Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.774
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

WTF, 75" za 6.500 kn?

 ista stvar kao i s ranijim postom.

bitna stavka je RASPOLOŽIVOST NA UPIT.

 

Pokušaj nazvati je li raspoloživ.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Jao, jao, pa koliki kontrast ima taj uh8500 ako ne taj koji je službeno naveden '

Ti znaš koji, pa reci genije.....

 sam si linkao test na kojem ti piše koliki je kontrast tom televizoru, dolje ti je slikica s tog testa

 

još na skoro svakoj ocjeni upozoravaju na loš konttrast radi kojeg crna izgleda sivo, a ti ga uzimaš kao primjer samo radi dobre ukupne ocjene, koju btw. poistovjećuješ s kontrastom

da siva, ne crna, čak i na najboljem ips-u koji si našao 

 

Unfortunately native contrast ratio is low so blacks appear gray in a dark room, and local dimming is poor. 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZABORAVKOO kaže...

Pa može i do 7000kn ako ima nešto bolje samo bih uzeo zaba mastercard na 24 rate, koliko sam vidio tu je santa domenica, techno mag, harvey norman

 Ako već uzimaš kineski tv onda zaboravi one precijenjene krševe od kineskog filipsa i bolje idi na Hisense. Ima u H.Normanu H65U7A na akciji za 7999. Taj televizor ima VA panel i 100hz.

 

H65U7A

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

WTF, 75" za 6.500 kn?

 Ovo je predobro da bi bilo istinito

 

75" BILO KOJI ispod 10tkn je fantazija a kamoli SK8100 (100hz panel). Ako nije neka greška ili njihov bait onda je to već rasprodano

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
ZABORAVKOO kaže...

Pa može i do 7000kn ako ima nešto bolje samo bih uzeo zaba mastercard na 24 rate, koliko sam vidio tu je santa domenica, techno mag, harvey norman

 Ako već uzimaš kineski tv onda zaboravi one precijenjene krševe od kineskog filipsa i bolje idi na Hisense. Ima u H.Normanu H65U7A na akciji za 7999. Taj televizor ima VA panel i 100hz.

 

H65U7A

 Jedan dan si na tom forumu i več si pametan:))

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Jedan dan si na tom forumu i več si pametan:))

 Pa ne možeš očekivati da su svi koji dođu na forum tudumi i ovce za šišanje koje samo čekaju da ih prevariš.

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
garfield1 kaže...

 Jedan dan si na tom forumu i več si pametan:))

 Pa ne možeš očekivati da su svi koji dođu na forum tudumi i ovce za šišanje koje samo čekaju da ih prevariš.

 Šta pišeš gluposti..Ali sam siguran, da znam dosta više oko televizora od takvih kao što je taj lik:))

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Omalovažaš nekoga koga uopće ne poznaješ. Po čemu si zaključio da čovjek nije pametan.

 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I to ti je refernca:"Ali sam siguran, da znam dosta više oko televizora od takvih kao što je taj lik:))"
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...

 

još na skoro svakoj ocjeni upozoravaju na loš konttrast radi kojeg crna izgleda sivo, a ti ga uzimaš kao primjer samo radi dobre ukupne ocjene, koju btw. poistovjećuješ s kontrastom

da siva, ne crna, čak i na najboljem ips-u koji si našao 

 

Unfortunately native contrast ratio is low so blacks appear gray in a dark room, and local dimming is poor. 

 Jeste li vi ljudi daltonisti ili ste nasjeli na taj glupi engleski prijevod rečenice gray in dark room.

U engleskom  jeziku nema rečenice (može se izvesti ali ih ne koriste) kao kod nas "manje crna", svjetlija crna", "slabije crna", kod njih ako nije crna onda je gray i fertig.

 

Ma, vi ste ekipica za fotografsku tamnu komoru, lijepo vas tamo treba sakupiti, dati vam kokice, staviti neki krš s Va panelom, pustiti nekakav neki gay film i uživajte u crnoj.

 

Zamislite vi taj idiotski prijevod; CRNA JE SIVA

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

Zamislite vi taj idiotski prijevod; CRNA JE SIVA

 gle, zamjerka kod ips-a je da ima loš kontrast i da crna nije crna, nego više siva - što se jasno vidi kad staviš dva različita televizora jedan pored drugog (ali ne kao na onom idiotskom videu gdje je lik naletio u trgovini na takvu situaciju ili čak sam podigao svjetlinu na jednom od televizora, pa je drugi izgledao wow - i onda si to još nazvao recenzijom)

 

za taj konkretni lg model (koji je među boljima, jel) ističu da je kontrast loš, a lokalno zatamnjenje (koje bi još donekle moglo pomoći) bijedno te samim time nema pomoći 

sveukupno je ok televizor, ali kontrast mu je slaba točka, pa jel ti sad grey prevodio kao sivo ili skoro crno

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
picajzla0707 kaže...

 

još na skoro svakoj ocjeni upozoravaju na loš konttrast radi kojeg crna izgleda sivo, a ti ga uzimaš kao primjer samo radi dobre ukupne ocjene, koju btw. poistovjećuješ s kontrastom

da siva, ne crna, čak i na najboljem ips-u koji si našao 

 

Unfortunately native contrast ratio is low so blacks appear gray in a dark room, and local dimming is poor. 

 Jeste li vi ljudi daltonisti ili ste nasjeli na taj glupi engleski prijevod rečenice gray in dark room.

U engleskom  jeziku nema rečenice (može se izvesti ali ih ne koriste) kao kod nas "manje crna", svjetlija crna", "slabije crna", kod njih ako nije crna onda je gray i fertig.

 

Ma, vi ste ekipica za fotografsku tamnu komoru, lijepo vas tamo treba sakupiti, dati vam kokice, staviti neki krš s Va panelom, pustiti nekakav neki gay film i uživajte u crnoj.

 

Zamislite vi taj idiotski prijevod; CRNA JE SIVA

 

 Dobro je, cijeli svijet vidi jedno a ti vidis i tvrdis drugo. Nemas apsolutno zive veze o vecini stvari koje pises i opcenito si glup kao qurac. Trebalo je da prestanem da se raspravljam sa tobom kada si uporedio svijetlece RGBW ljepljive trake sa RGBW pikselima u televizorima jer si tu pokazao elementarno neznanje o tomi o kojoj pises. Sta god ti se napisalo protiv panela u tvom voljem televizoru i jos podastrlo dokazima ti interpretiras na nacin na koji ti hoces koji se kosi sa svim cinjenicama i dokazima struke. Cijelo vrijeme imam osjecaj kao da se raspravljam sa razmazenim djetetom koje misli da je njegova igracka najbolja.

Ti si osoba sa teskim oblikom Dunning-Kruger efekta i od sada te tako posmatram a na forumu te od sada gledam kao obicnog clown-a koji je tu da zabavlja forumase svojim glupostima. 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne, nema razlike na fotkama. Ono sto vidimo ustvari nije istina. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Omalovažaš nekoga koga uopće ne poznaješ. Po čemu si zaključio da čovjek nije pametan.

 Po tome što je napisao oko Philipsa:)) Jer mogu iz prve ruke kazat, da je tu stvarno pogriješio..A nisam napisao, da nije pametan..

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Zamislite vi taj idiotski prijevod; CRNA JE SIVA

 gle, zamjerka kod ips-a je da ima loš kontrast i da crna nije crna, nego više siva - što se jasno vidi kad staviš dva različita televizora jedan pored drugog (ali ne kao na onom idiotskom videu gdje je lik naletio u trgovini na takvu situaciju ili čak sam podigao svjetlinu na jednom od televizora, pa je drugi izgledao wow - i onda si to još nazvao recenzijom)

 

za taj konkretni lg model (koji je među boljima, jel) ističu da je kontrast loš, a lokalno zatamnjenje (koje bi još donekle moglo pomoći) bijedno te samim time nema pomoći 

sveukupno je ok televizor, ali kontrast mu je slaba točka, pa jel ti sad grey prevodio kao sivo ili skoro crno

 To je bila najveca tragikomedija.  Neki noname lik snimao u trgovini jedan televizor koji je ocigledno totalno pogresno nastiman i on to prestavlja kao recenziju a da se zaista potrudi procitati poneku recenziju znao bi da ono sto on pise nema veze sa zdravom pamecu.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Ne, nema razlike na fotkama. Ono sto vidimo ustvari nije istina. 

 Ovo je uzas , imam dva  LG IPS-a , LB650 i UH850  , i ni na jednom nije ni blizu ovaj uzas od prikaza . Ne znam o kojem se TV-u  radi , ali ovo je katastrofa . Ili je totalno los panel ili nije podesen . Sticajem okolnosti posjedujem UH850 kojeg spominjete  i da kazem par rijeci , onako iskreno . Dotaći ću se samo prikaza slike , jer je to tema . U biti u svemu ostalom  je odlican i nemam nijedne zamjerke  .

Kad sam trazio TV bio sam svjestan  mana IPS panela ,  znao da je VA bolji u segmentu crne i kontrasta , ali sam uzeo UH850 jer mi je trebao 3D, i nisam se pokajao ni sekunde  . TV nakon  kalibracije slike daje pravo dobar prikaz , crna je stvarno crna , ali kad je ukljuceno zatamnjenje bude malog probijanja svjetlosti po vertikali gdje bude strelica pokazivača od daljinskog  ( zbog nedovoljno zona zatamnjenja  ) , i to samo u mrtvom mraku sto mi i nije neki problem jer ne volim gledat TV tako  . To zovu " pillar of light  " , i problem sam skroz  rjesio instalacijom LED trake otraga .

Uglavnom , uz malu pomoc trake,  u mrtvom mraku  crna je crna ko noc i ujednacena na  cijelom ekranu , a boje odlicne  . Ko hoce vjerovati nek vjeruje , ko nece ne mora , nemam problem s tim . 

Poenta posta je da i IPS moze dati  dobar prikaz , kad mu dovedes pravi signal i odlican  . Kao i svaki ima svoje prednosti i mane , i nista  nije crno ni bijelo , uvijek ima između  , pa i u ovom slucaju . Mogu usporediti kod sebe evo . Isti tip panela , a drasticna razlika .UH850 naspram  LB650V je svjetlosnu godinu ispred . Prikaz boja i kontrast je identican i po danu i po noci , dok na LB bas i ne . Boje budu malo  isprane u mraku  , dok na UH toga nema , i da  nema spomenutog problema sa probijanjem to bi bio ekstra dobar TV . Ovako je samo dobar . 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.8.2018 19:33 (error_666).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I pored tog malog probijanja pozadinskog osvjetljenja opet slobodno mozes reci da je UH850 extra dobar TV jer to zaista i jeste. Dakle niko ne spori kvalitetu prikaza IPS panela ali se jednostavno ne moze izjednacavati kontrast na IPS i VA panelu jer je kod VA on puno bolji a isto tako se ne moze izjednacavati kut gledanja na IPS i VA panelu jer je on na IPS panelu puno bolji. Za razliku od prethodno spominjanog forumasa ti si barem objektivan i razmisljas o cemu pises dok on konstantno lupeta i iznosi netacne informacije i u tome je problem i ova nepotrebna rasprava.

Sto se tice iznad fotografisanog modela sa IPS panelom radi se o LG-u 55SJ810V koji je fotografisan pored Panasonica 58EX780 koji je sa VA panelom a evo i izvor/recenzija da ne bude da samo lupetam kao iznad spomenuti neandertalac(koristite google translate ako ne razumijete poljski):

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/lg-55sj810v-test.html

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Flagship kaže...
ZABORAVKOO kaže...

Pa može i do 7000kn ako ima nešto bolje samo bih uzeo zaba mastercard na 24 rate, koliko sam vidio tu je santa domenica, techno mag, harvey norman

 Ako već uzimaš kineski tv onda zaboravi one precijenjene krševe od kineskog filipsa i bolje idi na Hisense. Ima u H.Normanu H65U7A na akciji za 7999. Taj televizor ima VA panel i 100hz.

 

H65U7A

 Jedan dan si na tom forumu i več si pametan:))

 Za tebe sam Akademik, naravno

 

Ti si na svim mogućim forumima i sa svim mogućim nickovima ono što englezi zovu laughing stock iliti fino na našem redikul i to specijalac

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A nije dugo "trajalo", tko je jamio jamio je

 

75SK8100

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 0:01 (Flagship).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

A nije dugo "trajalo", tko je jamio jamio je

 

75SK8100

Ma dam se kladiti da to nikad ni nije išlo za te novce. Ja te trgovine koje piskaraju na upit i tako to a stave neku nebuloznu cijenu ni ne doživljavam ozbiljno niti im se više vraćam na stranice. Ono kad na nabava.net upišem pojam i preskačem prvih desetak koji su jeftiniji od svih renomiranijih trgovina a o stanju lagera (koji zapravo većina ni nema) možeš samo razmišljati.

Deckard
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Ne, nema razlike na fotkama. Ono sto vidimo ustvari nije istina. 

 Opet bauljaš gluposti.

Video s you tube gdje pokazuje da LG ima bolju sliku odn kontrast je fake, "loše podešen Samsung" s Va panelom a ovo tvoje sranje od slike je relevantan dokaz.

 

Na mom LG-u je isto crna slika kao i na toj slici kod lijevog modela, dakle, crna je crna a nije siva  (gluplji izraz u životu nisam čuo)

 

Taj desni tv je svoje odradio ili je u startu kupljen povaren.

 

Zamolit ću uredništvo foruma da ti promjene nick u Fifty Shades of Grey a picajzla već ima odgovarajući pa tu ne bih ništa mijenjao

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 9:17 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

 Ovo je uzas , imam dva  LG IPS-a , LB650 i UH850  , i ni na jednom nije ni blizu ovaj uzas od prikaza . Ne znam o kojem se TV-u  radi , ali ovo je katastrofa . Ili je totalno los panel ili nije podesen . Sticajem okolnosti posjedujem UH850 kojeg spominjete  i da kazem par rijeci , onako iskreno . Dotaći ću se samo prikaza slike , jer je to tema . U biti u svemu ostalom  je odlican i nemam nijedne zamjerke  .

Kad sam trazio TV bio sam svjestan  mana IPS panela ,  znao da je VA bolji u segmentu crne i kontrasta , ali sam uzeo UH850 jer mi je trebao 3D, i nisam se pokajao ni sekunde  . TV nakon  kalibracije slike daje pravo dobar prikaz , crna je stvarno crna , ali kad je ukljuceno zatamnjenje bude malog probijanja svjetlosti po vertikali gdje bude strelica pokazivača od daljinskog  ( zbog nedovoljno zona zatamnjenja  ) , i to samo u mrtvom mraku sto mi i nije neki problem jer ne volim gledat TV tako  . To zovu " pillar of light  " , i problem sam skroz  rjesio instalacijom LED trake otraga .

Uglavnom , uz malu pomoc trake,  u mrtvom mraku  crna je crna ko noc i ujednacena na  cijelom ekranu , a boje odlicne  . Ko hoce vjerovati nek vjeruje , ko nece ne mora , nemam problem s tim . 

 

 Prka moj, ne možeš se ti boriti s narcisoidnim ljudima niti im što pokušati dokazati.

Kad budu shvatili da je narcisoidnost mentalni poremećaj sa šifrom a ne vrlina, možda i napreduju.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 

Evo s tog spiska jedan Samsung MU 7000 ima ocjenu movies 6,6 što je onako, prosječno. https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu7000

i, onda pod plus stave što je pazi sad "crna" duboka i uniformirana ?!

kako je ako ste (oni) gledanje filmova odn. sliku ocijenili sa malo iznadprosječnom ocjenom 6.6 ?!

 

To se odnosi na OLED televizore ili LCD televizore tog ranga, bitan je kontekst.

To je kao da uzmes mobitel od 2000 kn, recenzent pohvali kameru i ti se mislis wau pa oni koji potrose 5000 kn na mobitel su budale, npr.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 9:34 (love2ml86).
6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

slažem se , no tu sam komparirao dva televizora istog cjenovnog ranga.

nije jedan 2000 kn a drugi 5000 kn.

 

momak me je htio impresionirati člankom RTINGs-a ekipom koja se bavi televizorima, pregledali su, analizirali stotinjak raznih modela.

kad sam mu s njegovog linka dokazao da je IPS model iste cijene bolje ocijenjen za gledanje filmova i to poprilično od Samsunga e onda nastade panika.

 

dakle, nisam ja komparirao samsung s VA panelom od 2 tkn s IPS-om od 8 tkn (po njemu i tu bi samsung pojeo LG s IPS jer on ono ima kobajage kontrast 4700:1, onaj drugi picajzla se opet upetljao da ne nasjedam na marketing jer eto kod Va panela ne može iti marketing kontrast tog Samsunga os 4700:1 naspram IPS-a kojega sam mu suprotstavio s kontrastom od 1400:1

 

Ma, nema svrhe.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2018 9:49 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

slažem se , no tu sam komparirao dva televizora istog cjenovnog ranga.

nije jedan 2000 kn a drugi 5000 kn.

 

momak me je htio impresionirati člankom RTINGs-a ekipom koja se bavi televizorima, pregledali su, analizirali stotinjak raznih modela.

kad sam mu s njegovog linka dokazao da je IPS model iste cijene bolje ocijenjen za gledanje filmova i to poprilično od Samsunga e onda nastade panika.

 

dakle, nisam ja komparirao samsung s VA panelom od 2 tkn s IPS-om od 8 tkn (po njemu i tu bi samsung pojeo LG s IPS jer on ono ima kobajage kontrast 4700:1, onaj drugi picajzla se opet upetljao da ne nasjedam na marketing jer eto kod Va panela ne može iti marketing kontrast tog Samsunga os 4700:1 naspram IPS-a kojega sam mu suprotstavio s kontrastom od 1400:1

 

Ma, nema svrhe.

 

 stvar je u laprdanju gluposti i insistiranju na istima

 

rasprava je bila o kontrastu i koliko je bitan za gledanje filmova, na što si ti ultimativno pokazao test koji bi nešto trebao dokazati i to uzeo kao mjeru važnosti kontrasta uvijek i zauvijek

a problem je što u toj ocjeni kontrast utječe samo manjim dijelom (6% ili 14% ili 20%) na ocjenu, to ti je rečeno više puta i uredno si to ignorirao i nastavio trubiti kako je ips sa 1400:1 kontrastom bolji od va sa 4700:1

je, ako se gledaju svi faktori koji kod rtings utječu na ocjenu, ako gledaš samo kontrast onda sigurno nije i to se može iščitati iz testa gdje kritiziraju kontrast kod lg-a, samo što i to ignoriraš i nastavljaš trubiti po svojem

također i to je izuzetak, jer ti je kolega dao i članak o najboljim tv-ima za filmofile gdje oled i amva dominiraju, ali i to si ignorirao

 

ja sam se upetljao baš zbog toga, ali kako sam već rekao - nema tu pomoći, jer je očito da nisi sposoban za normalnu raspravu

i opet - taj lg nema kontrast 1400:1, marketinški koriste podatak o statičnom kontrastu od kojeg nemaš koristi (ali tebi paše za korištenje u raspravi jer malko bolje izgleda), dok im je dinamički slab kao i kod ostalih ips-ova

da, mulja se s podacima o kontrastu, ali muljaju proizvođači za ips ekrane jer im je to boljka, kod va panela nemaju potrebe za muljanjem jer je kontrast dobar i kod jeftinih panela, zato tu muljaju sa kutom gledanja i slično

samo što ti to opet ignoriraš pa trpaš u isti koš muljanje s kontrastom kod ips-a i kod va panela jer ti tako odgovara

uglavnom, ne isplati se s tobom raspravljati 

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

s tobom ne valja raspravljati jer vam je i kolega napisao da nema problema s kontrastom, da mu je "crna-crna" a ti opet tupiš po svom.

ti si jednostavno uvjeren da je Va panel bolji, da nema razlike između Va panela, da oni ne lažu s omjerima kontrasta, da kvalitetna elektronika ne može popraviti nedostatke određenog panela, da je Va panel bolji i kad ga gledaš u osvjetljenoj sobi, i...tako to

 

adio...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

s tobom ne valja raspravljati jer vam je i kolega napisao da nema problema s kontrastom, da mu je "crna-crna" a ti opet tupiš po svom.

i meni je crna crna na novom nokia smartphoneu s ips ekranom koji koristim zadnjih mjesec dana, ali kad ga stavim pored koleginog s7 s amoled ekranom, vidim da crna više nije tako crna

stvar je čistih brojki, ne onoga što se tebi čini i na što si se kroz duže ili kraće vrijeme korištenja navikao i prilagodio vid

 

što tebi ustvari nije jasno u pojmu kontrasta i razlici 1000:1 vs 4000:1? to nisu imaginarne brojke, ofrlje procjene, natezanje recenzija, nečiji dojam, razlike u onome što netko vidi, a netko drugi ne, to je točno kako jest - 400% veći kontrast, pa koliko god ti lupetao gluposti ostaje razlika od 400%

 

možda ti nejde matematika?

 

koliko uopće godina imaš?

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo je izvadak iz tvoga ranijeg posta;;

 

i btw., taj lg uh8500 nema 1400:1 kontrast, a to što ti nasjedaš marketingu je drugi par opanaka

 

Dakle, Lg s IPS panelom radi marketing a proizvođači Va panela su genijalci i ma kakav krš od Va panela izbacili bolji je od IPS-a

Što se tiče godina vidim da nekoga već hvata alzheimer jer zaboravlja što je napisao.

U čemu je fora s tim pitanjem o godinama ?

 

Opet te puca narcizam.

Ima tu momaka od 24,25 godina koji rasturaju informatiku, elektroniku, bolje i od tebe i od mene.

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže... 

Dakle, Lg s IPS panelom radi marketing a proizvođači Va panela su genijalci i ma kakav krš od Va panela izbacili bolji je od IPS-a

Što se tiče godina vidim da nekoga već hvata alzheimer jer zaboravlja što je napisao.

U čemu je fora s tim pitanjem o godinama ?

 po pitanju kontrasta da, o tome je cijelo vrijeme bilo riječ - ne o zbroju faktora koje je rtings uvaljao u neku formulu gdje je kontrast tek manji dio ocjene

cijelo vrijeme ti kolega i ja pokušavamo objasniti da po pitanju kontrasta ips debelo zaostaje, ne u 10, 20 ili 50% koliko može va panel zaostajati u odnosu na ips kod kuta gledanja ili boje, nego 300-400% ili više posto

 

još jednom te pitam - što ti nije jasno u pojmu kontrasta? jel uopće razumiješ što je kontrast?

jesi li pogledao koiko je rtings izmjerio dinamički kontrast na tom lg-u? dao sam ti sliku, a ti sam si stavio link

to ćeš naravno zanemariti jer ti ne paše, pa ćeš i dalje lupetati o 1400:1

 

fora u godinama je što imam osjećaj da razgovaram s balavcem od 10 godina, koji uporno trubi svoje, ignorira tuđe argumente i ponaša se ko uvrijeđena frajla čim vidi da nije u pravu

što je problem kod tebe - kupio si vrlo dobar ips televizor, sa svim prednostima ips panela, ali te jebe neka besmislena frustracija što taj tvoj tv ima lošiji kontrast od usporedivih va televizora i kroz desetke stranica pokušavaš dokazati da je kontrast nebitan i da je crna jednako crna

 

kao da ja uporno pokušavam dokazati nekome da je va panel jednako dobar i za sport, za velike kuteve gledanja itd.

pa bio bi glup da insistiram na tome kad je jasno da to nije točno, jelda da bih bio glup da ti kažem da je kut gledanja na va tv-u isti kujac kao i na ips-u i da ti se izblijedela slika kad ju gledaš iskosa na va panelu pričinja

naravno da bi bio glup, e sad ti vidi kakav si ti kad uporno insistiraš da je 300% veći kontrast isti kujac

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice