Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.095.855
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Super,budem probao,komp je na žici a i izgleda da cu i TV stavit na žicu,IPTV se gleda cesto tako da ne zasteka,sad mi fali utora za LAN kabel na routeru!:D
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...

Strasno mi je drago sto sam se ipak protegao novčano do OLEDA i nadam se da će me dugo služit!

 

 

 Ma to, maknuo si se od ovih edge gluposti što prodaju ekipi za velike novce, ja bih postupio jednako.

 

Pitanje, znam da je razlika između Alpha7 i Alpha9 procesora zapravo u "peglanju" slike, ali da li tvoj B8 (sa Alpha7) ikada zatrzne ili je milokliz? (ne znam da li si probao LG store i neke igre i slično...)

 Igre ne igram,filmovi klize a jedino za sad na ona dva 4 K filma sam imao velikih trzaja.Samo skrolanje po TV postavkama ili smart funkcijama ide vrlo,vrlo brzo i bez trzanja.Za sad,ali ovo su povrsni utisci,za jedno mjesec dana budem opet napisao svoje utiske!

 Da, mislio sam na samo webOS sučelje, menije, pokretanje aplikacija itd. Ja sam isto nakon kupnje otišao skinuti par 4K HDR filmova, ali stvarno mi se nije dalo kopirati s glavnog PC-a na nešto toliko gigabajta, pa to štekati u TV, nego lijepo instalirao Smartshare na PC (ekstra jednostavna instalacija i baratanje) i jednostavno streamao. BTW, TV i wifi router su na dva najudaljenija ćoška stana kroz dvoja vrata, i nikakovih problema sa signalom. Nula trzanja ili nekakove degradacije doživljaja. Moram priznati da je čak i skip radio dovoljno pristojno da zaboravimo da se streama. PC naravno nije ni zakašljao (i7-6700K). Uglavnom, probaj i tako ako je prilika.

 za stream sa PC-a toplo preporucujem serviio , puno bolji i pregledniji od smartshare-a .Sve lijepo poslozi po folderima  dok smartshare sve zgnjete zajedno .

9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molio bih preporuku za TV od 55", osnovna namjena pracenje programa putem Total TV (SD i HD programi), od "smart" stvari eventualno YT, bez igranja igrica,4k filmova i sl..

 

Ima li smisla za navedene sadrzaje iz perspektive prosjecnog, nezahtjevnog korisnika kupovati  (ukoliko financije ne igraju kljucnu odluku pri odabiru) TV poput LG SK850 ili Sony XE/F 8005, 9005 ili je za isto dovoljan cijenovno slabiji model poput XE 7005 ili LG UJ701v? Tj.isplati li se dati 2-3 000kn vise za TV koji ce se koristit iskljuciivo za pracenje opisanih sadrzaja, moze li uopce skuplji TV dati u tom segmentu (SD-HD sadrzaj) vise od slabijeg modela da bi isto prosjecan korisnik uopce primjetio? 

Hvala unaprijed na preporuci, informaciji.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...
Mad Ant kaže...
volegradele kaže...

Strasno mi je drago sto sam se ipak protegao novčano do OLEDA i nadam se da će me dugo služit!

 

 

 Ma to, maknuo si se od ovih edge gluposti što prodaju ekipi za velike novce, ja bih postupio jednako.

 

Pitanje, znam da je razlika između Alpha7 i Alpha9 procesora zapravo u "peglanju" slike, ali da li tvoj B8 (sa Alpha7) ikada zatrzne ili je milokliz? (ne znam da li si probao LG store i neke igre i slično...)

 Igre ne igram,filmovi klize a jedino za sad na ona dva 4 K filma sam imao velikih trzaja.Samo skrolanje po TV postavkama ili smart funkcijama ide vrlo,vrlo brzo i bez trzanja.Za sad,ali ovo su povrsni utisci,za jedno mjesec dana budem opet napisao svoje utiske!

 Da, mislio sam na samo webOS sučelje, menije, pokretanje aplikacija itd. Ja sam isto nakon kupnje otišao skinuti par 4K HDR filmova, ali stvarno mi se nije dalo kopirati s glavnog PC-a na nešto toliko gigabajta, pa to štekati u TV, nego lijepo instalirao Smartshare na PC (ekstra jednostavna instalacija i baratanje) i jednostavno streamao. BTW, TV i wifi router su na dva najudaljenija ćoška stana kroz dvoja vrata, i nikakovih problema sa signalom. Nula trzanja ili nekakove degradacije doživljaja. Moram priznati da je čak i skip radio dovoljno pristojno da zaboravimo da se streama. PC naravno nije ni zakašljao (i7-6700K). Uglavnom, probaj i tako ako je prilika.

 za stream sa PC-a toplo preporucujem serviio , puno bolji i pregledniji od smartshare-a .Sve lijepo poslozi po folderima  dok smartshare sve zgnjete zajedno .

 Naravno, ima boljih, ovo je više bilo nabrzinu i kao provjera da li njihove vlastite stvari rade kako se reklamira.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vedran33 kaže...

Molio bih preporuku za TV od 55", osnovna namjena pracenje programa putem Total TV (SD i HD programi), od "smart" stvari eventualno YT, bez igranja igrica,4k filmova i sl..

 

Ima li smisla za navedene sadrzaje iz perspektive prosjecnog, nezahtjevnog korisnika kupovati  (ukoliko financije ne igraju kljucnu odluku pri odabiru) TV poput LG SK850 ili Sony XE/F 8005, 9005 ili je za isto dovoljan cijenovno slabiji model poput XE 7005 ili LG UJ701v? Tj.isplati li se dati 2-3 000kn vise za TV koji ce se koristit iskljuciivo za pracenje opisanih sadrzaja, moze li uopce skuplji TV dati u tom segmentu (SD-HD sadrzaj) vise od slabijeg modela da bi isto prosjecan korisnik uopce primjetio? 

Hvala unaprijed na preporuci, informaciji.

 

 Ako cijena nije problem onda se isplati ići na neki od FALD modela (poput SK8500) jer ipak daju bolju sliku (i još drugih stvari, ali kad kažeš da nije bitno). Ako pak ne, prosječnom/nezahtjevnom će biti dobar i neki duplo jeftiniji sa direct osvjetljenjem (poput UK6470/6400). 4K rezolucija je danas jednostavno norma, iako ima još ponešto 1080p TV-a okolo. Na 55" će se primjetiti razlika između SD programa tipa HRT i nekog u HD-u, pogotovo neki 4K HDR sa Youtube-a.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...

 

Full HD filmovi ili dokumentarce je prava milina gledat,slika je brutalno dobra,Earth 2,Samsara,Amazonia,Home... nisam znao da tako dobra slika može bit na tako velikoj dijagonali kad se pusti 1080p signal.Ocito TV odlično skalira na 4K.

 

 

To neka šala ili što ? 55" tako velika dijagonala za 1080p signal ? Pa 50" - 55" je neke minimalna dijagonala na kojoj HD ima smisla.  

Na 65" gledam HD i tek tu izgleda kako spada i razlike u odnosu na 4K kad gledaš s 3 - 4 m su minimalne ako je HD stream dobar.

To je ono što konstantno pričam da ljudi kupuju premale TV-e.  

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
volegradele kaže...

 

Full HD filmovi ili dokumentarce je prava milina gledat,slika je brutalno dobra,Earth 2,Samsara,Amazonia,Home... nisam znao da tako dobra slika može bit na tako velikoj dijagonali kad se pusti 1080p signal.Ocito TV odlično skalira na 4K.

 

 

To neka šala ili što ? 55" tako velika dijagonala za 1080p signal ? Pa 50" - 55" je neke minimalna dijagonala na kojoj HD ima smisla.  

Na 65" gledam HD i tek tu izgleda kako spada i razlike u odnosu na 4K kad gledaš s 3 - 4 m su minimalne ako je HD stream dobar.

To je ono što konstantno pričam da ljudi kupuju premale TV-e.  

Ja mislim da ne postoji prevelik televizor!   Tv-i jos nisu dosli sa dimenzijama na komfor projektora sa platnom. Za gledanje filmova to je ipak prava stvar. Samo sto projektor za dobro uzivanje trazi dosta prostora, veliku investiciju ako zelis dobru sliku i totalni mrak. Na poslu imam soidan Sony projektor sa 2.5m sirokim platnom, a gledam sa 2.5m daljine i ipak mi je zo sto nisam uzeo bar 3m platno. Ako je rijec o gledanju filmova, strah da je TV preveliki da se gleda preblizu je po mom misljenju neosnovan.

 

Sto se tice TV-a 4k ima smisla na 55"i vidi se razlika, ali puno se vise vidi na 65".  Slazem se da je i 1080 HD sa odlicnom kompresijom dobar i na dobrom TVu i on izgleda odlicno. Steta sto se najcesce  emitira shugavo komprimiran HD ili ako se skidaju ripovi filmova stvarno treba biti veci fajl i po mogucnosti HEVC kompresija, pa da nema velikog raspadanja u tamnim scenama.

Tko ima para i voli gledati filmove, mislim da je dobar (OLED ili Q8 ili Q9) 4k TV u 65" dijagonali trenutno pravi izbor.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.9.2018 13:17 (zzzele).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A što sa velikim dijagonalama za npr.Bnetove sd kanale ?

 

Jedino me radi toga strah velikih dijagonala, jer bi tv gledao kako za skinute ili streamane filmove i serije tako i za gledanje tv programa.

HZV
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
volegradele kaže...

 

Full HD filmovi ili dokumentarce je prava milina gledat,slika je brutalno dobra,Earth 2,Samsara,Amazonia,Home... nisam znao da tako dobra slika može bit na tako velikoj dijagonali kad se pusti 1080p signal.Ocito TV odlično skalira na 4K.

 

 

To neka šala ili što ? 55" tako velika dijagonala za 1080p signal ? Pa 50" - 55" je neke minimalna dijagonala na kojoj HD ima smisla.  

Na 65" gledam HD i tek tu izgleda kako spada i razlike u odnosu na 4K kad gledaš s 3 - 4 m su minimalne ako je HD stream dobar.

To je ono što konstantno pričam da ljudi kupuju premale TV-e.  

 Pomalo,znaci imam 40" fullHD TV koji ima vlo dobru sliku kad se pusti HD film,sad imam 55",pa naravno da sam iznenađen kvalitetom HD materijala kad sam do sad to isto gledao na dosta manjem TVu,da kojim slucaje Tv ne skalira na 4K sto mislis gdje bi slika bila bolja?

Isto tako imam doma 23" fullHD ekran i 27" 1440p ekran,nemaju svi isti ppi,pogotovo 40" vs 55"

4K HDR sadrzaj je dosta velika razlike naspram 1080p,ja gledam sa 3 metra udaljenosti i 55" je taman,uopce mi ne treba 65".Meni je osobno i 55" za sad preveliko,privikavam se jos,ali granica neka treba postojat.

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
spilice05 kaže...

A što sa velikim dijagonalama za npr.Bnetove sd kanale ?

 

Jedino me radi toga strah velikih dijagonala, jer bi tv gledao kako za skinute ili streamane filmove i serije tako i za gledanje tv programa.

 Tu ne pomaze nikakva matrica i skaliranje,naprosto kad vidis i znas kakvu ti sliku TV ima onda ti je muka gledat te nase kanale!

AUDIOFIL
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

što kupiti u rangu oko 3500kn i 55''?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7092UXXH/

 

valja li ovo što? ima li što bolje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zzzele kaže...
Pixel kaže...
volegradele kaže...

 

Full HD filmovi ili dokumentarce je prava milina gledat,slika je brutalno dobra,Earth 2,Samsara,Amazonia,Home... nisam znao da tako dobra slika može bit na tako velikoj dijagonali kad se pusti 1080p signal.Ocito TV odlično skalira na 4K.

 

 

To neka šala ili što ? 55" tako velika dijagonala za 1080p signal ? Pa 50" - 55" je neke minimalna dijagonala na kojoj HD ima smisla.  

Na 65" gledam HD i tek tu izgleda kako spada i razlike u odnosu na 4K kad gledaš s 3 - 4 m su minimalne ako je HD stream dobar.

To je ono što konstantno pričam da ljudi kupuju premale TV-e.  

Ja mislim da ne postoji prevelik televizor!   Tv-i jos nisu dosli sa dimenzijama na komfor projektora sa platnom. Za gledanje filmova to je ipak prava stvar. Samo sto projektor za dobro uzivanje trazi dosta prostora, veliku investiciju ako zelis dobru sliku i totalni mrak. Na poslu imam soidan Sony projektor sa 2.5m sirokim platnom, a gledam sa 2.5m daljine i ipak mi je zo sto nisam uzeo bar 3m platno. Ako je rijec o gledanju filmova, strah da je TV preveliki da se gleda preblizu je po mom misljenju neosnovan.

 

Sto se tice TV-a 4k ima smisla na 55"i vidi se razlika, ali puno se vise vidi na 65".  Slazem se da je i 1080 HD sa odlicnom kompresijom dobar i na dobrom TVu i on izgleda odlicno. Steta sto se najcesce  emitira shugavo komprimiran HD ili ako se skidaju ripovi filmova stvarno treba biti veci fajl i po mogucnosti HEVC kompresija, pa da nema velikog raspadanja u tamnim scenama.

Tko ima para i voli gledati filmove, mislim da je dobar (OLED ili Q8 ili Q9) 4k TV u 65" dijagonali trenutno pravi izbor.

 

 Rekao big da je oled 77" ili qled 75"  pravi izbor, ali malo mi je to previše love na žalost pa je 65" za sad ok.  Kad ovaj sad bude za zamjenu nadam se da će 75-77" biti po istoj cijeni (i 50" prije 10g  je bio koliko i sad u top klasi)

 

Ali 4K na 55" osim ako ne gledaš s jednog metra nema smisla niti se vide razlike kod dobrih stremova, pogotovo što večina gleda to s 3m , tu nema šanse skužit razliku osim ako je strem loš.

Zapravo  4K mi nije ništa spektakularan kad ga gledam (do nedavno sam imao hd tv) ,  ali Dolby Vision , e to je veliki pomak u kvaliteti (na dobrom tvu). I kad vidim da neki ne podržavaju Dolby Vision, pa nema sanse da bi dao lovu za takav tv.  i Običan HDR je ok, ali nije isto jer ovaj ima statičke metapodatke i ne prilagođava prikaz za svaki frame.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
spilice05 kaže...

A što sa velikim dijagonalama za npr.Bnetove sd kanale ?

 

Jedino me radi toga strah velikih dijagonala, jer bi tv gledao kako za skinute ili streamane filmove i serije tako i za gledanje tv programa.

 

Evo mogu reči da izgledaju kao totalno sranje :( , barem maxtv.

Ajde, malo pretjerujem, ono da se gledat, ali naviknuo sam na 4k hdr i sad mi je i taj loši HD strem na maxtvu koma, a kamo li SD.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Pixel kaže...
volegradele kaže...

 

Full HD filmovi ili dokumentarce je prava milina gledat,slika je brutalno dobra,Earth 2,Samsara,Amazonia,Home... nisam znao da tako dobra slika može bit na tako velikoj dijagonali kad se pusti 1080p signal.Ocito TV odlično skalira na 4K.

 

 

To neka šala ili što ? 55" tako velika dijagonala za 1080p signal ? Pa 50" - 55" je neke minimalna dijagonala na kojoj HD ima smisla.  

Na 65" gledam HD i tek tu izgleda kako spada i razlike u odnosu na 4K kad gledaš s 3 - 4 m su minimalne ako je HD stream dobar.

To je ono što konstantno pričam da ljudi kupuju premale TV-e.  

 Pomalo,znaci imam 40" fullHD TV koji ima vlo dobru sliku kad se pusti HD film,sad imam 55",pa naravno da sam iznenađen kvalitetom HD materijala kad sam do sad to isto gledao na dosta manjem TVu,da kojim slucaje Tv ne skalira na 4K sto mislis gdje bi slika bila bolja?

Isto tako imam doma 23" fullHD ekran i 27" 1440p ekran,nemaju svi isti ppi,pogotovo 40" vs 55"

4K HDR sadrzaj je dosta velika razlike naspram 1080p,ja gledam sa 3 metra udaljenosti i 55" je taman,uopce mi ne treba 65".Meni je osobno i 55" za sad preveliko,privikavam se jos,ali granica neka treba postojat.

 

Budeš vidio jednu prevaru tv industrije uskoro, ne znam kako to izvode , ali nakon jedno mjesecdana TV-i kao da se počinju smanjivati, ne znam kojom to tehnologijom rade , ali evo kad sam nedavno uzeo 65" bio je ogroman, a sad se već počeo smanjivati. Ako tako nastavi budem ga reklamirao i tržio 75"

 

Što se tiče koji tv prikazuje bolje HD sliku, na tim dijagonalam gotovo sigurbo onaj tv koji je sam po sebi bolji neovisno o rezi koju ima.  4k vs hd na 55" na 3 metra nema razlike. Jednostavno takav je ljudski vid , ima granica do koje raspoznaje dvije točke.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
volegradele kaže...
Pixel kaže...
volegradele kaže...

 

Full HD filmovi ili dokumentarce je prava milina gledat,slika je brutalno dobra,Earth 2,Samsara,Amazonia,Home... nisam znao da tako dobra slika može bit na tako velikoj dijagonali kad se pusti 1080p signal.Ocito TV odlično skalira na 4K.

 

 

To neka šala ili što ? 55" tako velika dijagonala za 1080p signal ? Pa 50" - 55" je neke minimalna dijagonala na kojoj HD ima smisla.  

Na 65" gledam HD i tek tu izgleda kako spada i razlike u odnosu na 4K kad gledaš s 3 - 4 m su minimalne ako je HD stream dobar.

To je ono što konstantno pričam da ljudi kupuju premale TV-e.  

 Pomalo,znaci imam 40" fullHD TV koji ima vlo dobru sliku kad se pusti HD film,sad imam 55",pa naravno da sam iznenađen kvalitetom HD materijala kad sam do sad to isto gledao na dosta manjem TVu,da kojim slucaje Tv ne skalira na 4K sto mislis gdje bi slika bila bolja?

Isto tako imam doma 23" fullHD ekran i 27" 1440p ekran,nemaju svi isti ppi,pogotovo 40" vs 55"

4K HDR sadrzaj je dosta velika razlike naspram 1080p,ja gledam sa 3 metra udaljenosti i 55" je taman,uopce mi ne treba 65".Meni je osobno i 55" za sad preveliko,privikavam se jos,ali granica neka treba postojat.

 

Budeš vidio jednu prevaru tv industrije uskoro, ne znam kako to izvode , ali nakon jedno mjesecdana TV-i kao da se počinju smanjivati, ne znam kojom to tehnologijom rade , ali evo kad sam nedavno uzeo 65" bio je ogroman, a sad se već počeo smanjivati. Ako tako nastavi budem ga reklamirao i tržio 75"

 

Što se tiče koji tv prikazuje bolje HD sliku, na tim dijagonalam gotovo sigurbo onaj tv koji je sam po sebi bolji neovisno o rezi koju ima.  4k vs hd na 55" na 3 metra nema razlike. Jednostavno takav je ljudski vid , ima granica do koje raspoznaje dvije točke.

 hehehehe,bome tu si upravu

AUDIOFIL
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
master.on.wheels kaže...

što kupiti u rangu oko 3500kn i 55''?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7092UXXH/

 

valja li ovo što? ima li što bolje?

 Neće ići za 3500kn 55 cola i još i bolje.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
master.on.wheels kaže...

što kupiti u rangu oko 3500kn i 55''?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE50NU7092UXXH/

 

valja li ovo što? ima li što bolje?

 Neće ići za 3500kn 55 cola i još i bolje.

 trebalo je pisati 50, kao sto je i ovaj :)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dal zna tko kak sloziti da na Sony braviji auto tuning ne memorira dekodirane programe? Znaci spremi mi hrepinu sifriranih programa koji se ionak ne mogu gledati.
Android
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 1:01 (HrcHC).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...
Dal zna tko kak sloziti da na Sony braviji auto tuning ne memorira dekodirane programe? Znaci spremi mi hrepinu sifriranih programa koji se ionak ne mogu gledati.
Android

 To se ne može "složiti". Možeš izbrisati programe nakon što ih pronađe, ili možeš napraviti ručnu pretragu pa pretražiti 3 kanala na kojem su ti "normalni" programi

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
HrcHC kaže...
Dal zna tko kak sloziti da na Sony braviji auto tuning ne memorira dekodirane programe? Znaci spremi mi hrepinu sifriranih programa koji se ionak ne mogu gledati.
Android

 To se ne može "složiti". Možeš izbrisati programe nakon što ih pronađe, ili možeš napraviti ručnu pretragu pa pretražiti 3 kanala na kojem su ti "normalni" programi

 Na LG-u ista stvar, nisam detaljnije pogledao ali izgleda da se mora rucno micati programe...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na Philipsu su na izborniku gdje se pokreće traženje kanala opcije u kojima se može podesiti da traži samo 'slobodne kanale' ili sve. Mora da tako nešto ima Soni i LG.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrcHC kaže...
Dal zna tko kak sloziti da na Sony braviji auto tuning ne memorira dekodirane programe? Znaci spremi mi hrepinu sifriranih programa koji se ionak ne mogu gledati.
Android

Nikako, moraš ih pobrisati.

Imam Braviu i radio sam isto.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

 

Ima li itko iskustva sa tcl televizorima,

Namjerevam kupiti

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-tcl-u55p6006-dvb-t2-c-s2-smart-tv-ultra-hd-4k-wifi-energetska-klasa-a-750100218

 

Sluzio bi za spajanej na laptop i nesto sitno dvbt, iskustva , preporuke?

Može
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi,

molim vas, može mala pomoć oko odabira TV-a? Već dugo imam Philipsove TV-ove s Ambilightom, toliko sam se navikao da ne mogu više bez njega.

Dvoumim se između https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7502/ ili https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/

PUS7303 ima 5 godina garancije, PUS7502 2 godine. Mislim da je jedina prednost u PUS7502 soundbar i 120Hz panel.

It's nice to be important, but it's more important to be nice
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krezo_1987 kaže...

Pozdrav ljudi,

molim vas, može mala pomoć oko odabira TV-a? Već dugo imam Philipsove TV-ove s Ambilightom, toliko sam se navikao da ne mogu više bez njega.

Dvoumim se između https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7502/ ili https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/

PUS7303 ima 5 godina garancije, PUS7502 2 godine. Mislim da je jedina prednost u PUS7502 soundbar i 120Hz panel.

 Ako češ gledat uglavnom filmove ti je nešto bolji model 7303 zbog VA Direkt Led panela. Pa i zvuk na modelu 7303 ti je dobar.. Jedino ima taj model 50 Hz panel, ali ako nečeš gledat dosta sporta ti to nije neki minus.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krezo_1987 kaže...

Pozdrav ljudi,

molim vas, može mala pomoć oko odabira TV-a? Već dugo imam Philipsove TV-ove s Ambilightom, toliko sam se navikao da ne mogu više bez njega.

Dvoumim se između https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7502/ ili https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/

PUS7303 ima 5 godina garancije, PUS7502 2 godine. Mislim da je jedina prednost u PUS7502 soundbar i 120Hz panel.

 Ovdje na forumu vecina ljudi ti ne bi preporucila Philips, ja sam takodjer imao 2 Philipsa, s jednim sam bio jako zadovoljan, a sa novijim 50PUS6809/12 UHD i ne bas (spor softver, spora LCD matrica i veliki blooming, daljinski malo prestane raditi pa opet pocne, bugovi sa audio outputom koji su ipak sredjeni novijim firmwareom, ali svejedno ne mogu reci da je grozan TV). Ali ako si se navikao na Ambilight jasno mi je zasto ne gledas druge opcije. Ne znam da li je PUS7502 puno bolji TV (netko drugi ce to mozda bolje znati), ali sto god da odlucis mozda ti je isplativije uzeti u Sancta Domenici gdje je ista cijena, ali ako se preplatis na njihov newsletter dobijes kupon 10% popusta, pa ispadne jeftinija kupnja...

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.
Uskoro sam u fazi kupovanja novog TV-a. Treba mi 55" i da nije skuplji od 7K kn. Imam doma Samsung UltraHD (SAMSUNG UE49KU6402UXXH).

Za Božić 2016 je bio 6.5K kn, sad vidim da je 3500 kn. Bome pala je cijena.
Jako sam zadovoljan s njim. Da li da ostajme na nekom Samsugnu ili nešto drugo. Sviđa mi se Philiphs što ima Ambilight ali nije presudan. Kakvi su njihovi TV-i?

Najviše bi htio Samsung QLED ali mi je preskup malo.

Preoruke? THX

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

Sviđa mi se Philiphs što ima Ambilight ali nije presudan. Kakvi su njihovi TV-i?

da odgovorim protupitanjem - kakva su ms platinum napajanja?

koriste elektroniku slične kvalitete, kondenzatore elite i hermei, tier 4 ili 5 i niže, čak mislim da ms koristi kvalitetnije komponente u zadnje vrijeme

 

ambipur ionako služi za maskiranje nedostataka na panelu

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
picajzla0707 kaže...
ParaNO1d kaže...

Sviđa mi se Philiphs što ima Ambilight ali nije presudan. Kakvi su njihovi TV-i?

da odgovorim protupitanjem - kakva su ms platinum napajanja?

koriste elektroniku slične kvalitete, kondenzatore elite i hermei, tier 4 ili 5 i niže, čak mislim da ms koristi kvalitetnije komponente u zadnje vrijeme

 

ambipur ionako služi za maskiranje nedostataka na panelu

Znači Samsung? 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE55NU8002TXXH/

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.9.2018 13:13 (ParaNO1d).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice