Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.140.545
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Seki001 kaže...

Ali kolika je stvarno opasnost tog burn-ina kod nekog normalnog kućnog korištenja npr.sportskih programa koji svi imaju taj logo i sad taj kanal gledaš 3-4h i kad se po takvom korištenju može pojavit burn-in.Ja brijem da su ti OLED TV napravljeni iskuljučivo za filmofile i to je ok ali nama koji satima gledamo neki sportski tv program neznam baš...

Meni je osobno prvi razlog brige oko burn-ina na oledu upravo nogomet. Tjedno 3-4-5-6 tekmi u 1080p rezi s precizno kontrastno definiranim povećim semaforima i logoima kanala. Pa tako 2x45+ min x više puta tjedno. A onda sad gledam i malo svježijih rasprava o ovogodišnjim oledima i opet vidim probleme s bandingom i uniformnosti:

 

https://www.avsforum.com/forum/40-oled-technology-flat-panels-general/2985586-2018-lg-8-series-sony-series-uniformity-discussion-thread.html

 

https://www.amazon.de/LG-OLED55C8LLA-Fernseher-Triple-Cinema/product-reviews/B07B4KPZQ6/ref=cm_cr_dp_d_hist_1?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar

 

Da li je to ta famozna oled kvaliteta? Kaj to samo ja vidim problem i čitam horror priče o lutriji i žongliranju oled panela? Dajte mi nekakve ružičaste naočale da to ne vidim. Pa nemojte me j.... da ću, ako si nabavim oled telku, s tim morati živjeti. Al ko voli...

 

 Nemoj, nitko te ne tjera, radije uzivaj u probijanju pozadinskog osvjetljenja, mušicama dimming algoritama, DSE-u , lošoj crnoj, golw-u oko svijetlih objelata , losijem kontrastu. 

Meni stvarno nsu jasni načini na koji neki ljudi donose zaključke. Znaš li koliko se godišenje proda tv-a ? Naravno da nisu svi ok, neki su neispravni, neki imaju problema s panelima, proizvodni proces nije savršen.  Zato postoji garancija pa vratiš ako nešto ne štima. Kakve horror priče, 99 % ljudi nema nikakvu primjedbu i oni se niti ne javljaju, jave se uvijek samo ljudi s problemima kako bi našli rješenje i na tim forumima od svih ljudi ima njih kolko desetak - 20 , 100 ?  koji imaju probleme ?  Čuo sam da je čocjek spalio novog mercedesa jer je imao problema s njima, znači da su mercedesi sranje i radiej kupiš Daciu :)

Kupi si sunčane naočale i uživaj onda u LED-u , s njima češ bar imati dobru crnu i nećeš vidjeti sve nedostatke koje imaju :)

 

Oled ima banding na 5% uzorku, to nitko ne osporava, 2018 modeli dleko manje nego ovi prije.  To nije vidljivo osim ako ne gledaš slideove u mraku , osim kod manjeg broja tv-a koji imaju neispravne panele. Odi na QLED thread pa čitaj njihove horror priče koje ljudi imaju s Q serijom tva ako misliš da oled ima horror priče, QLED ima banding cijelo vrijeme pogotovo na svijetlim dijelovima slike šro je uočljivo cijelo vrijeme !

 

Ne kuži tu logiku, smeta mi jedna stvar koju neću vidjeti 99.99% vremena, ali mi ne smeta hrpa sranja koja me ometa 90 % vremena dok gledam tv  

Ok OLED ti je skup i kužim da ljudi ovako sebe tješe.  

 

LG tima logo dimming opciju pa ti posrepeno zatamni logoe , ako samo gledaš utakmice  onda bi mogao dobiti blagi burn in nako jedno dvije godine, ako gledaš i ostale stvari pa se pixeli ravnomjernije troše, ne bi trebalo biti problema.  Imš na rtings.com  burn in test i na jednom ekranu stalno vrte FIFA-u pa vidi ponašanje tog tva ( s time da oni testiraju 2017 panele).

 

I opet OLED ako i dobiješ probleme s uniformnošćuu slike onda tek polako dolaziš do LED kategorije koja to već ima u startu.  

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
deckard kaže...

Da li je to ta famozna oled kvaliteta? Kaj to samo ja vidim problem i čitam horror priče o lutriji i žongliranju oled panela? Dajte mi nekakve ružičaste naočale da to ne vidim. Pa nemojte me j.... da ću, ako si nabavim oled telku, s tim morati živjeti. Al ko voli...

 Nemoj, nitko te ne tjera, radije uzivaj u probijanju pozadinskog osvjetljenja, mušicama dimming algoritama, DSE-u , lošoj crnoj, golw-u oko svijetlih objelata , losijem kontrastu. 

 

(cut the crap - dalje mi se ne čita) 

Hoću i to s guštom nakon ovih feedbacka korisnika bez ružičastih naočala.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...
deckard kaže...

Da li je to ta famozna oled kvaliteta? Kaj to samo ja vidim problem i čitam horror priče o lutriji i žongliranju oled panela? Dajte mi nekakve ružičaste naočale da to ne vidim. Pa nemojte me j.... da ću, ako si nabavim oled telku, s tim morati živjeti. Al ko voli...

 Nemoj, nitko te ne tjera, radije uzivaj u probijanju pozadinskog osvjetljenja, mušicama dimming algoritama, DSE-u , lošoj crnoj, golw-u oko svijetlih objelata , losijem kontrastu. 

 

(cut the crap - dalje mi se ne čita) 

Hoću i to s guštom nakon ovih feedbacka korisnika bez ružičastih naočala.

 Naravno crap je ono što ti napiše netk tko ima oled i govori iz vlastitog iskustva, što bi to čitao, bolje čitati rekla kazala praviti se pametan po forumu na temelju toga. 

Tvoji novci tvoj izbor, ali nemoj onda patronizirati ljude koji ipak imaju olede i znaju što gledaju.

Ono što nesvjesno radiš ovakvim postovima je da ćeš možda nekoga odvratiti od oleda da kupi inferiorniji tv bez pravog razloga. 

Ako nemaš oled onda ne komentiraj sliku jer ne znaš o čemu govoriš.

Ako te što zanima pitaj , odgovorit ćuobjektivno kako je, ja stvarno nemam nikakvog interesa štititi bilo koju tehnologiju niti ne vidim smisao u tome. Već sam pisao što mi se ne sviđa na oledu  i što je super, tako ako nekoga zanima stvarna informacija i iskustvo prije kupnje slobodno pita ( a iam tu još korisnika oleda koji mogu napisati svoja iskustva)

 

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam dilemu oko odabira tv.

 

Moja Toshiba stara 10 god je dala svoje.

 

Razmišljam o Sony KD-55XF9005 ili da se još malo protegnem (oko 100€) i uzmem entry level LG OLED55B8PLA.

 

Zahvaljujem na konstruktivnim komentarima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
K3rM1t kaže...

Imam dilemu oko odabira tv.

 

Moja Toshiba stara 10 god je dala svoje.

 

Razmišljam o Sony KD-55XF9005 ili da se još malo protegnem (oko 100€) i uzmem entry level LG OLED55B8PLA.

 

Zahvaljujem na konstruktivnim komentarima.

 Nema entry level oleda , razlika u kvaliteti prikaza je skoro ista na svima, radi se o nijansama koje večina niti ne primjeti.

 

B8 ja sasvim druga klasa u odnosu na XF9005 i daleko bolji tv.  Ako nemaš veoma specifične uvijete i način gledanja tva (stalno jedan te isti program ili igraš stalno jednu te istu igru)  oled je daleko bolji izbor.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znači Q6FN nema DTS podršku.

Ima li to nekog utjecaja na Netflix ili primjerice, igre?

BD player i naslova za njega nemam, zasad samo je Netflix briga.

DV me i ne dira tolko, osobno očekujem propadanje i tog i HDR+ kodeca.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
K3rM1t kaže...

Imam dilemu oko odabira tv.

 

Moja Toshiba stara 10 god je dala svoje.

 

Razmišljam o Sony KD-55XF9005 ili da se još malo protegnem (oko 100€) i uzmem entry level LG OLED55B8PLA.

 

Zahvaljujem na konstruktivnim komentarima.

 Ja bih isto rekao OLED. Evo malo infoa o oba ako zatreba:

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/35bc726d2

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/44f46d41b

Koji je bolji onda? I koji se kod nas prodaje?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
K3rM1t kaže... 

Razmišljam o Sony KD-55XF9005 ili da se još malo protegnem (oko 100€) i uzmem entry level LG OLED55B8PLA.

Ja bih bez pardona pokupio Sony ispred bilo kakvog oleda kad u obzir uzmem probleme s panelima o kojima se raspravlja na linkovima koje sam tu linkao jutros prije par postova, zbog potencijalnog burn-ina na oledu i ukoliko bih telku kupovao za 5+ godina korištenja. Kad dajem 10k+ kn za nešto onda želim situaciju pali-vozi i da to meni služi a ne ja tome. Pošto pišeš da si Toshibu imao 10 godina pretpostavljam da bi opet telku na dulje staze. E pa stavim ruku i lijevo jaje u vatru da će ti oled za 10 godina (i puno prije) biti živo groblje od burn-ina koje nećeš htjeti nikome ni pokloniti. Sony krasi bolji motion engine, nemaš brige s burn-inom, bandingom i smrdanom sivom na 5-10-20% kakva krasi sve olede ikad proizvedene, ima dovoljno dobru crnu, jedino računaj s nedostacima led lcd-a (tamniji rubovi, blooming oko svijetlih objekata na crnoj pozadini). LG ima poprilično sposoban i responzivan OS, super daljinac (meni se to fakat dopada kako radi). S druge strane Sony radi na Androidu koji i nije za svačiji ukus. I da, subjektivno, meni LG telke izgledaju debelo ljepše od Sonyevih ovogodišnjih koje mi imaju ružne noge.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
K3rM1t kaže... 

Razmišljam o Sony KD-55XF9005 ili da se još malo protegnem (oko 100€) i uzmem entry level LG OLED55B8PLA.

Ja bih bez pardona pokupio Sony ispred bilo kakvog oleda kad u obzir uzmem probleme s panelima o kojima se raspravlja na linkovima koje sam tu linkao jutros prije par postova, zbog potencijalnog burn-ina na oledu i ukoliko bih telku kupovao za 5+ godina korištenja. Kad dajem 10k+ kn za nešto onda želim situaciju pali-vozi i da to meni služi a ne ja tome. Pošto pišeš da si Toshibu imao 10 godina pretpostavljam da bi opet telku na dulje staze. E pa stavim ruku i lijevo jaje u vatru da će ti oled za 10 godina (i puno prije) biti živo groblje od burn-ina koje nećeš htjeti nikome ni pokloniti. Sony krasi bolji motion engine, nemaš brige s burn-inom, bandingom i smrdanom sivom na 5-10-20% kakva krasi sve olede ikad proizvedene, ima dovoljno dobru crnu, jedino računaj s nedostacima led lcd-a (tamniji rubovi, blooming oko svijetlih objekata na crnoj pozadini). LG ima poprilično sposoban i responzivan OS, super daljinac (meni se to fakat dopada kako radi). S druge strane Sony radi na Androidu koji i nije za svačiji ukus. I da, subjektivno, meni LG telke izgledaju debelo ljepše od Sonyevih ovogodišnjih koje mi imaju ružne noge.

 

Sva sreća da pa nisam slušao takve komentare kad su prije 10 g plazme bile aktualne, a ti bi sad ne bi imao što stavljati u vatru jer bi izgubio okladu 

Evo da i ja malo zalijepim koji link:

 

http://hdtelevizija.com/2017/06/04/lg-55ea980v-oled-tv-treci-izvjestaj-nakon-5000-sati-rada/

 

 

Istina oled nije pali vozi, traži malo pažnje, ako ti je to problem , onda je LCD bolji izbor. Ali ako ti je top slika prioritet i nije ti problem malo pažnje (ali zaista malo) , oled će pružiti vrhunko iskustvo.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Istina oled nije pali vozi, traži malo pažnje, ako ti je to problem , onda je LCD bolji izbor. Ali ako ti je top slika prioritet i nije ti problem malo pažnje (ali zaista malo) , oled će pružiti vrhunko iskustvo.

O top slici i vrhunskom iskustvu svjedoče korisnici po raznoraznim forumima od kojih sam dva baš jutros linkao .

Deckard
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Daj više kupi taj soni lcd i pusti nas koji smo stresli brdo love da uživamo u nesavršenostima oled tehnologije.

 
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
deckard kaže...
K3rM1t kaže... 

Razmišljam o Sony KD-55XF9005 ili da se još malo protegnem (oko 100€) i uzmem entry level LG OLED55B8PLA.

Ja bih bez pardona pokupio Sony ispred bilo kakvog oleda kad u obzir uzmem probleme s panelima o kojima se raspravlja na linkovima koje sam tu linkao jutros prije par postova, zbog potencijalnog burn-ina na oledu i ukoliko bih telku kupovao za 5+ godina korištenja. Kad dajem 10k+ kn za nešto onda želim situaciju pali-vozi i da to meni služi a ne ja tome. Pošto pišeš da si Toshibu imao 10 godina pretpostavljam da bi opet telku na dulje staze. E pa stavim ruku i lijevo jaje u vatru da će ti oled za 10 godina (i puno prije) biti živo groblje od burn-ina koje nećeš htjeti nikome ni pokloniti. Sony krasi bolji motion engine, nemaš brige s burn-inom, bandingom i smrdanom sivom na 5-10-20% kakva krasi sve olede ikad proizvedene, ima dovoljno dobru crnu, jedino računaj s nedostacima led lcd-a (tamniji rubovi, blooming oko svijetlih objekata na crnoj pozadini). LG ima poprilično sposoban i responzivan OS, super daljinac (meni se to fakat dopada kako radi). S druge strane Sony radi na Androidu koji i nije za svačiji ukus. I da, subjektivno, meni LG telke izgledaju debelo ljepše od Sonyevih ovogodišnjih koje mi imaju ružne noge.

 

Sva sreća da pa nisam slušao takve komentare kad su prije 10 g plazme bile aktualne, a ti bi sad ne bi imao što stavljati u vatru jer bi izgubio okladu 

Evo da i ja malo zalijepim koji link:

 

http://hdtelevizija.com/2017/06/04/lg-55ea980v-oled-tv-treci-izvjestaj-nakon-5000-sati-rada/

 

 

Istina oled nije pali vozi, traži malo pažnje, ako ti je to problem , onda je LCD bolji izbor. Ali ako ti je top slika prioritet i nije ti problem malo pažnje (ali zaista malo) , oled će pružiti vrhunko iskustvo.

 

 Upravo to, želim barem 5 godina biti miran. 

 

Mislim da će Sony prevladati makar ima gadan daljinski, ali ima i X1 extreme od ove godine pa me to malo veseli.

 

Šta točno znači malo pažnje za oled?

 

Soba je puna dima i na telku je inače spojeno sve živo, od kompa, laptopa, plejke do nekoliko usb -a.

 

btw, toshiba je regza xf550 40'', slika skoro ko i prvi dan. Krepao je daljinski, 2 hdmi-a i jedan zvučnik. Drugi zvučnik krči.

 

A i pametan je ko susjedov frenči.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

Istina oled nije pali vozi, traži malo pažnje, ako ti je to problem , onda je LCD bolji izbor. Ali ako ti je top slika prioritet i nije ti problem malo pažnje (ali zaista malo) , oled će pružiti vrhunko iskustvo.

O top slici i vrhunskom iskustvu svjedoče korisnici po raznoraznim forumima od kojih sam dva baš jutros linkao .

 

A ti se baš ne daš :)

 

Jesi išta pročitao što sam napisao ili se čovjek baš ko papiga mora ponavljati da bi neki skužili nešto. 

 

Koliko je takvih korisnika ?

Zašto nis spomenuo one koji hvale sliku na tom istom forumu ?

Ajde pročitaj te teme od početka, ja jesam jer pratim sve te teme već godinama i ne samo za olede , nego i za ostale (pogotovo qled teme jer sam se nadao da je samsung otkrio sveti gral, a na kraju prodaje precijenjenog  mačka u vreći u top klasi)

Zašto ne uzmeš QLED (Q9FN) koji je osjetno skuplji od oleda, a ima lošiju sliku i trolaš po njemu ?

 

Opće nisi bio u kontekstu tih postova niti si očito čitao s razumijevanjem.

 

Ili želiš reći da ja lažem kad kažem da oled ima vrhunsku sliku i da bandina nije nikakav problem. Imaš tu i Vincenta s HDTV-a koji nema dlake na jeziku i kaže što misli i uz to je profi kalibrator i vidio je tv-a koje mei si ostali za 10 života nećemo, pogledaj njegove recenzije pa mu komentiraj. 

 

Preporučuješ čovjeki LED tv (kraj oleda) , zašto nisi linkao sve one horror priče s LED foruma ? Zašto nisi linako priče gdje ljudi vračaju TV-e jer ih previše ometa haloing i probjanje osvjetljenja i banding ?

 

Zašto si baš toliko pristran prema oledu  čiji je jedini potencijalni problem burn in koi pogađa specigičan use cace koji je svima poznat ?

 

I onda na kraju odgovoriš kao malo dijete na svaki razuman argument :)

 

Znači ti tvrdiš da oled nema vrhunsku sliku ? Onda  su valjda svi odreda recenzenti, ukjlučujći i sve one videe gdje se paralelno testiraju tv-i s publikom gdje se svatko može prijaviti i sudjelovati i tv se uspoređuje s master monitorima, uključujuči i sve nas koji imamo olede odreda lažovi ? 

 

 

Uz to tebi su mjerilo razmaženi Ameri po forumima kod kojih je navika kupovanja i vraćanja robe radi svake sitnice doslovno pravilo,a ne iznimka i da ti neko donese takav tv nebi nikad skužio o čemi se radi da ti netko doslobno ne pokaže. Kako je jedan član dobro izkritizirao klinca koji je rekoa da je oled neupotrebljiv za korištenje jer je u jednoj sceni u sezoni 9 jedne serije vidio banding u toj i toj sekuni : "Znači svih 9 sezona je gledao vrhunsku sliku i u 3 sekunde gdje je bila jedna specigična scena se nadzirao banding klincu je zato tv neupotrebljiv "  Pola ostalih niti nema oled nego komentiraju ovdje kao i ti, imaš i hrpu fanova samsung/lg/sony  koji jedni drugima trolaju teme (vremenom skužiš tko je tko) , hrpa ostalih koji imaju bending kažu da ga nikad ne vide u realnim uvijetima (kad ne gledaju slideove).  Iostaje par onih koji su stvarno imali jako izraženo banding ( i to na seriji 7, nitko na seriji 8) i ti zamijene tv za novi i sve ok. I na temelju tih 0.001% prodanih tv-a koji imaju tvorničke kreške ti zaključiš da je je oled sranje i svi smo mi u zabludi 

Uz to, čak i ti s bandingom kažu da je slika top !

 

Ako vrijedi tvoja ponuda za ruku i jaje, evo dođi kod mene i ako vidiš banding ispričam ti se tu svima na forumu, a ako ne stvai svoje blago u vatru  

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
K3rM1t kaže...
Pixel kaže...
deckard kaže...
K3rM1t kaže... 

Razmišljam o Sony KD-55XF9005 ili da se još malo protegnem (oko 100€) i uzmem entry level LG OLED55B8PLA.

Ja bih bez pardona pokupio Sony ispred bilo kakvog oleda kad u obzir uzmem probleme s panelima o kojima se raspravlja na linkovima koje sam tu linkao jutros prije par postova, zbog potencijalnog burn-ina na oledu i ukoliko bih telku kupovao za 5+ godina korištenja. Kad dajem 10k+ kn za nešto onda želim situaciju pali-vozi i da to meni služi a ne ja tome. Pošto pišeš da si Toshibu imao 10 godina pretpostavljam da bi opet telku na dulje staze. E pa stavim ruku i lijevo jaje u vatru da će ti oled za 10 godina (i puno prije) biti živo groblje od burn-ina koje nećeš htjeti nikome ni pokloniti. Sony krasi bolji motion engine, nemaš brige s burn-inom, bandingom i smrdanom sivom na 5-10-20% kakva krasi sve olede ikad proizvedene, ima dovoljno dobru crnu, jedino računaj s nedostacima led lcd-a (tamniji rubovi, blooming oko svijetlih objekata na crnoj pozadini). LG ima poprilično sposoban i responzivan OS, super daljinac (meni se to fakat dopada kako radi). S druge strane Sony radi na Androidu koji i nije za svačiji ukus. I da, subjektivno, meni LG telke izgledaju debelo ljepše od Sonyevih ovogodišnjih koje mi imaju ružne noge.

 

Sva sreća da pa nisam slušao takve komentare kad su prije 10 g plazme bile aktualne, a ti bi sad ne bi imao što stavljati u vatru jer bi izgubio okladu 

Evo da i ja malo zalijepim koji link:

 

http://hdtelevizija.com/2017/06/04/lg-55ea980v-oled-tv-treci-izvjestaj-nakon-5000-sati-rada/

 

 

Istina oled nije pali vozi, traži malo pažnje, ako ti je to problem , onda je LCD bolji izbor. Ali ako ti je top slika prioritet i nije ti problem malo pažnje (ali zaista malo) , oled će pružiti vrhunko iskustvo.

 

 Upravo to, želim barem 5 godina biti miran. 

 

Mislim da će Sony prevladati makar ima gadan daljinski, ali ima i X1 extreme od ove godine pa me to malo veseli.

 

Šta točno znači malo pažnje za oled?

 

Soba je puna dima i na telku je inače spojeno sve živo, od kompa, laptopa, plejke do nekoliko usb -a.

 

btw, toshiba je regza xf550 40'', slika skoro ko i prvi dan. Krepao je daljinski, 2 hdmi-a i jedan zvučnik. Drugi zvučnik krči.

 

A i pametan je ko susjedov frenči.

 

 Ma i kod mene je spojeno sve živo.

Za dim ne znam, to nije dobro niti zajedan tv jer se dim lijepi za ekran. 

Za olede znam da ih nije pametno držati u prostorijama gdje ima puno vlage (nije nikakvu elektroniku, ali oled panel je navodno osjetljiv na vodu)

 

Pod malo pažnje mislim da mijenjaš sadržaj koji gledaš na njemu, tj da nije cijeli dan svaki dan  isti program ako taj program ima statični logo.

Znači tokom dana gledaš različite programe, igraš različite igre ... znači ono što je zapravo uobičajeno za večinu ljudi.  Tj treba izbjegavati neki statičan element koji se stalno prikazuje na istom mjestu na tvu i da se tako recimo mjesecima drži.  Znači nije problem gledati nešto sa statičnim elementima ako gledaš i fruge stvari jer se onda ekran ravnomjerno troši. 

Primjer koji treba izbjegavati je kad ameri gledaju CNN  cijeli dan svaki dan, a taj program ima crveni banner  na dnu ekrana koji je prikazan cijelo vrijeme, i s obzirom da ne gledaju ništa drugo nakon godinu dana prikazivanja samo crvene boje na jednom te istom mjestu pixeli se potroše toliko da tv više en može to kompenzirati i onda na tom mjestu kad nešto drugo gledaš ima zatamnjenje na crvenoj bolji.  Ako tako gledaš tv onda nemoj uzeti oled. S obzirom da si rekao da sve živo imaš spojeno, rekao bi da svašta gledaš pa bi trebo biti ok.  

Moje iskustvo s plazmom je bilo skroz pozitivno ( a isto je bilo ekipe koja su mi prodavala horor priče ) , a gledalo se sve živo preko maxtv-a (svi kanali imaju logoe) , pleke (trojkai  cetvorka) , komp , a eto mjesta gdje se logoi najčešće nalaze skroz normalna bez ikakvih naznak burn ina. 

 

Gle, ovaj Soni je odličan tv, da ne bude zabune i sigurno će ti i on biti ok, ali ako želiš top sliku oled je druga kategorija, jednostavno ta kontrola na nivou pixela mu daje posebnu živost u prikazu.

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Definitivno odustajem od 55Q6FN!
Ujutro su došle nove zalihe (par komada?), ubrzo link prebacuje na početnu stranicu, a sad kad se vratil - proizvoda više nema...

Vele veliki interes, ma da, prekupci a ne interes!
I koje su to zalihe, da ih je naručeno bar tisuću, sigurno bi ih još bilo!

Taj uglavnom otpada.


Čak se možda okrenem nekom jeftinom i XB1X konzoli ili kompu.

Od jeftinih, kaj mislite na ove recimo:

LG 55UK6950 - 5500kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx


Panasonic 55FX603E - 4999kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-55fx603e.aspx


Kaj se uopće događa s Panasonicom?
Za mene je top trojka uvek bila Sony, Panasonic i Samsung.

Evo još jeftinije:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uk6300.aspx https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue49nu7172-uhd.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
LCD je već osjetno stara tehnologija i svakako spremna za otpada:)
 
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

/

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 13:58 (Neške).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...
Ja imam pitanje u vezi kupovine xf900 u sloveniji.
Tamo je jeftiniji 1000kn.
Dal ja placam jos kaj ak odem tamo i /
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 14:04 (Neške).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Armor kaže...
Definitivno odustajem od 55Q6FN!
Ujutro su došle nove zalihe (par komada?), ubrzo link prebacuje na početnu stranicu, a sad kad se vratil - proizvoda više nema...

Vele veliki interes, ma da, prekupci a ne interes!
I koje su to zalihe, da ih je naručeno bar tisuću, sigurno bi ih još bilo!

Taj uglavnom otpada.


Čak se možda okrenem nekom jeftinom i XB1X konzoli ili kompu.

Od jeftinih, kaj mislite na ove recimo:

LG 55UK6950 - 5500kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55uk6950.aspx


Panasonic 55FX603E - 4999kn + 5gg

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-panasonic-tx-55fx603e.aspx


Kaj se uopće događa s Panasonicom?
Za mene je top trojka uvek bila Sony, Panasonic i Samsung.

Evo još jeftinije:

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-49uk6300.aspxhttps://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue49nu7172-uhd.aspx

Uzmi Nu8000 to ti je skoro  identičan tv, isti kontrast, ista vršna svjetlina, svi parametri skoro isti, 5 g garancije:

 

 https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue55nu8002-uhd.aspx

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pegaz2507 kaže...
Makspro.si
Sad vidim da je garancija 2 godine tak da za mene to otpada.

 ..... dve godine garancije se dobije od prodavca prilikom kupovine i postoji mogućnost online registracije, unutar mjesec dana od dana kupovine, sa kojom se dobija još tri godine, dodatno.

 

Te reklame od pet godina garancije su marketinški trik koji funkcioniše na isti način. Raspitajte se kod prodavca .....

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 14:10 (Neške).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

A ti se baš ne daš :)

Vincentu LG plaća putovanja na prezentacije, to ti je valjda jasno  ? A i moraš fakat živjeti u nekoj paralelnoj stvarnosti da ti review siteovi only formiraju mišljenje. Zato ja recimo nikad ne bih išao samo za preporukama s review siteova bez da pokupim i feedback korisnika sa stranih foruma, Amazona i sl. oko stvari koje su mi fakat bitne oko karakteristika, dobrih i loših stvari na nekom komadu tehnike. Ako sam trol zato što sam kritičan na sranja koja nam se serviraju za poprilične novce i iza kojih onda proizvođač ne želi stati, ha dobro. Barem ponudim linkove na tuđa iskustva pa nek ljudi koje zanima čitaju (kad već pitaju). Nekad sam učio na svojim greškama kao valjda i većina nas, sad pokušavam na tuđim. BTW Q9FN je IMHO debelo precijenjeni televizor, nisam ga nešto puno viđao, nešto malo u Elipsu nedavno, ničim me se posebno nije dojmio ovako vrteći demo, blooma isto ko i svaki fald koliko sam uspio vidjeti, ali da ima DV i da košta ko C8 uzeo bih ga uvijek prije nego C8.

Deckard
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/44f46d41b

Koji je bolji onda? I koji se kod nas prodaje?

Kod nas za sada samo 55B8PLA

 

Ovaj drugi (B8PUA) je za North Am tržišta a onaj prvi (B8SLC) je najnovija verzija. U Njemačkoj je pod oznakom B87LC i 99% je kao B8 jedino je razlika u stalku i boji. Ono što je super (na žalost ne i kod nas) je cijena po kojoj je se prodaje kod njih a to je 1095€! :)

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

A ti se baš ne daš :)

Vincentu LG plaća putovanja na prezentacije, to ti je valjda jasno  ? A i moraš fakat živjeti u nekoj paralelnoj stvarnosti da ti review siteovi only formiraju mišljenje. Zato ja recimo nikad ne bih išao samo za preporukama s review siteova bez da pokupim i feedback korisnika sa stranih foruma, Amazona i sl. oko stvari koje su mi fakat bitne oko karakteristika, dobrih i loših stvari na nekom komadu tehnike. Ako sam trol zato što sam kritičan na sranja koja nam se serviraju za poprilične novce i iza kojih onda proizvođač ne želi stati, ha dobro. Barem ponudim linkove na tuđa iskustva pa nek ljudi koje zanima čitaju (kad već pitaju). Nekad sam učio na svojim greškama kao valjda i većina nas, sad pokušavam na tuđim. BTW Q9FN je IMHO debelo precijenjeni televizor, nisam ga nešto puno viđao, nešto malo u Elipsu nedavno, ničim me se posebno nije dojmio ovako vrteći demo, blooma isto ko i svaki fald koliko sam uspio vidjeti, ali da ima DV i da košta ko C8 uzeo bih ga uvijek prije nego C8.

 

Nisam nigdje rekao da formiram mišljenje na temelju takvih review-a.  Napisao sam već prije da mi je puno važnije mišljenje korisnika, tu se potpuno slažem. Ali isto tako jako bitno mi je tko je korisnik i s kakvim iskustvom kako bih moga ovrednovti nečiju kritiku. 

Evo uzet ću tebe za primjer kad tebi odgovaram, nemaš iskustva s hiend TV-ima, nemaš oled , ali komentiraš ga, meni bi kao budućem kupcu to bilo potpuno irlevantno i gledam sa stanovišta kupca koji je došao ovdje po savijet tvoje postove potpuno beskorisne.  Znam i sam pročitati postove na drugim forumima.  Nakon što dugo godina nešto pratiš naučiš kako gledati na te profesionalne reviewove i koje informacije izvući iz njih, a koje od korisnika.  Ili kad razmaženi amer komentira banding kojeg nikad zapravo ne vidi ili ABL koji je primejtio u jednoj sceni jednom u mjesec dana i zbog toga tola forum danima, i onda ti na temelju tog  komentiraš, eto to mi je apsurdno. Da malo sjedneš i razmisliš i pitaš recimo mene ili nekog drugog na forumu tko ima ople da komentia banding (što ja uporno pokušavam objasniti) vidio bi da to apsolutno nije nikakav problem i slobodno ga zanemariš  i nakon toga ne bi tupio dalje o tome.  

 

Evo ponavljam, banding nije problem, da je, ja bi ga odmah popljuvao jer sam jako osjetljiv na bilo kakve nepravilnosti oko slike, pogotovo kad tv skupo platim. 

Burn in - za večinu nikakav problem, rečeno je za koga je.

Motion - ne sviđa mi se na LG oledu (Ostale nisam dovoljno dugo gledao da bih znao, treba neko vrijeme živjeti s tvom da bi pravilno validirao), nije deal breaker, da se podesiti da je ok i dosta ljudi na to nije osjetljivo, ja jesam i zelio bih da je bolje.  True motion pomaže dosta ali oda se pojavi ponekad neki artefact na slici, rijetko, ali ih ipak ima.  

HDR/Dolby vision - odlično

Near black prikaz - tv mi još nije kalibriran i panel još nema puno sati pa ne mogu suditi i krajnjiom dometima, skroz na početku je bilo osrednje do loše, sad je puno bolje kad je panel odradio nešto sati i prošao određeni broj kompenzacijskih ciklusa, ne vidim više black crush (bilo ga je prvog dana), prijelazi iz crne su ok, šum na near black je ok, sony je tu bolji , ali i ovdje je ok

Prikaz boja - vrhunski

Generalno iskustvo gledanja - odlično, da je motion malko bolji bilo bi vrhunski

Tv je dovoljno svijetao za hdr i detalji se zaista ističu

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
ParaNO1d kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/44f46d41b

Koji je bolji onda? I koji se kod nas prodaje?

Kod nas za sada samo 55B8PLA

 

Ovaj drugi (B8PUA) je za North Am tržišta a onaj prvi (B8SLC) je najnovija verzija. U Njemačkoj je pod oznakom B87LC i 99% je kao B8 jedino je razlika u stalku i boji. Ono što je super (na žalost ne i kod nas) je cijena po kojoj je se prodaje kod njih a to je 1095€! :)

 

 

 Mislim da je razlika i u tunerima kod pojedinih modela

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Flagship kaže...
ParaNO1d kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/44f46d41b

Koji je bolji onda? I koji se kod nas prodaje?

Kod nas za sada samo 55B8PLA

 

Ovaj drugi (B8PUA) je za North Am tržišta a onaj prvi (B8SLC) je najnovija verzija. U Njemačkoj je pod oznakom B87LC i 99% je kao B8 jedino je razlika u stalku i boji. Ono što je super (na žalost ne i kod nas) je cijena po kojoj je se prodaje kod njih a to je 1095€! :)

 

 

 Mislim da je razlika i u tunerima kod pojedinih modela

 A koji je onda bolji?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala.
Ali mislim da čak nema ni njih.

Nego, tu je najzgodnije, dok se proda tv, kaj treba napraviti po pitanju Netflix i YouTube logina?

Samo se odjaviti ili nekak na tvorničke postavke?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

A ti se baš ne daš :)

Vincentu LG plaća putovanja na prezentacije, to ti je valjda jasno  ? A i moraš fakat živjeti u nekoj paralelnoj stvarnosti da ti review siteovi only formiraju mišljenje. Zato ja recimo nikad ne bih išao samo za preporukama s review siteova bez da pokupim i feedback korisnika sa stranih foruma, Amazona i sl. oko stvari koje su mi fakat bitne oko karakteristika, dobrih i loših stvari na nekom komadu tehnike. Ako sam trol zato što sam kritičan na sranja koja nam se serviraju za poprilične novce i iza kojih onda proizvođač ne želi stati, ha dobro. Barem ponudim linkove na tuđa iskustva pa nek ljudi koje zanima čitaju (kad već pitaju). Nekad sam učio na svojim greškama kao valjda i većina nas, sad pokušavam na tuđim. BTW Q9FN je IMHO debelo precijenjeni televizor, nisam ga nešto puno viđao, nešto malo u Elipsu nedavno, ničim me se posebno nije dojmio ovako vrteći demo, blooma isto ko i svaki fald koliko sam uspio vidjeti, ali da ima DV i da košta ko C8 uzeo bih ga uvijek prije nego C8.

 

A šta je ovdje plaćeno ?

 

 

https://www.quora.com/Is-Fakespot-effective-at-detecting-fake-user-reviews-on-Amazon-and-other-sites

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
deckard kaže...
Pixel kaže...

A ti se baš ne daš :)

Vincentu LG plaća putovanja na prezentacije, to ti je valjda jasno  ? A i moraš fakat živjeti u nekoj paralelnoj stvarnosti da ti review siteovi only formiraju mišljenje. Zato ja recimo nikad ne bih išao samo za preporukama s review siteova bez da pokupim i feedback korisnika sa stranih foruma, Amazona i sl. oko stvari koje su mi fakat bitne oko karakteristika, dobrih i loših stvari na nekom komadu tehnike. Ako sam trol zato što sam kritičan na sranja koja nam se serviraju za poprilične novce i iza kojih onda proizvođač ne želi stati, ha dobro. Barem ponudim linkove na tuđa iskustva pa nek ljudi koje zanima čitaju (kad već pitaju). Nekad sam učio na svojim greškama kao valjda i većina nas, sad pokušavam na tuđim. BTW Q9FN je IMHO debelo precijenjeni televizor, nisam ga nešto puno viđao, nešto malo u Elipsu nedavno, ničim me se posebno nije dojmio ovako vrteći demo, blooma isto ko i svaki fald koliko sam uspio vidjeti, ali da ima DV i da košta ko C8 uzeo bih ga uvijek prije nego C8.

 

A šta je ovdje plaćeno ?

 

 

https://www.quora.com/Is-Fakespot-effective-at-detecting-fake-user-reviews-on-Amazon-and-other-sites

 Koliko je Vincent plaćen od LG-a ili nekog drugog ne znam pa neću iznositi nikave tvrdnje.

Znam da na početku svakog videa naglasi trgovinu od koje je dobio tv na recenziju i zahzvali im se jer bez njih recenziju ne bi mogao napraviti i zamoli ljude da se kod kupnje obrate njima. Znači ne skriva to.  U svakom videu lijepo objasni prednosti i nedostatk tv-a, i što je od tih prednosti/nedostataka zaista bitno , a što se može zanemariti. Očito je da voli olede , ali  razumijem ga i zašto.  U svakom slučaju može se dobiti dosta korisnih informacija. Ako ga je LG plaćao, možda je prestao jer je u zadnjem videu usporedio Sony i Panasonic olede i rekao da su to dva najblja oleda :)

 

Ja sam iskreno rekao svoje mišljenje o oledu (i iskustvu sa plazmom s obzirom da se isto radi o emisivnoj tehnologiji  prema kojoj su ljudi imali iste strahove), tko ga prihvati tko ne meni tako svejedno, nastojao sam pomoći u odluci ostalima koji se dvoje oko oleda. Na svakom je da sam zaključi čije će argumente uvažiti, na kraju tako sam i ja radio prije odabira (a u igri su bili i samsug q9fn i Sony modeli). Čak sam i Darka konzultirao za mišljenje oko pojedinih tva s obzirom da je imao prilike mnoge uspoređivati.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice