Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.029
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

onda 43 bez straha, vjerojatno montiran na zidu možda čak pod blagim kutem

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nakon podužeg razmišljanja,suzio sam izbor na dvije opcije:

- Za 49" TV izbor pada na LG 49UJ7507.

- Za 55" TV izbor pada na Samsung UE55MU6172 ili SONY KD-55XE7077

 

Razmišljanja oko ovog izbora za 55" TV, koji je bolji?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajde probaj resetirati tv na tvornicke postavke pa iskljuci rad u trgovini. Onda u postavkama mozes ukljuciti mislim pod system hdmi 2.0 enabled ali to ti netreba zapravo jedino ako ti h1 prijamnik radi na 4k i 60hz posto je meni radila 4k rezolucija cak i kad je to iskljuceno. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

AJMO HRVATSKAAAA.PRODALO SE PUNO TELEVIZORA.NAVIJAJMO ZA NAŠE.

stršljen
 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...

Nakon podužeg razmišljanja,suzio sam izbor na dvije opcije:

- Za 49" TV izbor pada na LG 49UJ7507.

- Za 55" TV izbor pada na Samsung UE55MU6172 ili SONY KD-55XE7077

 

Razmišljanja oko ovog izbora za 55" TV, koji je bolji?

 Sony.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Treba mi neki full HD, non smart tv, za 1500-2000 kn.

U izbor su mi ušli:

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-32PFS4132/

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-32lj500v.aspx

https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-ue32m5002-led-tv-t2/81456?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click.

 

Malo sam skeptičan prema Grundingu, makar imaju 5 godina garancije, ali ako je slika bolja od ovih uzeo bih ga u obzir. Tv je za stariju osobu, uglavnom SD program i tu i tamo koji USB film.

 

Unaprijed hvala!

 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroVandal kaže...

Ajde probaj resetirati tv na tvornicke postavke pa iskljuci rad u trgovini. Onda u postavkama mozes ukljuciti mislim pod system hdmi 2.0 enabled ali to ti netreba zapravo jedino ako ti h1 prijamnik radi na 4k i 60hz posto je meni radila 4k rezolucija cak i kad je to iskljuceno. 

 

Našo postavke za hdmi 2.0, mora bit spojen preko hdmi priključka br.1 onda se otvore hdmi 1.4, 2.0 ili automatski postavke. Nije bilo to fora, tv još uvjek ne prima signal iz H1 prijamnika. Neznaš više šta napravit, ovi iz LG-ja su me i telefonski i preko mail-a pomagali što zapravo ni nije trebalo nešto ekstra poštimat več fine tuning, a ovo da tv uopče ne radi, a nemaš nikakve podrške je stvarno loše. Što je najgore mislim si vratit tv al uzet opet isti samo bez te bijele-tamne točke na ekranu. Koristit če se u spavačoj preko antene i interneta(kodi). Neznam samo šta mogu očekivat kad dođem u trgovinu sa tv-om i velim da ima grešku, a oni meni da sam ja kriv jer sam ga negdje maznuo na kakav rub. I daljinski dobit na glasovno što su obečali a nemam. Još bi i dalo se dogovorit samnom, za neki povrat novaca, rješit stvar preko mail-ova. Recimo daljinski je 300 kuna, oštečen ekran, pa nemam pojma 500 kuna i to je 100€. Al nema njih na telefon ni na mail, pa moram osobno u trgovinu... Živi bili pa vidjeli

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

 

Našo postavke za hdmi 2.0, mora bit spojen preko hdmi priključka br.1 onda se otvore hdmi 1.4, 2.0 ili automatski postavke. Nije bilo to fora, tv još uvjek ne prima signal iz H1 prijamnika. Neznaš više šta napravit, ovi iz LG-ja su me i telefonski i preko mail-a pomagali što zapravo ni nije trebalo nešto ekstra poštimat več fine tuning, a ovo da tv uopče ne radi, a nemaš nikakve podrške je stvarno loše. Što je najgore mislim si vratit tv al uzet opet isti samo bez te bijele-tamne točke na ekranu. Koristit če se u spavačoj preko antene i interneta(kodi). Neznam samo šta mogu očekivat kad dođem u trgovinu sa tv-om i velim da ima grešku, a oni meni da sam ja kriv jer sam ga negdje maznuo na kakav rub. I daljinski dobit na glasovno što su obečali a nemam. Još bi i dalo se dogovorit samnom, za neki povrat novaca, rješit stvar preko mail-ova. Recimo daljinski je 300 kuna, oštečen ekran, pa nemam pojma 500 kuna i to je 100€. Al nema njih na telefon ni na mail, pa moram osobno u trgovinu... Živi bili pa vidjeli

 Dakle, pošto si kupio tv s dodatnim jamstvom od 2+3 godine zvano PLATINUM na toj stranici piše što obuhvaća to Platinum jamstvo.

Osim toga, prilikom preuzimanja proizvoda kupac je dužan pregledati ambalažu, izvaditi i pregledati tv, te preuzeti neoštećen proizvod a, ako je oštećena ambalaža ili uređaj, NIJE ga dužan preuzeti.

 

 

Ovo jamstvo pokriva sve štete nastale:

-kratkim spojem, nadstrujom ili prenaponom i neposrednim djelovanjem električne energije zbog zemljospoja,

-prenaponom ili podnaponom, električnim nabojem, elektromagnetskim smetnjama

-požarom, udarom groma, eksplozijom, udarom ili padom zrakoplova, njegovih dijelova ili njegovog tereta, kao i sporim izgaranjem, tinjanjem, paljenjem, žarenjem ili implozijom te gašenjem požara

-provalnom krađom

-nepažnjom osiguranika (pad, lom, tekućine) uz participiranje u   troškovima popravka ovisno o vrsti proizvoda  (25%+PDV za stacionirane uređaje ili 33%+PDV za mobilne uređaje )

-djelovanjem mehaničke sile svih vrsta predmeta bez vlastite ili tuđe krivnje

-implozijom ili drugim djelovanjem pri podtlaku

-vodom ili vlagom uslijed elementarnih šteta, šteta na građevinama (puknuće cijevi, itd.)

-elementarnim štetama poput visokih voda, odrona kamenja, oluja, poplava, smrzavanja, snježnih lavina

-ovo jamstvo se može kupiti najduže na rok koliko traje proizvođačka garancija ( originalna ili produžena).

-jamstvo počinje vrijediti odmah nakon sklapanja  (prilikom kupnje proizvoda ili nakon  registracije ako je tako  ugovoreno) a traje do roka kako je ugovoreno.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...
CroVandal kaže...

Ajde probaj resetirati tv na tvornicke postavke pa iskljuci rad u trgovini. Onda u postavkama mozes ukljuciti mislim pod system hdmi 2.0 enabled ali to ti netreba zapravo jedino ako ti h1 prijamnik radi na 4k i 60hz posto je meni radila 4k rezolucija cak i kad je to iskljuceno. 

 

Našo postavke za hdmi 2.0, mora bit spojen preko hdmi priključka br.1 onda se otvore hdmi 1.4, 2.0 ili automatski postavke. Nije bilo to fora, tv još uvjek ne prima signal iz H1 prijamnika. Neznaš više šta napravit, ovi iz LG-ja su me i telefonski i preko mail-a pomagali što zapravo ni nije trebalo nešto ekstra poštimat več fine tuning, a ovo da tv uopče ne radi, a nemaš nikakve podrške je stvarno loše. Što je najgore mislim si vratit tv al uzet opet isti samo bez te bijele-tamne točke na ekranu. Koristit če se u spavačoj preko antene i interneta(kodi). Neznam samo šta mogu očekivat kad dođem u trgovinu sa tv-om i velim da ima grešku, a oni meni da sam ja kriv jer sam ga negdje maznuo na kakav rub. I daljinski dobit na glasovno što su obečali a nemam. Još bi i dalo se dogovorit samnom, za neki povrat novaca, rješit stvar preko mail-ova. Recimo daljinski je 300 kuna, oštečen ekran, pa nemam pojma 500 kuna i to je 100€. Al nema njih na telefon ni na mail, pa moram osobno u trgovinu... Živi bili pa vidjeli

 Ja bi ga vratio svakako ja sam na svoj spajao razne uredaje preko hdmi a i sve radi bez problema jedino sam sa postavkama slike imao problem ali i to je rijesivo. Moguce da tv nije ispravan.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
jelincav kaže...

 

Našo postavke za hdmi 2.0, mora bit spojen preko hdmi priključka br.1 onda se otvore hdmi 1.4, 2.0 ili automatski postavke. Nije bilo to fora, tv još uvjek ne prima signal iz H1 prijamnika. Neznaš više šta napravit, ovi iz LG-ja su me i telefonski i preko mail-a pomagali što zapravo ni nije trebalo nešto ekstra poštimat več fine tuning, a ovo da tv uopče ne radi, a nemaš nikakve podrške je stvarno loše. Što je najgore mislim si vratit tv al uzet opet isti samo bez te bijele-tamne točke na ekranu. Koristit če se u spavačoj preko antene i interneta(kodi). Neznam samo šta mogu očekivat kad dođem u trgovinu sa tv-om i velim da ima grešku, a oni meni da sam ja kriv jer sam ga negdje maznuo na kakav rub. I daljinski dobit na glasovno što su obečali a nemam. Još bi i dalo se dogovorit samnom, za neki povrat novaca, rješit stvar preko mail-ova. Recimo daljinski je 300 kuna, oštečen ekran, pa nemam pojma 500 kuna i to je 100€. Al nema njih na telefon ni na mail, pa moram osobno u trgovinu... Živi bili pa vidjeli

 Dakle, pošto si kupio tv s dodatnim jamstvom od 2+3 godine zvano PLATINUM na toj stranici piše što obuhvaća to Platinum jamstvo.

Osim toga, prilikom preuzimanja proizvoda kupac je dužan pregledati ambalažu, izvaditi i pregledati tv, te preuzeti neoštećen proizvod a, ako je oštećena ambalaža ili uređaj, NIJE ga dužan preuzeti.

 

 

Ovo jamstvo pokriva sve štete nastale:

-kratkim spojem, nadstrujom ili prenaponom i neposrednim djelovanjem električne energije zbog zemljospoja,

-prenaponom ili podnaponom, električnim nabojem, elektromagnetskim smetnjama

-požarom, udarom groma, eksplozijom, udarom ili padom zrakoplova, njegovih dijelova ili njegovog tereta, kao i sporim izgaranjem, tinjanjem, paljenjem, žarenjem ili implozijom te gašenjem požara

-provalnom krađom

-nepažnjom osiguranika (pad, lom, tekućine) uz participiranje u   troškovima popravka ovisno o vrsti proizvoda  (25%+PDV za stacionirane uređaje ili 33%+PDV za mobilne uređaje )

-djelovanjem mehaničke sile svih vrsta predmeta bez vlastite ili tuđe krivnje

-implozijom ili drugim djelovanjem pri podtlaku

-vodom ili vlagom uslijed elementarnih šteta, šteta na građevinama (puknuće cijevi, itd.)

-elementarnim štetama poput visokih voda, odrona kamenja, oluja, poplava, smrzavanja, snježnih lavina

-ovo jamstvo se može kupiti najduže na rok koliko traje proizvođačka garancija ( originalna ili produžena).

-jamstvo počinje vrijediti odmah nakon sklapanja  (prilikom kupnje proizvoda ili nakon  registracije ako je tako  ugovoreno) a traje do roka kako je ugovoreno.

 

 

To ti nije platinum jamstvo, ono je samo 3 dodatne godine standardnog jamstva. To što si ti sve naveo je Platinum + lom jamstvo koje košta dodatnih 200 kuna za 5 godina, i da -platio sam tih 200 kuna ekstra.(u krajnjem slučaju ču razbit telku ili pustit 1500V kroz nju te dobit drugi tv u zamjenu!?) 

 

Gledali tekmu na toj TCL telki i jako se vidi "dirty screen effect", te se dosta gubi kontrast iz centra. 

 

U pravima potrošača vele: ako se ugotovi defekt u roku 2 mjeseca od kupnje imam pravo na zamjenu, povrat novaca itd... 14 dana bez razloga(internet kupnja na neviđeno), 2 mjeseca ako je defekt, i 6 mjeseci ako se pokvari... mislim da sam dobro to sročio... Na kutiji nije bilo znakova udarca, niti je sigurno oštečenje od udarca, možda je greška u proizvonji? Tako mi se ga neda vuč sa sobom u ZG i riskirat još kakvo oštečenje na ovoj vručini u autu, a ako tjeram preko mail-a i telefona neču ništa napravit... Baš neznam,,, točka niti nije toliko vidljiva, više je smetalo prljavi screen efekt.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zenu i djecu pod ruku.. napravis izlet do zg-a.. kava, sladoled, obilazak starog grada. Mozda skoknut do jaruna da se rashladis. Vratis tu pokvarenu kramu i uzmes si novi tv. Ne znam cemu tolika komplikacija kad je stvar jednostavna?!
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Netko je spomenuo Black Friday popuste. To su oni u 11. mjesecu?

Gdje te ponude i popuste vrebati? Nekako sumnjam da će na nabavi pisati BF popusti sutra, TV-i xy% off i sl... Ili hoće?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prati web stranice dućana gdje se prodaju televizori; Svijet medija, Sancta Domenica, Elipso, Harvey Norman, Emmezeta... Prati spam letke koje ostavljaju po sandučićima.
Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav svima,kupujem 4k tv i izbor sam suzio na ova tri modela pa bih zatrazio misljenje;

namjena opcenita sve po malo,

 

SONY KD-55XE7005

 

LG 55UK6470PLC

 

SONY KD-55XE7077

 

a spreman sam se malo protegnuti ako ovaj opravdava cijenu,

 

SONY KD-55XE8096

 

unaprijed zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_pegi kaže...

pozdrav svima,kupujem 4k tv i izbor sam suzio na ova tri modela pa bih zatrazio misljenje;

namjena opcenita sve po malo,

 

SONY KD-55XE7005

 

LG 55UK6470PLC

 

SONY KD-55XE7077

 

a spreman sam se malo protegnuti ako ovaj opravdava cijenu,

 

SONY KD-55XE8096

 

unaprijed zahvaljujem

 Jel živiš u inostranstvu, da češ ovdje uzet..?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pa valjda linkovi sve govore,i ne zanimaju me drugi proizvodjaci,hvala

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_pegi kaže...

pa valjda linkovi sve govore,i ne zanimaju me drugi proizvodjaci,hvala

 Ne trebaš biti tako arogantan: ) Samo sam pitao..

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
big_pegi kaže...

pa valjda linkovi sve govore,i ne zanimaju me drugi proizvodjaci,hvala

 Ne trebaš biti tako arogantan: ) Samo sam pitao..

 nije arogancija,samo trazim odgovor za konkretne modele,bio sam vec odlucio pa me je trgovac zaintrigirao sa ovim LG kao novi model 2018

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
big_pegi kaže...

pa valjda linkovi sve govore,i ne zanimaju me drugi proizvodjaci,hvala

 Ne trebaš biti tako arogantan: ) Samo sam pitao..

 To su se Picajzla, Leonardo, endoki sinoć zajedno napili, ujutro otvorili zajednički profil i sad flejmaju...

Drž se Garfy..frrr...frr..mrnjauuuuuu 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 9:25 (Anđeo bez falinge).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
garfield1 kaže...
big_pegi kaže...

pa valjda linkovi sve govore,i ne zanimaju me drugi proizvodjaci,hvala

 Ne trebaš biti tako arogantan: ) Samo sam pitao..

 To su se Picajzla, Leonardo, endoki sinoć zajedno napili, ujutro otvorili zajednički profil i sad flejmaju...

Drž se Garfy..frrr...frr..mrnjauuuuuu 

 ne razumijem al dobro,ponovicu trebam realno misljenje o nabrojanim modelima jer kupujem tv,prepirke na forumu me ne zanimaju,jos jednom unaprijed zahvaljujem ako netko sa vise znanja zeli pomoci,hvala

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_pegi kaže...
garfield1 kaže...
big_pegi kaže...

pa valjda linkovi sve govore,i ne zanimaju me drugi proizvodjaci,hvala

 Ne trebaš biti tako arogantan: ) Samo sam pitao..

 nije arogancija,samo trazim odgovor za konkretne modele,bio sam vec odlucio pa me je trgovac zaintrigirao sa ovim LG kao novi model 2018

 

 Od linkanih modela, bi ti ja preporučio model XE7005, ako ne trebaš Android.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_pegi kaže...

 ne razumijem al dobro,ponovicu trebam realno misljenje o nabrojanim modelima jer kupujem tv,prepirke na forumu me ne zanimaju,jos jednom unaprijed zahvaljujem ako netko sa vise znanja zeli pomoci,hvala

 

 Razumiješ ti, ali, Whatever.

Od tih ponuđenih ti je svejedno koji ćeš kupiti.

Svi su "tu negdje"

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoc oko odabira TVa u cjenovnom rangu izmedu 5000 - 6000 kn.

TV bi se koristio prvenstveno za igranje Playstationa i gledanje serija i povremeno koja tekma.

 

Da li mi treba 4K i da li mogu dobiti kvalitetan 4K TV za te novce? Hvala i poze neke linkove za preporuku

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bilo je govora o nekakvom profilu. Ali stvarno se ne sjećam što je bilo dalje. 

Kako je endoki popio više od mane, ostaje samo Picajzla... Picajzla sram te i stid bilo. Je li siroti garfield1 to zaslužio?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 19:20 (Leon4rdo).
 
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sova kaže...

Molim pomoc oko odabira TVa u cjenovnom rangu izmedu 5000 - 6000 kn.

TV bi se koristio prvenstveno za igranje Playstationa i gledanje serija i povremeno koja tekma.

 

Da li mi treba 4K i da li mogu dobiti kvalitetan 4K TV za te novce? Hvala i poze neke linkove za preporuku

 Koja veličina..?

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_pegi kaže...

pozdrav svima,kupujem 4k tv i izbor sam suzio na ova tri modela pa bih zatrazio misljenje;

namjena opcenita sve po malo,

 

SONY KD-55XE7005

 

LG 55UK6470PLC

 

SONY KD-55XE7077

 

a spreman sam se malo protegnuti ako ovaj opravdava cijenu,

 

SONY KD-55XE8096

 

unaprijed zahvaljujem

 Tu su ti podaci za sve četri. Ja bi uzeo SONY KD-55XE8096, jer ima Triluminos displej.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/53c55e943

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Sova kaže...

Molim pomoc oko odabira TVa u cjenovnom rangu izmedu 5000 - 6000 kn.

TV bi se koristio prvenstveno za igranje Playstationa i gledanje serija i povremeno koja tekma.

 

Da li mi treba 4K i da li mogu dobiti kvalitetan 4K TV za te novce? Hvala i poze neke linkove za preporuku

 Koja veličina..?

Preporuči sve filjipse u tom cjenovnom rangu pa skrati muke čovjeku a ne obasipati ga nepotrebnim pitanjima jer znamo sve što ćeš na kraju napisati 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zanimjliv tv za saku eura u "obecanoj zemlji":

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled65w7v-2236924.html

Naravno, nije u rangu filipsa.. no sto ocekivati za takvu cijenu :))
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
Moj PC  
3 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
drummond kaže...
garfield1 kaže...
Sova kaže...

Molim pomoc oko odabira TVa u cjenovnom rangu izmedu 5000 - 6000 kn.

TV bi se koristio prvenstveno za igranje Playstationa i gledanje serija i povremeno koja tekma.

 

Da li mi treba 4K i da li mogu dobiti kvalitetan 4K TV za te novce? Hvala i poze neke linkove za preporuku

 Koja veličina..?

Preporuči sve filjipse u tom cjenovnom rangu pa skrati muke čovjeku a ne obasipati ga nepotrebnim pitanjima jer znamo sve što ćeš na kraju napisati 

 Ocito upadam u neku internu zajebanciju, bitno mi je samo da se ne zaj.... Rado bi neki 55 ili veci pa me zanima da li se ista kvalitetno moze naci za cca 6000 kn.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice