Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.102.418
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Flagship kaže...

Ne znamo koliko brzo oni ažuriraju web ali za sada još uvijek ima 55C8, 55XF9005, 65XF9005 itd. Valjda su dodatno napunili skladišta i poslovnicu za svaki slučaj :)

 

Netko će se već ovdje javiti poslije i dat info jesu li 55C8 i 55XF9005 po onim cijenama i jel sve štima.

Ma samo polako i mirno, bit će svega toga i za nas ostale izvan Splita i za manje novce kako trendovi po EU dućanima nagovješćuju. Još dva mjeseca pa će se svi potući oko čišćenja skladišta, ziher sam .

Bit će ali nikad kao po EU dućanima nažalost:(

 

Za primjer što oni danas i sutra imaju u Mediamarkta, za nas teško za povjerovati ali istina je: OLED 65C8 za 1999€! Idemo svi odmah za Köln dok ih još imaju

 

Kod nas niti slabiji i stariji 65B7/C7 nikad nisu bili ispod 2000€ tako da je to onda teško očekivati za novi 65C8.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
deckard kaže...
Flagship kaže...

Ne znamo koliko brzo oni ažuriraju web ali za sada još uvijek ima 55C8, 55XF9005, 65XF9005 itd. Valjda su dodatno napunili skladišta i poslovnicu za svaki slučaj :)

 

Netko će se već ovdje javiti poslije i dat info jesu li 55C8 i 55XF9005 po onim cijenama i jel sve štima.

Ma samo polako i mirno, bit će svega toga i za nas ostale izvan Splita i za manje novce kako trendovi po EU dućanima nagovješćuju. Još dva mjeseca pa će se svi potući oko čišćenja skladišta, ziher sam .

Bit će ali nikad kao po EU dućanima nažalost:(

 

Za primjer što oni danas i sutra imaju u Mediamarkta, za nas teško za povjerovati ali istina je: OLED 65C8 za 1999€! Idemo svi odmah za Köln dok ih još imaju

 

Kod nas niti slabiji i stariji 65B7/C7 nikad nisu bili ispod 2000€ tako da je to onda teško očekivati za novi 65C8.

 

Evo ti prilika*endoki:)

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Cudno je sto su 55 inch TV-i poput 55B8 i 55C8  zapravo kod nas cesto i jeftiniji nego vani, ali 65 inch modeli istih su puno skuplji nego u Austiji Njemackoj isl. Tko tu koga zeza?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Flagship kaže...
deckard kaže...
Flagship kaže...

Ne znamo koliko brzo oni ažuriraju web ali za sada još uvijek ima 55C8, 55XF9005, 65XF9005 itd. Valjda su dodatno napunili skladišta i poslovnicu za svaki slučaj :)

 

Netko će se već ovdje javiti poslije i dat info jesu li 55C8 i 55XF9005 po onim cijenama i jel sve štima.

Ma samo polako i mirno, bit će svega toga i za nas ostale izvan Splita i za manje novce kako trendovi po EU dućanima nagovješćuju. Još dva mjeseca pa će se svi potući oko čišćenja skladišta, ziher sam .

Bit će ali nikad kao po EU dućanima nažalost:(

 

Za primjer što oni danas i sutra imaju u Mediamarkta, za nas teško za povjerovati ali istina je: OLED 65C8 za 1999€! Idemo svi odmah za Köln dok ih još imaju

 

Kod nas niti slabiji i stariji 65B7/C7 nikad nisu bili ispod 2000€ tako da je to onda teško očekivati za novi 65C8.

 

Evo ti prilika*endoki:)

 Ja isto danas bas gledao na webu, 65B7 u Mediamarkt.de 1730€.To je bome jako fino za 65” oled iako starije serije, ali koliko vidim razlike su poprilicno male.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio zadnji Sony 55XF9005 u SD megastoru. Uru ipo cekanja u redu.
PSN: Muskarcina77
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ufff,uru i 45 min cekanja u redu!!!Ali eto 10399,20 kn za LG OLED 55B8 s gustom sam ceka!E sad nema je di stavit dok ne ode stara komoda i ne dojde nova,30-60 dana

AUDIOFIL
Moj PC  
8 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
karlito13 kaže...

Eee, da sam tamo uzeo bi.  Mozda stave na web samo sutra, ne bilo lose. . 

Pa probaj, možda možeš? Ili ih kontaktirati pa vidjet što se može, sigurno nebi odbili tvojih 8320 kn za 55XF9005 ako je izvedivo:)

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

Ufff,uru i 45 min cekanja u redu!!!Ali eto 10399,20 kn za LG OLED 55B8 s gustom sam ceka!E sad nema je di stavit dok ne ode stara komoda i ne dojde nova,30-60 dana

 Dobar. A i hebeš uru i po' ;-) Ja osobno ne bih izdržao čekati komodu!

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 20:52 (Mad Ant).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ni ja haha 

ja kad sam  svoj kupio , dovukao ga  kuci proslo 11 navecer i nisam mogao sacekat sutra neg sam ga odmah morao postavit . Ali,  kako kazu , sto ljudi sto ćudi  , sto zena dvjesto sisa 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj Magic remote na LG-u je stvarno dobar, draga se odmah navukla na nekakovu kopiju Zume, pošto je to zapravo Nintendo Wii Remote sa gumbima za TV i scroll kotačićem. Prestrašno...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 21:28 (Mad Ant).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Je mocan daljinac. Imam ga na dva tv-a i jednostavno ne znam kako bi se navikao na neki drugi .
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
Kupio zadnji Sony 55XF9005 u SD megastoru. Uru ipo cekanja u redu.

Očekivano rasprodan:) Znači bio je 8320 kn + 5g garancije?

volegradele kaže...

Ufff,uru i 45 min cekanja u redu!!!Ali eto 10399,20 kn za LG OLED 55B8 s gustom sam ceka!E sad nema je di stavit dok ne ode stara komoda i ne dojde nova,30-60 dana

Vrlo dobro:) A 55C8 je samo 700 kn bio skuplji, moglo se ići na njega?

 

Nije drastična razlika u korist C8 međutim ima razlike, nije samo jači procesor, u linku ispod je usporedba.

 

https://tvevaluate.com/lg-b8-vs-c8/

 

 

@Karlito, pa ti nikako kupiti tv:)

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo, nakon višednevnog analiziranja telki odlučio sam se na Samsung 55NU7402.  Da obrazložim i zašto. Za Sony, kojeg mnogi obožavaju, sam se zakleo da više neću kupit ništa skuplje od 200 kn, jer sam razočaran elitizmom, skupoćom i sporošću servisa u HR. Tak da je Sony odma otpao. Panasonic je otpao jer su ga vani popljucali da je prešao sa VA na IPS panele i srozao kvalitetu. Toshibu je kupio turski Vestel, a par mjeseci poslije uletio je kineski Hisense, tak da je Toshiba otpala jer kombinacija turaka i kineza nemre nikako na dobro ispast. Sharp je otpao jer je i on pao pod Hisense pa pod Foxconn tak da je to dupli kineski brand a ja još uvijek nisam spreman na kineski proizvod za na duge staze kao što je telka. Philips je otpao jer ga ovde neki lik garfield non stop gura pod nos svima, što je odma sumnjivo, to je kao i na pazaru kad ti turaju pod nos friške jagode na vrhu a ispod posakrivaju gnjile. :)  TCL je otpao iz istog razloga kao i Sharp, nisam još spreman povjerovati kinezima da će napravit telku koja će bezprijekorno šljakat 5 godina. I tak su u finale ušli LG i Samsung. Za LG sam se u nekoliko navrata uvjerio da stavljaju zvučnike ispod podnošljive kvalitete, takvi se zvučnici u svijetu audiofila zovu kante, a kanta ton je jako teško eliminirati iz prostora čak i ako ga okružiš sa boljim zvučnicima. Tak da se ciganjenje sa zvučnicima LG-ju obilo o glavu bar što se mene tiče. Na kraju je ostao Samsung i sad je samo trebalo naći model koji nije prenapuhan cijenom a a da zadovoljava specifikacijom. NU8002 je malko preskup za moj ukus, pa je kocka pala na NU7402 koji barata sa DynamicCrystalColor tehnologijom umjesto inferiorne PurColor, i ima znatno veći PQI od serije NU7100. U ovom trenutku NU7402 može se naći na X mjesta, u instara, svijet medije...itd., tak da se od dućana do dućana može ušparat lijepe nofce. Na koncu, ipak je Samsung još uvijek No1 proizvođač telki u svijetu, unatoč ishitrenoj i čudnoj odluci da se makne od OLED tehnologije. lp.

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-55-samsung-55nu7402-4k-smart-akcija/02411460/product/

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...

Ufff,uru i 45 min cekanja u redu!!!Ali eto 10399,20 kn za LG OLED 55B8 s gustom sam ceka!E sad nema je di stavit dok ne ode stara komoda i ne dojde nova,30-60 dana

 Dobar. A i hebeš uru i po' ;-) Ja osobno ne bih izdržao čekati komodu!

 Sta mislis kako mi je!!Cekam da po ovu staru komodu dojde novi vlasnik,valjda sljedeci tjedan.Inace komoda je u ekstra stanju i to je komad vrhunskog namjestaja,poprilicno veliko i tesko.Kad to maknem onda mogu nekako montirat na zid privremeno novi TV!!Jel 55" nikako da sad stane!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.9.2018 23:06 (volegradele).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Virty kaže...
Kupio zadnji Sony 55XF9005 u SD megastoru. Uru ipo cekanja u redu.

Očekivano rasprodan:) Znači bio je 8320 kn + 5g garancije?

volegradele kaže...

Ufff,uru i 45 min cekanja u redu!!!Ali eto 10399,20 kn za LG OLED 55B8 s gustom sam ceka!E sad nema je di stavit dok ne ode stara komoda i ne dojde nova,30-60 dana

Vrlo dobro:) A 55C8 je samo 700 kn bio skuplji, moglo se ići na njega?

 

Nije drastična razlika u korist C8 međutim ima razlike, nije samo jači procesor, u linku ispod je usporedba.

 

https://tvevaluate.com/lg-b8-vs-c8/

 

 

@Karlito, pa ti nikako kupiti tv:)

 

 

 Sold out,kaze lik na kasi nako uru ipo da nema B8,ja zamalo u nesvista pa,kad ono on govori o C8!

Dobra je ova B8ica,sad se idem nakrcat 4K materijala!

AUDIOFIL
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
@Karlito, pa ti nikako kupiti tv:)

 

 

 Bas me nece....valjda bude na kraju dobro ispalo...strpljen,spasen...cekamo dalje...black friday ako nista prije...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Ne razumijes al' nebitno...

 Zapravo ti ne razumijes.

gledas iskljucivo iz svog kuta kod procjene “isplativosti”

nekome 10” jako puno znaci, dok mu financijska razlika nije bitna, njenu ce bit “neisplativ” manji tv.

Ako ti treba velik tv onda je kupnja malog bacen novac jer ti ne sluzi svrsi.

Ja se bavim i hifijem gdje su cijene jos daleko gore i prenapucane do strasnih razmjera, kad bih gledao sto je isplativo po tvom kriteriju ne bih se bas usrecio s dobrim zvukom.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opusti se, sta si navro? Ja sam pisao iz ugla gledanja prosjecnog kupca kojem 4000kn za 10" veci televizor istog modela izgleda neisplativo i siguran sam da bi se vecina ljudi sa prosjecnom placom slozilo sa tim misljenjem. Stvar je krajnje jednostavna a ti je uzeo elaborirati kao da pricamo o prolasku fotona kroz sloj debelog materijala velike specificne gustine i kolicini energije koju je izgubio pri tom prolasku. :D

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekiapa imam situaciju, danas sam mislio montirati tv na zid, i sad vidim da mi je jedino mjestoo iznad radijatora, šta sad da radim, jel ima možda nešto što bi mogao staviti na radijator na blokira da toplina ide prema gore? ili mi preostaje da kupim neki stalak za tv i držim ga na tome

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel, spominješ HiFi s kojim iskustva ima dosta članova i na ovoj temi. Isto tako si mogao spomenuti i fotografiju, biciklizam, itd. Uvijek ima nešto bolje za kupiti, samo je pitanje koliko je to bolje prihvatljivo i realno za nečiji budget. Ok, ovdje je priča više usmjerena analogiji floorstander ili bookshelf, ali čuo sam i imao neke bookshelf zvučnike koji fino ispune prostor kvalitetnim zvukom. Da ne duljim, zadovoljan sam izborom. Za moje potrebe se pokazao kao dobar odabir u planiranom budžetu. Veličina je ok.
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

ekiapa imam situaciju, danas sam mislio montirati tv na zid, i sad vidim da mi je jedino mjestoo iznad radijatora, šta sad da radim, jel ima možda nešto što bi mogao staviti na radijator na blokira da toplina ide prema gore? ili mi preostaje da kupim neki stalak za tv i držim ga na tome

 20 cm od radijatora je dovoljno. ne znam koji radijator može širiti toplinu jače od 10 cm iznad i okolo.

nije to peć na ugalj pa da mačka sjedne pola metra ispred i grije se. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

ekiapa imam situaciju, danas sam mislio montirati tv na zid, i sad vidim da mi je jedino mjestoo iznad radijatora, šta sad da radim, jel ima možda nešto što bi mogao staviti na radijator na blokira da toplina ide prema gore? ili mi preostaje da kupim neki stalak za tv i držim ga na tome

TV se nikada ne montira iznad radijatora jer toplota prirodno ide prema gore i mogao bi znatno smanjiti radni vijek televizora. Za kamine se montira drveni ili porculanski "mantle" iznad kamina i on sprecava direktan udar toplote na TV dok za radijatore ne znam da postoji nesto takvo ali prvo sto mi pada na pamet je da bi mogao postaviti jednostavnu policu sa L nosacima iznad radijatora i to bi ti rijesilo problem a nije skupo.

Pogledaj ovu fotografiju ako mozda ne znas na kakav tip police mislim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 20:10 (Binac6).
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bodija kaže...
bodija kaže...

Pomoć ekipa. Može prijedlozi za tv 55" do 5000kn.

Može jedno glasanje 

 

Samsung UE55NU7402

LG TV 55UK6950

TCL U55C7006

Hisense H55U7A

Sony KD-55XE7005

Philips 55PUS7503

 

 

 

krofna kaže...

Evo, nakon višednevnog analiziranja telki odlučio sam se na Samsung 55NU7402.  Da obrazložim i zašto. Za Sony, kojeg mnogi obožavaju, sam se zakleo da više neću kupit ništa skuplje od 200 kn, jer sam razočaran elitizmom, skupoćom i sporošću servisa u HR. Tak da je Sony odma otpao. Panasonic je otpao jer su ga vani popljucali da je prešao sa VA na IPS panele i srozao kvalitetu. Toshibu je kupio turski Vestel, a par mjeseci poslije uletio je kineski Hisense, tak da je Toshiba otpala jer kombinacija turaka i kineza nemre nikako na dobro ispast. Sharp je otpao jer je i on pao pod Hisense pa pod Foxconn tak da je to dupli kineski brand a ja još uvijek nisam spreman na kineski proizvod za na duge staze kao što je telka. Philips je otpao jer ga ovde neki lik garfield non stop gura pod nos svima, što je odma sumnjivo, to je kao i na pazaru kad ti turaju pod nos friške jagode na vrhu a ispod posakrivaju gnjile. :)  TCL je otpao iz istog razloga kao i Sharp, nisam još spreman povjerovati kinezima da će napravit telku koja će bezprijekorno šljakat 5 godina. I tak su u finale ušli LG i Samsung. Za LG sam se u nekoliko navrata uvjerio da stavljaju zvučnike ispod podnošljive kvalitete, takvi se zvučnici u svijetu audiofila zovu kante, a kanta ton je jako teško eliminirati iz prostora čak i ako ga okružiš sa boljim zvučnicima. Tak da se ciganjenje sa zvučnicima LG-ju obilo o glavu bar što se mene tiče. Na kraju je ostao Samsung i sad je samo trebalo naći model koji nije prenapuhan cijenom a a da zadovoljava specifikacijom. NU8002 je malko preskup za moj ukus, pa je kocka pala na NU7402 koji barata sa DynamicCrystalColor tehnologijom umjesto inferiorne PurColor, i ima znatno veći PQI od serije NU7100. U ovom trenutku NU7402 može se naći na X mjesta, u instara, svijet medije...itd., tak da se od dućana do dućana može ušparat lijepe nofce. Na koncu, ipak je Samsung još uvijek No1 proizvođač telki u svijetu, unatoč ishitrenoj i čudnoj odluci da se makne od OLED tehnologije. lp.

 

https://www.instar-informatika.hr/tv-55-samsung-55nu7402-4k-smart-akcija/02411460/product/

 Prvo da kažem tv nije za mene nego za prijatelja. 

Koliko vidim u uži krug ulaze Lg, Samsung i Sony, s tim da Lg ima najviše glasova. Da kupujem ja tv, i dalje nebi znao koji bi uzeo. Rekao sam prijatelju da Lg za sada najviše daju za svotu od 5000kn. Volio bih još čuti par komentara od stručnih osoba pa da čovijek bude siguran u dobar telkač.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 22:41 (bodija).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Realno, sa tog tvog spiska najbolji je Hisense H55U7A pa onda ide Samsung UE55NU7402 i posle njega Sony KD-55XE7005 a ako mu treba sirok kut gledanja onda je najbolji LG 55UK6950. Nije istina da taj LG daje najvise za tu svotu nego najvise daje taj Hisense s obzirom da je jedini TV od tih sto si naveo da ima 100Hz panel.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.9.2018 23:09 (Binac6).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
krofna kaže...

Za LG sam se u nekoliko navrata uvjerio da stavljaju zvučnike ispod podnošljive kvalitete, takvi se zvučnici u svijetu audiofila zovu kante, a kanta ton je jako teško eliminirati iz prostora čak i ako ga okružiš sa boljim zvučnicima. Tak da se ciganjenje sa zvučnicima LG-ju obilo o glavu bar što se mene tiče.

 Po mom iskustvu u boljim serijama LG ima odličan zvuk. Ne znam kakve su slabije. Imam stariji LA660S koji ima subwoofer i jako dobar zvuk, a sad imam i OLED55B8 koji ima još bolji zvuk i dosta mocan. Sony serije 8 ima stvarno loš zvuk. Toliko je los da ga je moj 74g star otac htio vratiti jer lošije zvuci od svih CRT ova koje je imao. A on je ocekivao da je Sony audiofilska tvrtka.  Samsung sa Q9 serijom ima dobar zvuk koji je još uvijek po testovima koje čitam, lošiji od LG-a (imaš na RTINGS-u testove frekvencijskog opsega i THD-a zvučnika raznih TV-a).

Na Philips tv-u kojeg imam, zvuk je jako taman (fali mu visokih frekvencija) i općenito nije dobar.

Ne znam kakva je situacija sa Panasonic-ovim tv-ima.

Moj stari Sharp je imao bolji zvuk nego većina novih LCD-ova.

Znaci po mom iskustvu LG TV - jako dobar zvuk (a profesionalno se bavim zvukom i to mi je jako bitno).

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...
krofna kaže...

Za LG sam se u nekoliko navrata uvjerio da stavljaju zvučnike ispod podnošljive kvalitete, takvi se zvučnici u svijetu audiofila zovu kante, a kanta ton je jako teško eliminirati iz prostora čak i ako ga okružiš sa boljim zvučnicima. Tak da se ciganjenje sa zvučnicima LG-ju obilo o glavu bar što se mene tiče.

 Po mom iskustvu u boljim serijama LG ima odličan zvuk. Ne znam kakve su slabije. Imam stariji LA660S koji ima subwoofer i jako dobar zvuk, a sad imam i OLED55B8 koji ima još bolji zvuk i dosta mocan. Sony serije 8 ima stvarno loš zvuk. Toliko je los da ga je moj 74g star otac htio vratiti jer lošije zvuci od svih CRT ova koje je imao. A on je ocekivao da je Sony audiofilska tvrtka.  Samsung sa Q9 serijom ima dobar zvuk koji je još uvijek po testovima koje čitam, lošiji od LG-a (imaš na RTINGS-u testove frekvencijskog opsega i THD-a zvučnika raznih TV-a).

Na Philips tv-u kojeg imam, zvuk je jako taman (fali mu visokih frekvencija) i općenito nije dobar.

Ne znam kakva je situacija sa Panasonic-ovim tv-ima.

Moj stari Sharp je imao bolji zvuk nego većina novih LCD-ova.

Znaci po mom iskustvu LG TV - jako dobar zvuk (a profesionalno se bavim zvukom i to mi je jako bitno).

 Moram priznat da sam ja ostao iznenađen kvalitetom zvucnika na LG B8 modelu,skroz pristojan zvuk iz nicega!!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
zzzele kaže...

 Po mom iskustvu u boljim serijama LG ima odličan zvuk. Ne znam kakve su slabije. Imam stariji LA660S koji ima subwoofer i jako dobar zvuk, a sad imam i OLED55B8 koji ima još bolji zvuk i dosta mocan. Sony serije 8 ima stvarno loš zvuk. Toliko je los da ga je moj 74g star otac htio vratiti jer lošije zvuci od svih CRT ova koje je imao. A on je ocekivao da je Sony audiofilska tvrtka.  Samsung sa Q9 serijom ima dobar zvuk koji je još uvijek po testovima koje čitam, lošiji od LG-a (imaš na RTINGS-u testove frekvencijskog opsega i THD-a zvučnika raznih TV-a).

Na Philips tv-u kojeg imam, zvuk je jako taman (fali mu visokih frekvencija) i općenito nije dobar.

Ne znam kakva je situacija sa Panasonic-ovim tv-ima.

Moj stari Sharp je imao bolji zvuk nego većina novih LCD-ova.

Znaci po mom iskustvu LG TV - jako dobar zvuk (a profesionalno se bavim zvukom i to mi je jako bitno).

 Moram priznat da sam ja ostao iznenađen kvalitetom zvucnika na LG B8 modelu,skroz pristojan zvuk iz nicega!!

 Na ovom LG 55UK6950 su iznenađujuće glasni zvučnici uz jako kvalitetan zvuk za jedan tanki televizor. Posjeduju i bas i čiste visoke.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Roditelji su mi imali LG LJ500V i to je bio tako jadan i jeftin zvuk da se riječima ne da opisati. Doduše slika je bila dosta solidna, ali zvuk. Glupo je reći, ali sad imaju 32" NOA tv i taj jeftinjak ima barem duplo bolji zvuk.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Binac6 kaže...

Realno, sa tog tvog spiska najbolji je Hisense H55U7A pa onda ide Samsung UE55NU7402 i posle njega Sony KD-55XE7005 a ako mu treba sirok kut gledanja onda je najbolji LG 55UK6950. Nije istina da taj LG daje najvise za tu svotu nego najvise daje taj Hisense s obzirom da je jedini TV od tih sto si naveo da ima 100Hz panel.

 Je, ali Hisense ima "najslabiju" sliku, definitivno lošiji OS po mogućnostima i običan daljinski, moraš ga gledati direktno ispred itd.... tako da tih 120Hz nije baš neki argument. I na kraju košta kao i UK6950, dok je Samsung skuplji. Kad tako gledaš LG je bolji čak i bez 100Hz osvježavanja, ne vidim baš prednost uzimanja Hisense-a.

 

Da stvarno ide na "jako dobar TV" kategoriju, mora odmah startati sa npr. LG SK8500 sa FALD-om...

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 2:47 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Otkud ti to da taj Hisense ima najlosiju sliku? Totalna besmislica. Sto se tice slike H55U7A ubija u svakom segmentu 55UK6950 osim kuta gledanja. Istina, taj LG ima bolji OS i daljinski. 100Hz panel puno znaci i neozbiljne su mi svake price koje tvrde suprotno jer je na 100Hz panelu pokretna slika puno gladja i ostrija radi duplo vece frekvencije rada panela.

H55U7A je dobar TV ali ne ide u kategoriju jako dobrih televizora i to nisam nigdje napisao a ne mozes ga porediti sa SK8500 jer je SK8500 puno bolji TV.

I usput bih ti preporucio da procitas ovo:

https://www.avforums.com/review/hisense-u7a-h55u7auk-review.14557

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 3:21 (Binac6).
 
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice