Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.106.778
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

A što mislite... da li se isplati uzeti:

 

Sony XF9005 65"  ili 

Sony XE9005 65" 

XE je prošlogodišnji model koji na žalost pati od 50Hz buga kojeg Sony nije riješio, štoviše zakopali su se dodatno traljavim firmwareom kojeg su na kraju povukli iz opticaja. Da li će se po tom pitanju štogod riješiti, hm, nitko ne zna. I sada ih je praktički već teže naći po trgovinama a da nisu izložbeni ili vraćeni primjerci. XF nema tih problema, podržava Dolby Vision, ima više svjetline za HDR, bolji motion, meni osobno dosta ružan stalak, ali je trenutno osjetno skuplji od XE modela. Ja se osobno dvoumim između 65" XF9005 i Samsunga Q8F ali bi ih uzimao tek za black friday odn. negdje u to vrijeme jer će im cijena biti osjetno manja, vjerujem u rangu trenutnih cijena prošlogodišnjih modela. Ako te novci žuljaju i želiš odmah telku, mislim da s XF-om ne možeš pogriješiti. Osobno ne bih uzimao XE zbog buga koji fakat smeta iako postoje neki workaroundovi (game mod ili paljenje AV synca ali što onda izaziva neke druge probleme poput smanjenog seta dostupnih postavki, odn. nenormalno velikog input laga).

Deckard
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala ti na odgovoru. A što se tiće black frideya, da li gledaš samo naše trgovine ili i ove po europi? Ako znaš neku dobru iz eu, molim te stavi link. I ja se dvoumim između tih što si ih naveo ili eventualno nekog oleda ali čekam i ja neke akcije jer sada je sony najeftiniji, a 17k kn... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
17 tkn za lcd tv??
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
17 tkn za lcd tv??

 Nop.

Na OLED misli

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bas gledam toga i jednog philipsa.

 

Puno hvala :)

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zna li netko da o o kojem panelu se radi kod ove 50" Noe? Pošto je kontrast visok da li je možda VA panel u pitanju?

I kako da vidim da li je RGB il RGBW raspored piksela? Znam da je smart nikakav koliko sam uspio pročitati, ali on mi nije važan pošto će biti spojena na komp. Na drugom forumu sam pročitao da ima nelošu sliku. Ima li netko osobno iskustvo s kvalitetom slike na ovom 50" modelu. 

 

Također me interesira i ovaj 50" Hisense model. Nigdje ne mogu saznati iskustvo iz prve ruke s ovim Hisense modelima, iako se prodaju već neko vrijeme kod nas. 

 

Ako netko zna još koji low budget 50" tv neka napiše model. Hvala

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Tascam kaže...
17 tkn za lcd tv??

 Nop.

Na OLED misli

 ne misli na oled..... 65 xf9005 u sancta domenica i nekim drugim dućanima  17000 kuna...tobože  s onim ---kodom 10 posto manje....previše, kolko god da je dobar...

16 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zvonimir Zubić kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Tražim TV do 3500kn, jedino je bitno da je 50" pa me zanimaju vaše preporuke u tom cjenovnom rangu.

Trenutno je na akciji 55" 4K TCL U55P6006 za 3.500 (HarveyNorman, Emmezeta i sl.).

Modeli U**P6006 su dual-core a U**P6046 quad-core proc sa Androidom 6, VA matrica, DVB-T2/C/S2 itd., dobar upscale domaćih SD programa ...

Naravno, za tu cijenu HDR kojeg navode baš i ne treba shvaćati ozbiljno :)

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobi 1 kaže...

 ne misli na oled..... 65 xf9005 u sancta domenica i nekim drugim dućanima  17000 kuna...tobože  s onim ---kodom 10 posto manje....previše, kolko god da je dobar...

 Aaaaa. to. nisam ni gledao gabarite...mnogo bre, mnogo vučiću...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo
Trenutno nisam mogućnosti da probam kod sebe. Evo i mene zanima sad što je u pitanju. Probam kod sebe kad mi tv stigne sa reklamacije ako do tad ne riješiš misteriju
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo
Trenutno nisam mogućnosti da probam kod sebe. Evo i mene zanima sad što je u pitanju. Probam kod sebe kad mi tv stigne sa reklamacije ako do tad ne riješiš misteriju
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Anđeo
Trenutno nisam mogućnosti da probam kod sebe. Evo i mene zanima sad što je u pitanju. Probam kod sebe kad mi tv stigne sa reklamacije ako do tad ne riješiš misteriju

 Reklamacija? Zbog cega..

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
roby27 kaže...

sad sam se sjetio da ja imam madVR ukomponiran sa bs playerom zato je tolika opterecenost, koliko ga dugo koristim uopce sam zaboravio na to. makar moram probat novu verziju VLC-a cujem da je dobar...

 jel bs placas ili je x verzija :D..... glup mi je nacin taj pretplate...da je normalna licenca kupio bih odavno vec... na mobu jesam al ovo je glupo stvrno....

 Ne placam kaj ti je nikad nebi platio tak nesto. Instalirao full verziju kad je bio giveaway preko sharewareonsale site-a for free. 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
error_666 kaže...
Anđeo
Trenutno nisam mogućnosti da probam kod sebe. Evo i mene zanima sad što je u pitanju. Probam kod sebe kad mi tv stigne sa reklamacije ako do tad ne riješiš misteriju

 Reklamacija? Zbog cega..

 Na servisu je , maticna ploca izgleda . 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zvonimir Zubić kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Tražim TV do 3500kn, jedino je bitno da je 50" pa me zanimaju vaše preporuke u tom cjenovnom rangu.

 Dodaj 300kn i uzmi provjereno dobar TV:

https://neutrinomobile.hr/samsung-led-tv-50-127cm-50mu6172-ultra-hd-smart-ue50mu6172uxxh.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Steta nisam pojma imao za to... jer je oretplata stvarno glupa...i iskreno imam ga samo da mi skida titlove sad...a glavni player mi je Pot player....
VenAtoR#2231
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Can’t get my LG TV to play HEVC MKV files, how to fix?
“I’ve been using Plex for a while now, but now I want to direct Play HEVC MKV files on my LG TV because the Plex Media Server is too slow to transcode them to H.264. My TV includes HEVC x265 support, so I try to play the HEVC MKV video from USB drive, but it seems that my LG TV doesn’t recognize them at all. Why won’t it play a file that it should play? Anyone else having issues with HEVC files on your LG TV? I can’t figure this out by myself, can anyone help please? I would really appreciate any help.”
To be able to directly play HEVC (H.265/x265) video files on a LG TV through USB drive, you need to match two things:
1) Firstly, your LG TV must have native support for HEVC H.265 codec, if not, you have to use a third party media player app like Plex;
2) Secondly, even if your LG TV has native support for x265, it must have limits on video specifications. For example, if your TV only supports HEVC video in MP4 container, then you shouldn’t play a HEVC file in an MKV wrapper; if it doesn’t support high bitrate HEVC video, but you try to play such a file, of course, it will fail to play. All the similar things will make your TV watching very painful.

 

Dakle, problema ima s Web OS i HEVC

 

https://techidaily.com/direct-play-hevc-on-lg-tv/

 

http://www.canalb.fr/forum/read.php?1,3246

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 7:47 (Anđeo bez falinge).
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

AKCIJA Mall.hr

 

Sony 4K LED TV prijemnik KD-55XE8096B  5.199 kn

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-4k-led-tv-prijemnik-kd-55xe8096b

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bobi 1 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Tascam kaže...
17 tkn za lcd tv??

 Nop.

Na OLED misli

 ne misli na oled..... 65 xf9005 u sancta domenica i nekim drugim dućanima  17000 kuna...tobože  s onim ---kodom 10 posto manje....previše, kolko god da je dobar...

 Pa nije baš toliko dobar...Oledima se svijećom traže nesavršenstva, nitko ne spominje muku koju korisnici imaju sa xe90,problem s ponavljanjem frameova (trzanjem slike) prilikom gledanja sadržaja u 50 Hz što mori čitavu XE liniju

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

 ne misli na oled..... 65 xf9005 u sancta domenica i nekim drugim dućanima  17000 kuna...tobože  s onim ---kodom 10 posto manje....previše, kolko god da je dobar...

 Pa nije baš toliko dobar...Oledima se svijećom traže nesavršenstva, nitko ne spominje muku koju korisnici imaju sa xe90,problem s ponavljanjem frameova (trzanjem slike) prilikom gledanja sadržaja u 50 Hz što mori čitavu XE liniju

Ja trubim ovdje već dva mjeseca o 50Hz bugu XE85 i 90 serije, čak mi je neki freak prije par dana tu nabio TD radi toga iz nekog samo njemu znanog razloga, izgleda su ljudi koji su to kod nas pokupovali ili slijepi ili ono baš teški ignoranti pa ne percipiraju problem. Ili gledaju telku u game modu. Samo ne kužim da bi baš ignoranti kupovali takve televizore, al dobro, ima nas svakakvih. A možda ni ne gledaju PAL materijal. Vani se po forumima bruji o tome naveliko, spominju se tužbe, pljuje se po Sonyevom supportu, čeka se neko rješenje u vidu firmwarea, ono detaljne rasprave se vode od kad je serija televizora uopće i izašla na tržište. Bruka je što ih nisu povukli s tržišta nego se blamiraju prodajući neispravan proizvod i prodavajući maglu na supportu. OK, Ameri nemaju taj problem izražen ako baš ne gledaju PAL serije, tamo je model x900e izrazito popularan, ali kod nas je sve što se tiče TV programa (zemaljska, satelitska, kabelska, iptv, serije europske produkcije na Netflixu itd.) u 50Hz i problem ne da je vidljiv, nego je vidljiv s mjeseca, pogotovo na sportu (tenis, nogomet...). XF je ok po tom pitanju, ok je i prošlogodišnji xe9305. A da se oledu baš svijećom traže nesavršenstva, heh, opet ovisi kako je ko ćorav, odn. ignorant. Ja, npr., ne mogu preko burn-ina i bandinga na 5-10% sive bez obzira na obzir i sve druge prednosti oleda, nekome opet to ne smeta, zato se valjda i dalje prodaju i skupi lcd televizori.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.8.2018 9:39 (deckard).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Hvala ti na odgovoru. A što se tiće black frideya, da li gledaš samo naše trgovine ili i ove po europi? Ako znaš neku dobru iz eu, molim te stavi link. I ja se dvoumim između tih što si ih naveo ili eventualno nekog oleda ali čekam i ja neke akcije jer sada je sony najeftiniji, a 17k kn... 

Za telke gledam samo domaće trgovine i slovenski Big Bang od kud bih si još mogao nekako dofurati televizor u autu. Telku si s Amazona, ebaya i sl. fakat ne bih naručivao zbog mogućih komplikacija s vraćanjem, ostvarivanjem garancije ukoliko se nešto dogodi, cijenom poštarine koja ti praktički poništi popust a masa dućana ni ne šalje u HR takve stvari, barem ne ove veće televizore tipa 65" ili veće. Domaći dućani su se fino bili poklali prošle godine oko black fridaya s popustima telki tako da ne sumnjam da će i ove godine biti slično. Treba se riješiti zaliha prije proljeća kad dolaze novi modeli, i tako ti to ide svake godine.

Deckard
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koristim već drugi oled, niti na jednom nisam niti niti retention,burn in , niti banding
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Koristim već drugi oled, niti na jednom nisam niti niti retention,burn in , niti banding

Pa eto, isto tako neki ne vide 50Hz bug na Sony XE9005 telkama i sve 5 .

Deckard
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kad ce taj black friday? gledam po kalendaru i do kraja godine nema petka 13.... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Tascam kaže...
Koristim već drugi oled, niti na jednom nisam niti niti retention,burn in , niti banding

Pa eto, isto tako neki ne vide 50Hz bug na Sony XE9005 telkama i sve 5 .

 Ne vide light bleednig,loš vidljivi kut da bi vidjeli 50hz bug.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
Koristim već drugi oled, niti na jednom nisam niti niti retention,burn in , niti banding

 Jesam ja tebe nesto pitao u temi a ti nista?

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam 9005, kakvo trzanje o cem se radi tocno?

U procesu kupnje taj model se naveliko hvalilo, i prije i nakon moje kupnje a od onda proslo, cca 9-10mj.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Imam 9005, kakvo trzanje o cem se radi tocno?

U procesu kupnje taj model se naveliko hvalilo, i prije i nakon moje kupnje a od onda proslo, cca 9-10mj.

 

 Ja bas danas stao i gledam u ducanu, vrtila se nekakva tekma sa arenasporta. Sve izgleda sasvim glatko i lijepo a niti jedan trzaj nisam primjetio.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Anđeo 

 

Evo probao sam kod sebe taj HEVC , verzija "Avengers-Infinity War 2018 BRRip 1080p DD5.1 H265-d3g" od 2.39 GB sa IPT-a . Media player na ovom  LGu  ga cita uredno . Nesto drugo je tu izgleda problem . 

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 0:52 (error_666).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice