Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.095.094
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TLC na svom webu kaže ako je riječ o 4K televizoru onda 1,3 x dijagonala ekrana. Ako je 55" onda je to 139x1,3= 180,7 cm, dakle 1m i 80 cm udaljenosti. Neki proizvođači kažu 1,5 onda ti je to 208,5 dakle oko 2 metra. Prevelika ti je udaljenost za TV od 55", a od 49" da ne pričamo. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

TLC na svom webu kaže ako je riječ o 4K televizoru onda 1,3 x dijagonala ekrana. Ako je 55" onda je to 139x1,3= 180,7 cm, dakle 1m i 80 cm udaljenosti. Neki proizvođači kažu 1,5 onda ti je to 208,5 dakle oko 2 metra. Prevelika ti je udaljenost za TV od 55", a od 49" da ne pričamo. 

 ne treba pretjerivat, 55" gledat sa 2 metra mogu dobit samo glavobolju. Po meni za 55" idealno 3, 3,5 m udaljenosti, al opet svako ima svoj ukus

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
njuznjuz kaže...
ParaNO1d kaže...

TLC na svom webu kaže ako je riječ o 4K televizoru onda 1,3 x dijagonala ekrana. Ako je 55" onda je to 139x1,3= 180,7 cm, dakle 1m i 80 cm udaljenosti. Neki proizvođači kažu 1,5 onda ti je to 208,5 dakle oko 2 metra. Prevelika ti je udaljenost za TV od 55", a od 49" da ne pričamo. 

 ne treba pretjerivat, 55" gledat sa 2 metra mogu dobit samo glavobolju. Po meni za 55" idealno 3, 3,5 m udaljenosti, al opet svako ima svoj ukus

 Ja moram priznati da, nakon gledanja u 55" sa cca 3,5m, slijedeci ce biti 65" izgleda. Volim kino ugođaj. Mimo toga i 55" je OK.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
njuznjuz kaže...
ParaNO1d kaže...

TLC na svom webu kaže ako je riječ o 4K televizoru onda 1,3 x dijagonala ekrana. Ako je 55" onda je to 139x1,3= 180,7 cm, dakle 1m i 80 cm udaljenosti. Neki proizvođači kažu 1,5 onda ti je to 208,5 dakle oko 2 metra. Prevelika ti je udaljenost za TV od 55", a od 49" da ne pričamo. 

 ne treba pretjerivat, 55" gledat sa 2 metra mogu dobit samo glavobolju. Po meni za 55" idealno 3, 3,5 m udaljenosti, al opet svako ima svoj ukus

 Ja moram priznati da, nakon gledanja u 55" sa cca 3,5m, slijedeci ce biti 65" izgleda. Volim kino ugođaj. Mimo toga i 55" je OK.

 Upravo tako, ja to cijelo vrijeme tupim ,ali ekipa nikako ne kuži :)

 

Ako se gleda hrt i slično onda što manje to bolje , što manje vidiš samo je dodatni bonus 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Džekson kaže...

Molim pomoć oko kupnje televizora. Televizor se kupuje za dnevni boravak. Najviše će se gledati bnet programi, ponekad pokoji film i serija,te spajanje sa kompom. Udaljenost je 3,5-4,00 m.

 

Da li mi je dovoljna 49 inch ili bi trebao ići na 55 inch? Maksimalni raspon je do 5.500,00 kn (može i za 4.000,00 :)  ), pa ako može neki kvalitetniji jer kupujem dugorčno.  Hvala  :)

 Za takvu udaljenost ti treba najmanje 55" veličina.. Tu imaš dva veoma dobra modela..

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS7303/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102051

 

 

Ili još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62020831

 

https://www.ekupi.hr/SONY-LED-TV-KD55XE7077S-UHD-SMART-1159257.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-55uk6950-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62088131

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus6703-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67326031

 

 

 

 

 

 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Brkovi kaže...

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

 

Moze pomoc za navedeni tv,cini se super za tu cijenu...

Sluzio bi vecinom za serije i filmove,gaming tu i tamo..

gledao bi sa 3.5-4.0 m

Ima li kakva navlakusa ovdje ili je ponuda do jaja?

Mislim da sam danas vidio taj model u Građi, i nema mi baš dobro skaliranje SD signala, doduše malo koji na toj dijagonali ima, ali pored ovoga je stajao 65" Sony(nisam zapamtio model) i bila je baš velika razlika u prikazu Sd signala u korist Sony-a, ali oni i inače imaju najbolje skaliranje sd signala koliko sam dosad vidio. Sony je osjetno i skuplji. Ovih dana obilazim pomalo trgovine nadajući se da ću negdje pronaći neki 50" LG model koji ima VA panel, ali nemam sreće, ima 43",49",55",65" samo ovaj što mi treba nema. Htio bih vidjeti kakvi su mu kutovi gledanja, jer još nisam načisto što uzeti IPS ili VA, a htio bih ove IPS-RGBW modele izbjeći. Panasonic TX-49EX600E mi je otpao radi male svjetline i navodno loše slike. Gledam nešto u tom jeftinije rangu i sam više ne znam na što da idem.

Vidio sam u Peveca jeftinjaka Nou od 43" i nema uopće lošu sliku na prvu, čak mi dođe da sačekam neki veliki popust za 50" model i ubodem ga po nekoj smješnoj cijeni, spojim na njega komp i baš me briga. Više sam izludio proučavajući modele...

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...
Vidio sam u Peveca jeftinjaka Nou od 43" i nema uopće lošu sliku na prvu, čak mi dođe da sačekam neki veliki popust za 50" model i ubodem ga po nekoj smješnoj cijeni, spojim na njega komp i baš me briga. Više sam izludio proučavajući modele...

 

za igrice na kompu bi ovaj triba bit dobar

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 17:30 (Gorstak79).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da vam javim.

Dobio sam povratnu informaciju za poklon sat od Samsung.hr.

 

Znači ja sam prednaručio 55q6fn u SD, dobio sam račun za predujam i on kao takav prolazi za promociju, odnosno S3 sat na poklon.

 

Kada mi stigne tv moram im poslati IMEI i sliku računa na mail.

 

Znači, može se prednaručiti i ostvariti pravo na poklon, tako da...navali narode 👍😁

 
5 0 hvala 3
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Ja moram priznati da, nakon gledanja u 55" sa cca 3,5m, slijedeci ce biti 65" izgleda. Volim kino ugođaj. Mimo toga i 55" je OK.

 kažu ljudi da se ti novi veliki televizori smanje kroz par mjeseci pa ti na kraju i 85" postane ne velik tv. 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...
Brkovi kaže...

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

 

Moze pomoc za navedeni tv,cini se super za tu cijenu...

Sluzio bi vecinom za serije i filmove,gaming tu i tamo..

gledao bi sa 3.5-4.0 m

Ima li kakva navlakusa ovdje ili je ponuda do jaja?

Mislim da sam danas vidio taj model u Građi, i nema mi baš dobro skaliranje SD signala, doduše malo koji na toj dijagonali ima, ali pored ovoga je stajao 65" Sony(nisam zapamtio model) i bila je baš velika razlika u prikazu Sd signala u korist Sony-a, ali oni i inače imaju najbolje skaliranje sd signala koliko sam dosad vidio. Sony je osjetno i skuplji. Ovih dana obilazim pomalo trgovine nadajući se da ću negdje pronaći neki 50" LG model koji ima VA panel, ali nemam sreće, ima 43",49",55",65" samo ovaj što mi treba nema. Htio bih vidjeti kakvi su mu kutovi gledanja, jer još nisam načisto što uzeti IPS ili VA, a htio bih ove IPS-RGBW modele izbjeći. Panasonic TX-49EX600E mi je otpao radi male svjetline i navodno loše slike. Gledam nešto u tom jeftinije rangu i sam više ne znam na što da idem.

Vidio sam u Peveca jeftinjaka Nou od 43" i nema uopće lošu sliku na prvu, čak mi dođe da sačekam neki veliki popust za 50" model i ubodem ga po nekoj smješnoj cijeni, spojim na njega komp i baš me briga. Više sam izludio proučavajući modele...

 Ja sam naletio na 50UK6950 u Harvey Normanu...

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.10.2018 18:13 (Mad Ant).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...
Ovih dana obilazim pomalo trgovine nadajući se da ću negdje pronaći neki 50" LG model koji ima VA panel, ali nemam sreće, ima 43",49",55",65" samo ovaj što mi treba nema. Htio bih vidjeti kakvi su mu kutovi gledanja, jer još nisam načisto što uzeti IPS ili VA, a htio bih ove IPS-RGBW modele izbjeći. Panasonic TX-49EX600E mi je otpao radi male svjetline i navodno loše slike. Gledam nešto u tom jeftinije rangu i sam više ne znam na što da idem.

Vidio sam u Peveca jeftinjaka Nou od 43" i nema uopće lošu sliku na prvu, čak mi dođe da sačekam neki veliki popust za 50" model i ubodem ga po nekoj smješnoj cijeni, spojim na njega komp i baš me briga. Više sam izludio proučavajući modele...

 

Na ekupi imaju 4 50" lg modela s VA panelom, od baznog 50UK6300 za 3700 do najboljeg 50UK6950 za 4700, svi s 5 god garancije.

 

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-50UK6950PLB-SMART-1313003.aspx

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
XF9005 je 9500 - na akciji!

 

A zato je vani u Saturna za taj iznos moguće kupiti 65XF9005! 1249€ :)

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E kruh ti mili...uzeo sam samsungov tv, dobiti ću Samsungov smartwatch...i sada vidim da imaju promociju ako kupiš S9, S9+ ili Note 9 daju samsungov tablet na poklon...

 

Kaj ti je život, još mi tv nije ni došao, a ja već razmišljam o kupovini novog mobitela...😅

 

 

 
2 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

wagner vidim da se treseš oko Panasonica. još je ostalo tek nekoliko komada u SD, više nema u centralnom skladištu za pišljivih za tu vel. 3.150 kn sa kodom. Za taj novac nemaš bolji tv. dovoljno ti govori cijena os 5.150 kn u elipsu, nema tu dlake u jajetu. neki kolege su previše nabrijani ne treba svakome top model nego bolji 6x od onog kojeg sada ima kao ovaj Panasonic 49. Grundig Philips bi preskočio. I LG 6,7,8 i 9 su odlični. Samsung, Sony koštaju dosta.

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Wagner kaže...
Brkovi kaže...

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

 

Moze pomoc za navedeni tv,cini se super za tu cijenu...

Sluzio bi vecinom za serije i filmove,gaming tu i tamo..

gledao bi sa 3.5-4.0 m

Ima li kakva navlakusa ovdje ili je ponuda do jaja?

Mislim da sam danas vidio taj model u Građi, i nema mi baš dobro skaliranje SD signala, doduše malo koji na toj dijagonali ima, ali pored ovoga je stajao 65" Sony(nisam zapamtio model) i bila je baš velika razlika u prikazu Sd signala u korist Sony-a, ali oni i inače imaju najbolje skaliranje sd signala koliko sam dosad vidio. Sony je osjetno i skuplji. Ovih dana obilazim pomalo trgovine nadajući se da ću negdje pronaći neki 50" LG model koji ima VA panel, ali nemam sreće, ima 43",49",55",65" samo ovaj što mi treba nema. Htio bih vidjeti kakvi su mu kutovi gledanja, jer još nisam načisto što uzeti IPS ili VA, a htio bih ove IPS-RGBW modele izbjeći. Panasonic TX-49EX600E mi je otpao radi male svjetline i navodno loše slike. Gledam nešto u tom jeftinije rangu i sam više ne znam na što da idem.

Vidio sam u Peveca jeftinjaka Nou od 43" i nema uopće lošu sliku na prvu, čak mi dođe da sačekam neki veliki popust za 50" model i ubodem ga po nekoj smješnoj cijeni, spojim na njega komp i baš me briga. Više sam izludio proučavajući modele...

 Ja sam naletio na 50UK6950 u Harvey Normanu...

 Problem je što kod mene nema baš nekog izbora u trgovinama, a Elipso ne drži LG. Pošto će se tv gledati i iz dva kuta volio bih uživo vidjeti taj LG VA panel na djelu, pa ako kutevi gledanja budu ok tada ulazi u uži izbor.

kućaposo kaže...

wagner vidim da se treseš oko Panasonica. još je ostalo tek nekoliko komada u SD, više nema u centralnom skladištu za pišljivih za tu vel. 3.150 kn sa kodom. Za taj novac nemaš bolji tv. dovoljno ti govori cijena os 5.150 kn u elipsu, nema tu dlake u jajetu. neki kolege su previše nabrijani ne treba svakome top model nego bolji 6x od onog kojeg sada ima kao ovaj Panasonic 49. Grundig Philips bi preskočio. I LG 6,7,8 i 9 su odlični. Samsung, Sony koštaju dosta.

Zamalo sam naručio taj Panasonic, ali sam se pokolebao nakon pročitanog reviewa, doduše to je bio review za 600B, a ne 600E pa ne znam ima li razlike među njima. I ovdje nema baš osobnih iskustava o tom modelu, osim što ga je netko vraćao radi slabog osvijetljenja i "loše slike". Nemam ga kod sebe nigdje vidjeti uživo, pa nisam baš entuzijastičan za narudžbu na slijepo.

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

Ima li što bolje od LG55UK6950 za iste pare?

Jos bi mi isla cijena 10% dolje. Uvijek sam imao LG TV pa sam gledao samo njih i Sony (zbog PS4). Svidja mi se webOS i magicRemote.

Jedino sto je edge light i IPS. TV bi se koristio za nasu zemaljsku TV, MaxTV, Netflix i Youtube.

Placam cash money.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Zanima me da li neko ima iskustva sa novom 7000 serijom Philips tv-a. Ozbiljno razmišljam o kupovini ovog modela: https://www.displayspecifications.com/en/model/76dd10b8

 

Da li je u tom cjenovnom rangu, oko 500 eura, bolja opcija možda neki LG ili Samsung?

 

Imao sam Sony kdl 40inch smart tv, i nakon 2 godine se pokvario tako da mi Sony nije nešto privlacna opcija, a jos je i dosta skup.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Evo da vam javim.

Dobio sam povratnu informaciju za poklon sat od Samsung.hr.

 

Znači ja sam prednaručio 55q6fn u SD, dobio sam račun za predujam i on kao takav prolazi za promociju, odnosno S3 sat na poklon.

 

Kada mi stigne tv moram im poslati IMEI i sliku računa na mail.

 

Znači, može se prednaručiti i ostvariti pravo na poklon, tako da...navali narode 👍😁

 Meni su pred tjedan dana rekli da ce mi se javit kad obrade podatke (poslao sam im sve, serijski br, sliku racuna itd), i evo jos nista... razmisljam im slat reminder

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
cizma kaže...

Evo da vam javim.

Dobio sam povratnu informaciju za poklon sat od Samsung.hr.

 

Znači ja sam prednaručio 55q6fn u SD, dobio sam račun za predujam i on kao takav prolazi za promociju, odnosno S3 sat na poklon.

 

Kada mi stigne tv moram im poslati IMEI i sliku računa na mail.

 

Znači, može se prednaručiti i ostvariti pravo na poklon, tako da...navali narode 👍😁

 Meni su pred tjedan dana rekli da ce mi se javit kad obrade podatke (poslao sam im sve, serijski br, sliku racuna itd), i evo jos nista... razmisljam im slat reminder

 A gle, dobiješ poklon u vrijednosti od soma i pol kuna cca. Isplati se pričekati ali nakon tjedan dana jedan friendly reminder nije na odmet 😁

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pat2 kaže...

Pozdrav svima,

 

Zanima me da li neko ima iskustva sa novom 7000 serijom Philips tv-a. Ozbiljno razmišljam o kupovini ovog modela: https://www.displayspecifications.com/en/model/76dd10b8

 

Da li je u tom cjenovnom rangu, oko 500 eura, bolja opcija možda neki LG ili Samsung?

 

Imao sam Sony kdl 40inch smart tv, i nakon 2 godine se pokvario tako da mi Sony nije nešto privlacna opcija, a jos je i dosta skup.

 

Hvala.

 Taj model ti je veoma dobar, i nečeš u tom rangu dobit bolji televizor:)

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Elipso akcija, dobije se i Logitech bežična tipkovnica. Za neke Philips modele.
HZV
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 12:25 (spilice05).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

antiratar kaže...

 

Ja sam isto uzeo taj hisense (Hisense h55u7a) i sutra idem po njega u Harvey Norman u Kopru. Naručen danas u 10 ujutro i dobio poruku u 14 da je tv spreman za isporuku u trgovini u Kopru i da mogu doći po njega. Cijena 699 eura. U našem Harvey Normanu imaju samo izložbeni primjerak i neće ih više naručivati. Znam jer sam sinoć bio naručio i ženska me jutros zvala i tako rekla. Inače za web shop sve 5. Taj izložbeni je kod njih bar zadnja 3 mjeseca pa sam odustao od narudžbe. U Elipsu su me 2 tjedna vukli za nos bez ikakve obavijesti o dostupnosti i dostavi pa kad sam otkazao narudžbu dobio mail da je tv u tranzitu i da su mijenjali dostavljača.Mojne me batje. Mislim, nisam vesla siso. Ako ga i pošalju neću ga uzeti. Tv je ok za tu lovu samo ga nemoj od Elipsa naručivati nego negdje izvana. A ko ga naručiš u Elipsu čekat ćeš bar mjesec dana. Po onome šta piše na displayspecifications.com h55u7a bi trebao biti nešto svjetliji. Evo link https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6bbf640cb

 

 

Može nekavi dojmovi tog televizora (Hisense h55u7a)?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 12:39 (kdokma).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru. Tako sam otprilike i skontao, nego nakon što mi je sony prerano otegao papke, više mi ni poznata marka nije nikakva garancija. Ovaj bar ima 5 godina garancije ako se kupi u ovoj godini.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo 99% sam na odluci o kupnji ovog lg_a, e sad dal mi je to najbolja kupnja za te pare, ipak je to 65 incha... Ne ocujem neki turbo panel za te novce, ali eto malo me brine taj SD signal sto je kolega pisao i dali je svijetao makar koliko i samsung NU7 uvodna serija

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

marroncevic
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.10.2018 15:33 (Brkovi).
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Ima li što bolje od LG55UK6950 za iste pare?

Jos bi mi isla cijena 10% dolje. Uvijek sam imao LG TV pa sam gledao samo njih i Sony (zbog PS4). Svidja mi se webOS i magicRemote.

Jedino sto je edge light i IPS. TV bi se koristio za nasu zemaljsku TV, MaxTV, Netflix i Youtube.

Placam cash money.

 Ima tko da baci malo mudrosti?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aleng3 kaže...
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Ima li što bolje od LG55UK6950 za iste pare?

Jos bi mi isla cijena 10% dolje. Uvijek sam imao LG TV pa sam gledao samo njih i Sony (zbog PS4). Svidja mi se webOS i magicRemote.

Jedino sto je edge light i IPS. TV bi se koristio za nasu zemaljsku TV, MaxTV, Netflix i Youtube.

Placam cash money.

 Ima tko da baci malo mudrosti?

 Ovdje si malo pročitaj.

 

https://allhomecinema.com/review-lg-55uk6950plb-uk6950-series-ultra-hd-lcd-tv/

8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...

antiratar kaže...

 

Ja sam isto uzeo taj hisense (Hisense h55u7a) i sutra idem po njega u Harvey Norman u Kopru. Naručen danas u 10 ujutro i dobio poruku u 14 da je tv spreman za isporuku u trgovini u Kopru i da mogu doći po njega. Cijena 699 eura. U našem Harvey Normanu imaju samo izložbeni primjerak i neće ih više naručivati. Znam jer sam sinoć bio naručio i ženska me jutros zvala i tako rekla. Inače za web shop sve 5. Taj izložbeni je kod njih bar zadnja 3 mjeseca pa sam odustao od narudžbe. U Elipsu su me 2 tjedna vukli za nos bez ikakve obavijesti o dostupnosti i dostavi pa kad sam otkazao narudžbu dobio mail da je tv u tranzitu i da su mijenjali dostavljača.Mojne me batje. Mislim, nisam vesla siso. Ako ga i pošalju neću ga uzeti. Tv je ok za tu lovu samo ga nemoj od Elipsa naručivati nego negdje izvana. A ko ga naručiš u Elipsu čekat ćeš bar mjesec dana. Po onome šta piše na displayspecifications.com h55u7a bi trebao biti nešto svjetliji. Evo link https://www.displayspecifications.com/en/comparison/6bbf640cb

 

 

Može nekavi dojmovi tog televizora (Hisense h55u7a)?

 

Ovako, sa tv om se još nisam uspio kompletno upoznati ali za sada je bez greške. Crna je stvarno crna i noćne scene izgledaju odlično. Znam da je VA panel ali su stvarno super. Kontrast isto odličan. Dvorana u borbi McGregor Nurmagomedov je izgledala vau. Zbog 100hz panela sport je bez greške. U nedjelju sam gledao MotoGP i sve izgleda odlično. Zvuk jako dobar. Kvaliteta izrade odlična. Gornji dio tv a je 9mm i izgleda više nego pristojno. Nema nikakvog krckanja niti štekanja kao što neki ovdje imaju sa puno skupljim samsunzima. Svjetlina panela koju neki kritiziraju je isto jako dobra. Moji gledaju tv u jako osvjetljenoj prostoriji i sa vidljivošću nema nikakvih problema. Prikaz boja isto dobar. Kut gledanja sa strane nije ništa lošiji nego kod drugih tv a sa va panelima koje sam vidio. Prikaz naših sd kanala isto dobar. Najbolje izgleda Nova TV a HRT lošije. HD kanali odlično. Smart dio radi glatko i brzo. Spojio sam pc sa hdmi kablom i ono malo vremena šta sam visio na njemu radi jako dobro. Nisam gamer ali ostalo sve 5. Po meni definitivno best buy u toj cjenovnoj kategoriji.

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A u klinac, što više čitam onaj Samsungov support thread sve me je više strah da su nešto uhebali sa ovogodišnjim qled-ovima...

I kolega na forumu veli da i njemu pucketa zvuk...

 

Niš, kada mi dođe, ako će biti puno pucketanja nakon svih firmware update-a i razno raznih fixeva, ako se ne varam, rok za vraćanje tv-a i povrat love je 4 dana ako je kupljen u poslovnici ako se ne varam ili?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aleng3 kaže...
aleng3 kaže...

Pozdrav!

Ima li što bolje od LG55UK6950 za iste pare?

Jos bi mi isla cijena 10% dolje. Uvijek sam imao LG TV pa sam gledao samo njih i Sony (zbog PS4). Svidja mi se webOS i magicRemote.

Jedino sto je edge light i IPS. TV bi se koristio za nasu zemaljsku TV, MaxTV, Netflix i Youtube.

Placam cash money.

 Ima tko da baci malo mudrosti?

 Ne znam baš za te pare... Za bolju sliku trebaš gledati FALD modele koji onda i više koštaju. Eventualno VA panele ako gledaš direktno ispred u mraku, ali kod svih stvar zezne edge local-dimming, pogotovo u mraku. Pa ga onda zagasiš. I onda se pitaš zašto si kupovao mid-range edge LCD ako mu zagasiš jednu od glavnih funkcija. Ako pak nikada ne gledaš filmove u mraku ili pri slabom svjetlu, nećeš toliko primjetiti edge local-dimming.

 

HDR 4K sadržaj izgleda jako dobro i osobno mi nije smetao taj navodni manjak svjetline, slika je čista i boje solidno žarke. Nije nedostajalo brightnessa ni po danu, a HDR na bilo kojem TV-u ovog ranga nije ništa posebno vidljiv. Osim ako hoćeš Samsung turbo-mod iz dućana kad svjetli kao reflektor, ali nekako ne vidim tko bi tako gledao doma.

 

S treće strane LG nudi dobar OS, Magic remote i mali latency kod igranja... Ah, odluke, odluke...

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo sam podešavao od roditelja Noa Vision 32" N32LHXK ovih dana, posebno gledajući seriju Tabu koja obiluje mračnim scenama. Zasad sam poprilično zadovoljan ovim postavkama, boje nisu isprane, slika je optimalno svijetla i dobro se ponaša pri gledanju svakakvih sadržaja. Čak bih rekao da je sada slika dosta bolja od barem pola 32" modela koje sam vidio ovih dana po trgovinama.

 

Toplinu boja ostaviti na standard.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 1:39 (Wagner).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice