Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.640
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hehehe Deckard.. dobro kažeš, sunčane naočale.

 

A sredio sam kad sam skužio koje postavke što rade. I baš sam se sinoć sjetio to za Netflix i titlove.  Najviše je utjecao taj X-tend dynamic range koji sliku napravi "atraktivnom" ali previše naglašava crnu i bijelu. 

 

 

A kad zaboraviš da mi je krepao daljinski sutradan(pazim stvari), zadovoljan sam. Ali to pripisujem svojoj karmi ... 

 

Teško mi je reći ocjenu kad nikad nisam vidio uživo nešto bolje. Kao oled ili neke high end LED-ove. 

 

Kad se gleda ravno slika je odlična. Crna je stvarno crna, ali kad se ravno gleda. Već iz kuteva se vidi lagano prosijavanje, ali to je normalna stvar. 

 

Prijatelj mi ima neki stari Philips ali isto 4k i xf900 puno bolje prikazuje SD kontent.

 

FHD sam pogledao betmena: dark night  na netflixu i bio sam oduševljen, ali tu je utjecala i veličina TV-a.

 

HDR 4k dare devila gledam i slika mi je super, pogotovo nakon što sam namjestio postavke. Meni je nekako bila  presvijetla kad mi dolby vision sve stavi na max, a i tada se vidi blooming u tamnoj sceni od nećeg svijetlog, kao što su titlovi. Ali kad sam podesio osvijetljenje kako volim, blooming se može primjetit samo iz kuteva.

 

Što se tiće motiona nikad nisam ni volio, ni koristio ništa što iti malo radi onaj efekt sapunica ali kad sam stavio na xf900 lagane postavke, skoro se ni ne kuži, a poboljšava sliku. Tako da sad gledam i skoro sam zaboravio da je upaljeno. A stalno gledam sliku, imam lagani OKP što se tiće stutteringa i juddering sa igrica na kompu. Igram uvijek neke kompetitiv i mora mi biti sve smooth. Zasad testiram taj motion procesing i zadovoljan sam. Trebam pogledat još materijala, ali slab sam sa vremenom. Pa kad i uhvatim malo navećer vremena, pogledam sa dragom Family guy 480p i nije loše. Boje su taman, itd...

 

Ono što sam najviše pokušavao istrijebiti kroz postavke je bio šum koji sam vidio ćak i na 4k sa 3+metra, onako kad prikaže neku homogenu scenu kao nebo itd. I čini se da taj x-tend dynamic range je na to najviše utjecao. A nisam htio paliti one postavke za ubijanje šuma jer sam čitao da nekad ubiju i detalje. Sada sam skroz zadovoljan slikom.

 

 

Objektivnu ocjenu nikako ne mogu dati jer nemam iskustva sa telkama osim sa starim samsungom j6272, i mogu reći da je xf900 dosta bolji u samom kontrastu i rasponu između svijetlog i tamnog. Eto, to je zasad to. Čim nešto novo saznam napišem...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 10:35 (Blader).
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sve super, samo nam nisi rekao kak radi Android, šaltanje programa, pokretanje aplikacija i sl.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

sve super, samo nam nisi rekao kak radi Android, šaltanje programa, pokretanje aplikacija i sl.

To ga pitaj za 2-3 tjedna kad se Android malo "zaprlja" .

Deckard
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
deckard kaže...
Istina, samo to nije to bez prostornog razmještaja ozvučenja. Pa evo prilike da se probaš riješiti komode s razlogom . Komode su out već 30 godina .

 to je lijepa komodica, ne vrijeđaj... 

nego, htio sam kupiti nešto ovako

 

da stane receiver ali nema širokih.

sve su nekih 70 do 90 cm.. 

ova moja komodica je široka 120 cm, taman za budući OLEd 

ovi tv stolići su mi preniski do 50 cm a preširoki (ovaj dolje je 146 cm) jer mi je u blizini s lijeve strane i dosta veliki PC stol pa nemam baš mjesta, jedino da cijeli namještaj u sobi rasturim, a i to je moguće nako renoviranja sljedeće godine.

  

nego, slažem se za soundbar. on je nužno zlo. imam ga i ja, gornja jedinica je široka nekih 90 cm i uopće nemam osjećaj sterea..

volim i ja kad se u filmovima zvuk čujno prelijeva  s lijeve na desnu stranu zvučnika al, štaš... ;)

 

Imas u Ikei ona besta linija, ja sam si iskombinirao a da pase zeni i meni za tv, reciver, player, iskon box i jos uskoro za cd player kad upiknem ali nakon nove telke :) 

visina je 60cm tako da je tv u razini glave kad sjedis na kaucu, zvucnici u razini usiju, po meni taman! A ispod uguras sve đinđe :)

I believe Wi can Fi...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krepatil kaže...
Striko2009 kaže...

brzinski sam bacio oko, ali u toj brzini ako sam dobro skuzio, svi tv LG, nebitno gdje kupljeni mogu ostvariti 5g garancije 

 

U sklopu promocije „5 godina sigurnosti“ jamstveni period je produžen na ukupno 5 godina za sve LG OLED TV-e te ULTRA HD LED TV-e iz 2018. godine kupljene u periodu od 1. studenoga 2018. do 15. siječnja 2019. i registrirane do 15. veljače 2019.

 

5 godina zajamčene zabave uz vaš novi LG OLED ili ULTRA HD TV!

 

https://www.lg.com/hr/tv-5godina-sigurnosti-2018-zima

 Eto, ja prekjučer pregriz'o i naručio 49SK8500 za 5440 kn za keš. Imam ono što mi treba; 49", IPS panel radi kuta gledanja, 100Hz. Planirao sam reskirati još 375 kn za doplatu jamstva, kad ono danas LG časti s 5 godina jamstva. TV stigao, već sam se registrir'o za jamstvo. Sve u svemu, za te pare mislim da je sasvim OK deal.

 po dobroj cijeni si ga upiknuo, gdje si uzeo? 

javi kad stigne na sta lici :) 

I believe Wi can Fi...
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A da zaboravio za software. 

 

Zasad surfanje kroz aplikacije radi bolje nego namještanje postavki. Aplikacije i biranje aplikacija rade dobro. Od 1 do 5, dao bi ocjenu 3. Nije loše. Tromo je ali prolazno... prošli tv je bio sporiji. E sad ako ideš sa bržeg na sporiji, drukčiji je doživljaj. Sve je relativno. Možda da sam probao LG-jev, smatrao bi ovo očajno. Hmmm... po meni prolazno. Nije nešto zbog ćega mi je žao kupovine.

 

Kretanje kroz postavke je malo tromije i kasni, trečinu sekunde cca. 

 

Zasad još nisam ništa instalirao, koristim samo Netflix. I daljinski bi mogao biti bolji, bolje organiziran, a i dobro bi došla ona kuglica za miša. 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
The_K kaže...

Posto sada dolazi black friday a sa njime i popusti htio bi si kupiti TV do 3500kn pa bi htio cuti vase preporuke 

 Također :)

Do 43" - 49", te 4k naravno. Za PS4 Pro, gledanje filmova, serija... Poslužio bi mi i kao second monitor za PC (jer bi ga montirao na zid iznad monitora) za uređenje videa, slika itd.

Volio bi si ga sada upiknuti za crni petak.

 

Do sada me jedino drži kao opcija - LED TV Samsung 43NU7402 UHD, trenutno se može spustiti do 3600, a maybe za crni petak još više padne.

Ima i skoro 1000kn niži model - LED TV Samsung 43NU7192, UHD, no zaista mi je veliki minus što nema bluetooth naspram ovog gore (najviše mi je radi PC logitech zvučnika 2.1 koje bi si spojio ujedno i na TV preko bluetootha budući da nema audio jack) :/ a i smart daljinski. Tu su i ostale finese koje su slabije nego kod ovog gore, kao kontrast, malo veći input lag...

 

Oba su VA panela, i sad neznam koliko bi mi bilo dobro uzimati VA panel. Kako bi ga montirao na zid imao bi blagi nagib prema dolje, i filmove bih mogao gledati bez odstupanja što se tiče kuta gledanja, no neznam kako će mi to biti kada će mi poslužiti kao second monitor, i bit mi drito iznad glave ajmo reć (0,5-0,7m bi bila distanca između očiju i ekrana)

 

Svaki prijedlog je dobro došao! Žao mi je što su oba samo 60Hz, al kad i nema baš u ponudi 120Hz za televizore 43" il 49".

9 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozz
Uskoro uzimam Tv pa ako može neki savjet na što da obraćam pažnju?
65" će biti to je sigurno. Svi su 4k već pa me zanima na šta još da obraćam pažnju?
1100 € najviše planiram izdvojiti.
Na njega ću spojiti ps4 i IPTV
Znači igrice i Tv i filmovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...

 

Oba su VA panela, i sad neznam koliko bi mi bilo dobro uzimati VA panel. Kako bi ga montirao na zid imao bi blagi nagib prema dolje, i filmove bih mogao gledati bez odstupanja što se tiče kuta gledanja, no neznam kako će mi to biti kada će mi poslužiti kao second monitor, i bit mi drito iznad glave ajmo reć (0,5-0,7m bi bila distanca između očiju i ekrana)

 

Svaki prijedlog je dobro došao! Žao mi je što su oba samo 60Hz, al kad i nema baš u ponudi 120Hz za televizore 43" il 49".

 Za te novce nema 120Hz itd 😊

 

Npr. postoji LG 49SK8500 koji je 120Hz, FALD IPS sa full 4K rezom (zbog kompa vazno), ali ne za 3500kn.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/30c711c2

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 13:18 (Mad Ant).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
heisenberg031 kaže...

Pozdrav, planiram kupiti krajem mjeseca tv pa bih vas molio nekakvu preporuku, velicine 55 inca, bitnija mi je kvaliteta slike od ovih smart i slicnih cuda tehnologije. Cijenovni rang 4000-5000kn.

Ja bi ti preporučio taj veoma dobar model sa 10 bitnim VA panelom i odličnim slikovnim procesorom:) Ima veoma dobar kontrast i prikaz crne, veoma dobro skaliranje sadržaja i nižih resolucija..Nema probijanja osvetljenja kao kod nekih televizora u tom rangu..Dobar prikaz boja i odlična ostrina slike. Tako, da svakako preporuka za taj model..

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus7503-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-62102051

 

 

 

Ili nešto malo slabiji model. I test tog modela.

 

 

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-55pus6703-televizor-cijena-55-139-cm-led-ultra-hd-67326031

 

 

https://www.whathifi.com/philips/50pus6703/review

 

https://www.trustedreviews.com/reviews/philips-55pus6753-12

 

 

Ili poslije još nešto od toga.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55U7A/

 

 

https://www.nabava.net/televizori/samsung-ue55nu7402-televizor-cijena-55-139-cm-curved-led-62020831

 

 

https://www.makspro.hr/led-tv-panasonic-tx-55fx700e.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 

12 godina
protjeran
offline
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U samsungovoj akciji u kojoj su nudili sat za kupnju televizora danas nakon "samo" mjesec dana dobijem odgovor:

 

"Poštovani,

 

zbog prevelikog broja prijavljenih korisnika došlo je do isteka zaliha naših poklona. U cilju da svim korinicima osiguramo poklone, trebali smo pribaviti dodatne zalihe. Poklone smo za Vas naručili iz proizvodnje, te kada stignu započeti će isporuka korinicima. Ispričavamo se na čekanju, no zbog isteka zaliha nismo bili u mogućnosti istovremeno dati povratnu informaciju.

 

Hvala na razumijevanju

 

Samsung Electronics" 

 

 

Da li je još netko dobio ovakav email i da li je netko uopće dobio sat???

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
D0mag0j kaže...

U samsungovoj akciji u kojoj su nudili sat za kupnju televizora danas nakon "samo" mjesec dana dobijem odgovor:

 

"Poštovani,

 

zbog prevelikog broja prijavljenih korisnika došlo je do isteka zaliha naših poklona. U cilju da svim korinicima osiguramo poklone, trebali smo pribaviti dodatne zalihe. Poklone smo za Vas naručili iz proizvodnje, te kada stignu započeti će isporuka korinicima. Ispričavamo se na čekanju, no zbog isteka zaliha nismo bili u mogućnosti istovremeno dati povratnu informaciju.

 

Hvala na razumijevanju

 

Samsung Electronics" 

 

 

Da li je još netko dobio ovakav email i da li je netko uopće dobio sat???

 Mene ignoriraju.  Prošlo je više od 30 radnih dana od datuma prijave.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Cadus kaže...

 

Oba su VA panela, i sad neznam koliko bi mi bilo dobro uzimati VA panel. Kako bi ga montirao na zid imao bi blagi nagib prema dolje, i filmove bih mogao gledati bez odstupanja što se tiče kuta gledanja, no neznam kako će mi to biti kada će mi poslužiti kao second monitor, i bit mi drito iznad glave ajmo reć (0,5-0,7m bi bila distanca između očiju i ekrana)

 

Svaki prijedlog je dobro došao! Žao mi je što su oba samo 60Hz, al kad i nema baš u ponudi 120Hz za televizore 43" il 49".

 Za te novce nema 120Hz itd 😊

 

Npr. postoji LG 49SK8500 koji je 120Hz, FALD IPS sa full 4K rezom (zbog kompa vazno), ali ne za 3500kn.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/30c711c2

 

 Ma znam da...

 

Nebih išao preko 4000, a to je nemoguće za 120Hz hahah imaš kakvu preporuku općenito za moju situaciju? :)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
D0mag0j kaže...

U samsungovoj akciji u kojoj su nudili sat za kupnju televizora danas nakon "samo" mjesec dana dobijem odgovor:

 

"Poštovani,

 

zbog prevelikog broja prijavljenih korisnika došlo je do isteka zaliha naših poklona. U cilju da svim korinicima osiguramo poklone, trebali smo pribaviti dodatne zalihe. Poklone smo za Vas naručili iz proizvodnje, te kada stignu započeti će isporuka korinicima. Ispričavamo se na čekanju, no zbog isteka zaliha nismo bili u mogućnosti istovremeno dati povratnu informaciju.

 

Hvala na razumijevanju

 

Samsung Electronics" 

 

 

Da li je još netko dobio ovakav email i da li je netko uopće dobio sat???

 Kolko ti je proslo od prijave? Meni su 12.10. javili da je sve ok i da cu dobiti sat za 30 radnih dana. Otada nista, sat nije stigao.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
D0mag0j kaže...

U samsungovoj akciji u kojoj su nudili sat za kupnju televizora danas nakon "samo" mjesec dana dobijem odgovor:

 

"Poštovani,

 

zbog prevelikog broja prijavljenih korisnika došlo je do isteka zaliha naših poklona. U cilju da svim korinicima osiguramo poklone, trebali smo pribaviti dodatne zalihe. Poklone smo za Vas naručili iz proizvodnje, te kada stignu započeti će isporuka korinicima. Ispričavamo se na čekanju, no zbog isteka zaliha nismo bili u mogućnosti istovremeno dati povratnu informaciju.

 

Hvala na razumijevanju

 

Samsung Electronics" 

 

 

Da li je još netko dobio ovakav email i da li je netko uopće dobio sat???

 Kolko ti je proslo od prijave? Meni su 12.10. javili da je sve ok i da cu dobiti sat za 30 radnih dana. Otada nista, sat nije stigao.

Ja sam im poslao 13.10. mail sa podatcima, onda su kroz par dana javili da provjeravaju podatke i danas sam dobio ovaj mail.

Tako da zapravo nisam dobio odgovor da ću dobiti sat...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...

 

Npr. postoji LG 49SK8500 koji je 120Hz, FALD IPS sa full 4K rezom (zbog kompa vazno), ali ne za 3500kn.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/30c711c2

 

 Ma znam da...

 

Nebih išao preko 4000, a to je nemoguće za 120Hz hahah imaš kakvu preporuku općenito za moju situaciju? :)

 Možda netko od forumaša sa boljim znanjem TCL ili Hisense 120Hz ponude?

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hmmm, ja sam isto 12.10. dobio potvrdni mail da mi dolazi sat za 30 radnih dana. Ali prvi mail sam im poslao 4.10.

Ovaj gore navedeni mail o kašnjenju nisam dobio.

Za garanciju sam poslao 20. i još nisam dobio potvrdan odgovor.

Valjda nas je gro navrlo odjednom pa se nisu snašli 😅

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Cadus kaže...

 

Npr. postoji LG 49SK8500 koji je 120Hz, FALD IPS sa full 4K rezom (zbog kompa vazno), ali ne za 3500kn.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/30c711c2

 

 Ma znam da...

 

Nebih išao preko 4000, a to je nemoguće za 120Hz hahah imaš kakvu preporuku općenito za moju situaciju? :)

 Možda netko od forumaša sa boljim znanjem TCL ili Hisense 120Hz ponude?

 Hisense h49u7a i Tcl 49" 7006 nemaju 120hz panel. Hisense h55u7a i 65u7a imaju 100hz. Zapravo mislim da nijedan tv do 4000 kn  nema panel 100-120 hz.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...
Krepatil kaže...
Striko2009 kaže...
 po dobroj cijeni si ga upiknuo, gdje si uzeo? javi kad stigne na sta lici :) 

 Pa uzeo sam ga u SD gdje je prošli vikend (1. - 5. 11.) bila akcija na LG televizore -15% za keš , i -10% na rate. Osnovna cijena je bila ista kao i sada 6.399 kn (6399-15% = 5439,15 kn. Malo sam se vago, bi - ne bi, radi jamstva, jer je bilo samo 2 god, no odlučio sam da ga ipak uzmem i doplatim 375 kn za +3 god jamstva, kad ono ti uleti s informacijom da LG poklanja 5 god jamstva za sve OLED i UHD televizore kupljene između 1.11.2018. i 15.01.2019.

Hvala i tebi na informaciji i LG-u na jamstvu. TV stigo jučer. Origigi zapakirano, sve OK.

 

Prvi utisci su za mene sasvim OK. Kvaliteta plastike dobra, ništa ne škripi i ne krcka, stalak je čvrst i stabilan. Možda bi bilo bolje da je ekran malo manje glossy. Nisam se još stigo igrati s postavkama slike, ali sam prošao kroz sve unaprijed podešene opcije i mislim da se nisam zeznuo s izborom.  Upscaling našeg šrota od signala je sasvim pristojan, kad ga gledaš uopće ne bi pomislio da je to SD signal. Pogledo sam na jubitou i nešto 4k HDR  sadržaja, i kad to vidiš odmah poželiš malo veći ekran, ono bar 65". Spajanje na mrežu, i gledanje sadržaja s PC-a proradilo od prve bez ikakvih problema.

 

Q6 je vjerojatno bolji izbor, ali po meni samo ako ideš na dijagonalu 55" ili više, jer model 49" ima 50 Hz panel, a XF9000 je definitivno bolji izbor, ali je i cijena ipak dosta veća.

No kako kažu, svaka roba ima svoga kupca....

Samo su svemir i ljudska glupost beskrajni. Ustvari, za ono prvo baš i nisam sasvim siguran.... A. Einstein
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...

Do 43" - 49", te 4k naravno. Za PS4 Pro, gledanje filmova, serija... Poslužio bi mi i kao second monitor za PC (jer bi ga montirao na zid iznad monitora) za uređenje videa, slika itd.

Volio bi si ga sada upiknuti za crni petak.

 

Do sada me jedino drži kao opcija - LED TV Samsung 43NU7402 UHD, trenutno se može spustiti do 3600, a maybe za crni petak još više padne.

Ima i skoro 1000kn niži model - LED TV Samsung 43NU7192, UHD, no zaista mi je veliki minus što nema bluetooth naspram ovog gore (najviše mi je radi PC logitech zvučnika 2.1 koje bi si spojio ujedno i na TV preko bluetootha budući da nema audio jack) :/ a i smart daljinski. Tu su i ostale finese koje su slabije nego kod ovog gore, kao kontrast, malo veći input lag...

 

Oba su VA panela, i sad neznam koliko bi mi bilo dobro uzimati VA panel. Kako bi ga montirao na zid imao bi blagi nagib prema dolje, i filmove bih mogao gledati bez odstupanja što se tiče kuta gledanja, no neznam kako će mi to biti kada će mi poslužiti kao second monitor, i bit mi drito iznad glave ajmo reć (0,5-0,7m bi bila distanca između očiju i ekrana)

 

Svaki prijedlog je dobro došao!

 

Mad Ant kaže...
Cadus kaže...

 

Npr. postoji LG 49SK8500 koji je 120Hz, FALD IPS sa full 4K rezom (zbog kompa vazno), ali ne za 3500kn.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/30c711c2

 

 Ma znam da...

 

Nebih išao preko 4000, a to je nemoguće za 120Hz hahah imaš kakvu preporuku općenito za moju situaciju? :)

 Možda netko od forumaša sa boljim znanjem TCL ili Hisense 120Hz ponude?

 Ma mislio sam općenito best buy TV do 4 000kn za navedene stvari kako i gdje bi bio korišten? Sada na stranu tih 120Hz kada nije realno hahah

Bilokakva preporuka je dobro došla :)

I nebih Philips

8 godina
neaktivan
offline
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Taj mu ima 100Hz a on baš traži 120hz.

Napad je najbolja obrana :)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema 100hz. Ima 60. A kao što sam maloprije rekao, nema tv-a do 4000 kn sa većim refresh rate-om. Barem koliko ja znam. 

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma ja sam na nekom linku pročitao da "kao" ima 100Hz ali to je vjerovatno navlakuša za ovaj model i slažem se sa tobom prije ima 60.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da navlakuša ali za tu lovu solidan tv. Najjeftiniji tv sa 100hz i va panelom je Hisense h55u7a ali to mu je 1000kn više od budgeta.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taj tv ima 60Hz panel. Svi 50Hz ili 100Hz televizori namjenjeni našem tržištu kada se priključe na američkih 110V/60Hz koji omogućuje panelu da prodiše na punih 60 odnosno 120Hz mogu raditi, ali nažalost samo jednom i to vrlo kratko. Prije drugog paljenja potrebno je promjeniti matičnu ploču. I tako svaki put.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 20:07 (Leon4rdo).
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Best buy tv različitih budžeta.

 

https://www.whathifi.com/best-buys/tvs/best-tvs

 

 

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
evincar kaže...

Ja ti imam 200/100 optiku preko T-Coma, dobio sam Speedport ruter te radi bez bufferinga na 5Ghz bandu.

Ja ni ne koristim providerov router ni za što osim kao goli modem, a epicentar mrežne komunikacije po stanu i oko njega je Asusov RT-AC68U. Za one koji se malo bolje kuže u mrežne tehnologije i routere vjerojatno će znati o čemu se radi i da problem ne može biti u routeru jer je i samo izgovaranje riječi "problem" uz taj router otprilike isto kao i da Ronaldu kažeš da ne zna igrati nogomet . E sad, da sam probao sve to skupa kad sam tek prvi put palio telku i odmah navalio na WiFi, i da mi se kasnije više nije dalo zezati s tim kad sam mu uguziuo kabel, istina. Budem baš kasnije išao pogledati kako sad stvari stoje, u međuvremenu sam i firmware telke nadogradio.

 

Edit1: samo sam zagrebao po Googleu i odmah mi je u oko upalo sljedeće: LG OLED WiFi Slow? Fix Here . Hm, izgleda nisam jedini .

Edit2: probao sad s 2.4GHz linkom i sve radi ko urica. Probao opet 5GHz, buffering samo takav. Našao po netu neke rasprave gdje ljudi savjetuju 2.4GHz link, kao 5GHz ne radi baš ni s oledima iz 2017. ni s ovim novijima. Mislim da je do odnosa telke i routera, pa kako je ko kakve sreće. Uglavnom... Vratio se na kabel da ne pržim jaja bez veze .

 

Vidiš meni na 5ghz radi ko urica...očito kak ti grah padne jer na kraju ovisiš o odnosu rutera i TV-a.

Za test sam stavio stream Avengers Infinity War HDR od cca 60Gb te zna na trenutke povući i do 150Mbps ali i dalje radi bez bufferinga :)

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudeki,


Ako nije preveliki problem da mi preporučite best buy 4K TV 2018 linija sa sljedećim parametrima:

 

  • 65" ( možda bi pristao na 55" ako opravda cijenom i mogućnostima )
  • dobri kutovi gledanja ( VA, IPS, OLED što god ali da ne zeza previše pod kutem )
  • HDR 10/+/Dolby Vision pod obavezno ali da radi kak bog zapoveda i prati REC i slične standarde kak spada
  • Wide gamut ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • Wide contrast ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • osvjetljenje od barem 500 cd/m2 + ( potrebno za ispravan full-on HDR ) - jasno mi je da 1000+ cd/m2 je TOP ali....
  • dobra uniformnost posebice u grey segmentu i općenito dobra uniformnost ekrana - deep black poželjno
  • direct full array LED osvjetljenje ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • local dimming u čim više točaka
  • obavezno čim niže latencije za gejming ( jako puno igram PS4 Pro ) - low input lag
  • zvuk nije toliko bitan jer namjeravam ubosti soundbar ( može i tu preporuke ako Vam se da ) no nije na odmet da ugrađeni zvučnici budu solidni
  • dobre smart funkcije ( roku, android, fox, webOS ) što god ali da radi kako spada, brzo, intuitivno i responzivno
  • chromcast, miracast ili slična tehnologija cast-anja slike sa moba i sl.
  • BT bluetooth poželjno ali zaista nije toliko bitno
  • Wi-Fi i LAN
  • minimalno 3 HDMI 2.1 konektora ( ili koja je najsvežija verzija ) - preferiram većinu konektora na boku TV-a, pošto ide na zid
  • minimalno 2 USB porta na boku
  • ambilight opcija ( Phillips ) je dobrodošla ako pronađete u Phillips seriji TV-a onaj pravi
  • itd...

 

Od multimedije konzumiram u prosjeku:

 

  • TV programi ( MaxTv ) oko 4 do 6 sati dnevno
  • Filmovi oko 1 sata dnevno
  • TV serije oko 30min dnevno
  • gejming oko 1 sat dnevno

 

 

Volim dobru, ujednačenu, svijetlu i kontrastnu, te čistu/oštru sliku sa niskim latencijama prilikom gejmanja.
Novi TV će zamijeniti vremešni ali odličan FullHD Panasonic 42" S30 plasma TV

Sad, znam da ovo što je sve gore navedeno i na način na koji je navedeno zvuči kao da kupujem "flagship" TV za malo novaca, no zapravo tražim dobar balans, odnosno čistu "best buy" opciju, pa se vodite za time.


Molim ako nije problem ponuditi samo 3 opcije, ne više jer ću se dodatno zagubiti u svemu. Od brendova ne preferiram ništa posebno, uvijek kupujem best buy ukoliko nema odreeđenih problema u radu neovisno o brandu.

Cijena do 7.500,00Kn/8.000,00Kn s PDV-om.

Unaprijed se zahvaljujem!

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 20:50 (Kaiserex).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice