Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.331
|
čitano: 14.131.620
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cadus kaže...
Cadus kaže...

Evo nakon kupnje Samsunga 50NU7402 u Elipsu prije 2 dana, tek sam danas našao vremena malo poigrati se s njime - provjeriti ga, kalibrirati...

Nažalost, kako to uvijek biva sa mnom i tehnologijom - otkrio sam mu 2 defektna pixela.

- Jedan je baš "dead", tj "always off" kod prikazivanja isključivo PLAVE boje (dakle žuti kod prikazivanja bijele [kombinacije R i G] itd itd.)

- Dok je drugi "hot", tj "always on" kod naravno prikazivanja svih boja.

 

Eh sad, ja ih uočavam (tj ovaj "hot") pošto mi je telka iznad monitora i nekad mi posluži jednostavno kao second screen...

 

Također je još jedan čudan defekt pristudan kod prikazivanja čiste crne - prodiranje zelene svijetlosti (3 sitne točkice) i jedne točkice crvene svijetlosti --- to je sve spojeno onako u slovo "L". I to zaista neznam šta je.

 

Ovog "hot" pixela sam probao prodrmati sa razno raznim testovima, naizmjenižnim mjenjanjem boja ili prisutnog šuma - ali ništa. :(

 

Imate li kakve prijedloge?

 

 Ljudi, jel se susreo tko s ovakvim problemom?

 Ja bi ti vratio po brzom postupku...

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

q7fn je prakticki copy paste q6fn a oni ga prodaju na akciji za 11.5tk???? dok je ovaj 'slabiji' nedavno bio ispod 7tk, s druge strane 55q8 je do nedavno u elipsu bio za 8.5tk, toliko o marketingu

 Ne bi bas tako bilo, q7 je osjetno bolji od q6, daleko svjetliji, bolji antirefleksivni sloj, siri spektar boja, drugaciji panel , doslovno klasa iznad.

vrijedi li tu razliku u cijeni to svatko procjenjuje za sebe jer nije bas jeftin.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
oceans12 kaže...

q7fn je prakticki copy paste q6fn a oni ga prodaju na akciji za 11.5tk???? dok je ovaj 'slabiji' nedavno bio ispod 7tk, s druge strane 55q8 je do nedavno u elipsu bio za 8.5tk, toliko o marketingu

 Ne bi bas tako bilo, q7 je osjetno bolji od q6, daleko svjetliji, bolji antirefleksivni sloj, siri spektar boja, drugaciji panel , doslovno klasa iznad.

vrijedi li tu razliku u cijeni to svatko procjenjuje za sebe jer nije bas jeftin.

 

 

Humax je novi TV expert:)

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bi neki TV 80cm, oko 1500kn. To je za mamu i ne treba nikakve smart funkcije, samo mora biti kompatibilan za digitalni signal DVB-T2 ili kako se to već zove.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I što kažete vi koji ste kupili XF9005? Ima li bloominga na titlovima i općenito? Ja se još dvoumim između XF od 65" i C8 od 55"
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer sam pokupio LG B8 iz Sancta Domenice. Na prvu mi je pakiranje izgledalo malo sumnjivo ali su me dečki koji tamo rade uvjeravali da je neotvarano i da nije povrat. Kutija je na oba kraja po cijeloj dužini više puta omotana trakom, s tim da je na jednom kraju traka prerezana kao što se vidi na slici (drugi kraj je čitav).

Ne želim ga još otvarati zato što planiram iskoristiti rok za povrat od 14 dana kod kupnje preko interneta u slučaju da iduci petak B8 bude ispod 10k.

 

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici? 

Naravno, ako ću ga otvoriti pogledati ću sate rada i tragove montaze, kao i banding na testnim slajdovima. Ako mi se čini da je koristen, ili ako je banding u banani, da li će raditi probleme oko zamjene (ne bi trebali, ali ipak smo u Hrvatskoj)?

 

EDIT: Ovaj kutija bi se trebala raspakirati tako da se cijela povuče prema gore i onda je unutra stiropor ili nešto, valjda se se OLED ne ošteti, pa možda je zato tako lijepljeno, ali ipak mi je to sve sumnjivo.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 10:48 (IxyCRO).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovak na prvu malo cudno moram priznat...kaj nisi trazio drugi zapakirani primjerak kad si vec bio tamo i osobno preuzeo

8 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vraćaj to odmah! To je  izložbeni primjerak nisam 100% siguran trebaš to šta kažeš malo još provjerit ali na prvu blago rečeno kutija baca blagu sumnju.To nije original pakiranje to je otvarano.

Napad je najbolja obrana :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:28 (Seki001).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Jučer sam pokupio LG B8 iz Sancta Domenice. Na prvu mi je pakiranje izgledalo malo sumnjivo ali su me dečki koji tamo rade uvjeravali da je neotvarano i da nije povrat. Kutija je na oba kraja po cijeloj dužini više puta omotana trakom, s tim da je na jednom kraju traka prerezana kao što se vidi na slici (drugi kraj je čitav).

Ne želim ga još otvarati zato što planiram iskoristiti rok za povrat od 14 dana kod kupnje preko interneta u slučaju da iduci petak B8 bude ispod 10k.

 

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici? 

Naravno, ako ću ga otvoriti pogledati ću sate rada i tragove montaze, kao i banding na testnim slajdovima. Ako mi se čini da je koristen, ili ako je banding u banani, da li će raditi probleme oko zamjene (ne bi trebali, ali ipak smo u Hrvatskoj)?

 

EDIT: Ovaj kutija bi se trebala raspakirati tako da se cijela povuče prema gore i onda je unutra stiropor ili nešto, valjda se se OLED ne ošteti, pa možda je zato tako lijepljeno, ali ipak mi je to sve sumnjivo.

 Teško je ovako znati, kad ga otvoriš mora imati zaštitnu foliju preko ekrana i sa stražnje strane. Kad ga prvi put upališ mora te provesti kroz setup (iako ovo možda mogu poništiti resetom na tvorničke postavke). Broj sati rada se ne vidi na europskim moddlima osim u servisnom meniju za kojeg ti treba poseban daljinski.

S obzirom da se banding javlja na svim oledima pitanje je hoce li to reklamirati. Srećom, banding radi kojeg bi zelio vratiti tv je jako rijedak i tada bi ocekiva zamjenu jer takav panel vjerojatno ima i drugih problema.

Kutija se dize u zrak, ispod je hrpa stiropora koja stiti ekran , ali svejedno budi jako oprezan kod raspakiravanja da se sve ne prevrne

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...Ovak na prvu malo cudno moram priznat...kaj nisi trazio drugi zapakirani primjerak kad si vec bio tamo i osobno preuzeo

 Zato što sam glup. I vjerujem nekom kad mi u oči kaže da nije korišteno. I jer sam mislio da mogu vidjeti sate rada 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
IxyCRO kaže...

Jučer sam pokupio LG B8 iz Sancta Domenice. Na prvu mi je pakiranje izgledalo malo sumnjivo ali su me dečki koji tamo rade uvjeravali da je neotvarano i da nije povrat. Kutija je na oba kraja po cijeloj dužini više puta omotana trakom, s tim da je na jednom kraju traka prerezana kao što se vidi na slici (drugi kraj je čitav).

Ne želim ga još otvarati zato što planiram iskoristiti rok za povrat od 14 dana kod kupnje preko interneta u slučaju da iduci petak B8 bude ispod 10k.

 

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici? 

Naravno, ako ću ga otvoriti pogledati ću sate rada i tragove montaze, kao i banding na testnim slajdovima. Ako mi se čini da je koristen, ili ako je banding u banani, da li će raditi probleme oko zamjene (ne bi trebali, ali ipak smo u Hrvatskoj)?

 

EDIT: Ovaj kutija bi se trebala raspakirati tako da se cijela povuče prema gore i onda je unutra stiropor ili nešto, valjda se se OLED ne ošteti, pa možda je zato tako lijepljeno, ali ipak mi je to sve sumnjivo.

 Teško je ovako znati, kad ga otvoriš mora imati zaštitnu foliju preko ekrana i sa stražnje strane. Kad ga prvi put upališ mora te provesti kroz setup (iako ovo možda mogu poništiti resetom na tvorničke postavke). Broj sati rada se ne vidi na europskim moddlima osim u servisnom meniju za kojeg ti treba poseban daljinski.

S obzirom da se banding javlja na svim oledima pitanje je hoce li to reklamirati. Srećom, banding radi kojeg bi zelio vratiti tv je jako rijedak i tada bi ocekiva zamjenu jer takav panel vjerojatno ima i drugih problema.

Kutija se dize u zrak, ispod je hrpa stiropora koja stiti ekran , ali svejedno budi jako oprezan kod raspakiravanja da se sve ne prevrne

 

Ma mislio sam na banding koji se vidi u normalnom sadržaju. Čitao sam na stranjskim forumima da su neki ljudi dobili ekrane koji su na 5% crne na lijevom ili desnom kutu baš očito bijeli.

 

Kad dođem doma danas ću ga otvoriti, i ako vidim bilo kakav dokaz da je korišten vraćam ga. Sva sreća da sam preko interneta uzimao. Jebemu mi se za popust, ako me tak netko želi namjerno zajebati iz principa tamo više neću kupovati.

 

No ne treba trčati pred rudo i donositi prijevremene zakljucke. Updeatat ću vas kad ga otvorim, uz slike.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Jučer sam pokupio LG B8 iz Sancta Domenice. Na prvu mi je pakiranje izgledalo malo sumnjivo ali su me dečki koji tamo rade uvjeravali da je neotvarano i da nije povrat. Kutija je na oba kraja po cijeloj dužini više puta omotana trakom, s tim da je na jednom kraju traka prerezana kao što se vidi na slici (drugi kraj je čitav).

 Možda su otvarali kutiju samo da izvade i ovjere jamstveni list.

6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fred_terry kaže...

Na ponudi ne piše do kada je treba uplatiti.
Dali je moguće da ponuda traje dok se ne uplati ili postoji određeni rok trajanja ponude?

 obično takva ponuda vrijedi dva/tri dana, ne više.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dupli post

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 13:10 (IxyCRO).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znači otpakirao sam ga. I da, bili ste u pravu.

Na prvu je zapakiran relativno normalno, ali sam primjetio da ima samo stražnju foliju, a ne i prednju. I ne samo to, desni kut ekrana je skoz zapackan (vjerojatno ostiscima prsta), a po cijelom gornjem dijelu ekrana su ogrebotine.

Donji dio nisam niti gledao jer ga nisam htio do kraja raspakirati te sam samo odmaknuo stiropor i pogledao što sam mogao. Makar je i ovo dovoljno da zaključim da su me htjeli zajebati.

 

Sad slažem mail jer mislim da nema smisla da zovem poslovnicu gdje sam uzeo jer će se i tako praviti tulavi, a malo mi fali da puknem. Pa ne kupujem karton jaja pa da je jedno napuklo, ovo je TV od 10k kuna. 

 

Ugl, prilažem slike pa da svi vidite lijepu poslovnu praksu u HR.

Javim kad dobijem odgovor od SD, a uz to ću im sutra nazvati urede.

Zapakiran Zapakiran
Ekran risevi Ekran risevi
Ekran packe Ekran packe
 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
oceans12 kaže...

Ma imas ga za 8800kn u extreme digital i makspro...bit ce i jeftiniji

Ta cijena 8800 je možda najniža kod nas ikada (mada trenutačno na ED nema B8) ali daleko je to još od onih vani. Osim Njemačke gdje je 55B8 999 EUR, evo i kod francuza je BF cijena isto 999 EUR:)

 

A kada će kod nas po toj cijeni, vjerojatno nikada:(

 

 

 

 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iz aviona se vidi da je taj box otvaran a po zadnjim slikama i tv je već bio u nečijim rukama. To je za povrat i debelu ispriku, trebali po istoj cijeni ponuditi 55C8 i još se dodatno ispričat:)

 

Box zapakiranog tv izgleda uvijek slično pa treba paziti, ovako izgleda kada švabe slože 65C8

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Znači otpakirao sam ga. I da, bili ste u pravu.

Na prvu je zapakiran relativno normalno, ali sam primjetio da ima samo stražnju foliju, a ne i prednju. I ne samo to, desni kut ekrana je skoz zapackan (vjerojatno ostiscima prsta), a po cijelom gornjem dijelu ekrana su ogrebotine.

Donji dio nisam niti gledao jer ga nisam htio do kraja raspakirati te sam samo odmaknuo stiropor i pogledao što sam mogao. Makar je i ovo dovoljno da zaključim da su me htjeli zajebati.

 

Sad slažem mail jer mislim da nema smisla da zovem poslovnicu gdje sam uzeo jer će se i tako praviti tulavi, a malo mi fali da puknem. Pa ne kupujem karton jaja pa da je jedno napuklo, ovo je TV od 10k kuna. 

 

Ugl, prilažem slike pa da svi vidite lijepu poslovnu praksu u HR.

Javim kad dobijem odgovor od SD, a uz to ću im sutra nazvati urede.

 Sretno kolega s tim, nadam se da bude na kraju sve ok 

 

Nego, danas sam bio u Elipsu malo pogledat šta ima i dok sam vidio uživo Q6/Q7 rekao sam sam sebi da ne uzimam više obični LED, nego QLED ili OLED... ljudi moji QLED fantazija od slike (bar za mene koji nemam neki tv trenutno), OLED vjerujem još bolji al ga nije bilo... 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

Iz aviona se vidi da je taj box otvaran a po zadnjim slikama i tv je već bio u nečijim rukama. To je za povrat i debelu ispriku, trebali po istoj cijeni ponuditi 55C8 i još se dodatno ispričat:)

 

Box zapakiranog tv izgleda uvijek slično pa treba paziti, ovako izgleda kada švabe slože 65C8

 Tako je i meni stigao 55UK6950 iz SD-a, samo jedan sloj trake i plastične vezice okolo. Garancija i produženje zalijepljeni u košuljici na kutiji.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Katastrofa stvarno ne mogu vjerovat, vrati im to sutra, toga ocito ima samo kod nas, bas me zanima koj ce ti reci, ima da ti daju novi i jos 20% popusta uz ispriku

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Katastrofa stvarno ne mogu vjerovat, vrati im to sutra, toga ocito ima samo kod nas, bas me zanima koj ce ti reci, ima da ti daju novi i jos 20% popusta uz ispriku

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Znači otpakirao sam ga. I da, bili ste u pravu.

Na prvu je zapakiran relativno normalno, ali sam primjetio da ima samo stražnju foliju, a ne i prednju. I ne samo to, desni kut ekrana je skoz zapackan (vjerojatno ostiscima prsta), a po cijelom gornjem dijelu ekrana su ogrebotine.

Donji dio nisam niti gledao jer ga nisam htio do kraja raspakirati te sam samo odmaknuo stiropor i pogledao što sam mogao. Makar je i ovo dovoljno da zaključim da su me htjeli zajebati.

 

Sad slažem mail jer mislim da nema smisla da zovem poslovnicu gdje sam uzeo jer će se i tako praviti tulavi, a malo mi fali da puknem. Pa ne kupujem karton jaja pa da je jedno napuklo, ovo je TV od 10k kuna. 

 

Ugl, prilažem slike pa da svi vidite lijepu poslovnu praksu u HR.

Javim kad dobijem odgovor od SD, a uz to ću im sutra nazvati urede.

 Ne mogu vjerovati da ovako nešto rade. Trebalo bi biti kažnjivo... sad me strah jer meni xf9005 treba doći. Vraćaj odma i traži nešto mega giga u zamjenu

5 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Steta je kaj se veselis tak nekoj stvari i onda vidis kak su trgovci aljkavi i opcenito misle da su svi glupi i pokusavaju nekom uvaljati ostecenu robu.
Znam da je sranje al gledaj to s druge strane.
Sad im mozes zaprijetit da ces se pozvat na zakon o zastiti potrosaca kojeg bi ja malo proucio na tvojem mjestu i pokusao bi na sve moguce nacine izvuc nizu cijenu od ove za koju si kupio tv.
I naravno nov novcat zapakiran.
Ili pricekaj black friday i pokusaj zamijenit tv za nizu cijenu.
U svakom slucaju gledaj da ti sad njih zajebes ovak kak su oni tebe.
Znam da je sranje al probaj izvuc najbolje iz situacije.
Drzim ti fige i obavijeati nas o svemu.
Ja cekam 49xf900 i bas si razmisljam na koje nacine bi im sve zapaprio da mi dodje u slicnom stanju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja se samo nadam da se mi nismo navukli na 15% popusta jer navodno se spremaju brutalni popusti za BF

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

za BF na rasprodaji ce biti svi reklamirani primjerci od rasprodaje ovog petka.  

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Black Friday često služi da se očisti lager od starih modela ili da se riješe izložbenih uređaja koji duže vremena stoje vani. Moje mišljenje je da nikad ne bih kupio TV ili mobitel a da ga nisam osobno preuzeo u polsovnici da sam vidim da je donesen sa skladišta a ne da je radio tko zna koliko u dućanu. Probaj uplaliti TV i pronađi koliko sati rada ima, ovo je veliki minus kupovine preko interneta. Znam da puno ljudi živi van velikih gradova pa je problem ići osobno po TV ili neki drugi uređaj, ali s tom opcijom se onda bar napravi neki izlet :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
IxyCRO kaže...

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici?

Ako kutija nije osigurana s dvije tanke bijele PVC trake spojene tvornički, onda je vjerojatno već otvarana. Broj sati se u servisnom izborniku može resetirati, tako da to nije pokazatelj. Ono po čemu ćeš definitivno znati da je telka eventualno korištena je po zaštitnoj foliji na ekranu. Ali za to treba otvoriti kutiju. Po meni nema tog stručnjaka koji može više zalijepiti tu foliju na ekran kad se jednom skine a da se ne vidi pokoji mjehurić ili da je skidano. Moj C8 je došao povezan tim bijelim trakama i nema selotejpa po rubovima.

Deckard
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jozef kaže...

 Možda su otvarali kutiju samo da izvade i ovjere jamstveni list.

Moj primjerak nisu, niti su ovjerili jamstvo. Bio je samo račun zalijepljen na kutiju. Jamstvo se valjda podrazumijeva uz račun. Kasnije sam ih još ganjao za mob i produljeno jamstvo kao dio akcije pošto su to zaboravili poslati, ali ok, riješilo se na kraju, čak su poslali bolji mob. Vjerojatno su u gužvama pa se događaju svakakve stvari. Što se tiče folija, meni je jedna bila na ekranu, vidi se da je tvornička bez mjehurića, zapravo je tako dobro zaljepljena da se u prvi mah ne skuži uopće da je gore. Stražnja strana telke nije imala foliju, ali je sve bilo upakirano još u onaj najlon. Uglavnom kad sam pod svjetlom pogledao površinu ekrana umro sam od straha jer je sve bilo puno mikrocrtica. Trebalo mi je pola minute da dođem k sebi i skužim da nisam skinuo foliju . A i otvor najlona u kojem je telka bila je imao otvor prema gore dok sam po jubitu viđao ekipu gdje je otvor prema dolje. Mislim da se u tvornici nitko previše ne zamara s takvim stvarima pa onda ima svačega.

 

Edit: tek danas skužio stražnju foliju .

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 23:06 (deckard).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
deckard kaže...
IxyCRO kaže...

Moje pitanje, da li ima nekog tko je uzimao LG iz SD i da li je bio isto ovako pakiran kao na slici?

Ako kutija nije osigurana s dvije tanke bijele PVC trake spojene tvornički, onda je vjerojatno već otvarana. Broj sati se u servisnom izborniku može resetirati, tako da to nije pokazatelj. Ono po čemu ćeš definitivno znati da je telka eventualno korištena je po zaštitnoj foliji na ekranu. Ali za to treba otvoriti kutiju. Po meni nema tog stručnjaka koji može više zalijepiti tu foliju na ekran kad se jednom skine a da se ne vidi pokoji mjehurić ili da je skidano. Moj C8 je došao povezan tim bijelim trakama i nema selotejpa po rubovima.

  Ma moj je već koristen 100%. Vjerojatno izložbeni primjerak, može se vidjeti na onim slikama koje sam stavio.

 

Poslao sam im ozbiljan poduži mail pa ćemo vidjeti sutra. Stvarno pokvareno ponašanje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice