Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.146.751
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Wagner kaže...

Molim vaše mišljenje o navedenim Grundig modelima: 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-49GUB8860/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GUB8768/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-55GUT8768/

 

Koja je razlika između ova dva 55" modela? Isplati li se ovo ili da gledam nešto drugo?

 Ja ti svako preporučujem taj bolji model:)

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-50PUS7303/

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hehe, baš u firmi gledam u Sony 65 XF85, IPS - dobro su popeglali IPS glow, crna vrlo solidna i blizu VA, HDR solidno radi, Android onako, trzucka tu i tamo (što ne bi smio za te novce), ali nemam antenski source tako da samo materijali preko mreže i Youtube. Ono što me začudilo je mikro-stutter na nekim stvarima (4K HDR) na Youtubeu. Uglavnom sasvim dobar, ali skup.

 

E sada, imam i 49XF9005 i 65Q6F tu, pa par komada 75" drugih itd. ali mi i dalje ne pada napamet pisati puno (ili uopće) o njima jer ih ne mogu odnijeti doma i igrati se pravilno s njima. Plus što me Samsung nimalo ne zanima niti izvaditi iz kutije.

 

A čisti smijeh mi je kako ekipa pada na marketing i onda još uspoređuje TV-e potpuno različitih cijena Pa dajte se malo uozbiljite.

Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

malo je bezveze šta u Elipsa ima samo 2g garancije,dok u SD 5.....

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje piše da vrijedi za sve telke kupljene od 01.10. do 31.12. nevezano za dućane gdje su kupljeni. Prije kupnje provjeriti jel stvarno tako.

http://www.samsung5godinajamstva.hr/

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 17:23 (king73).
 
0 0 hvala 2
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa da li mislite cekat BF ili uzet sutra s 15% popusta? Mislite da ce biti bolje za bf? Nekako mislim ako bude brutalan popust za bf vratim ovaj i uzmem drugi :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako mene pitaš,
Nismo još isprobali... stan je tek u useljenju pa za koji tjedan dva nadam se prvo paljenje (ako izdura čekat tolko hehe)
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uopce nisam pametan, bojim se da se ne rasproda jer nevjerojatno koliko ljudi ceka kraj godine i kupuje, al mislim da cu ipak riskirat i cekat sa pravim BF, ne da mi se petljat sa vracanjem itd.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svaka cast ak do tada izdrzite, uglavnom uzivajte tv je super

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Ekipa da li mislite cekat BF ili uzet sutra s 15% popusta? Mislite da ce biti bolje za bf? Nekako mislim ako bude brutalan popust za bf vratim ovaj i uzmem drugi :D

 Zar stvarno misliš da će najveći popust biti sutra a ne na naveliko oglašavani BF?  U najgoru ruku će biti isti, a i dosta nas zanima online kupnja i dostava, a ne odlazak na lokaciju.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Mr_Peanut kaže...

Ekipa da li mislite cekat BF ili uzet sutra s 15% popusta? Mislite da ce biti bolje za bf? Nekako mislim ako bude brutalan popust za bf vratim ovaj i uzmem drugi :D

 Zar stvarno misliš da će najveći popust biti sutra a ne na naveliko oglašavani BF?  U najgoru ruku će biti isti, a i dosta nas zanima online kupnja i dostava, a ne odlazak na lokaciju.

 Neznam. Mozda se rasproda do bf... a nebude vise od 20% na bf sigurno... neznam. Mozda i uzmem xf90 sutra. Vidjet cemo

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

 Neznam. Mozda se rasproda do bf... a nebude vise od 20% na bf sigurno... neznam. Mozda i uzmem xf90 sutra. Vidjet cemo

 Dućani nisu gumice da se potroše, imaju oni u pripremi/dolasku dovoljno pošiljaka - nije smak svijeta.

 

S druge strane, ako ti paše cijena, uzmi sutra, sa tim modelom nećeš pogriješiti ionako (predpostavljam da znaš specke/panel/itd.).

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 17:59 (Mad Ant).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prosle godine je bilo 20% na sve  za BF, ne vjerujem da ce bit vise na tv, al i meni je malo frka da se ne rasproda, evo kaze mi zena iz sd sa webprodaje da se ljudi najvise raspituju za xf9 pa ti sad budi pametan kupit sutra ili ne

9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
levca5 kaže...
Pixel kaže...
levca5 kaže...
Pixel kaže...
Flagship kaže...
marq23 kaže...
Flagship kaže...
Mr_Peanut kaže...

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-55sk8500.aspx

treba ti IPS zbog kuta, a ovo je solidan TV, pogotovo ako ga gledaš u nezamračenoj prostoriji. Smart je i ima sve što tražiš s 10% popusta je oko 7000 ali možeš pričekat BF da još padne cijena...

Zanimljivo, sad je snižena cijena i za 65SK8500 pa minus 10% , a prije BF, izlazi 9899:)

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-lg-65sk8500.aspx

 

Koji je bolji? Dvoumim se i žderem se između tog LG-a i Samsunga ue65nu8002

 

Znam da je jedan ips drugi Va i da su oba 120hz i sve recenzije odgledo i pročito al i dalje me ždere, koji je bolji za filmove i ps4, čiji panel je bolji i koji je bolji proizvod. Ili 

 

da uzmem koji je jeftiniji? 

 

https://www.sancta-domenica.hr/led-tv-samsung-ue65nu8002-uhd.aspx

NU8002 nema puni 10-bit panel, nema Dolby Vision a ne podržava ni DTS. S druge strane SK8500 ima sve navedeno, čak je i FALD ali IPS pa treba odvagati što je prioritet.

 

VA panel je većinom bolji odabir ali tko već daje 10000 kn za televizor onda je full 10-bit panel must have, kao i DTS. Ja bih možda pričekao još koji dan ove BF najave iz Sancta D. ili od nekih drugih pa možda i onaj Sony 65XF9005 bude dostupan za cca 11K, bolji je i od lg i od samsunga:)

 

Kladim se da 99.99 % ljudi ukjučujuči i ove tu na forumu ne  može vidjeti razliku između 10bit panela i 8 bit + FRC !

Ti se vodiš papirnatim specifikacijam koje često navode na krive zaključke umjesto kakvu sliku tv ima.  Ovaj LG nije niti blizu slikom samsungu NU8000 i točka, možemo nabrajati specifikaciej do sutra , ali to su činjenice.

FALD na ips-u koji se ponaša kao da ga niti nema jer nema skoro nikakav utjecaj na kotrast je beskoristan i besmislen. 

Jedina mana mu je DTS i Dolby vision kojeg nema, ali ako je ovaj lg opcija radi tog onda opet bolje samsung jer taj lg nije u stanju prikazati apsolutno nikakav HDR . Ako se gleda Dolby visionm onda to ima smisla samo na tvima koji ga mogu ispravno i prikazati, a ne da je samo mrtvo slovo na papiru.  Ako postoji drugi tv koji ima isti ili bolji kontrast kao taj samsung i ostale specs i da ima dolby vidion onda bih uzeo taj drugi, u suprotnom Samsunga.

 

 

Izvini jel imas ti licno neki od ova dva pomenuta tv-a, pa sa sigurnoscu pricas ili onako, video si mozda u nekoj radnji isl?????

 Nemam niti jedan od ta dva jer me ne zanima ta klasa tva za doma.

Nego jel itko na forumu ima išta od onoga o čemu se priša i što se preporuča ? 

Vidio sam te tve u par navrata, imam na poslu poprilicno raznih display-a  s s raznim panelima pa imam predodzbu kako koji radi i koje su mu mogucbnosti , jako dobro poznajem tehnologiju , a i vjerujem odredjenim ljudima koji su recenzirali pojedine tv-e , neke od njih i poznajem.  I mislim da imam sasvim dovoljno informacija da  ovo gorem ogu reći .

A ti ako ti komentar ne paše slobodno kupi za svoju lovu što želiš, ti ćeš u to gledati, ne ja. Ja imam prprilicno iskustvo pogotovo s hiend tvima i znam kako što treba izgledati i na temelju toga radim preporuke.  

Ti slobodno čitaj specifikacije i reklame i kupuj na temelju toga.

 

 

Ne sumnjamja da ti imas iskustva, poent aje u tome, da sam ja pe jedno mesec dana detaljno opisao razlike u kvalitetu slike izmedju Sony XE 7005, modela iz 2017-e, Samsung MU 9002 65 inca takodje iz 2017, placen 2500e, Plazma Samsung D8000 stara 6 godina i LG 55SK 8500, kupljen pre dva meseca.

Ja ove tv-ee IMAM LICNO, igram se sa njima svaki dan, svaki "bozji" dan nesto cackam na njima, radio kalibracije, placao iste, cak i Damiru KLubicku, pa smatram sebe merodavnim da ipak ja ponesto kazem o njima, jer manite se specifikacija, papira, te ovog, te onog, moje oko je najbolja recenzija za pomenute modele tv-a.

Sony koji je najslabiji model, sije, ubija slikom u SD formatu sve modele znatno skupje od njega, HD slika takodje na Soniju najbolja, jer se bavim satelitskom opremom, imam i UHD satelitske resivere, pa znam o cemu pricam. Sony je VA panel i kada se malo pomeri u stranu, to nije to, ali kaze opet, ubija slikom u SD i HD formatu ove skuplje modele, jedino kada se automatski tv prepozna HDR format, tu mu slika potamni jer nemoze izvuci ostrinju i kontrast na tim formatima.

LG nije dobar u SD formatu, u HD formatu je nesto slabiji od Samsunga, a dosta slabiji os Sonija, ali UBIJA u HLG HDR formatu slike na satelitskim kanalima koji poseduju taj format slike. Dakle, tu mu Samsung serije 9 ne moze prici sto se tice slike, ali nazalost trenutno ima samo 3 satelitska kanala sa HLG HDR tehnologijom ali gledanje Travel Chanel u HLG-u je uzivanje na LG-ju. Verovatno je ok slika i na Netfliksu (dolby vision), ali ja iskreno ne volim te "vestacke" slike, jer filmska slika bez onog zrnevlja i nije slika, barem za mene, zvucnici na LG-ju su odlicni, mada mi je svaki tv optikom povezan sa AV resiverom. Oled iskreno nisam imao, merkam jedan C8 od 65 inca pocetkom iduce godine, ali na osnovu onog sto sam video u radnji, svaki tv sa malo korigovanom kalibracijom se moze dovesti na sasvim prihvatljiv nivo, pa se cesto pitam i sam, zasto sam dao ovolike pare za ove tv-ee, jer posedujem osim njih i Panasonic plazmu vec 13 godina, placena u to vreme 1700e, imam par led tv-a od 40 inca (sluze mi za posao), pa ako ja nisam merodavan da nesto napisem o svemu tome, onda neznam ko je, osim ljudi koji stvarno imaju neki od pomenutih modela pa znaju o cemu pisu, a specifikacije su eto, i na tarabi pise.......(najveci promasaj mi je Samsung u kojeg sam se razocarao definitvno dok nisam video HDR na LG-ju, a prijatno iznenadjenje je bio Sony).

Pozz i hvala, uz izvinjenje ako sam nekog mozda nesvesno uvredio.

 A poanta tvog posta je ...???

Ne kužim što meni ovo pričaš ? Uletio si mi s jednom rečenicom u post nakon što sam ja komentirao dva modela tva ? Niti znam tko si niti što imaš i ne znam kako bi na temelju ove jedne tvoje rečenice koju si napisao to trebao znati ? Ok imaš te tve i napisao si svoje iskustvo, vjerujem da to ljudim puno znači. 

A sad mi reci što to nije točno u onome što sam ja rekao u svom postu ?

Stvarno ne kužim zašto mi spominješ specifikacije , pa napisao sam da specifikacije  ništa ne znače ?

Sorry, ali od svih tih tv-a koje si imao ili imaš , niti jedan me baš ne impresionira, bolje da si kupio jedan pravi nego hrpu tih osrednjih do

 

Prijatelju, ja pokusavam  da pomognem ljudima jer se bavim nekim stvarima koje su vezane za tv, ali nebitno, a to sto ovde pojedinci "solie" pamet kao nesto znaju, ono, ovo, a samo citaju raznorazne forume, doduse i ja sam jedan od takvih, a ocima nisu videli ili drzali daljinski od nekog od pomenutih tv-a koji mozda nekog zanimaju ili nezanimaju, ja mogu postaviti ovde i fotke sa svim tv-ima ,a kao dokaz,  poslati i poruke koje dobijam na e-mail, upravo od ljudi sa ovog foruma, nemam interes da forsiram ili hvalim bilo koju marku,  vec iskljucivo da pomognem ljudima da ne bacaju pare za nekim WOW specifikacijama i kao ovi imaju crnu, ovi nemaju, ovi imaju kontrast, ovi nemaju i samo unose zabunu medju ljudima. Jedini tv koji sam javno kritikovao i koji je imao izuzetno izrazen Dirty screan efekat je Skyworh, kojeg takodje posedujem za tvoju informaciju i koji jedini, ali jedini nema crnu boju vec neku plavicasto sivkastu boju i od kojeg treba bezati kilometrima, to su informacije prijatelju koje trebaju ljudima. Malo sam iziritiran tvojim komentarom da ovdena forumu vecina ljudi nema nijedan tv a uzimaju pravo da komentarisu kao da su "bogom dani", e, pa vidis, nije bas tako, bavim se preko 30 godina poslom vezanim za tv, satelite, resivere, iptv, pa silom prilika moram poznavati vecinu modela kao i njihove mogucnosti.

Kada bi ti znao koliko mojih klijenata kada im namestim satelitsku antenu i gledaju neku utakmicu u hd formatu, a marka tv-a je VIVAX ili TESLA budu odusevljeni i fascinirani slikom, a neznaju ljudi za bolje, mozda bi drugacije gledao na sve ovo, ali veruj mi vecina je takvih, ovde smo samo mi da slobodno kazem "zaludjenici" i zaljubljenici u video tehnologiju. Malo zustrine nije na odmet ubaciti u sve ovo

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Prosle godine je bilo 20% na sve  za BF, ne vjerujem da ce bit vise na tv, al i meni je malo frka da se ne rasproda, evo kaze mi zena iz sd sa webprodaje da se ljudi najvise raspituju za xf9 pa ti sad budi pametan kupit sutra ili ne

 mislim da cu ja uzet i nek ide u pm sve, jos da mislim dal ce biti za tjedan dana. hebes 400 kn

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi ja sam svoj TV naručio. Planirao sam dati do 8000 kn, ispalo je 8070ak kn... xf9005 55"  Sretno ostalima. Ja više nisam mogao čekati... btw već radi 15% kod: CYBER15

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

Prijatelju, ja pokusavam  da pomognem ljudima jer se bavim nekim stvarima koje su vezane za tv, ali nebitno, a to sto ovde pojedinci "solie" pamet kao nesto znaju, ono, ovo, a samo citaju raznorazne forume, doduse i ja sam jedan od takvih, a ocima nisu videli ili drzali daljinski od nekog od pomenutih tv-a koji mozda nekog zanimaju ili nezanimaju, ja mogu postaviti ovde i fotke sa svim tv-ima ,a kao dokaz,  poslati i poruke koje dobijam na e-mail, upravo od ljudi sa ovog foruma, nemam interes da forsiram ili hvalim bilo koju marku,  vec iskljucivo da pomognem ljudima da ne bacaju pare za nekim WOW specifikacijama i kao ovi imaju crnu, ovi nemaju, ovi imaju kontrast, ovi nemaju i samo unose zabunu medju ljudima. Jedini tv koji sam javno kritikovao i koji je imao izuzetno izrazen Dirty screan efekat je Skyworh, kojeg takodje posedujem za tvoju informaciju i koji jedini, ali jedini nema crnu boju vec neku plavicasto sivkastu boju i od kojeg treba bezati kilometrima, to su informacije prijatelju koje trebaju ljudima. Malo sam iziritiran tvojim komentarom da ovdena forumu vecina ljudi nema nijedan tv a uzimaju pravo da komentarisu kao da su "bogom dani", e, pa vidis, nije bas tako, bavim se preko 30 godina poslom vezanim za tv, satelite, resivere, iptv, pa silom prilika moram poznavati vecinu modela kao i njihove mogucnosti.

Kada bi ti znao koliko mojih klijenata kada im namestim satelitsku antenu i gledaju neku utakmicu u hd formatu, a marka tv-a je VIVAX ili TESLA budu odusevljeni i fascinirani slikom, a neznaju ljudi za bolje, mozda bi drugacije gledao na sve ovo, ali veruj mi vecina je takvih, ovde smo samo mi da slobodno kazem "zaludjenici" i zaljubljenici u video tehnologiju. Malo zustrine nije na odmet ubaciti u sve ovo

 Pomaži nitko ti ne brani, nije ovo natjecanje, polakše malo, ne trebaju nikakvi dokazi.  Nemaju svi iste kriterije, na temelju ovoga što si napisao vidim da nemaš stroge kriterije ako ti je jedini Skyworh imao lošu crnu, nije mi jasno kako ti ips nema lošu crnu, meni je to negledljivo.

S te strane meni takve preporuke ne trebaju, a vjerujem ima dosta ljudi ovdje koji su komentirali da im ips nije nešto jer ima lošu crnu pa bi tvoja preporuka i njima loše sjela.

Lijepo sto ljudi uzivaju u Vivaxu blago njima, ali ovdje ljudi ipak traže što više za svoj novac i večina traži preporuku za tv-e koji si ipak iznad vivax klase.

I malo si krivo interpretirao moje postove, čitaj pažljivije malo jer se pjeniš bez veze :) Ja niti u jednom trenutku nisam rekao da ljudi koji nemaju neki tv ne smiju komentirati, baš suprotno, komentirao sam tebe jer si pitao imam li dotične tv-e kad komentiram pa sam ti odgovorio da ne moraš imati svaki osobno da bi mogao komentirati !

I ne moraš patronizirati pojedince koji "sole" pamet, ima tu ljudi koji dosta znaju i draži mi je svijet nekoga tko je kritičan nego nekoga kome je sve super

 

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 19:10 (lukaXXkralj).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samsung UE55NU7172 

Da li je okej ovaj tv? Mogu ga dobiti za dosta malu cijenu. Trenutno imam Samsung 40JU6072 i premali mi je. Vec gledam duze vrijeme da piknem neki 55" i sada mi je ovaj uletio mjesec dana star sa vazecom garancijom za 3100

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
Pixel kaže...
levca5 kaže...

Kada bi ti znao koliko mojih klijenata kada im namestim satelitsku antenu i gledaju neku utakmicu u hd formatu, a marka tv-a je VIVAX ili TESLA budu odusevljeni i fascinirani slikom, a neznaju ljudi za bolje, mozda bi drugacije gledao na sve ovo, ali veruj mi vecina je takvih, ovde smo samo mi da slobodno kazem "zaludjenici" i zaljubljenici u video tehnologiju. Malo zustrine nije na odmet ubaciti u sve ovo

 A gle mene budale  Ja dao 15 tisuća za novi Tv, a samo sam trebao na krovu prodrmati malo riblju kost i odmah bi dobio 10x bolji kontrast, kut gledanja, colour gammut, odaziv, input lag, motion i uniformiranosti ekrana. Šta ćeš, čovjek uči dok je živ.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 iko? Mislin otići odma po to u dućan,pa mozete li mi odg jel to isti tv ili?

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukaXXkralj kaže...

 iko? Mislin otići odma po to u dućan,pa mozete li mi odg jel to isti tv ili?

 Isto ti je to. 7402 je model number a 7400 predstavlja seriju televizora. Imaju zadnji broj razlicit, ali svi su isti samo su prilagodeni trzistu

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukaXXkralj kaže...

 iko? Mislin otići odma po to u dućan,pa mozete li mi odg jel to isti tv ili?

 Ovo je opis u SD:

Opis

Samsung UE43NU7402
43" UHD 4K Smart TV NU7400 Serija 7
I kada odem na samsung.hr, serija nu7400 i kliknem kupi, vodi me na 7402 modele.
Znači isti model pretpostavljam 😊
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ništa hvala ekipa na odgovorima,a ja palin auto i pravac Elipso.

Trenutni tv mi je philips 720p iz 2009.-te pa mislin da ću osjetit neku razliku ;)

 

 

Uzbuđen sam ko malo dite prid Božić,sličan osjećaj skroz :DD

Još za tjedan dana uzimam PS4 PRO

 

 

pozz

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Javi dojmove jer mi i prijatelj misli uzet istog, ali kolko vidim odlican tv za te novce.
Ja sam na korak da narucim xf900 49 incha.
Kaj da radim ljudiiiiiiiii??????
I jos mislim narucit perilicu-susilicu
Sveukupno 11000kn.
Pa j.. bum si odgrizo ak budu jos nize cijene za black friday!!!!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ivanjino96 kaže...

Samsung UE55NU7172 

Da li je okej ovaj tv? Mogu ga dobiti za dosta malu cijenu. Trenutno imam Samsung 40JU6072 i premali mi je. Vec gledam duze vrijeme da piknem neki 55" i sada mi je ovaj uletio mjesec dana star sa vazecom garancijom za 3100

 Dobar je to tv za te novce i 5 god garancija, ak nije produljena prek stranice treba ju ubrzo jer je rok ja mislim 60 dana od kupnje.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Ljudi ja sam svoj TV naručio. Planirao sam dati do 8000 kn, ispalo je 8070ak kn... xf9005 55"  Sretno ostalima. Ja više nisam mogao čekati... btw već radi 15% kod: CYBER15

Teško ove godine može biti povoljnija cijena, eventualno ako onih 20% bude pa bi onda još oko 400 kn jeftiniji bio 55XF9005.

 

Situacija s 65XF9005 je da je s ovih 15% 11645 kn, pitanje hoće li uopće biti neki veći popust za 65" kod bilo koga?

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa realno to je ok cijena za 65xf900.Mozda nekim cudom padne jos mrvicu sljedeci tjedan, ali realno ispod 11k ga ne ocekujem tako skoro.

 

Ako netko trazi 65” a zeli bolji tv, ne znam ima li ista uopce izmedu ovoga i oleda, a za oled treba lupit jos 6k vise.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 21:28 (perkoxcar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Evo nakon par tjedana supljanja informacija došao sam do zadnjih detalja.

Molim Vas pomoć za zadnji odabir.

- TV ide u dnevnu sobu ( puno svjetla )

- Udaljenost gledanja cca 3,5 m ( odlučio sam se za 55" )

- 90% gledanja je MAXTV signal, 10% pušteno nešto preko kompa

Po svemu što sam od vas čitao odabir bi bio:

1. LG 55SK8500 - trenutno 6,630,00 kn u SD

2. Samsung Q6 - 7,200,00 kn u Elipsu

3. Sony XF9005 - 8,070,00 kn u SD

 

Da li se isplati davati vise love ili se razlika neće baš vidjeti?

Da li ima netko ima neki 4. ili 5. prijedlog?

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tkovic kaže...

Pozdrav!

 

Evo nakon par tjedana supljanja informacija došao sam do zadnjih detalja.

Molim Vas pomoć za zadnji odabir.

- TV ide u dnevnu sobu ( puno svjetla )

- Udaljenost gledanja cca 3,5 m ( odlučio sam se za 55" )

- 90% gledanja je MAXTV signal, 10% pušteno nešto preko kompa

Po svemu što sam od vas čitao odabir bi bio:

1. LG 55SK8500 - trenutno 6,630,00 kn u SD

2. Samsung Q6 - 7,200,00 kn u Elipsu

3. Sony XF9005 - 8,070,00 kn u SD

 

Da li se isplati davati vise love ili se razlika neće baš vidjeti?

Da li ima netko ima neki 4. ili 5. prijedlog?

 

 Hmmm... ako se većinom gleda po danu ili sa dosta svijetla navečer (poput lustera u dnevnoj umjesto slabe sobne lampe pored kauča) onda crne boje na VA neće doći do izražaja. Kakav ti je kut gledanja? Direktno ispred TV-a je za VA, ali pod kutem već gubi boje itd., pa je tu IPS bolji, ali on nema tako dobre crne što se primjeti u mraku. Ali ako si stalno pod dosta svjetla onda ta mana IPS-a izostaje (kao što je vidljivo po obilno osvjetljenim dućanima).

 

S treće strane XF9005 ima bolji HDR, tj. ima više svjetline za HDR. Ali opet ako si pod dosta svjetla ili sunca teško vidljivo.

 

U tom slučaju ja bih rekao da može i LG 55SK8500 jer će u takovim uvjetima imati vrlo sličnu sliku kao i XF9005, a najjeftiniji je. Ali ako gledaš dosta navečer, sa slabim svjetlom onda se stvarno isplati platiti XF9005, jer ćeš moći doživjeti bolje crnu i HDR. Čak i da ne gledaš ništa HDR materijala, isplati se zbog crne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.11.2018 22:49 (Mad Ant).
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
levca5 kaže...

Prijatelju, ja pokusavam  da pomognem ljudima jer se bavim nekim stvarima koje su vezane za tv, ali nebitno, a to sto ovde pojedinci "solie" pamet kao nesto znaju, ono, ovo, a samo citaju raznorazne forume, doduse i ja sam jedan od takvih, a ocima nisu videli ili drzali daljinski od nekog od pomenutih tv-a koji mozda nekog zanimaju ili nezanimaju, ja mogu postaviti ovde i fotke sa svim tv-ima ,a kao dokaz,  poslati i poruke koje dobijam na e-mail, upravo od ljudi sa ovog foruma, nemam interes da forsiram ili hvalim bilo koju marku,  vec iskljucivo da pomognem ljudima da ne bacaju pare za nekim WOW specifikacijama i kao ovi imaju crnu, ovi nemaju, ovi imaju kontrast, ovi nemaju i samo unose zabunu medju ljudima. Jedini tv koji sam javno kritikovao i koji je imao izuzetno izrazen Dirty screan efekat je Skyworh, kojeg takodje posedujem za tvoju informaciju i koji jedini, ali jedini nema crnu boju vec neku plavicasto sivkastu boju i od kojeg treba bezati kilometrima, to su informacije prijatelju koje trebaju ljudima. Malo sam iziritiran tvojim komentarom da ovdena forumu vecina ljudi nema nijedan tv a uzimaju pravo da komentarisu kao da su "bogom dani", e, pa vidis, nije bas tako, bavim se preko 30 godina poslom vezanim za tv, satelite, resivere, iptv, pa silom prilika moram poznavati vecinu modela kao i njihove mogucnosti.

Kada bi ti znao koliko mojih klijenata kada im namestim satelitsku antenu i gledaju neku utakmicu u hd formatu, a marka tv-a je VIVAX ili TESLA budu odusevljeni i fascinirani slikom, a neznaju ljudi za bolje, mozda bi drugacije gledao na sve ovo, ali veruj mi vecina je takvih, ovde smo samo mi da slobodno kazem "zaludjenici" i zaljubljenici u video tehnologiju. Malo zustrine nije na odmet ubaciti u sve ovo

 Pomaži nitko ti ne brani, nije ovo natjecanje, polakše malo, ne trebaju nikakvi dokazi.  Nemaju svi iste kriterije, na temelju ovoga što si napisao vidim da nemaš stroge kriterije ako ti je jedini Skyworh imao lošu crnu, nije mi jasno kako ti ips nema lošu crnu, meni je to negledljivo.

S te strane meni takve preporuke ne trebaju, a vjerujem ima dosta ljudi ovdje koji su komentirali da im ips nije nešto jer ima lošu crnu pa bi tvoja preporuka i njima loše sjela.

Lijepo sto ljudi uzivaju u Vivaxu blago njima, ali ovdje ljudi ipak traže što više za svoj novac i večina traži preporuku za tv-e koji si ipak iznad vivax klase.

I malo si krivo interpretirao moje postove, čitaj pažljivije malo jer se pjeniš bez veze :) Ja niti u jednom trenutku nisam rekao da ljudi koji nemaju neki tv ne smiju komentirati, baš suprotno, komentirao sam tebe jer si pitao imam li dotične tv-e kad komentiram pa sam ti odgovorio da ne moraš imati svaki osobno da bi mogao komentirati !

I ne moraš patronizirati pojedince koji "sole" pamet, ima tu ljudi koji dosta znaju i draži mi je svijet nekoga tko je kritičan nego nekoga kome je sve super

 

 Mislio sam da vise ne sudelujem u ovom "bright storming| natecnju (ili ti oluji pameti), ali reci da je tebi nesto negledljivo, a nisi video i nemas tv napr SK 8500 i reci da je negledljiv za tebe, pa ti jedino da si oko sokolovo, a veruj mi stvarno mi veruj da sam 10 puta veca picajzla u perfekcionizmu od tebe i bas bas imam stroge kriterijume sto se "gledljivosti necega tice. Tehnologija je prijatelju moj odmakla daleko i nema vise tako velikih razlika, ono ima, nisam toliko bas subjektivan pa da nesto se ne slozim sa necim, ali je sve to svedeno na nijansama koje obican narod i ne primecuje toliko. Za tvoju informaciju kada me vec vuces za jezik, ni jedan tv se ne moze meriti sa LG SK, barem za sada kada je u pitanju gledanje IPTV preko strimjing aplikacija. Napominjem da OLED nisam nesto gledao, ali ne verujem da moze odskociti, barem ne u svetlijim uslovima. Svi ostali i Sony i Samsung i Pani, tu mu ne mogu prici, a bio bih lud ili totalno nepismen da kazem da na Zverku mom 4K satelitskom resiveru ili ti Dremaboksu 920 koje takodje posedujem je slika losa na UHD kanalima koje prikazuje SK8500, a za tebe bi to mozda bilo negledljivo, ha, ha, e sad pitanje je koliko si merodavan da pricamo o tome, da li imas te resivere, da li imas boksove kao sto su Nvidia Shilds ili Minix neo, neznam, mozda imas, da li pratis feedove u 4k rezoluciji na satelitskom nebu, da li, da li, itddd, da ne razglabam previse, jer si decko izuzetno na mom terenu, a valjda ti je i jasno cime se bavim, a nije za javnu publikaciju, ali nema veze, steta sto se neznamo, video bi, a verovatno i naucio nesto, pozz i uzivaj

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice