Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.995
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, ima li netko iskustva s ovim tvom https://megastore.hr/proizvod/tv-noa-vision-55-uhd-n55lusk-smart/

ili tv-om proizvodaca Noa?

55”, smart, 4k rez, 5 god garancije ... cini se ok cijena

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

beži od tog

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Goddish kaže...

Pozdrav, ima li netko iskustva s ovim tvom https://megastore.hr/proizvod/tv-noa-vision-55-uhd-n55lusk-smart/

ili tv-om proizvodaca Noa?

55”, smart, 4k rez, 5 god garancije ... cini se ok cijena

 Dobiješ s njom i daljinski iz "sve po 12 kuna" i neupotrebljivi smart. Sporo, jako sporo...

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene zanima kako detektirati da li neki tv ima RGB ili RGBW panel? Koliko je lošiji RGBW u odnosu na RGB?

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sorry unaprijed. Mozda sam dosadan ali lik mi nudi OLED TV LG OLED55C7D umjesto onoga sto bi ja htio, a to je  TV LG OLED55C7V. Da, razlika je samo u jednom slovu ali opet ne kuzim u cemu je zajeb?

I kaze lik da mi ga prodaje po 1500EU isto kao i C7V?? Sad sam u trilemi?? Da uzmem to po toj cijeni ili ima nesto bolje?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok svima,

Ima li koji TV da je osjetno bolji od:

 

Samsung QE55Q6F Flat  (cca 8000kn)  

 

Mislim samo na LG ili SONY, mozda Panasonic. Ostale ne gledam.

 

Ako ne,  to bi onda bilo to....

 

Komentari dobro dosli.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
as17 kaže...

Bok svima,

Ima li koji TV da je osjetno bolji od:

 

Samsung QE55Q6F Flat  (cca 8000kn)  

 

Mislim samo na LG ili SONY, mozda Panasonic. Ostale ne gledam.

 

Ako ne,  to bi onda bilo to....

 

Komentari dobro dosli.

 

Hvala.

 To bi bio model 2017 ili 2018?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da je to prema oznaci F u nazivu 2108g

 

LINK:

http://en.tab-tv.com/?p=12043

 

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...

Ekipa uskoro uzimam novi TV te je odluka pala na 65incha VA panel.

Ova dva modela su užem izboru za moj buđet od 9400kn. Koji bi vi uzeli?

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/1443473fe

120Hz vs Qled(60Hz)

 

Ja bih uzeo sony-a, za tcl nikad cuo prije :ne zna:

Salt n Pepa - Push It
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kod Sonya je F za 2018
Samsung Q serija je N za 2018
https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-samsung-qe55q6fn-qled-uhd-4k-smart-tv-t2-hevcs2/86763

Koji je Samsung koji ti se nudi
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno OLED LG E6/7 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, sad vidim. Oznaka N je za 2018 g. Bez oznake je onda 2017g.

 

Jeli to neki problem tj. ima li razlike u modelima osim u godištu proizvodnje?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jolckan kaže...

Mene zanima kako detektirati da li neki tv ima RGB ili RGBW panel? Koliko je lošiji RGBW u odnosu na RGB?

 Ništa bitno što bi naše oko primjetilo.

 

neki proizvođači navedu je li panel RGBW ili RGB dok neki ne.

imaš ovdje pa si malo pogledaj

 

https://www.displayspecifications.com/en

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 23:12 (Anđeo bez falinge).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jolckan kaže...

Mene zanima kako detektirati da li neki tv ima RGB ili RGBW panel? Koliko je lošiji RGBW u odnosu na RGB?

 Ako pridjes veoma blizu jasno mozes vidjeti sitne prekide u vidu bijelih subpiksela. Evo ti primjer:

http://4k.com/wp-content/uploads/2015/12/UHDRGBvsRGBW2.jpg

 

A koliko je ili nije losiji mozes procitati na ova dva linka:

https://www.hdtvtest.co.uk/news/rgbw-201510084189.htm

 

http://4k.com/news/lthree-of-lgs-4k-tvs-offer-pseudo-uhd-and-a-raw-deal-for-consumers-uh6400-uh6100-uf6800-16649/

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 23:27 (Binac6).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

 Hahahah... Kakvih si se gluposti ovdje nalupetao da je to nevjerovatno. Prvo, trziste se istrazi prije narucivanja broja panela a ako slucajno i ostane odredjen broj panela opet se oni ubacuju u televizore u koje su i namijenjeni i onda ti televizori idu na akciju gdje ce se prodavati po nizoj cijeni ali ce opet vise zaraditi nego ubacujuci ih u puno jeftiniji startni model serije 7. To se jednostavno ne radi u TV industriji kako ti mislis. Npr. I sad imaju H modeli z 2016-te godine koji se prodaju po akcijskim cijenama.

Drugo, kompanija koja pravi RGBW panele radi ustede bi zvonila na sva zvona da su ubacili neki bolji panel u jeftiniji TV ali nisu jer se to nikada nije desilo pa nije ni sada.

Trece, paneli iz prethodne godine se cesto koriste i u godinu novijim modelima i to je jos jedan nacin da ih iskoriste ako su ih vec previse nabavili.

Ovu glupost sa unistavanjem panela necu ni da komentarisem.

Cetvrto, kakve veze ima Japan sa LG-om, pomijesalo ti se sve u glavi jer je LG iz Juzne Koreje a ne iz Japana.

Peto, truemotion se preporucuje iskljuciti i na 50Hz i na 100Hz panelima jer stvara uzasan soap opera effect.

Ako ti padas na te suplje price LG predstavnika i ako zelis da lazes sam sebe to je tvoja stvar ali ne pravi nas ostale forumase budalama nego uzivaj u svom "100Hz" televizoru i nemaj potrebu da se ikome pravdas.

 Da Gold Star aka LG je south korea, lapsus, nemoj se na to fatati.

Ti si sad ispričao jednu divnu pričicu kako ti misliš da oni rade i koja ispunjava tvoj krhki ego koji ne dozvoli da nisi u pravu..a meni je čovjek manager Lg  For Consumer

  • Hours : Monday to Saturday excluding public holidays, 9:00am to 6:00pm GMT.
  • UK 0344 847 5454
  • IE 01 686 9454

......sve lijepo telefonski objasnio.

 

Nazovi pa pitaj, što ti imam više objašnjavati.

Da, uživam u punokrvnom 100Hz panelu kojega sam srećom ulovio.

 

Interpolacijski procesor za de blur idi de judder se i koristi kod 50 Hz tv-a da bi pokrenuo interpolaciju zbog brzine vremena odaziva u brzim scenama i sportu.

Nisu to idioti izmislili i ugradili.

 

U sportu ti neće smetati kod 50 Hz panela ni kad staviš na max, smooth, dok kod filma hoće smetati

100 Hz panelu je to sranje jednostavno nepotrebno jer tek tamo stvara soup efekat i kod sporta i kod filma....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...
Jolckan kaže...

Mene zanima kako detektirati da li neki tv ima RGB ili RGBW panel? Koliko je lošiji RGBW u odnosu na RGB?

 Ako pridjes veoma blizu jasno mozes vidjeti sitne prekide u vidu bijelih subpiksela. Evo ti primjer:

http://4k.com/wp-content/uploads/2015/12/UHDRGBvsRGBW2.jpg

 

A koliko je ili nije losiji mozes procitati na ova dva linka:

https://www.hdtvtest.co.uk/news/rgbw-201510084189.htm

 

http://4k.com/news/lthree-of-lgs-4k-tvs-offer-pseudo-uhd-and-a-raw-deal-for-consumers-uh6400-uh6100-uf6800-16649/

 Ajde, opet se razbacuješ praznim pričama, slikicama koje uopće nisu točne već autor rezenzija potamni boju, sjebe ju da bi dokazao svoju pametnu teorijukoju je isto negedje prepisao, s "nekog linka"...

 

Odvest ću te kod HD RGB i RGBw panela i ako mi ti pogodiš koji je koji dobiješ 100t €.

 

Ne nasjedaj ispraznim laprdanjima.

 

Eto, stavim i ja link gdje lik piše da je RGBw pametnija kupovina 

Pronašao sam ga iz prve, prije no što Rimčev auto stigne do stotke....https://www.ledspace.co.uk/blogs/help-advice/rgb-vs-rgbw

 

RGB+W is undoubtedly a much more capable product that standard RGB LED strip. However, it is of course a bit more expensive. The better choice can be down to the application. If all you’re after are basic RGB colours with no requirement for pure white then basic RGB LED strip is generally more cost effective and efficient. However for those looking for the option of white and RGB colours, as well as a mix of both, then RGB+W is a better bet. 

 

Yes. RGB+W lighting controllers have five outputs, one for each colour and one for power. As RGB has one less chip, it only requires four. The functionality of the control also has to be different to control the white part of the LED in RGB+W. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.7.2018 23:43 (Anđeo bez falinge).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

uh, evo sa dočeka, valjda neću zaboravit koje slovo...dakle, gotovo sam odlučio kupiti 55 colni sony xf9005, cijena oko 10 700...budući da sam želio lg oleda c8, vidio sam da se mnogi žale na tzv.burn-in pa sam odustao jer dosta radi na  jednom kanalu, par sati  pa me strah ...no, s druge strane ne vidjeh puno žalbi na sony oled...mene zanima af8 ali ni na a1 ne vidjeh puno žalbi na burn-in...zar je bolji od lg-a po tom pitanju ili je samo skuplji pa ga manje ima...55 af8 nađe se za 15000 kuna.zapravo bih i dao tu razliku zbog bolje slike samo da nema toga zla od burn-ina... ako za 15000 još moram razmišljati koliko sati mi tv vrti jedan te isti kanal pa brže bolje prebacivati da nešto ne uprži, đaba ti i bolja slika i sve...bi li 65 coli bilo previše za 3-3.20 metara i  kakva je slika tih naših sd kanala na toj colaži...

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Binac6 kaže...
Jolckan kaže...

Mene zanima kako detektirati da li neki tv ima RGB ili RGBW panel? Koliko je lošiji RGBW u odnosu na RGB?

 Ako pridjes veoma blizu jasno mozes vidjeti sitne prekide u vidu bijelih subpiksela. Evo ti primjer:

http://4k.com/wp-content/uploads/2015/12/UHDRGBvsRGBW2.jpg

 

A koliko je ili nije losiji mozes procitati na ova dva linka:

https://www.hdtvtest.co.uk/news/rgbw-201510084189.htm

 

http://4k.com/news/lthree-of-lgs-4k-tvs-offer-pseudo-uhd-and-a-raw-deal-for-consumers-uh6400-uh6100-uf6800-16649/

 Ajde, opet se razbacuješ praznim pričama, slikicama koje uopće nisu točne već autor rezenzija potamni boju, sjebe ju da bi dokazao svoju pametnu teorijukoju je isto negedje prepisao, s "nekog linka"...

 

Odvest ću te kod HD RGB i RGBw panela i ako mi ti pogodiš koji je koji dobiješ 100t €.

 

Ne nasjedaj ispraznim laprdanjima.

 

Eto, stavim i ja link gdje lik piše da je RGBw pametnija kupovina 

Pronašao sam ga iz prve, prije no što Rimčev auto stigne do stotke....https://www.ledspace.co.uk/blogs/help-advice/rgb-vs-rgbw

 

RGB+W is undoubtedly a much more capable product that standard RGB LED strip. However, it is of course a bit more expensive. The better choice can be down to the application. If all you’re after are basic RGB colours with no requirement for pure white then basic RGB LED strip is generally more cost effective and efficient. However for those looking for the option of white and RGB colours, as well as a mix of both, then RGB+W is a better bet. 

 

Yes. RGB+W lighting controllers have five outputs, one for each colour and one for power. As RGB has one less chip, it only requires four. The functionality of the control also has to be different to control the white part of the LED in RGB+W. 

 

Ti fakat nemas apsolutno nikakvo znanje o LCD televizorima. Idem sad spavati pa nemam kad detaljno da ti odgovorim a budi siguran da hocu posto najvise mrzim osobe koje pametuju a nemaju pojma o cemu pametuju. Vrhunac svog neznanja si pokazao tako sto postavljas tekst i link o LED trakama koje sluze za osvjetljenje i nemaju apsolutno nikakve veze sa RGB ili RGBW subpikselima u panelima televizora i na kraju su po tebi RGBW televizori jos i bolji od RGB televizora sto je, blago receno, nevjerovatna glupost i potpuna neistina. Bolje nemoj nista vise pisati, samo se sramotis bezveze i pokazujes svoje neznanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 0:29 (Binac6).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobi 1 kaže...

uh, evo sa dočeka, valjda neću zaboravit koje slovo...dakle, gotovo sam odlučio kupiti 55 colni sony xf9005, cijena oko 10 700...budući da sam želio lg oleda c8, vidio sam da se mnogi žale na tzv.burn-in pa sam odustao jer dosta radi na  jednom kanalu, par sati  pa me strah ...no, s druge strane ne vidjeh puno žalbi na sony oled...mene zanima af8 ali ni na a1 ne vidjeh puno žalbi na burn-in...zar je bolji od lg-a po tom pitanju ili je samo skuplji pa ga manje ima...55 af8 nađe se za 15000 kuna.zapravo bih i dao tu razliku zbog bolje slike samo da nema toga zla od burn-ina... ako za 15000 još moram razmišljati koliko sati mi tv vrti jedan te isti kanal pa brže bolje prebacivati da nešto ne uprži, đaba ti i bolja slika i sve...bi li 65 coli bilo previše za 3-3.20 metara i  kakva je slika tih naših sd kanala na toj colaži...

 I u Sony-jevom OLED televizoru je isto LG-ov panel posto samo LG Displays proizvodi OLED panele i niko vise. Dakle podloznost burn-inu je ista i na LG OLEDu i na Sony OLEDu kao i na svakom drugom OLEDu jer je svejedno, kao sto sam vec napisao, to LG-ov OLED panel. I cisto kada o tome pisem da napisem i da je prica o burn-inu na OLEDu malo prenapuhana i da ti se uz malo paznje burn in nikada nece pojaviti. Na 65" ce ti slika SD kanala sa udaljenosti od 3 metra biti uzasna. Ili idi na 55" sa te udaljenosti ili ako mozes povecaj udaljenost ili eventualno uzmi neki paket koji sadrzi HD kanale.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

hvala na savjetima , idem onda na sony 55xf9005, vele po recenzijama odlična slika i procesor...dosta sporta sa max tv-a, filmovi, naši kanali, ma svega pomalo...

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 Eto, stavim i ja link gdje lik piše da je RGBw pametnija kupovina 

Pronašao sam ga iz prve, prije no što Rimčev auto stigne do stotke....https://www.ledspace.co.uk/blogs/help-advice/rgb-vs-rgbw

 

Kod standardnih televizora dva pixela osvjetljavaju se sa 6 elemenata (R-G-B-R-G-B). Kod LG RGBW LCD-a ta dva pixela čine samo 4 elementa (R-G-B-W). LG OLED iste piksele tvori od 8 elemenata (R-G-B-W-R-G-B-W). Budući da W element (nebitno OLED ili LCD) ne sadrži nikakvu boju 4K LG RGBW televizori realno su kombinacija 2K televizora u boji i 2K crno-bijelog LCD televizora. Kako OLED ne može postići maksimalno osvjetljenje koje ima LCD W element kod LG OLED-a je postavljen kako bi popravio taj skor. LG 4K OLED se može participirati kao 4K+4K televizor sačinjen od 4K podataka. Ako se uračuna skaliranje i kada se gleda po LG RGBW LCD logici to bi bio 8K televizor.

LG RGBW LCD ima 1/3 manje, dok LG RGBW OLED ima 1/3 više elemenata koji čine pixele od standardnog televizora. I jedno s drugim namaju veze.

P.S.
U ovom članku čovjek kaže: "I'm not saying the UJ6300, UJ6500, UJ7700, or SJ800V/SJ810V (mali ispravak: SJ8000/SJ8500 bi trebali biti normalni 4K televizori) are bad TVs, nor am I saying you shouldn't buy one. The models I’ve seen on display actually look pretty nice with 720p and 1080p content, especially at the price. But what they are not, is 4K UHD."

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa ako može pomoć, gdje se mogu kupiti noge za Grundig tv, dakle ne zidni nosač ni stalak nego noge.

to ustvari j jedan oblik stalka ali meni trebausamo noge

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Leon4rdo@

svaka cast!! Ovo je jedan od najednostavniji i najbolji tekst i usporedba sto sam procitao na ovom forumu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
.

P.S.
U ovom članku čovjek kaže: "I'm not saying the UJ6300, UJ6500, UJ7700, or SJ800V/SJ810V (mali ispravak: SJ8000/SJ8500 bi trebali biti normalni 4K televizori) are bad TVs, nor am I saying you shouldn't buy one. The models I’ve seen on display actually look pretty nice with 720p and 1080p content, especially at the price. But what they are not, is 4K UHD."

Sve to stoji, pun je web toga, samo kažem da "kolega" neće u svakodnevnom gledanju primjetiti taj, ajmo reći fail.

Ne gledam 4K, ne skidam 4 k filmove, nisam pretplaćen na netflix i slične servise, ne zanima me skidati filmove od 50 GB da bih uživao u bojama "punokrvnog" RGb panela.

Razlika se ni kod SD, ni kod Hd filma, full Hd NE VIDI između RGBW i RGB panela i uštedio sam 1500 kn za što sam kupio Soundbar.

 

Nije to OLED da iz aviona vidiš razliku već na SDu akamoli na HD, Full HD ili UHD slici.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na LG RGBW UHD LCD-u slika čak izgleda i bolje (ukoliko ne govorimo o UHD signalu) nego na standardnom RGB televizoru zato jer kod upskaliranja signala na veću rezoluciju na ovom dijelu koji je W manje primjetiš nesavršenosti nego da je na njegovom mjestu RGB. Prednost je i da sa RGBW LCD-om dobiješ svjetliju sliku kada se TV gleda većinom danju, odnosno da bi dobio istu osvjetljenost pozadinsko osvjetljenje možeš postaviti nešto niže, tj. ti televizori su nešto energetski učinkovitiji.

 

Edit.

Kada se gleda UHD signal iako se prikazuje puna rezolucija boje su potpuno pogrešne. Na W dijelu boje ni nema, dok na RGB dijelu kako slika nebi bila isprana taj nedostatak potrebno je kompenzirati dizanjem zasićenosti. Sve krivo? Zapravo dijelom. Godinama (ne)uspješno  kalibriram stvari pa stoga imam nekakvu referencu kako bi boje točno trebale izgledati. Nisam siguran da bih za UHD stream ne nekom LG-u sa 1.5 metra sa sigurnošću mogao potvrditi da se ne koristi puni RGB panel bez direktne usporedbe sa drugim televizorom do. RGBW LCD je kompromis što se tiče UHD slike, ali kao što kažeš uz bolji zvuk ipak može biti sasvim ugodno rješenje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.7.2018 11:55 (Leon4rdo).
 
1 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

 Eto, stavim i ja link gdje lik piše da je RGBw pametnija kupovina 

Pronašao sam ga iz prve, prije no što Rimčev auto stigne do stotke....https://www.ledspace.co.uk/blogs/help-advice/rgb-vs-rgbw

 

Kod standardnih televizora dva pixela osvjetljavaju se sa 6 elemenata (R-G-B-R-G-B). Kod LG RGBW LCD-a ta dva pixela čine samo 4 elementa (R-G-B-W). LG OLED iste piksele tvori od 8 elemenata (R-G-B-W-R-G-B-W). Budući da W element (nebitno OLED ili LCD) ne sadrži nikakvu boju 4K LG RGBW televizori realno su kombinacija 2K televizora u boji i 2K crno-bijelog LCD televizora. Kako OLED ne može postići maksimalno osvjetljenje koje ima LCD W element kod LG OLED-a je postavljen kako bi popravio taj skor. LG 4K OLED se može participirati kao 4K+4K televizor sačinjen od 4K podataka. Ako se uračuna skaliranje i kada se gleda po LG RGBW LCD logici to bi bio 8K televizor.

LG RGBW LCD ima 1/3 manje, dok LG RGBW OLED ima 1/3 više elemenata koji čine pixele od standardnog televizora. I jedno s drugim namaju veze.

P.S.
U ovom članku čovjek kaže: "I'm not saying the UJ6300, UJ6500, UJ7700, or SJ800V/SJ810V (mali ispravak: SJ8000/SJ8500 bi trebali biti normalni 4K televizori) are bad TVs, nor am I saying you shouldn't buy one. The models I’ve seen on display actually look pretty nice with 720p and 1080p content, especially at the price. But what they are not, is 4K UHD."

 Tako se to radi! Konacno neko ko se razumije u ono sto pise. Vezano za ovo sto si naveo pod P.S., nigdje ja nisam rekao da su to losi televizori nego samo da ja licno ne bih kupio TV sa RGBW panelom. Cak sam ranije napisao da sam vidio sporni uj701v i da se radi o zaista dobrom TV-u koji vrijedi novca koliko kosta ali neki ga zele predstaviti kao neki turbo, ultra, mega, super TV a realno, za razliku od tebe, nemaju pojma o cemu uopce pisu i kada im napisem istinu pocnu odgovarati bahato i prosipati laznu pamet. 

Kad vec ovo pisem da usput napisem i ovim sto se raspravljaju i pametuju bez pokrica. Nisam bahat i nije mi namjera bilo koga omalovazavati ali brate ako ne znas nesto ne upustaj se u raspravu jer samo mozes ispasti glup. Puno stvari i ja ne znam pa ne pametujem i nije me stid priznati ono sto ne znam i pitati druge ljude. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobi 1 kaže...

hvala na savjetima , idem onda na sony 55xf9005, vele po recenzijama odlična slika i procesor...dosta sporta sa max tv-a, filmovi, naši kanali, ma svega pomalo...

Mislim da je to trenutno najbolji LCD LED televizor za novce ako zanemarimo prošlogodišnji XE9005 koji je sad na akciji, koji je sličan ali malo izbugiran. S time da se nemoj zaletavati na 55" ako možda možeš financijski izgurati 65" (ili pričekati da ovom xf-u u 65" cijena još padne jer je trenutno nesrazmjeno skuplji od 55"). Za cca 3 metra za "ozbiljniji" kino doživljaj (pogotovo letterboxanih filmova) preporuka je 65"-75" televizor (dobar kalkulator imaš ovdje). Za TV program u SD rezoluciji naravno ne valja praktički ni jedan televizor veći od cca 40". Pa vagni još jednom da li ti je bitniji SD šrot signal s televizije ili možda ipak FHD/UHD materijal zbog čega se praktički i nabavlja televizor te klase.

Deckard
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sparkling kaže...

Sorry unaprijed. Mozda sam dosadan ali lik mi nudi OLED TV LG OLED55C7D umjesto onoga sto bi ja htio, a to je  TV LG OLED55C7V. Da, razlika je samo u jednom slovu ali opet ne kuzim u cemu je zajeb?

I kaze lik da mi ga prodaje po 1500EU isto kao i C7V?? Sad sam u trilemi?? Da uzmem to po toj cijeni ili ima nesto bolje?

Unaprijed zahvaljujem na odgovorima.

 D ti je bolji, jer ima dvojni tjuner.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
bobi 1 kaže...

hvala na savjetima , idem onda na sony 55xf9005, vele po recenzijama odlična slika i procesor...dosta sporta sa max tv-a, filmovi, naši kanali, ma svega pomalo...

Mislim da je to trenutno najbolji LCD LED televizor za novce ako zanemarimo prošlogodišnji XE9005 koji je sad na akciji, koji je sličan ali malo izbugiran. S time da se nemoj zaletavati na 55" ako možda možeš financijski izgurati 65" (ili pričekati da ovom xf-u u 65" cijena još padne jer je trenutno nesrazmjeno skuplji od 55"). Za cca 3 metra za "ozbiljniji" kino doživljaj (pogotovo letterboxanih filmova) preporuka je 65"-75" televizor (dobar kalkulator imaš ovdje). Za TV program u SD rezoluciji naravno ne valja praktički ni jedan televizor veći od cca 40". Pa vagni još jednom da li ti je bitniji SD šrot signal s televizije ili možda ipak FHD/UHD materijal zbog čega se praktički i nabavlja televizor te klase.

 ma da...moglo bi se financijski podnijeti jer planiram ga za idućih 5-6-7 godina pa ne bih žalio....nažalost ne mogu bez sd signala jer kako gledati naše....ideal bi bio u drugoj sobi drugi tv....bojim se da na 65 naši programi ne bi lićili na ništa sa 3-3.20m...e sad, ako planiraju bolji signal ubrzo,onda super ali....

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

opet ja...evo baš sam govorio sa curom iz supra mea u zg, servisom lg tv-a, i ona veli da je priča sa burn.inom velika i preuveličana glupost i da se uz čišćenje tv-a i  dugosatno gledanje te istog kanala  neće doći do prženja ....ako se ipak desi veli kako oni mjenjaju ekrane pod garancijom jer su to radili starim nekim oledima...onda ipak nije istinita priča po forumima kako lg ne prizna burn-in pod garu...eto, sad me pokoleba, a baš sam gotovo  kupio  onog sony xf-a.....veli da će lg c8  naše kanale sasvim solidno prikazivati esad da li bolje od xf- ne znam...

 
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice