Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.426
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Imam samo jednu antenu, trebam signal raspodijelit na 4 pa i 6 televizija, velika kuča,,, al meni bi bilo logično da se ti razdjeljnici ukopčaju u struju i tako pojačaju signal, a ovima što si podijelio i onom što sam ja sliko nema napajanja... i što mi je isto čudno je navoj na razdjeljnicima, navoj sam vidio samo na satelitskom priključku???

 glupača iz Peveca.

Jedno je pojačalo a drugo je spliter odn razdjelnik kojeg ti je ponudila.

 

Ovdje ti je primjer, pojačalo+spliter za dva tva https://www.chipoteka.hr/artikl/17474/antensko-pojacalo-za-vanjsku-montazu-tvp-202-tehnicum-8070101006

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

već objašnjeno briši

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 18:17 (Anđeo bez falinge).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Imam samo jednu antenu, trebam signal raspodijelit na 4 pa i 6 televizija, velika kuča,,, al meni bi bilo logično da se ti razdjeljnici ukopčaju u struju i tako pojačaju signal, a ovima što si podijelio i onom što sam ja sliko nema napajanja... i što mi je isto čudno je navoj na razdjeljnicima, navoj sam vidio samo na satelitskom priključku???

Treba ti pojačalo sa 1 ulazom i 4-6 izlaza. Ali verovatno to nečeš dobit. Pa možeš uzet pojačalo sa jednim ulazom i jednim  izlazom (može više izlaza). Izlaz vežeš na djelitelj sa 4-6 izlaza.

To nema veze, ako ima navoj.

https://www.antene-zupancic.si/antenski-ojacevalniki-c-100_220_301.html?page=2&sort=2a

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...

Treba ti pojačalo sa 1 ulazom i 4-6 izlaza. Ali verovatno to nečeš dobit. Pa možeš uzet pojačalo sa jednim ulazom i jednim  izlazom (može više izlaza). Izlaz vežeš na djelitelj sa 4-6 izlaza.

To nema veze, ako ima navoj.

https://www.antene-zupancic.si/antenski-ojacevalniki-c-100_220_301.html?page=2&sort=2a

 

 E, ovi su dobri. 

to su combo razdjelnik +pojačalo. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa...može pomoć

 

nešto krivo radim sto posto jer ovo nema smisla...

 

kupio sam telku Panasonic 50EX703e u Sancta Domenica...piše da ima DVB T2 tuner. Ovi iz B-neta nešto kenjaju po HRT HD2 pa reko idem probat digitalnu telku da vidim da li je bolja tamo slika...krenem tražit automatsko traženje programa i ne nalazi apsolutno ništa.

Jel trebam antenu za to? Što ne bi trebao tuner ugrađen u TV-u biti dovoljan? A zanimljivo je da u meniju nigdje ne mogu naći DVB T2 kad tražim samo DVB T.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trebaš antenu
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MasterG kaže...

ekipa...može pomoć

 

nešto krivo radim sto posto jer ovo nema smisla...

 

kupio sam telku Panasonic 50EX703e u Sancta Domenica...piše da ima DVB T2 tuner. Ovi iz B-neta nešto kenjaju po HRT HD2 pa reko idem probat digitalnu telku da vidim da li je bolja tamo slika...krenem tražit automatsko traženje programa i ne nalazi apsolutno ništa.

Jel trebam antenu za to? Što ne bi trebao tuner ugrađen u TV-u biti dovoljan? A zanimljivo je da u meniju nigdje ne mogu naći DVB T2 kad tražim samo DVB T.

 Kao što kolega tintin kaže, treba priključiti antenu, vanjsku ili unutarnju. DVB T2 u meniju ni nećeš pronaći jer pod DVB T se misli na zemaljski prijemnik i to podrazumijeva DVBT, DVBT2, DVBT2HD tunere, zavisno kojim je tv opremljen.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kolega s posla prodaje zapakirani Sony WE75 43" za 3000kn. Ak nekog zanima PM.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo ti treba

 

 

 

1x4

 

ako ti nije dovoljno s 4 izlaza onda ti treba ovo

 

 

 

1X8

 

Ja imam ovaj s 4 izlaza i radi dobro

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 7:44 (Kalisto).
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

samo da javim da sam kupio LG 49UJ6307 UHD i da je tv odličan!

 
2 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zed444 kaže...

samo da javim da sam kupio LG 49UJ6307 UHD i da je tv odličan!

 Čestitam na kupnji.

povoljan a vrlo dobar tv.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

cini mi se da je UJ serija kod LG-a good value for money, ovisno koliko đinđi zelis imati na TV-ju tako biras dali 630/634/635/670/701 ili kojeg vec nisam naveo... 

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer mi stigao LG 49UJ701v.

Zamijenio sam skoro 10g staru Panasonic 42x10y plazmu.

 

Crna je na razini ili neznatno bolja na LGu, a ostatak slike je definitivno korak naprijed u odnosu na plazmu. Pokretne scene su bez trzanja, 4k, FHD i HD materijal je odlično reproduciran. Zvuk sa Harman Kardon zvučnicima je ok, ništa wow koliko sam očekivao. Daljinski i WebOS su savršena kombinacija! 

 

Jedina zamjerka je što ne mogu direktno spojiti TV sa starijim pojačalom pa to moram sada kemijati što i kako.. sve u svemu preporuka za TV ako tražite nešto u budget kategoriji.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 16:03 (sendjo).
 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sendjo kaže...

 

 

Jedina zamjerka je što ne mogu direktno spojiti TV sa starijim pojačalom pa to moram sada kemijati što i kako.. sve u svemu preporuka za TV ako tražite nešto u budget kategoriji.

 

 Jesi li što odlučio ? 

Nego, ako nekome treba digital analog converter, )spaja digitalni izlaz tv-a s audio linijama koje nemaju optički IN ili nešto bolje. Korišten ni desetak dana, kupio soundbar, posebno napajanje, napajanje preko USB tv-a, optički kabel, chinch kabel, USB kabel

Nisam do sad prodavao i danas me jedan kolega s foruma podsjetio da to imam.

100kn, prednost Osijek.

Ja platio na Njušci 140 kn.

Sve full ispravno..ima i na e bay jeftinije ali se dugo čeka.

Tko voli....evo slikice..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 16:39 (Anđeo bez falinge).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, kaj mislite o ovom tv-u, omjer novci/kvaliteta? https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H39A5100/

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sendjo kaže...

Jučer mi stigao LG 49UJ701v.

Zamijenio sam skoro 10g staru Panasonic 42x10y plazmu.

 

Crna je na razini ili neznatno bolja na LGu, a ostatak slike je definitivno korak naprijed u odnosu na plazmu. Pokretne scene su bez trzanja, 4k, FHD i HD materijal je odlično reproduciran. Zvuk sa Harman Kardon zvučnicima je ok, ništa wow koliko sam očekivao. Daljinski i WebOS su savršena kombinacija! 

 

Jedina zamjerka je što ne mogu direktno spojiti TV sa starijim pojačalom pa to moram sada kemijati što i kako.. sve u svemu preporuka za TV ako tražite nešto u budget kategoriji.

 

 Uuuu jbt.. Svakakvih gluposti sam procitao na forumima ali da LG IPS panel ima bolju crnu nego plazma e to je vrhunac gluposti. Znaci glupost godine, motaj kabele, nema dalje, kraj. :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim preporuku za android app koji može odglumiti tipkovnicu (za Sony xe8505)
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
salecar87 kaže...

Ekipa, kaj mislite o ovom tv-u, omjer novci/kvaliteta? https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H39A5100/

 Takve televizore po toj cijeni moraš pregledati u trgovini, ponijeti svoj Sd sadržaj, nogometnu utakmicu, itd, pa isprobati. Pregledati da slika na SD nije isprana.

Takav tv je lutrija naručiti preko weba.

nije to malo novaca ako kupiš govance.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

  Uuuu jbt.. Svakakvih gluposti sam procitao na forumima ali da LG IPS panel ima bolju crnu nego plazma e to je vrhunac gluposti. Znaci glupost godine, motaj kabele, nema dalje, kraj. :)

 Čuj, deset godina u bilo kojem aspektu elektronike je jako puno.

Vjerojatno mu je plazma malo dobila po repu a taj naš LG 701v ima jako dobru crnu.

Ne kudi kobilu koju nisi jahao.

S glanc novom plazmom ga ne bi mogao usporediti a ovo je ipak 10 godina.

Osim toga, kontrasti su jedno a boja je nešto sasvim sto prvo...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mozda covjek misli na gledanje po danu pa mu je crna u rangu plazme, u mracnoj sobi sigurno nije ista prica pogotovo sto ips ima taj glow u mraku.

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobar dan,

ima dućan H18 sada nekakvu akciju vezanu uz gol razliku ako naši pobjede, 

uz jučerašnju pobjedu došli smo do popusta od 30%

kupio bih ovaj tv https://megastore.hr/proizvod/tv-noa-vision-50-uhd-n50lusk-smart/?removed_item=1

izašlo bi me 1960 kuna,

 

da li je to dobra kupnja

 

Hvala Vam unaprjed

 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko sa vidio u Elipsu na tom tv je slika malo blijeda,tj boje u odnosu na ostale ( u toj klasi) tv koji su bili uključeni.Tako je bilo na svim Hisense televizorima koji su bili uključeni.Nije to sad toliko dramatično....
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li netko koje su najbolje postavke zvuka za gledanje filmova/serija na Sony Bravia KD-XE9005?

Postavke za sliku sam našao, ali za zvuk nigdje :(

...mj ptps...
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
KhepriCro kaže...

Dobar dan,

ima dućan H18 sada nekakvu akciju vezanu uz gol razliku ako naši pobjede, 

uz jučerašnju pobjedu došli smo do popusta od 30%

kupio bih ovaj tv https://megastore.hr/proizvod/tv-noa-vision-50-uhd-n50lusk-smart/?removed_item=1

izašlo bi me 1960 kuna,

 

da li je to dobra kupnja

 

Hvala Vam unaprjed

 Nije.

Nemoj to kupiti, šteta novaca.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajd pls. podjelit postavke za sliku (standardno) za kd-55xe8505 kojima ste zadovoljni...

SD progarmi su loši, ostalo jo ok...uglavnom mislim da nešto u postavkama još treba podesiti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel netko kupija NoA tv?
Danas i sutra je akcija 30 posto na njih. Isplati se za obicne korisnike 5god jamstva. Tipa 43cm android za cca 1700kn
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda sam "picajzla",no trebam odgovor oko jedne stvari kod novo kupljenog tv-a LG 49UJ7507.

Neki dan došao GLS-om, izvađen iz kutije i odmah postavljen na zidni nosač.Tu sam primjetio jednu stvar što sam snimio: https://streamable.com/2g2kg

 

TV je odličan i lijepog dizajna (aluminijski prednji okvir),radi ko urica i slika je odlična,ali malo me zabrinulo što ovako ima prostora između panela i okvira.Da li je to uobičajeno odnosno trebam li uopće obraćat pozornost na to?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 19:18 (suixilak).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za trenutne cijene su odlicni. Pusti ove sto pljuvaju a nikad probali nisu. Cijene su prejeftine, ali vjv hangar ce opet rec da nema modela da je prodato jer stave 2 modela na prodaju. Ne vjerujem im nimalo kad se dogodi neko cudo u nogometu/rukometu i onda moraju stavit veliku akciju. Uvijek izvode da nemaju dovoljno

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ipak je noa skupa sa hisensom miljama daleko ispred philipsa ili telefunkena

tako da, uzimaj!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

JA sam danas kupio TV NOA VISION 32″ HDR N32LHXK HD ready

 

U poslovnici je bila cijena 1.199 i na to je bio popust 30% i na kraju sam ukupno platio 840 kuna 

 

Kupio TV za zamjenu starog CRTa (quadro 70 cm dijagonala), i za te novce mislim da se definitivno isplati + 5 godina jamstva + 2 godine jamstva na LOM 

 

Najveća mana mu je što se sporo pali, treba mu oko 13 sekundi :D, al opet za 840 kuna savršen tv, za sada...



 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice