Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.089.862
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne vredi.Gotovo sva nova produkcija na Netflixu je dostupna u Dolby Visionu koji meni onako napol ćoravom bolje izgleda nego HDR.Pa ti pričaj i dalje da je to marketing zato što Filips nema.

 

Trebao bi i znati da marketing prodaje robu.Samsung ti je najbolji primjer.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
duško123 kaže...
Tascam kaže...

Dolby Vision mi je dostupan na Netflixu i gotovo svi novi naslovi su dostupni u Dolby V.Jbga Filips ga nema niti u najboljem modelu 

 

U prethodnom postu je Dolby V bio navlakuša, pretpostavio sam da ćeš se upecati  i razotkriti majstora,andreja ....

 Pa onda dobro ako gledaš preko Netflixa.. Ali vredi ono što sam napisao za Dolby Vision..Što se tiče, da Philips nema Dolby Visiona ne znači ništa, jer ga nema ni Panasonic ni Samsung pa još koji..Philips se odlučio za HDR10+ i tu ne vidin nikakvog problema..Nisu Philpsovi, Panasonicovi ljudi glupi, da nasedaju marketingu..! A važno, da ti uživaš u DV..

Pa i ako pogledamo gdje je Lg u parametrima koji su najvažniji za što bolji kvalitet slike, nema ga nigdje..?

 

Contrast performance: Panasonic FZ802 (4.58 points); Sony AF8 (4.45 points)

Color accuracy: Panasonic FZ802 (4.36 points); Sony AF8 (4.31 points)

Motion: Sony AF8 (4.27 points); Panasonic FZ802 (4.18 points)

VideoProcessing: Sony AF8 (4.27 points); Panasonic FZ802 (3.87 points)

 

 

 Ne vidim bome niti Filipsa nigdje već dugo .Htio se pod fol sakriti iza haj end brendova, ali smo te brzo skužili

5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Ne vredi.Gotovo sva nova produkcija na Netflixu je dostupna u Dolby Visionu koji meni onako napol ćoravom bolje izgleda nego HDR.Pa ti pričaj i dalje da je to marketing zato što Filips nema.

 

Trebao bi i znati da marketing prodaje robu.Samsung ti je najbolji primjer.

Da pa i Lg nije daleko za Samsungom po tom pitanju.. Kao što sam napisao, dobro ako gledaš preko Netflixa, jer svi nemaju zakupljen netflix i jedni oču gledat sa titlovima..

A kao drugo, Dolby Vision svakako izgleda nešto bolje napram HDR10, ali ne prema HDR10+.. Ali meni a mislim i večini ostalih, su važni parametri koje sam stavio žute.. Džaba Dolby Vision, kad je kod ostalih sadržaja lošiji napram konkurencije.. A pošto ti gledaš samo Dolby Vision ili HDR, onda je svakako za tebe najbolja opcija LG C8.. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 15:03 (duško123).
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
duško123 kaže...
Tascam kaže...

Dolby Vision mi je dostupan na Netflixu i gotovo svi novi naslovi su dostupni u Dolby V.Jbga Filips ga nema niti u najboljem modelu 

 

U prethodnom postu je Dolby V bio navlakuša, pretpostavio sam da ćeš se upecati  i razotkriti majstora,andreja ....

 Pa onda dobro ako gledaš preko Netflixa.. Ali vredi ono što sam napisao za Dolby Vision..Što se tiče, da Philips nema Dolby Visiona ne znači ništa, jer ga nema ni Panasonic ni Samsung pa još koji..Philips se odlučio za HDR10+ i tu ne vidin nikakvog problema..Nisu Philpsovi, Panasonicovi ljudi glupi, da nasedaju marketingu..! A važno, da ti uživaš u DV..

Pa i ako pogledamo gdje je Lg u parametrima koji su najvažniji za što bolji kvalitet slike, nema ga nigdje..?

 

Contrast performance: Panasonic FZ802 (4.58 points); Sony AF8 (4.45 points)

Color accuracy: Panasonic FZ802 (4.36 points); Sony AF8 (4.31 points)

Motion: Sony AF8 (4.27 points); Panasonic FZ802 (4.18 points)

VideoProcessing: Sony AF8 (4.27 points); Panasonic FZ802 (3.87 points)

 

 

 Ne vidim bome niti Filipsa nigdje već dugo .Htio se pod fol sakriti iza haj end brendova, ali smo te brzo skužili

 Ovdje je problem.

 

We also enquired about the availability of the anticipated Philips 873 and 973 OLED TVs, and a spokesperson said, "The 873 & 973 were being delayed by UK approval so a decision was made not to take the sets in the UK, and instead focus on making sure the new OLED sets due to be launched at the Berlin IFA will be available in the UK in September - at the same time as the rest of Europe".

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve su to tveij za odlikaše ... jel ima kaj dobro za nas "sirotinju"

 

btw. Panasonic polako napušta tržište TV-a (SAD je već napustio, F serija tamo više nije dostupna) i glavni fokus ide samo na flagshipove tj. OLED TVeje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 15:12 (Memphis).
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

Sve su to tveij za odlikaše ... jel ima kaj dobro za nas "sirotinju"

 

btw. Panasonic polako napušta tržište TV-a (SAD je već napustio, F serija tamo više nije dostupna) i glavni fokus ide samo na flagshipove.

 Svakako ima.. A što se tiče ostalog što si napisao, svi polako idu samo na OLED tehnologiju..Jer oču, da ljudi kupuju što više OLED televizora.. Pogledaj recimo još dvije godine nazad, je Philips ima sao jedan model OLEDA, a ove godine če imat oko pet modela. Isto Lg. Pa i drugi imaju svake godine koji model više..

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 15:17 (duško123).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možeš ti pričati i pisati o problemima koliko hoćeš, ja ih jednostavno ne vidim, nego uživam u sjajnoj slici sa media playera Dune HD 4k pro i Netflixa.Pa netko tko kupi high end tv neće gledati državnu televiziju, koja je kod nas u sd formatu.Dobro kod vas u slo je u hd formatu , ali je program nikakav. Krivo sam se izrazio B7 je star nekih 4 mjeseca i najbolje da ću sada ići na C8.Toliko lud baš nisam.

 

.Vjerujem da su Panasonic Oledi sjajni, doduše sa nikakvim smart sustavom.Nisi napisao najvažniju stavku a to je cijena njihovih Oled.a

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 15:15 (Tascam).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Možeš ti pričati i pisati o problemima koliko hoćeš, ja ih jednostavno ne vidim, nego uživam u sjajnoj slici sa media playera Dune HD 4k pro i Netflixa.Pa netko tko kupi high end tv neće gledati državnu televiziju, koja je kod nas u sd formatu.Dobro kod vas u slo je u hd formatu , ali je program nikakav. Krivo sam se izrazio B7 je star nekih 4 mjeseca i najbolje da ću sada ići na C8.Toliko lud baš nisam.Vjerujem da su Panasonic Oledi sjajni, doduše sa nikakvim smart sustavom.Nisi napisao najvažniju stavku a to je cijena njihovih Oled.a

 duploo

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.7.2018 15:16 (Tascam).
5 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Možeš ti pričati i pisati o problemima koliko hoćeš, ja ih jednostavno ne vidim, nego uživam u sjajnoj slici sa media playera Dune HD 4k pro i Netflixa.Pa netko tko kupi high end tv neće gledati državnu televiziju, koja je kod nas u sd formatu.Dobro kod vas u slo je u hd formatu , ali je program nikakav. Krivo sam se izrazio B7 je star nekih 4 mjeseca i najbolje da ću sada ići na C8.Toliko lud baš nisam.

 

.Vjerujem da su Panasonic Oledi sjajni, doduše sa nikakvim smart sustavom.Nisi napisao najvažniju stavku a to je cijena njihovih Oled.a

Nisi me dobro shvatio, nisam ja pisao o nikakvim problemima.. Ja sam napisao činjenice:) A o problemima bi se moglo govorit kao što su kvarovi televizora, problemi sa Burn- Inom, vertical bandingom itd.. Što se tiče gledanja SD sadržaja, tu se potpuno slažem sa tobom, da se takav televizor ne kupuje za gledanje tih sadržaja. A šta se ti ne sviđaju naši programi..? A što se tiče razlika u cjenama ođredenih OLEDA, tu je druga priča.. Ja osobno isto nebi uzeo Panasonica, kad dobijam za osjetno manje pare skoro" isto kvalitetan OLED televizor kojeg drugog proizvođača.. Ali osobno bi uzeo  ovogodišnji Philips model 803, ili  Sony A9 svejedno što če koštat nešto više napram konkurencije. Jer ta dva modela, če biti osjetno bolja napram svim tim ovogodišnjim modelima:)

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni nakon jednog gorkog Filips iskustva iz 2007 godine, kada su zasigurno bili kvalitetniji nego danas (mislim da je bio made in belgium), filips niti u jednu kombinaciju više neće ući.Čak niti u vikendicu.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

Iz technodom-a poslali po televiziju i obečavaju puni povrat novaca, kao i neki popust ako se odlučim na ponovnu kupnju kod njih, što je lijepo od njih.

 

Mala recenzija TCL 43p6046:

1. Stalno zaboravlja ubačen USB, da bi se nešto pogledalo sa njega treba ga svaki put friško ubaciti.

2. Desilo mi se da je zaboravio stručne postavke i sam od sebe se vratio na "trgovina mod".

3. Nema mogučnosti timer off funcije, več se čeka 4 sata da se tv ugasi.

4. Dirty screen efekt je dosta izražen.

5. Dosta dugo se pali tv, može se naštimat da se momentalno upali al onda nikad nije skroz ugašen. 

6. Čim se krene više od 30-45stupnjeva od centra jako je isprana slika, dok sam ga gledo u trgovini sastrane nije bilo tako jer je bio u trgovina modu i boje su bile na max.

7. Nemože se spojiti na H1 prijamnik, ali moguće da je do prijamnika, star je 3.5 godine i nešto šteka zadnje vrijeme, al eto radi na starom tv-u.

 

Dobre strane:

1. Slika je dobra gledano iz centra, pogotovo na full HD i 4k sadržaju.

2. Moguče gledanje video sadržaja bez zastajkivanja u 1080p na mreži od 10/2 preko WIFI-ja. Na 4k i 2k je bilo štekanja.

3. Daljinski na glasovno dobro dođe.

 

 

Sad opet nemam pojma koji tv da uzmem, ali bit će IPS i vjerovatno LG, vjerovatno i full hd jer oni još dolaze u rgb konifiguraciji ako se ne varam a 4k je rgbw? Možda i glupi tv pa naknadno box. Prijedlozi dobrodošli! buđet-3500kuna

 

U vezi mojeg LG-ja koji ima mrtve LED-ice vele za tv od 32" je promjena 400-450kuna. Mislim da se više isplati uzet novi za 1500kuna, a ovoga u prostoriju di netreba toliko. 

 

Pozdrav

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Oko 1100 kn je razlika tu u HR ovih dana između C8 i B8. Koliko sam uspio skupiti informacija po netu razlike, bez obzira na jači proc kod C8, praktički nema. Nešto si sve mislim pokupiti jedan B8 ili C8 za filmove i serije pa ostaviti postojeću telku za prtljanje po HTPC-u i TV program, fakat mu je dobra cijena sad. B7 se mogao kupiti prije mjesec dana za 9200 i kusur kn u BigBangu u SLO pa sam se premišljao nešto, sad su opet preko 10k kn, ali me nekako više privlači ovogodišnja serija. Meni čak B8 ljepše izgleda od C8 zbog manjeg stalka a fakat mu je sad solidna ova akcijska cijena u SD. Zvuk na telki mi je nebitan jer koristim AV rec i vanjsko ozvučenje. Jedino što me ostalo brinuti je i dalje vražji banding na 5% sive, moram otići negdje to detaljno na oči istestirati. Hm, zanimljivo.

 Koliko vidim na testovima taj banding kod nekih panela postoji, ali je manji nego na bilo kojem LCDu uključujući i QLED. Pronaći ću negdje na netu taj test uzorak sa 5% crnog, pa javim sta se vidi.

Što se tiče cijene, mislim da je 12.600kn ogromna cijena za dati za TV. S druge strane konkurencija su mu drugi OLEDi i eventualno Samsung Q8 i Q9 koji su znatno skuplji (mislim da je Q8 i primjetno inferiorniji TV) , tako da je on s obzirom na kvalitetu zapravo povoljan. Ja sam ga uzeo preko firme za posao, tako da PDV će mi se odbiti što je velika razlika, a i uhvatio sam 5 godina jamstva.

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Duško, aka Garfield...adiooo 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
6 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...
Sad opet nemam pojma koji tv da uzmem, ali bit će IPS i vjerovatno LG, vjerovatno i full hd jer oni još dolaze u rgb konifiguraciji ako se ne varam a 4k je rgbw? Možda i glupi tv pa naknadno box. Prijedlozi dobrodošli! buđet-3500kuna

 

U vezi mojeg LG-ja koji ima mrtve LED-ice vele za tv od 32" je promjena 400-450kuna. Mislim da se više isplati uzet novi za 1500kuna, a ovoga u prostoriju di netreba toliko. 

 

Pozdrav

 Zašto IPS?

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
duško123 kaže...
Tascam kaže...

Meni nakon jednog gorkog Filips iskustva iz 2007 godine, kada su zasigurno bili kvalitetniji nego danas (mislim da je bio made in belgium), filips niti u jednu kombinaciju više neće ući.Čak niti u vikendicu.

 Ništa tada Philips nije bio kvalitetniji.. Jer smo imali negdje isto kvarova tada kao i sada:)) Moji obiteljski prijatelji imaju Philipse več po 3 ili 4 godine, pa još svima rade kao prvi dan.. Več mi je dosadno pisat jedne te iste stvari.. Kvare se danas svi televizori od Panasonica, Sonya, Philpsa itd.. Danas moraš imat ponešto sreče, kod kupnje televizora.. Možeš kupit Sonya za 2.000 evra, pa ima mogučnosti, da se ti pokvari prije nego koji Philips ili koji drugi brand za 1.000 evra:) Danas ionako nema više problema sa samom elektronikom koliko ima problema sa panelima od pokvarenog pozadinskog osvetljenja, samih pixla itd..Tu je danas naviše problema kod Lcd televizora:))

 

 

 Bio je. Naravno da je bio kvalitetniji. Sve je bilo kvalitetnije.

 

Neminovno je da se svi kvare jel uvijek ima određen postotak neke loše serije ili slično i ide se na to da se napravi što jeftiniji TV kako bi se osvojilo tržište. Ali kod top brandova je to manji postotak nego kod ostalih. Nije samo razlika u kvaliteti slike već i kvaliteti finalnog proizvoda bez obzira kaj svi gledate best buy tv.

 

Ja imam Panasonic LCD iz 2007 koji radi dan danas a od 365 dana u godini sigurno 300 dana radi 20 sati dnevno i još je kupljen kao izložbeni primjerak. Kupi danas neki turski grunding ili tak neš 5 godina mu je u prosjeku plafon koliko vrijedi i garancija. I ne možeš mi reć da su top brandovi al pari low-endu. Jer to nisu brandovi koji su nekad bili veliki igrači na tržištu a pojavom truskog Vestala odjednom svi oživijeli već su cijelo vrijeme na tržištu i bore se za svoj tržišni segment.

 

Koliko para toliko muzike uvijek bilo i bit će ... za tebe je to sreća, za nekog glupost ali neke stvari jednostavno ne možeš promijeniti.

 

I oni stručnjaci kaj se tješe kak LG ili netko drugi radi panele za sve ostale veće proizvođače pa je sad LG najbolji ili najkvalitetniji ili je to sve isto, ti nemaju pojma. Jer danas svatko proizvodi ono što mu je isplativo što nije outsourcea. Tako je u svim industrijama.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...
jelincav kaže...
Sad opet nemam pojma koji tv da uzmem, ali bit će IPS i vjerovatno LG, vjerovatno i full hd jer oni još dolaze u rgb konifiguraciji ako se ne varam a 4k je rgbw? Možda i glupi tv pa naknadno box. Prijedlozi dobrodošli! buđet-3500kuna

 

U vezi mojeg LG-ja koji ima mrtve LED-ice vele za tv od 32" je promjena 400-450kuna. Mislim da se više isplati uzet novi za 1500kuna, a ovoga u prostoriju di netreba toliko. 

 

Pozdrav

 Zašto IPS?

 

 Voli covjek sivu boju. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

 Zašto IPS?

 

 Zašto ne ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim komnetar kvalitete nove i prošlogodišnje serije LG 49" UHD:

49UK7550MLA  vs 49UJ701V

 

Važnije razlike - 

pozadinsko osvjetljenje EDGE vs Direct 

Wide Color Gamut Nano Cell Color vs Wide Color

Local Dimming  DA vs NE

Ultra Luminance DA vs NE

DTS Virtual:X  DA vs Ultra Surround

 

Hvala

 

 

RAzlika u cijeni cca 200kn

 

Ili preporuka sličnog do cca 4000 kn.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dosta dugo sam se pitao zašto se film zove Men In Black kad su svi u sivim odlijelima. hehe, IPS najviše jer negledam u tami filmove, onih pola sata što legnem pa ugasim svijetlo to mogu preživjet sa slabom crnom ili ti sivom. Već imam jedan LG tv i iskreno ja nisam skužio veliku razliku izemeđu kontrasta od 4000 na TCL-u i 1000-1500možda na LG-u. Al me ubijalo u pojam kad bi se premjestio za metar ili metar i pol iz centra, e to ti je onda siva-crna. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Memphis kaže...

 Zašto IPS?

 

 Zašto ne ?

 

 Pa zašto bi pored VA ili još bolje MVA panela uzimao IPS kada znamo svi da je VA ima puno više prednosti u odnosu na IPS. Što je još bolje VA će biti u budućim serijama sve manje jer svi više manje prelaze na IPS zbog povoljnije cijene.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupim panasonic 50ex703 sa VA panelom i to je bilo katastrofalno loše, kut gledanja katastrofa nad katastrofama.Nakon 10 dana muke,vratim ga i uzmem sony 49xe 80 sa ips panelom.Nije neki zgoditak ,ali je puno,puno bolje nego onaj panasonic.Imam i staru panasonic plasmu(2007 god) i kad uspoređivam sva tri tv sveukupno nije ovaj sony ni tako loš.Iduća kupovina oled.

 
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oliol kaže...

Kupim panasonic 50ex703 sa VA panelom i to je bilo katastrofalno loše, kut gledanja katastrofa nad katastrofama.Nakon 10 dana muke,vratim ga i uzmem sony 49xe 80 sa ips panelom.Nije neki zgoditak ,ali je puno,puno bolje nego onaj panasonic.Imam i staru panasonic plasmu(2007 god) i kad uspoređivam sva tri tv sveukupno nije ovaj sony ni tako loš.Iduća kupovina oled.

 I kolega shegyman s ove teme je prvo kupio Panasonica s tim veličanstvenim Va panelom  pa ga je vratio i kupio Lg sa "zloglasnim" IPs panelom.

i on se preporodio...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 17:01 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Memphis kaže...

 

 Pa zašto bi pored VA ili još bolje MVA panela uzimao IPS kada znamo svi da je VA ima puno više prednosti u odnosu na IPS. Što je još bolje VA će biti u budućim serijama sve manje jer svi više manje prelaze na IPS zbog povoljnije cijene.

 Kojih to puno prednost ima VA panel u odnosu na IPS osim boljeg kontrasta ali i to ako uzmemo skuplje modele.

Za mene je IPs panel uz kvalitetno lokalno zatamnjenje neprehebiv a eto, ima i bolje boje, panel je brži, odn Va je spor. 

 

Jedino je u srednjem segmentu solidna PSA samsungova matrica.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.displayspecifications.com/en/model/c0d5b9f

https://www.protis.hr/products/details/samsung-led-tv-43mu6172/121503

 

dakle, va sa istim kutem gledanja kao i ips, i to nije obican va, vec dosta naprednija, amva matrica...

dodatnih 299kn i to je to...

 

edit: sad se stranica prominila i pise i amva i ips???????

 

sad san isha kopat:

 

Gorstak79 kaže...
Gorstak79 kaže...

isprike zbog duplog posta, ali zanima me je li se netko prova igrat na ovome?

 

Ne pise koja je matrica, ali sudeci po viewing angle-u, tribala bi biti IPS, dakle ok za igre?

 

https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=93209&page=4

 

coeku se zapalio, dakle, mozda bolje zaobic...usput sam na nekom srpskom forumu saznao da lg teveji uglavnom imaju ips panel, a sony i samsung va, pa pretpostavljam da triba iskopat neki lg za gaming...ajd bar da nam susjedi nisu skrtavi po pitanju informacija, za razliku od domace zgadije...

 

 

ako su nam susjedi u pravu, ipak je amva

 

sudeci po samsungu, taj model ne postoji

Salt n Pepa - Push It
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 17:50 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nemam pojma koji mi je k s netom, cas neceg ima za iskopat, cas nema...

 

uglavnom, pretrazio sam sve zivo i iskopao postenu tv

 

https://www.protis.hr/products/details/lg-uhd-tv-43uk6300mlb/132703

Salt n Pepa - Push It
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gorstak79 kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/model/c0d5b9f

https://www.protis.hr/products/details/samsung-led-tv-43mu6172/121503

 

dakle, va sa istim kutem gledanja kao i ips, i to nije obican va, vec dosta naprednija, amva matrica...

dodatnih 299kn i to je to...

 

edit: sad se stranica prominila i pise i amva i ips???????

 

sad san isha kopat:

 

Gorstak79 kaže...
Gorstak79 kaže...

isprike zbog duplog posta, ali zanima me je li se netko prova igrat na ovome?

 

Ne pise koja je matrica, ali sudeci po viewing angle-u, tribala bi biti IPS, dakle ok za igre?

 

https://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=93209&page=4

 

coeku se zapalio, dakle, mozda bolje zaobic...usput sam na nekom srpskom forumu saznao da lg teveji uglavnom imaju ips panel, a sony i samsung va, pa pretpostavljam da triba iskopat neki lg za gaming...ajd bar da nam susjedi nisu skrtavi po pitanju informacija, za razliku od domace zgadije...

 

 

ako su nam susjedi u pravu, ipak je amva

 

sudeci po samsungu, taj model ne postoji

 43MU6172 provjereno dolazi sa VA panelom. Jedini TV sa IPS(PLS) panelom iz MU6172 serije je 55mu6172 a 40", 43", 50", 65" i 75" MU6172 su sa VA panelom.

A ne cudi me sto se taj VOX zapalio, obicno kinesko smece.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.7.2018 19:20 (Binac6).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nalazim se u fazi odabira dijagonale. Imam kauč na 4,1 m i fotelju na 2,3 m za Plajku i ponekad filmove. Ako uzmem 65" fotelja više nije opcija. A ono što mi je čak i veća nedoumica je ovih 4 m. Bio sam u trgovini i 65" mi se čak čini previše. Kao da ne mogu obuhvatiti čitavu sliku pogledom sa 4 m. Čak mi se trenutnih 40" počelo činiti ok. Znam za preporuke i da je kao veća dijagonala bolja ali ne želim pretjerivati. Kakva su vaša iskustva?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Nalazim se u fazi odabira dijagonale. Imam kauč na 4,1 m i fotelju na 2,3 m za Plajku i ponekad filmove. Ako uzmem 65" fotelja više nije opcija. A ono što mi je čak i veća nedoumica je ovih 4 m. Bio sam u trgovini i 65" mi se čak čini previše. Kao da ne mogu obuhvatiti čitavu sliku pogledom sa 4 m. Čak mi se trenutnih 40" počelo činiti ok. Znam za preporuke i da je kao veća dijagonala bolja ali ne želim pretjerivati. Kakva su vaša iskustva?

 Meni je sa 3.5m 42 inch malo, tako da razmišljam uzeti 55

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim TV sa sljedećim svojstvima:

 - do 2200kn, ako je jako dobar best buy max 3000kn

 - podržava DVB-T2 i H.265/HEVC

 - 4K 

 - barem 32"

 - može čitati USB stickove (i podržava razumne formate)

 - ima uobičajene portove 

 - ok mi je i rabljen, ako garancija traje još barem godinu-i-po 

 - (bilo bi lijepo da ima Android, ali ne na uštrb drugih osobina, pa vjerojatno ništa od toga :D)

 

Ako ne postoji kvalitetan TV u ovakvoj kombinaciji, onda bih odustao od 4K

 

Možda https://www.nabava.net/televizori/jvc-lt-43vu63j-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-63870591 ?

 

Hvala!

 

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2018 0:11 (itf4n).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itf4n kaže...

Pozdrav, tražim TV sa sljedećim svojstvima:

 - do 2200kn, ako je jako dobar best buy max 3000kn

 - podržava DVB-T2 i H.265/HEVC

 - 4K 

 - barem 32"

 - može čitati USB stickove (i podržava razumne formate)

 - ima uobičajene portove 

 - (bilo bi lijepo da ima Android, ali ne na uštrb drugih osobina, pa vjerojatno ništa od toga :D)

 

Ako ne postoji kvalitetan TV u ovakvoj kombinaciji, onda bih odustao od 4K

 

Možda https://www.nabava.net/televizori/jvc-lt-43vu63j-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-63870591 ?

 

Hvala!

 

 

jvc je poznat brend, i to je zbilja niska cijena, ali samo dvi god gare i to nepouzdan ducan....rizicno je...

Salt n Pepa - Push It
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice