Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.067
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pucketaju ti i plejke i xboxi, i frižideri i škrinje :)
PS4/XBO recimo jako vole nakon kaj ih se ubaci u "quick start" mod ili skroz ugasi...

No TV još nisam čul, bar ne ovaj Sony W650 32“ kaj imam.


Nego, meni od jučer ne odgovara ni Samsung ni SD u vezi predračuna i poklon sata, a inače brzo odgovaraju, pa mi je malo upitno i to.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ja mislim da to nebi trebalo biti strašno, pogotovo ako je prostorija normalen temperature... a puzdano rješenje je ne gasit TV... Iskreno se nadam da ekipa pretjeruje i da to nije toliki problem.

12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

A u klinac, što više čitam onaj Samsungov support thread sve me je više strah da su nešto uhebali sa ovogodišnjim qled-ovima...

I kolega na forumu veli da i njemu pucketa zvuk...

 

Niš, kada mi dođe, ako će biti puno pucketanja nakon svih firmware update-a i razno raznih fixeva, ako se ne varam, rok za vraćanje tv-a i povrat love je 4 dana ako je kupljen u poslovnici ako se ne varam ili?

 

 

Moj Q6FN ne pucketa uopce...

 

Armor kaže...


Nego, meni od jučer ne odgovara ni Samsung ni SD u vezi predračuna i poklon sata, a inače brzo odgovaraju, pa mi je malo upitno i to.

 I mene pocinje brinut sutnja sa strane Samsunga, ako ne dobijem sat onda to vise nije ni blizu toliko isplativo.. da mi bar jave da ga necu dobit, lijepo bih vratio TV i kupio za BF nes drugo bolje...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
cizma kaže...

A u klinac, što više čitam onaj Samsungov support thread sve me je više strah da su nešto uhebali sa ovogodišnjim qled-ovima...

I kolega na forumu veli da i njemu pucketa zvuk...

 

Niš, kada mi dođe, ako će biti puno pucketanja nakon svih firmware update-a i razno raznih fixeva, ako se ne varam, rok za vraćanje tv-a i povrat love je 4 dana ako je kupljen u poslovnici ako se ne varam ili?

 

 

Moj Q6FN ne pucketa uopce...

 

Armor kaže...


Nego, meni od jučer ne odgovara ni Samsung ni SD u vezi predračuna i poklon sata, a inače brzo odgovaraju, pa mi je malo upitno i to.

 I mene pocinje brinut sutnja sa strane Samsunga, ako ne dobijem sat onda to vise nije ni blizu toliko isplativo.. da mi bar jave da ga necu dobit, lijepo bih vratio TV i kupio za BF nes drugo bolje...

 Nadam se da je case by case situacija...a što se tiče sata, 04.10. sam im poslao mail na koji sam dobio automatizirani odgovor da će mi se netko javiti do 09.10., što se i dogodilo. Ne znam, ja sam prije nazvao podršku i tamo se žalio i bivao uvrijeđen pa su me možda zabilježili negdje 😅

A za ovo pucketanje, ako će biti nepodnošljivo, ne znam dal da prvo pokušam riješiti to preko servisa ili da odmah tražim zamjenu za drugi brand...kaj misli brain trust 😅?

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz

 

Prije koji mjesec sam uzeo mami LG TV koji je bio preporucen ovdje.

Do jucer je mogla normalno streamat Youtube s moba na TV a od jucer vise ne moze, probao i ja sa svog moba i nece.

Youtube na TV-u radi normalno samo ova funkcija ne radi kako je radila.

 

Onda sam joj stavio aplikaciju na mob (neka LG Tv pro ili tako nesto), a sa njom je malo radilo malo ne, znalo je prekidat prijenos.

 

Eto ako jos netko ima slican problem i upoznat je sa rijesenjem molio bih da mi pomogne rijesit (moze i na PP).

 

Tnx

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim da su od jutra spuštene malo cijene za SK8500/9500, za 400/500kn, al nema nikakve akcije...

Zna neko, bude možda danas krenulo - ili tek (ak) sutra?
Bitan mi je to dan al neću da ga opet pamtim po velikim pogreškama...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Brkovi kaže...

Evo 99% sam na odluci o kupnji ovog lg_a, e sad dal mi je to najbolja kupnja za te pare, ipak je to 65 incha... Ne ocujem neki turbo panel za te novce, ali eto malo me brine taj SD signal sto je kolega pisao i dali je svijetao makar koliko i samsung NU7 uvodna serija

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

 TV je zbilja jeftin  jel to stvarno ne vrijedi puno ili je fkt dobra ponuda?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Vidim da su od jutra spuštene malo cijene za SK8500/9500, za 400/500kn, al nema nikakve akcije...

Zna neko, bude možda danas krenulo - ili tek (ak) sutra?
Bitan mi je to dan al neću da ga opet pamtim po velikim pogreškama...

 

I B8 je danas u SD 500kn jeftiniji nego prije par dana, al mislim da je ipak bolje pricekati BF.

 

Naj jeftinije sta sam ga do sada vidio je bilo 10500 na ekupi za placanje ZABA karticama i skoro sam kupio, al ipak odustao jer nisam znao di cu sa njim par mjeseci obzirom da se tek u 12 mjesecu useljavam u novi stan pa mi je za tamo, nadam se da ce opet doci do te cijene.

 

BTW mislite da ce 55 biti dobra velicina obzirom da se radi o malom stanu udaljenost od zida do zida ce biti 3,70 znaci gledat ce se sa cca 3 metra, a sirina tog zida di ce biti tv je cca 280 pa me strah da ce vizualno to biti preveliko za prostor.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

BTW mislite da ce 55 biti dobra velicina obzirom da se radi o malom stanu udaljenost od zida do zida ce biti 3,70 znaci gledat ce se sa cca 3 metra, a sirina tog zida di ce biti tv je cca 280 pa me strah da ce vizualno to biti preveliko za prostor.

Ja 6+ godina gledam 55" telku, izmjerena udaljenost ravnine ekrana i položaja glave na trosjedu je cca 2,8m. Čekam kraj godine i definitivno uzimam 65". Fali mi malo kino doživljaja kad gledam letterboxane filmove, za 16:9 sadržaj nije još toliko ni bitno, ali definitivno 65" pa makar i slabiji po performansama od 55" za iste novce.

 

BTW kraj godine će definitivno napraviti svoje što se tiče cijena, kao i uvijek. Očekujem B8 ispod 10k kn kako je bio i B7 prije svjetskog prvenstva u nekim našim dućanima i u BigBangu u SLO (tamo je bio cca 9200kn). Ja čekam 65" XF9005, evo baš sam gledao u Saturnu po Austriji, ide sad za oko 13200 i sitno kn s uključenim PS4 Fifa 19 bundleom. Očekujem da se i naši skuliraju s trenutnom cijenom. Ako ništa drugo, naručivat ćemo preko grane ili ići na izlet do BigBanga/Mediamarkta/Saturna... Barem ekipa sa sjevera i zapada HR .

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 12:17 (deckard).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bigbang daje 55sk8500 za 1300eur 

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne sumnjam da je bolji dozivljaj gledati 65, vise me brine kako ce se to ukopiti u prostor, ne bih htio da tv previse izdominira prostor tako da mislim da cu se ipak drzati 55.

 

Jedina dilema mi je dali ici na OLED ili ustediti koju tisucu pa ici na nesto tipa XF90, SK85. Obzirom da opremam cijeli stan nemam neki striktno odreden budzet nego se to moze na drugim stvarima nadoknaditi.

 

Malo me brine i ovaj burn in o kojem se prica za OLED, iako je meni tv prvenstveno za filmove, malo PSa i eventualno malo pustiti muziku sa youtube kad se kupi ekipa na cugu i to pa ne bi trebalo biti straha od toga.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
djigibao kaže...

Pozz

 

Prije koji mjesec sam uzeo mami LG TV koji je bio preporucen ovdje.

Do jucer je mogla normalno streamat Youtube s moba na TV a od jucer vise ne moze, probao i ja sa svog moba i nece.

Youtube na TV-u radi normalno samo ova funkcija ne radi kako je radila.

 

Onda sam joj stavio aplikaciju na mob (neka LG Tv pro ili tako nesto), a sa njom je malo radilo malo ne, znalo je prekidat prijenos.

 

Eto ako jos netko ima slican problem i upoznat je sa rijesenjem molio bih da mi pomogne rijesit (moze i na PP).

 

Tnx

 Nisam probao streamati YT sa moba, samo filmove s PCa. Je li bio neki update u međuvremenu? Da li ti mreza normalno funkcionira ili je zacepljena nekim torrentom? Kako si streamao sa moba? Tesko ovako reci...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 13:18 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

bigbang daje 55sk8500 za 1300eur 

 

Trenutno imaju bolesne cijene, ali kad polude nađe se dobrih ponuda. Uglavnom oko kraja godine ili nekih većih eventa.

Deckard
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

Ne sumnjam da je bolji dozivljaj gledati 65, vise me brine kako ce se to ukopiti u prostor, ne bih htio da tv previse izdominira prostor tako da mislim da cu se ipak drzati 55.

 

Jedina dilema mi je dali ici na OLED ili ustediti koju tisucu pa ici na nesto tipa XF90, SK85. Obzirom da opremam cijeli stan nemam neki striktno odreden budzet nego se to moze na drugim stvarima nadoknaditi.

 

Malo me brine i ovaj burn in o kojem se prica za OLED, iako je meni tv prvenstveno za filmove, malo PSa i eventualno malo pustiti muziku sa youtube kad se kupi ekipa na cugu i to pa ne bi trebalo biti straha od toga.

 

 Ako si cijenom blizu OLEDa onda njega definitivno. Burnin, kao sto se vidjelo u testovima, dolazi kada jako dugo gledas jedan te isti program tipa CNN sa puno staticnih logoa i slicno i ne gasis TV. Znaci kao ekrani sa jednom te istom reklamom u ducanima. Mozda neka igra tipa WoW kada bi ga imao upaljenog cijeli dan i tako stalno bez prekida...

 

EDIT: OLEDi imaju za to screensavere koji se pale nakon nekoliko sati ne diranja komandi i slicno...

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 13:27 (Mad Ant).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
 

 Ako si cijenom blizu OLEDa onda njega definitivno. Burnin, kao sto se vidjelo u testovima, dolazi kada jako dugo gledas jedan te isti program tipa CNN sa puno staticnih logoa i slicno i ne gasis TV. Znaci kao ekrani sa jednom te istom reklamom u ducanima. Mozda neka igra tipa WoW kada bi ga imao upaljenog cijeli dan i tako stalno bez prekida...

 

EDIT: OLEDi imaju za to screensavere koji se pale nakon nekoliko sati ne diranja komandi i slicno...

 

Thnx, onda definitivno OLED, necu ga ja ni gledati vise od dva sata dnevno, a kamo li da toliko dugo stoji ista slika, to je meni uglavnom za pogledati film navecer, preko dana ionako nitko nije u stanu.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
djigibao kaže...

Pozz

 

Prije koji mjesec sam uzeo mami LG TV koji je bio preporucen ovdje.

Do jucer je mogla normalno streamat Youtube s moba na TV a od jucer vise ne moze, probao i ja sa svog moba i nece.

Youtube na TV-u radi normalno samo ova funkcija ne radi kako je radila.

 

Onda sam joj stavio aplikaciju na mob (neka LG Tv pro ili tako nesto), a sa njom je malo radilo malo ne, znalo je prekidat prijenos.

 

Eto ako jos netko ima slican problem i upoznat je sa rijesenjem molio bih da mi pomogne rijesit (moze i na PP).

 

Tnx

 Nisam probao streamati YT sa moba, samo filmove s PCa.

1.Je li bio neki update u međuvremenu?

2.Da li ti mreza normalno funkcionira ili je zacepljena nekim torrentom?

3.Kako si streamao sa moba? Tesko ovako reci...

 

1.Ne znam ako je bio update nisam tamo (mama zivi solo).

2.Mreza radi normalno, nema skidanja ničega jer se moja stara ne kuzi u to.

3.Pokrenes Youtube video na mobitelu i onda imas ikonu za "prebacit-gledat" taj video na TV (ako su mob i tv na istoj mrezi).

 

Rekla je da joj je ujutro radilo a vec popodne nece.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

istina, gledao sam i ostale modele i skuplji su svi redom nego kod nas... 

 

znaci... strpljen spasen 

I believe Wi can Fi...
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...
Brkovi kaže...

Evo 99% sam na odluci o kupnji ovog lg_a, e sad dal mi je to najbolja kupnja za te pare, ipak je to 65 incha... Ne ocujem neki turbo panel za te novce, ali eto malo me brine taj SD signal sto je kolega pisao i dali je svijetao makar koliko i samsung NU7 uvodna serija

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-65uk6470plc?ppcbee-adtext-variant=TXT-1-price-description&gclid=Cj0KCQjwgOzdBRDlARIsAJ6_HNlnN_7_FR5VfeVcYW6W1bwhj2ytgT90Smn-b8wDcPK-ImmTG68F-tsaAj76EALw_wcB

 TV je zbilja jeftin  jel to stvarno ne vrijedi puno ili je fkt dobra ponuda?

 Do maloprije je bila cijena 5100kn sad je 6600 xD LG 65UK6470PLC

 

 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li tko iskustva s 55XF7596 Sony modelom?

Koristio bih ga za zemaljsku TV, MaxTv, Hulu, Netflix, Amazon i Youtube?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
aleng3 kaže...

Ima li tko iskustva s 55XF7596 Sony modelom?

Koristio bih ga za zemaljsku TV, MaxTv, Hulu, Netflix, Amazon i Youtube?

 

 Ovdje si pogledaj.

 

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x750f

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kad u SD inače lansiraju vikend akciju, u četvrtak navečer ili tek u petak?
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Ja 6+ godina gledam 55" telku, izmjerena udaljenost ravnine ekrana i položaja glave na trosjedu je cca 2,8m. Čekam kraj godine i definitivno uzimam 65". Fali mi malo kino doživljaja kad gledam letterboxane filmove, za 16:9 sadržaj nije još toliko ni bitno, ali definitivno 65" pa makar i slabiji po performansama od 55" za iste novce.

 

BTW kraj godine će definitivno napraviti svoje što se tiče cijena, kao i uvijek. Očekujem B8 ispod 10k kn kako je bio i B7 prije svjetskog prvenstva u nekim našim dućanima i u BigBangu u SLO (tamo je bio cca 9200kn). Ja čekam 65" XF9005, evo baš sam gledao u Saturnu po Austriji, ide sad za oko 13200 i sitno kn s uključenim PS4 Fifa 19 bundleom. Očekujem da se i naši skuliraju s trenutnom cijenom. Ako ništa drugo, naručivat ćemo preko grane ili ići na izlet do BigBanga/Mediamarkta/Saturna... Barem ekipa sa sjevera i zapada HR .

U Saturn de cijena 65XF9005 je nikad niža, 1249€:) Što se tiče SK8500/9500 Euronics ima 65SK9500 1499€.

 

Kod nas je malo pala cijena, u SD je sada 65SK9500 13400, možda oko BF s nekim popustima i newsletterom padne na razinu ove njemačke cijene, znači 10-11K i uz 5 god garancije što bi bila dobra cijena.

 

OLED 65C8 već je sada u Njemačkoj ispod 2000€, kod nas to naravno nikad neće biti. Eventualno sljedeće ljeto-jesen 65B8 možda bude tu negdje.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prema onom kaj su meni odgovorili iz SDa, definitivno niš od sata ni s predračunom ukoliko im TV dođe na skladište nakon 14.!
Prava promocija, trajala je čak dan i pol, dva.


@Flagship @Pixel ostali

Dal se isplati uzeti LG 55SK8500 za 7560kn?
Jedino kaj izgleda da nema 5god garanciju, to zabrinjava.

Ima sve te Dolby mogućnosti i dobre recenzije struke i korisnika...
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.10.2018 18:21 (Armor).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima tko problema s registracijom i prijavom sudjelovanja u promotivnoj akciji uz kupnju Samsung TV, a da je isti kupio putrm SD?

Uzeo sam QLED u SD 01.10.,.prijavio se na Samsung stranicama, te dobio odgovor da racun koji je izdan od strane SD nije valjan jer ne sadrzi JIR broj i ne moze se provjeriti jeli isti evidentiran pri Poreznoj upravi.

SD kaze da je njihov racun OK i da je kao takav pravovaljan u Poreznoj..i sta sad?

Samsung ne priznaje racun bez JIR broja, SD kaze da je i bez toga racun pravovaljan??! 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@Armor, jedino na ekupi je 55SK8500 s 5 god. garancije ali cijena je 8399.

 

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55SK8500PLA-SMART-1329214.aspx

 

 

Od sutra do nedjelje je 10% popust na LG u SD na lokacijama City Centar One WEST/EAST.

 

Na žalost SD nema u ovom trenutku 5g garancije na LG pa svi koji čekaju kupit u SD morat će se strpiti još neko vrijeme. A tko može iskombinirati taj sutrašnji popust s nekim drugim tipa newsletter ili slično onda bi mogao imati finih 20% sutra na neki od LG tv (npr: 55SK8500 za 6700, ili 65SK9500 za 10700 naravno u slučaju ako je to moguće:) )

 

 

 

 

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Samo ak nebudu davali tih 10% prek koda, koji se neda kombinirati sa newsletter 10%.

Bumo vidli.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

danas se spremao uplatiti kad ono sok i nevjerica,sad opet moram opet cekati...

bio sam danas u Solin gradje,pogledao sliku na par LG televizija i bio zadovoljan,a sad opet nista...

marroncevic
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Prema onom kaj su meni odgovorili iz SDa, definitivno niš od sata ni s predračunom ukoliko im TV dođe na skladište nakon 14.!
Prava promocija, trajala je čak dan i pol, dva.


@Flagship @Pixel ostali

Dal se isplati uzeti LG 55SK8500 za 7560kn?
Jedino kaj izgleda da nema 5god garanciju, to zabrinjava.

Ima sve te Dolby mogućnosti i dobre recenzije struke i korisnika...

 Ovako, ja dolazim s kuro plazme i sad sam na oledu, smatram da je kontrast jedna od najbitnijih stavki kod postizanja kvalitetnog prikaza.

Iz tog razloga nikad ne bi preporucio tv s ips panelom !

Cemu opce dolby vision i hdr podrska ako tv ima kontrast od 1:1000 i ne moze prikazati 2-10 % uzorak preko 150-200 nits ili gore.

Znaci u slucaju ipsa mi je ta podrska nebitna. Osobno ne bih kupio taj tv.

nisam sad skroz pratio, ako ima samsung Q6 , in je bolja opcija od ovog lg-a. Ako nema, NU8000 je odlican tv. Svi su tu negdje cijenom.

 

sto se tice hdra i dv, gledaj to tako da je prvo tv u stanju to prikazati kako spada i tek onda od tih odaberes neki koji to podrzava. 

Po tom bih prije uzeo sony xf9005 ili b7 oled nego samsunga  te cijene

 

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Armor kaže...
Prema onom kaj su meni odgovorili iz SDa, definitivno niš od sata ni s predračunom ukoliko im TV dođe na skladište nakon 14.!
Prava promocija, trajala je čak dan i pol, dva.


@Flagship @Pixel ostali

Dal se isplati uzeti LG 55SK8500 za 7560kn?
Jedino kaj izgleda da nema 5god garanciju, to zabrinjava.

Ima sve te Dolby mogućnosti i dobre recenzije struke i korisnika...

 Ovako, ja dolazim s kuro plazme i sad sam na oledu, smatram da je kontrast jedna od najbitnijih stavki kod postizanja kvalitetnog prikaza.

Iz tog razloga nikad ne bi preporucio tv s ips panelom !

Cemu opce dolby vision i hdr podrska ako tv ima kontrast od 1:1000 i ne moze prikazati 2-10 % uzorak preko 150-200 nits ili gore.

Znaci u slucaju ipsa mi je ta podrska nebitna. Osobno ne bih kupio taj tv.

nisam sad skroz pratio, ako ima samsung Q6 , in je bolja opcija od ovog lg-a. Ako nema, NU8000 je odlican tv. Svi su tu negdje cijenom.

 

sto se tice hdra i dv, gledaj to tako da je prvo tv u stanju to prikazati kako spada i tek onda od tih odaberes neki koji to podrzava. 

Po tom bih prije uzeo sony xf9005 ili b7 oled nego samsunga  te cijene

 

 Znaci-po tebi bi bilo najbolje uzet recimo..

Oled

xf 9005

Q6

NU 8002

sk8500

nekako tim redosljedom..

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice