Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.129.789
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeh na kraju na preporuku članova Philips 32PFS4132/12. Uzeh na brzinu i neki jeftini tv nosač, beše oko 79kn. Jedino su taj imali, a da je već u sebi imao i tanke šerafe za ušrafiti pozadi u tv, ostali uglavnom imaju one deblje. Ovi su baš dosta tanki što se pričvršćuju na nosač. Elem, htedoh pitati, bude ovaj Kinez to dršao kak se spada? Danas ga budem montirao kad stignem. http://www.omega-technology.eu/en/produkt/4520/omega-tv-bracket-max-vesa-200-fixed-ficus

 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čestitam na kupnji Philipsa. Imao si i Noa za kupiti, jeftiniji je. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 8:03 (Anđeo bez falinge).
 
5 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kaj znam. Noa mi se zamjerio zbog mobitela, imao sam dosta problema sa njim. Philips me je sa popustom izašao 1500kn, što znam, za te nove nije loš.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Ajd pls. podjelit postavke za sliku (standardno) za kd-55xe8505 kojima ste zadovoljni...

SD progarmi su loši, ostalo jo ok...uglavnom mislim da nešto u postavkama još treba podesiti.

 Vjeruj mi SD je na Sonyu tom vrhunski kakvi su SD na Philipsu tog ranga, baš sam jučer kod frenda gledao - pa tamo i HRT 2 HD baš loše izgleda. Što se tiče postavki za Standardno (za po danu ti treba pretpostavljam), to si moraš sam vidjeti malo, ovisi od puno stvari, osvjetljenja prostorije, udaljenosti, itd. Na ovom videu imaš postavke za gledanje filmova i igre: 

 

EDIT: Kad smo već kod Philipsa i mana, frendu se non stop ruše Android app na njemu. Znači usred gledanja običnog antenskog programa mu iskaču poruke tipa "TV vodič je prestao s radom", ne znam "Google music ili šta već ima je prestao s radom".

Updejtao je sve app i nije pomoglo. Ima tko kakvu ideju?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 10:54 (RiBoy).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...

Možda sam "picajzla",no trebam odgovor oko jedne stvari kod novo kupljenog tv-a LG 49UJ7507.

Neki dan došao GLS-om, izvađen iz kutije i odmah postavljen na zidni nosač.Tu sam primjetio jednu stvar što sam snimio: https://streamable.com/2g2kg

 

TV je odličan i lijepog dizajna (aluminijski prednji okvir),radi ko urica i slika je odlična,ali malo me zabrinulo što ovako ima prostora između panela i okvira.Da li je to uobičajeno odnosno trebam li uopće obraćat pozornost na to?

 Bilo tko?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@suixilak
Iskreno, to mi ne igleda bas zdravo.
Vjerojatno nece imati nikakvog utjecaja na gledanje televizije, no ocito je doslo do nekakve greske. Pretpostavljam da panel nije dobro zalijepljen.

Pitam se kako si to uopce otkrio!? xD
sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je kvalitativna razlika između ovogodišnjeg LG model UK i prošlogodišnjeg UJ?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
@suixilak
Iskreno, to mi ne igleda bas zdravo.
Vjerojatno nece imati nikakvog utjecaja na gledanje televizije, no ocito je doslo do nekakve greske. Pretpostavljam da panel nije dobro zalijepljen.

Pitam se kako si to uopce otkrio!? xD

 Kažem ti kad si "picajzla" onda ćeš otkriti i onu mikro ogrebotinu. 😃

 

I sada drugo pitanje,jos nije proslo 14 dana od kupovine tv-a,pa da li bi mi to uvažili za promjenom za drugi ali isti model?

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam pitanje vezano za Sony xe8505.

Spojen sam žično na mrežu i kad provjerim vezu u postavkama piše da nisam spojen na internet. Youtube radi normalno, Netflix radi isto, a ne radi hbbtv na Novoj.

Ima netko pojma koji bi tu mogao biti problem s mrežom?  Na tvu piše da možda na usmjerivaću nije postavljeno usmjeravanje..wtf?

 

EDIT:
Internet radi normalno usprkos tome što piše na tvu...

Hbbtv sam omogućio po ovim uputama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 17:04 (tintin).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

moj Sony kd 43xe7005 je spojen wi-fi jem kod postavki - postavljanje kanala - postavke za digitalni TV - postavljanje interaktivne aplikacije je sve uključeno 

stisnem 2 puta crvenu tipku na daljinskom i radi hbbtv

možda kod prvog pokretanja TV-a nisi za neku funkciju stavio "slažem se"... 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Podesio sam...sve radi ok.
Na standard postavkama sam dobio ok sliku čak i na sd zemaljskim programima...ostalo je perfektno.
Zvukom još nisam zadovoljan pa moram malo poraditi na tome.
Prostorija u kojoj je tv je mala pa nisam siguran isplati li se trošiti novce na soundbar.

Malo offtopic:
...ima kakva zaštitna folija na ledici ispod Sony natpisa? Da ne izgrebem nešto bez potrebe.
...primjetio sam da paljenje/gašenje jedne fluorescentne lampe radi smetnje na tvu. Mogu to kako riješiti (osim da je ne palim/gasim :) ) i radi li to kakvu štetu tvu?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.6.2018 22:19 (tintin).
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

na mojem nije bilo folije na ledici, bolje nemoj ništa grepsti :D

ps. ja sam svoju ledicu isključio u postavkama, nepotrebna mi je 

 

ovo s lampom (fluorescentnom) sam i ja imao problema prije, više ju ne koristim, možda povuče puno struje na početku pa zato zasmeta ostalim uređajima, mislim da je ista stvar i sa usisavačem (a možda je i do loših instalacija? ne znam)

ovako laički, TV proživi mali šok, a sad koliko je to dugoročno štetno nezz.. ovisi koliko puta pališ/gasiš lampu, ak si svako malo na prekidaču sigurno nije dobro :D  

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

...primjetio sam da paljenje/gašenje jedne fluorescentne lampe radi smetnje na tvu. Mogu to kako riješiti (osim da je ne palim/gasim :) ) i radi li to kakvu štetu tvu?

 Negdje nije dobro u razvodnoj kutiji na zidu sobe spojen neki od strujnih kabela koji vodi do utičnice ili su kablovi oksidirali.

Riješi to s električarem što prije, nije zdravo za bilo koji električni uređaj.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
suixilak kaže...

Možda sam "picajzla",no trebam odgovor oko jedne stvari kod novo kupljenog tv-a LG 49UJ7507.

Neki dan došao GLS-om, izvađen iz kutije i odmah postavljen na zidni nosač.Tu sam primjetio jednu stvar što sam snimio: https://streamable.com/2g2kg

 

TV je odličan i lijepog dizajna (aluminijski prednji okvir),radi ko urica i slika je odlična,ali malo me zabrinulo što ovako ima prostora između panela i okvira.Da li je to uobičajeno odnosno trebam li uopće obraćat pozornost na to?

 

Na mom je ista stvar s okvirom.

 

Reci mi jel kod tebe ima vidljivih nesavršenosti ekrana. Kada kamera šeta lijevo-desno po nogometnom terenu vidljive su mi neke blage vertikalne linije kao da je ekran prljav. Jel to normalno za EDGE LED?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel ti local dimming izgasen?
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da isključen je.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
tintin kaže...

...primjetio sam da paljenje/gašenje jedne fluorescentne lampe radi smetnje na tvu. Mogu to kako riješiti (osim da je ne palim/gasim :) ) i radi li to kakvu štetu tvu?

 Negdje nije dobro u razvodnoj kutiji na zidu sobe spojen neki od strujnih kabela koji vodi do utičnice ili su kablovi oksidirali.

Riješi to s električarem što prije, nije zdravo za bilo koji električni uređaj.

 Kontaktirao sam električara i veli da je problem kod tih starijih fluorescentnih lampi što nemaju nekakvu zaštitu (rds ili tako nešto ako sam dobro razumio).

Preporuka je promjeniti fluorescentnu sa led rasvjetom.

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

...primjetio sam da paljenje/gašenje jedne fluorescentne lampe radi smetnje na tvu. Mogu to kako riješiti (osim da je ne palim/gasim :) ) i radi li to kakvu štetu tvu?

Ako imaš trifazni napon, pokušaj TV  priklopit na drugu fazu.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Drugari, ako netko zna, frendica ima staru Braviu, KDL-32BX300. Ima usb utor, pa je interesira može li taj Sony čitati filmove, i ako može, koji format, sa usb stick-a? Ili je usb samo za neki eventualni update ostavljen?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
salecar87 kaže...

Drugari, ako netko zna, frendica ima staru Braviu, KDL-32BX300. Ima usb utor, pa je interesira može li taj Sony čitati filmove, i ako može, koji format, sa usb stick-a? Ili je usb samo za neki eventualni update ostavljen?

 mpeg1/divix/mpeg4

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.6.2018 15:25 (hrka11).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Super, hvala. Onda vjerojatno samo stavi isti naziv filma/titla, pa joj automatski očita titl.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
salecar87 kaže...

Super, hvala. Onda vjerojatno samo stavi isti naziv filma/titla, pa joj automatski očita titl.

Meni je na taj nacin do sada radilo.Napravi kopiju titla i samo nek zavrsava na ".sub" ,a jedna na ".srt".

Znalo me i to zajebavat pa sam na ovaj nacin rijesava to,uglavno probaj i vidi.

Origin_Steam: hrka11
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po rtingsu je optimum udaljenosti za lcd od 55" max 2.28 m - min 1.68 m.
Ja sam na nekakvih 1,8 - 1,9m.
Jel to ok ili bi se trabalo više udaljiti od tva?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sad kad smo svi kupili tv, uzivamo u njemu itd. kroz neko vrijeme se nakupi prasina...

 

Sa cime vi/vase zene/muzevi brisete prasinu sa 4k tv-a? Klasika sa krpom i nekim sredstvom (kojim?) ili npr.suhom krpom?

 

Hvala 

I am over 9000!!!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, treba mi za kolegu sa posla TV 100 do 110 ekran negdje, mislim da je dovoljan, a bitan mu je IPS panel, odnosno matrica da je sirokokutna.
Mislim da mu je buđet max 3000kn, kako on nema internet, tj. PC jer je stariji neki Full HD mislim da bi bio taman za njega.
Uglavnom gledaju on i brat nogomet i filmove, ništa  od UHD mislim da mu netreba još, jer gleda što HTV daje.
Hvala.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tintin kaže...

Po rtingsu je optimum udaljenosti za lcd od 55" max 2.28 m - min 1.68 m.
Ja sam na nekakvih 1,8 - 1,9m.
Jel to ok ili bi se trabalo više udaljiti od tva?

 Po meni je to subjektivan dojam.

Neki vole vidjet samo tv i nista vise, fokusirat se na sredinu ekrana i tu i tamo bacit oko prema rubovima dok neki vole da im je cijeli tv u fokusu, tj. da "sve" vide na tvu, da im nikakva zbivanja uz rub ekrana ne promaknu.

 

Najbolje bi ti bilo da odes kod nekog tko ima tv te velicine (ili u trgovinu) i sam vidis kako ti najbolje odgovara.

I am over 9000!!!
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luka123 kaže...

Pozdrav, treba mi za kolegu sa posla TV 100 do 110 ekran negdje, mislim da je dovoljan, a bitan mu je IPS panel, odnosno matrica da je sirokokutna.
Mislim da mu je buđet max 3000kn, kako on nema internet, tj. PC jer je stariji neki Full HD mislim da bi bio taman za njega.
Uglavnom gledaju on i brat nogomet i filmove, ništa  od UHD mislim da mu netreba još, jer gleda što HTV daje.
Hvala.

 Ovdje imaš.

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-philips-43pfs5302.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@garfield

Judi, judi.. vratija se garfi i donija frisku figu! :))

sloven sam, belac, slobodni strelac. za svaki slucaj, jos uvek samo svoj.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Shivi kaže...

Sad kad smo svi kupili tv, uzivamo u njemu itd. kroz neko vrijeme se nakupi prasina...

 

Sa cime vi/vase zene/muzevi brisete prasinu sa 4k tv-a? Klasika sa krpom i nekim sredstvom (kojim?) ili npr.suhom krpom?

 

Hvala 

 A koju kremu za cipele broj 46 koristite. I imate li slučajno iglu za bijeli konac?

 

Je li stvarno bitno da se radi o 4K telki ili je pitanje upućeno za bilo koju telku novije generacije?

...mj ptps...
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ne samo da se vratija Sime, nego dok je bio banan neka ga je nesrića s f.hr uputila na pce*spert pa se i tamo registrirao i poceo zagađivati forum s Filipsom. :-(
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice