Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.332
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Ma ni meni nije svejedno zbog burn-ina ali prema testu od rtingsa (https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test) ne bi trebalo biti nekih problema. Gledam tv oko 2-3 sata dnevno tako da mislim da sam ok u tom pogledu.

Jedno pitanje, vidim da je C8 dosta skuplji od B8, ali na reviewima nema baš neke razlike osim malo novijeg procesora. Jesi možda uspoređivao B8 i C8 prije kupnje pa da znaš neke skrivene razlike?

Da, i meni je taj test na kraju stvorio nadu da bi stvar mogla biti ok i nakon 4-5 godina mojeg načina gledanja uz male korekcije nekih navika. Vidjet ćemo, nadam se. Razlike između B8 i C8 su meni praktički nebitne, slika bi trebala biti ista. C8 ima nešto brži proc. i par funkcija muljanja slike koje bi trebale imati više koraka obrade, to ionako po defaultu ja gasim. B8 mi čak ima i ljepši stalak s manjim footprintom od tacne na C8. No kako se C8 dao nabaviti praktički za slične ili iste novce ko B8 kad sam kupovao, odn. povoljnije na masi dosadašnjih akcija, uzeo sam C8. Inače da je cijena bila bitno niža za B8, bez problema bih njega uzeo.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 Pa hebemu - u qurac - to se traži - upravo taj efekt hoću i ja kad radim upgrade, sve ostalo su kompromisi gore/dolje/ljevo/desno...oke kolko para tolko muzike, sve jasno.....ak uzmem novu grafičku onda hoću 100% bolji framerate, ne 20% ne 30%, ne 50% - nego 100%...jbg nema 2 ili 3 soma evra za pljunut u SD kanticu. Ali hvala ti na info i kaj uživaš kak spada :-D

Deckard daj mi ponudi uz SK8500 seriju i Hisens U7 seriju još jedan model 65" u cijeni 8.000Kn, ajd bemu 8.500Kn :-P

Oled ti je upravo to, ono, šut u glavu direktno, level up. Jasno pod pretpostavkom da ne dobiješ neki smrdani panel. Ovaj moj se čini poprilično perfektan u odnosu na one strave po netu koje se daju naći. Ali to je tako sa svim televizorima uostalom. Od preporuka za još nešto u 65" pored SK8500 za te novce nema ništa a što bi ja sebi uzimao. Prije sam tu već pisao, 65" za te novce zaobilaziti. Barem 12-13 cigli kuna za ozbiljan 65" televizor, iskreno. Možda onaj Q6FN kad je bio na akciji oko 10 cigli, ali fakat za 8k teško išta. Bolje bolji 55", i to je veliko.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...

Nema miracast ali ima mirroring koji radi bez greške. Spoji se brzo i radi glatko. Os je brz ali mana mu je mali broj aplikacija. Firmware je definitivno noviji od navedenih u prošlim postovima. Ne znam koji je točno ali ako treba mogu kasnije pogledati. Mogućnosti štelanja slike i zvuka ne fali. Pali se brzo, doslovno u par sekundi iz standby a a iz hladnog mu treba 10-15 sekundi. Stavi nešto na USB i nek ti to puste u trgovini na više tv-a i izabereš sebi šta ti najviše odgovara. Ovo za naše kanale je istina. Prikaz naših sd kanala na h55u7a nije loš ali kad vidiš kvalitetniji onda počinješ primjećivati više toga

 Oke, whatever bitno da radi mirroring da mogu proslijediti neki youtube video fajl sa moba - evo to mi je najbitnije. Di su točno nedostatci oko aplikacija?...realno trebam youtube i....fakat ne znam kaj još, ajd Netflix možda u budućnosti, to sam imal i na PS4 di radi bez beda...imam i Vero 4K streamer na KODI tak da sam i tu pokriveni, al youtube najbitniji da ne šaltam na streamer ili PS4. Facebook i pizdarije mi ne trebaju, mada ajd valjda bi tu i tam i to iskoristil, mada mob je uvek uz mene. Evo recimo ono kaj bi realno stvarno još kod telke koristil da mogu recimo sluške prek 3.5mm zašteati u daljinac i da fino ne smetam drugima kad spavaju ili naravno wifi, BT opcija za sluške...ovo za SD sadržaj fakat moram videti uživo kad puknem u TV na licu mesta...

Flagship kaže...
Kaiserex kaže...

 

LG mi se čini kao jako dobra kupovina, ali van budžeta mi je 65" model, jedino ako budu sad za crni petak ili božić dobre akcije i ako bude oko 8.500Kn ili ajd 9.000Kn hebemu možda rastegnem papke.

Black Friday ili možda ono otvorenje SD u West Gate-u s mogućim 20% popustom snizilo bi sadašnju cijenu 65SK8500 na 9200 kn.

 

 

 Cool, thx za info vezano za West Gate :-D

http://mygt540.com/
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...

 A jbg, išel budem pogledati, možda nisam takva picajzla, mada jesam heheh...u qurac 42" Panny S30 plasma je tu carska, fakat taj sadržaj radi fino...i kaj sad, po takvom kaj opće kupujem TV, nebrem tak, trebam TV hehehe, daj nešt ponudi i ublaži retoriku bogte, ovak fakat ispada drek nad drekom, moraš mi malo pomoći i motivirati, ubil si me sad sa tim komentarima, heheh :-D

Nema ti druge nego otići u dućan i natjerati trgovce da puste neki SD materijal. Ili još bolje ponesi na sticku neke snimke jer sad imaju filozofiju da im distributeri ne daju da vrte išta osim promo materijala koji blješte i pršte od boja, HDR-a i svega onoga što nećeš gledati u realnom svijetu. Ja sam ti dosta agresivan po pitanju svega toga skupa, ili radi kak treba ili ne radi.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...
Dr.House kaže...

Bio sam jako zagrijan samo za 65" pa sam ipak spustio kriterije ali samo što se veličine ti će i odlučio se za 55" XF9005 po preporuci Flagshipa i deckarda. Idući tjedan ga uzimam od Peveca jer mi je pred nosom, cijena ista kao i u SD pa mi je bolja opcija zbog servisa ili nekog povrata.

 Gdje pevec ima XF9005 i po kojoj cijeni? gledam na stranicama peveca i nema nigdje. Molim info

 

U katalogu niti na stranicama Peveca nema ponude 55XF9005 već sam zatražio na upit i jutros mi došla potvrda cijene koja je ista kao i u SD i da mogu naručiti ako želim a zbog servisa i blizine idem na tu opciju pa ću kod njih uzeti.

 

Evo, sad maloprije mi stigne newsleter u inbox i vidim da je kratka akcija Sony televizora u Svijet medija i za seriju XF pa je sad model 55XF9005 još jeftiniji i košta 8999,00 kn, ponuda traje od 09.11. do 11.11.2018. pa požurite. Svijet-medija_SonyTV

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 15:14 (Dr.House).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Kaiserex kaže...

 A jbg, išel budem pogledati, možda nisam takva picajzla, mada jesam heheh...u qurac 42" Panny S30 plasma je tu carska, fakat taj sadržaj radi fino...i kaj sad, po takvom kaj opće kupujem TV, nebrem tak, trebam TV hehehe, daj nešt ponudi i ublaži retoriku bogte, ovak fakat ispada drek nad drekom, moraš mi malo pomoći i motivirati, ubil si me sad sa tim komentarima, heheh :-D

Nema ti druge nego otići u dućan i natjerati trgovce da puste neki SD materijal. Ili još bolje ponesi na sticku neke snimke jer sad imaju filozofiju da im distributeri ne daju da vrte išta osim promo materijala koji blješte i pršte od boja, HDR-a i svega onoga što nećeš gledati u realnom svijetu. Ja sam ti dosta agresivan po pitanju svega toga skupa, ili radi kak treba ili ne radi.

 jasno...i ja sam takav u princpu, ali, jbg ali nema se trenutno toliko novaca za spržiti mada je to je najispravnije, ionak ga kupuješ za 5+ godina, pa ono, al nebrem 2 soma skeširati :-D

Budem išel zuriti u dućan da vidim neke sadržaje koje inače gledam na TV prek sticka :-D Očito budem tam par sati, da, proklete telke 

http://mygt540.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...
Mr_Peanut kaže...
Dr.House kaže...

Bio sam jako zagrijan samo za 65" pa sam ipak spustio kriterije ali samo što se veličine ti će i odlučio se za 55" XF9005 po preporuci Flagshipa i deckarda. Idući tjedan ga uzimam od Peveca jer mi je pred nosom, cijena ista kao i u SD pa mi je bolja opcija zbog servisa ili nekog povrata.

 Gdje pevec ima XF9005 i po kojoj cijeni? gledam na stranicama peveca i nema nigdje. Molim info

 

U katalogu niti na stranicama Peveca nema ponude 55XF9005 već sam zatražio na upit i jutros mi došla potvrda cijene koja je ista kao i u SD i da mogu naručiti ako želim a zbog servisa i blizine idem na tu opciju pa ću kod njih uzeti.

 

Evo, sad maloprije mi stigne newsleter u inbox i vidim da je kratka akcija Sony televizora u Svijet medija i za seriju XF pa je sad model 55XF9005 još jeftiniji i košta 8999,00 kn, ponuda traje od 09.11. do 11.11.2018. pa požurite. Svijet-medija_SonyTV

 Cool, kak je xf9005 naspram SK8500?

http://mygt540.com/
8 godina
neaktivan
offline
Re: 43'' AndroidSTV(Kodi)
jozef kaže...
hrkihrle kaže...

Tražim smarttv  , 43 inča, da ima instaliran KODI - pod mus  , želim gledati  filmove sa prevodom  sa  domaćih repozitorija /platformi Osijekbuid/Zadarbuild iz velikih baza  filmova (phenix,spectro,geneziz),  stari filmovi od 1940 do danas!,) znači u biti  mora imati ANDROID operativni sustav ( kolko sam pročitao to ima samo Philips i Sony). Prvenstveno me zanima tv koji ima dobre perfomanse vezano za internet surfanje, korištenje YOUTUBA i KODIJA.

Ako možda ima neki bliže 3000kn, negoli 3500kn? Poželjno  je kad bi još imao garanciju dužu od 2 godine ( može i ona registracija na letak isl) ,ali nije  naravno uvjet, to je  samo dodatni plus...

Plus bi bio ako ima HBBfunkciju

 

Ja sam našao  (VJERUJEM da je  dobar?) sa 5 godina jamstva, PHILIPS 43 PUS6412- ( 4k!rezolucija) za- 3499kn 

 

Ima li možda nešto slično tomu ( znači uvjet je da ima KODI) ,cijena naravno poželjno manja!

Ukoliko nema nešto ala gornji, možete li mi barem REĆI VAŠE MIŠLJENJE O TOM PHILIPSU- , da li im  kodi i druge aplikacije vezane za internet dobro rade?

hvala

 

 

 ono što sam ja vidio taj Android na Philipsu tako kilavo radi da je bolje da ga nema. Namučit ćeš se s Kodijem. Osobno bih uzeo TV s nekim drugim OSom, a Kodi bi strimao iz Android Boxa ili HTPCa

 Vidjeli ste  koristeći ga baš uživo ili?

Evo  g.garfiled kaže da kodiji i android rade besprejekorno na pfilipsima iz 2018...sada da li su ova dva predložena iz 2018?

kome vjerovati?...ja imam nexbox A95X , spojen na samsungD5303 mislm..JAKO LOŠE MI UČITAVA INTERNET, jako sporo...youtube  malo bolje 

Nisam nešto zadovoljan sa internetom preko boxa?

Pa , logično bi bilo da nešto što je tvornički ugrađeno radi bolje ili isto  nego box koga naknadno  povezujemo?? Razmišljam naglas kao laik

Možete li to komentirati i dati vaše pojašnjenje...da li android box  može biti bolji od ugrađenog androida, odnosno zašto je bolji?

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
Dr.House kaže...
Mr_Peanut kaže...
Dr.House kaže...

Bio sam jako zagrijan samo za 65" pa sam ipak spustio kriterije ali samo što se veličine ti će i odlučio se za 55" XF9005 po preporuci Flagshipa i deckarda. Idući tjedan ga uzimam od Peveca jer mi je pred nosom, cijena ista kao i u SD pa mi je bolja opcija zbog servisa ili nekog povrata.

 Gdje pevec ima XF9005 i po kojoj cijeni? gledam na stranicama peveca i nema nigdje. Molim info

 

U katalogu niti na stranicama Peveca nema ponude 55XF9005 već sam zatražio na upit i jutros mi došla potvrda cijene koja je ista kao i u SD i da mogu naručiti ako želim a zbog servisa i blizine idem na tu opciju pa ću kod njih uzeti.

 

Evo, sad maloprije mi stigne newsleter u inbox i vidim da je kratka akcija Sony televizora u Svijet medija i za seriju XF pa je sad model 55XF9005 još jeftiniji i košta 8999,00 kn, ponuda traje od 09.11. do 11.11.2018. pa požurite. Svijet-medija_SonyTV

 Cool, kak je xf9005 naspram SK8500?

 Puno bolji po svemu :) ... ali i puno skuplji

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam, to će ti netko drugi morat odgovoriti a što se mene ti će prestao sam gledat druge modele i odlučio se za Sony, samo sam bio u dilemi oko veličine ekrana pa sam spustio kriterij što se toga ti će, no ovaj model mi se čini da sve zaokružuje i da za tu lovu se isplati uzet, pogotovo sad na ovoj akciji u Svijet medija.

Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

sada sam tek vidio ovaj tvoj odgovor...hvala ti 

 

Edit:

odnosi se na Garfildovo :

 

Kao šta sam ti več napisao Android na modelima 7303 i na više radi veoma dobro bez ikakvih problema:) Tako, da nema potrebe za kojim vanskim boxom..A ako si skeptičan, možeš uzet recimo model 6703 pa uzmeš koji vanski box.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 15:48 (hrkihrle).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

 

U katalogu niti na stranicama Peveca nema ponude 55XF9005 već sam zatražio na upit i jutros mi došla potvrda cijene koja je ista kao i u SD i da mogu naručiti ako želim a zbog servisa i blizine idem na tu opciju pa ću kod njih uzeti.

 

Evo, sad maloprije mi stigne newsleter u inbox i vidim da je kratka akcija Sony televizora u Svijet medija i za seriju XF pa je sad model 55XF9005 još jeftiniji i košta 8999,00 kn, ponuda traje od 09.11. do 11.11.2018. pa požurite. Svijet-medija_SonyTV

U SD je 55XF9005 8499 kn s onim popustom za newsletter, znači i u pevecu je 8499 kn? Ako je i 5 god garancija s tom cijenom onda je svejedno di se kupi, što bliže to bolje:)

 

Nije loša cijena u SM međutim SD je još uvijek najjeftiniji ( sada i pevec ako je ta cijena)

 

Na žalost ne znamo kakvi će biti općenito BF ili popusti vezani uz otvorenja i koliko % na koje tv pa bi bilo zanimljivo vidjeti kako će izgledati cijena recimo za 65XF9005, ako budu pretpostavke točne onda bi mogao imati cijenu 10960:)

 

Ili 55B8 OLED za cca 9000:)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kaiserex kaže...
Dr.House kaže...
Mr_Peanut kaže...
Dr.House kaže...

Bio sam jako zagrijan samo za 65" pa sam ipak spustio kriterije ali samo što se veličine ti će i odlučio se za 55" XF9005 po preporuci Flagshipa i deckarda. Idući tjedan ga uzimam od Peveca jer mi je pred nosom, cijena ista kao i u SD pa mi je bolja opcija zbog servisa ili nekog povrata.

 Gdje pevec ima XF9005 i po kojoj cijeni? gledam na stranicama peveca i nema nigdje. Molim info

 

U katalogu niti na stranicama Peveca nema ponude 55XF9005 već sam zatražio na upit i jutros mi došla potvrda cijene koja je ista kao i u SD i da mogu naručiti ako želim a zbog servisa i blizine idem na tu opciju pa ću kod njih uzeti.

 

Evo, sad maloprije mi stigne newsleter u inbox i vidim da je kratka akcija Sony televizora u Svijet medija i za seriju XF pa je sad model 55XF9005 još jeftiniji i košta 8999,00 kn, ponuda traje od 09.11. do 11.11.2018. pa požurite. Svijet-medija_SonyTV

 Cool, kak je xf9005 naspram SK8500?

 Pa ne može se Lg model nikako uspoređivat sa Sony modelom:)) Sony ima puno bolji kontrast, ima bolju svjetlost tako u SDR kao i HDR,  osjetno bolju uniformiranost panela, prikaz boja je kod oba veoma dobar, sama dubina slika je isto bolja kod Sonya. Pa i samo procesiranje slike, je svakako bolje kod Sonya:) Taj Lg se u praksi može uspoređivat sa Philips modelom 8503, Panasonicom FX780, i Sony modelom XF 8505.. Pa i ti svi modeli su bolji što se tiče procesiranja slike..

16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mali ispravak ... ipak je model 55XF9005 u SD za sada još uvijek najjeftiniji ako se uzima za keš, onda uz -10% popusta izađe 8549 kn. Ja ga za keš ne mogu uzet nego na 24. rate i zato u konačnici plaćam 9499 kn u Pevecu i naravno paše mi zbog onoga što sam gore već naveo, blizine trgovine.

 

Ne znam da li ima kakav popust za keš i u Pevecu jer i oni daju na karticu povoljnije ali pošto sam ove godine imao poveće izdatke u auto ne mogu ni pomislit da TV uzmem sad za keš, ma koliko god dobar on bio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 16:05 (Dr.House).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sto se tice hisense 55u7a,ima i moj brzinski osvrt nekih 10ak stranica unazad. 

Potvrdjujem sve sto su kolege rekle. SD signal je meni bio iznad mojih očekivanja. Najvece sranje je po meni nogomet i sport koji kamere prate iz daljine, jer je to dosta mutnjikavo, tako da tu uopce skoro ne dolazi do izrazaja ovih 100hz. Nemam nazalost neki hd sport program da vidim to u akciji.

Najgora stvar koju sam primjetio na SD signalu su slova tekstova na reklamama(tipa Konzum, Garnier, lupam sad) i tekstovi natpisa koji prolaze u dnevniki nove tv recimo, a to je da se javlja nekakav cudni sum koji pravi "sawtooth" efekt na rubovima slova. Kao da ti natpisi nisu dio slike nego ubaceni naknadno. Bilo kakvi natpisi unutar snimljenog sadrzaja nemaju tu gresku. Tu se jos uvijek lomim dal na SD signalu ostavit noise reduction na low... 

Izbor aplikacija na storeu je sranje, ali ove osnovne meni rade jako brzo i bez greske, netflix, youtube i plex.

Mirroring je i meni radio bez problema, samo sam youtube testiro. 

Kvaliteta slike je meni opcenito odlicna, crna jako dobra i bez sivila, kontrast odlican. Local dimming je tu vec cudna ptica, na low i medium radi solidno, ali na high kod cisto crne slike sa bijelom kuglom pokazuje se edge led i svjetleca traka unutar mrklo crnog ekrana.

Ja sam na panel lutriji dobio malo cloudinga lijevo dolje i desno gore kao da je sam panel dobio blagu deformaciju ili su mi vijci neravnomjerno stegnuti, ali local dimming na low i medium ga fino smiruje, dok ga high totalno uklanja na cisto crnoj slici. Opcija za podesavanje slike stvarno ima jako puno. Tvu svakako treba podesiti sliku, jer ima pretjerano naglasenu crvenu boju. 

Zasad ne vidim DSE, probijanje osvjetljenja, niti neke druge anomalije.

Konekcije rade bez problema, internet zicno i wifi bez greske.

Ja sam zasad zadovoljan kupnjom, a jedino sto ovom tvu nedostaje je direct led i bio bi daleko najbolji bang for buck. 

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li se može registrirat(http://samsung5godinajamstva.hr) za 5god jamstva neovisno u kojoj je trgovini kupljen tv?
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kompa, mi i dalje cekamo BF kaj ne, aku su svi sad poceli snižavat mogle bi bit dobre cijene

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa uzmi si i svijet medija, tamo ti je 9000kn do 12 rata bez kamata i 5god garancije

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ROXX kaže...
Da li se može registrirat(http://samsung5godinajamstva.hr) za 5god jamstva neovisno u kojoj je trgovini kupljen tv?

 Ja sam rego tv neki dan, bitno da je na popisu tva koji ostvaruju pravo na to jamstvo. Potvrdni mail još nije došo da su obradili podatke, al automatski mail je došao da su zaprimili registraciju pa će biti u roku od 30 (ili 60?) radnih dana, al nezz. Nigdje u uvjetima ne piše da moraju biti točno određene trgovine gdje se mora kupit uređaj, nebitno dal je na akciji il novi izložbeni neupaljen tv.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 17:32 (DiRT).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DamirDz kaže...

Sto se tice hisense 55u7a,ima i moj brzinski osvrt nekih 10ak stranica unazad. 

Potvrdjujem sve sto su kolege rekle. SD signal je meni bio iznad mojih očekivanja. Najvece sranje je po meni nogomet i sport koji kamere prate iz daljine, jer je to dosta mutnjikavo, tako da tu uopce skoro ne dolazi do izrazaja ovih 100hz. Nemam nazalost neki hd sport program da vidim to u akciji.

Najgora stvar koju sam primjetio na SD signalu su slova tekstova na reklamama(tipa Konzum, Garnier, lupam sad) i tekstovi natpisa koji prolaze u dnevniki nove tv recimo, a to je da se javlja nekakav cudni sum koji pravi "sawtooth" efekt na rubovima slova. Kao da ti natpisi nisu dio slike nego ubaceni naknadno. Bilo kakvi natpisi unutar snimljenog sadrzaja nemaju tu gresku. Tu se jos uvijek lomim dal na SD signalu ostavit noise reduction na low... 

Izbor aplikacija na storeu je sranje, ali ove osnovne meni rade jako brzo i bez greske, netflix, youtube i plex.

Mirroring je i meni radio bez problema, samo sam youtube testiro. 

Kvaliteta slike je meni opcenito odlicna, crna jako dobra i bez sivila, kontrast odlican. Local dimming je tu vec cudna ptica, na low i medium radi solidno, ali na high kod cisto crne slike sa bijelom kuglom pokazuje se edge led i svjetleca traka unutar mrklo crnog ekrana.

Ja sam na panel lutriji dobio malo cloudinga lijevo dolje i desno gore kao da je sam panel dobio blagu deformaciju ili su mi vijci neravnomjerno stegnuti, ali local dimming na low i medium ga fino smiruje, dok ga high totalno uklanja na cisto crnoj slici. Opcija za podesavanje slike stvarno ima jako puno. Tvu svakako treba podesiti sliku, jer ima pretjerano naglasenu crvenu boju. 

Zasad ne vidim DSE, probijanje osvjetljenja, niti neke druge anomalije.

Konekcije rade bez problema, internet zicno i wifi bez greske.

Ja sam zasad zadovoljan kupnjom, a jedino sto ovom tvu nedostaje je direct led i bio bi daleko najbolji bang for buck. 

 Ja sam sinoć gledao Arsenal Sporting na slo 2hd sa isključenim glatkim pokretima i isključenom oštrinom na standard postavkama i to muljanje koje ti spominješ ( dse ) je skoro neprimjetno. Tu onda panel odrađuje svoje odlično. Na našim kanalima se ipak više primijeti ali to je tako kod svih tv-a jer su naši kanali najblaže rečeno jadni. Ovo sa slovima kod mene nema nikakvih problema. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 19:43 (antiratar).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa trebam pomoc oko kupnje novog televizora.

 

Jucer je crkao 7 godina star LG LCD tv, pa sam se sad baio u potragu za novim. Stari je imao refresh rate od 200 Hz i stvarno je bilo odlicno gledati sportske prijenose i filmove bez efekta "muljavosti" oko brzih i dinamicnih scena.

Novi tv bi isto tako htio da ima 200 Hz refresh rate, ali sad kad sam se bacio u istrazivanje vidim da su svi proizvodaci Tv poceli s nekakvim vlastitim oznacavanjem svojih verzija refresh rate TM100, PQ1300 i td.

 

Sto naravno kupcu otezava trazenje onog sto zaista zeli. Pa vas zato tu pitam.

Htio bih Tv dimenzija 32" ili 40" sa FHD koji ima stvarni refresh rate od 200 Hz i ako je moguce da je Smart Tv. Maksimalna cijena je 3000 kn. Vase preporuke?

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se isplati uopče kupovati lcd 55,(nebitno koja marka),za cca 7-8 tisućica,kad za 10-11 ima Lg oled?Znači dali se protegnuti još 3 soma i kupiti oled ili ne?Dali je to vrh?

 
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

Jel se isplati uopče kupovati lcd 55,(nebitno koja marka),za cca 7-8 tisućica,kad za 10-11 ima Lg oled?Znači dali se protegnuti još 3 soma i kupiti oled ili ne?Dali je to vrh?

 Ali zapržit će ti se ekran za 2-3 godine ili manje tako da će ti propast tih 10-11 tisuća kuna svakako loše kako god okreneš.

Napad je najbolja obrana :)
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, OLED je vrh i ako si sretnik koji si ga može priuštiti - kupuj.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...
9111963 kaže...

Jel se isplati uopče kupovati lcd 55,(nebitno koja marka),za cca 7-8 tisućica,kad za 10-11 ima Lg oled?Znači dali se protegnuti još 3 soma i kupiti oled ili ne?Dali je to vrh?

 Ali zapržit će ti se ekran za 2-3 godine ili manje tako da će ti propast tih 10-11 tisuća kuna svakako loše kako god okreneš.

 Pa nije baš takva koma što se tiče ekrana?Ne igram igrice,samo filmovi i maxtv.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sutra idem vidjet C8,vidjet kakva je slika u odnosu na druge i ak je bolja,uzet ču ga.Ak je isti drek,ništa od kupovine.Hebe me samo maxtv,tj.kakva če biti slika.To me najviše brine.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...

Sutra idem vidjet C8,vidjet kakva je slika u odnosu na druge i ak je bolja,uzet ču ga.Ak je isti drek,ništa od kupovine.Hebe me samo maxtv,tj.kakva če biti slika.To me najviše brine.

 Primjeti i to kakvi se demoi vrte po kakovim TV-ima. Npr. OLED ima dosta scena sa crnom bojom, dok ostali skoro ništa... ;-)

 

A slika je garantirano bolja od ostalih tehnologija, to je bar dokazano gro puta...

 

 

p.s. ako bude na OLED-u LG demo sa statičnom scenom šljunka na plaži sa par školjaka, morskom zvijezdom i valovima što idu do pola ekrana, malo se bolje zagledaj u nju (iz bilokojeg kuta, nije bitno) pa napiši kako ti se čini

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 22:15 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
antiratar kaže...
DamirDz kaže...

 

Najgora stvar koju sam primjetio na SD signalu su slova tekstova na reklamama(tipa Konzum, Garnier, lupam sad) i tekstovi natpisa koji prolaze u dnevniki nove tv recimo, a to je da se javlja nekakav cudni sum koji pravi "sawtooth" efekt na rubovima slova. Kao da ti natpisi nisu dio slike nego ubaceni naknadno. Bilo kakvi natpisi unutar snimljenog sadrzaja nemaju tu gresku. 

 Ja sam sinoć gledao Arsenal Sporting na slo 2hd sa isključenim glatkim pokretima i isključenom oštrinom na standard postavkama i to muljanje koje ti spominješ ( dse ) je skoro neprimjetno. Tu onda panel odrađuje svoje odlično. Na našim kanalima se ipak više primijeti ali to je tako kod svih tv-a jer su naši kanali najblaže rečeno jadni. Ovo sa slovima kod mene nema nikakvih problema. 

 

Da, dobro je ako nemas. Zapravo je cudna pojava i iskljucivo na reklamnom sadrzaju gdje iskacu kojekakvi natpisi i tu i tamo u nekoj emisiji, ali je bas specificno i vidi se razlika u takvim situacijama, kao da su takvi natpisi naljepljeni preko snimljenog sadrzaja i imaju losu digitalnu obradu putem signala.

I to se ajmo reci jedva primjeti gotovo se mora traziti, traje jedva sekundu. 

To se ne javlja na bitnim stvarima koje se gledaju, nema na titlovima, nema na bilo kakvim slovima i natpisima koji su u snimljenom kadru (bas scenama u emisiji ili filmu), nema na bolje obradjenim natpisima, recimo imena i opisi na vijestima (priopcenja i sl.). 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima na ekupi ovaj Philips 50PUS6703  na akciji s 5g. garancije. Valja li ovo išta? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DamirDz kaže...
antiratar kaže...
DamirDz kaže...

 

Najgora stvar koju sam primjetio na SD signalu su slova tekstova na reklamama(tipa Konzum, Garnier, lupam sad) i tekstovi natpisa koji prolaze u dnevniki nove tv recimo, a to je da se javlja nekakav cudni sum koji pravi "sawtooth" efekt na rubovima slova. Kao da ti natpisi nisu dio slike nego ubaceni naknadno. Bilo kakvi natpisi unutar snimljenog sadrzaja nemaju tu gresku. 

 Ja sam sinoć gledao Arsenal Sporting na slo 2hd sa isključenim glatkim pokretima i isključenom oštrinom na standard postavkama i to muljanje koje ti spominješ ( dse ) je skoro neprimjetno. Tu onda panel odrađuje svoje odlično. Na našim kanalima se ipak više primijeti ali to je tako kod svih tv-a jer su naši kanali najblaže rečeno jadni. Ovo sa slovima kod mene nema nikakvih problema. 

 

Da, dobro je ako nemas. Zapravo je cudna pojava i iskljucivo na reklamnom sadrzaju gdje iskacu kojekakvi natpisi i tu i tamo u nekoj emisiji, ali je bas specificno i vidi se razlika u takvim situacijama, kao da su takvi natpisi naljepljeni preko snimljenog sadrzaja i imaju losu digitalnu obradu putem signala.

I to se ajmo reci jedva primjeti gotovo se mora traziti, traje jedva sekundu. 

To se ne javlja na bitnim stvarima koje se gledaju, nema na titlovima, nema na bilo kakvim slovima i natpisima koji su u snimljenom kadru (bas scenama u emisiji ili filmu), nema na bolje obradjenim natpisima, recimo imena i opisi na vijestima (priopcenja i sl.). 

 Možda si picajzla i nemora to biti loše i ja sam dosta puta picajzla i fakt u puno situacija jednostavno drugi to ne vide ksj ne znači da ne postoji... Nego, kolko daješ Hisensu id 1 do 10 može i na decimalu? Dosta sam blizu da ga fakat kupim, al moram ga ići prvo isprobati u shop... 👍 Kaj opet znači da sam picajzla 😁🎉

http://mygt540.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2018 23:14 (Kaiserex).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice