Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.679
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da ćeš morati dosta dignuti budget za ovo šta ti tražiš. A hdmi 2.1 ne znam gdje ćeš naći.

5 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dečki, samo oled preporučam, ne mora biti LG, ali 

najvažnije je da na kutiji iz koje vadite tv piše OLED.

Ne Qled, led i slično jer to nije to. Ni 4k ne mora biti, ali OLED bi morao.

Sve drugo je niža razina, bez obzira na visoke cijene.

 

Minimalno 55 kupujte, za veće dnevne boravka i više od 2 i pol metra

razmaka za gledanje; dečeci, kupite si 65 bez straha, brige i razmišljanja.

 

Ja kupio 55 i super mi je jako sam zadovoljan, ali bi 65 bio vrh vrhova još bolji.

Govorim za OLED

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

 Taj mu ima 100Hz a on baš traži 120hz.

 Ma ne tražim kada 120Hz do 4 000kn nije realno heh, zato sam i napisao ponovo post da mi preporučite best buy do 4 000kn općenito :)

Taj TCL mi izgleda obecavajuce...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...
Seki001 kaže...

 Taj mu ima 100Hz a on baš traži 120hz.

 Ma ne tražim kada 120Hz do 4 000kn nije realno heh, zato sam i napisao ponovo post da mi preporučite best buy do 4 000kn općenito :)

Taj TCL mi izgleda obecavajuce...

 Jbg , ne tako davno dok su se proizvodili  3D televizori moglo je 120 Hz i za puno manje para nego sad . Pa i za 4000 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2018 21:18 (error_666).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 


Cijena do 7.500,00Kn/8.000,00Kn s PDV-om.


 

Ili ces ubost jedinicu ispred svog budgeta i mozda nesto najdes koje ispunjava veliku vecinu zahtjeva ili se strpit jos min godinu dana dok se ne pojave telke koje imaju sve navedeno/trazeno 

I believe Wi can Fi...
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 



 

  • 65" ( možda bi pristao na 55" ako opravda cijenom i mogućnostima )


Cijena do 7.500,00Kn/8.000,00Kn s PDV-om.


Za tu lovu ako uspiješ kupit 55XF9005 sad kad ulete neki popusti to je plafon plafona.

 

Btw, 65" tv a da ima ono sve nabrojano (osim Dolby Vision-a) treba barem 36200 kn bez popusta + još barem koja tisuća za novi OCbox za 2019. koji će valjda imati HDMI 2.1 :)

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q900ratxxh-8k.aspx

 

 

 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

Pozdrav ljudeki,


Ako nije preveliki problem da mi preporučite best buy 4K TV 2018 linija sa sljedećim parametrima:

 

  • 65" ( možda bi pristao na 55" ako opravda cijenom i mogućnostima )
  • dobri kutovi gledanja ( VA, IPS, OLED što god ali da ne zeza previše pod kutem )
  • HDR 10/+/Dolby Vision pod obavezno ali da radi kak bog zapoveda i prati REC i slične standarde kak spada
  • Wide gamut ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • Wide contrast ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • osvjetljenje od barem 500 cd/m2 + ( potrebno za ispravan full-on HDR ) - jasno mi je da 1000+ cd/m2 je TOP ali....
  • dobra uniformnost posebice u grey segmentu i općenito dobra uniformnost ekrana - deep black poželjno
  • direct full array LED osvjetljenje ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • local dimming u čim više točaka
  • obavezno čim niže latencije za gejming ( jako puno igram PS4 Pro ) - low input lag
  • zvuk nije toliko bitan jer namjeravam ubosti soundbar ( može i tu preporuke ako Vam se da ) no nije na odmet da ugrađeni zvučnici budu solidni
  • dobre smart funkcije ( roku, android, fox, webOS ) što god ali da radi kako spada, brzo, intuitivno i responzivno
  • chromcast, miracast ili slična tehnologija cast-anja slike sa moba i sl.
  • BT bluetooth poželjno ali zaista nije toliko bitno
  • Wi-Fi i LAN
  • minimalno 3 HDMI 2.1 konektora ( ili koja je najsvežija verzija ) - preferiram većinu konektora na boku TV-a, pošto ide na zid
  • minimalno 2 USB porta na boku
  • ambilight opcija ( Phillips ) je dobrodošla ako pronađete u Phillips seriji TV-a onaj pravi

 

 

Cijena do 7.500,00Kn/8.000,00Kn s PDV-om.

Unaprijed se zahvaljujem!

 Lol, bilo bi dobro da jos moze i recimo pospremiti kucu i odvesti te na posao :D

 

Jedino sto je imalo blizu ovome sto trazis je MOZDA XF90 ako bude toliko snizen za BF... 55'' naravno.

 

Ili Samsung Q6FN, ali on ima los local dimming (ali svejedno odlican kontrast i prikaz crne) i ne podrzava DTS zvuk nativno.. ali kosta 6930 kn, pa ono. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko ja vidim on traži LG 65SK8500:

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/72d311c0

 

 

Ili LG OLED55B8 za cca 10-11K kn, jer: "dobri kutovi gledanja ( VA, IPS, OLED što god ali da ne zeza previše pod kutem )".

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

  • Filmovi oko 1 sata dnevno

 kako?

ravna zemlja i šupalj mjesec
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Louis Pluto kaže...
Kaiserex kaže...

  • Filmovi oko 1 sata dnevno

 kako?

 Poezija u nastavcima, prvi dio: "Sjeti se Ba..."

 

;)

 

8 godina
neaktivan
offline
43'' AndroidSTV(Kodi)

Tražim smarttv  , 43 inča, da ima instaliran KODI - pod mus  , želim gledati  filmove sa prevodom  sa  domaćih repozitorija /platformi Osijekbuid/Zadarbuild iz velikih baza  filmova (phenix,spectro,geneziz),  stari filmovi od 1940 do danas!,) znači u biti  mora imati ANDROID operativni sustav ( kolko sam pročitao to ima samo Philips i Sony). Prvenstveno me zanima tv koji ima dobre perfomanse vezano za internet surfanje, korištenje YOUTUBA i KODIJA.

Ako možda ima neki bliže 3000kn, negoli 3500kn? Poželjno  je kad bi još imao garanciju dužu od 2 godine ( može i ona registracija na letak isl) ,ali nije  naravno uvjet, to je  samo dodatni plus...

Plus bi bio ako ima HBBfunkciju

 

Ja sam našao  (VJERUJEM da je  dobar?) sa 5 godina jamstva, PHILIPS 43 PUS6412- ( 4k!rezolucija) za- 3499kn 

 

Ima li možda nešto slično tomu ( znači uvjet je da ima KODI) ,cijena naravno poželjno manja!

Ukoliko nema nešto ala gornji, možete li mi barem REĆI VAŠE MIŠLJENJE O TOM PHILIPSU- , da li im  kodi i druge aplikacije vezane za internet dobro rade?

hvala

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 9:05 (hrkihrle).
 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: 43'' AndroidSTV(Kodi)
hrkihrle kaže...

Tražim smarttv  , 43 inča, da ima instaliran KODI - pod mus  , želim gledati  filmove sa prevodom  sa  domaćih repozitorija /platformi Osijekbuid/Zadarbuild iz velikih baza  filmova (phenix,spectro,geneziz),  stari filmovi od 1940 do danas!,) znači u biti  mora imati ANDROID operativni sustav ( kolko sam pročitao to ima samo Philips i Sony). Prvenstveno me zanima tv koji ima dobre perfomanse vezano za internet surfanje, korištenje YOUTUBA i KODIJA.

Ako možda ima neki bliže 3000kn, negoli 3500kn? Poželjno  je kad bi još imao garanciju dužu od 2 godine ( može i ona registracija na letak isl) ,ali nije  naravno uvjet, to je  samo dodatni plus...

Plus bi bio ako ima HBBfunkciju

 

Ja sam našao  (VJERUJEM da je  dobar?) sa 5 godina jamstva, PHILIPS 43 PUS6412- ( 4k!rezolucija) za- 3499kn 

 

Ima li možda nešto slično tomu ( znači uvjet je da ima KODI) ,cijena naravno poželjno manja!

Ukoliko nema nešto ala gornji, možete li mi barem REĆI VAŠE MIŠLJENJE O TOM PHILIPSU- , da li im  kodi i druge aplikacije vezane za internet dobro rade?

hvala

 

 

 Ja bi ti svakako preporučio taj osjetno bolji model:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus7373-12-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-67325791

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Meni osobno Tehnicolor preset daje malo bolju sliku od ovih ISF Room postavki, a i na AVS forumu ga večino svi preferiraju pa savjetujem da probate i taj (uz napomenu da ga treba stavit na Warm 2).

Malo sam se igrao s tim i u biti ako mu se stavi warm2 ostaje samo razlika u gammi koja je kod Technicolora po defaultu BT.1886. Da se stavi gamma 2.2 onda Technicolor izgleda identičan ISF-u. Meni osobno odgovara gamma 2.2 jer volim vidjeti više detalja u crnoj, makar i BT.1886 ima svojih čari kod nekih materijala koje sam gledao jer daje privid još većeg kontrasta.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

U sklopu promocije „5 godina sigurnosti“ jamstveni period je produžen na ukupno 5 godina za sve LG OLED TV-e te ULTRA HD LED TV-e iz 2018. godine kupljene u periodu od 1. studenoga 2018. do 15. siječnja 2019. i registrirane do 15. veljače 2019. 5 godina zajamčene zabave uz vaš novi LG OLED ili ULTRA HD TV!

Gledam sad baš registraciju, zabrijao sam si da je to baš ono neko LG-ovo jamstvo, a zapravo je Partumovo Protecto jamstvo. To sam ja dobio kao "dodatno održavanje" za telku kupljenu 29.10. u SD. Ima baš neka rasprava ovdje na forumu o tom jamstvu s obzirom da je to zapravo osiguranje, no...

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...

Mislim da ćeš morati dosta dignuti budget za ovo šta ti tražiš. A hdmi 2.1 ne znam gdje ćeš naći.

 Svjestan sam. Što sam i naveo u postu da i izgleda ko da kupujem flagship...jasno :-D U tom slučaju molim best buy opciju do 8.000,00Kn. Hvala!

Striko2009 kaže...
Kaiserex kaže...

 


Cijena do 7.500,00Kn/8.000,00Kn s PDV-om.


 

Ili ces ubost jedinicu ispred svog budgeta i mozda nesto najdes koje ispunjava veliku vecinu zahtjeva ili se strpit jos min godinu dana dok se ne pojave telke koje imaju sve navedeno/trazeno 

 Jasno :-D U tom slučaju molim best buy opciju do 8.000,00Kn. Hvala!

Flagship kaže...
Kaiserex kaže...

 



 

  • 65" ( možda bi pristao na 55" ako opravda cijenom i mogućnostima )


Cijena do 7.500,00Kn/8.000,00Kn s PDV-om.


Za tu lovu ako uspiješ kupit 55XF9005 sad kad ulete neki popusti to je plafon plafona.

 

Btw, 65" tv a da ima ono sve nabrojano (osim Dolby Vision-a) treba barem 36200 kn bez popusta + još barem koja tisuća za novi OCbox za 2019. koji će valjda imati HDMI 2.1 :)

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe65q900ratxxh-8k.aspx

 

 

 

 

 

 

  Jasno :-D U tom slučaju molim best buy opciju do 8.000,00Kn. Hvala!

Minneyar kaže...
Kaiserex kaže...

Pozdrav ljudeki,


Ako nije preveliki problem da mi preporučite best buy 4K TV 2018 linija sa sljedećim parametrima:

 

  • 65" ( možda bi pristao na 55" ako opravda cijenom i mogućnostima )
  • dobri kutovi gledanja ( VA, IPS, OLED što god ali da ne zeza previše pod kutem )
  • HDR 10/+/Dolby Vision pod obavezno ali da radi kak bog zapoveda i prati REC i slične standarde kak spada
  • Wide gamut ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • Wide contrast ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • osvjetljenje od barem 500 cd/m2 + ( potrebno za ispravan full-on HDR ) - jasno mi je da 1000+ cd/m2 je TOP ali....
  • dobra uniformnost posebice u grey segmentu i općenito dobra uniformnost ekrana - deep black poželjno
  • direct full array LED osvjetljenje ( potrebno za ispravan full-on HDR )
  • local dimming u čim više točaka
  • obavezno čim niže latencije za gejming ( jako puno igram PS4 Pro ) - low input lag
  • zvuk nije toliko bitan jer namjeravam ubosti soundbar ( može i tu preporuke ako Vam se da ) no nije na odmet da ugrađeni zvučnici budu solidni
  • dobre smart funkcije ( roku, android, fox, webOS ) što god ali da radi kako spada, brzo, intuitivno i responzivno
  • chromcast, miracast ili slična tehnologija cast-anja slike sa moba i sl.
  • BT bluetooth poželjno ali zaista nije toliko bitno
  • Wi-Fi i LAN
  • minimalno 3 HDMI 2.1 konektora ( ili koja je najsvežija verzija ) - preferiram većinu konektora na boku TV-a, pošto ide na zid
  • minimalno 2 USB porta na boku
  • ambilight opcija ( Phillips ) je dobrodošla ako pronađete u Phillips seriji TV-a onaj pravi

 

 

Cijena do 7.500,00Kn/8.000,00Kn s PDV-om.

Unaprijed se zahvaljujem!

 Lol, bilo bi dobro da jos moze i recimo pospremiti kucu i odvesti te na posao :D

 

Jedino sto je imalo blizu ovome sto trazis je MOZDA XF90 ako bude toliko snizen za BF... 55'' naravno.

 

Ili Samsung Q6FN, ali on ima los local dimming (ali svejedno odlican kontrast i prikaz crne) i ne podrzava DTS zvuk nativno.. ali kosta 6930 kn, pa ono. 

  Jasno :-D U tom slučaju molim best buy opciju do 8.000,00Kn. Hvala!

Louis Pluto kaže...
Kaiserex kaže...

  • Filmovi oko 1 sata dnevno

 kako?

 U prosjeku...prijatelju...

Mad Ant kaže...
Louis Pluto kaže...
Kaiserex kaže...

  • Filmovi oko 1 sata dnevno

 kako?

 Poezija u nastavcima, prvi dio: "Sjeti se Ba..."

 

;)

 

 :-D

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 10:05 (Kaiserex).
14 godina
offline
Re: 43'' AndroidSTV(Kodi)
hrkihrle kaže...

Tražim smarttv  , 43 inča, da ima instaliran KODI - pod mus  , želim gledati  filmove sa prevodom  sa  domaćih repozitorija /platformi Osijekbuid/Zadarbuild iz velikih baza  filmova (phenix,spectro,geneziz),  stari filmovi od 1940 do danas!,) znači u biti  mora imati ANDROID operativni sustav ( kolko sam pročitao to ima samo Philips i Sony). Prvenstveno me zanima tv koji ima dobre perfomanse vezano za internet surfanje, korištenje YOUTUBA i KODIJA.

Ako možda ima neki bliže 3000kn, negoli 3500kn? Poželjno  je kad bi još imao garanciju dužu od 2 godine ( može i ona registracija na letak isl) ,ali nije  naravno uvjet, to je  samo dodatni plus...

Plus bi bio ako ima HBBfunkciju

 

Ja sam našao  (VJERUJEM da je  dobar?) sa 5 godina jamstva, PHILIPS 43 PUS6412- ( 4k!rezolucija) za- 3499kn 

 

Ima li možda nešto slično tomu ( znači uvjet je da ima KODI) ,cijena naravno poželjno manja!

Ukoliko nema nešto ala gornji, možete li mi barem REĆI VAŠE MIŠLJENJE O TOM PHILIPSU- , da li im  kodi i druge aplikacije vezane za internet dobro rade?

hvala

 

 

 ono što sam ja vidio taj Android na Philipsu tako kilavo radi da je bolje da ga nema. Namučit ćeš se s Kodijem. Osobno bih uzeo TV s nekim drugim OSom, a Kodi bi strimao iz Android Boxa ili HTPCa

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedna stvar mi pada na pamet...kako anulirati tu jedinu prokletu manu OLEDA.

Postoji kao što je već gore navedeno osiguranje televizora (iliti neka vrsta kaska), samo je upitno da li bi ovi naši prevaranti u osiguravajućim kućama priznali burn in kao kvar.

Evo izvatka iz uvjeta osiguranja od prošle godine za neku akciju za LG.

 

LG TV KASKO (potpuno pokriće rizika), pokriva štete nastale:

a) kratkim spojem, nadstrujom ili prenaponom;
b) provalnom krađom;
c) požarom, udarom groma, eksplozijom, udarom ili padom zrakoplova, njegovih dijelova ili njegovog tereta, kao i sporim izgaranjem, tinjanjem, paljenjem ili žarenjem;

d) nepažnjom Korisnika (pad, lom, tekućine) ali jedino u slučaju sigurnog i pažljivog korištenja i odlaganja na sigurnom i zaštićenom

mjestu; Za ovu vrstu šteta pokriće jamstva ograničeno je na jednu štetu tijekom trajanja jamstva.
e) djelovanjem mehaničke sile svih vrsta predmeta bez vlastite ili tuđe krivnje;
f) implozijom ili drugim djelovanjem pri podtlaku;
g) vodom ili vlagom uslijed elementarnih šteta, šteta na građevinama (puknuće cijevi, itd.);
h) elementarnim štetama poput visokih voda, odrona kamenja, oluja, smrzavanja, poplava, snježnih lavina;
i) požarom, udarom groma, eksplozijama svih vrsta, štetom nastalom gašenjem požara;
j) blažom opekotinom i zapečenjem, dimom i čađom uslijed vanjskog djelovanja;
k) neizravnim udarom groma;
l) neposrednim djelovanjem električne energije zbog zemljospoja, kratkog spoja ili prenap...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

  Jasno :-D U tom slučaju molim best buy opciju do 8.000,00Kn. Hvala!

Iskreno i dobronamjerno, ne kupuj telku za 8k kn već se rastegni ili štedi za bilo koji 55" LG-ov oled iz 2018. kad opet bude oko 9500kn negdje (a bio je B8 nedavno na ekupi). Premala razlika za preveliku razliku. Uglavnom kvantni skok u odnosu na bilo što za slične novce a i zadovoljit će puno toga što si pobrojao osim HDMI-a 2.1 koji ne postoji još u komercijali, HDR10+ koji ionako praktički nitko od providera sadržaja ne podržava i ambilighta koji fura jedino Philips, a Philips telke su klasa Vivaxa, Grundiga i sl. od kako su kineska firma. Eh, da, i USB je samo jedan na boku a dva prema dolje, ali mislim da bi to nekako pregrmio s obzirom na kvantni skok u kvaliteti slike. Plus s LG-om ide magic remote koji kad probaš ne vraćaš se više na klasični daljinski, a i smart funkcije i podrška formatima su gotovo pa besprijekorni. Jedino ako se bojiš burn-ina, onda zaboravi oled, samo ga onda ni ne gledaj po trgovinama, pogotovo ne u mraku da ne izludiš .

Deckard
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovo ti se uklapa u cijenu a ima dobre kutove gledanja jer je ips. Onda fald, 120 hz...

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55SK8500PLA-SMART-1329214.aspx

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

  Jasno :-D U tom slučaju molim best buy opciju do 8.000,00Kn. Hvala!

Iskreno i dobronamjerno, ne kupuj telku za 8k kn već se rastegni ili štedi za bilo koji 55" LG-ov oled iz 2018. kad opet bude oko 9500kn negdje (a bio je B8 nedavno na ekupi). Premala razlika za preveliku razliku. Uglavnom kvantni skok u odnosu na bilo što za slične novce a i zadovoljit će puno toga što si pobrojao osim HDMI-a 2.1 koji ne postoji još u komercijali, HDR10+ koji ionako praktički nitko od providera sadržaja ne podržava i ambilighta koji fura jedino Philips, a Philips telke su klasa Vivaxa, Grundiga i sl. od kako su kineska firma. Eh, da, i USB je samo jedan na boku a dva prema dolje, ali mislim da bi to nekako pregrmio s obzirom na kvantni skok u kvaliteti slike. Plus s LG-om ide magic remote koji kad probaš ne vraćaš se više na klasični daljinski, a i smart funkcije i podrška formatima su gotovo pa besprijekorni. Jedino ako se bojiš burn-ina, onda zaboravi oled, samo ga onda ni ne gledaj po trgovinama, pogotovo ne u mraku da ne izludiš .

 Thx na komentaru :-D  Jel možeš preporučiti neki 65" model u cijeni do 8000Kn - evo što bi ti kupio sa tim iznosom i da mora biti 65"

antiratar kaže...

Ovo ti se uklapa u cijenu a ima dobre kutove gledanja jer je ips. Onda fald, 120 hz...

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-55SK8500PLA-SMART-1329214.aspx

 Da, gledam taj model već dan, dva, sve je na mjestu s njime i cijena je super - definitivno ulazi u TOP 3 za izbor, jedino što nemam još 2 modela za referncu pa da odlučim:-D Jedno kaj imam taj psihološki efekt da hoću 65" jer kupujem kao i svi za narednih 5+ godina i hoću veći ekran jer s jedne strane TV se bude gledal sa nekih  cca. 2.5m do 3m max pa da to bude fino iako ne idealno jer na trenutnom Panasonicu 42" to je tek gledljivo, a jbg kod TV-a čim veći to bolji, naravno ako nije šrot kvaliteta - zahebal sam se sa Pannyom jer sam prije 7 godina trebao uzeti 50", a nisam i malo mi je žal, pa neću sad opet istu stvar ponoviti. Jel možeš preporučiti neki 65" model u cijeni do 8000Kn - evo što bi ti kupio sa tim iznosom i da mora biti 65". Na živce mi idu TV-i jer fakat je gro toga i budi sad pametan. 

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 11:03 (Kaiserex).
12 godina
protjeran
offline
Re: 43'' AndroidSTV(Kodi)
jozef kaže...
hrkihrle kaže...

Tražim smarttv  , 43 inča, da ima instaliran KODI - pod mus  , želim gledati  filmove sa prevodom  sa  domaćih repozitorija /platformi Osijekbuid/Zadarbuild iz velikih baza  filmova (phenix,spectro,geneziz),  stari filmovi od 1940 do danas!,) znači u biti  mora imati ANDROID operativni sustav ( kolko sam pročitao to ima samo Philips i Sony). Prvenstveno me zanima tv koji ima dobre perfomanse vezano za internet surfanje, korištenje YOUTUBA i KODIJA.

Ako možda ima neki bliže 3000kn, negoli 3500kn? Poželjno  je kad bi još imao garanciju dužu od 2 godine ( može i ona registracija na letak isl) ,ali nije  naravno uvjet, to je  samo dodatni plus...

Plus bi bio ako ima HBBfunkciju

 

Ja sam našao  (VJERUJEM da je  dobar?) sa 5 godina jamstva, PHILIPS 43 PUS6412- ( 4k!rezolucija) za- 3499kn 

 

Ima li možda nešto slično tomu ( znači uvjet je da ima KODI) ,cijena naravno poželjno manja!

Ukoliko nema nešto ala gornji, možete li mi barem REĆI VAŠE MIŠLJENJE O TOM PHILIPSU- , da li im  kodi i druge aplikacije vezane za internet dobro rade?

hvala

 

 

 ono što sam ja vidio taj Android na Philipsu tako kilavo radi da je bolje da ga nema. Namučit ćeš se s Kodijem. Osobno bih uzeo TV s nekim drugim OSom, a Kodi bi strimao iz Android Boxa ili HTPCa

 Android na modelima 2018 radi sasvim dobro i nema nikakvih problema:)) I KODI radi veoma dobro istestirano..

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
 mora biti 65"

65" do 8000 kn a da vrijedan spomena? To je premali iznos za neki top tv a kamoli tek za 65" top tv:)

 

Međutim ova dva modela su vjerojatno jedini u tom iznosu a da su ok tv (panel od 100hz, dobro složeni i 5 godina garancije)

 

 

LG 65SK8100 7899 kn

 

https://mobilmedia.hr/tv-lg-65sk8100pla-proizvod-2748/

 

 

Hisense H65U7A 7999 kn

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H65U7A/

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

Jel možeš preporučiti neki 65" model u cijeni do 8000Kn - evo što bi ti kupio sa tim iznosom i da mora biti 65"

Ne bih nikad kupovao 65" telku za te novce, radije bih uzeo neki 32" kao prijelazno rješenje za 1500kn i skupljao pare za ozbiljniji televizor na duge staze. U to tek uguraš pristojni 55". Jer računaj i da što veći televizor to ćeš više nesavršenosti uočavati. Plus što za 65" na cca 2,5-3m nemoj ni razmišljati o SD signalu, isključivo dobar FHD i 4k. Sve ostalo će izgledati ko groblje. Ali ako baš hoćeš nešto od 65" za 8k kn, baš gledam malo što se nudi, možda LG 65UK6950 ili Sony 65XF7005, ali to su teški kompromisi i te telke nisu ni blizu tvojih zahtjeva. Eh, vidim da je Flagship našao SK8100 za dobre novce, onda uzmi i to u odabir, vjerojatno bolji odabir od ovoga što sam ti ja gore napisao.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 11:41 (deckard).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj 55" je sjeo na zid savršeno za sobu od cca 19m2, 65" bi bio overkill.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
Kaiserex kaže...
 mora biti 65"

65" do 8000 kn a da vrijedan spomena? To je premali iznos za neki top tv a kamoli tek za 65" top tv:)

 

Međutim ova dva modela su vjerojatno jedini u tom iznosu a da su ok tv (panel od 100hz, dobro složeni i 5 godina garancije)

 

 

LG 65SK8100 7899 kn

 

https://mobilmedia.hr/tv-lg-65sk8100pla-proizvod-2748/

 

 

Hisense H65U7A 7999 kn

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H65U7A/

 Thx, ću pogledati recenzije ako ih nađem. Hisens kao brand OK? Jer čujem za recimo TCL da se reklamiraju ko pljeva a daju puno za novac, softwarske greške, anomalije na ekranskoj matrici, blesiranje signala, jako loša uniformnost, banding  i sl...tako mi je rečeno u dućanu...uglavnom vraćaju ih kupci porilično...

deckard kaže...
Kaiserex kaže...

Jel možeš preporučiti neki 65" model u cijeni do 8000Kn - evo što bi ti kupio sa tim iznosom i da mora biti 65"

Ne bih nikad kupovao 65" telku za te novce, radije bih uzeo neki 32" kao prijelazno rješenje za 1500kn i skupljao pare za ozbiljniji televizor na duge staze. U to tek uguraš pristojni 55". Jer računaj i da što veći televizor to ćeš više nesavršenosti uočavati. Plus što za 65" na cca 2,5-3m nemoj ni razmišljati o SD signalu, isključivo dobar FHD i 4k. Sve ostalo će izgledati ko groblje. Ali ako baš hoćeš nešto od 65" za 8k kn, baš gledam malo što se nudi, možda LG 65UK6950 ili Sony 65XF7005, ali to su teški kompromisi i te telke nisu ni blizu tvojih zahtjeva. Eh, vidim da je Flagship našao SK8100 za dobre novce, onda uzmi i to u odabir, vjerojatno bolji odabir od ovoga što sam ti ja gore napisao.

Ne mogu čekati sa skupljanjem para imam sada "one shot" priliku kroz 2 do 3 tjedna, odnosno do kraja godine svakako ubosti i to je to jer radim i adaptaciju stana, bla, bla...pričekati "black friday" i Božić za akcije i to je to - moram kupiti...jbg ne mogu se rasteći na 13.000/15.000Kn iako sam apsolutno svega svjestan da je to premalo para za ono kaj hoću...sve 5 - spreman sam na kompromise. LG SK8500 fakat zgleda super i nudi puno mogućnosti ali je 55"...pas mater baš oću to iskustvo velikog ekrana. Sa 42" na 55" zicer ne bude tako jako efekt kak prelazak na 65". Da, kaj se tiče SD signala, koristim MaxTv i naravno puno manje onih programa koji koriste FullHD, a nimalo onih koji koriste 4K, tako da, stvarno smatraš da će takav SD signal biti greda na 65" i na cca. max 3m udaljenosti? Bogte Panasonic S30 plasama u tom djelu jebeno izgleda, ali to je i bila istaknuta mogućnost te telke kada sam ju kupovao 2012 god.

http://mygt540.com/
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Striko2009 kaže...

U sklopu promocije „5 godina sigurnosti“ jamstveni period je produžen na ukupno 5 godina za sve LG OLED TV-e te ULTRA HD LED TV-e iz 2018. godine kupljene u periodu od 1. studenoga 2018. do 15. siječnja 2019. i registrirane do 15. veljače 2019. 5 godina zajamčene zabave uz vaš novi LG OLED ili ULTRA HD TV!

Gledam sad baš registraciju, zabrijao sam si da je to baš ono neko LG-ovo jamstvo, a zapravo je Partumovo Protecto jamstvo. To sam ja dobio kao "dodatno održavanje" za telku kupljenu 29.10. u SD. Ima baš neka rasprava ovdje na forumu o tom jamstvu s obzirom da je to zapravo osiguranje, no...

 Nemoj me... ja sam samo letimicno pogledao LG stranicu na mobitelu pa nisam primjetio da nije tvornicko, vec "osiguranje"... :-(

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzmi radije odlican 55'' model nego ispodprosjecan/ los 65''... Makar, ovisi kolko si osjetljiv na kvalitetu slike i ostalog, ali sudeci po zahtjevima koje si inicijalno naveo, sumnjam da ce te ovi uvjetno receno losi 65'' zadovoljit..

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bio sam jako zagrijan samo za 65" pa sam ipak spustio kriterije ali samo što se veličine ti će i odlučio se za 55" XF9005 po preporuci Flagshipa i deckarda. Idući tjedan ga uzimam od Peveca jer mi je pred nosom, cijena ista kao i u SD pa mi je bolja opcija zbog servisa ili nekog povrata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice