Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.081.835
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Nemoj me... ja sam samo letimicno pogledao LG stranicu na mobitelu pa nisam primjetio da nije tvornicko, vec "osiguranje"... :-(

 

LG 5 GODINA SIGURNOSTI

 

Pa mislim, svašta se piše o tim osiguranjima ali ja oko toga ne bih dramio previše pošto piše na polici pod istim uvjetima, a piše.

Deckard
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

 Ja bi na njegovom mjestu (a nisam stručnjak) uzeo taj Hisense ispred tog Lg-a. I sam ću ga vjerojatno kupiti. Kakv je HDR sadržaj ako si isprobavao, jesu li neki detalji u tamnim scenama pretamni ili je to sasvim gledljivo, to mu je kao mana, nema dovoljno svjetline u HDR modu..

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Mad Ant kaže...

 Nemoj me... ja sam samo letimicno pogledao LG stranicu na mobitelu pa nisam primjetio da nije tvornicko, vec "osiguranje"... :-(

 

LG 5 GODINA SIGURNOSTI

 

Pa mislim, svašta se piše o tim osiguranjima ali ja oko toga ne bih dramio previše pošto piše na polici pod istim uvjetima, a piše.

 Nije isto nikako, ta osiguranja kupuju "klijente" grupno za milju dvije i ocekuju samo mali broj povrata/popravaka, a ti si u tome samo 3ca strana koja na kraju dobije nesto, sto oni dogovore... meh..

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...
antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

 Ja bi na njegovom mjestu (a nisam stručnjak) uzeo taj Hisense ispred tog Lg-a. I sam ću ga vjerojatno kupiti. Kakv je HDR sadržaj ako si isprobavao, jesu li neki detalji u tamnim scenama pretamni ili je to sasvim gledljivo, to mu je kao mana, nema dovoljno svjetline u HDR modu..

 HDR kao HDR je nikakav, SK8500 je pocetak skale, ajmo reci... zapravo jedino stvari od 10K kn nagore, OLED ili ne, je tek pravi HDR kako bi mi htjeli. Globalna svjetlina ekrana je nesto drugo...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

spreman sam na kompromise. LG SK8500 fakat zgleda super i nudi puno mogućnosti ali je 55"...pas mater baš oću to iskustvo velikog ekrana.

Do prije par dana 65SK8500 bio je na akciji, mislim da je cijena bila oko 9700 što je vrlo dobra cijena s obzirom da taj tv košta 11500 kn.

 

Dali će biti ponovno biti neki popust za BF ili na nekom otvorenju tipa west gate 20% i na ovaj model? Vjerojatno da tako da ako ciljaš 65SK8500 onda treba pričekat razvoj situacije sljedećih par tjedana. Cijena od 9000-9200 za 65SK8500 s 5 god garancije je dosta dobar izbor ako se ukaže kao prilika:)

 

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

Da, kaj se tiče SD signala, koristim MaxTv i naravno puno manje onih programa koji koriste FullHD, a nimalo onih koji koriste 4K, tako da, stvarno smatraš da će takav SD signal biti greda na 65" i na cca. max 3m udaljenosti? Bogte Panasonic S30 plasama u tom djelu jebeno izgleda, ali to je i bila istaknuta mogućnost te telke kada sam ju kupovao 2012 god.

Kužiš, ljudi obično ne uzmu u obzir izvor signala i materijal kojim će hraniti takve površine. Mnogi očekuju da će slika biti dobra ko i na malim telkama samo da će feel biti ko u kinu. Šipak. Nije isto gledati SD sliku na 32" lcd-u, 42" plazmi ili na 55"/65 televizoru. Na 32" SD slika s 2-3 metra izgleda ko HD slika, a na 55" lcd-u muljavo nategnuto groblje. 65" neću ni zamišljati. Sad ti Sony predvodi u svojim telkama srednje i više klase što se tiče upscalea, ali drže cijenu i opet ne treba očekivati čuda. Ja sam to vidio kako izgleda na 55" XE9005 i sve je to i dalje muljava slika. Istina ovisi i o kanalu i kako je enkodiran. Ja sad npr. na 55" LG oledu isto tu i tamo okrenem koji SD kanal nakon što bootam satelitski receiver, i da se to gledati, nije da se ne da, ali je mrljavo i muljavo, bezveze. Mogu si misliti kako bi izgledalo na 65". Tako da čim veća dijagonala to će nedostaci, problemi i nesavršenosti dolaziti više do izražaja. Te telke u gabaritim od 55" i više se ne kupuju za gledanje SD rezolucije nego za FHD i 4k. Druga stvar što su sad cijenom već i 55" televizori jako pristupačni masama, pa se onda ljudi nakure na veličinu a poslije to ne mogu probaviti. Imam baš jedno friško iskustvo u postavljanju 55" LCD-a uz optitv i njihovo groblje od slike. Malo je bilo zbunj na prvu nakon što igrači na nogometu nisu više baš izgledali definirani kao na 37" telki na kojoj se do tada gledalo. Sad se vidi da fali rezolucije. A HD materijala tamo nema, pa onda malo zbunj.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Nije isto nikako, ta osiguranja kupuju "klijente" grupno za milju dvije i ocekuju samo mali broj povrata/popravaka, a ti si u tome samo 3ca strana koja na kraju dobije nesto, sto oni dogovore... meh..

Hm, onda očito po sistemu "hrvatska posla".

Deckard
8 godina
neaktivan
offline
Re: 43'' AndroidSTV(Kodi)
garfield1 kaže...
hrkihrle kaže...

Tražim smarttv  , 43 inča, da ima instaliran KODI - pod mus  , želim gledati  filmove sa prevodom  sa  domaćih repozitorija /platformi Osijekbuid/Zadarbuild iz velikih baza  filmova (phenix,spectro,geneziz),  stari filmovi od 1940 do danas!,) znači u biti  mora imati ANDROID operativni sustav ( kolko sam pročitao to ima samo Philips i Sony). Prvenstveno me zanima tv koji ima dobre perfomanse vezano za internet surfanje, korištenje YOUTUBA i KODIJA.

Ako možda ima neki bliže 3000kn, negoli 3500kn? Poželjno  je kad bi još imao garanciju dužu od 2 godine ( može i ona registracija na letak isl) ,ali nije  naravno uvjet, to je  samo dodatni plus...

Plus bi bio ako ima HBBfunkciju

 

Ja sam našao  (VJERUJEM da je  dobar?) sa 5 godina jamstva, PHILIPS 43 PUS6412- ( 4k!rezolucija) za- 3499kn 

 

Ima li možda nešto slično tomu ( znači uvjet je da ima KODI) ,cijena naravno poželjno manja!

Ukoliko nema nešto ala gornji, možete li mi barem REĆI VAŠE MIŠLJENJE O TOM PHILIPSU- , da li im  kodi i druge aplikacije vezane za internet dobro rade?

hvala

 

 

 Ja bi ti svakako preporučio taj osjetno bolji model:)

 

https://www.nabava.net/televizori/philips-43pus7373-12-televizor-cijena-43-110-cm-led-ultra-hd-67325791

 Nešto sam sad uspoređivao...ovaj tvoj predložen je bolji: ima 1600 PPI ( naspram 900 od PUS 6412), ima HABBTV, dok 6412 izgleda da nema  habbtv.

Jedino  ovaj neam 5 godina garancije , dok 6412 ima!

 

Vidim mda si na ovoj temi među najvećim znalcima ( vjerojatno si informatičar/od tehnike, ili  prodaješ elektroniku/tve?)

Jedan forumaš spominje da je  RAD na androidima ugrađenim na philipsu  muka i da ne  ide baš dobro?? Predlaže mi da kupim bez androida , neki drugi os, i da kupim dodatno Android BOX

Inaš li ti iskustva ( da si baš gledao/koristio predložene philipsove androidtve) pa da mi kažeš tvoja iskustva...da li android na philipsu šteka ili ne?Da li je rad na KODIJU kod philipsa  zeznut?

 

Šta ti  misliš , načelno gledajući ) o tome da se  kupi  neki jeftiniji tv bez androida , pa onda se kupi Anroid box?

 

Ja već otprije sam mislio uzeti Philips PFS 5803, za lijepih samo 2300kn!

https://www.nabava.net/search.php?q=LED+TV+PHILIPS+43PFS5803

 

I onda za kodi kupim neki srednje ili niže klase box(ima ih za 450-600kn, npr. uzmem ovaj:https://opremise.com/android-tv-box/5288-tanix-tx3-mini-tv-box.html?gclid=CjwKCAiA_ZTfBRBjEiwAN6YG4YVUd8jTWCjiyK5Y23bKDg2yS0hs7-0mypkAUp82aeJ0NNo4EuRoCRoCjZkQAvD_BwE)

 

Šta vi mislite o kupnji jeftinijeg pa dodatno štekanje boksa?

Odnosno ,ako ste protiv ,  imate li vi iz prve ruke iskustva kako rade  androidi i KODI-ji na Philipsu PUS 7373 ILI PUS 6262?Da li je mučenje i kilavljenje kako kaže  iza vas forumaš Jozef ili nije?

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam nikakav stručnjak za tv. Govorim iz vlastitog iskustva. U trgovini sam vidio taj h65u7a pored h55u7a i razlika u veličini je itekako vidljiva. Kad sam ja kupovao tv taj h65u7a je koštao 1300€. Meni malo previše. Isto tako je bilo izloženo brdo drugih tv-a. Od LG oled, Sony oled, Samsung iz Qled serije, svih mogućih veličina i boja. Ne tvrdim da je Hisense bolji od drugih ali definitivno ne zaostaje toliko da ovi drugi opravdavaju 2-3 i više puta veću cijenu. Najveća razlika u kvaliteti prikaza je kad gledaš oled ali boljeg prikaza od oleda na nikakvom lcd u nema bez obzira na cijenu. Isto tako gledao sam razne tv kod više prijatelja i tvrdim da se kod poznatih brendova samo ime plaća 20-30% više. Mene to nije zanimalo nego kvaliteta slike i garancija.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...

Uzmi radije odlican 55'' model nego ispodprosjecan/ los 65''... Makar, ovisi kolko si osjetljiv na kvalitetu slike i ostalog, ali sudeci po zahtjevima koje si inicijalno naveo, sumnjam da ce te ovi uvjetno receno losi 65'' zadovoljit..

 Pa jesam dosta osjetljiv na kvalitetu slike jer fakat posle posla s ženom i klincima buljimo u TV, osobno do 00:00 ili 01:00 sati u noći ( filmovi, serije, crtići, PS4 Pro ), pa ono buljim, gledam, da hoću da je oke, da me ne muči da konstantno tražim i vidim greške u prikazu, no to ne znači da nisam sprema na kompromise, jesam, naravno, moram biti, ali da kvaliteta slike fakat bude oke, a ne groblje, pa bemu za 8000Kn nebre biti tolko loša ako nađemo tu best buy opciju kak spada. Fakat su TV-e mučna kupovina, fakat jesu, tak mi je bilo i sa prijašnjim TV koji sam kupovao, 100 modela proći i odlučiti, ma užas... u svim ostalim segmentima kupovine za druge uređaje ( mobovi, PC i sl tehnikalije ) nemam nikakvih problema ali sa telkama se baš mučim...

antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

Cool, sad sam pročitao recenziju na AVS-u: https://www.avforums.com/review/hisense-h65u7auk-review.14558 i čini se oke, srednja klasa sa podrškom za HDR koji to naravno zapravo nije jer nema bitne stavke da se to odradi na referentnoj bazi. No, ajde, daj info:

 

  • kakva je slika u SD sadržaju i upscaling koliko dobro odrađuje posao? ( maxTv )
  • kakva je u realnosti HDR slika u filmovima, serijama, youtube i sl.?
  • kakva je u realnosti HDR slika u igrama ( PS4 ) i input lag?
  • dubina crne boje?
  • generalno kako si zadovoljan sa osvjetljenjem i uniformnost boja u i grey i full black predlošcima?

 

Što se tiče kuta gledanja, da, VA panel, sve oke, no ono što me opet zanima je u realnim uvjetima koliko smeta. Evo ovo je moj setup:

 

Distanca od TV-a cca. max 3m centriran na cca. sredinu zida - imam dnevnu sobu od cca. 35m2 tako da prostora ima na pretek

velika 3.5m sjedeća/ležeća garnitura, stavljena cca. na sredini zida, odnosno fino popunjava veliki dio zida i sad najbitnija stvar: lijevi i desni kutovi garniture gdje ću zapravo ležati naravno nisu po sredini ekrana, koliko je to stupnjeva off-set, ne znam točno ali 10 do možda 15 stupnjeva zicer ću se pomaknuti od čiste sredine, ne mogu to izbjeći, pa je pitanje koliko će u tom režimu gledanja VA panel stvarati problme u degradaciji slike?

kdokma kaže...
antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

 Ja bi na njegovom mjestu (a nisam stručnjak) uzeo taj Hisense ispred tog Lg-a. I sam ću ga vjerojatno kupiti. Kakv je HDR sadržaj ako si isprobavao, jesu li neki detalji u tamnim scenama pretamni ili je to sasvim gledljivo, to mu je kao mana, nema dovoljno svjetline u HDR modu..

 I mene zanima...

http://mygt540.com/
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@hrkihrle

 

Kao šta sam ti več napisao Android na modelima 7303 i na više radi veoma dobro bez ikakvih problema:) Tako, da nema potrebe za kojim vanskim boxom..A ako si skeptičan, možeš uzet recimo model 6703 pa uzmeš koji vanski box.

 
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@hrkihrle

Kao šta sam ti več napisao Android na modelima 7303 i na više radi veoma dobro bez ikakvih problema:) Tako, da nema potrebe za kojim vanskim boxom..A ako si skeptičan, možeš uzet recimo model 6703 pa uzmeš koji vanski box.
 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

Da, kaj se tiče SD signala, koristim MaxTv i naravno puno manje onih programa koji koriste FullHD, a nimalo onih koji koriste 4K, tako da, stvarno smatraš da će takav SD signal biti greda na 65" i na cca. max 3m udaljenosti? Bogte Panasonic S30 plasama u tom djelu jebeno izgleda, ali to je i bila istaknuta mogućnost te telke kada sam ju kupovao 2012 god.

Kužiš, ljudi obično ne uzmu u obzir izvor signala i materijal kojim će hraniti takve površine. Mnogi očekuju da će slika biti dobra ko i na malim telkama samo da će feel biti ko u kinu. Šipak. Nije isto gledati SD sliku na 32" lcd-u, 42" plazmi ili na 55"/65 televizoru. Na 32" SD slika s 2-3 metra izgleda ko HD slika, a na 55" lcd-u muljavo nategnuto groblje. 65" neću ni zamišljati. Sad ti Sony predvodi u svojim telkama srednje i više klase što se tiče upscalea, ali drže cijenu i opet ne treba očekivati čuda. Ja sam to vidio kako izgleda na 55" XE9005 i sve je to i dalje muljava slika. Istina ovisi i o kanalu i kako je enkodiran. Ja sad npr. na 55" LG oledu isto tu i tamo okrenem koji SD kanal nakon što bootam satelitski receiver, i da se to gledati, nije da se ne da, ali je mrljavo i muljavo, bezveze. Mogu si misliti kako bi izgledalo na 65". Tako da čim veća dijagonala to će nedostaci, problemi i nesavršenosti dolaziti više do izražaja. Te telke u gabaritim od 55" i više se ne kupuju za gledanje SD rezolucije nego za FHD i 4k. Druga stvar što su sad cijenom već i 55" televizori jako pristupačni masama, pa se onda ljudi nakure na veličinu a poslije to ne mogu probaviti. Imam baš jedno friško iskustvo u postavljanju 55" LCD-a uz optitv i njihovo groblje od slike. Malo je bilo zbunj na prvu nakon što igrači na nogometu nisu više baš izgledali definirani kao na 37" telki na kojoj se do tada gledalo. Sad se vidi da fali rezolucije. A HD materijala tamo nema, pa onda malo zbunj.

 Super thx na komentaru, imaš iskustva i to se kuži. Hebemu onda i Hrvatskoj ( t-com i ostali provideri IPTV ) takvoj kakav je ili proizvođačima sa drek upcsalingom. Kupiš telku za oke novce i onda te okljaštravaju sa low-end slikom/signalom koju ti serviraju, a s druge strane proizvođačima se očito hebe za SD sadržaj i dobar upscaling. Evo takav dobivam utisak. Po takvoj logici ili se presli van HR di su ti programi svi u FullHD ili 4K ili nađi neki satelit ili sl. di je sve u FullHD kao minimum sa dobrim bitrate-om ili nek se proizvođači isprse i taj dio odrade u telki kak spada, mada znam da u suštini SD upscaling je drek po defaultu jer uključuje digital image processing i gdi se to radi dolazi do degradacije slike oćeš/nećeš ali daj ono u 2018 god. smo, ponudi dobar proccesing čip za tu namjenu i bok, podigni cenu za 500Kn al da to bude gledljivo, ovako kako opisuješ, to je užas živi....i kaj sad raditi...bemu...pa nebum kupoval 38" TV...

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 13:20 (Kaiserex).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 

  • kakva je slika u SD sadržaju i upscaling koliko dobro odrađuje posao? ( maxTv )
  • kakva je u realnosti HDR slika u filmovima, serijama, youtube i sl.?
  • kakva je u realnosti HDR slika u igrama ( PS4 ) i input lag?
  • dubina crne boje?
  • generalno kako si zadovoljan sa osvjetljenjem i uniformnost boja u i grey i full black predlošcima?

 

Što se tiče kuta gledanja, da, VA panel, sve oke, no ono što me opet zanima je u realnim uvjetima koliko smeta. Evo ovo je moj setup:

 

Distanca od TV-a cca. max 3m centriran na cca. sredinu zida - imam dnevnu sobu od cca. 35m2 tako da prostora ima na pretek

velika 3.5m sjedeća/ležeća garnitura, stavljena cca. na sredini zida, odnosno fino popunjava veliki dio zida i sad najbitnija stvar: lijevi i desni kutovi garniture gdje ću zapravo ležati naravno nisu po sredini ekrana, koliko je to stupnjeva off-set, ne znam točno ali 10 do možda 15 stupnjeva zicer ću se pomaknuti od čiste sredine, ne mogu to izbjeći, pa je pitanje koliko će u tom režimu gledanja VA panel stvarati problme u degradaciji slike?

 Ja sam prije 6 dana bio u Elipsu pogledati malo taj Hisense i pokušavao sam se namjesti pod kutovima kojima doma gledam Tv na U garnituri (3m dugačka) i nisam primjetio značajno opadanje kvalitete slike, ako sam uopće primjetio, barem u tim uvjetima  u trgovini gdje sve osvjetljeno.... Nego gledam da ovaj LG 65SK8500 košta oko 11500kn (možda dobiš negdje 10% popusta, nije bito to sada), to je prestrašno, za tv koji u HDR isto nije baš cvijeće, a zbog IPS matrice u nekim elemetima i lošiji od Hisense-a. Ne znam, ja nebi taj LG.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz svima

 

Eto i ja gledam upiknuti neki TV sad oko Black Fridaya ili blagdanskih popusta.

Do sad TV (čitaj dnevnik i gluposti) gledam na očajnom televizoru cca 30' i mislim da 480p rezolucije.

Za filmove i serije koristim monitor od računala.

 

Želim TV koji će me stvarno oduševiti. Za sad gledam LG B8 55' i uzeo bi ga ako padne ispod 10k.

Ali s druge strane me muči da li bi mi 55' bilo pre malo. Gledati ću TV s 2.5 - 3 metra, većinom u mraku.

 

Da li mi je najbolji izbor taj LG OLED 55' ili bi bilo bolje da uzmem LG SK8500 65' ili nešto kao Samsung NU8002 65'? Više od 10k kuna ne bi davao.

 

P.S. Gledao sam i Phillips TV-ove, prvenstveno zbog ovog popusta u elipsu s 5 godina jamstva. Jedino što me privlači kod njih je ambilight, ali vidim da tu na forumu nisu baš voljeni. Je li to zbog loše kvalitete panela, kvarljivosti ili nečeg drugog?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
Minneyar kaže...

Uzmi radije odlican 55'' model nego ispodprosjecan/ los 65''... Makar, ovisi kolko si osjetljiv na kvalitetu slike i ostalog, ali sudeci po zahtjevima koje si inicijalno naveo, sumnjam da ce te ovi uvjetno receno losi 65'' zadovoljit..

 Pa jesam dosta osjetljiv na kvalitetu slike jer fakat posle posla s ženom i klincima buljimo u TV, osobno do 00:00 ili 01:00 sati u noći ( filmovi, serije, crtići, PS4 Pro ), pa ono buljim, gledam, da hoću da je oke, da me ne muči da konstantno tražim i vidim greške u prikazu, no to ne znači da nisam sprema na kompromise, jesam, naravno, moram biti, ali da kvaliteta slike fakat bude oke, a ne groblje, pa bemu za 8000Kn nebre biti tolko loša ako nađemo tu best buy opciju kak spada. Fakat su TV-e mučna kupovina, fakat jesu, tak mi je bilo i sa prijašnjim TV koji sam kupovao, 100 modela proći i odlučiti, ma užas... u svim ostalim segmentima kupovine za druge uređaje ( mobovi, PC i sl tehnikalije ) nemam nikakvih problema ali sa telkama se baš mučim...

antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

Cool, sad sam pročitao recenziju na AVS-u: https://www.avforums.com/review/hisense-h65u7auk-review.14558 i čini se oke, srednja klasa sa podrškom za HDR koji to naravno zapravo nije jer nema bitne stavke da se to odradi na referentnoj bazi. No, ajde, daj info:

 

  • kakva je slika u SD sadržaju i upscaling koliko dobro odrađuje posao? ( maxTv )
  • kakva je u realnosti HDR slika u filmovima, serijama, youtube i sl.?
  • kakva je u realnosti HDR slika u igrama ( PS4 ) i input lag?
  • dubina crne boje?
  • generalno kako si zadovoljan sa osvjetljenjem i uniformnost boja u i grey i full black predlošcima?

 

Što se tiče kuta gledanja, da, VA panel, sve oke, no ono što me opet zanima je u realnim uvjetima koliko smeta. Evo ovo je moj setup:

 

Distanca od TV-a cca. max 3m centriran na cca. sredinu zida - imam dnevnu sobu od cca. 35m2 tako da prostora ima na pretek

velika 3.5m sjedeća/ležeća garnitura, stavljena cca. na sredini zida, odnosno fino popunjava veliki dio zida i sad najbitnija stvar: lijevi i desni kutovi garniture gdje ću zapravo ležati naravno nisu po sredini ekrana, koliko je to stupnjeva off-set, ne znam točno ali 10 do možda 15 stupnjeva zicer ću se pomaknuti od čiste sredine, ne mogu to izbjeći, pa je pitanje koliko će u tom režimu gledanja VA panel stvarati problme u degradaciji slike?

kdokma kaže...
antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

 Ja bi na njegovom mjestu (a nisam stručnjak) uzeo taj Hisense ispred tog Lg-a. I sam ću ga vjerojatno kupiti. Kakv je HDR sadržaj ako si isprobavao, jesu li neki detalji u tamnim scenama pretamni ili je to sasvim gledljivo, to mu je kao mana, nema dovoljno svjetline u HDR modu..

 I mene zanima...

 Prikaz naših sd kanala je bez greške. Pritom ne mislim da je neka magija ali je stvarno dobar. Filmovi izgledaju odlično. Za input lag ne mogu ništa reći jer nisam gamer. Tv je spojen na pc i sve 5. Os je brz i fluidan. Crna je crna i kontrast odličan. Sport zbog refresha od 100hz odličan. Kad se isključe one gluposti za motion i oštrinu dse na prikazu trave na nog. igralištu skoro neprimjetno. Kutovi gledanja ništa lošiji od drugih proizvođača.

S obzirom da ti je prostorija dosta velika definitivno 65". Meni je tv isto oko 3 metra daleko i sve 5. Sa većim TV-om bi trebalo biti još bolje. Inače ne volim kad je tv presvijetal jer obično gledam u mraku. Barem ja gledam. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 Super thx na komentaru, imaš iskustva i to se kuži. Hebemu onda i Hrvatskoj ( t-com i ostali provideri IPTV ) takvoj kakav je ili proizvođačima sa drek upcsalingom. Kupiš telku za oke novce i onda te okljaštravaju sa low-end slikom/signalom koju ti serviraju, a s druge strane proizvođačima se očito hebe za SD sadržaj i dobar upscaling. Evo takav dobivam utisak. Po takvoj logici ili se presli van HR di su ti programi svi u FullHD ili 4K ili nađi neki satelit ili sl. di je sve u FullHD kao minimum sa dobrim bitrate-om ili nek se proizvođači isprse i taj dio odrade u telki kak spada, mada znam da u suštini SD upscaling je drek po defaultu jer uključuje digital image processing i gdi se to radi dolazi do degradacije slike oćeš/nećeš ali daj ono u 2018 god. smo, ponudi dobar proccesing čip za tu namjenu i bok, podigni cenu za 500Kn al da to bude gledljivo, ovako kako opisuješ, to je užas živi....i kaj sad raditi...bemu...pa nebum kupoval 38" TV...

A sad uzmi u obzir da u SD već na katalogu imaj 8k televizore . Uglavnom domaći provideri televizije i distributeri signala uopće ne prate svjetske trendove niti ih je briga za to jer i ovako kako je ljudi kupuju njihove muljave pakete. Ako nas EU ne natjera, nitko neće. Pa kad uzmeš u obzir da su FTA televizije s nacionalnom koncesijom sadržajno u kamenom dobu, a da je stanovništvo pretežito zaostalo po svim pitanjima svjetskih trendova u multimediji, niti se previše ne čudim stanju stvari. Uglavnom, svi ti veći televizori (55" i više) se zapravo niti ne bi trebali kupovati primarno radi klasične over-the-air televizije jer je televizijski program već skroz out, pogotovo mlađim (pa sad već i sredovječnim) generacijama koje su "online". Streaming servisi tipa Netflix, Youtube, blu-ray materijal, igrače konzole, media playeri, eventualno gledanje satelitske televizije u FHD-u, streaming sa smartphonea... TV program je sad na tim smart telkama tek jedna od podržanih funkcija, tako da ne očekujem čuda u napretku algoritama za upscale niskih rezolucija.

Deckard
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...
 Prikaz naših sd kanala je bez greške. Pritom ne mislim da je neka magija ali je stvarno dobar. Filmovi izgledaju odlično. Za input lag ne mogu ništa reći jer nisam gamer. Tv je spojen na pc i sve 5. Os je brz i fluidan. Crna je crna i kontrast odličan. Sport zbog refresha od 100hz odličan. Kad se isključe one gluposti za motion i oštrinu dse na prikazu trave na nog. igralištu skoro neprimjetno. Kutovi gledanja ništa lošiji od drugih proizvođača.

S obzirom da ti je prostorija dosta velika definitivno 65". Meni je tv isto oko 3 metra daleko i sve 5. Sa većim TV-om bi trebalo biti još bolje. Inače ne volim kad je tv presvijetal jer obično gledam u mraku. Barem ja gledam. 

crtica sa foruma: https://www.avforums.com/threads/hisense-50-55-65-u7a-owners-thread.2168359/page-12

 

"is someone willing to work together to improve this TV? I already have the new fw I1008.. but I need someone to answer the previous questions 1 and 2
you can download it here

https://tinyurl.com/y9jxxt2w it's only for 55 u7a

......

no , i have not changelog but picture seems better than my previous I706.. I will collect the bugs and report them to the general assistance as they asked me...."

 

Koji je verzija firmware na tvojoj televiziji, jesi dobio koji update?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Pozz svima

 

Eto i ja gledam upiknuti neki TV sad oko Black Fridaya ili blagdanskih popusta.

Do sad TV (čitaj dnevnik i gluposti) gledam na očajnom televizoru cca 30' i mislim da 480p rezolucije.

Za filmove i serije koristim monitor od računala.

 

Želim TV koji će me stvarno oduševiti. Za sad gledam LG B8 55' i uzeo bi ga ako padne ispod 10k.

Ali s druge strane me muči da li bi mi 55' bilo pre malo. Gledati ću TV s 2.5 - 3 metra, većinom u mraku.

 

Da li mi je najbolji izbor taj LG OLED 55' ili bi bilo bolje da uzmem LG SK8500 65' ili nešto kao Samsung NU8002 65'? Više od 10k kuna ne bi davao.

 

P.S. Gledao sam i Phillips TV-ove, prvenstveno zbog ovog popusta u elipsu s 5 godina jamstva. Jedino što me privlači kod njih je ambilight, ali vidim da tu na forumu nisu baš voljeni. Je li to zbog loše kvalitete panela, kvarljivosti ili nečeg drugog?

 Za takvu udaljenost ti je sasvim dovolnja veličina 55". Tako, da preporuka za OLED model..

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Pixel kaže...

 Meni osobno Tehnicolor preset daje malo bolju sliku od ovih ISF Room postavki, a i na AVS forumu ga večino svi preferiraju pa savjetujem da probate i taj (uz napomenu da ga treba stavit na Warm 2).

Malo sam se igrao s tim i u biti ako mu se stavi warm2 ostaje samo razlika u gammi koja je kod Technicolora po defaultu BT.1886. Da se stavi gamma 2.2 onda Technicolor izgleda identičan ISF-u. Meni osobno odgovara gamma 2.2 jer volim vidjeti više detalja u crnoj, makar i BT.1886 ima svojih čari kod nekih materijala koje sam gledao jer daje privid još većeg kontrasta.

 I meni je draža gama 2.2, kod mene je 2.4 ili BT.1886 daleko pretamna. Sad kad mi ej tv odradio 2 mjeseca, stavio sam onaj uzorak za kalibraciju game gdje se vide sve nijanse od crne do bijele i da bi dobio polje 17 jedva vidljivo kod mene na gami 2.2 treba brightness dignuti na 55 (oled light je na 25) da bi se vidjeli dobro svi detalji u tamnim dijelovima. Srećom na tim postavkama mi je crna i dalje 100% crna, nema glow-a.

Budem sad probao vratiti brightness na 50-51 pa na 20 point kalibraciji samo povisio gamu na 5% , to će taman srediti da detalji  kod near black budu kako treba a da na  ostatak slike nema utjecaja. (iako mi se čini i da je ovako kako je sada sve ok , ali idem malo eksperimentirati da vidim što je bolje). Očekujem da će na ovaj način kontrast biti bolji jer će gama na ostaku slike ostati viša, a samo na near black niža da se ne izgube detalji

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Želim TV koji će me stvarno oduševiti. Za sad gledam LG B8 55' i uzeo bi ga ako padne ispod 10k.

Ali s druge strane me muči da li bi mi 55' bilo pre malo. Gledati ću TV s 2.5 - 3 metra, većinom u mraku.

Da li mi je najbolji izbor taj LG OLED 55' ili bi bilo bolje da uzmem LG SK8500 65' ili nešto kao Samsung NU8002 65'? Više od 10k kuna ne bi davao.

Znači ista dvojba, ista udaljenost, želja za 65" telkom nakon 6 godina 55", dakle dobar 65" lcd ili možda ipak 55" oled za slične novce usprkos strahu od burn-ina. Na kraju uzeo C8 oled i prestravio se od slike. Ono, level up televizor i uopće neko novo iskustvo, a malo me što više od stvari u životu može ugodno iznenaditi a kamoli ushititi. Crna u mraku = ugašeni televizor, pomisliš da se pokvario. Uniformnost i izostanak bilo kakvog bandinga (osim na 5% sive ako gledaš baš testove) strava. Smart fićeri ko komp (HTPC) da imaš zaštekan gore, playa sve što sam mu bacio, streama Atmos van, jednim klikom na daljincu kad je ugašen dižeš Netflix u sekundu-dvije, glasovne komande za pretraživanje svega i svačega po netu, jubitu, gasiš ekran na voice command... HDR strava, boje, kontrast, bijela, pada ladica do poda, gledali smo žena i ja neke HDR demoe s jubita i šutili buljeći u nevjerici. Onda Netflix, pa Dolby Vision, pa provrtili po poznatim serijama koje smo pogledali prije na lcd-u u SDR i FHD tehnici. Isto ladice na podu. Ugasiš i odeš spavati, sanjaš sliku. Čak i SDR materijali strava. Nogomet, nema ni zrno bandinga, strava. Kutevi? Haha, smiješno. Paralelno s ekranom sve šareno. Drugi dan jedva čekaš da dođeš s posla da se opet zabuljiš u to. Eto. Pa ti vidi i nemoj reći kasnije da te nisam upozorio na burn-in . Ja sam rekao, ako se ne sprži ovaj sad neke 4 godine do razine kad bi se to primjetilo u real-world sadržaju, uzimam 65" ili još veći jer je to strava od slike. Sad nisam bio spreman riskirati 18-20k kn za 65" koji bi se mogao "skuriti". Uglavnom... Strava.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 I meni je draža gama 2.2, kod mene je 2.4 ili BT.1886 daleko pretamna. Sad kad mi ej tv odradio 2 mjeseca, stavio sam onaj uzorak za kalibraciju game gdje se vide sve nijanse od crne do bijele i da bi dobio polje 17 jedva vidljivo kod mene na gami 2.2 treba brightness dignuti na 55 (oled light je na 25) da bi se vidjeli dobro svi detalji u tamnim dijelovima.

Ja sam stavio oled light posvuda na 28. Čekam oko 200 sati da nakupim pa da krenem malo s kalibratorom mjeriti. Makar mi i ovako sad sve izgleda jako jako dobro.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kdokma kaže...
Kaiserex kaže...

 

  • kakva je slika u SD sadržaju i upscaling koliko dobro odrađuje posao? ( maxTv )
  • kakva je u realnosti HDR slika u filmovima, serijama, youtube i sl.?
  • kakva je u realnosti HDR slika u igrama ( PS4 ) i input lag?
  • dubina crne boje?
  • generalno kako si zadovoljan sa osvjetljenjem i uniformnost boja u i grey i full black predlošcima?

 

Što se tiče kuta gledanja, da, VA panel, sve oke, no ono što me opet zanima je u realnim uvjetima koliko smeta. Evo ovo je moj setup:

 

Distanca od TV-a cca. max 3m centriran na cca. sredinu zida - imam dnevnu sobu od cca. 35m2 tako da prostora ima na pretek

velika 3.5m sjedeća/ležeća garnitura, stavljena cca. na sredini zida, odnosno fino popunjava veliki dio zida i sad najbitnija stvar: lijevi i desni kutovi garniture gdje ću zapravo ležati naravno nisu po sredini ekrana, koliko je to stupnjeva off-set, ne znam točno ali 10 do možda 15 stupnjeva zicer ću se pomaknuti od čiste sredine, ne mogu to izbjeći, pa je pitanje koliko će u tom režimu gledanja VA panel stvarati problme u degradaciji slike?

 Ja sam prije 6 dana bio u Elipsu pogledati malo taj Hisense i pokušavao sam se namjesti pod kutovima kojima doma gledam Tv na U garnituri (3m dugačka) i nisam primjetio značajno opadanje kvalitete slike, ako sam uopće primjetio, barem u tim uvjetima  u trgovini gdje sve osvjetljeno.... Nego gledam da ovaj LG 65SK8500 košta oko 11500kn (možda dobiš negdje 10% popusta, nije bito to sada), to je prestrašno, za tv koji u HDR isto nije baš cvijeće, a zbog IPS matrice u nekim elemetima i lošiji od Hisense-a. Ne znam, ja nebi taj LG.

 Hmmm, oke za Hisens, ići ću ga i ja pogledat u Elipso, valjda nije tak strašno, mada se čini strašno prema Deckardu, no hvala na info. Imam ga definitivno u vidu uz SK8500 ( 55" ) također i sad mi još treba jedan model da imam potpunu referntnu točku za odlučiti. Kaj se tiče SK8500 serije, ne znam, HDR bi radi mogućnosti koje nudi trebao biti oke, ne vrhunski ali u sredini tablice po efektu vrlo vjerojatno da, tak da taj LG mi se čini kao jako dobra kupovina, ali van budžeta mi je 65" model, jedino ako budu sad za crni petak ili božić dobre akcije i ako bude oko 8.500Kn ili ajd 9.000Kn hebemu možda rastegnem papke.

antiratar kaže...
Kaiserex kaže...
Minneyar kaže...

Uzmi radije odlican 55'' model nego ispodprosjecan/ los 65''... Makar, ovisi kolko si osjetljiv na kvalitetu slike i ostalog, ali sudeci po zahtjevima koje si inicijalno naveo, sumnjam da ce te ovi uvjetno receno losi 65'' zadovoljit..

 Pa jesam dosta osjetljiv na kvalitetu slike jer fakat posle posla s ženom i klincima buljimo u TV, osobno do 00:00 ili 01:00 sati u noći ( filmovi, serije, crtići, PS4 Pro ), pa ono buljim, gledam, da hoću da je oke, da me ne muči da konstantno tražim i vidim greške u prikazu, no to ne znači da nisam sprema na kompromise, jesam, naravno, moram biti, ali da kvaliteta slike fakat bude oke, a ne groblje, pa bemu za 8000Kn nebre biti tolko loša ako nađemo tu best buy opciju kak spada. Fakat su TV-e mučna kupovina, fakat jesu, tak mi je bilo i sa prijašnjim TV koji sam kupovao, 100 modela proći i odlučiti, ma užas... u svim ostalim segmentima kupovine za druge uređaje ( mobovi, PC i sl tehnikalije ) nemam nikakvih problema ali sa telkama se baš mučim...

antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

Cool, sad sam pročitao recenziju na AVS-u: https://www.avforums.com/review/hisense-h65u7auk-review.14558 i čini se oke, srednja klasa sa podrškom za HDR koji to naravno zapravo nije jer nema bitne stavke da se to odradi na referentnoj bazi. No, ajde, daj info:

 

  • kakva je slika u SD sadržaju i upscaling koliko dobro odrađuje posao? ( maxTv )
  • kakva je u realnosti HDR slika u filmovima, serijama, youtube i sl.?
  • kakva je u realnosti HDR slika u igrama ( PS4 ) i input lag?
  • dubina crne boje?
  • generalno kako si zadovoljan sa osvjetljenjem i uniformnost boja u i grey i full black predlošcima?

 

Što se tiče kuta gledanja, da, VA panel, sve oke, no ono što me opet zanima je u realnim uvjetima koliko smeta. Evo ovo je moj setup:

 

Distanca od TV-a cca. max 3m centriran na cca. sredinu zida - imam dnevnu sobu od cca. 35m2 tako da prostora ima na pretek

velika 3.5m sjedeća/ležeća garnitura, stavljena cca. na sredini zida, odnosno fino popunjava veliki dio zida i sad najbitnija stvar: lijevi i desni kutovi garniture gdje ću zapravo ležati naravno nisu po sredini ekrana, koliko je to stupnjeva off-set, ne znam točno ali 10 do možda 15 stupnjeva zicer ću se pomaknuti od čiste sredine, ne mogu to izbjeći, pa je pitanje koliko će u tom režimu gledanja VA panel stvarati problme u degradaciji slike?

kdokma kaže...
antiratar kaže...

Ja imam Hisense h55u7a više od mjesec dana i više sam nego zadovoljan s njim. Taj h65u7a je više manje isti tv. Problem s tim tv-ima su kutovi gledanja jer su va paneli. Ako ti to nije previše bitno taj 65" je odličan tv. 

Ako hoćeš bolje kutove gledanja onda IPS ili oled. S obzirom na tvoj budget po meni ili lg sk8500 ili Hisense h65u7a.

 Ja bi na njegovom mjestu (a nisam stručnjak) uzeo taj Hisense ispred tog Lg-a. I sam ću ga vjerojatno kupiti. Kakv je HDR sadržaj ako si isprobavao, jesu li neki detalji u tamnim scenama pretamni ili je to sasvim gledljivo, to mu je kao mana, nema dovoljno svjetline u HDR modu..

 I mene zanima...

 Prikaz naših sd kanala je bez greške. Pritom ne mislim da je neka magija ali je stvarno dobar. Filmovi izgledaju odlično. Za input lag ne mogu ništa reći jer nisam gamer. Tv je spojen na pc i sve 5. Os je brz i fluidan. Crna je crna i kontrast odličan. Sport zbog refresha od 100hz odličan. Kad se isključe one gluposti za motion i oštrinu dse na prikazu trave na nog. igralištu skoro neprimjetno. Kutovi gledanja ništa lošiji od drugih proizvođača.

S obzirom da ti je prostorija dosta velika definitivno 65". Meni je tv isto oko 3 metra daleko i sve 5. Sa većim TV-om bi trebalo biti još bolje. Inače ne volim kad je tv presvijetal jer obično gledam u mraku. Barem ja gledam. 

 Oke, cool. Kakve su smart TV funkcije općenito ( mogućnosti, streamanje, miracast, update firmware-a ), ne hebe me toliko grafički prikaz UI elemenata da bude eye candy ko webOS ali da je UI responzivan i glatko izvršava zadaće uz responzivan daljinac kojeg ne moram ko robin hood upikavati prema telki - to je prioritet - kak je tu? 

deckard kaže...
Kaiserex kaže...

 Super thx na komentaru, imaš iskustva i to se kuži. Hebemu onda i Hrvatskoj ( t-com i ostali provideri IPTV ) takvoj kakav je ili proizvođačima sa drek upcsalingom. Kupiš telku za oke novce i onda te okljaštravaju sa low-end slikom/signalom koju ti serviraju, a s druge strane proizvođačima se očito hebe za SD sadržaj i dobar upscaling. Evo takav dobivam utisak. Po takvoj logici ili se presli van HR di su ti programi svi u FullHD ili 4K ili nađi neki satelit ili sl. di je sve u FullHD kao minimum sa dobrim bitrate-om ili nek se proizvođači isprse i taj dio odrade u telki kak spada, mada znam da u suštini SD upscaling je drek po defaultu jer uključuje digital image processing i gdi se to radi dolazi do degradacije slike oćeš/nećeš ali daj ono u 2018 god. smo, ponudi dobar proccesing čip za tu namjenu i bok, podigni cenu za 500Kn al da to bude gledljivo, ovako kako opisuješ, to je užas živi....i kaj sad raditi...bemu...pa nebum kupoval 38" TV...

A sad uzmi u obzir da u SD već na katalogu imaj 8k televizore . Uglavnom domaći provideri televizije i distributeri signala uopće ne prate svjetske trendove niti ih je briga za to jer i ovako kako je ljudi kupuju njihove muljave pakete. Ako nas EU ne natjera, nitko neće. Pa kad uzmeš u obzir da su FTA televizije s nacionalnom koncesijom sadržajno u kamenom dobu, a da je stanovništvo pretežito zaostalo po svim pitanjima svjetskih trendova u multimediji, niti se previše ne čudim stanju stvari. Uglavnom, svi ti veći televizori (55" i više) se zapravo niti ne bi trebali kupovati primarno radi klasične over-the-air televizije jer je televizijski program već skroz out, pogotovo mlađim (pa sad već i sredovječnim) generacijama koje su "online". Streaming servisi tipa Netflix, Youtube, blu-ray materijal, igrače konzole, media playeri, eventualno gledanje satelitske televizije u FHD-u, streaming sa smartphonea... TV program je sad na tim smart telkama tek jedna od podržanih funkcija, tako da ne očekujem čuda u napretku algoritama za upscale niskih rezolucija.

 Ma drek sve skupa evo tak...

http://mygt540.com/
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

Bio sam jako zagrijan samo za 65" pa sam ipak spustio kriterije ali samo što se veličine ti će i odlučio se za 55" XF9005 po preporuci Flagshipa i deckarda. Idući tjedan ga uzimam od Peveca jer mi je pred nosom, cijena ista kao i u SD pa mi je bolja opcija zbog servisa ili nekog povrata.

 Gdje pevec ima XF9005 i po kojoj cijeni? gledam na stranicama peveca i nema nigdje. Molim info

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...

Znači ista dvojba, ista udaljenost, želja za 65" telkom nakon 6 godina 55", dakle dobar 65" lcd ili možda ipak 55" oled za slične novce usprkos strahu od burn-ina. Na kraju uzeo C8 oled i prestravio se od slike. Ono, level up televizor i uopće neko novo iskustvo, a malo me što više od stvari u životu može ugodno iznenaditi a kamoli ushititi. Crna u mraku = ugašeni televizor, pomisliš da se pokvario. Uniformnost i izostanak bilo kakvog bandinga (osim na 5% sive ako gledaš baš testove) strava. Smart fićeri ko komp (HTPC) da imaš zaštekan gore, playa sve što sam mu bacio, streama Atmos van, jednim klikom na daljincu kad je ugašen dižeš Netflix u sekundu-dvije, glasovne komande za pretraživanje svega i svačega po netu, jubitu, gasiš ekran na voice command... HDR strava, boje, kontrast, bijela, pada ladica do poda, gledali smo žena i ja neke HDR demoe s jubita i šutili buljeći u nevjerici. Onda Netflix, pa Dolby Vision, pa provrtili po poznatim serijama koje smo pogledali prije na lcd-u u SDR i FHD tehnici. Isto ladice na podu. Ugasiš i odeš spavati, sanjaš sliku. Čak i SDR materijali strava. Nogomet, nema ni zrno bandinga, strava. Kutevi? Haha, smiješno. Paralelno s ekranom sve šareno. Drugi dan jedva čekaš da dođeš s posla da se opet zabuljiš u to. Eto. Pa ti vidi i nemoj reći kasnije da te nisam upozorio na burn-in . Ja sam rekao, ako se ne sprži ovaj sad neke 4 godine do razine kad bi se to primjetilo u real-world sadržaju, uzimam 65" ili još veći jer je to strava od slike. Sad nisam bio spreman riskirati 18-20k kn za 65" koji bi se mogao "skuriti". Uglavnom... Strava.

 

Ma ni meni nije svejedno zbog burn-ina ali prema testu od rtingsa (https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test) ne bi trebalo biti nekih problema. Gledam tv oko 2-3 sata dnevno tako da mislim da sam ok u tom pogledu.

Jedno pitanje, vidim da je C8 dosta skuplji od B8, ali na reviewima nema baš neke razlike osim malo novijeg procesora. Jesi možda uspoređivao B8 i C8 prije kupnje pa da znaš neke skrivene razlike?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
IxyCRO kaže...

Želim TV koji će me stvarno oduševiti. Za sad gledam LG B8 55' i uzeo bi ga ako padne ispod 10k.

Ali s druge strane me muči da li bi mi 55' bilo pre malo. Gledati ću TV s 2.5 - 3 metra, većinom u mraku.

Da li mi je najbolji izbor taj LG OLED 55' ili bi bilo bolje da uzmem LG SK8500 65' ili nešto kao Samsung NU8002 65'? Više od 10k kuna ne bi davao.

Znači ista dvojba, ista udaljenost, želja za 65" telkom nakon 6 godina 55", dakle dobar 65" lcd ili možda ipak 55" oled za slične novce usprkos strahu od burn-ina. Na kraju uzeo C8 oled i prestravio se od slike. Ono, level up televizor i uopće neko novo iskustvo, a malo me što više od stvari u životu može ugodno iznenaditi a kamoli ushititi. Crna u mraku = ugašeni televizor, pomisliš da se pokvario. Uniformnost i izostanak bilo kakvog bandinga (osim na 5% sive ako gledaš baš testove) strava. Smart fićeri ko komp (HTPC) da imaš zaštekan gore, playa sve što sam mu bacio, streama Atmos van, jednim klikom na daljincu kad je ugašen dižeš Netflix u sekundu-dvije, glasovne komande za pretraživanje svega i svačega po netu, jubitu, gasiš ekran na voice command... HDR strava, boje, kontrast, bijela, pada ladica do poda, gledali smo žena i ja neke HDR demoe s jubita i šutili buljeći u nevjerici. Onda Netflix, pa Dolby Vision, pa provrtili po poznatim serijama koje smo pogledali prije na lcd-u u SDR i FHD tehnici. Isto ladice na podu. Ugasiš i odeš spavati, sanjaš sliku. Čak i SDR materijali strava. Nogomet, nema ni zrno bandinga, strava. Kutevi? Haha, smiješno. Paralelno s ekranom sve šareno. Drugi dan jedva čekaš da dođeš s posla da se opet zabuljiš u to. Eto. Pa ti vidi i nemoj reći kasnije da te nisam upozorio na burn-in . Ja sam rekao, ako se ne sprži ovaj sad neke 4 godine do razine kad bi se to primjetilo u real-world sadržaju, uzimam 65" ili još veći jer je to strava od slike. Sad nisam bio spreman riskirati 18-20k kn za 65" koji bi se mogao "skuriti". Uglavnom... Strava.

 Pa hebemu - u qurac - to se traži - upravo taj efekt hoću i ja kad radim upgrade, sve ostalo su kompromisi gore/dolje/ljevo/desno...oke kolko para tolko muzike, sve jasno.....ak uzmem novu grafičku onda hoću 100% bolji framerate, ne 20% ne 30%, ne 50% - nego 100%...jbg nema 2 ili 3 soma evra za pljunut u SD kanticu. Ali hvala ti na info i kaj uživaš kak spada :-D

Deckard daj mi ponudi uz SK8500 seriju i Hisens U7 seriju još jedan model 65" u cijeni 8.000Kn, ajd bemu 8.500Kn :-P

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 14:54 (Kaiserex).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 Hmmm, oke za Hisens, ići ću ga i ja pogledat u Elipso, valjda nije tak strašno, mada se čini strašno prema Deckardu, no hvala na info.

Strašno se čini prema FHD i 4k materijalima kojima civilizirani zapadni svijet hrani takve televizore . Za gledati televiziju preko domaćih providera (osim ono malo HD kanala koji se tu i tamo nude, i to ne preko iptv-a nego preko satelita) sve iznad 32" lcd-a ili 42" plazme (kojih više nema) je bacanje novca. Samo moje mišljenje. Kao što rekoh, muljavo, jedino možda s 5-6-7 metara za 55" .

Deckard
8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema miracast ali ima mirroring koji radi bez greške. Spoji se brzo i radi glatko. Os je brz ali mana mu je mali broj aplikacija. Firmware je definitivno noviji od navedenih u prošlim postovima. Ne znam koji je točno ali ako treba mogu kasnije pogledati. Mogućnosti štelanja slike i zvuka ne fali. Pali se brzo, doslovno u par sekundi iz standby a a iz hladnog mu treba 10-15 sekundi. Stavi nešto na USB i nek ti to puste u trgovini na više tv-a i izabereš sebi šta ti najviše odgovara. Ovo za naše kanale je istina. Prikaz naših sd kanala na h55u7a nije loš ali kad vidiš kvalitetniji onda počinješ primjećivati više toga

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 14:58 (antiratar).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 

LG mi se čini kao jako dobra kupovina, ali van budžeta mi je 65" model, jedino ako budu sad za crni petak ili božić dobre akcije i ako bude oko 8.500Kn ili ajd 9.000Kn hebemu možda rastegnem papke.

Black Friday ili možda ono otvorenje SD u West Gate-u s mogućim 20% popustom snizilo bi sadašnju cijenu 65SK8500 na 9200 kn.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

 Hmmm, oke za Hisens, ići ću ga i ja pogledat u Elipso, valjda nije tak strašno, mada se čini strašno prema Deckardu, no hvala na info.

Strašno se čini prema FHD i 4k materijalima kojima civilizirani zapadni svijet hrani takve televizore . Za gledati televiziju preko domaćih providera (osim ono malo HD kanala koji se tu i tamo nude, i to ne preko iptv-a nego preko satelita) sve iznad 32" lcd-a ili 42" plazme (kojih više nema) je bacanje novca. Samo moje mišljenje. Kao što rekoh, muljavo, jedino možda s 5-6-7 metara za 55" .

 A jbg, išel budem pogledati, možda nisam takva picajzla, mada jesam heheh...u qurac 42" Panny S30 plasma je tu carska, fakat taj sadržaj radi fino...i kaj sad, po takvom kaj opće kupujem TV, nebrem tak, trebam TV hehehe, daj nešt ponudi i ublaži retoriku bogte, ovak fakat ispada drek nad drekom, moraš mi malo pomoći i motivirati, ubil si me sad sa tim komentarima, heheh :-D

http://mygt540.com/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice