slike nisam imao nikakav materijal kod sebe, ali i da sam imao sumnjam da bih bio toliko zaintrigiran tim modelom da mu posvetim više vremena s obzirom kakav sam dojam stekao.

 

Prijašnji post sam nadopunio sa linkovima na kojima je objašnjeno kakve probleme sa osvjetljenjem, spektrom boja i input lagom kupci mogu očekivati kod ovog modela. Imaš i link na moju preporuku Philipsa od prošlog mjeseca.

 http://shrani.si/f/F/Fs/3631HL0A/philips-7503-2-bug.png

http://shrani.si/f/2A/Lv/3tbtxFzt/philips-7503-bug-forum.png

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 14:28 (garfield1).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Leon4rdo 

Svaka čast na postovima, stvarno se potrudiš pojasniti sve, i vjerujem da ima nečeg u tome što govoriš. Nemoj me krivo shvatit, malo sam generalizirao. Možda je stvarno tvoje oko toliko bolje istrenirano i možda je stvarno slika lošija od svih ostalih TV-a. Meni je kad sam gledao bila čisto ok a govorim to kao laik. Iskreno, sumnjam da će biti lošija od LG lf632v kojeg imam doma i s kojim sam zadovoljan, a dobivam željeni ambilight. Vidjet ćemo, danas je stigao pa ću biti pametniji.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

Meni forumaš s g..nekako tako ide nick, preporučio ovaj model..
https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

Sad sam čitao unatrag postove i taj tvoj Leonardo i vi kažete da Philips ne valja ?!

nije mi sad jasno..ja se već spremao naručiti...

 Forumaša g..nekako Philips plaća da ti preporuči njihove televizore.  Za tu cijenu pogledaj ovaj televizor iz 2017. godine dok ih još ima u trgovinama.

Ovog mjeseca je vjerojatno dvadesetak ljudi tu na forumu kupilo taj TV i svi su zadovoljni.

Zvonimir Zubić kaže...

Pozdrav ekipa,

 

U potrazi sam za 4k TV-om i moram priznati što više istražujem to mi se teže odlučiti.

Bio bih zahvalan na preporuci popraćenoj nekakvim argumentima.

 Za tu cijenu ne možeš očekivati 55" kvalitetniji televizor. U SD jedina dva televizora ispod 5.000 kn su 6162 za 4.000 kn ili 6262 za 4.500 kn. 

U Emmezete imaš nešto veći izbor televizora pa bi bilo najpametnije da uživo vidiš što ti odgovara. Razlika u kvaliteti slike u između tih televizora i nije prevelika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2018 22:51 (Leon4rdo).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

Meni forumaš s g..nekako tako ide nick, preporučio ovaj model..
https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7803-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102011

 

Sad sam čitao unatrag postove i taj tvoj Leonardo i vi kažete da Philips ne valja ?!

nije mi sad jasno..ja se već spremao naručiti...

 Forumaša g..nekako Philips plaća da ti preporuči njihove televizore.  Za tu cijenu pogledaj ovaj televizor iz 2017. godine dok ih još ima u trgovinama. Ovog mjeseca je vjerojatno dvadesetak ljudi tu na ovom forumu kupilo taj TV i svi su zadovoljni.

Zvonimir Zubić kaže...

Pozdrav ekipa,

 

U potrazi sam za 4k TV-om i moram priznati što više istražujem to mi se teže odlučiti.

Bio bih zahvalan na preporuci popraćenoj nekakvim argumentima.

 Za tu cijenu ne možeš očekivati 55" kvalitetniji televizor. U SD jedina dva televizora ispod 5.000 kn su 6162 za 4.000 kn ili 6262 za 4.500 kn. U Emmezete imaš nešto veći izbor televizora pa bi bilo najpametnije ta uživo vidiš sto ti odgovara.

Ajde prestani več pisat gluposti:)) I što se tiče tog Sonya, nije ništa bolji od Philipsa u tom rangu..

http://www.uhdtv-vergleich.de/vergleich/philips-55pus7502-vs-sony-kd-55xe8505.html

 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.Teoretičar zavjera kaže...

 Prijavljeni ste.

Nisam ja taj forumaš i ničiji klon...

Sretno s kartonima...

ma prijavljuj ko te j... mores i na policiju slobodno.nisam rekao nista sto nije istina ni slagao,a isto misli ovde 99,8% forumasa...admini citaju savakako sve,nije mi jasno da vam je dopusteno srat i lagat ovliko.nastavite slobodno kad uzivate u tom.

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
6 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,kad več raspravljate o TV-ima, ima li tko da zna kako isključiti "micro dimmimg" na Philips 50PUS6262/12 televizoru.

Jer mi to jako kvari cijeli dojam inače ok televizora.

Tv mi služi kao monitor i na njemu editiram fotografije.(nije najsretnije riješenje znam...)

Znači tamne fotografije kad su na fullscreen dodatno zatamljuje a svijetle su normalne.

Pomoč!!!!!

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice