Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.319
|
čitano: 14.093.437
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Ja prodajem svoj 5090H, ali nisam ga jos prodao, trazim oko 2500 Kn, ne trazim puno jer mi zao da sad stoji u kutiji.

Kad vidim kakve ljudi krseve kupuju za 3-4000 kn 😂

Je li to taj oglas https://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv/pioneer-kuro-5090h-oglas-26289841  ili je to Marax ?

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 22:40 (Anđeo bez falinge).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...
Sickness kaže...

Sreća da sam bio lijen i poslao im mail 5 dana nakon kupnje TV-a. Kolka je realna cijena tog sata ? Nov zapakiran naravno.

 Na amazonu Gear Fit2 Pro dođe 130€, Gear S3 Frontier 260€. Najniža cijena koju je S3 postigao u trgovinama u prošloj godini je 200€. Realna cijena je onoliko koliko ti nešto treba i koliko si spreman to platiti.

Ukoliko ga misliš prodavati neotvoren i sa punom garancijom kod nas staviš 1.500 i eventualno ideš na 1.400 kn budući da je po trgovinama 200-500 kn skuplji.

 Hvala ti na detaljnom odgovoru :) Baš sam sinoć išao malo googlati ta 2 sata i odlučio sam ga staviti za 1500. Pitao prijatelja jel ga hoće za 1300 i kaže da ga uzima čim mi dođe. Hvala još jednom.

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Eto i ja pokušavam prodati svoju Braviu 32W650 al nažalost nema interesa...
Samo da ode i da skupim nekak za XF9005, iako, opet imati identični starinski daljinski, uh, teško bi to...


Edit:

U slučaju jeftinije kupnje, su ovo ok modeli?

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx

I


https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-55fx603e.aspx


Ili nekaj drugo?
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 9:19 (Armor).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uspio sam na jednom mjestu pronaći Panasonic TX-49EX610E(ne vjerujem da je velika razlika od 600E) i pustio sam sa usb sticka par 4k i full hd videa. Slika je ispočetka bila malo tamnija, pozadinsko osvijetljenje je bilo podešeno na 62/100. Ovaj je u dućanu stavio pozadinsko osvijetljenje na 100, oštrina slike mi je na prvu djelovala ok, boje nisu isprane, jedan 4k video od 120fps je mrvicu trzakao. Koliko sam vidio tv ima dosta mogućnosti u opcijama podešavanja slike, kretnji...Vidljivi kutovi su dobri, samo me brine da li ima dovoljno jako pozadinsko osvijetljenje, jer mi se ne sviđa opcija da stalno držim PO na 100 da bih dobio dovoljno svijetlu sliku. Kako antena nije bila spojena nisam uspio vidjeti kako skalira SD signal. Općenito to kratko vrijeme nije dovoljno da zaključiš kakav je tv, ima li motion blura(što neki spominju u recenzijama), probijanja pozadinskog osvijetljenja, ali na prvu tv ima potencijala. Još jednom molim ako netko posjeduje tv iz ove serije da napiše nešto.

 

Gledao sam i Samsung UE50NU7092UXXH( Elipso - 3500 kn) - VA panel. Slika je ok, ali kad se makneš iz centra primjećuješ kako boje blijede. To me muči kod VA panela, pa zato nisam siguran hoću li ići na VA ili IPS, jer tv će se gledati iz fotelje koja je u centru i kauča koji je na 30-40°. Vidio sam i  TCL U49P6006 od 49"-VA panel i taj mi je naoko imao bolji kut gledanja. 

Volio bih najviše kad bih moga vidjeti uživo LG od 50" serije 6, koji imaju VA panele, i ako bi bio zadovoljan kutom gledanja 99% bih išao na nešto od toga, ovako ne znam.

 

I da vidio sam LG 65SK9500, meni je ovo super tv. IPS Nano Cell panel, slika oštra, boje životopisne. Kad bih imao para išao bih sigurno na 55" verziju. Ima odličan kut gledanja, a slika super.

 

I za kraj LG OLED65B8. Uh što je ovo, koja slika, ni ne trebaš više ići u prirodu, samo sjedneš ispred ovoga.

 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
Pixel kaže...

 Ja prodajem svoj 5090H, ali nisam ga jos prodao, trazim oko 2500 Kn, ne trazim puno jer mi zao da sad stoji u kutiji.

Kad vidim kakve ljudi krseve kupuju za 3-4000 kn 😂

Je li to taj oglas https://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv/pioneer-kuro-5090h-oglas-26289841  ili je to Marax ?

 

 

 Ja jos nisam dao oglas. Moj pioneer kuro je bez zvucnika ali ima okretni stalak (Pioneer PDK-TS36B TV Swivel Table-Top Stand), koji se btw dan danas prodaje za 160 gbp (1350 kn) na ebayu. https://www.ebay.com/itm/Pioneer-PDK-TS36B-TV-Table-Top-Stand-PDP-LX5090-LX5090H-KRP-TS02-1-Yr-Warranty-/401460331558

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka kvalitetnoga 32" televizora, služi većinom za gledanje filmova i serija, budžet 4000 kn.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Valentin17 kaže...

Može preporuka kvalitetnoga 32" televizora, služi većinom za gledanje filmova i serija, budžet 4000 kn.

 Za takve pare več dobijaš koji veoma dobar 4k model veličine 43". Ako ti naravno nije preveliko.. A što se tiče diagonale 32" uglavnom dobijaš koji FullHD model.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

Ako ti naravno nije preveliko.

A preveliko mi je, 32" mi je taman.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...

 Onda nešto od toga.

Hvala.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Valentin17 kaže...
garfield1 kaže...

Ako ti naravno nije preveliko.

A preveliko mi je, 32" mi je taman.

 NE moze 42" biti preveliko!!! 

6 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ako nema prostora onda mu je 43" preveliko...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

ako nema prostora onda mu je 43" preveliko...

Prostora bi bilo ako ga stavljam na zid, a budući da ide u regal, onda prostora nema. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...

Uspio sam na jednom mjestu pronaći Panasonic TX-49EX610E(ne vjerujem da je velika razlika od 600E) i pustio sam sa usb sticka par 4k i full hd videa. Slika je ispočetka bila malo tamnija, pozadinsko osvijetljenje je bilo podešeno na 62/100. Ovaj je u dućanu stavio pozadinsko osvijetljenje na 100, oštrina slike mi je na prvu djelovala ok, boje nisu isprane, jedan 4k video od 120fps je mrvicu trzakao. Koliko sam vidio tv ima dosta mogućnosti u opcijama podešavanja slike, kretnji...Vidljivi kutovi su dobri, samo me brine da li ima dovoljno jako pozadinsko osvijetljenje, jer mi se ne sviđa opcija da stalno držim PO na 100 da bih dobio dovoljno svijetlu sliku. Kako antena nije bila spojena nisam uspio vidjeti kako skalira SD signal. Općenito to kratko vrijeme nije dovoljno da zaključiš kakav je tv, ima li motion blura(što neki spominju u recenzijama), probijanja pozadinskog osvijetljenja, ali na prvu tv ima potencijala. Još jednom molim ako netko posjeduje tv iz ove serije da napiše nešto.

 

Gledao sam i Samsung UE50NU7092UXXH( Elipso - 3500 kn) - VA panel. Slika je ok, ali kad se makneš iz centra primjećuješ kako boje blijede. To me muči kod VA panela, pa zato nisam siguran hoću li ići na VA ili IPS, jer tv će se gledati iz fotelje koja je u centru i kauča koji je na 30-40°. Vidio sam i  TCL U49P6006 od 49"-VA panel i taj mi je naoko imao bolji kut gledanja. 

Volio bih najviše kad bih moga vidjeti uživo LG od 50" serije 6, koji imaju VA panele, i ako bi bio zadovoljan kutom gledanja 99% bih išao na nešto od toga, ovako ne znam.

 

I da vidio sam LG 65SK9500, meni je ovo super tv. IPS Nano Cell panel, slika oštra, boje životopisne. Kad bih imao para išao bih sigurno na 55" verziju. Ima odličan kut gledanja, a slika super.

 

I za kraj LG OLED65B8. Uh što je ovo, koja slika, ni ne trebaš više ići u prirodu, samo sjedneš ispred ovoga.

 Bas jucer bio u Harveyu u ZGu, izlozeni 55 B8 i 65 C8, slika pere sve okolo postavljene. I naravno na njima demo vrti dosta tamnih scena dok na ostalima, tipa 65" QLED neki najfriskiji vrti samo ultra svijetle scene i napumpa boje kao na tripu.

 

BTW nije bilo LG VA modela, samo ovi oledi i jedan SK8100...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Rasprodano sve u ronisu (q6f)... nista od sata 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 11:26 (Mr_Peanut).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...

Uspio sam na jednom mjestu pronaći Panasonic TX-49EX610E(ne vjerujem da je velika razlika od 600E) i pustio sam sa usb sticka par 4k i full hd videa. Slika je ispočetka bila malo tamnija, pozadinsko osvijetljenje je bilo podešeno na 62/100. Ovaj je u dućanu stavio pozadinsko osvijetljenje na 100, oštrina slike mi je na prvu djelovala ok, boje nisu isprane, jedan 4k video od 120fps je mrvicu trzakao. Koliko sam vidio tv ima dosta mogućnosti u opcijama podešavanja slike, kretnji...Vidljivi kutovi su dobri, samo me brine da li ima dovoljno jako pozadinsko osvijetljenje, jer mi se ne sviđa opcija da stalno držim PO na 100 da bih dobio dovoljno svijetlu sliku. Kako antena nije bila spojena nisam uspio vidjeti kako skalira SD signal. Općenito to kratko vrijeme nije dovoljno da zaključiš kakav je tv, ima li motion blura(što neki spominju u recenzijama), probijanja pozadinskog osvijetljenja, ali na prvu tv ima potencijala. Još jednom molim ako netko posjeduje tv iz ove serije da napiše nešto.

 

Gledao sam i Samsung UE50NU7092UXXH( Elipso - 3500 kn) - VA panel. Slika je ok, ali kad se makneš iz centra primjećuješ kako boje blijede. To me muči kod VA panela, pa zato nisam siguran hoću li ići na VA ili IPS, jer tv će se gledati iz fotelje koja je u centru i kauča koji je na 30-40°. Vidio sam i  TCL U49P6006 od 49"-VA panel i taj mi je naoko imao bolji kut gledanja. 

Volio bih najviše kad bih moga vidjeti uživo LG od 50" serije 6, koji imaju VA panele, i ako bi bio zadovoljan kutom gledanja 99% bih išao na nešto od toga, ovako ne znam.

 

I da vidio sam LG 65SK9500, meni je ovo super tv. IPS Nano Cell panel, slika oštra, boje životopisne. Kad bih imao para išao bih sigurno na 55" verziju. Ima odličan kut gledanja, a slika super.

 

I za kraj LG OLED65B8. Uh što je ovo, koja slika, ni ne trebaš više ići u prirodu, samo sjedneš ispred ovoga.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 11:39 (Neške).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marax kaže...

 

Ta Saturn cijena za 65 inch ne vrijedi za Austriju (graz) ?! Barem ja ne mogu naci

Ne, ovaj 65xf9005 za 1249€ je u Gelsenkirchenu GER, kod njih su praktički svaki dan neke akcije i popusti u lokalnim poslovnicama pa su cijene različite od Saturna do Saturna. Mislim da u Austriji teško će ići za ovaj iznos jer poznato je da je tamo sve većinom skuplje u odnosu na Njemačku. Makar se radilo o istom lancu cijene su tamo ipak dosta višlje.

 

Ako se slučajno i pojavi u Grazu za 1249€ onda treba odmah reagirati i ubaciti ovaj big box od 33kg:)

 

 

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Jel valja taj televizor? Trenutno sam u potrazi za nečim takvim pa ako preporučate bi ga uzeo

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Čak i ja razmišljam o ovom... da uzmem ovako nešto (veće ali losija kvaliteta) ili manje i bolja kvaliteta slike??

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel postoji šansa da ovom LG OLED55C8  padne cijena tamo do Uskrsa-proljeća sljedeće godine još više nego ovih 12.999kn? Ovo je vrh šta se tiče TV tehnologije ja se uopće neplašim tog burn-in efekta to se može eventualno dogodit negdje visoko u čošku televizora zbog nekih logova od kanala u neko dogledno vrijeme ali sumnjam da bi i to bilo sa mojim stilom korišćenja samo cijena da još padne lako ćemo mi za burn-in 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Jel postoji šansa da ovom LG OLED55C8  padne cijena tamo do Uskrsa-proljeća sljedeće godine još više nego ovih 12.999kn? Ovo je vrh šta se tiče TV tehnologije ja se uopće neplašim tog burn-in efekta to se može eventualno dogodit negdje visoko u čošku televizora zbog nekih logova od kanala u neko dogledno vrijeme ali sumnjam da bi i to bilo sa mojim stilom korišćenja samo cijena da još padne lako ćemo mi za burn-in 

 Bude i prije. Vec su bile cijene ispod te, pogotovo za B8 model. Realno je za ocekivati do kraje godine i cijenu ispod 11000 kn.

Slobodno uzmi i B8 , kvaliteta prikaza je skoro ista kao i kod C8

55B8 imas vec za 11500 kn

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 14:02 (Pixel).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U SD LG C8 dođe 11.700 kn sa 10% popustom na newsletter, s time da uz njega dobiješ 1.800 kn mobitel LG Q7 (prodaš ga nešto ispod te cijene i došao si malo iznad 10.000), i imaš 5 godina garancije.

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I dalje trazim pomoc..Samsung UE43NU7192 ili LG 43UK6470??

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moja konacna odluka je Sony 65xf9005. 

 

Oled je bolja slika ali burn-in rizik + cijena u odnosu na top LED modele je diskvalifikacijski faktor. Oled je tako reci neprodajna roba nakon dvije godine. 

 
3 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Modern kaže...

I dalje trazim pomoc..Samsung UE43NU7192 ili LG 43UK6470??

 ako TV ne gledas is kuta uzmi samsung, ako je kut u pitanju onda LG

tkodjer, LG je bolji ako TV gledas u svjetlijem ambijentu

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 17:08 (BoTiA).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marax kaže...

Moja konacna odluka je Sony 65xf9005. 

 

Oled je bolja slika ali burn-in rizik + cijena u odnosu na top LED modele je diskvalifikacijski faktor. Oled je tako reci neprodajna roba nakon dvije godine. 

 Taj sony iako odlican, nije top led.

Koliko citam po drugim forumima oked je daleko lakse pridati nego lcd !

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.10.2018 19:38 (Pixel).
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam čitao prijašnje postove i nažalost o stanju i ponudi na marketu televizija ne znam puno.

 

Što je best buy do max 43"

 

buđet je cca 3-3.500 kn max

 

Unaprijed hvala!

#YOLO
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AdR03 kaže...

Nisam čitao prijašnje postove i nažalost o stanju i ponudi na marketu televizija ne znam puno.

 

Što je best buy do max 43"

 

buđet je cca 3-3.500 kn max

 

Unaprijed hvala!

 Za takve pare svakako taj model Philipsa:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus6703-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-67325891

 

Test tog modela.

 

https://www.whathifi.com/philips/50pus6703/review

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-6753

 

Ili još bolji model za nešto malo više para..

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus7303-televizor-cijena-24-61-cm-43-110-cm-led-ultra-hd-62102031

 

 

Ili poslije još nešto od toga.

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue43nu7192-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-62020811

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-43uk6950-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-62088431

 

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Odlučio sam naručiti pa šta bude... Čini mi se solidno za tu lovu s obzirom da mi treba što veći televizor

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice