Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.101.204
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
 međutim ja sam se osobno odlučio za 65" XF9005 za BF kad se nadam da će se dati nabaviti kod nas ili u blizini HR za kakvih 12-13k kn.

65XF9005 kod nas za 13K zvuči optimistično pa ćemo vidit dali je i realno.

 

Vani su već sada cijene za ovaj tv extra akcijske, 65XF9005 za 1299€ , u ovom slučaju udaljenost je velika ali u tim saturn i mm shopovima gotovo svaki dan neki od lokalnih ima popuste pa je vrlo izgledno da bi u nekoj nama bližoj destinaciji (München i sl) mogli imati čak i po nižoj cijeni u sljedećih par tjedana:)

 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

 

A što mislite koliko bi mogao ići dolje xf9000 ? 

Teško je reći, kod nas su 65" tv u većini slučajeva preskupi u odnosu na cijene koje su vani. Prošlogodišnji model 65XE9005, gotovo 2 godine na tržištu još uvijek je kod nas između 12-13K. Aktualni 65XF9005 je kod nas trenutačno s popustom 14400 u SD s 5 god. garancije. Koliko od toga može niže u sljedećih mjesec-dva nezahvalno je prognozirati ali mislim da ispod 13K nije realno.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@ Blader-Nemoj ove slušati što trokeljaju, otiđi u trgovinu i pogledaj sliku na oledu,pa onda na lcd-u.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 13:52 (Tascam).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Blader kaže...

Što mislite da uzmem kad dođe vrijeme uskoro?

Sony xf9000

lg oled c8

lg oled b8

Moj savjet? Danas je još super prilika za olede na ekupi, međutim ja sam se osobno odlučio za 65" XF9005 za BF kad se nadam da će se dati nabaviti kod nas ili u blizini HR za kakvih 12-13k kn. Zašto? Problemi oleda s burn-inom (neravnomjernim trošenjem ledica, HDR kuri osvjetljenje na max što samo pridonosi problemu), banding na 5-10% sive, neuniformna bijela, crushing black. OK, problemi ovog Sonya i svih drugih fald led lcd telki s bloomingom (koga to smeta), zatamnjenim rubovima (vinjetiranje)... Ali barem ostaviš telku 24/7 upaljenu na čemu god želiš, i tako godinama, i ništa joj se neće dogoditi. A oledu moraš biti sluga i paziti što i kako gledaš ako ne želiš pokupiti burn-in (čak ti i proizvođači to savjetuju). Uglavnom, pogledaj si malo veliku raspravu o burn-inu na oledima (i linkove u postovima na tem.

u oleda koje povremeno postam ovdje) pa sam zaključi da li se želiš upustiti u avanturu za te novce koje si spreman dati za telku:

 

Master OLED image retention/ burn-in thread:with photos

 

BTW i ne osvrći se na ekipu ovdje koja brani oled, nisu vidoviti da znaju kako će im telke izgledati za 3-4-5 godina .

 Bitno da tebe koji nikad oled vidio nisi poslušaju jer ti si za razliku od nas vidovit i znaš kako će tv izgledati za koju godinu 😂

Neuniformna bijela ? Black crush ? 😂

Dobrodosao u 2018 godinu, tehnologija napreduje, neki problemi su riješeni, drugi minimizirani

Po ovome što si napisao ispada da je oled sranje, a lcd ima samo jedan problm, a istina je skroz suprotna !

Nisam vidovit, ali ipak imam nekog iskustva s emisivnim panelima i vidim da moja plazma ima nakon 10 g uniformniji ekran od novih fald lcdova.

Nije oled za svakoga, za neke je lcd zaista bolji izbor, ali daj stvarno vise prestani siriti dezinformacije barem sto se 2018 oleda tice.

Uvijek se najpametniji pravi netko s najmanhe iskustva!

Ali doslovno se priča ponavlja iz plazma ere, burn in, retention i ostale scarry priče i panika i pametovanje pojedinaca koji sve znaju i koji su pametno odabrali tad lcd. I sad u doba oleda, opet se pametno odabire lcd. 

Postoji li rizik ? Naravno, postoji sa svakim tvom, tko ti garantira da na faldu nece krepat jedna zona ? I led mijenja intenzitet vremenom !

Svaki led u startu ima pribkena s uniformnisti ekrana od crne-sive do bijele boje !

Oled je deklariran na 100000 sati prije nego intenzirete ekrana padne na pola !

Zapravo nemam volje vise ista objasnjavati jer je vec sve receno.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 14:08 (Pixel).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Sad je u Sancta domenici ovaj Sony xf9005 49" na 8999kn 5 godina garancije e kad bi to spustili na Black Friday na meni prihvatljivijih 6500-7000kn postoji nekakva mogučnost velika da bi ga onda sigurno uzeo ako ga uspijem ulovit a da  prije nekažu da je rasprodan :)

  S obzirom da je balbazor na ekupi kupio za 10700 kn LG OLED55C8, a B8 je oko 9500kn, onda je xf9005 49" za 8999kn jako preskup tv. Jedino što mi se cini da je LG samo 2god jamstva. Svejedno, mislim da je to izvrsna cijena!! Pogotovo za B8 posto TVe do 10000kn mozes osigurati na jos 3 god za cca 300kn. Za C8 koji je 10.700 kn dodatno osiguranje bi kostalo preko 1000kn .

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzet ću u obzir sve savjete... i cijene kad malo padnu, a nadam se da ću se uspit organizirat da malo dalje odem sa autom pa pogledam uživo te telke jer kod mene nemaju te modele izložene. A zašto izvana ne naručujete. poštarine prevelike?

 

Znao sam naručit iz thomana, njemačka dosta toga, i željezne konstrukcije koje nisu baš male pa bi me došlo samo 200 kn poštarina.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako vec dajes preko 1000eura za tv, to onda mora bit oled. Ako se bojis burn ina onda lcd ali ne preko 1000eura nikako. Kupit lcd od preko 10000 kuna mi je ko kupit ferrarija sa dizelskim motorom, kao da mozes prec vise kilometara, nebi fala
 
3 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pixel hhh.... ti si jedan od rijetkih ovdje koji me na ovoj tv temi zadržavaš da se nezaletim i kupim ovaj sony xf9005 neg da se ipak strpim još malo i ugrabim neki oled 55 jer sam vidio to čudo u živo i stvarno razlika nebo i zemlja naspram svih qledova fald lcd-ova i drugih ledova ahahah

I bez obzira na sve moje navike mogao bi se ja prilagodit tom OLEDU vrlo lako jedino je još malo cijena  bar meni malo previsoka jer ja i ovaj sony 8999kn nemrem sad odmah iskeširat ali bi majke mi mile ako bi ovaj OLED još malo otišao niže unutar pola godine tamo do na proljeće bio meni uzak uzak izbor.

Velika se borba vodi u meni 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DamirDz kaže...

Ima li netko iskustva sa LG 50UK6950 ?

 

VA, direct LED, local dimming, wcg...po specifikacijama jako dobro, ima "sve" osim motiona i dijagonale 55.

 

Da li je to bolji izbor od Sony 55XE7005/7077 ?

 

Motion bi se možda i pregrmio, ali ionako u tom cjenovnom rangu ne postoji osim kod Hisense 55U7a. 

 

Da se ipak malo ponovim s pitanjem. Vidim da su oled teme pregorljive. .

Pa evo molio bih za misljenje ako netko ima  

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako se ne varam 50" je VA panel a 55" je IPS.

Postoji i 55uk6950.

 

Meni se taj 50uk6950 cini sasvim ok za prosjecnog korisnika, a cini mi se da je sad i na akciji u ekupi. 

 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Pixel hhh.... ti si jedan od rijetkih ovdje koji me na ovoj tv temi zadržavaš da se nezaletim i kupim ovaj sony xf9005 neg da se ipak strpim još malo i ugrabim neki oled 55 jer sam vidio to čudo u živo i stvarno razlika nebo i zemlja naspram svih qledova fald lcd-ova i drugih ledova ahahah

I bez obzira na sve moje navike mogao bi se ja prilagodit tom OLEDU vrlo lako jedino je još malo cijena  bar meni malo previsoka jer ja i ovaj sony 8999kn nemrem sad odmah iskeširat ali bi majke mi mile ako bi ovaj OLED još malo otišao niže unutar pola godine tamo do na proljeće bio meni uzak uzak izbor.

Velika se borba vodi u meni 

 Razumijem te, teška borba :)

Istina ja da oled zaista nije za nekoga tko puno koristi tv sa dosta staticnog sadrzaja , ali pid tim mislim na ekstremno koristenje.

mene ovo logoi s tv stanica ne zabrinjavaju jer ne gledam stalno iste programe, klinci se dosta igraju ps4 , nije u 10 g bilo probkema na plazmi pa ne ocekujem ni na oledu koji je izdrzljiviji po tom pitanju, pogotovo 2018 panel.

Ali kad jednom pogledas neki dobar film navecer u mraku, pogotovo ako je HDR, nema vise tog lcda koji bi pogledao :)

oprostio bi oledu i puno vise id moguceg burnin-a za taj dozivljaj :)

Mene je plazma razmazila i zadnje dvije godine sam gledao sto uzeti u 65” , tad su jos oledi bili preskupi i sa svim ovim problemima koji se i sad po forumima razvlace (iako se teme odnose na stare modele). 

Skoro sam uzeo B7 , ali cijena nije nikad bila dovoljno povoljna, a i samsung je najavio Q9 koji je trebao biti oled killer. Na kraju je ispao totalno razocaranje u prvoj verziji, ova sad verzija nesto bolja, ali daleko preskupo s obzirom na mane.

I onda je lg dorafio oanel za ovu godinu, sredili neke probleme, dodatno spustili cijene i to je bilo to :)

vjerujem da ce cijene jos ici dolje jer lg vidim vodi vrlo agresivnu politiku u premium segmentu.

Nije oled bez mana, ali one su svedene na minimum  i trenutno je oled najbolje sto se moze kupiti.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DamirDz kaže...
DamirDz kaže...

Ima li netko iskustva sa LG 50UK6950 ?

 

VA, direct LED, local dimming, wcg...po specifikacijama jako dobro, ima "sve" osim motiona i dijagonale 55.

 

Da li je to bolji izbor od Sony 55XE7005/7077 ?

 

Motion bi se možda i pregrmio, ali ionako u tom cjenovnom rangu ne postoji osim kod Hisense 55U7a. 

 

Da se ipak malo ponovim s pitanjem. Vidim da su oled teme pregorljive. .

Pa evo molio bih za misljenje ako netko ima  

 Ako ti kut gledanja tva nije najbitnija stavka, uvijek bih preporucio VA panel

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala, na odgovorima. Kut gledanja nije problem, varira do nekih 20° u najgorem slucaju, ali kad se gleda nesto "vazno" onda ne. Zasad sam bio razmažen zakretljivim ekranom pa nisam nikad ni pomisljao na kut gledanja.

Ali VA definitivno, jer sivilo IPSa nikako. 

Veci zapravo upitnik je samo procesuiranje slike i boje na tom lg-u, a pri tome ne mislim na smece od nasih zemaljskih signala (iako je i to donekle bitno). Ne nalazim podatke o kontrastu i svjetlini za tu dijagonalu. . 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Ako se ne varam 50" je VA panel a 55" je IPS.

Postoji i 55uk6950.

 

Meni se taj 50uk6950 cini sasvim ok za prosjecnog korisnika, a cini mi se da je sad i na akciji u ekupi. 

 

 
..... taj model je malo slab sa kontrastom, ali kao što reče Striko2009 - sasvim OK za prosječnog korisnika.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neške kaže...

 
..... taj model je malo slab sa kontrastom, ali kao što reče Striko2009 - sasvim OK za prosječnog korisnika.

 

Mislim svjestan sam cjenovnog razreda ovog modela i svih ograničenja, i naravno da nisam neki "teski" korisnik, medjutim svi gledamo da sto bolje prodjemo za sto manje para.

E to me i muci koliko je to slabiji kontrast, jer napamet ocekujem vrijednost od cca 1:3000 i svjetlinu cca 250-300 nita...barem mislim da ocekujem realno.

Poprilicno mi je suzen izbor u tom rangu koji je inace nezahvalan: samsung i philips ne bas, obavezno VA i pristojna kvaliteta.

 

Na kraju sam ostao na lg 50uk6950, sony 55xe7005 kojeg nikako docekat na nekom popustu pogotovo ako je 2god garancije. I to je to, osim sto me privlaci prokleti hisense u7a, ali nemam povjerenja u to, bar ne dovoljno.

 

Tako da bilo koji savjet dobro dođe 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Ako se ne varam 50" je VA panel a 55" je IPS.

Postoji i 55uk6950.

 

Meni se taj 50uk6950 cini sasvim ok za prosjecnog korisnika, a cini mi se da je sad i na akciji u ekupi. 

 

U SD svi osim 43" imaju i 5 god. garancije pa s popustom 50" košta oko 4000.

 

I 70" isto ima VA panel ali je kod nas skup. Vani je trenutačno baš ovaj na akciji i to za 895€ :)

 

Kome treba baš veliki ekran a da je VA i ne preskup onda je ovo dobar izbor, baš se pitam hoće li netko kod nas ponuditi ikada 70UK6950 za 6700 kn 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Pixel hhh.... ti si jedan od rijetkih ovdje koji me na ovoj tv temi zadržavaš da se nezaletim i kupim ovaj sony xf9005 neg da se ipak strpim još malo i ugrabim neki oled 55 jer sam vidio to čudo u živo i stvarno razlika nebo i zemlja naspram svih qledova fald lcd-ova i drugih ledova ahahah

I bez obzira na sve moje navike mogao bi se ja prilagodit tom OLEDU vrlo lako jedino je još malo cijena  bar meni malo previsoka jer ja i ovaj sony 8999kn nemrem sad odmah iskeširat ali bi majke mi mile ako bi ovaj OLED još malo otišao niže unutar pola godine tamo do na proljeće bio meni uzak uzak izbor.

Velika se borba vodi u meni 

Gle, oled ima odličnu sliku kad je novi (osim ako ne naletiš na zatintani ekran s lošom uniformnosti i nekim ludim bandingom u tamnim scenama, a čega ima, jer da nema ne bi ljudi žonglirali s primjercima u nadi da će dobiti bolji panel). Ima široki kut gledanja, bolji kontrast od bilo kojeg led LCD-a ikad, odlične boje, LG-ove telke su dobro opremljene po pitanju smart funkcija i podrške raznoraznim tehnologijama, dobro izgledaju, odlične su im cijene sad kod nas (55"). Ali isto tako moraš biti svjestan da ćeš ga morati nunati da ti ne pokupi nekakav burn-in (u dogledno vrijeme). Pa ako ti to nije problem, i ako ne kupuješ telku za neki dulji rok od, recimo, 5-7-10 godina, onda uzmeš oled i to je to. I uživaš, pa dok traje. U svakom slučaju biti će zanimljivo za 3-4-5 godina vidjeti na što liče ovi sad oledi iz 2016., 2017. i 2018.

 

Edit:

BTW, da iskoristim priliku i linkam zanimljiv članak na nastavak situacije sa sprženim oledima na Incheon International Airport:

 

LG switches airport OLED to LCD amid burn-in row

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 18:19 (deckard).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stari moj ti zbilja nisi uzeo terapiju.Pa tko danas kupuje tv za 10 godina?Pa nismo u 80-ima?Već ti je netko zalijepio Darcov test LG oleda nakon 5000 sati rada, i to model iz 2014 godine.Imao sam plazme od low end do high end modela, pa niti na jednoj niti burn in-a niti retentiona niti u promilima.
Daj kupi više taj lcd sony i poštedi nas.Sad imaš ako se ne varam Filipsa? Da to su provjereni stručnjaci.

 

Kako nitko od nas vlasnika oled tv-a ovdje na forumu, ne vidi burn in, ili smo svi ćoravi?

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 18:58 (Tascam).
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta bi mi preporucili za 6000 kn, 55'' ekran?

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma to je već paranoja. Kad se sjetim svoje prastare plazme, svi frendovi kupovali lcd, bili su negledljivi naspram plazme. S tim da sam pazio kolko love ću potrošit. Tetak i ja kupovali zajedno, on uzeo pioneera za neke lude pare, taj tv dan danas izgleda savrseno. Ja svojeg zamjenio za lcd, jednostavno to nije to. Ko ide kupovat high end tv, lud je ako ne uzme oled. Savjetovat nekog da potroši 10k kuna ili više na lcd je kao da mu želiš loše. Kupi onda tv za 5,6k kuna i doviđenja 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Edit:

BTW, da iskoristim priliku i linkam zanimljiv članak na nastavak situacije sa sprženim oledima na Incheon International Airport:

 

LG switches airport OLED to LCD amid burn-in row

Nisam stručnjak ali me zaintrigirao razlog zamjene ekrana na aerodromu (gdje je isti prikaz, tj crte su na istim mjestima 0-24). Nije baš da je burn-in jako vidljiv, a i na aerodromskom monitoru je ta kvaliteta boje jako bitna. :-)
Burn-in je vidljiv u takvim ekstremnim i testnim uvjetima kad ga se baš želi postići, kod krajnjih korisnika vjerojatno puno manje. U normalnoj upotrebi mislim da bi ekran trebao izdržati bar 5 godina upotrebe bez problema, a do tad će već cijene za zamjenu bit prihvatljivije. Postoje i oni programi za refreshanje na OLED TVima koji navodno znatno pomažu.
Najveći problem su logotipovi (posebno crveni), pa mi pada na pamet da bi se to dalo softverski riješiti, odnosno mislim da nije problem pomoću ML-a rješiti da softver shvati da su neke informacije na ekranu statične i manje bitne pa da ih izblijedi ili učini npr monokromatskim kako bi umanjio burn-in efekt. Možda je to netko već i napravio(?)

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Edit:

BTW, da iskoristim priliku i linkam zanimljiv članak na nastavak situacije sa sprženim oledima na Incheon International Airport:

 

LG switches airport OLED to LCD amid burn-in row

 Kaj?! Znači hoćeš mi reći da ne mogu gledati u raspored letenja od 0-24h, nekoliko mjeseci neprestano, a da ne dobim burn-in?! A u pi... materinu, a samo zbog toga sam kupio oled

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio sam NU8002 prije par tjedana i uglavnom sam zadovoljan izborom. Kvaliteta slike je dobra. Ono što bi po mom mišljenju moglo biti bolje su pokreti (motion). Ako se ostavi na zadanom auto, dobije se soap opera efekt. Ako se isključi, imam dojam da se preskaču frameovi. Stavio sam na 3 i 2 i ok je, ali očekivao sam da će biti malo bolje. Panning je malo iritantan.

Inače, tizen je dosta brz i za ono što mi treba, Netflix, YouTube, odličan smart. Dosta je svijetao panel i nemam problema s gledanjem i preko dana iako je TV nasuprot prozoru.
 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanimljiva rasprava se odvija vidim da ima dosta ovdje vlasnika OLED TV  a i ja bi ga volio nabavit a kako svi vidimo cijene pomalo idu prema dolje i nije to toliko nedostižno više.Ja npr kad bi dao neku lovu za high end premium qled ili led u visini 9000-10000 ili više kn bio bi budala.Rađe kako je neko ovdje već rekao uzet onda neki dobar u visini 5K-6k kn.

Ali ako bi OLED došao tu negdje oko 8K-9K (manje od toga sumnjam)  na nekoj budućoj akciji u bližoj budučnosti tu mislim na sljedeću godinu to bi bile slatke brige.

Mene nije previše strah tog burn-in efekta respekt postoji ali strah nikako :p

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razmisljam prodati Q6F koji sam uzeo pred manje od mj dana na akciji, pa ako nekog zanima nek se javi na PM... 5 god garancije + potpuno nov (koristen manje od 30 sati)...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

Razmisljam prodati Q6F koji sam uzeo pred manje od mj dana na akciji, pa ako nekog zanima nek se javi na PM... 5 god garancije + potpuno nov (koristen manje od 30 sati)...

Zašto prodaješ? Ne valja ili?

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
12 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
Minneyar kaže...

Razmisljam prodati Q6F koji sam uzeo pred manje od mj dana na akciji, pa ako nekog zanima nek se javi na PM... 5 god garancije + potpuno nov (koristen manje od 30 sati)...

Zašto prodaješ? Ne valja ili?

 Sve je generalno u redu s njim, slika je odlicna, ali previse sitnih Samsung-specifičnih iritacija. A i odlucio sam ici na OLED posto ce ocito doci do razine od 9, 9.5k kn sa 5 god garancije kroz iducih mjesec-2... Pa eto, posto vidim da ovdje ima dosta ekipa koja zali za propustenom akcijom, ja ga dajem za 6300 (za forumase, na njuskalu cu staviti 6500)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo test burn ina za one koji nisu gledali...

 

 

teška dilema... dva puta dnevno promjenim mišljenje 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...
Kupio sam NU8002 prije par tjedana i uglavnom sam zadovoljan izborom. Kvaliteta slike je dobra. Ono što bi po mom mišljenju moglo biti bolje su pokreti (motion). Ako se ostavi na zadanom auto, dobije se soap opera efekt. Ako se isključi, imam dojam da se preskaču frameovi. Stavio sam na 3 i 2 i ok je, ali očekivao sam da će biti malo bolje. Panning je malo iritantan.

Inače, tizen je dosta brz i za ono što mi treba, Netflix, YouTube, odličan smart. Dosta je svijetao panel i nemam problema s gledanjem i preko dana iako je TV nasuprot prozoru.

 Nije ti ni kod oleda nesto bolje, plazme su tu ostale nedostižne.

to je jednostavno tako kod sample&hold panela 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice