Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.333
|
čitano: 14.139.588
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže... paneli !

Evo test burn ina za one koji nisu gledali...

 

 

teška dilema... dva puta dnevno promjenim mišljenje 

 Jako je bitno napomenuti da to nisu 2018 paneli !

Novi paneli imaju osjetno povecan red pixel kako bi sprijecili burnnin koji se najvise javljao na crvenoj boji.

Bilo bi zanimljivo vidjeti test novih panela.

Ali cak i ovi iz 2017 nemaju problema na testu osim na onim tvima koji cijeli dan vrte samo cnn s crvenim bannerom.

Ali tko gleda isti program cijeli dan stvarno ne vidim cemu vacati novce na oled 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 20:48 (Pixel).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sil kaže...
Kupio sam NU8002 prije par tjedana i uglavnom sam zadovoljan izborom. Kvaliteta slike je dobra. Ono što bi po mom mišljenju moglo biti bolje su pokreti (motion). Ako se ostavi na zadanom auto, dobije se soap opera efekt. Ako se isključi, imam dojam da se preskaču frameovi. Stavio sam na 3 i 2 i ok je, ali očekivao sam da će biti malo bolje. Panning je malo iritantan.

 Pa zar to nije 100Hz panel ?!

dragi bože pa ja imam LGUJ 701v pa nemam takvih problema.

De judder ide na 3 po uputama s LG foruma i sve je OK.

nisi prvi koji se žali na televizorima s 100 Hz po raznim forumima na te probleme...strašno

 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Stari moj ti zbilja nisi uzeo terapiju.Pa tko danas kupuje tv za 10 godina?Pa nismo u 80-ima?Već ti je netko zalijepio Darcov test LG oleda nakon 5000 sati rada, i to model iz 2014 godine.Imao sam plazme od low end do high end modela, pa niti na jednoj niti burn in-a niti retentiona niti u promilima.

Kakve veze plazma ima s oled tehnologijom i samim time kakve veze burn-in na plazmi ima s oledom!? Sorry stari, ali kad se netko u raspravi o burn-inu na oled televizorima počne referencirati na plazmu, stavljam ga automatski na ignore.

Deckard
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

aj kakv ignore i takvi bakrači pa nemamo valjda 5 godina da se durimo nek ide rasprava ti brani svoj on svoje a mi "neutralni" ćemo odvagnut.

Zanimljivije je pusti ignore koji će ti **rac to.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Evo test burn ina za one koji nisu gledali...

Ni ti nisi uzeo terapiju kao ni ja?  A gle, ako je nekome ludo bacati 10k kn za dobru led lcd telku (kao što tu čitam po raspravi i ne vjerujem da to čitam), što je tek dati iste novce za oled koji će završiti kroz par godina kao i ovi s testa a u međuvremenu ćeš birati sadržaj koji ćeš gledati da bi izbjegao neizbježno  .

Deckard
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hehe... ne bi volio birat što ću radit, ali opet ako ne bi imao burn in, onda bi si uskratio jednu od rijetkih prilika da uzmem OLED. Jer doće vrijeme kad neću imat 15 k sastrane za tv, a to vrijeme će trajat. 

 

Volio bi navečer kad ugasim svijetla i stavim film sa dragom, da to bude top ugođaj. Imam dva velika od 250 w sa svake strane i pojačalo, i uzeo sam kauč sa dva damska ležaja ima 6 kvadrata ... e sad bi dao i za tv jer to mi je ono što ja volim, moja welness zona, antistres. Ali nemam za 2,3,4 godine za novi... trebao bi trajat, a da kvaliteta ne pada vidljivo...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2018 22:42 (Blader).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

Hehe... ne bi volio birat što ću radit, ali opet ako ne bi imao burn in, onda bi si uskratio jednu od rijetkih prilika da uzmem OLED. Jer doće vrijeme kad neću imat 15 k sastrane za tv, a to vrijeme će trajat. 

Volio bi navečer kad ugasim svijetla i stavim film sa dragom, da to bude top ugođaj.

Hehe, samo pazi da ako budeš uzimao oled, da ti tamo za 4-5-6 godina kad ćeš ga nekome možda prodavati ili poklanjati u uglu neće biti urezano Hustler ili takvo što  .

Deckard
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

deckard ali svašta se u tih par godina može dogodit i tom premium lcd-eu dobro ti je rekao pixel OLED ima tu gadnu burn-in manu ali brate mili niti led tv nije otporan svašta se i njima može dogodit pa puni su forumi problema i sa vrhunskim led tv-eima nakon par godina korištenja.

 

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Blader kaže...

Evo test burn ina za one koji nisu gledali...

Ni ti nisi uzeo terapiju kao ni ja?  A gle, ako je nekome ludo bacati 10k kn za dobru led lcd telku (kao što tu čitam po raspravi i ne vjerujem da to čitam), što je tek dati iste novce za oled koji će završiti kroz par godina kao i ovi s testa a u međuvremenu ćeš birati sadržaj koji ćeš gledati da bi izbjegao neizbježno  .

 Koliko ti covjece godina imas ? Pa kao da s djetetom od tri godine raspravljam :)

mozes li molim te odgovoriti na par jednostavnih pitanja:

1. Jesi li pročitao sve na toj stranici gdje je opisan test i što testiraju/pogledao video

2. Jesi li pogledao trenutne rezultate testiranja B7 modela ?

3. Koji od 6 testiranih tv- ima burn in ?

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

deckard ali svašta se u tih par godina može dogodit i tom premium lcd-eu dobro ti je rekao pixel OLED ima tu gadnu burn-in manu ali brate mili niti led tv nije otporan svašta se i njima može dogodit pa puni su forumi problema i sa vrhunskim led tv-eima nakon par godina korištenja. 

Ma nitko ni ne tvrdi da se ne može dogoditi lcd-ima sranje. Ja sam u nekakvoj karijeri od sredine 80-ih pa do dan danas što posjedovao, a što koristio tuđe, na desetke i desetke raznoraznih monitora svih boja, oblika, tehnologija, cijena, pa televizora vagon valjda (a bilo je svakakvih katodnih truba, plazmu sam čak imao, par lcd-a), i bilo je svega i svačega. Jedan lcd je davnih dana imao burn-in, zamijenjen je u servisu za novi. Ali to je bilo u vrijeme Noine arke, ako ne i prije. Jedan Samsung crt mi je dobio krila unutar 5 godina, nije imao jamstvo. Sony crt-u prdeknula matična. Plazma imala gadan green tinge. Prvi lcd televizor koji sam bio nabavio imao je skureni piksel i s tim sam životario iako me žderalo neko vrijeme. Radi dan danas. Ne tvrdim da problema nema. Ali od svih mi je najgori burn-in. Tako lame u 2018. godini. A klasični LCD ostane praktički isti godinama osim ako prdekne, no za to postoji (produljena) garancija.

Deckard
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam, ako si spreman potrosit 10 hiljada na lcd da bi gledo sd signal, 3 dnevnika za redom, otvoreno i supertalent, ne znam kaj bi reko. Ako kupujes tv da gledas pravi 4k hdr sadrzaj, imas kucno kino, dalje od oleda nemas kaj gledat. Ja ne znam zakaj opce imam antenu ustekanu, osim dnevnika nis ne gledam. Ali to sam samo ja :) imam trenutno lcd kojeg jedva cekam maknut, moram se strpit jos godinu dana :)

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Ma nitko ni ne tvrdi da se ne može dogoditi lcd-ima sranje. Ja sam u nekakvoj karijeri od sredine 80-ih pa do dan danas što posjedovao, a što koristio tuđe, na desetke i desetke raznoraznih monitora svih boja, oblika, tehnologija, cijena, pa televizora vagon valjda (a bilo je svakakvih katodnih truba, plazmu sam čak imao, par lcd-a), i bilo je svega i svačega. Jedan lcd je davnih dana imao burn-in, zamijenjen je u servisu za novi. Ali to je bilo u vrijeme Noine arke, ako ne i prije. Jedan Samsung crt mi je dobio krila unutar 5 godina, nije imao jamstvo. Sony crt-u prdeknula matična. Plazma imala gadan green tinge. Prvi lcd televizor koji sam bio nabavio imao je skureni piksel i s tim sam životario iako me žderalo neko vrijeme. Radi dan danas. Ne tvrdim da problema nema. Ali od svih mi je najgori burn-in. Tako lame u 2018. godini. A klasični LCD ostane praktički isti godinama osim ako prdekne, no za to postoji (produljena) garancija.

Slika na mojem 11g starome LCD-u od 12000kn danas izgleda dosta losije nego nekada. Ima neke fleke na gornjim rubovima i svjetlina mu je pala drasticno. Istina, to smanjenje osvjetljenja se dogadja postepeno, a burn-in je, ako se pojavi, vjerojatno puno veca distrakcija.

Ne mogu reci da ne spavam nocu zbog brige hoce li mi se pojaviti burn-in na B8, ali ako dozivi 7-8god. bez toga, ja sam zadovoljan. 7-8god stari FullHD LCD-i danas imaju prilicno bezveznu sliku u usporedbi sa danasnjim solidnim 4K HDR TV-ima, a o drugim multimedijalnim mogucnostima da i ne govorim.

TVi za toliko vremena u buducnosti ce imati tko zna kakve mogucnosti. Kao prvo ovi nasi 55" ekrani ce biti kao nama danas 37". Velike dimenzije i rezolucija ce imati smisla ako ce se i TV program dici na 4k. Vjerojatno ce se i razni online sadrzaji takoder razviti u visokoj rezoluciji. 3D ce imati smisla sa velikim dimenzijama, pogotovo ako ce se moci gledati bez naocala (zamisli 3D wallpaper na zidu u velikoj dimenziji).

Hocu zapravo reci da cu tada sigurno htjeti neki novi TV , a B8 ide u neku sobu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 1:25 (zzzele).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tu se za oled vodi borba oko testova za bur in. I da ne samo u tome problem ja bih odmah uzeo oled (jer prema testovima situacija nije strasna). Ali ako se ode na youtube i pogleda burn in, ekipa nakon mjesec dana ima brutalnih problema, 2017 panel i ne priznaju im garanciju. Tako da mislim da i treba imati srece s tvom, a nije mi baš drago dati toliko para i oslonit se na sreću jer je nemam pretjerano. Iako smatram da je većina ok panela, apsurdno mi je ako dobiješ lošiji i desi se burn in nakon mjesec dva nema garancije...

 
1 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
njuznjuz kaže...

Ne znam, ako si spreman potrosit 10 hiljada na lcd da bi gledo sd signal, 3 dnevnika za redom, otvoreno i supertalent, ne znam kaj bi reko. Ako kupujes tv da gledas pravi 4k hdr sadrzaj, imas kucno kino, dalje od oleda nemas kaj gledat. Ja ne znam zakaj opce imam antenu ustekanu, osim dnevnika nis ne gledam. 

 e, onda iskopčaj antenu.

tu baš nemaš što vidjeti. ne znam kad sam pogledao vijesti... 

da nisam na IPTV-u i ja bih iskopčao antenu jer naši programi su strava.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Tu se za oled vodi borba oko testova za bur in. I da ne samo u tome problem ja bih odmah uzeo oled (jer prema testovima situacija nije strasna). Ali ako se ode na youtube i pogleda burn in, ekipa nakon mjesec dana ima brutalnih problema, 2017 panel i ne priznaju im garanciju. Tako da mislim da i treba imati srece s tvom, a nije mi baš drago dati toliko para i oslonit se na sreću jer je nemam pretjerano. Iako smatram da je većina ok panela, apsurdno mi je ako dobiješ lošiji i desi se burn in nakon mjesec dva nema garancije...

 i meni je nelogično da kupim tv za 20t kn, zapeče mi se neki znak i nema garancije.

pa jebemu onda vi ljudi prodajete poluproizvod ako ne dajete garanciju.

daju li oni uputstvo KAKO GLEDATI OLED TV ?

 

trebala bi postojati u EU nekakva komisija, nešto kao HAKOM da pritisne te proizvođače da moraju dati garanciju.

 

eto, ja baš hoću po cijeli dan gledati neku emisiju s logom u kutu 

i što sad ??

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 6:32 (Anđeo bez falinge).
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.youtube.com/watch?v=F2m7J3DT9b0 

https://www.youtube.com/watch?v=GX78-Bw9lKM

 

tko nakon ovog kupi oled svaka mu cast. Previse dokaza da nesto ne stima sa OLED tehnologijon. Btw ovo su obicni useri, ne neki testeri koji testiraju 24/7 CNN logo burn in.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rLbB_IGvX3Q   ovaj tvdi da nema permanent butn in samo retention, ali kaze da je isao jednom zabrinut na spavanje.

 

Dali stvarno nekome treba da ide zabrinut u krevet, ZBOG TV-a ?!?!

 

OLED je super, ako se oprostis unaprijed s 100% lovom kojom si dao za oled, 1,2,3, ili nekoliko godina i ako se pomiris s tim, onda je OK.  Inace. hmm. Zabrinut u krevet. !?!? hmmm

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi trebam pomoc, frend prodaje samsung 65js9502  star oko 2 godine, koliko je realno da mu ponudim za njega?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Trebam preporuku za neki jeftinjak,

bar 36" i FullHD, sa bar 2x HDMI prikljucka. Sve ostalo je bonus.

 

Cijena od 200 do 250€.

 

Fala

 

https://geizhals.at/?cat=tvlcd

 

Imal sta pametno?

 

Onda do 300€ mozda?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 9:39 (Čitatelj).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marax kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=F2m7J3DT9b0 

https://www.youtube.com/watch?v=GX78-Bw9lKM

 

tko nakon ovog kupi oled svaka mu cast. Previse dokaza da nesto ne stima sa OLED tehnologijon. Btw ovo su obicni useri, ne neki testeri koji testiraju 24/7 CNN logo burn in.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rLbB_IGvX3Q   ovaj tvdi da nema permanent butn in samo retention, ali kaze da je isao jednom zabrinut na spavanje.

 

Dali stvarno nekome treba da ide zabrinut u krevet, ZBOG TV-a ?!?!

 

OLED je super, ako se oprostis unaprijed s 100% lovom kojom si dao za oled, 1,2,3, ili nekoliko godina i ako se pomiris s tim, onda je OK.  Inace. hmm. Zabrinut u krevet. !?!? hmmm

 

Evo ja sam kupio i ? 

Ne idem zabrinut u krevet , pogotovo ne zbog tv-a.  Ne nisam se oprostio s lovom , uživam u vrhunskoj slici !

 

Ovo stvarno više nema smisla, pa ljudi jel vi gledate što linkate, da li itko kuži išta 

Kose boji neka kupi led i ide mirno na spavanje , a ostale ostavite više na miru da uživaju u oledu. Stvarno nema potreba da netko tko oleda vidio nije stalno patronizira ekipu koja ima olede i to se ponavlja  svakih par stranica !

 

Kako bi bilo da sad krenemo svako malo keljit linkove skpuljih lcdova s bloomingom, probijanjem osvjetljenja, žestokim DSE, ubijenim detaljima u tamnim nijansama ako se želi spriječiti probijanje svjetla i sl sranja i onda se  čuditi ko pura dreku kako netko može da ti tolku lovu za tako nešto.

 

 

 

 

 

 

Pa linkao si probleme s tvima iz serije 6 koju više niti ne možeš kupiti. Ta se serija proizvodila prije dvije godine !

Kakve vete serija 6 ima s serijom 8 koja se sad prodaje i ima skroz nove panele i implementiranu noviju anti burn tehnologiju ?

Dajte više prestanite biti ko mala djeca , ako ne kužite problematiku bolje se ne javljati nego širiti dezinformacije i trolati iternet beskorisnim postovima.

 

 

 

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Citanje o oledu me podjseca na guglanje o tome kad osjetis bol u lijevon noznom palcu. Skuzis da imas tumor na mozgu i da ces zivjet jos max 3 mjeseca. Daj se opustite malo ljudi
 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Marax kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=F2m7J3DT9b0 

https://www.youtube.com/watch?v=GX78-Bw9lKM

 

tko nakon ovog kupi oled svaka mu cast. Previse dokaza da nesto ne stima sa OLED tehnologijon. Btw ovo su obicni useri, ne neki testeri koji testiraju 24/7 CNN logo burn in.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rLbB_IGvX3Q   ovaj tvdi da nema permanent butn in samo retention, ali kaze da je isao jednom zabrinut na spavanje.

 

Dali stvarno nekome treba da ide zabrinut u krevet, ZBOG TV-a ?!?!

 

OLED je super, ako se oprostis unaprijed s 100% lovom kojom si dao za oled, 1,2,3, ili nekoliko godina i ako se pomiris s tim, onda je OK.  Inace. hmm. Zabrinut u krevet. !?!? hmmm

 

Evo ja sam kupio i ? 

Ne idem zabrinut u krevet , pogotovo ne zbog tv-a.  Ne nisam se oprostio s lovom , uživam u vrhunskoj slici !

 

Ovo stvarno više nema smisla, pa ljudi jel vi gledate što linkate, da li itko kuži išta 

Kose boji neka kupi led i ide mirno na spavanje , a ostale ostavite više na miru da uživaju u oledu. Stvarno nema potreba da netko tko oleda vidio nije stalno patronizira ekipu koja ima olede i to se ponavlja  svakih par stranica !

 

Kako bi bilo da sad krenemo svako malo keljit linkove skpuljih lcdova s bloomingom, probijanjem osvjetljenja, žestokim DSE, ubijenim detaljima u tamnim nijansama ako se želi spriječiti probijanje svjetla i sl sranja i onda se  čuditi ko pura dreku kako netko može da ti tolku lovu za tako nešto.

 

 

 

 

 

 

Pa linkao si probleme s tvima iz serije 6 koju više niti ne možeš kupiti. Ta se serija proizvodila prije dvije godine !

Kakve vete serija 6 ima s serijom 8 koja se sad prodaje i ima skroz nove panele i implementiranu noviju anti burn tehnologiju ?

Dajte više prestanite biti ko mala djeca , ako ne kužite problematiku bolje se ne javljati nego širiti dezinformacije i trolati iternet beskorisnim postovima.

 

 

 

 

Thead je o odluci za kupnu TV. Pa i pricamao o tome sto je OK sto nije , da svatko moze sto bolju odluku donesti. Tako da niti jedan post o mogucim problemima i risku nije beskoristan. 2016 OLED i 2018 OLED je id alje Organic LED (OLED). Osim pixel shift (na mojoj KURO plasmi to se zove ORBITER, nema nekakvog velikog improvmenta).

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 10:37 (Marax).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima!

 

U procesu sam kupnje novog televizora - 65inca

 

Dao bi do 10K kn.

 

Trenutno ima u Elipsu za 9K kn Samsung NU8000 - mišljenja? Ima li boljeg izbora? Kakva su iskustva s ovime? Gledam dosta IskonTV - SD kvaliteta i KODI. Inace me smeta Soap Opera efekt pa trazim i tv gdje je to najbolje riješeno.

 

Ambilight mi se također čini zanimljiv no recenzija za Philips baš i nema ili su dijametralno suprotne - na nabavi.net se nudi 7303 za 7.6K kn ili 7803 za 8.1K kn

 

Hvala na pomoći!

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo nije sve tako crno u nasoj HR,evo u Barceloni naletio u nekom shopping centru na LGB8
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

imate li preporuke za TV dijagonale oko 50" sa 4K rezolucijom i HDR-om. Gledam da bude sto vise future-proof.

 

Hvala unaprijed :D

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 11:55 (GuciGuc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marax kaže...
Pixel kaže...
Marax kaže...

https://www.youtube.com/watch?v=F2m7J3DT9b0 

https://www.youtube.com/watch?v=GX78-Bw9lKM

 

tko nakon ovog kupi oled svaka mu cast. Previse dokaza da nesto ne stima sa OLED tehnologijon. Btw ovo su obicni useri, ne neki testeri koji testiraju 24/7 CNN logo burn in.

 

https://www.youtube.com/watch?v=rLbB_IGvX3Q   ovaj tvdi da nema permanent butn in samo retention, ali kaze da je isao jednom zabrinut na spavanje.

 

Dali stvarno nekome treba da ide zabrinut u krevet, ZBOG TV-a ?!?!

 

OLED je super, ako se oprostis unaprijed s 100% lovom kojom si dao za oled, 1,2,3, ili nekoliko godina i ako se pomiris s tim, onda je OK.  Inace. hmm. Zabrinut u krevet. !?!? hmmm

 

Evo ja sam kupio i ? 

Ne idem zabrinut u krevet , pogotovo ne zbog tv-a.  Ne nisam se oprostio s lovom , uživam u vrhunskoj slici !

 

Ovo stvarno više nema smisla, pa ljudi jel vi gledate što linkate, da li itko kuži išta 

Kose boji neka kupi led i ide mirno na spavanje , a ostale ostavite više na miru da uživaju u oledu. Stvarno nema potreba da netko tko oleda vidio nije stalno patronizira ekipu koja ima olede i to se ponavlja  svakih par stranica !

 

Kako bi bilo da sad krenemo svako malo keljit linkove skpuljih lcdova s bloomingom, probijanjem osvjetljenja, žestokim DSE, ubijenim detaljima u tamnim nijansama ako se želi spriječiti probijanje svjetla i sl sranja i onda se  čuditi ko pura dreku kako netko može da ti tolku lovu za tako nešto.

 

 

 

 

 

 

Pa linkao si probleme s tvima iz serije 6 koju više niti ne možeš kupiti. Ta se serija proizvodila prije dvije godine !

Kakve vete serija 6 ima s serijom 8 koja se sad prodaje i ima skroz nove panele i implementiranu noviju anti burn tehnologiju ?

Dajte više prestanite biti ko mala djeca , ako ne kužite problematiku bolje se ne javljati nego širiti dezinformacije i trolati iternet beskorisnim postovima.

 

 

 

 

Thead je o odluci za kupnu TV. Pa i pricamao o tome sto je OK sto nije , da svatko moze sto bolju odluku donesti. Tako da niti jedan post o mogucim problemima i risku nije beskoristan. 2016 OLED i 2018 OLED je id alje Organic LED (OLED). Osim pixel shift (na mojoj KURO plasmi to se zove ORBITER, nema nekakvog velikog improvmenta).

 

 

 

 Imam i ja Kuro plazmu i novi oled i očito je da nemaš pojma ako misliš da nema nikakvog improvementa ?

Da si bar malo pratio znao bi da oledi imaju i ABl/ASBL i logo dimming i dorađene panele ...

 

Tread je o savjetima, a ne o paranoji i linkanju starih postova koji nisu trenutno relevantni.  I zašto je stalno hajka na oled panele, zašto nije na LCD koji imaju daleko više problema ?

Cilj je dati realne  preporuke koji imaju smisla vezane uz tv-e koji su tenutno aktualni, a ne svoje strahove i frustracije, to nikome ne koristi.

 

Kao da na nekom auto forumu stavim link neke nesreće od prije 30 godina kad auti nisu imali npr zračne jastuke i ostalu sigurnosnu opremu i upozoravamo ljuda da radije idu pješice jer mogu poginuti u autu i da bolje ne kupuju aute jer neće mirno spavati !

 

Usput, jesi li imao kakvih problema s burninom na kuro plazmi ? Moja je nakon 10 godina skroz ok.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sirkan kaže...

Pozdrav svima!

 

U procesu sam kupnje novog televizora - 65inca

 

Dao bi do 10K kn.

 

Trenutno ima u Elipsu za 9K kn Samsung NU8000 - mišljenja? Ima li boljeg izbora? Kakva su iskustva s ovime? Gledam dosta IskonTV - SD kvaliteta i KODI. Inace me smeta Soap Opera efekt pa trazim i tv gdje je to najbolje riješeno.

 

Ambilight mi se također čini zanimljiv no recenzija za Philips baš i nema ili su dijametralno suprotne - na nabavi.net se nudi 7303 za 7.6K kn ili 7803 za 8.1K kn

 

Hvala na pomoći!

 To je dobar TV (NU 8000), samo provjeri cijene i drugdje jer Elipso iziskustva nije najjeftiniji. Vidi i na ekupi i Santa Domenici (kod njih imaš dodatnih 10% preko weba)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.10.2018 12:22 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
GuciGuc kaže...

Pozdrav svima,

 

imate li preporuke za TV dijagonale oko 50" sa 4K rezolucijom i HDR-om. Gledam da bude sto vise future-proof.

 

Hvala unaprijed :D

LG/Sony OLED 

 

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kuro je i dan danas savrsen, bilo u staron Pioneeru ili Panasonicu.

Dubina crne, pravih 600Hz osvjezenja. Al da, plazma je, jako se grije,

puno trosi, i voli se zapeci ako se ne odrzava kak spada.

 

Sve nakon Kuro plazme je izgledalo isprano. Zato i trazim savjet sta kupit do 300€,

ne planiram trosit hrpu para, ne isplati mi se, jer jednostavno i ovo danas "najbolje"

mi se cini kao da nije na razini starih Pioneera.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Čitatelj kaže...

Kuro je i dan danas savrsen, bilo u staron Pioneeru ili Panasonicu.

Dubina crne, pravih 600Hz osvjezenja. Al da, plazma je, jako se grije,

puno trosi, i voli se zapeci ako se ne odrzava kak spada.

 

Sve nakon Kuro plazme je izgledalo isprano. Zato i trazim savjet sta kupit do 300€,

ne planiram trosit hrpu para, ne isplati mi se, jer jednostavno i ovo danas "najbolje"

mi se cini kao da nije na razini starih Pioneera.

 

Ne kužim, imaš pioneer kuro plazmu i zamjenio bi ju s nečime što košta 300  ?

Pioneer Kuro ima 100Hz ekran.

Plazma se grije, troši više od ostalih, ali ne mogu reći da je to puno, realno je to oko 250W, znači realno mjesečno može potrošiti 30-tak kuna , nije da bi bankrotirao radi tog :)

Moja se nije nešto posebno pazila i nema nikakvih problema s ekranom. Pioneer je poznat da je imao ekrane koji su bili jako otporni na burn in.

Ako ne planiraš gledati HDR na mijenjaj TV jer nećeš dobiti ništa posebno bolje ( i to mislim ako potrošiš preko 1000€ za 55")

Na SDR-u ta plazma i dalje ima bolju sliku od vecine današnjih tva-a

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
volegradele kaže...
Evo nije sve tako crno u nasoj HR,evo u Barceloni naletio u nekom shopping centru na LGB8

Barcelona je bogata pa je ta cijena za njih ok

 

Ali bogata je i Njemačka pa se isti takav 65B8 može naći i za 1899€ :)

 

65B8

 

 

Ili još bolje: 65G8 za 2699€što je super cijena kad se zna da G8 ima redovnu cijenu od 4000€ a kod nas je to još i više.

 

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice