Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.104.910
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukaXXkralj kaže...

Ništa hvala ekipa na odgovorima,a ja palin auto i pravac Elipso.

Trenutni tv mi je philips 720p iz 2009.-te pa mislin da ću osjetit neku razliku ;)

 

 

Uzbuđen sam ko malo dite prid Božić,sličan osjećaj skroz :DD

Još za tjedan dana uzimam PS4 PRO

 

 

pozz

 Ii jel ga bilo na stanju? Moj prijatelj izvisio oko 20h - sve bilo rasprodano osim primjeraka (u cijelom ZGu).

Pa me čisto zanima koliko je zakasnio.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja san doša u 20h točno u dućan(doduše u Šibeniku,ne ZG),kažen ja koji tv odma tamo čoviku,a on meni da je ostalo još par komada,da su ljudi pouzimali danas 30-ak komada :D

Ovakav tv za tu cijenu je jeb*n ulov

 

Uživo fantastičan,neman zamjerki,trenutno mi je PC spojen na 1080p rezu,jedva čekan idući tjedan spojit PS4 Pro sa 4k rezolucijom....

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Aj vas dva malo sredite te citate jbt cijela stranica ode na vaša dva komentara 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
6 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4000kn je prevelika razlika između 55" i 65" xf9005....realna razlika je oko 2000kn.... da trošim priko 10000kn...rađe bi uzeo OLED... već više puta bio u dućanu da vidim razliku između 55 i 65... sa cipelom izmjerim udaljenost od 200-250cm... na 2.5 metara mi je 65 taman:)....da se ne igram... možda bi i uzeo 65...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
 

 Mislio sam da vise ne sudelujem u ovom "bright storming| natecnju (ili ti oluji pameti), ali reci da je tebi nesto negledljivo, a nisi video i nemas tv napr SK 8500 i reci da je negledljiv za tebe, pa ti jedino da si oko sokolovo, a veruj mi stvarno mi veruj da sam 10 puta veca picajzla u perfekcionizmu od tebe i bas bas imam stroge kriterijume sto se "gledljivosti necega tice. Tehnologija je prijatelju moj odmakla daleko i nema vise tako velikih razlika, ono ima, nisam toliko bas subjektivan pa da nesto se ne slozim sa necim, ali je sve to svedeno na nijansama koje obican narod i ne primecuje toliko. Za tvoju informaciju kada me vec vuces za jezik, ni jedan tv se ne moze meriti sa LG SK, barem za sada kada je u pitanju gledanje IPTV preko strimjing aplikacija. Napominjem da OLED nisam nesto gledao, ali ne verujem da moze odskociti, barem ne u svetlijim uslovima. Svi ostali i Sony i Samsung i Pani, tu mu ne mogu prici, a bio bih lud ili totalno nepismen da kazem da na Zverku mom 4K satelitskom resiveru ili ti Dremaboksu 920 koje takodje posedujem je slika losa na UHD kanalima koje prikazuje SK8500, a za tebe bi to mozda bilo negledljivo, ha, ha, e sad pitanje je koliko si merodavan da pricamo o tome, da li imas te resivere, da li imas boksove kao sto su Nvidia Shilds ili Minix neo, neznam, mozda imas, da li pratis feedove u 4k rezoluciji na satelitskom nebu, da li, da li, itddd, da ne razglabam previse, jer si decko izuzetno na mom terenu, a valjda ti je i jasno cime se bavim, a nije za javnu publikaciju, ali nema veze, steta sto se neznamo, video bi, a verovatno i naucio nesto, pozz i uzivaj

 samo ti nastavi pisati, imaš podršku...naročito što se razumiješ u satelitske, spajanja svu tu nama bitnu tehnologiju pa od tebe možemo dobiti i još nekakav koristan savjet.

ovdje su ti IPS paneli razapeti na stup srama kod pojedinaca.

SK 8500 je perfektan televevizor i bolji je sigurno od nekog šrota s VA panelom...

kontrast je bitan ali suvremeni IPS televizori svojom elektronikom lako zaobiđu taj nedostatak koji je sve manje izražen.

 

osim toga ovdje imaš nekoliko likova s narcističkim osobinama koji ne shvaćaju da narcisoidnost nije vrlina već mentalni poremećaj.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 5:58 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Aj vas dva malo sredite te citate jbt cijela stranica ode na vaša dva komentara 

 mene to nekraćenje kvotanja strašno nervira.

posebno kada lik otkvota deset osoba, zauzme cijelu stranicu, moram rondati po citatima da uopće primjetim tko je tu kome što rekao.

i na kraju nakon multicitata formata papira A4 genijalci stave smajlić ili napišu dvije riječi..

 

batina je iz raja izašla.

moderator bi za te stvari trebao lijepiti žute a tko se ne opameti i crvene pa da vidiš reda.

 

što se tiče svađanja, bockanja to ne smeta i dio je forumskoga folklora...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 6:04 (Anđeo bez falinge).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kad već pričamo o cijenama i popustima, koja je po vama "pristojna" cijena po kojoj se isplati uzeti LG 55' B8? I mene muči uzeti danas ili cekati još koji % popusta više...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Prosle godine je bilo 20% na sve  za BF, ne vjerujem da ce bit vise na tv, al i meni je malo frka da se ne rasproda, evo kaze mi zena iz sd sa webprodaje da se ljudi najvise raspituju za xf9 pa ti sad budi pametan kupit sutra ili ne

Ako ti išta znači, ja bih ga kupio danas da ga kupujem i završio priču, uživao dalje. Ne vjerujem u značajno nižu cijenu tog Sonya s 5g jamstva, pogotovo ne za 65", barem ne do dolaska novog modela kad će se prodavati ostaci, povrati, izložbeni i takve stvari. A i tad ziher neće biti više neka razlika, parstokuna možda.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imas pravo ovo je sad postala igra zivaca;) mozda i bude 20% za BF al se do tada rasproda, sto je moguce,  a onda cu tek izvisit, kao sto kaze Mr. Peanut, hebes 400kn za 5% popusta vise

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 7:43 (oceans12).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tkovic kaže...

- TV ide u dnevnu sobu ( puno svjetla )

- Udaljenost gledanja cca 3,5 m ( odlučio sam se za 55" )

- 90% gledanja je MAXTV signal, 10% pušteno nešto preko kompa

Po svemu što sam od vas čitao odabir bi bio:

1. LG 55SK8500 - trenutno 6,630,00 kn u SD

2. Samsung Q6 - 7,200,00 kn u Elipsu

3. Sony XF9005 - 8,070,00 kn u SD

Tu se nema što previše razmišljati, Sony je klasa ispred ostala dva. Konkretno šogor ima prošlogodišnji 55" XE9005, gleda kabelsku (znači praktički SD slika) i Netflix, soba s ostakljenim pogledom na jug, svjetla dakle ko u priči, gleda s jedno 3-4 metra, slika odlična, pogotovo dobro pegla SD u odnosu na druge telke u koje sam gledao uključujući i LG-ev oled. Kut iznenađujuće dobar za VA panel, uopće se ne treba brinuti ako ga se gleda i pod nešto većim kutem. Sasvim se uredno vidi s bilo koje pozicije ovećeg trosjeda na tih 3-4 metra. A XF je još bolji u mnogočemu, podržava Dolby Vision ako te put nanese na Netflix ili takve stvari, HDR ziher izgleda bolje na tome nego na IPS-u (LG) i Samsungu koji ni ne podržava Dolby Vision (a ni DTS kojeg ti je materijal na kompu ziher pun ;).

Deckard
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U Elipsu ne možeš kupit ništa u web shopu zbog ove akcije, tj. štogod sam probao ne ide. U SD-u nema pola televizora tj. veličina. Tako da genijalno. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

U Elipsu ne možeš kupit ništa u web shopu zbog ove akcije, tj. štogod sam probao ne ide. U SD-u nema pola televizora tj. veličina. Tako da genijalno. 

 Što si očekivao. U elipsu rasprodano sve što je bilo nerealne brutalne cijene poput one nekolicine samsung i sony televizora. Tko je jamio jamio je

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Kad već pričamo o cijenama i popustima, koja je po vama "pristojna" cijena po kojoj se isplati uzeti LG 55' B8? I mene muči uzeti danas ili cekati još koji % popusta više...

9000-9500kn. Za toliko se prodavao na par mjesta B7 u 6. mj. a i B8 je već bio na ekupi u jednom momentu za oko 9,5k kn.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...

U Elipsu ne možeš kupit ništa u web shopu zbog ove akcije, tj. štogod sam probao ne ide. U SD-u nema pola televizora tj. veličina. Tako da genijalno. 

Ovaj novi SD webshop je poluproizvod za sad. Search npr. beskoristan. Koderu, sjedni 1. Možda ja jesam malo konzervativan po prirodi i ne volim previše promjene, ali fakat ne kužim zašto puštati u pogon nešto što očito nije završeno i dobro istestirano, štoviše što ne radi kako treba i ne pomiće granice mogućnosti? Samo zbog toga da bude neke promjene?

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Imas pravo ovo je sad postala igra zivaca;) mozda i bude 20% za BF al se do tada rasproda, sto je moguce,  a onda cu tek izvisit, kao sto kaze Mr. Peanut, hebes 400kn za 5% popusta vise

 Ja čekam dostavu.. :) A za bf planiram upiknut kućno kino

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mambinjo kaže...
ParaNO1d kaže...

U Elipsu ne možeš kupit ništa u web shopu zbog ove akcije, tj. štogod sam probao ne ide. U SD-u nema pola televizora tj. veličina. Tako da genijalno. 

 Što si očekivao. U elipsu rasprodano sve što je bilo nerealne brutalne cijene poput one nekolicine samsung i sony televizora. Tko je jamio jamio je

Ma sve 5 ali kakva je to akcija ako imaš 10-ak televizora na lageru za webshop ili takve fore? Eto jel bilo tu postova da su ljudi išli od poslovnice do poslovnice i da su i izložbene uzeli. Ako praviš akciju smatram da bi trebalo osigurati i količine. 

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ParaNO1d kaže...
Mambinjo kaže...
ParaNO1d kaže...

U Elipsu ne možeš kupit ništa u web shopu zbog ove akcije, tj. štogod sam probao ne ide. U SD-u nema pola televizora tj. veličina. Tako da genijalno. 

 Što si očekivao. U elipsu rasprodano sve što je bilo nerealne brutalne cijene poput one nekolicine samsung i sony televizora. Tko je jamio jamio je

Ma sve 5 ali kakva je to akcija ako imaš 10-ak televizora na lageru za webshop ili takve fore? Eto jel bilo tu postova da su ljudi išli od poslovnice do poslovnice i da su i izložbene uzeli. Ako praviš akciju smatram da bi trebalo osigurati i količine. 

 Uvijek ti je tako u hrvatskoj. Ako stave nerealnu cijenu znas da vjv nemaju nego par televizora s kojim primame kupce preko reklame pa tko zgrabi. Ja cekao da vidim sto ce edigital ponuditi dns jer su stavili nerealni black friday. Vidim nista nema. Vratim se da narucim u elipsa samsung, kad ono puf nema. Ocekivano za hrvatske trgovine. Svaka cast onima koji su uzeli bez cekanja danasnjih popusta. Jbg ceka se nova top ponuda ako je bude u roku tjedan dana.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
B8 u ED 9058,71kn.

Edit..
Bio,nema više..
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 9:24 (fred_terry).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...

 Mislio sam da vise ne sudelujem u ovom "bright storming| natecnju (ili ti oluji pameti), ali reci da je tebi nesto negledljivo, a nisi video i nemas tv napr SK 8500 i reci da je negledljiv za tebe, pa ti jedino da si oko sokolovo, a veruj mi stvarno mi veruj da sam 10 puta veca picajzla u perfekcionizmu od tebe i bas bas imam stroge kriterijume sto se "gledljivosti necega tice. Tehnologija je prijatelju moj odmakla daleko i nema vise tako velikih razlika, ono ima, nisam toliko bas subjektivan pa da nesto se ne slozim sa necim, ali je sve to svedeno na nijansama koje obican narod i ne primecuje toliko. Za tvoju informaciju kada me vec vuces za jezik, ni jedan tv se ne moze meriti sa LG SK, barem za sada kada je u pitanju gledanje IPTV preko strimjing aplikacija. Napominjem da OLED nisam nesto gledao, ali ne verujem da moze odskociti, barem ne u svetlijim uslovima. Svi ostali i Sony i Samsung i Pani, tu mu ne mogu prici, a bio bih lud ili totalno nepismen da kazem da na Zverku mom 4K satelitskom resiveru ili ti Dremaboksu 920 koje takodje posedujem je slika losa na UHD kanalima koje prikazuje SK8500, a za tebe bi to mozda bilo negledljivo, ha, ha, e sad pitanje je koliko si merodavan da pricamo o tome, da li imas te resivere, da li imas boksove kao sto su Nvidia Shilds ili Minix neo, neznam, mozda imas, da li pratis feedove u 4k rezoluciji na satelitskom nebu, da li, da li, itddd, da ne razglabam previse, jer si decko izuzetno na mom terenu, a valjda ti je i jasno cime se bavim, a nije za javnu publikaciju, ali nema veze, steta sto se neznamo, video bi, a verovatno i naucio nesto, pozz i uzivaj

 Itekako mi je jasno cime se baviš, ali ti nemaš pojma čime se ja bavim i nemam ti se namjeru objašnjavati. Kadnešto govorim znatočno zašto to govorim, a na kraju sve su to samo osobne preporuke, tko hoće prihvati , tko neće ne mora.  

Stvarno su ti kriteriji jaki, čitam i plačem od smijeha .  Nisi imao oled ali smatraš da nije velika razlika  ???  Eto ja ga gledam svaki dan i kažem ti da je velika razlika. Imam i Kuro plazmu (zadnju generaciju) i znam kako na vrhunskoj plazmi izgleda slika, imam oko sebe hrpu ips tv-a i to čak industrijskih display-a s ips panelima i znam kako izgleda slika na ips-u.

Molim te, ali zaista molim te nemoj mi govoriti o tehnologiji ekrana jer tu zaista nisi na svom terenu. To što postavljaš satelitske u susjednoj državi ne znači da si ekspert za tenologiju tv-a, pijem i ja ljekove kad sam bolestan pa ne tvrdim da sam doktor 

I od kud ti znaš što sam je vidio , a što ne, to što tv nemam doma u sobi ne znači da ga nisam gledao ili nemam iskustva snjim. 

Ne možeš mi rači da tv s kontrastom 1000:1 može dati vrhunsku sliku, daj se uozbilji. Čak i uz normalnu rasvjetu se vidi da taj panel nije ne nivou !

LG SK najbolji tv za IPTV , pitam se u kojem svemiru ti živiš 

Baš si mi uljepšao dan. Ajde ostavi se ti ovdje preporuka i drži se instalacije satelitskih antena i receivera i piratizacije istog  jer će te neko spominjati kad doma donese tv pa vidi da je mogao proči daleko bolje za svoju lovu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 10:09 (Pixel).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Tkovic kaže...

Pozdrav!

 

Evo nakon par tjedana supljanja informacija došao sam do zadnjih detalja.

Molim Vas pomoć za zadnji odabir.

- TV ide u dnevnu sobu ( puno svjetla )

- Udaljenost gledanja cca 3,5 m ( odlučio sam se za 55" )

- 90% gledanja je MAXTV signal, 10% pušteno nešto preko kompa

Po svemu što sam od vas čitao odabir bi bio:

1. LG 55SK8500 - trenutno 6,630,00 kn u SD

2. Samsung Q6 - 7,200,00 kn u Elipsu

3. Sony XF9005 - 8,070,00 kn u SD

 

Da li se isplati davati vise love ili se razlika neće baš vidjeti?

Da li ima netko ima neki 4. ili 5. prijedlog?

 

 Hmmm... ako se većinom gleda po danu ili sa dosta svijetla navečer (poput lustera u dnevnoj umjesto slabe sobne lampe pored kauča) onda crne boje na VA neće doći do izražaja. Kakav ti je kut gledanja? Direktno ispred TV-a je za VA, ali pod kutem već gubi boje itd., pa je tu IPS bolji, ali on nema tako dobre crne što se primjeti u mraku. Ali ako si stalno pod dosta svjetla onda ta mana IPS-a izostaje (kao što je vidljivo po obilno osvjetljenim dućanima).

 

S treće strane XF9005 ima bolji HDR, tj. ima više svjetline za HDR. Ali opet ako si pod dosta svjetla ili sunca teško vidljivo.

 

U tom slučaju ja bih rekao da može i LG 55SK8500 jer će u takovim uvjetima imati vrlo sličnu sliku kao i XF9005, a najjeftiniji je. Ali ako gledaš dosta navečer, sa slabim svjetlom onda se stvarno isplati platiti XF9005, jer ćeš moći doživjeti bolje crnu i HDR. Čak i da ne gledaš ništa HDR materijala, isplati se zbog crne.

 

Vidi se i uz normalno osvjetljenje da IPS ima lošiji kontrast od VA.

Q6FN je ovdje optimalan izbor ! XF9005 je bolji , ali i dosta skuplji , ali ako lova nije problem, to je najbolji izbor od ova tri 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...
levca5 kaže...
 

 Mislio sam da vise ne sudelujem u ovom "bright storming| natecnju (ili ti oluji pameti), ali reci da je tebi nesto negledljivo, a nisi video i nemas tv napr SK 8500 i reci da je negledljiv za tebe, pa ti jedino da si oko sokolovo, a veruj mi stvarno mi veruj da sam 10 puta veca picajzla u perfekcionizmu od tebe i bas bas imam stroge kriterijume sto se "gledljivosti necega tice. Tehnologija je prijatelju moj odmakla daleko i nema vise tako velikih razlika, ono ima, nisam toliko bas subjektivan pa da nesto se ne slozim sa necim, ali je sve to svedeno na nijansama koje obican narod i ne primecuje toliko. Za tvoju informaciju kada me vec vuces za jezik, ni jedan tv se ne moze meriti sa LG SK, barem za sada kada je u pitanju gledanje IPTV preko strimjing aplikacija. Napominjem da OLED nisam nesto gledao, ali ne verujem da moze odskociti, barem ne u svetlijim uslovima. Svi ostali i Sony i Samsung i Pani, tu mu ne mogu prici, a bio bih lud ili totalno nepismen da kazem da na Zverku mom 4K satelitskom resiveru ili ti Dremaboksu 920 koje takodje posedujem je slika losa na UHD kanalima koje prikazuje SK8500, a za tebe bi to mozda bilo negledljivo, ha, ha, e sad pitanje je koliko si merodavan da pricamo o tome, da li imas te resivere, da li imas boksove kao sto su Nvidia Shilds ili Minix neo, neznam, mozda imas, da li pratis feedove u 4k rezoluciji na satelitskom nebu, da li, da li, itddd, da ne razglabam previse, jer si decko izuzetno na mom terenu, a valjda ti je i jasno cime se bavim, a nije za javnu publikaciju, ali nema veze, steta sto se neznamo, video bi, a verovatno i naucio nesto, pozz i uzivaj

 samo ti nastavi pisati, imaš podršku...naročito što se razumiješ u satelitske, spajanja svu tu nama bitnu tehnologiju pa od tebe možemo dobiti i još nekakav koristan savjet.

ovdje su ti IPS paneli razapeti na stup srama kod pojedinaca.

SK 8500 je perfektan televevizor i bolji je sigurno od nekog šrota s VA panelom...

kontrast je bitan ali suvremeni IPS televizori svojom elektronikom lako zaobiđu taj nedostatak koji je sve manje izražen.

 

osim toga ovdje imaš nekoliko likova s narcističkim osobinama koji ne shvaćaju da narcisoidnost nije vrlina već mentalni poremećaj.

 


A ti onda uživaj u ipsu, tko ti brani.  I tko uspoređuje ips sa šrot VA ?

Uvijek se uspoređuju tvi slične cijene i tu VA panel uvijek ima volju sliku  (znemarujem tve u najjeftinijem razredu).

Onaj tko ne vidi razliku između IPS-a i VA u kategoriji 5-6000 kn , baca lovu bez veze jer je onda mogao uzeti i Vivax-a.

Ajde mi sad objasni kako to ips suvremenom tehnologijom zaobiđe nedostatak lošeg kontrasta, zaista me zanima ? Kako to kad fizički panel nije u stanju dobit kontrast veći od 1000:1 kako to elektronika popravi ? 

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas u SD 65" XF9005 11.644kn

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo i ja danas kupio svoj 55xf9005, dosta mi je vise cekanja BF, CM, crnih vikenda, pred BF, vikend akcija i ostalih cuda koja danas koriste da se namame kupci, vise mi se nije dalo cekat za neka sitnicarenja za eventualno par sto kuna a da kraju ostanem bez tv ili da mi kasnije uvale neke povrate, izlozbene ili nesto sl, uglavnom interes je velik i sve se rasprodaje brzinom munje tak da ko misli kupit moja preporuka je da kupi danas poslije je sve kockanje, hvala svima na savjetima i pomoci oko kupnje, sretno ljudi i uzivajte!

 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja jucer narucio 49xf 9005.
Neznam dal ga mogu ja osobno podici i centralnom skladistu danas ili moram cekat drugi tjedan.
Ako netko zna nesto o tome bio bi zahvalan.
Sretno svima sa kupovinom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od klasičnih LED televizora je generalno najbolji Sony XF9005, a ako bi se TV koristio i za gaming - onda Samsung QLED i to barem 55'' koji imaju 120Hz, niski input lag i podršku za AMD Freesync.

 

LG SK(xx)8500 je model koji možda i najbolje od svih poboljšava naš SD signal a sa 4K saržajem ima odličnu sliku pa možemo reći da je best buy.

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Daddyss kaže...

Danas u SD 65" XF9005 11.644kn

Kad se samo sjetim da sam za njega bio spreman dati 15k kn u 6. mj. kad se negdje bio pojavio, a regularna cijena mu je bila, mislim, 17 ili 18k kn .

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Evo i ja danas kupio svoj 55xf9005, dosta mi je vise cekanja BF, CM, crnih vikenda, pred BF, vikend akcija i ostalih cuda koja danas koriste da se namame kupci, vise mi se nije dalo cekat za neka sitnicarenja za eventualno par sto kuna a da kraju ostanem bez tv ili da mi kasnije uvale neke povrate, izlozbene ili nesto sl, uglavnom interes je velik i sve se rasprodaje brzinom munje tak da ko misli kupit moja preporuka je da kupi danas poslije je sve kockanje, hvala svima na savjetima i pomoci oko kupnje, sretno ljudi i uzivajte!

Ali gle, pa to što smo čekali je sad . To ti je dobra cijena za taj televizor, prošlogodišnji XE9005 nije išao ništa niže ni na proljeće kad su se rasprodavali televizori uoči sv. prvenstva. Ako stalno vrtiš po glavi pa ne sad još, pa bude još bolja akcija, pa ovo, pa ono... Pa kad onda? Sad je to vrijeme. Samo nek panel bude u redu i onda uživancija.

Deckard
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Daddyss kaže...

Danas u SD 65" XF9005 11.644kn

Kad se samo sjetim da sam za njega bio spreman dati 15k kn u 6. mj. kad se negdje bio pojavio, a regularna cijena mu je bila, mislim, 17 ili 18k kn .

 Hahaha jesi vidija kako cijena brzo padne mogla bi jos malo ic dolje na BF

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

 


A ti onda uživaj u ipsu, tko ti brani.  I tko uspoređuje ips sa šrot VA ?

Uvijek se uspoređuju tvi slične cijene i tu VA panel uvijek ima volju sliku  (znemarujem tve u najjeftinijem razredu).

Onaj tko ne vidi razliku između IPS-a i VA u kategoriji 5-6000 kn , baca lovu bez veze jer je onda mogao uzeti i Vivax-a.

Ajde mi sad objasni kako to ips suvremenom tehnologijom zaobiđe nedostatak lošeg kontrasta, zaista me zanima ? Kako to kad fizički panel nije u stanju dobit kontrast veći od 1000:1 kako to elektronika popravi ? 

 

 IPS-a završni filter snažno utječe na smanjenje glow-a i refleksije i tako će kontrast biti bolji.  

Lokalno zatamljenje utječe na cjelokupan kontrast tako da u slucaju IPS-a moze ici oko 2000:1, a da ne spominjemo Fald..

 

Primjer..

Pored LG 49SK 8500 s kontrastom 1600:1 i "elektronikom" koja još poboljšava kontrast, 10 bit panelom, 100 Hz osvježavanjem je li tebi bolji izbor Samsung QE49Q6FN za istu cijenu ?

Koji bi ti kupio da imaš femili koja gleda različite sadržaje na tiviju po cijeli dan ?

Da u životu gledam samo serije, filmove, kupio bih OLEd ili neki vrhunaravni Sony s VA panelom...

Jesi li kad gledao komprimirani film na 4 GB s Va i IPs panelom ?

Takve gleda 80% ljudi i gdje su tu VA kontrasti ?

Nezamjetni su zbog loše uređenih filmova i kad IPs panelu smanjiš pozadinsko osvjetljenje nema tu nekakve bitne razlike.

Upravo sam odgledao odlično sređenu odn komprimiranu seriju Snowfall (obje sezone) na Lg 701V i slikica je zamisli i u mraku top.... kontrasti, boje odlične...

 

Ne kupuju televizore samo opičeni filmofili koji nabavljaju originalne filmove na 50 GB i gledaju ih grobnom mraku.... 

zamisli, ima ljudi koji gledaju tv po danu.. nemoš vjerovati..i ne gledaju filmove...živa istina... 

 

Sve je odavno poznato.

Ljudi, štedite za OLED, sve ostalo je smeće. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 11:07 (Anđeo bez falinge).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice