Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.105.242
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
underdog kaže...
Pozdrav ekipa!
Došlo je vrijeme da kupim novu telku. Gledalo bi se s cca 3 metra udaljenosti, volio bih 4k i neke smart funkcije, bar 3 hdmi priključka.
Gledam ponudu i stvarno sam izgubljen u moru informacija i specifikacija. Vidim u temi ima nemali broj znalaca o tematici pa bih molio pomoć.
Budžet je do 4000kn.
Ima li uopće što kvalitetno u tom rangu a da zadovoljava moje prohtjeve?
Unaprijed zahvaljujem

 


55NU7022


https://www.nabava.net/search.php?q=55NU7022

 

HISENSE H55A6550

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-H55A6550/

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav, kao i svi trebam pomoc. znaci tv do 100 cm (koji cm gore dole) model nebitan ali opet da nije neko s.... pronasao sam ovaj i sad neznam. znaci ugodo gledanje da su dobre boje i smart obavezno. ovaj ima i wi-fi sto je pozeljno

https://pevec.hr/jvc-lt-43vu73k-uhd-smart-led-tv-310728.html

sta kazete na ovaj ili ako imte vi bolji neki slucajno

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Dobri su, ali je drugi razlog..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
gtomlja kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Evo dajte preporuku za 75" veličinu. Koliko čitam ima dosta preporuka do 65" ali slabo preko. Gledalo bi se sa udaljenosti od cca 5 m. Pola vremena standardni TV program, HRT, Iskon TV a recimo pola kvalitetni filmovi i nesto sitno PS4 igrice. OLED sam iskljucio jer u toj veličini najjeftiniji 77C8 je bar 5000 eura, sa dostavom iz Njemacke, to mi ipak puno. Tako da se više vrtim tu oko 2500, max 3000 eura. Razmišljam se između Samsunga 75Q8DN (FALD verzija ravni) i Sony 75XF9005. TV kupujem za min 5 i vise godina. Da li bi se isplatilo rastegnuti 500 Eur za 75Q9FN? Nalazim u Njemackoj još pokoji Sony 75ZD9, za cca 3500 eur..

 Ako se možeš rastegnuti  Q9FN je definitivno ovdje top izbor, nakon toga bi gledao Q8DN , pa tek onda sony-e.  Jedini nedostatak Samsunga u ovoj klasi je DolbyVision i to bi ti moglo faliti ako gledaš netflix. 

 Koliko puno ja zapravo gubim s svojim QE65Q6FN telkačem u kvaliteti slike kad gledam serije preko Netflixa?

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

odo je do MM i naručujem B8 pa usput kupim još 5-6 i prodam ih po 1200 ojra i isplatim svoj. Ko je za ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupio sam prošli tjedan hisense h43a6550 u elipsu na akciji za 2800kn i 2+3 godi garancije/osiguranja. Vidim da je sad akcija zavrsila, trenutno je cijena 3900 al vjerujem da će za BF opet sniziti. Tv mi je za u spavacu sobu tak da sam htio sto jeftinije proc. Panel je VA, kut gledanja je oke, do nekih 25 stupnjeva ne vidim neku promjenu u bojama, primjeti se jedino na skroz tamnim scenama kako osvjetljenje probija po rubovima. Kad se gleda ravno u tv sve oke. U dnevnom imam lg ips (ima par godina tv, lg la470s tako nesto) koji je negledljiv u tamnim scenama. Duplo jeftiniji Va panel puno bolji. Smart tv bezveze, malo aplikacija, al ono kaj mi treba je netflix i youtube i to radi stvarno brzo. Sdr signal po meni iznenadujuce dobar, netflix isto lijepo izgleda, nemam neku primjedbu na sliku, pogotovo u tom cjenovnom rangu. Hdr bas i ne radi neku razliku...Zvucnici iznenadujuce glasni. eto mozda nekom pomogne ovo kaj sam napiso. Sve u svemu za 2800 kn po meni dobra kupovina. Jos godina dvije da oledu padne cijena da vise promjenim lg iz dnevne sobe :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
underdog kaže...
Pozdrav ekipa!
Došlo je vrijeme da kupim novu telku. Gledalo bi se s cca 3 metra udaljenosti, volio bih 4k i neke smart funkcije, bar 3 hdmi priključka.
Gledam ponudu i stvarno sam izgubljen u moru informacija i specifikacija. Vidim u temi ima nemali broj znalaca o tematici pa bih molio pomoć.
Budžet je do 4000kn.
Ima li uopće što kvalitetno u tom rangu a da zadovoljava moje prohtjeve?
Unaprijed zahvaljujem

 VA panel (LG 50UK6950) 4.079,00 Kn:

https://www.protis.hr/products/details/lg-uhd-tv-50uk6950plb/132274?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

IPS panel (LG 55UK6400) 4.143,00 Kn:

https://www.protis.hr/products/details/lg-uhd-tv-55uk6400plf/133629?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, isto pitanje kao i milijarda ostalih ljudi ovdje. Kupujem novi TV, 49 incha, primarno za igre (PS4 Pro), filmovi/serije (netflix itd.) i tek onda za obicne tv programe.

Koji od ovih modela bi bio nekako best buy:

- LG 49SK8500
- Philips 49PUS8303
- Samsung 49" Q6F
- Samsung 49MU8002
- Sony XF75/XF80/XF85

Mozda neka rang lista ako imate volje i vremena :)

Jedina caka je u tome sto ide na zid i mora bit dobar kut gledanja.

Cijena oko 6.5k, ali posto ide black friday nije toliko bitno.

Unaprijed Hvala.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo mali update vezan za Q6FN.

Znači koristim ga mjesec dana i sa svime sam zadovoljan osim DTS-om, odnosno neimanjem podrške za isti.

Ali to će nvidia shield tv riješiti ^^'

 

Znači sa svime sam bio zadovoljan osim sa HDR sadržajem kojeg sam gledao na Netflix-u, a to je bio daredevil.

 

Pošto je to Netflix original sa HDR-om, mislio sam da je ta serija najbolji pokazatelj što taj TV može ponuditi vezano za HDR, a da nije skinuti sadržaj, ponavljam, nema DTS podršku pa nisam mogao provjeriti, niti još ne mogu.

 

Iskreno, mislio sam da sam bacio 7000 kn bezveze.

 

I danas (prije ovog posta) sam odlučio pogledati epizodu altered carbon-a i ostao sam paf...na daredevilu je slika bila zrnata, bijela je bila iritirajuće nestabilna. 

 

U jednom trenu je slika ok, i pojavi se svijeća na ekranu i on se posvijetli do srceparajuće sive boje...

 

Ali na altered carbon...slika bombon, čista, boje vividne, bijela čista, ekran ne mijenja boju pojavom izvora svjetlosti na ekranu...

 

Crna također, vjerujem da nije kao na oled-u, ali Predivno duboka crna.

 

I to sve u tamnoj, mračnoj prostoriji u kojoj je jedini izvor svjetlosti TV.

 

Ne mogu dati neku usporedbu sa sk8500, xf9005 ili oledom jer ih nisam do sada imao, ali ako netko razmišlja o kupovini ovog qleda, nadam se da mu je moj update malo pomogao 😅

 

Za tu lovu teško da može bolje

 

Eto, to je bio moj jedan mali update ^^

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.11.2018 22:59 (cizma).
 
6 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 zato jer stavlja na prvo mjesto dva drugorazredna kineska pilipsa, a tek kao opciju samsung i lg koji spadaju u top firme u svijetu televizora

 

to je kao da netko stavi dva vivaxa ili noe na prvo mjesto i onda kao eventualnu opciju sony ili panasonic

i to radi u apsolutno svakom prijedlogu

eto, jel to pošteno i fer da tako uvaljuje kolegama na forumu iz vlastite koristi

 

zato redovito dobiva minuse

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

garfield1 dobiva TD na sve postove, čak i na ovaj

 

garfield1 kaže...

 

izgleda da je na ovom forumu Philips prosta riječ

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Evo mali update vezan za Q6FN.

snip

 

 

 Pa kad ti kvaliteta HDR ovisi o samoj implementaciji... neke serije "namjerno" izgledaju lose, kod nekih je jednostavno sfušano... ja sam isto jako zadovoljan Q6F-om, nakon sto sam napravio workarounds za neke musice, i SDR i HDR slika je odlicna, motion smoothing besprijekoran, upscaling također odlican... Dolby Vision mi je whatever jer je to ionako toliko rijetko i bit ce jos godinama da me ne dira previse, netflix ne koristim, a ni DTS codec mi nema veze.

 

BTW, 65'' Sony XF90 12k kn u Elipsu za black friday... jedino sto je 2 god garancije - Link

 

Samsung 65'' NU8002 - 7k - ovo mi se cini brutalno dobra ponuda - Link

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 9:00 (Minneyar).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NemaVeze kaže...

garfield1 dobiva TD na sve postove, čak i na ovaj

 

garfield1 kaže...

 

izgleda da je na ovom forumu Philips prosta riječ

 eh oled, jebiga i taj pilipsov oled opet dolazi iz lg-a, barem što se panela tiče

baš zbog jednog te istog dobavljača, svi ti oledi su s vrlo malim razlikama u kvaliteti slike, bio sony, lg ili pilips, daleko manjim nego kod ips, va i ostalih panela kod kojih postoje hrpe različitih proizvođača

 

ali ono što pilips stavi unutra nitko na recenzijama ne provjerava, a već smo se ovdje uvjerili da i u novije i skuplje modele stavlja šrot komponente i na tome štedi

ne kažem da je tako i kod njihovih oleda jer zasad nemamo pouzdan info, ali obzirom na dosadašnja iskustva imamo puno razloga vjerovati da istu razinu nekvalitete unutarnjih komponenti imaju i na oledima

pa sad ti pljuni tolike pare i riskiraj da ti crkne takva investicija nakon isteka garancije od dvije godine

 

najavio je pilips svoju proizvodnju oleda, pa ćemo tek tada zapravo vidjet kako će se nositi s konkurencijom i lg oled panelima

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
Samsung 65'' NU8002 - 7k - ovo mi se cini brutalno dobra ponuda - Link

 Da dobra,sta sad..hmmm...da ima 5g.jamstva uzeo bi ga bez razmisljanja...cekat SD ...nisam pametan..

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 9:19 (karlito13).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da taj Samsung je vjerojatno najbolja ponuda od Elipsa, btw kakav je on u odnosu na Q6FN zna li tko, islati li se uzet umjesto njega, iako sam ja cekao XF9 a on i nije bas snizen....

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Da taj Samsung je vjerojatno najbolja ponuda od Elipsa, btw kakav je on u odnosu na Q6FN zna li tko, islati li se uzet umjesto njega, iako sam ja cekao XF9 a on i nije bas snizen....

Q6FN je malo bolji. Ako je do love nećeš požalit s NU8002, ako nije onda svakako Q6FN. A uz trenutne cijene XF9 koja je oko 10K onda ga nebih ni uzeo nego išao na B8.

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-nu8000-vs-samsung-q6fn/586/623

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
Pixel kaže...
Flagship kaže...
marq23 kaže...
Flagship kaže...
Mr_Peanut kaže...

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

treba ti IPS zbog kuta, a ovo je solidan TV, pogotovo ako ga gledaš u nezamračenoj prostoriji. Smart je i ima sve što tražiš s 10% popusta je oko 7000 ali možeš pričekat BF da još padne cijena...

Zanimljivo, sad je snižena cijena i za 65SK8500 pa minus 10% , a prije BF, izlazi 9899:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx

 

Koji je bolji? Dvoumim se i žderem se između tog LG-a i Samsunga ue65nu8002

 

Znam da je jedan ips drugi Va i da su oba 120hz i sve recenzije odgledo i pročito al i dalje me ždere, koji je bolji za filmove i ps4, čiji panel je bolji i koji je bolji proizvod. Ili 

 

da uzmem koji je jeftiniji? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65nu8002-uhd.aspx

NU8002 nema puni 10-bit panel, nema Dolby Vision a ne podržava ni DTS. S druge strane SK8500 ima sve navedeno, čak je i FALD ali IPS pa treba odvagati što je prioritet.

 

VA panel je većinom bolji odabir ali tko već daje 10000 kn za televizor onda je full 10-bit panel must have, kao i DTS. Ja bih možda pričekao još koji dan ove BF najave iz Sancta D. ili od nekih drugih pa možda i onaj Sony 65XF9005 bude dostupan za cca 11K, bolji je i od lg i od samsunga:)

 

Kladim se da 99.99 % ljudi ukjučujuči i ove tu na forumu ne  može vidjeti razliku između 10bit panela i 8 bit + FRC !

Ti se vodiš papirnatim specifikacijam koje često navode na krive zaključke umjesto kakvu sliku tv ima.  Ovaj LG nije niti blizu slikom samsungu NU8000 i točka, možemo nabrajati specifikaciej do sutra , ali to su činjenice.

FALD na ips-u koji se ponaša kao da ga niti nema jer nema skoro nikakav utjecaj na kotrast je beskoristan i besmislen. 

Jedina mana mu je DTS i Dolby vision kojeg nema, ali ako je ovaj lg opcija radi tog onda opet bolje samsung jer taj lg nije u stanju prikazati apsolutno nikakav HDR . Ako se gleda Dolby visionm onda to ima smisla samo na tvima koji ga mogu ispravno i prikazati, a ne da je samo mrtvo slovo na papiru.  Ako postoji drugi tv koji ima isti ili bolji kontrast kao taj samsung i ostale specs i da ima dolby vidion onda bih uzeo taj drugi, u suprotnom Samsunga.

 

 

Izvini jel imas ti licno neki od ova dva pomenuta tv-a, pa sa sigurnoscu pricas ili onako, video si mozda u nekoj radnji isl?????

 Nemam niti jedan od ta dva jer me ne zanima ta klasa tva za doma.

Nego jel itko na forumu ima išta od onoga o čemu se priša i što se preporuča ? 

Vidio sam te tve u par navrata, imam na poslu poprilicno raznih display-a  s s raznim panelima pa imam predodzbu kako koji radi i koje su mu mogucbnosti , jako dobro poznajem tehnologiju , a i vjerujem odredjenim ljudima koji su recenzirali pojedine tv-e , neke od njih i poznajem.  I mislim da imam sasvim dovoljno informacija da  ovo gorem ogu reći .

A ti ako ti komentar ne paše slobodno kupi za svoju lovu što želiš, ti ćeš u to gledati, ne ja. Ja imam prprilicno iskustvo pogotovo s hiend tvima i znam kako što treba izgledati i na temelju toga radim preporuke.  

Ti slobodno čitaj specifikacije i reklame i kupuj na temelju toga.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi evo super ponude iz elipsa za crni petak do 3200ln 
U ponudi ovaj tv mislim da za ove pare ne mozete nac bolje https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-43PUS7303/

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE49NU7172/

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
veki666 kaže...
Pixel kaže...
gtomlja kaže...

Pozdrav ljudi,

 

Evo dajte preporuku za 75" veličinu. Koliko čitam ima dosta preporuka do 65" ali slabo preko. Gledalo bi se sa udaljenosti od cca 5 m. Pola vremena standardni TV program, HRT, Iskon TV a recimo pola kvalitetni filmovi i nesto sitno PS4 igrice. OLED sam iskljucio jer u toj veličini najjeftiniji 77C8 je bar 5000 eura, sa dostavom iz Njemacke, to mi ipak puno. Tako da se više vrtim tu oko 2500, max 3000 eura. Razmišljam se između Samsunga 75Q8DN (FALD verzija ravni) i Sony 75XF9005. TV kupujem za min 5 i vise godina. Da li bi se isplatilo rastegnuti 500 Eur za 75Q9FN? Nalazim u Njemackoj još pokoji Sony 75ZD9, za cca 3500 eur..

 Ako se možeš rastegnuti  Q9FN je definitivno ovdje top izbor, nakon toga bi gledao Q8DN , pa tek onda sony-e.  Jedini nedostatak Samsunga u ovoj klasi je DolbyVision i to bi ti moglo faliti ako gledaš netflix. 

 Koliko puno ja zapravo gubim s svojim QE65Q6FN telkačem u kvaliteti slike kad gledam serije preko Netflixa?

Pa ako gledaš seriju koja je snimljena u dolby vision-u nećeš dobiti dolby vision van,  tj nemaš hdr,  gleda ćeš običan SDR.  Gubiš dosta jer hdr daje puno u dinamiku slike.

Nije mi jasno zašto se samsung odlučio na takav potez, da to podržavaju bili bi praktički bez konkurencije u srednjoj klasi gdje se prodaje najviše tva-a.

Ali ako gledaš da li si trebao kupiti neki drugi tv umjesto Q6 , ne, jer da si kupio recim lg koji ima DV , dobio bi tv koji to ima na papiru , a u realnosti ne bi izgledalo ništa drugačije nego na Q6, izgledalo bi čak i gore  jer Q6 ima bolji kontrast i bolju sliku od konkurencije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dr.House kaže...

 Fala ABF.

Evo, baš sam našao jedan HDMI ARC od Sonyja, cijena 99 kn ali je 1.4 što nisam siguran da li je OK ili mi treba 2.1 ali ako mi treba samo za zvuk možda bi ovaj bio OK? Može li mi netko potvrditi koji kabel trebam da ne uzimam krivi?  Kabel HDMI SONY HDMI (M) - HDMI (M) crni 1m High Speed with Ethernet DLC-HE10BSK

 Odličan ti je taj kabel i sasvim dovoljan, kupi.. 

http://hdtelevizija.com/2013/01/13/sto-je-hdmi-arc-i-kako-moze-pomoci-u-vjecnoj-borbi-s-brojem-kabela-u-sustavu-kucnog-kina/

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cizma kaže...

Evo mali update vezan za Q6FN.

Znači koristim ga mjesec dana i sa svime sam zadovoljan osim DTS-om, odnosno neimanjem podrške za isti.

Ali to će nvidia shield tv riješiti ^^'

 

Znači sa svime sam bio zadovoljan osim sa HDR sadržajem kojeg sam gledao na Netflix-u, a to je bio daredevil.

 

Pošto je to Netflix original sa HDR-om, mislio sam da je ta serija najbolji pokazatelj što taj TV može ponuditi vezano za HDR, a da nije skinuti sadržaj, ponavljam, nema DTS podršku pa nisam mogao provjeriti, niti još ne mogu.

 

Iskreno, mislio sam da sam bacio 7000 kn bezveze.

 

I danas (prije ovog posta) sam odlučio pogledati epizodu altered carbon-a i ostao sam paf...na daredevilu je slika bila zrnata, bijela je bila iritirajuće nestabilna. 

 

U jednom trenu je slika ok, i pojavi se svijeća na ekranu i on se posvijetli do srceparajuće sive boje...

 

Ali na altered carbon...slika bombon, čista, boje vividne, bijela čista, ekran ne mijenja boju pojavom izvora svjetlosti na ekranu...

 

Crna također, vjerujem da nije kao na oled-u, ali Predivno duboka crna.

 

I to sve u tamnoj, mračnoj prostoriji u kojoj je jedini izvor svjetlosti TV.

 

Ne mogu dati neku usporedbu sa sk8500, xf9005 ili oledom jer ih nisam do sada imao, ali ako netko razmišlja o kupovini ovog qleda, nadam se da mu je moj update malo pomogao 😅

 

Za tu lovu teško da može bolje

 

Eto, to je bio moj jedan mali update ^^

 

 

 Netflix ima dosta sadržaja koji baš ne briljiraju kvalitetom ili je u produkciji dodano previše graina, pogoto  na Marvalovim serijama (valjda žele taj stripovski look) , mene to isto živcira.

HDR sadržaj na netflixu je Dolby Vison kojeg tvoj TV ne podržava, pa nisi niti gledao HDR verziju nego SDR.

A da, te slike kad je snimka HDR ,  prostorija tamna , a pojavi se svijeca ili neka baterija , a imaš oled , ajme , nije ti tad žao niti jedna lipe koju si dao za njega , ono plamen na jedno 800-900 nits svjetline, a kraj toga pixeli 100% crni  , nirvana :)

 

Ali za lovu koliko je Q6 sigurno nema bolje i tv je definitivno odlična kupovina u toj klasi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 9:44 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
cizma kaže...

Evo mali update vezan za Q6FN.

snip

 

 

 Pa kad ti kvaliteta HDR ovisi o samoj implementaciji... neke serije "namjerno" izgledaju lose, kod nekih je jednostavno sfušano... ja sam isto jako zadovoljan Q6F-om, nakon sto sam napravio workarounds za neke musice, i SDR i HDR slika je odlicna, motion smoothing besprijekoran, upscaling također odlican... Dolby Vision mi je whatever jer je to ionako toliko rijetko i bit ce jos godinama da me ne dira previse, netflix ne koristim, a ni DTS codec mi nema veze.

 

BTW, 65'' Sony XF90 12k kn u Elipsu za black friday... jedino sto je 2 god garancije - Link

 

Samsung 65'' NU8002 - 7k - ovo mi se cini brutalno dobra ponuda - Link

 

sorry ,ali nisi u pravu , ok tebi to nije bitno ili ne koristiš, ali poanta je da tv tehnologija napreduje,  žalibo ššto bolji zvuk i sliku.  DTS se još preživi, ništa strašno, ali Dolby Vision je zaživio i to poprilično, ima poprilično sadržaja u DV ,  Ja ne vidim smiso kupovine skupih tva ako se ne gledaju 4k/hdr sadržaji.  Netflix ima hrpu DV sadržaja, ja već mjesecima gledam i nisam sve pogledao, a stalno stiže nešto novo.

Q6 je odličan tv i nema boljeg za tu lovu, ali i dalje mu je velik minus jer nema DV , pogotovo što bi ga bio u stanju dosta dobro prikazati. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže... 

Dolby Vision mi je whatever jer je to ionako toliko rijetko i bit ce jos godinama da me ne dira previse, netflix ne koristim, a ni DTS codec mi nema veze.

Ne da Dolby Vision nije rijedak već sada, nego ga po streaming servisima ima masovno i popularnost mu može samo rasti kako izlaze novi materijali. E sad, naravno da ti to ne bi trebao biti nedostatak ako ne koristiš streaming servise poput Netflixa i sl. koji su preuzeli primat u industriji i zapravo diktiraju tempo. S druge strane DTS audio trackovi su standard znamo-već-kakvog-materijala. No ako te ni to ne zanima, ili se zvuk sluša preko telke i ako zadovoljava bilo kakav track samo da bude zvuka, onda ni to nije problem sa Samsungovim telkama. Na kraju krajeva najbitnija stavka televizora bi i trebala biti što kvalitetnija slika, a ostale stvari (osim Dolby Visiona koji ipak telka mora podržavati sa svoje strane) se mogu riješiti vanjskim playerom.

 

Edit jer nisam mogao izdržati: ali kad vidiš Dolby Vision materijal na oledu, hijaoooo .

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 9:57 (deckard).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Da taj Samsung je vjerojatno najbolja ponuda od Elipsa, btw kakav je on u odnosu na Q6FN zna li tko, islati li se uzet umjesto njega, iako sam ja cekao XF9 a on i nije bas snizen....

 

Jako slični po performansama koji da uzmeš nećeš pogriješiti jer su obadva podjednako dobra.

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

 Ja se sad malo zderem jer sam uzeo Q6 55'' :P Iako me ispao 5530 kn i ima 5 god garancije, mogao sam za 1500 vise dobit 65''... iako je 2 god garancije dosta velika prepreka

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

 Ja se sad malo zderem jer sam uzeo Q6 55'' :P Iako me ispao 5530 kn i ima 5 god garancije, mogao sam za 1500 vise dobit 65''... iako je 2 god garancije dosta velika prepreka

 Šta nije 5 god do kraja ove godine preko http://samsung5godinajamstva.hr/ na te modele?

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 Netflix ima dosta sadržaja koji baš ne briljiraju kvalitetom ili je u produkciji dodano previše graina, pogoto  na Marvalovim serijama (valjda žele taj stripovski look) , mene to isto živcira.

Ja gajim poprilične simpatije prema filmskom grainu kao i prema 35mm analogiji u fotografiji, daje mi onaj klasični film-look art štih. Grain u slici se i teže kompresira, odn. smanjuje ratio kompresije. To ili voliš, ili ne voliš, većina pretpostavljam ni ne mari previše.

Deckard
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dmanz kaže...
Minneyar kaže...
oceans12 kaže...

Stvar je u tome da trenutno NU8002 od 65' dobijem jeftinije nego Q6 od 55' pa je to dvojba, iako cekam xf9 al ako ga uskoro negdje ne snize na 8tk onda ga nema smisla kupovati, jer po trenutnoj cijeni koja je prakticki se moze kupiti LG oled, to su barem moja razmisljanja

 Ja se sad malo zderem jer sam uzeo Q6 55'' :P Iako me ispao 5530 kn i ima 5 god garancije, mogao sam za 1500 vise dobit 65''... iako je 2 god garancije dosta velika prepreka

 Šta nije 5 god do kraja ove godine preko http://samsung5godinajamstva.hr/ na te modele?

 Da, izgleda da si u pravu. Onda jos gore za mene, def bih rado doplatio 1500 kn za 65'' model :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice