Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.623
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blackstorm kaže...

Od klasičnih LED televizora je generalno najbolji Sony XF9005, a ako bi se TV koristio i za gaming - onda Samsung QLED i to barem 55'' koji imaju 120Hz, niski input lag i podršku za AMD Freesync.

 

LG SK(xx)8500 je model koji možda i najbolje od svih poboljšava naš SD signal a sa 4K saržajem ima odličnu sliku pa možemo reći da je best buy.

Ti mora, da se šališ.. Što se tiče SD sadržaja su još uvijek najbolji Philips i Sony:) A što se tiče HDR prikaza, nije ništa posebno bolji od televizora u tom rangu:)  Da bi imao taj model Aplha 9 procesor bi još rekao, da je među boljima, ali sa tim procesorom Alpha7 se ne može nikako uspoređivat sa Philipsom ili Sony-em.. Možeš doči kod mene pa ču ti stavit nekoliko televizora tog ranga jedan pored drugog, pa ču vidjet dal češ još uvijek biti mišljenja da je best buy.. A ovdje si pogledaj citat iz testa oko procesora. Taj Lg je samo velik marketing i ništa drugo:) Pa i na testovima se vidi koliko vrijedi..

 

The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does greatly improve the internal processing of the image. This is clearer, more precise with much less residual noise than OLED TVs of older generations.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 11:00 (garfield1).
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moj Sony 55XF9005 je isto u dolasku.

Moj PC  
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
Blackstorm kaže...

Od klasičnih LED televizora je generalno najbolji Sony XF9005, a ako bi se TV koristio i za gaming - onda Samsung QLED i to barem 55'' koji imaju 120Hz, niski input lag i podršku za AMD Freesync.

 

LG SK(xx)8500 je model koji možda i najbolje od svih poboljšava naš SD signal a sa 4K saržajem ima odličnu sliku pa možemo reći da je best buy.

Ti mora, da se šališ.. Što se tiče SD sadržaja su još uvijek najbolji Philips i Sony:) A što se tiče HDR prikaza, nije ništa posebno bolji od televizora u tom rangu:)  Da bi imao taj model Aplha 9 procesor bi još rekao, da je među boljima, ali sa tim procesorom Alpha7 se ne može nikako uspoređivat sa Philipsom ili Sony-em.. Možeš doči kod mene pa ču ti stavit nekoliko televizora tog ranga jedan pored drugog, pa ču vidjet dal češ još uvijek biti mišljenja da je best buy.. A ovdje si pogledaj citat iz testa oko procesora. Taj Lg je samo velik marketing i ništa drugo:) Pa i na testovima se vidi koliko vrijedi..

 

The video postprocessing of the new Alpha 9 video processor may not be as impressive as the Sony X1 4K HDR or Philips P5, but it does greatly improve the internal processing of the image. This is clearer, more precise with much less residual noise than OLED TVs of older generations.

 Taj LG je i najjeftiniji od ostalih pa bi za (većinom) nezahtjevnu publiku mogao biti najbolji izbor u omjeru uloženo-dobiveno.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Evo i ja danas kupio svoj 55xf9005, dosta mi je vise cekanja BF, CM, crnih vikenda, pred BF, vikend akcija i ostalih cuda koja danas koriste da se namame kupci, vise mi se nije dalo cekat za neka sitnicarenja za eventualno par sto kuna a da kraju ostanem bez tv ili da mi kasnije uvale neke povrate, izlozbene ili nesto sl, uglavnom interes je velik i sve se rasprodaje brzinom munje tak da ko misli kupit moja preporuka je da kupi danas poslije je sve kockanje, hvala svima na savjetima i pomoci oko kupnje, sretno ljudi i uzivajte!

 Vidim da si i ti prevagnuo. Ajd baš mi je drago, još samo da paneli budu ok i bez nekih mana niko sretniji. Uživaj

6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Budući je izgleda navala na xf9005...pa da netko od kolega nebi ostao uskraćen za svoj primjerak....ja sam odustao... slijedeći Black Friday 2019 je moj dan....i valjda xg9005:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Blackstorm

Pa mislim, da nije baš najeftiniji.. Sony XF8505, Philips 8303, i Panasonic FX780 se dobiju sada za dobrih 6.00 kuna.. I svi su overall gledano bolji od tog Lg-ja.. Posebno Sony i Philips model. A Lg-ja nisam našao za takve pare.. To su svi modeli sa IPS panelima kao i Lg. A ako gledamo i modele sa VA panelima koje večina ljudi preferira za gledanje filmova ,serija itd.. Onda su veoma dobar odabir i Samsung NU8000, Philips7503 ili7803, i Hisense U7A. A i cjenom su u rangu tog Lg-ja.
 
1 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima, 

Molim samo kliknite favorita.

Gleda se maxtv i laptop filmovi i serije.

Unaprijed hvala

5 Samsung UE55NU7172 UHD
1 Sony Bravia KD-55XF7005
10 LG 55UK6500MLA
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
levca5 kaže...
 

 Mislio sam da vise ne sudelujem u ovom "bright storming| natecnju (ili ti oluji pameti), ali reci da je tebi nesto negledljivo, a nisi video i nemas tv napr SK 8500 i reci da je negledljiv za tebe, pa ti jedino da si oko sokolovo, a veruj mi stvarno mi veruj da sam 10 puta veca picajzla u perfekcionizmu od tebe i bas bas imam stroge kriterijume sto se "gledljivosti necega tice. Tehnologija je prijatelju moj odmakla daleko i nema vise tako velikih razlika, ono ima, nisam toliko bas subjektivan pa da nesto se ne slozim sa necim, ali je sve to svedeno na nijansama koje obican narod i ne primecuje toliko. Za tvoju informaciju kada me vec vuces za jezik, ni jedan tv se ne moze meriti sa LG SK, barem za sada kada je u pitanju gledanje IPTV preko strimjing aplikacija. Napominjem da OLED nisam nesto gledao, ali ne verujem da moze odskociti, barem ne u svetlijim uslovima. Svi ostali i Sony i Samsung i Pani, tu mu ne mogu prici, a bio bih lud ili totalno nepismen da kazem da na Zverku mom 4K satelitskom resiveru ili ti Dremaboksu 920 koje takodje posedujem je slika losa na UHD kanalima koje prikazuje SK8500, a za tebe bi to mozda bilo negledljivo, ha, ha, e sad pitanje je koliko si merodavan da pricamo o tome, da li imas te resivere, da li imas boksove kao sto su Nvidia Shilds ili Minix neo, neznam, mozda imas, da li pratis feedove u 4k rezoluciji na satelitskom nebu, da li, da li, itddd, da ne razglabam previse, jer si decko izuzetno na mom terenu, a valjda ti je i jasno cime se bavim, a nije za javnu publikaciju, ali nema veze, steta sto se neznamo, video bi, a verovatno i naucio nesto, pozz i uzivaj

 samo ti nastavi pisati, imaš podršku...naročito što se razumiješ u satelitske, spajanja svu tu nama bitnu tehnologiju pa od tebe možemo dobiti i još nekakav koristan savjet.

ovdje su ti IPS paneli razapeti na stup srama kod pojedinaca.

SK 8500 je perfektan televevizor i bolji je sigurno od nekog šrota s VA panelom...

kontrast je bitan ali suvremeni IPS televizori svojom elektronikom lako zaobiđu taj nedostatak koji je sve manje izražen.

 

osim toga ovdje imaš nekoliko likova s narcističkim osobinama koji ne shvaćaju da narcisoidnost nije vrlina već mentalni poremećaj.

 


A ti onda uživaj u ipsu, tko ti brani.  I tko uspoređuje ips sa šrot VA ?

Uvijek se uspoređuju tvi slične cijene i tu VA panel uvijek ima volju sliku  (znemarujem tve u najjeftinijem razredu).

Onaj tko ne vidi razliku između IPS-a i VA u kategoriji 5-6000 kn , baca lovu bez veze jer je onda mogao uzeti i Vivax-a.

Ajde mi sad objasni kako to ips suvremenom tehnologijom zaobiđe nedostatak lošeg kontrasta, zaista me zanima ? Kako to kad fizički panel nije u stanju dobit kontrast veći od 1000:1 kako to elektronika popravi ? 

 

 Vidi, neznma koje resurse imas, da li gledas tv preko satelita, imas li uopste 4K satelitske resivere i da li si uopste video kako sve to izgleda, neznam sta drugo da ti kazem, ali ja i par videofila ovde koji se bavimo time, smo odusevljeni, ali stvarno odusevljeni slikom na HLG HDR satelitskim kanalima, neznam sta drugo da ti kazem, posto samsung koji je prosle godine u januaru kada sam ga platio 2500e preko, a ovde bio 3000e, nema takvu sliku, jer ipak je to bio premium model prosle godine, impozantno deluje, 65 inca curved, nesto lepse u zivotu nisam video, ali nema takvu ostrinu i kontrast na takvim kanalima, dok u HD segmentu i SD segmentu, LG je slabiji i to napominjem bez pardona, da ko gleda SD kanale, ne mora kupovati taj tv. Nije tacno da nema LG crnu boju, i j sam bio skeptik, mislio sam IPS je to, ali ima je bas onoliko koliko treba, mozda nije to na nivou Sonija XF 9005, ali je gledljivo itekako, a pogotivu preko dana, mada i uvece kada gledam filmove, a filmofil sam veliki, ne nalazim zamerke, kada bih ih nasao, leteo bi odmah na oglasima, veruj mi cak i za 300e bih ga dao kao sto umem da uradim, jer mi godisnje preko ruke prodju minimum 4,5 tv-a, pozz

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma dosta mi je vise bilo cekanja i bespotrebne nervoze, mislim da smo dobro kupili, sumnjam da ce bit bolji popusti a ako i budu nije vrijedno toga

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Daddyss kaže...

Danas u SD 65" XF9005 11.644kn

Kad se samo sjetim da sam za njega bio spreman dati 15k kn u 6. mj. kad se negdje bio pojavio, a regularna cijena mu je bila, mislim, 17 ili 18k kn .

 A tada je 55" koštao kao sad 65" , i još se ja tamo zakrvio s rcecenzentom jer sam rekao da taj tv tolko ne vrijedi jer dobiš oleda za tu lovu 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
Pixel kaže...Vidi, neznma koje resurse imas, da li gledas tv preko satelita, imas li uopste 4K satelitske resivere i da li si uopste video kako sve to izgleda, neznam sta drugo da ti kazem, ali ja i par videofila ovde koji se bavimo time, smo odusevljeni, ali stvarno odusevljeni slikom na HLG HDR satelitskim kanalima, neznam sta drugo da ti kazem, posto samsung koji je prosle godine u januaru kada sam ga platio 2500e preko, a ovde bio 3000e, nema takvu sliku, jer ipak je to bio premium model prosle godine, impozantno deluje, 65 inca curved, nesto lepse u zivotu nisam video, ali nema takvu ostrinu i kontrast na takvim kanalima, dok u HD segmentu i SD segmentu, LG je slabiji i to napominjem bez pardona, da ko gleda SD kanale, ne mora kupovati taj tv. Nije tacno da nema LG crnu boju, i j sam bio skeptik, mislio sam IPS je to, ali ima je bas onoliko koliko treba, mozda nije to na nivou Sonija XF 9005, ali je gledljivo itekako, a pogotivu preko dana, mada i uvece kada gledam filmove, a filmofil sam veliki, ne nalazim zamerke, kada bih ih nasao, leteo bi odmah na oglasima, veruj mi cak i za 300e bih ga dao kao sto umem da uradim, jer mi godisnje preko ruke prodju minimum 4,5 tv-a, pozz

 Ne tvrdim ja da $k satelitski kanali imaju lošu sliku, daleko od toga, mnogi imaju bolju nego ovi  IPTV stramovi.  

Ako ćep gledati  lokalni tv, sd signal , loše streamove, čemo onda tražit preporuku za dobartv, tu prolazi bilo koji. 

Nije niti samsung briljirao prošlih godina u svom top segmentu, imali su očajne modele, to stoji, zapravo bojle reći precijenjene modele. 

Ali meni ips jednostavno ne daje sliku kakvu očekujem od tv-a u svim uvijetima.  I opet , ako se tv koristi u uvijetima gdje se ne vidi razlika , čemu opće ikakav skuplji tv i koji je onda smisao preporuke ne ovom forumu, kupiš bilo koji i gotovo.

Večina ljudi ovdje kupuje tve cijenom 4-8000 kn. Za tu lovu uvijek ima bolji tv koji je Va , a ne IPS . I ako ne sjedip pod ekstremnim kutem u odnosu na tv ne vidim zašto bi uzeo ips umjesto VA panela ?

HDR na ips-u ? Nema šanse , bit hdr-a je ogroman dinamički raspon i tu je primarno bitan ogroman kontrast, IPS to ne može postiči i tu nema nikakve diskusije na žalost.

Tu se i VA paneli jako muče, tek oni najskuplji s puno zona  rade kako treba.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Smislio sam strategiju. Upiknuo sam TV u SD sa 15% popusta, i ako nađem bolju cijenu na BF iskoristiti ću ono pravo i vratiti TV u roku od 14 dana (kupnja preko neta). Do tada tv lijepo stoji u kutu neotvoren, samo se nadam da ću izdržati i oduprjeti se porivu da ga upalim (kolekcija 4k remuxeva je već spremna za gledanje) 

 

Možda je malo pizdinska taktika ali treba iskoristiti situaciju 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekupi ima akciju na pojedine sony televizore -10% do nedjelje... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anđeo bez falinge kaže...

 IPS-a završni filter snažno utječe na smanjenje glow-a i refleksije i tako će kontrast biti bolji.  

Lokalno zatamljenje utječe na cjelokupan kontrast tako da u slucaju IPS-a moze ici oko 2000:1, a da ne spominjemo Fald..

 

Primjer..

Pored LG 49SK 8500 s kontrastom 1600:1 i "elektronikom" koja još poboljšava kontrast, 10 bit panelom, 100 Hz osvježavanjem je li tebi bolji izbor Samsung QE49Q6FN za istu cijenu ?

Koji bi ti kupio da imaš femili koja gleda različite sadržaje na tiviju po cijeli dan ?

Da u životu gledam samo serije, filmove, kupio bih OLEd ili neki vrhunaravni Sony s VA panelom...

Jesi li kad gledao komprimirani film na 4 GB s Va i IPs panelom ?

Takve gleda 80% ljudi i gdje su tu VA kontrasti ?

Nezamjetni su zbog loše uređenih filmova i kad IPs panelu smanjiš pozadinsko osvjetljenje nema tu nekakve bitne razlike.

Upravo sam odgledao odlično sređenu odn komprimiranu seriju Snowfall (obje sezone) na Lg 701V i slikica je zamisli i u mraku top.... kontrasti, boje odlične...

 

Ne kupuju televizore samo opičeni filmofili koji nabavljaju originalne filmove na 50 GB i gledaju ih grobnom mraku.... 

zamisli, ima ljudi koji gledaju tv po danu.. nemoš vjerovati..i ne gledaju filmove...živa istina... 

 

Sve je odavno poznato.

Ljudi, štedite za OLED, sve ostalo je smeće. 

 Mogao si krenuti s dva-tri pitanja 

Tko je rekao da je sve osim OLED-a smeće. Koji je smisao rasprave ako izmišljaš argumente koji tebi odgovaraju , a nitko nije rekao ? Postoji i za to medicinski naziv 

Osobno oled preporučim samo ljudima koji kupuju u tom cjenovnom razliku i dovume se između skupog led-a jer se boje burn-ina.

Super što si mi citirao kak elektronika djeluje na local diming a da zapravo nemša konkretno znanje o tome kak oto zapravo radi. Jedino što ta elektronika zapravo ništa ne povećava i kontrast tog tva je oko 1:1000 i sa i bez  local diminga i ovisno ako naštimaš mjerenje (ako ti je ponzor dao tv)  onda navučeš 1:1300. 

I o kojem kontrastu opće govoriš, valjda znaš da imaš statički i dinamički kontrast ? Jasno ti ej da ovaj max kontrast koji s uspije izmjeriti je kad je jedna zona skroz isključena i tv tu ne prikazuje ništa ? I sad kolko ono zona taj tv ima, ne znam točno ali ima malo. I sa, unutar jedne zone si i dalje ograničen nativnim kontrastom od jedva 1000:1, a s obzirom da je rijetko kad slika na tvu takva da neku zonu možeš isključiti skroz uvijek imaš ispod ledice koje moraju barem donekle biti aktivne ovisno o slici. Na kraju večinu vremena imaš taj osnovni kontrast.  Zato treba znati čitati specifikacije i interpretirati podatke mjerenja , a ne samo bubnuti čiste podatke i misliti to je to.

LG ima očajno izveden local diming, ima malo zona i iskreno, bolje da su to sve maknuli i spustili cijenu tv-u. Ovako na papiru sve super izgleda i možeš nakeljit velću cijenu na to.

 

Od ova dva tva uvijek bih uzeo 49" q6fn prije tog LG-a, bez obzira na 60Hz, 120Hz mi tu apsolutno ništa ne znači i gotovo sigurno ne bi primjetio razliku koju na lg-u donosi 120 hz !

Ne znam gledaš li ti tv s uključenim dejuderom i deblurom na max da dobiješ onaj fini soap opera efekt ? Ak ote to veseli, i sa 60 Hz možeš dobit sasvim fini efekt.

Naravno da 120 Hz donosi neke prednosti , ali tek kod panela koji imaju i druge kvalitete i gdje to ima smisla.

 

Gledao sam svakakve sadržaje na svakakvim panelima. Jasno mi je da ljudi gledaju večinom loše stremove. To ne znači da za svoju lovu ne moraju dobiti bolji tv.

Ok, tevi je lg ips top i zato ga braniš. Ja ću uvijek reći da kad danas kupuješ da VA panel ima bolju sliku ako si u rangu iznad 4000 Kn. Ako nisi probao bolje niti ne znaš što propuštaš.  Ne kritiziram te ovime , negosamo kažem da jedno kad se popneš stepenicu gore tek onda postaneš svjestan koliko je ono prije bilo lošije.

 

Eto i sad kad pogledam neki BluRay , običan HD , koji mi je prije bio vrh na kuro plazmi , sad mi je tek ok. Nakon što sam vidio 4K hdr ništa više nije isto :) Gledam ja i dalje i 720p sadržaj i svašta, ali svjestan sam koliko to sve zaostaje i ne pada mi na pamet više govoriti kako je to super, jer nije , danas ima puno bolje i to su činjenice.  Isto je i s panelima, ipe je ok, ali ima bolje i to za iste novce.

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako ti se da s tim zajeb... i ako bude bas neka velika razlika super, ovisi kaj si kupio, al sumnjam da ce top modeli ici vise od 15-20%

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže...
@Blackstorm

Pa mislim, da nije baš najeftiniji.. Sony XF8505, Philips 8303, i Panasonic FX780 se dobiju sada za dobrih 6.00 kuna.. I svi su overall gledano bolji od tog Lg-ja.. Posebno Sony i Philips model. A Lg-ja nisam našao za takve pare.. To su svi modeli sa IPS panelima kao i Lg. A ako gledamo i modele sa VA panelima koje večina ljudi preferira za gledanje filmova ,serija itd.. Onda su veoma dobar odabir i Samsung NU8000, Philips7503 ili7803, i Hisense U7A. A i cjenom su u rangu tog Lg-ja.

 Kako Philips 8303 koji koristi LG lanjski ekran i cak je sitno skuplji moze biti bolji od LG ija koji jos ima local dimming i direct led?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 13:14 (marinnn).
8 godina
neaktivan
offline
Philips 43PFS5803

LED Televizor mi treba za gledanje sportskih utakmica ( tenis, nogomet , rukomet isl.), te filmova...ne igram igrice , možda će klinac za 3-4  godine

Gledam ga sa 2,5 metara, zaključka sam da je 43 inča dovoljno, tražim samo tve od 43 inča radi niže cijene...gledam pretežitu u osvijetljenoj sobi, prema jugu gdje je staklena površina prema lođi ( znači svjetlija pozadine ako en namaknem one zavjese,listiće što vise)

 

Razmišljam o LED TV PHILIPS 43PFS5803

Našao sam u SD sa 15% popusta za 2209 kn ( inače mu je cijena 2600kn, a u drugim šopovima od 2472 do 2800kn!)

Vidim da ima 500 PPI( to se može kretati i do 1600ppi, pa neznam da li je ovih "samo500ppi"  dovoljno dobro za  gledanje dinamičnih sportova i filmova?).

Razred je A++, a masa mu je samo 7,3kg  (gledajući slične led koji imaju obično oko 9kg, ne znam da li mu je cca 2kg manja masa plus ili MINUS?).Kažu da ima USB snimanje ( je li PVR snimanje isto to, sinonim?)

Ima HBBtv, i osnovni  SMARTTV...kažu SAPHI Smarttv....nabrajaju čarobnjkae za autom.nadogradnju, za instalaciju mreže, podešavanje postavki , koris.priručnik na zaslonu isl.

Smart aplikacije: trgovine vida na mreži , OTVARANJE INTERNET.PREGLEDNIKA , Social tv, tv na zahtjev, youtube...( ne da mi copy/ paste ?? pa pišem ovako ručno  osnovne značajke)

 

Da li netko ima ovaj tve, ili ga je barem koristio neko vrijeme  pa da mi IZ PRVE RUKE KAŽE KOJE SU MU MANE ,A  KOJE PREDNOSTI?

Da li je otvaranje interneta na google tražilici ili ako nije kako to izgleda na negoogle tražilici ( čitav život surfam samo sa google tražilicom i jako je dobra i navikao sam na nju)Ako je druga tražilica da li je dobra i efikasna kao googlova?

Da li je po vama cijena od 2210 do 2472kn relana (možda mi pobjegne ova od 2210, pa je slijedeća 2472kn)

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima netko iskustva kakva je slika na ovm HBO & Cineamx HD kanalima na maxtv?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Daddyss kaže...

Danas u SD 65" XF9005 11.644kn

Kad se samo sjetim da sam za njega bio spreman dati 15k kn u 6. mj. kad se negdje bio pojavio, a regularna cijena mu je bila, mislim, 17 ili 18k kn .

 A ja dao 12.300 prije desetak dana... jbg.

 

 

Iako vidim da je dostupno samo dva modela u SD. Možda su to modeli iz izloga..

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 14:29 (Blader).
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bome i ja jednog Sony 55XF9005 uzeo da više ne razbijam glavu!!!

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Blader kaže...

A ja dao 12.300 prije desetak dana... jbg.

Iako vidim da je dostupno samo dva modela u SD. Možda su to modeli iz izloga..

I 12.300kn je bila dobra cijena. Kad je bila osvanula ta cijena meni je isto bilo sad ili nikad za 65" XF9005. Ali je paralelno bila još aktualna akcija 55" C8 uz Q7 mob i produljeno jamstvo za 11700kn pa me nekako ipak odvuklo na stranu oleda. Sad još nigdje ne vidim C8 za 10400kn koliko me na kraju izašao kad sam prodao mob. Što, naravno, ne znači da možda neće isto biti jeftiniji sad u narednim danima. Ali to je tako. 12.300kn je isto bila odlična cijena za 65". Što se tiće izložbenih primjeraka u SD, ja sam ih striktno tražio da mi pošalju zapakirani nekorišteni televizor. Rekli su mi da tako i rade, odn. da upozore kupca još prije zaključivanja narudžbe da kupuje izložbeni primjerak čak i ako je samo izložbeni ostao naveden na webshopu i ako je kupac obavio takvu narudžbu.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Diouf kaže...

Ima netko iskustva kakva je slika na ovm HBO & Cineamx HD kanalima na maxtv?

 Ja ima sve te hd kanale preko maxtv-a. 

Teško je ocjeniti na način da dobiješ dobru informaciju , nekom može to biti dobro, nekom ne.

Generalno su ok, dosta bolje od SD kanala, ali u odnosu na pravi (nekomprimirani) HD dosta loše. 

Recimo ako imaš HBO GO i odeš tamo pogledati isti film, na HBO GO je osjetno bolja slika, glupo je govoriti u postotcima, ali za neku stvarno grubu referencu je oko 30 % razlika.

Jednosavno ima više detalja u slici, manja je kompresija, bolje i kontrast su bolji. 

HD na netflixu je isto osjetno bolji nego taj na maxtv-u. 

Isto dosta ovisi od kanala do kanala. HBO kanali kao da su više komprimirani. Dok recimo BBC HD na broju 60 ima po meni najbolju sliku i to već dosta dobro izgleda (pogotovo kad puste planet earth 2)

 

To kako je sad kvaliteta slike bi trebao biti neki minimum za sve kanale, dok bi vi HD kanali trebali biti bolji.

 

Inače imaš trenutno dvije verzije  Hbo / cimnemax programa  Na brojevima 4X i na 30X

Ove na 4X su kao full hd verzije 1080p ali na h264  , dok su ove na 30x 720p ali na h265 (novi codec).

S obzirom da je h265 novi i bolji codec trenutno nema razlike u kvaliteti slike, barem je ja ne mogu skužiti.  Uskoro bi svi kanali trebali ići u h265. E onda bi obvi 1080p trebali izgledati napokon bolje i očekujem da će to onda izgledati kako treba. 

Nadu mi daju pojedini sportski kanali koji već sad idu u 1080p u h265 koji izgledaju dosta dobro (mislim da SK1 .. i još neki idu tako)

 

Jedino ako tcom ne odluči da nam je dovoljna i ovakava lošija slika pa radi boljek codec-a spusti propusnost streama kako bi uštedili na bandwidthu

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
Blader kaže...

A ja dao 12.300 prije desetak dana... jbg.

Iako vidim da je dostupno samo dva modela u SD. Možda su to modeli iz izloga..

I 12.300kn je bila dobra cijena. Kad je bila osvanula ta cijena meni je isto bilo sad ili nikad za 65" XF9005. Ali je paralelno bila još aktualna akcija 55" C8 uz Q7 mob i produljeno jamstvo za 11700kn pa me nekako ipak odvuklo na stranu oleda. Sad još nigdje ne vidim C8 za 10400kn koliko me na kraju izašao kad sam prodao mob. Što, naravno, ne znači da možda neće isto biti jeftiniji sad u narednim danima. Ali to je tako. 12.300kn je isto bila odlična cijena za 65". Što se tiće izložbenih primjeraka u SD, ja sam ih striktno tražio da mi pošalju zapakirani nekorišteni televizor. Rekli su mi da tako i rade, odn. da upozore kupca još prije zaključivanja narudžbe da kupuje izložbeni primjerak čak i ako je samo izložbeni ostao naveden na webshopu i ako je kupac obavio takvu narudžbu.

 Ja san uvatija zadnji vlak za 10400kn na ekupi jer san skoro narucija za 11500kn al eto da nisi spomenija kupon na ekupi nebi zna za tu akciju spasija si me hahaha.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Netko je spominjao da je naručio xf uz mogućnost povrata u roku 14 dana ako bude veći popust..
Evo još jedan način,koji bi mozda mogao i proći,pa ukoliko netko ima iskustva neka podijeli.
Dakle,naruči se proizvod,plaćanje internet bankarstvom.
Mailom dolaze podaci o uplati,dakle ponuda.
Na ponudi ne piše do kada je treba uplatiti.
Dali je moguće da ponuda traje dok se ne uplati ili postoji određeni rok trajanja ponude?
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
levca5 kaže...
...jer se bavim satelitskom opremom, imam i UHD satelitske resivere, pa znam o cemu pricam.
Pozz i hvala, uz izvinjenje ako sam nekog mozda nesvesno uvredio.

 

Što koristiš od satelitske opreme, mislim na antene za primanje signala.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je ovaj Samsung TV UE43NU7022KXXH, vrijedi li 2350kn? Primarna namjena je gledanje filmova, serija i slično, nikakvi dolby surroundi i takve zahtjevnije stvari.

 

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marinnn kaže...
garfield1 kaže...
@Blackstorm

Pa mislim, da nije baš najeftiniji.. Sony XF8505, Philips 8303, i Panasonic FX780 se dobiju sada za dobrih 6.00 kuna.. I svi su overall gledano bolji od tog Lg-ja.. Posebno Sony i Philips model. A Lg-ja nisam našao za takve pare.. To su svi modeli sa IPS panelima kao i Lg. A ako gledamo i modele sa VA panelima koje večina ljudi preferira za gledanje filmova ,serija itd.. Onda su veoma dobar odabir i Samsung NU8000, Philips7503 ili7803, i Hisense U7A. A i cjenom su u rangu tog Lg-ja.

 Kako Philips 8303 koji koristi LG lanjski ekran i cak je sitno skuplji moze biti bolji od LG ija koji jos ima local dimming i direct led?

 

 Što se tiče panela nema nikakve osjetne razlike napram prošlogodišnjim panelima:) A kao drugo, što ti znači FALD na papiru kad u praksi ne radi kako treba.. Trebate jednom zapamtiti jedno su specifikacije koje tako rado proizvođači oglašuju, a drugu je realnost u praksi:)) Što se tiče local diminga na Lg-ju si možeš ovdje pogledat.. Trebao bi ti vidjet šta znači FALD u praksi, kao što prikazuje Philips model 8102,  Sony XF9005 ili Samsung Q8FN. To su ti pravi FALD televizori:)

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
žganac kaže...

Pozdrav svima, 

Molim samo kliknite favorita.

Gleda se maxtv i laptop filmovi i serije.

Unaprijed hvala

 Gledam istu kategoriju TV-a i uzeo bih koji je najjeftiniji od ta tri, iako bih ubacio u neki siri izbor i vise serije ovisno o cijeni NU7400, NU8000 i XE80/85.

MadeInCroatia
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čini mi se da je najpametnije uzeti najjeftinijeg. Baš došao iz elipsa, katastrofa od SD signala, najradije bih ostao na 32" panasonicu starom 14god. Ovo sa 55" je živi užas. Gledao Samsunga 7100 seriju. 

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hellou,

 

konačno je došlo vrijeme za kupnju novog TV-a. TV većinom koristimo za gledanje filmova preko KODIja, znači više od 80% vremena je čisto streamanje. Gleda se i zemaljski TV no to je više kao pozadinski zvuk čisto da nešto radi :)  S obzirom se tv ne kupuje tako često, volio bi se koliko toliko osigurati za slijedećih 10tak godina pa nek mrcina bude spremna za  Play Station zabave i Hrvatsku NetFlix genereciju, 4K...uglavnom ukoliko treba paziti na neki bitni detalj za budućnost - recite/predložite.

Budget je max 7000kn.  Imam dva modela koja mi se čine sasvim OK, a pošto se ne razumijem baš u TV materiju prije kupnje tražim bilo koji savjet.

 

SONY-KD55XF8596BAEP

SAMSUNG-UE55NU8002TXXH

 

I dodatno pitanje: Isplati li se pričekati BF  ili je bolje iskoristiti popuste do BF zbog mogućnosti nestanka zaliha?

 

Hvala svima!

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.11.2018 18:21 (pollux).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice