Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.129.299
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ti imam 55NU8002, dobar je tv, al nemreš sve očekivat od tog, očekivao sam ja i puno bolje da će to bit, al nemre jer je taj quad valjda preslab. Il sam naviko na komp brzinu pa ne priznam niš sporije. :) Kut gledanja nije dobar odma je blijeda slika kad si sa strane, moraš bit direkt pred tv-om. Crna nije kak bi trebala bit, al ja sam svjestan toga jer jednostavno nemre bit, SD signal je bijeda, al gledljivo, HD je ok, 1080p+ je fino. HDR realno ne koristim, previše je, Mirror screen Phone to TV (i obrnuto) Bluetooth i wifi je najbolja stvar na tvu i bežična tipkovnica po mogućnosti K400 Plus sa mouse padom. Al npr kad prenosiš sliku sa moba na tv, npr surfaš bug forumom i listaš gore dolje pa se zamuti i slika zna pucat kad gledaš tako neki sadržaj il youtube, ko da se raspadne slika, a kad se brzo lista se zamuti, jednostavno nezz do čega je, do proca u tvu, same wifi veze, BT-a, input lagga il svega pomalo. Zvuk tva u "pojačan" modu je super za tih 40W 2.1 zvučnika. Najbolje kad se stavi toplija slika, ne da bude hladna, podesiš na standardno na pola sve i film još manje i super je slika, ne prži ti oči, ove sve druge opcije su prejake za gledanje, gdje ima puno svjetla neće bit, al ak nema previše svjetla onda bude prejako. 4K je super, speedtest prek tv browsera je 15-25Mbps down i 15 up na 2.4GHz, dok je na 5Ghz 55/15 cca. Mislim da bi trebalo ić više, ne znam do čega je, možda zbog rutera što je TC7200 il do wifija u tvu, a nije neka udaljenost cca 3.5 metra bez zidova. Nije loš za tu cijenu, al ak se može upiknut OLED i QLED za malo veću cijenu, slobodno. Slijedeći izbor sam mislio Samsung Q6, al nisam, nije mi žao i ovak starci većinom koriste tv. Inače tv je prekrasan, moš ga gledat i ugašenog.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Thnx Pixel, nisam ni ocekivao cudo, bitno da je upotrebljivo. Obzirom da bih u 12. trebao useliti u novi stan, sad se za sve interesiram, tv i to sam prakticki sigura koji, samo cekam BF, al treba i ove stvari posloziti.
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
garfield1 kaže... 

...

ti imaš kod šareca garantiranu poziciju ministra narodnog prosvjećenja i propagande 

8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

S ovim popustima, sto je onda zakljucak za TV do 7 k kuna? LG 55SK8500? SONY KD55XF8596BAEP? Evo dolje brzo glasanje pa da i sebi prekratim muku. Ne bih isao na 8k i xf8500. Nista igranje, samo filmovi i serije u dnevnom boravku s puno svjetla. Ali TV se ionako gleda navecer kad sunce zade.

16 LG 55SK8500 za 6.374
1 SONY KD55XF8596BAEP 6.500
3 UE55NU8002TXXH 6.000
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
žganac kaže...

Čini mi se da je najpametnije uzeti najjeftinijeg. Baš došao iz elipsa, katastrofa od SD signala, najradije bih ostao na 32" panasonicu starom 14god. Ovo sa 55" je živi užas. Gledao Samsunga 7100 seriju. 

Meni SD content i na mojem 32" Full HD Philipsu (starom valjda 7-8 godina) izgleda uzas. Posto 99.99 % vremena gledam youtube/netflix/HBO GO ili ps4, SD mi uopce ne igra ulogu.

 

Ovako generalno sam dosao do zakljucka da mi nije vrijedno davat 1000/2000/3000+ kn vise za po meni nijanse bolji TV (klasa XE90 i sl iako sam i njih prvobitno ciljao). Znacajan skok mi se vidi tek na OLED-ima al to bome ima cijenu. 

 

 

MadeInCroatia
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kvalitetna priprema je pol posla... odvedem zenu u elipso i pokazem 49" tv da cu kupiti tu velicinu, a ona kaze zasto ne uzmem ovaj veci (55")... 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Kvalitetna priprema je pol posla... odvedem zenu u elipso i pokazem 49" tv da cu kupiti tu velicinu, a ona kaze zasto ne uzmem ovaj veci (55")... 

 Istu stvar sam i ja napravio za OLED, bilo je dovoljno uperiti prstom na jedan, slika je odradila ostalo

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Kvalitetna priprema je pol posla... odvedem zenu u elipso i pokazem 49" tv da cu kupiti tu velicinu, a ona kaze zasto ne uzmem ovaj veci (55")... 

 Striko, bogovi su ti naklonjeni i to moraš iskoristiti! Zadnji korak ti je da veliš ženi "Ljubavi, sjedni ti na kavicu dok ja s dečkima utovarim telku, dođem za 15 min", uzmeš 65" i doma kažeš "Ali ljubavi, tog si pokazala" 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo nakon kupnje Samsunga 50NU7402 u Elipsu prije 2 dana, tek sam danas našao vremena malo poigrati se s njime - provjeriti ga, kalibrirati...

Nažalost, kako to uvijek biva sa mnom i tehnologijom - otkrio sam mu 2 defektna pixela.

- Jedan je baš "dead", tj "always off" kod prikazivanja isključivo PLAVE boje (dakle žuti kod prikazivanja bijele [kombinacije R i G] itd itd.)

- Dok je drugi "hot", tj "always on" kod naravno prikazivanja svih boja.

 

Eh sad, ja ih uočavam (tj ovaj "hot") pošto mi je telka iznad monitora i nekad mi posluži jednostavno kao second screen...

 

Također je još jedan čudan defekt pristudan kod prikazivanja čiste crne - prodiranje zelene svijetlosti (3 sitne točkice) i jedne točkice crvene svijetlosti --- to je sve spojeno onako u slovo "L". I to zaista neznam šta je.

 

Ovog "hot" pixela sam probao prodrmati sa razno raznim testovima, naizmjenižnim mjenjanjem boja ili prisutnog šuma - ali ništa. :(

 

Imate li kakve prijedloge?

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ta cijena od 11640 za 65XF9005 je za naše uvjete ok s obzirom da je do nedavno cijena bila i do 17-18K ali kad se pogleda kakve su vani cijene trenutačno za XF9005 čovjek bi popi3zio najrađe I s ovakvim našim "akcijskim" cijenama velika je razlika na ovim veličinama 65" i 75"

 

U Njemačkoj 65XF9005 1249 €, a onaj veliki 75XF9005 nikad jeftiniji, 2299 €.

 

https://www.ebay.de/itm/Sony-75XF9005-189-cm-75-Zoll-2160p-UHD-LED-LCD-Internet-TV-Neu/292818416956

 

 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači oled je aut.

stršljen
 
1 1 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nije još, ali uskoro. Sljedeće godine Samsung navodno izbacuje prvi model na tržište (čini mi se da su po sajmovima imali demo primjeraka još prošle godine), za pet godina bi mogli biti mainstream.
microled bi trebao nuditi:

- crnu istu kao OLED
- veću maksimalnu svjetlinu, dakle još veći kontrast, a nema burn-ina.
- kut gledanja isti kao OLED
- nižu cijenu od OLEDa, iako to ovisi o tržištu. Jeftiniji je za proizvodnju, pogotovo u većim dimenzijama, ali vjerojatno će nas derat još više "jer je bolji ekran skuplji".

ne znam kako je s potrošnjom struje, ako nije veća onda će mobiteli najviše profitirati.

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma mikro-led je budućnost kakve plazme,oledi i takvi bakrači.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 14:33 (Seki001).
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Taman si nabavim OLED dok za cca 5 g. ne dođe pošteni MicroLED, tako da bude barem nekakav upgrade

Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mad Ant to se slažem sa tobom sumnjam da će to prije 4-5 godina masovnije i povoljnije da se pojavljuje.

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Seki001 kaže...

Ma mikro-led je budućnost kakve plazme,oledi i takvi bakrači.

 Polako dečki.Kod nas se još uvijek najviše prodaju najjeftiniji lcd-ovi.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Backdraft gdje si nasao tu cijenu

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 19:35 (joooka).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Backdraft kaže...

Kakav je ovaj Samsung TV UE43NU7022KXXH, vrijedi li 2350kn? Primarna namjena je gledanje filmova, serija i slično, nikakvi dolby surroundi i takve zahtjevnije stvari.

 

 gdje si nasao tu cijenu

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joooka kaže...
Backdraft kaže...

Kakav je ovaj Samsung TV UE43NU7022KXXH, vrijedi li 2350kn? Primarna namjena je gledanje filmova, serija i slično, nikakvi dolby surroundi i takve zahtjevnije stvari.

 

 gdje si nasao tu cijenu

 U edigitala, samo u petak je bila ta cijena, sada proslo :D

ugrabio sam ga odmah

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Backdraft kaže...
joooka kaže...
Backdraft kaže...

Kakav je ovaj Samsung TV UE43NU7022KXXH, vrijedi li 2350kn? Primarna namjena je gledanje filmova, serija i slično, nikakvi dolby surroundi i takve zahtjevnije stvari.

 

 gdje si nasao tu cijenu

 U edigitala, samo u petak je bila ta cijena, sada proslo :D

ugrabio sam ga odmah

 i jesi zadovoljan

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naručen i plaćen, čekam da mi ga dostave pa ću vidjeti. Mislim da će za moje potrebe biti super, 4k hdr i 43" taman za gledanje sa 2 metra pošto mi je malen stan, za netflix i filmove savršeno.

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi jeste vidjeli ovu akciju na sd s samsung qled televizorima. Da li je samsung q7f bolji od sony xf9005?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mr_Peanut kaže...

Ljudi jeste vidjeli ovu akciju na sd s samsung qled televizorima. Da li je samsung q7f bolji od sony xf9005?

 XF9005 je FALD, Q7F je edge. Samsung je samo svjetliji, ali s obzirom na bolji kontrast i crnu na Sonyju, neće imati bolju sliku. Osim možda po suncu i reflektorima.

 

E sada, ti gledaš ovu akciju sa Xbox One S?

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

q7fn je prakticki copy paste q6fn a oni ga prodaju na akciji za 11.5tk???? dok je ovaj 'slabiji' nedavno bio ispod 7tk, s druge strane 55q8 je do nedavno u elipsu bio za 8.5tk, toliko o marketingu

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 20:15 (oceans12).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupili smo sigurno best buy lcd od 55' (xf9005) mislim da se ne trebamo vise zamarat drugim modelima i cijenama jel tako mozemo unedogled, treba uzivat kad stigne i molit boga da nema neki bug;)

6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,zanima me dali netko ima iskustva s HISENSE H50A6140 tv-om? I jel netko zna jesu okej marka za televizore? Pošto je sad dosta dobra ponuda na Elipso.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

q7fn je prakticki copy paste q6fn a oni ga prodaju na akciji za 11.5tk???? dok je ovaj 'slabiji' nedavno bio ispod 7tk, s druge strane 55q8 je do nedavno u elipsu bio za 8.5tk, toliko o marketingu

 

evo ti ga i za 10,4tkn

 

https://www.ronis.hr/tv-samsung-qe55q7fnatxxh-qled-smart-tv-uhd-pqi-3200-q-hdr-1500-dvb-t2cs2-140cm-5-godina-jamstva/QE55Q7FNATXXH/product/

I believe Wi can Fi...
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa sta kažete na ovo za ove pare

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55XE8096BAEP/

 

Da li mislite da može manje za crni petak ili za božić?? Nije mi hitno  toliko, postoji čak mogućnost da mogu kupiti u njemačkoj, Austriji... Pa da možda pričekam još

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...

Evo nakon kupnje Samsunga 50NU7402 u Elipsu prije 2 dana, tek sam danas našao vremena malo poigrati se s njime - provjeriti ga, kalibrirati...

Nažalost, kako to uvijek biva sa mnom i tehnologijom - otkrio sam mu 2 defektna pixela.

- Jedan je baš "dead", tj "always off" kod prikazivanja isključivo PLAVE boje (dakle žuti kod prikazivanja bijele [kombinacije R i G] itd itd.)

- Dok je drugi "hot", tj "always on" kod naravno prikazivanja svih boja.

 

Eh sad, ja ih uočavam (tj ovaj "hot") pošto mi je telka iznad monitora i nekad mi posluži jednostavno kao second screen...

 

Također je još jedan čudan defekt pristudan kod prikazivanja čiste crne - prodiranje zelene svijetlosti (3 sitne točkice) i jedne točkice crvene svijetlosti --- to je sve spojeno onako u slovo "L". I to zaista neznam šta je.

 

Ovog "hot" pixela sam probao prodrmati sa razno raznim testovima, naizmjenižnim mjenjanjem boja ili prisutnog šuma - ali ništa. :(

 

Imate li kakve prijedloge?

 

 Ljudi, jel se susreo tko s ovakvim problemom?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma imas ga za 8800kn u extreme digital i makspro...bit ce i jeftiniji

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice