Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.357
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Objasni mi di si ti dosa do tih podataka i argumentiraj mi dokazima to sta tvrdis.

Ja ti govorim sta smo mi istrazili iz vise izvora
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sad bi se upuca iz kubure kad vidin cijenu tog 60 inchnog lga.

Pa di je bila kad san ja kupova...
Taman mi fali na zidu tih 5 incha razlike 😠😤😤
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže..

 Ne znam sta ste vi utvrdili ali taj TV garantovano nema 100Hz nativnu frekvenciju panela a to sto vam LG Global i LG Hrvatske uvaljuju PWM frekvenciju kao nativnu a vi padate na to - e to je neka druga tema. 

 Ne znam zašto ti uoće odgovaram jer se nisi ni potrudio pročitati ranije postove i pročitati objašnjenja.

tko je, kad, i kome rekao, napisao, slao mail da su U određene modele zbog viška u proizvodnji ugrađivali 100 Hz panele seije SJ800v i to u određenim mjesecima 2018 godine.

 

dalja prijepiska s tobom nema smisla.

 

Adio....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je taj LG 60" za relativno nezatjevne korisnike, poput pracenja u pravilu SD- HD programa, eventualno Youtube..To je IPS ili VA panel? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Sad bi se upuca iz kubure kad vidin cijenu tog 60 inchnog lga.

Pa di je bila kad san ja kupova...
Taman mi fali na zidu tih 5 incha razlike 😠😤😤

 Znaci kolega, isplati se kupovina ovog tv. . posto ti imaš, jesi zadovoljan.  .kao sto sam rekao nisam neki zahtjevan korisnik, samo da je sto veći. . sad imam lg 42 LM 620 S. . i meni je dobar, njega bi prebacio u drugu sobu. . 

Hvala

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
veseli007 kaže...
Pozz!

Cisto informativno, koj smart TV za nekih 4000kn da je najmanje FHD ili ako moze 4k sa HDR, LED.😁 Znam da nije puno novca, ali koliko imam toliko se mogu pokriti! Nije da se kuzim u panele, kontraste, boje, itd, samo bi htio imati sta bolje za taj novac! Neka preporuka, novo naravno, najbolje bi bilo iz HR jer nisam kupovao nista vani osim OP6 😂 nemam ta iskustva! Velicina 100-110cm par cm gore dolje, np. Sada kotistim Vivax imago 32 HD😅

Thx!👍😉

 https://edigital.hr/led-televizori/samsung-ue43nu7402uxxh-43-uhd-smart-led-televizor-p563008?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

IPS panel 2018

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-4k-led-tv-prijemnik-43uj701v?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

IPS panel 2017

 

https://www.nabava.net/televizori/sony-kdl-43we750baep-televizor-cijena-43-110-cm-led-full-hd-42318231 

IPS FULL HD

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue43nu7122-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-62132971 

VA panel

http://www.prosat.hr/default.aspx?pid=56074&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click 

VA panel

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 12:13 (Anđeo bez falinge).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Objasni mi di si ti dosa do tih podataka i argumentiraj mi dokazima to sta tvrdis.

Ja ti govorim sta smo mi istrazili iz vise izvora

 

Evo provjeri postavke LG.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja ti iman 55uj701v
Nisan ima para za veći
Udaljenost mi je 4.5m do tva
Komodno bi moga 65incha stavit

Uzmi taj tv. Neces falit. Jedino provjeri s njima da nije izlozbeni
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 14:30 (shegyman).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 

Evo provjeri postavke LG.

 Ako tv po defaultu nema De blur opciju a unutra je 100 HZ panel, što onda ?

Onda nema 100 Hz ?

Panel nije bitan ?

 

ako već imaš 1000  panela od 100HZ viška (a imaš nedovoljno proizvedenih 800 v modela) i želiš ih ugraditi u npr...701 v nećeš onda kopati po televizoru, ponovno postavljati softverske zajebancije da bih ja vidio de blure opciju.

 

Rokneš panel u tv i završena priča.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 14:53 (Anđeo bez falinge).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

delete..

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 15:10 (2fast4u).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

vidim da su u ronisu akcije na samsung tv-je... 55q7f je 9800kn 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel mozda postoji kakav test video po netu ili alat di se tocno moze vidit koji je refresh rate panela?

Ne mogu nigdi nac
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako treba postavljati linkove postavljacu vam mada ne znam sto se uopste trudim da vam dokazem nesto kada ste totalno neupuceni u TV industriju, i ti i Andjeo bez falinge. Vi mislite da kompanija koja ubacuje RGBW sistem piksela zbog ustede radi na principu da ako zafali panela za neki TV onda ubacuju panele od drugog modela i to jos 100Hz koji su u proizvodnji skuplji 30-40%. Ono u fazonu, Xiao Hun Lee: "Donesi mi panele za uj701v da sklopim nekoliko televizora" a Dong Hoo Kong mu odgovara: "Nema panela sto idu u uj701v pa cemo ubacivati ove od 8500 serije" :)

To se jednostavno ne radi, ne samo u LG-u nego ni kod jednog proizvodjaca. LG ima toliko modela televizora i ako dodje do nedostatka panela za jedan model samo se naruci vise panela za model slicnih specifikacija i proizvede se vise tih televizora. Dakle, 100Hz paneli u LG televizorima za 2017-tu godinu se nalaze u naprednim modelima serije 8 a ne u pocetnim modelima serije 7 i to je 100% tako.

Uj701v sam vidio i stvarno se radi o dobrom televizoru ali je u brzim scenama evidentno da se radi o 50Hz panelu i ne znam zasto vam je bitno da dokazete suprotno jer, kao sto sam rekao, TV je dobar i za novce koliko kosta zaista vrijedi. E sad je druga stvar sto ja nikad ne bih kupio TV sa IPS panelom i RGBW strukturom piksela ali to su vec stvari subjektivne prirode.

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2018 18:30 (Binac6).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, dali je TV iz linka dolje dobar izbor, cijena mu je taman u gornjoj granici budžeta koji sam mislio potrošiti.

TV je za apartman, ne razumijem se u to bas previše pa ako može pojašnjenje, na TV se može spojiti satelitska bez dodatnog receivera?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/60070/philips-43pfs413212-full-hd-led-tv/

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Petar1993 kaže...

Pozdrav, dali je TV iz linka dolje dobar izbor, cijena mu je taman u gornjoj granici budžeta koji sam mislio potrošiti.

TV je za apartman, ne razumijem se u to bas previše pa ako može pojašnjenje, na TV se može spojiti satelitska bez dodatnog receivera?

https://www.emmezeta.hr/multimedija/televizori/led-lcd-i-oled-tv/60070/philips-43pfs413212-full-hd-led-tv/

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

 Može, piše da ima S2 tuner

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako ti je za apartman i ti ga neces puno gledat uzmi Grundig s 5 god garancije ili Hisense 5god u elipsa. To govno od filipsa san vidija i ocajan je
9 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više

Vidim da se Philips dosta crni, ne preporučuje se, konkretno recimo model 7503,eto ako bi netko pojasnio zašto? 

Dok sa druge strane se lg preporučuje, a citiracu gore kolegu. .ne bih kupio TV sa IPS panelom i RGBW strukturom.. 

Meni prosječnom kupcu sve nejasno. . 

16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - ultimativni vodič i više
karlito13 kaže...

Vidim da se Philips dosta crni, ne preporučuje se, konkretno recimo model 7503,eto ako bi netko pojasnio zašto? 

Dok sa druge strane se lg preporučuje, a citiracu gore kolegu. .ne bih kupio TV sa IPS panelom i RGBW strukturom.. 

Meni prosječnom kupcu sve nejasno. . 

Ukratko zato što član foruma garfield preporučuje philips u 100% slučajeva u ovoj temi, i toliko je ubio ljude u pojam da sad svi mrze philips :) ...

Tako da ti ovo ovdje nije stvarno stanje. Philips nije vrh što se tiče televizora ali nije baš ni toliko govno koliko svi ostali pišu o ovoj temi.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posle Garfielda Philips vise ne bih preporucio ni najvecem neprijatelju  mada ni ranije nisam imao neko dobro misljenje o njima nakon sto su ih kupili kinezi. Cinjenica je da se najvise kvare od svih poznatih brendova.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 17:59 (Binac6).
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja bih filips stavija u kategoriju grundinga a ne u kategoriju lg/samsung/sony.
Po meni su kategorije low end:grunding/hisense/philips itd
Mid grupa za prosjecnog korisnika : lg/samsung/sony
High end : oled tvejci
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci Philips nevalja,. . Lg je sa ips. . isto izbjegavati.  

Sta kupit? Već deset dana čitam i nista pametno ne pročitam. . 

Znaci tv 55 oko  5t. . vise manje koja stoja. . onda valjda sa VA panelom. . 

Hvala

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

Znaci Philips nevalja,. . Lg je sa ips. . isto izbjegavati.  

Sta kupit? Već deset dana čitam i nista pametno ne pročitam. . 

Znaci tv 55 oko  5t. . vise manje koja stoja. . onda valjda sa VA panelom. . 

Hvala

 

kupi sto god hoces..da je nesto zbilja ekstra lose, vec bi se ljudi zalili...izbjegavaj nepoznate brendove, izbjegavaj televizore koji nemaju svoj sajt i servis u tvojoj zemlji, racunaj da su ipon i extreme digital nepouzdani sto se tice reklamacija, ali u pravilu dosta jeftiniji od nasih ducana, iako, ako bude neko sranje, 200kn ustede ce ti se cinit sitnis. Doduse nisu ni hr ducani bogomdani, proguglaj misljenja korisnika o ducanu u kojem kupujes. U europi smo, mos narucit od bilokud iz europe bez dodatnih troskova, samo pripazi da nije neki zajeb tipa uk, gdje ces kabel za napajanje dobit troglavi....Gledaj da tv ima 5 god garu ili vecu. Uzmi nesto s dvi godine gare jedino ako nadjes u pola cijene. Sto visa rezolucija je primarna za kvalitetu slike, i sto je manja teve, to slika izgleda ostrije, dakle neki 40-43" uhd bi ja trazio. Ako ti bas treba nes veliko, razmisli o projektoru.

 

Sve ostalo je proizvoljno ovisno koliko si zahtjevan i/ili picajzla.

 

Gore navedno nije generalno pravilo, nego moje vlastito...

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.7.2018 18:41 (Gorstak79).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

valjda necu dobit karton zbog linka na ducan, ali sa ovih dodatnih 299kn mi izgleda kao best buy solucija

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 0:38 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hmm, ova STRONG kompanija je navodno osnovana prije 140 godina, iako ja sad prvi put cujem za nju. HQ im je u austriji, a pise da su poceli prodavati u UK 86-e, za europsko trziste. Jedan od ciljeva im je best buy komponente.

Stekao sam dojam da je netko imucan kupio neku znj prastaru firmu i upario je s  nekom SKYWORTH firmom, koja mi je jos cudnija. Asocira me na skynet :D Usput, trenutno poklanjaju dodatnih 3 godine gare, ukupno 5. Samo se treba regat u roku 30 dana od kupovine :D Nevjerojatno....ko da gledam neki losh sf film...ali da bih kupio njihove dionice, bi :D

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 1:16 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa uskoro uzimam novi TV te je odluka pala na 65incha VA panel.

Ova dva modela su užem izboru za moj buđet od 9400kn. Koji bi vi uzeli?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1443473fe

120Hz vs Qled(60Hz)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 12:03 (evincar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
shegyman kaže...
Ja bih filips stavija u kategoriju grundinga a ne u kategoriju lg/samsung/sony.
Po meni su kategorije low end:grunding/hisense/philips itd
Mid grupa za prosjecnog korisnika : lg/samsung/sony
High end : oled tvejci

 High end: Panasonic

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

Ekipa uskoro uzimam novi TV te je odluka pala na 65incha VA panel.

Ova dva modela su užem izboru za moj buđet od 9400kn. Koji bi vi uzeli?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1443473fe

120Hz vs Qled(60Hz)

 Ova dva  se ne možeta uspoređivat. Sony je puno bolji.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Ako treba postavljati linkove postavljacu vam mada ne znam sto se uopste trudim da vam dokazem nesto kada ste totalno neupuceni u TV industriju, i ti i Andjeo bez falinge. Vi mislite da kompanija koja ubacuje RGBW sistem piksela zbog ustede radi na principu da ako zafali panela za neki TV onda ubacuju panele od drugog modela i to jos 100Hz koji su u proizvodnji skuplji 30-40%. Ono u fazonu, Xiao Hun Lee: "Donesi mi panele za uj701v da sklopim nekoliko televizora" a Dong Hoo Kong mu odgovara: "Nema panela sto idu u uj701v pa cemo ubacivati ove od 8500 serije" :)

To se jednostavno ne radi, ne samo u LG-u nego ni kod jednog proizvodjaca. LG ima toliko modela televizora i ako dodje do nedostatka panela za jedan model samo se naruci vise panela za model slicnih specifikacija i proizvede se vise tih televizora. Dakle, 100Hz paneli u LG televizorima za 2017-tu godinu se nalaze u naprednim modelima serije 8 a ne u pocetnim modelima serije 7 i to je 100% tako.

Uj701v sam vidio i stvarno se radi o dobrom televizoru ali je u brzim scenama evidentno da se radi o 50Hz panelu i ne znam zasto vam je bitno da dokazete suprotno jer, kao sto sam rekao, TV je dobar i za novce koliko kosta zaista vrijedi. E sad je druga stvar sto ja nikad ne bih kupio TV sa IPS panelom i RGBW strukturom piksela ali to su vec stvari subjektivne prirode.

 nisi ti ništa shvatio.

imaš npr viška 10.000 panela za 800v a ti si se zajebao u procjeni koliko ćeš modela 800v prozvesti, raznih veličina.

planirao si 100.000 800v televizora a tržište na njih nije reagiralo kako treba i ostalo ti je 20.000 panel za taj model. (karikiram)

što ćeš napraviti ?

 

dovesti slona iz Indije , dovesti ga u skladište i neka porazbija to "skupo smeće"   ili ćeš vidjevši da modeli 7000 idu kao ludi ubaciti višak panela u te modele da ne mora slon "dejstvovati"

 

nitko nije rekao da su non stop stavljali te panele već mi se obratio šef servisa LG EU (zvao sam zbog potpuno druge stvari) i napomenio mi da su se ti paneli zbog viša u proizvodnji ugrađivali od početka veljače do sredine travnja 2018.

 

Osim toga, rekao je da isključim potpuno Tru motion i kod sporta i kod filmova jer zbog tog 100 Hz panela taj fičr samo pravi nered.....

 

Vjerojatno bi kod nas završili u smeću ali nismo mi Japanci.

 

Ovoo je zadnji post koji sam napisao u vezi ovoga i molim te ne davi više.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.7.2018 15:13 (Anđeo bez falinge).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Binac6 kaže...

Ako treba postavljati linkove postavljacu vam mada ne znam sto se uopste trudim da vam dokazem nesto kada ste totalno neupuceni u TV industriju, i ti i Andjeo bez falinge. Vi mislite da kompanija koja ubacuje RGBW sistem piksela zbog ustede radi na principu da ako zafali panela za neki TV onda ubacuju panele od drugog modela i to jos 100Hz koji su u proizvodnji skuplji 30-40%. Ono u fazonu, Xiao Hun Lee: "Donesi mi panele za uj701v da sklopim nekoliko televizora" a Dong Hoo Kong mu odgovara: "Nema panela sto idu u uj701v pa cemo ubacivati ove od 8500 serije" :)

To se jednostavno ne radi, ne samo u LG-u nego ni kod jednog proizvodjaca. LG ima toliko modela televizora i ako dodje do nedostatka panela za jedan model samo se naruci vise panela za model slicnih specifikacija i proizvede se vise tih televizora. Dakle, 100Hz paneli u LG televizorima za 2017-tu godinu se nalaze u naprednim modelima serije 8 a ne u pocetnim modelima serije 7 i to je 100% tako.

Uj701v sam vidio i stvarno se radi o dobrom televizoru ali je u brzim scenama evidentno da se radi o 50Hz panelu i ne znam zasto vam je bitno da dokazete suprotno jer, kao sto sam rekao, TV je dobar i za novce koliko kosta zaista vrijedi. E sad je druga stvar sto ja nikad ne bih kupio TV sa IPS panelom i RGBW strukturom piksela ali to su vec stvari subjektivne prirode.

 nisi ti ništa shvatio.

imaš npr viška 10.000 panela za 800v a ti si se zajebao u procjeni koliko ćeš modela 800v prozvesti, raznih veličina.

planirao si 100.000 800v televizora a tržište na njih nije reagiralo kako treba i ostalo ti je 20.000 panel za taj model. (karikiram)

što ćeš napraviti ?

 

dovesti slona iz Indije , dovesti ga u skladište i neka porazbija to "skupo smeće"   ili ćeš vidjevši da modeli 7000 idu kao ludi ubaciti višak panela u te modele da ne mora slon "dejstvovati"

 

nitko nije rekao da su non stop stavljali te panele već mi se obratio šef servisa LG EU (zvao sam zbog potpuno druge stvari) i napomenio mi da su se ti paneli zbog viša u proizvodnji ugrađivali od početka veljače do sredine travnja 2018.

 

Osim toga, rekao je da isključim potpuno Tru motion i kod sporta i kod filmova jer zbog tog 100 Hz panela taj fičr samo pravi nered.....

 

Vjerojatno bi kod nas završili u smeću ali nismo mi Japanci.

 

Ovoo je zadnji post koji sam napisao u vezi ovoga i molim te ne davi više.

 Hahahah... Kakvih si se gluposti ovdje nalupetao da je to nevjerovatno. Prvo, trziste se istrazi prije narucivanja broja panela a ako slucajno i ostane odredjen broj panela opet se oni ubacuju u televizore u koje su i namijenjeni i onda ti televizori idu na akciju gdje ce se prodavati po nizoj cijeni ali ce opet vise zaraditi nego ubacujuci ih u puno jeftiniji startni model serije 7. To se jednostavno ne radi u TV industriji kako ti mislis. Npr. I sad imaju H modeli z 2016-te godine koji se prodaju po akcijskim cijenama.

Drugo, kompanija koja pravi RGBW panele radi ustede bi zvonila na sva zvona da su ubacili neki bolji panel u jeftiniji TV ali nisu jer se to nikada nije desilo pa nije ni sada.

Trece, paneli iz prethodne godine se cesto koriste i u godinu novijim modelima i to je jos jedan nacin da ih iskoriste ako su ih vec previse nabavili.

Ovu glupost sa unistavanjem panela necu ni da komentarisem.

Cetvrto, kakve veze ima Japan sa LG-om, pomijesalo ti se sve u glavi jer je LG iz Juzne Koreje a ne iz Japana.

Peto, truemotion se preporucuje iskljuciti i na 50Hz i na 100Hz panelima jer stvara uzasan soap opera effect.

Ako ti padas na te suplje price LG predstavnika i ako zelis da lazes sam sebe to je tvoja stvar ali ne pravi nas ostale forumase budalama nego uzivaj u svom "100Hz" televizoru i nemaj potrebu da se ikome pravdas.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice