Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.923
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

 

 

slika mi je naravno odlična, gledao sam jučer onaj summer of 84 i crna je stvarno bila crna, to sam brzo skontao. ono što mi je na početku bilo malo problematično je što sam primjećivao da kada nešto brzo trzne na ekranu da kao da malo oko toga zašteka. npr. netko podigne telefonsku slušalicu na filmu i primjetim neki sttuter. i

 Isključi efekt zaglađivanja pokreta da ti ne pravi soap opera efekt.

Na LG je to True Motion, na Samsungu Auto Motion Plus.

Kad si prebacio na Movie mod tamo je isključen pa ti ne trza.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 17:43 (Anđeo bez falinge).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cansee kaže...

dakle na kraju sam konačno riješio sve sa TVom. nisam ga ipak montirao na zid, nego sam ošao u emmezetu i našao stalak koji mi super ide u sobu i malo napravio rošadu kreveta i radnog stola po sobi i sad mi baš sve dobro izgleda, baš sam zadovoljan. 

 

Uglavnom kupio sam Samsung Qled 55Q6FN, hvala svim na savjetu da idem na veći TV (prvo sam planirao 49") već sam se navikao na veličinu, odlično mi je.

e sad što se tiče kvalitete TVa ja stvarno nisam nešto previše stručan i kupujem TV jednom u desetljeću 

 

slika mi je naravno odlična, gledao sam jučer onaj summer of 84 i crna je stvarno bila crna, to sam brzo skontao. ono što mi je na početku bilo malo problematično je što sam primjećivao da kada nešto brzo trzne na ekranu da kao da malo oko toga zašteka. npr. netko podigne telefonsku slušalicu na filmu i primjetim neki sttuter. i onda sam prebacio na filmski način i tada je išlo sve glatko do kraja. i film nije bio 4k već 1080p neki bluray rip.

kada sam otišao na youtube i pustio par 4k 60fps video to je bilo prva liga, predivna slika. također mi je netflix super, jučer sam pogledao epizodu Mad Man slika je bila fantastična i sve je bilo super

 

isprobao sam i PS4 i isto mi je bilo skoro sve odlično, odziv je super, igrao sam last of us remastered, god of war i bloodborne. jedino mi je problem što mi odjednom bloodborne zaštekava redovito a na prošlom TVu nije, sad mi to baš nije jasno kako može to biti do TVa, a druge igre rade super. god of war koji je grafički puno zahtevniji fino radi a bloodborne zaštekava, al na prošlom TVu nije

 

ne pada mi na pamet što da još napišem, ako neko ima nekakvih pitanja oko TVa samo pitajte

 


Game motion plus:

 

GAME MOTION SETTINGS
On the Q6FN, there are new options for Game Mode including the ability to interpolate lower frame rate games up to 120Hz. To enable motion interpolation select 'Game Motion Plus Settings'. From there you can adjust the 'Blur Reduction' and 'Judder Reduction' sliders to whichever you prefer. To interpolate low frame rate games up to 60 Hz, set 'Judder Reduction' to 10, and 'Blur Reduction' to 0. To interpolate up to 120 Hz, set both sliders to 10. There is a small increase in input lag when using these options, but it is still low.
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q6fn-q6f-q6-2018/settings

 

Motion Plus Samsung je jedan od najboljih sustava za poboljšanje likvidnosti i slike oštrine koje nalazimo na tržištu. Ova tehnologija omogućuje vrlo precizno podešavanje stupnja poboljšanja glatkoće i oštrine pokretne slike.
https://hdtvpolska.com/motion-plus-gra-test-nowosc-w-tv-od-samsung-dedykowana-dla-graczy

 

Novi Samsung QLED TV za gaming revoluciju?
https://www.google.hr/amp/s/preporucamo.com/novi-samsung-qled-tv-donosi-gaming-revoluciju/2018/05/06/amp/

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Virty kaže...
Kupio zadnji Sony 55XF9005 u SD megastoru. Uru ipo cekanja u redu.

Očekivano rasprodan:) Znači bio je 8320 kn + 5g garancije?

 

Tako je.

Napokon instliran i podešen.

Vrlo dobar TV, PS4 PRO i netflix rasturaju.

Proizvodnja TV-a 2018/9

Jedina mi je zamjerka šta ne mogu ili ne znam kako povećati titl u materijalu sa USB-a.

Izgleda da Sony od davnih dana ne nudi promjenu veličine titla.

PSN: Muskarcina77
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 21:13 (Virty).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
Cansee kaže...

dakle na kraju sam konačno riješio sve sa TVom. nisam ga ipak montirao na zid, nego sam ošao u emmezetu i našao stalak koji mi super ide u sobu i malo napravio rošadu kreveta i radnog stola po sobi i sad mi baš sve dobro izgleda, baš sam zadovoljan. 

 

Uglavnom kupio sam Samsung Qled 55Q6FN, hvala svim na savjetu da idem na veći TV (prvo sam planirao 49") već sam se navikao na veličinu, odlično mi je.

e sad što se tiče kvalitete TVa ja stvarno nisam nešto previše stručan i kupujem TV jednom u desetljeću 

 

slika mi je naravno odlična, gledao sam jučer onaj summer of 84 i crna je stvarno bila crna, to sam brzo skontao. ono što mi je na početku bilo malo problematično je što sam primjećivao da kada nešto brzo trzne na ekranu da kao da malo oko toga zašteka. npr. netko podigne telefonsku slušalicu na filmu i primjetim neki sttuter. i onda sam prebacio na filmski način i tada je išlo sve glatko do kraja. i film nije bio 4k već 1080p neki bluray rip.

kada sam otišao na youtube i pustio par 4k 60fps video to je bilo prva liga, predivna slika. također mi je netflix super, jučer sam pogledao epizodu Mad Man slika je bila fantastična i sve je bilo super

 

isprobao sam i PS4 i isto mi je bilo skoro sve odlično, odziv je super, igrao sam last of us remastered, god of war i bloodborne. jedino mi je problem što mi odjednom bloodborne zaštekava redovito a na prošlom TVu nije, sad mi to baš nije jasno kako može to biti do TVa, a druge igre rade super. god of war koji je grafički puno zahtevniji fino radi a bloodborne zaštekava, al na prošlom TVu nije

 

ne pada mi na pamet što da još napišem, ako neko ima nekakvih pitanja oko TVa samo pitajte

 


Game motion plus:

 

GAME MOTION SETTINGS
On the Q6FN, there are new options for Game Mode including the ability to interpolate lower frame rate games up to 120Hz. To enable motion interpolation select 'Game Motion Plus Settings'. From there you can adjust the 'Blur Reduction' and 'Judder Reduction' sliders to whichever you prefer. To interpolate low frame rate games up to 60 Hz, set 'Judder Reduction' to 10, and 'Blur Reduction' to 0. To interpolate up to 120 Hz, set both sliders to 10. There is a small increase in input lag when using these options, but it is still low.
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q6fn-q6f-q6-2018/settings

 

Motion Plus Samsung je jedan od najboljih sustava za poboljšanje likvidnosti i slike oštrine koje nalazimo na tržištu. Ova tehnologija omogućuje vrlo precizno podešavanje stupnja poboljšanja glatkoće i oštrine pokretne slike.
https://hdtvpolska.com/motion-plus-gra-test-nowosc-w-tv-od-samsung-dedykowana-dla-graczy

 

Novi Samsung QLED TV za gaming revoluciju?
https://www.google.hr/amp/s/preporucamo.com/novi-samsung-qled-tv-donosi-gaming-revoluciju/2018/05/06/amp/

 

e ja ću to sad malo proučiti s TVom, al maloprije sam riješio problem sa bloodborneom sa prebacivanjem na filmski način, tako mi manje zaštekava, dakle manje mi je štekalo kad je bio isključen taj game motion, al aj sad ću ja to još malo proučiti

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jel moze pomoc, sto upisujem pod polje 

Model (P/N) SD produljenog održavanja:

kod sd produljenog odrzavanja, i jel dovoljno samo ta prijava na njihovoj stranici

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/samsung-4k-led-tv-prijemnik-43mu6172

Što mislite o ovome?
Ima li šta bolje 40-50" do 3500 kn?
Također 4k bi bio poželjan :)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/samsung-4k-led-tv-prijemnik-43mu6172

Što mislite o ovome?
Ima li šta bolje 40-50" do 3500 kn?
Također 4k bi bio poželjan :)

 mislim da nema nista bolje

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/samsung-4k-led-tv-prijemnik-43mu6172

Što mislite o ovome?
Ima li šta bolje 40-50" do 3500 kn?
Također 4k bi bio poželjan :)

ovo plus produljenje gare

 

bio sam negdje naletio na listu tevea poredanih po svemu zivome, i ovaj je jedini dobavljiv kod nas s te liste od 43" a da je koliko toliko pri vrhu po svemu...

žene ga vole
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo sto kaze rtings:

https://www.rtings.com/tv/reviews/best/by-size/40-42-43-inch

 

i taj samsung (NU7100) serija je pri vrhu

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ali ja nisam linkao samsung NU7100? Ili nesto ne kuzim?

Ovaj LG mi je isto ok, dapace, jos je jeftiniji. A i skloniji sam LGu sto se tice monitora/TVa jer mislim da trenutno nude najbolje (velika mi je zelja onaj signature TV).

Takoder, dali bi trebao gledati android TV ili ce i ovi LG/Samsung OS-i raditi normalno za youtube i surfanje?
Ima li kakvih bitnijih prednosti android (neke korisnije aplikacije koje drugdje ne mogu naci)?

 

Takoder, 3/4 clanova obitelji koristi Samsung uredaj, ali pretpostavljam da nema neke vecee koristi kupiti Samsung TV samo radi toga (Smart view)?

 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

toetaj sajt!!! ne znam di im je lista, ali https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/uk6300 ovdje je review

žene ga vole
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

Ali ja nisam linkao samsung NU7100? Ili nesto ne kuzim?

Ovaj LG mi je isto ok, dapace, jos je jeftiniji. A i skloniji sam LGu sto se tice monitora/TVa jer mislim da trenutno nude najbolje (velika mi je zelja onaj signature TV).

Takoder, dali bi trebao gledati android TV ili ce i ovi LG/Samsung OS-i raditi normalno za youtube i surfanje?
Ima li kakvih bitnijih prednosti android (neke korisnije aplikacije koje drugdje ne mogu naci)?

 

Takoder, 3/4 clanova obitelji koristi Samsung uredaj, ali pretpostavljam da nema neke vecee koristi kupiti Samsung TV samo radi toga (Smart view)?

 

 43mu6172 je stariji model, NU7100 je ovogodisnji (točna oznaka televizora kod nas je 43NU7192) ... ja imam isti TV (MU6172) samo u 40" veličini

NU7100 je noviji model iste serije... razlika u slici nije prevelika .. stariji model je cak i malo bolji (malo jaca svjetlina i malo širi kutevi gledanja)

takodjer, stariji model ima bluetooth i podrzava par kodeka koje noviji ne podrzava, i ima smart daljinac

 

 

sto se tiče smart aplikacija, namjerno nisam želio android već nešto drugo i apsolutno nemam nikakvih zamjerki (kasnije sam otkrio da neke aplikacije bolje rade na samsungu nego na andordu, npr HBO GO)

ako mi zatreba android lako spojim kakav stick

 

gledao sam i taj LG ali ga nisam izabrao jer ima IPS panel

 

inace taj samsung imas i dosta jeftinije ovdje:

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-43MU6172-Ultra-HD-SMART-1261207.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 10:04 (BoTiA).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ekipa, imate samsungov 55NU8002 u elipsu za 7000 ko, ali sa 2 godine garancije nažalost...

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/samsung-ue55nu8002txxh/?gclid=EAIaIQobChMIlO-vkM_V3QIVmt2aCh25-g6BEAEYASAFEgIF7PD_BwE

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 10:22 (cizma).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, isprike što se ubacujem no zanima me mišljenje stručnjaka:

 

našao sam na njuškalu par TV oko 1500kn  pa me zanima koji je bolji za gledanje filmova sa USB-a i gledanje programa na TV-u. Hvala.

 

lg-42LB561V-led-tv

 

ili

 

Panasonic Tx-40c200e

 

ili

 

102cm Grundig 40VLE4520BF

 

ili

 

LG 42LF5610-ZF

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Raven123 kaže...

Pozdrav svima, isprike što se ubacujem no zanima me mišljenje stručnjaka:

 

našao sam na njuškalu par TV oko 1500kn  pa me zanima koji je bolji za gledanje filmova sa USB-a i gledanje programa na TV-u. Hvala.

 

 

 

 

 Dodaj par sto kuna više i uzmi novi tv, ovo su sve stari tv-i i upitno je koliko imaju sati rada i koliko su ispravni. Ajde da je cijena oko 1000kn još nekako, ali za 1500 se ne isplati jer možeš radije uzeti onda ovako nešto:

 

https://www.ekupi.hr/VIVAX-IMAGO-LED-TV-40LE120T2S2-1350183.aspx

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BoTiA kaže...
x360gamer kaže...

Ali ja nisam linkao samsung NU7100? Ili nesto ne kuzim?

Ovaj LG mi je isto ok, dapace, jos je jeftiniji. A i skloniji sam LGu sto se tice monitora/TVa jer mislim da trenutno nude najbolje (velika mi je zelja onaj signature TV).

Takoder, dali bi trebao gledati android TV ili ce i ovi LG/Samsung OS-i raditi normalno za youtube i surfanje?
Ima li kakvih bitnijih prednosti android (neke korisnije aplikacije koje drugdje ne mogu naci)?

 

Takoder, 3/4 clanova obitelji koristi Samsung uredaj, ali pretpostavljam da nema neke vecee koristi kupiti Samsung TV samo radi toga (Smart view)?

 

 43mu6172 je stariji model, NU7100 je ovogodisnji (točna oznaka televizora kod nas je 43NU7192) ... ja imam isti TV (MU6172) samo u 40" veličini

NU7100 je noviji model iste serije... razlika u slici nije prevelika .. stariji model je cak i malo bolji (malo jaca svjetlina i malo širi kutevi gledanja)

takodjer, stariji model ima bluetooth i podrzava par kodeka koje noviji ne podrzava, i ima smart daljinac

 

 

sto se tiče smart aplikacija, namjerno nisam želio android već nešto drugo i apsolutno nemam nikakvih zamjerki (kasnije sam otkrio da neke aplikacije bolje rade na samsungu nego na andordu, npr HBO GO)

ako mi zatreba android lako spojim kakav stick

 

gledao sam i taj LG ali ga nisam izabrao jer ima IPS panel

 

inace taj samsung imas i dosta jeftinije ovdje:

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-43MU6172-Ultra-HD-SMART-1261207.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

 Sviđa mi se taj Samsung po tvom opisu. Iako ne mogu naći detaljan review za konkretan model.

Anyway, hoću li pogriješiti ako uzmem sada budući da nije problem pričekati do 12. Mj? Onda će blagdani / popusti?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači tolko je važnije ići s 49" na 55"?
Prvo me je @Flagship odgovoril s orginalno zacrtanih 43" na 49, a onda još veli da 4K ne valja na 49" :)
Mislim sve pozitivno i ok, pogotovo s 43 na 49...zato uostalom i pitam - da slušam i vjerujem.

No SD ne spušta cijene, oba SK8500 modela bili su do jučer na nekakvoj "akciji", ali ta je baš za navodnike - jedino je 55 model imal 5god garancije (više nema).

Prijava na newsletter znači daje 10% popusta, koji se vjerojatno ne zbraja s ostalima?

Možda je pametno prijaviti se i dobiti kod, da ne ukinu to, postoji neki vremenski rok za iskoristiti ga?

Da uspijem do 15% odma bi išel u apsolutni rizik, al ne, oni snize 200kn, a ove skuplje po 2-4k!
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 11:11 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
BoTiA kaže...
x360gamer kaže...

Ali ja nisam linkao samsung NU7100? Ili nesto ne kuzim?

Ovaj LG mi je isto ok, dapace, jos je jeftiniji. A i skloniji sam LGu sto se tice monitora/TVa jer mislim da trenutno nude najbolje (velika mi je zelja onaj signature TV).

Takoder, dali bi trebao gledati android TV ili ce i ovi LG/Samsung OS-i raditi normalno za youtube i surfanje?
Ima li kakvih bitnijih prednosti android (neke korisnije aplikacije koje drugdje ne mogu naci)?

 

Takoder, 3/4 clanova obitelji koristi Samsung uredaj, ali pretpostavljam da nema neke vecee koristi kupiti Samsung TV samo radi toga (Smart view)?

 

 43mu6172 je stariji model, NU7100 je ovogodisnji (točna oznaka televizora kod nas je 43NU7192) ... ja imam isti TV (MU6172) samo u 40" veličini

NU7100 je noviji model iste serije... razlika u slici nije prevelika .. stariji model je cak i malo bolji (malo jaca svjetlina i malo širi kutevi gledanja)

takodjer, stariji model ima bluetooth i podrzava par kodeka koje noviji ne podrzava, i ima smart daljinac

 

 

sto se tiče smart aplikacija, namjerno nisam želio android već nešto drugo i apsolutno nemam nikakvih zamjerki (kasnije sam otkrio da neke aplikacije bolje rade na samsungu nego na andordu, npr HBO GO)

ako mi zatreba android lako spojim kakav stick

 

gledao sam i taj LG ali ga nisam izabrao jer ima IPS panel

 

inace taj samsung imas i dosta jeftinije ovdje:

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-43MU6172-Ultra-HD-SMART-1261207.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

 Sviđa mi se taj Samsung po tvom opisu. Iako ne mogu naći detaljan review za konkretan model.

Anyway, hoću li pogriješiti ako uzmem sada budući da nije problem pričekati do 12. Mj? Onda će blagdani / popusti?

 

imas ovdje review https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6100

kao sto sam i rekao, to je stariji model i vjerojatno ih nece biti za kupiti za tjedan 2 ... ili mozda samo izlozbeni primjerak

 

a ovdje imas i malo više korisničkih iskustava:

https://forum.benchmark.rs/showthread.php?428215-Kalibracija-i-utisci-samsung-MU6100-serija-(2017)

 

u svakom slucaju, ako kupis, obavezno dokupi i produljenje jamstva

 

 

 

 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav..moze preporuka tv-a do 2500-3000 kn..neki best buy za tu lovu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
BoTiA kaže...
x360gamer kaže...

Ali ja nisam linkao samsung NU7100? Ili nesto ne kuzim?

Ovaj LG mi je isto ok, dapace, jos je jeftiniji. A i skloniji sam LGu sto se tice monitora/TVa jer mislim da trenutno nude najbolje (velika mi je zelja onaj signature TV).

Takoder, dali bi trebao gledati android TV ili ce i ovi LG/Samsung OS-i raditi normalno za youtube i surfanje?
Ima li kakvih bitnijih prednosti android (neke korisnije aplikacije koje drugdje ne mogu naci)?

 

Takoder, 3/4 clanova obitelji koristi Samsung uredaj, ali pretpostavljam da nema neke vecee koristi kupiti Samsung TV samo radi toga (Smart view)?

 

 43mu6172 je stariji model, NU7100 je ovogodisnji (točna oznaka televizora kod nas je 43NU7192) ... ja imam isti TV (MU6172) samo u 40" veličini

NU7100 je noviji model iste serije... razlika u slici nije prevelika .. stariji model je cak i malo bolji (malo jaca svjetlina i malo širi kutevi gledanja)

takodjer, stariji model ima bluetooth i podrzava par kodeka koje noviji ne podrzava, i ima smart daljinac

 

 

sto se tiče smart aplikacija, namjerno nisam želio android već nešto drugo i apsolutno nemam nikakvih zamjerki (kasnije sam otkrio da neke aplikacije bolje rade na samsungu nego na andordu, npr HBO GO)

ako mi zatreba android lako spojim kakav stick

 

gledao sam i taj LG ali ga nisam izabrao jer ima IPS panel

 

inace taj samsung imas i dosta jeftinije ovdje:

https://www.ekupi.hr/SAMSUNG-LED-TV-43MU6172-Ultra-HD-SMART-1261207.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

 

 

 Sviđa mi se taj Samsung po tvom opisu. Iako ne mogu naći detaljan review za konkretan model.

Anyway, hoću li pogriješiti ako uzmem sada budući da nije problem pričekati do 12. Mj? Onda će blagdani / popusti?

 Evo ti recenzija MU6172(neka te ne buni ovo MU6300 serija jer je to americka oznaka tog modela a kao sto mozes vidjeti u tabeli na dnu te recenzije a i po izgledu televizora u europi je to MU6100 serija):

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/mu6300

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 11:58 (Binac6).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je ovaj tv za tu cijenu,odnosno da li je odabir dobar s obzirom na cijenu ili postoji bolji za istu cijenu?
Koristio bi se za ps4,filmove serije...
Da li se moze instalirati kodi na njega,ako ne preko koje aplikacije se moze gledati iptv?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 12:02 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

polgedaj par postova iznad, to je noviji samsung serije NU7100, ...iptv se moze gledati preko tizen aplikacije (simple iptv ili smart IPTV .. nisam siguran tocno...)

kodi se ne moze instalirati

 

cijena nije nista posebno jeftinija

https://www.nabava.net/search.php?q=UE49NU7172

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

nemogu se odluciti izmedju 55" NU8002 i 55" Q6FN. Razlika u cijeni je prilicno velika, pogotovo sada kad je NU8002 na akciji za 7000kn ali sa 2g. garancije. Kakve su prognoze za crni petak za Q6FN? Trenutno je u svim trgovinama po 10000kn, jedino ovdje https://edigital.hr/led-televizori/samsung-qe55q6fnatxxh-55-qled-smart-led-televizor-p563011?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click je za puno manje u cemu je caka? Taj QLED mi se puno vise svidja od NU8000, da bi cijena pala na 8000kn sa 5g. garancije odmah bi ga kupio :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...

Ali ja nisam linkao samsung NU7100? Ili nesto ne kuzim?

Ovaj LG mi je isto ok, dapace, jos je jeftiniji. A i skloniji sam LGu sto se tice monitora/TVa jer mislim da trenutno nude najbolje (velika mi je zelja onaj signature TV).

Takoder, dali bi trebao gledati android TV ili ce i ovi LG/Samsung OS-i raditi normalno za youtube i surfanje?
Ima li kakvih bitnijih prednosti android (neke korisnije aplikacije koje drugdje ne mogu naci)?

 

Takoder, 3/4 clanova obitelji koristi Samsung uredaj, ali pretpostavljam da nema neke vecee koristi kupiti Samsung TV samo radi toga (Smart view)?

 

 Ja bi cak isao na UK6400/6470, ista stvar kao i UK6300 ali ima jednu "nogu" kao stalak, osobno mi se ne sviđaju one kratke nogice na krajevima, dosta nestabilno.

 

Ne znam tko je pitao za smart opcije, uopce mi ne nedostaje Android, LG store ime sve sto mi treba, a gro opcija povezivanja, shareanja, miracastanja i slicno funkcionira sa LG i Samsung mobitela, kucnih kina, streaming s kompa itd.... Ako imas Magic remote (ili ga dokupis) mozes igrati i igrice s njim 😉

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 16:15 (Mad Ant).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da nisam moga izdrzat da mi  LG OLED B8 stoji misec dana u kutiji nego sam razmontirao neke djelove komode i nekako montirao 55” samo da vidim to čudo.

Jucer pogledao Dunkirk 4K HDR,fenomenalno,a tamne scene je napokon gust gledat,sad znam zašto svi pričaju o toj famoznoj crnoj☺️.

TV nisam podesavao, postavke su tvorničke ,budem se kasnije malo pozabavio s kalibracijom.

Skinuo sam 2 4K filma (60-70GB) sa HDreactor stranice i spojio prijenosni HDD na TV,tu ima dosta trzanja prilikom reprodukcije,dok kod Dunkirka i još neki Promo materijala koje sam skinuo nema.

Sad ne znam jel do TV ili do skinutog materijala.Web OS je brz i fluidan,milina je u kombinaciji s daljinskim prckat po njemu.Slika na SD programima je zadovoljavajuća osim kad HRT1,2 i RTL gledam.

Full HD filmovi ili dokumentarce je prava milina gledat,slika je brutalno dobra,Earth 2,Samsara,Amazonia,Home... nisam znao da tako dobra slika može bit na tako velikoj dijagonali kad se pusti 1080p signal.Ocito TV odlično skalira na 4K.

Dizajn je odličan,panel je iznimno tanak,moram priznat da mi nije bilo svejedno kad smo ga vadili iz kutije i montirali na stalak i komodu.Posto mi kroz kuću dnevno dosta ljudi prolazi zbog posla kojim se žena bavi svi ostanu zapanjeni sa slikom i izgledom(debljine) same televizije.Susidi  non-stop dolaze do mene da vide to čudo tehnologije.

Trenutno sam u problemu sa kapacitetom slobodnog prostora na HDDu jer 4K materijal je ogroman,tako da sad i to moram kupit.(ako ko ima koji WD my Cloud LAN  disk NEK se javi na PM)

Strasno mi je drago sto sam se ipak protegao novčano do OLEDA i nadam se da će me dugo služit!

 

 

p.s

za vlasnike B8,koji ste zidni nosač kupili za TV..

 

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 15:17 (volegradele).
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

Strasno mi je drago sto sam se ipak protegao novčano do OLEDA i nadam se da će me dugo služit!

 

 

 Ma to, maknuo si se od ovih edge gluposti što prodaju ekipi za velike novce, ja bih postupio jednako.

 

Pitanje, znam da je razlika između Alpha7 i Alpha9 procesora zapravo u "peglanju" slike, ali da li tvoj B8 (sa Alpha7) ikada zatrzne ili je milokliz? (ne znam da li si probao LG store i neke igre i slično...)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...

Strasno mi je drago sto sam se ipak protegao novčano do OLEDA i nadam se da će me dugo služit!

 

 

 Ma to, maknuo si se od ovih edge gluposti što prodaju ekipi za velike novce, ja bih postupio jednako.

 

Pitanje, znam da je razlika između Alpha7 i Alpha9 procesora zapravo u "peglanju" slike, ali da li tvoj B8 (sa Alpha7) ikada zatrzne ili je milokliz? (ne znam da li si probao LG store i neke igre i slično...)

 Igre ne igram,filmovi klize a jedino za sad na ona dva 4 K filma sam imao velikih trzaja.Samo skrolanje po TV postavkama ili smart funkcijama ide vrlo,vrlo brzo i bez trzanja.Za sad,ali ovo su povrsni utisci,za jedno mjesec dana budem opet napisao svoje utiske!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...

Strasno mi je drago sto sam se ipak protegao novčano do OLEDA i nadam se da će me dugo služit!

 

 

 Ma to, maknuo si se od ovih edge gluposti što prodaju ekipi za velike novce, ja bih postupio jednako.

 

Pitanje, znam da je razlika između Alpha7 i Alpha9 procesora zapravo u "peglanju" slike, ali da li tvoj B8 (sa Alpha7) ikada zatrzne ili je milokliz? (ne znam da li si probao LG store i neke igre i slično...)

 Igre ne igram,filmovi klize a jedino za sad na ona dva 4 K filma sam imao velikih trzaja.Samo skrolanje po TV postavkama ili smart funkcijama ide vrlo,vrlo brzo i bez trzanja.Za sad,ali ovo su povrsni utisci,za jedno mjesec dana budem opet napisao svoje utiske!

 Da, mislio sam na samo webOS sučelje, menije, pokretanje aplikacija itd. Ja sam isto nakon kupnje otišao skinuti par 4K HDR filmova, ali stvarno mi se nije dalo kopirati s glavnog PC-a na nešto toliko gigabajta, pa to štekati u TV, nego lijepo instalirao Smartshare na PC (ekstra jednostavna instalacija i baratanje) i jednostavno streamao. BTW, TV i wifi router su na dva najudaljenija ćoška stana kroz dvoja vrata, i nikakovih problema sa signalom. Nula trzanja ili nekakove degradacije doživljaja. Moram priznati da je čak i skip radio dovoljno pristojno da zaboravimo da se streama. PC naravno nije ni zakašljao (i7-6700K). Uglavnom, probaj i tako ako je prilika.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice