Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.266
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Anđeo 

 

Evo probao sam kod sebe taj HEVC , verzija "Avengers-Infinity War 2018 BRRip 1080p DD5.1 H265-d3g" od 2.39 GB sa IPT-a . Media player na ovom  LGu  ga cita uredno . Nesto drugo je tu izgleda problem . 

Hvala burajz

Čudno.

Vratio sam jučer tv na tvorničke postavke i opet isto, ne prepoznaje taj film ?!

Pukušat ću prebaciti ta dva filma s vanjskog HD na USB stickove, to još nisam probao.

Ako ni to ne uspije, nazvat ću danas LG Hrvatska, poslati im screnshootove pa neka rješavaju problem.

I ti imaš Web OS 3.5 ?

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 7:31 (Anđeo bez falinge).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
roby27 kaže...
Tascam kaže...
Koristim već drugi oled, niti na jednom nisam niti niti retention,burn in , niti banding

 Jesam ja tebe nesto pitao u temi a ti nista?

 Aaa sorry ako misliš na Dune 4K Pro.Odličan media player vrijedi svaku lipu.Kombinacija linuxa+ androida.Topla preporuka.Veliki upgrade za mene sa Popcorn-a Vten

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
b4rt!mej kaže...
@endoki

Znam da je slabiji tv po pitanju svega. Savrsena slika nije imperativ (jer ionako vecinom konzumiramo sd sadrzaj), a imam zelju za sto vecom dijagonalom.

Ugl. Moje pitanje je vezano opcenito za uredjaj.. ima li kakvi musica koje ga cine neisplativim za kupovinu. Ne ocekujem da cu imati sliku kao na sonyu.

Ili jos bolje pitanje.. ima li ista sto u toj dimenziji moze konkurirati, a da cijena ne prelazi 1200€?!

 Ako baš trebaš tako veliku dijagonalu, onda vjerojatno nema boljeg. Ja imam 50" i odličan mi je. Naravno da prebrze scene nisu ultra oštre i da sa kuta opadne kontrast i boje se promjene, ali meni nije problem. S koje udaljenosti gledaš TV?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
bobi 1 kaže...

 ne misli na oled..... 65 xf9005 u sancta domenica i nekim drugim dućanima  17000 kuna...tobože  s onim ---kodom 10 posto manje....previše, kolko god da je dobar...

 Aaaaa. to. nisam ni gledao gabarite...mnogo bre, mnogo vučiću...

 Iz Njemačke ga s dostavom dobiš za 3000 kn manje i topo normalnoj cijeni bez akcije, kod nas cijene nisu normalne !

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ovaj problem nemam.. Očito nisu pogođeni svi modeli, nego kako i u ostalim stvarima pa tak i u tom slučaju, kakve si sreće..

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...
deckard kaže...
zvonac kaže...

Imam 9005, kakvo trzanje o cem se radi tocno?

 

 Ovaj problem nemam.. Očito nisu pogođeni svi modeli, nego kako i u ostalim stvarima pa tak i u tom slučaju, kakve si sreće..

 

 

 Takoder. Nikakvih problema :)

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

 Ovaj problem nemam.. Očito nisu pogođeni svi modeli, nego kako i u ostalim stvarima pa tak i u tom slučaju, kakve si sreće..

Ajd da smo i mi konačno sreće da su k nama dolutali nekako jedinstveni primjerci kakvih, sudeći prema pisanjima po netu, nema nigdje u svijetu . Iako je šogor baš kupio prije nekih mjesec-dva dana 55" XE9005 i, naravno, skužio problem. Budi sretan da ne percipiraš problem. Ili možda gledaš telku u game modu ili s uključenim AV syncom?

 

Deckard
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
zvonac kaže...

 Ovaj problem nemam.. Očito nisu pogođeni svi modeli, nego kako i u ostalim stvarima pa tak i u tom slučaju, kakve si sreće..

Ajd da smo i mi konačno sreće da su k nama dolutali nekako jedinstveni primjerci kakvih, sudeći prema pisanjima po netu, nema nigdje u svijetu . Iako je šogor baš kupio prije nekih mjesec-dva dana 55" XE9005 i, naravno, skužio problem. Budi sretan da ne percipiraš problem. Ili možda gledaš telku u game modu ili s uključenim AV syncom?

 

 Ne gledam nikad na game mode, koristim home cinema mode.. Al mislim da dok spojim komp sa telkom, onda se u game mode prebaci sam kod igranja igri, radi manjeg input laga..

Kalibrirao sam sa ovog linka..

 

Ne znam kaj da velim, evo telka je stara točno godinu dana, o tom problemu nije bilo ni govora, a taj model je većina ekipe dala preporuke za kupnju, tak da mi je to jedini logičan bio kod odabira telke, zapravo, nisam našao ni jedan model a da može parirat 9005ici..

Uglavnom, kritika je bilo jako malo, praktički beznačajno, a brojni recenzenti su to potvrdili, a i pojedinci koji imaju tu telku, znam da je sony s tim modelom napravio fenomenalan posao nakon kiksa s prethodnim modelima i ovaj 9005 je pobrao ogromne hvalospjeve.

 

Trenutno mi je jedina mana na toj telki, veličina ekrana, da sam znao, uzeo bih 65" Mada sam i onda bio na vagi između 49" i 55", sad nakon dužeg vremena korištenja, 65" bi bio taman..

 

 E sad kaj se dogodilo posle, ne znam, dal je lošiji batch bio ili nekaj trećeg, to samo sony zna, al pošto je to softverska greška, sony bi trebao zasukat rukave, kaj ne..

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 11:35 (zvonac).
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, kupujem novi televizor prvenstveno za gledanje filmova, sporta i igranje PS4/PC. Prvi izbor mi je LG C8 65". Koje je vaše mišljenje, preporuke itd. 

Hvala

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hugo32 kaže...

Pozdrav, kupujem novi televizor prvenstveno za gledanje filmova, sporta i igranje PS4/PC. Prvi izbor mi je LG C8 65". Koje je vaše mišljenje, preporuke itd. 

Hvala

 E jesi izabra hahahahahahahaha

dobar, dobar....hahahaha

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hugo32 kaže...

Pozdrav, kupujem novi televizor prvenstveno za gledanje filmova, sporta i igranje PS4/PC. Prvi izbor mi je LG C8 65". Koje je vaše mišljenje, preporuke itd. 

Hvala

 Nema drugog izbora , to je to. 

 

Jedino ako si žešći igrač i često igraš istu igru + puno programa koji imaju statični logo, onda bolje neki lcd radi mogućeg burnin-a.

Ako gledaš miješane sadržaje, nema problema

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Anđeo bez falinge
Ma nema na cemu. Bas cudno , jos je kod tebe novija verzija.
Kod mene je WebOS 3 , isao sam preko serviia (stream sa pc sa media servera), a radi i preko USB-a.
Moguće da TV ima neku gresku, pošalji im slike i nek rješavaju. Nadam se da ces uspjeti rješiti problem.
Ako te jos što zanima slobodno pitaj

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 18:54 (error_666).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možeš malo pojasniti to svoje hahahaha?

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

Anđeo bez falinge
Ma nema na cemu. Bas cudno , jos je kod tebe novija verzija.
Kod mene je WebOS 3 , isao sam preko serviia (stream sa pc sa media servera), a radi i preko USB-a.
Moguće da TV ima neku gresku, pošalji im slike i nek rješavaju. Nadam se da ces uspjeti rješiti problem.
Ako te jos što zanima slobodno pitaj

 Hvala brate.

Danas sam završio s povezivanjem servera na poslu i ostalim zajebancijama u firmi po ovoj vrućini...

Malo ću njuškati ovaj vikend ali ću sigurno poslati screnshoot i moj i tvoj pa neka riješe taj problem ako mogu.

hugo32 kaže...

Možeš malo pojasniti to svoje hahahaha?

 hhahhhhahahahha..."znači da si kupio" odn. misliš kupiti vrh tv i ti još postavljaš okolo pitanja.

Samo to (ako je troling, dobro je, malo zabave, nema ljudi na forumu)

NHF

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 20:36 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže...

Anđeo bez falinge
Ma nema na cemu. Bas cudno , jos je kod tebe novija verzija.
Kod mene je WebOS 3 , isao sam preko serviia (stream sa pc sa media servera), a radi i preko USB-a.
Moguće da TV ima neku gresku, pošalji im slike i nek rješavaju. Nadam se da ces uspjeti rješiti problem.
Ako te jos što zanima slobodno pitaj

 Hvala brate.

Danas sam završio s povezivanjem servera na poslu i ostalim zajebancijama u firmi po ovoj vrućini...

Malo ću njuškati ovaj vikend ali ću sigurno poslati screnshoot i moj i tvoj pa neka riješe taj problem ako mogu.

 Ma nista , i drugi put . Posalji , nek rjesavaju . Mada , na tvom mjestu ja bih jos  trazio nekoga da proba na istom modelu TVa , tako ces znati najbolje da  je ili nije bas do tvog uređaja . Sigurno ima neko na forumu takav . Kod mene je iz 2016 jbg 

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Ma nista , i drugi put . Posalji , nek rjesavaju . Mada , na tvom mjestu ja bih jos  trazio nekoga da proba na istom modelu TVa , tako ces znati najbolje da  je ili nije bas do tvog uređaja . Sigurno ima neko na forumu takav . Kod mene je iz 2016 jbg 

 Ma, maknut ću ja 3.5 i otići na tvoj 3.0 iz zajebancije, baš da vidim što će biti.

svejedno od LG nema odgovora do ponedjeljka.

 

EDIT;

 

hvala tebi još jednom na trudu.

rijetko to hoće napraviti što si ti.

možda 0000000,1 kolega s teme. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.8.2018 21:24 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže...

 Ma nista , i drugi put . Posalji , nek rjesavaju . Mada , na tvom mjestu ja bih jos  trazio nekoga da proba na istom modelu TVa , tako ces znati najbolje da  je ili nije bas do tvog uređaja . Sigurno ima neko na forumu takav . Kod mene je iz 2016 jbg 

 Ma, maknut ću ja 3.5 i otići na tvoj 3.0 iz zajebancije, baš da vidim što će biti.

svejedno od LG nema odgovora do ponedjeljka.

 

EDIT;

 

hvala tebi još jednom na trudu.

rijetko to hoće napraviti što si ti.

možda 0000000,1 kolega s teme. 

 Ma sitnica , tri minute dok je film  skinuo s neta  , najveci posao je bio prebacit sliku sa moba na komp da je posaljem  .

haha mozes i tako  ..

salu na stranu , ne vjerujem da je do verzije WebOS-a . Imam jos jedan LG sa webOS 1 i mogu reci da je 3 svjetlosnim godinama ispred po svemu , tako da je sigurno i 3.5 bolji od 3 .

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
error_666 kaže...

Anđeo bez falinge
Ma nema na cemu. Bas cudno , jos je kod tebe novija verzija.
Kod mene je WebOS 3 , isao sam preko serviia (stream sa pc sa media servera), a radi i preko USB-a.
Moguće da TV ima neku gresku, pošalji im slike i nek rješavaju. Nadam se da ces uspjeti rješiti problem.
Ako te jos što zanima slobodno pitaj

 Hvala brate.

Danas sam završio s povezivanjem servera na poslu i ostalim zajebancijama u firmi po ovoj vrućini...

Malo ću njuškati ovaj vikend ali ću sigurno poslati screnshoot i moj i tvoj pa neka riješe taj problem ako mogu.

hugo32 kaže...

Možeš malo pojasniti to svoje hahahaha?

 hhahhhhahahahha..."znači da si kupio" odn. misliš kupiti vrh tv i ti još postavljaš okolo pitanja.

Samo to (ako je troling, dobro je, malo zabave, nema ljudi na forumu)

NHF

Pitam okolo pitanja jer sam laik što se tiče televizora a i u ovoj temi sam pročitao o burn-inu kod OLED-a i nebi htio pljunut toliku lovu

bez da imam sve informacije i mišljenje ljudi koji se kuže više od mene. Mislio sam da forum služi za to.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
hugo32 kaže...

Pozdrav, kupujem novi televizor prvenstveno za gledanje filmova, sporta i igranje PS4/PC. Prvi izbor mi je LG C8 65". Koje je vaše mišljenje, preporuke itd. 

Hvala

 E jesi izabra hahahahahahahaha

dobar, dobar....hahahaha

 Ludo me zanima koji ti je drugi izbor?

AUDIOFIL
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Od lcda jedino se samsung Q9FN moze mjeriti s oledom, ovisno o namjeni bolji je jedan ili drugi.
Za hardcore gamere q9fn je bolji izbor (ko si ga moze priustiti)
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
zvonac kaže...

 Ovaj problem nemam.. Očito nisu pogođeni svi modeli, nego kako i u ostalim stvarima pa tak i u tom slučaju, kakve si sreće..

Ajd da smo i mi konačno sreće da su k nama dolutali nekako jedinstveni primjerci kakvih, sudeći prema pisanjima po netu, nema nigdje u svijetu . Iako je šogor baš kupio prije nekih mjesec-dva dana 55" XE9005 i, naravno, skužio problem. Budi sretan da ne percipiraš problem. Ili možda gledaš telku u game modu ili s uključenim AV syncom?

 

Vjerojatno imaju ovo upaljeno i zbog toga nemaju navedeni problem.

home menu -> settings -> sound -> AV Sync -> "On". 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.sancta-domenica.hr/oled-tv-lg-oled55b8.aspx

Da koji je i dosta skuplji od B8 i C8 LG OLEDA.

Meni se sve cini da ce jedna B8 55” doc na moj zid uskoro,

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evincar kaže...
deckard kaže...
zvonac kaže...

 Ovaj problem nemam.. Očito nisu pogođeni svi modeli, nego kako i u ostalim stvarima pa tak i u tom slučaju, kakve si sreće..

Ajd da smo i mi konačno sreće da su k nama dolutali nekako jedinstveni primjerci kakvih, sudeći prema pisanjima po netu, nema nigdje u svijetu . Iako je šogor baš kupio prije nekih mjesec-dva dana 55" XE9005 i, naravno, skužio problem. Budi sretan da ne percipiraš problem. Ili možda gledaš telku u game modu ili s uključenim AV syncom?

 

Vjerojatno imaju ovo upaljeno i zbog toga nemaju navedeni problem.

home menu -> settings -> sound -> AV Sync -> "On". 

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 11:20 (zvonac).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bilo je na auto..

Stavio na off, okrenuo na SLO Hd atletika, trcanje 20km, nisam primjetio "trzanje".. 

Doduse to me nit ne dira previse, da je tog prije bilo, nastala bi galama oko toga, to famozno trzanje je vjerojatno novi problem, nadam se da bu sony to rijesio..

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 11:31 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isplati li se više kupovati televizore u EU dućanima i ako da, u kojim? I jel bolje kupiti u njih + shipping ili je bolje ići autom preko granice?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 14:25 (kendelmedopeto).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Pa eto, isto tako neki ne vide 50Hz bug na Sony XE9005 telkama i sve 5 .

 Gdje ima taj tv u izlogu da mogu malo zezati ove prodavače.

snimit ću i video i audio zapis.

Ne idem nikuda "na odmor" ove godine pa imam vremenaa napraviti koju You tube recenziju iz "druge ruke"

Tako će se zvati moj show program.

RECENZIJA IZ DRUGE RUKE

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kendelmedopeto kaže...

Isplati li se više kupovati televizore u EU dućanima i ako da, u kojim? I jel bolje kupiti u njih + shipping ili je bolje ići autom preko granice?

 Ha, primjer ti je Extreme digital

Kupiš, jeftiniji jesu , OK, imaš problem npr s televizorom, npr Lg Hrvatska ti kaki da oni popravljaju tv u garancijskom roku no, paz sad...e čim proizvod nije kupljen u Hrvatskoj ne vrijedi više ni njihovih 5 godina garancije niti popravci.

Ne odnosi se tosamo na Mađarsku i ED već i na cijelu EU.

Pa, bem te birokrate,  ako smo u EU ne može neka firma koja ima sjedište u EU dati garanciju na pet godina (kupiš npr u njemačkoj , moj frend doživio), nakon tri godine došao u sony Hr , a imao je pet godina garancije.

nisu mu jedeooooostaaaavno priznali ostatak garancije jer nije tv kupljen u Hrvatskoj, mi smo velesila, vrhunaravni narod, koga briga što neka tamo izbljuvačina Švabija da 5 god gare kad nije ovjerena u HR.

 

Idem sad pojesti 20 ćevapa s kajmakom i plakati.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 7:40 (Anđeo bez falinge).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Bilo je na auto..

Stavio na off, okrenuo na SLO Hd atletika, trcanje 20km, nisam primjetio "trzanje".. 

Doduse to me nit ne dira previse, da je tog prije bilo, nastala bi galama oko toga, to famozno trzanje je vjerojatno novi problem, nadam se da bu sony to rijesio..

Sve 5, ja sam samo stavio rijesenje ako neko ima taj problem na Sony-u.

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Bilo je na auto..

Stavio na off, okrenuo na SLO Hd atletika, trcanje 20km, nisam primjetio "trzanje".. 

Doduse to me nit ne dira previse, da je tog prije bilo, nastala bi galama oko toga, to famozno trzanje je vjerojatno novi problem, nadam se da bu sony to rijesio..

 Bu riješio kak ne.Buraz ima XE70 i nakon update-a su mu nestale jedine dvije aplikacije koje je imao (Netflix i Amazon prime).Riješavaju već mjesecima.Support im je valjda najgori što postoji

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemaš šta razmišljati.u Ekupi ti je povoljniji sa kodom 10 % popusta

 

https://www.ekupi.hr/LG-OLED-TV-OLED55B8PLA-UHD-SMART-1323909.aspx

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice